Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) blakey válasza egykori (#54998) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a képernyőzáron lévő képet láttad ill. azon van óra, stb, egy fekete képpel simán félre lehet vezetni az embereket. :) Egyik videón sem látom a Glance screent.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55002) diegho


diegho
nagyúr

A prestigio wp-k mennyire jók?

(#55003) egykori válasza blakey (#55001) üzenetére


egykori
őstag

Hát most zavarban vagyok, mert kettőt rákoppintott a fekete kijelzőre vagy gyorsnézet képernyőre, melyen látható volt ugyanaz az időpont, ugyanúgy, mint az enyémen, és előjött a zárolási képernyő, amit felfelé húzott (remélem jó megnevezéseket használok, a lényeg, hogy teljesen ugyanúgy működött, mint az enyém).
Most vette a vodánál a múlt héten.

Amúgy, én is nagyon meglepődtem ezen.

[ Szerkesztve ]

(#55004) bluemirage válasza egykori (#55003) üzenetére


bluemirage
őstag

A glance screen (magyarul gyorsnézet) azt jelenti, hogy koppintás nélkül látható a "kikapcsolt" kijelzőn az infó. Tehát a fekete, kikapcsolt' kijelző egy részén látható az óra és miegymás.Ez beállítható, hogy mikor és milyen feltételek közt legyen látható (gyors pillantás, időközönként, mindig be)

A duplakopp, vagy a feloldó gomb segítségével megjelenik a zárolási képernyő (lock screen)... az már színes általában csilli-villi... azt kell felhúzni, mint a redőnyt, a továbbiakhoz. Tehát ha azon van az óra és miegymás az nem glance screen!

Az első szakaszban leírtak a glance screen... keress rá képként vagy youtube-on a Net-en, hogy lásd.

A glance screen (A menüben: gyors nézet) tehát nem a zárolási képernyő, ami felhúzható redőnyként.

A csempés felületet meg a magyar menüben: kezdőképernyőnek hívják.

Azt nézd meg, hogy a menüben van-e gyors nézet (glance screen) menüpont. Szerintem a 735-ön nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55005) egykori válasza bluemirage (#55004) üzenetére


egykori
őstag

Köszi a megerősítést!

Megkérdeztem, nincs neki gyorsnézet menü a beállítási listában, de az időpont ettől függetlenül ott van.
Ha legközelebb találkozom vele, alaposan átnézem.

Mivel a 820-asom helyett lehet hogy kapok másikat, ez, mármint a 735 is szóbajöhet. Ezért is érdekelt a kérdés.

(#55006) gabber01


gabber01
addikt

Ugye már egy ideje nyilvános, hogy a Here/Drive+ navi androidra is elérhető lesz. Mivel nekem a jól használható, ingyenes navi nagyon fontos, ezért amikor megvettem az L625-öm gyakorlatilag nem volt más alternatíva wp-s telókon kívül. Amennyiben ez korábban napvilágot lát, lehet hogy én is vártam volna a váltással, bár valószínűleg akkor is ugyanígy döntöttem volna, mert marhára elegem lett a droidból. Azóta sem bántam meg persze a váltást, és a következő telefonom is wp-s lesz, mert a navi számomra csak egy, bár igen fontos szempont volt. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy azért mégis egy igen jelentős vonzerőt vesztett most így el a Microsoft a Lumiak felé. Lehet, hogy nagyon sokaknak ez volt éppen vagy lenne éppen az az utolsó dolog, ami átbillentené a döntést számukra droidról wp-re ha éppen váltáson, telefoncserén gondolkoznak. Most már ez sincs. Akik hozzászoktak a droidhoz azoknak még egyel kevesebb érv, hogy akár csak elgondolkozzanak a váltáson.

A másik, mint wp-s tulaj, vajon elkezdhetünk-e aggódni azon, hogy ezek után mennyire fogja a Nokia telibefosni a WP-s navi fejlesztését, hovatovább esélyes-e az ingyenesség beszüntetése... :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#55007) MKLS válasza gabber01 (#55006) üzenetére


MKLS
aktív tag

Hát igen, ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is, én egy jelenleg bizonytalan, de a közeljövőben lehetéges droidról WP-re váltó ember lennék, de ez most így mégjobban elbizonytalanított... :U

(#55008) Gery1987 válasza diegho (#55002) üzenetére


Gery1987
őstag

Helló!

Nekem a kisebb van a 8400 duo. Én imádom, nagyon jó kis gép! Semmi röccenés, remek üzemidő a 2 SIM kártyával együtt is. Én nem bántam meg. De ha gondolod csináltam fórumot a kicsihez, nézz be oda. :)

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#55009) blakey válasza gabber01 (#55006) üzenetére


blakey
titán

Várjuk meg, hogy miként jelenik meg. Lehet, hogy a Nokiákhoz képest butított lesz, feltéve, hogy szeretnék még életben tartani a wp-t.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55010) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Tud valaki megoldást arra, hogyha gépen facebook chatelek akkor ne pittyogjon minden üzenetnél a telefon? Baromi idegesítő egy idő után :D

(#55011) gabber01 válasza blakey (#55009) üzenetére


gabber01
addikt

Már elérhető, igaz még csak béta, de elvileg ugyanazt tudja (amit mondjuk nem nehéz, mert sokat eleve nem tud). A Nokiának pedig már nem elemi érdeke fenntartani a wp-t, amennyiben az androidon meg tudja vetni a lábát (márpedig erre igen jó esélye van az ingyenes, offline funkcióval).

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#55012) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok

hétvégén vettem észre, hogy gyenge wifinél néhanéha kiírta hogy nincs internet, de kapcsolódva volt. Wifi Ki-be és jó lett mindig. Most itthon nálam is eljátszotta ezt a teló...

Ilyenkor van app ami látja a netet és rendesen működik, de pl az áruház azt írja nincs net.

Lumia735+Denim.

Lassan 1 hónapja megvan, ilyet még nem csinált.

(#55013) Gery1987 válasza tomboy0013 (#55010) üzenetére


Gery1987
őstag

Lődd le a hálózatról a telefont. Ne legye se WiFi se mobil adatkapcsolat mert szinkronizál. Főleg a Messenger.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#55014) gabber01 válasza Gery1987 (#55013) üzenetére


gabber01
addikt

Ezzel csak az a baj, hogy lehet hogy szeretné ha más viszont elérné a netet a telón. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#55015) gyurkikrisz válasza tomboy0013 (#55010) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Vagy némítsd el a messengert (action centre-ben [bár ez komplikált] vagy magában az appban válaszd ki hogy némítsa le magát x időre). De ha előtérben van gépen a facebook ablakja, akkor se csipog a teló.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#55016) tomboy0013 válasza gyurkikrisz (#55015) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem csak, hogy előtérbe van asztali windows-on ablakban a facebook, de beszélgetés közbe is pittyeg. Nemt udom régebben is csinálta-e, de a napokban kezdett el zavarni. Eddig azzal orvosoltam, hogyha chatelek akkor kikapcsoltam a netet közbe a telón. De úgy látom akkor nincs olyan beállítási lehetőség amivel alapból tudja a telefon, hogy másik platformon chatelek és akkor nem jelez feleslegesen.

Egyébként csak nekem nem működik a Creativ Studio? Azonnal kilép ha meg akarok programon belül nyitni egy képet, ha a galériából akarok belépni akkor meg semmit sem csinál.

[ Szerkesztve ]

(#55017) pzstm


pzstm
titán

UNLIMITED#OneDrive storage is coming to all Office365 subscribers

:Y :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#55018) polonic válasza pzstm (#55017) üzenetére


polonic
félisten

Figyelj már. Az hogy van, ha jövőre a cég bevezeti nálunk az office 365-öt? Az ottani céges email címmel tudok intézgetni ott mindent vagy használhatom erre a privát outlook-os címemet is?

(#55019) Воланд válasza polonic (#55018) üzenetére


Воланд
titán

ottani cegessel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#55020) Clemi válasza tomboy0013 (#55016) üzenetére


Clemi
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de szvsz nálad van valami kanyar. Nekem a FB chat csak az első üzenetnél jelez, illetve ha elhagyom az asztali gépen a FB oldalt, illetve nem az van a monitoron az előtérben.
Ehhez kapcsolódik, hogy a telón lévő FB alkalmazásban kikapcsoltam minden értesítést, csak a FB Chat jelez.

A Creativ Studio nálam hibátlanul működik, most próbáltam ki direkt.

(L820+Cyan)

[ Szerkesztve ]

(#55021) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Jött egy rendszerfrissítés. Fent van a PfD.

(#55022) Partyface007 válasza gabber01 (#55011) üzenetére


Partyface007
őstag

lehet hogy a Nokiának már nem elemi érdeke de mivel MS egy rakat pénzt fizetett neki hogy liszenszelhesse pár évig így elég csúnya lenne ha nem fejlesztenék tovább wp-re. Mellesleg a Nokia nyilatkozta hogy nem hagyják abba a fejlesztést wp-re csak más platformokra való fejlesztést előtérbe helyezik egy időre...

Mondjuk személy szerint én nem tartom elképzelhetetlennek hogy MS egyszercsak kilóra megveszi a Nokia térképrészlegét úgy ahogy van...

(#55023) Integrale válasza tomboy0013 (#55021) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem semmi sem jött. Mi a száma?

"Bad reklám is reklám too"

(#55024) Partyface007


Partyface007
őstag

[link]

When it's on, any phone calls you get will go straight to voicemail, and all notifications will be silent (unless you've told Cortana you'd like to hear from the people in your your inner circle.)

ez valóban így működik és minden értesítést elnémít? SMS, e-mail és egyéb third party alkalmazásokat is pl viber?

köszi előre is

(#55025) tomboy0013 válasza Integrale (#55023) üzenetére


tomboy0013
veterán

Töltőn van a telefon még nemtudtam feltelepíteni. De nemsokára eljut olyan töltöttségi szintre, hogy telepíthetem. Majd leírom a verziót.

(#55026) valaki_xy


valaki_xy
tag

Nekem is jött frissítés.

(#55027) ryori válasza valaki_xy (#55026) üzenetére


ryori
senior tag

930-ra még nem jött :F

(#55028) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Frissítés verzió: 8.10.14192.280.

(#55029) Integrale válasza tomboy0013 (#55028) üzenetére


Integrale
veterán

Köszönöm! Akkor ez az, ami pénteken lett elérhető.

"Bad reklám is reklám too"

(#55030) valaki_xy válasza tomboy0013 (#55028) üzenetére


valaki_xy
tag

Megnézem, nekem frissítés előtt és után is az volt a verziószám.
#55027: Csak valami nyelvi támogatás, egy perc alatt felrakta.

[ Szerkesztve ]

(#55031) gyurkikrisz válasza tomboy0013 (#55028) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor ez a hétvégi critical update

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#55032) tomboy0013 válasza valaki_xy (#55030) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem elég lassan telepíti.

(#55033) polonic válasza Partyface007 (#55024) üzenetére


polonic
félisten

igen

(#55034) valaki_xy válasza tomboy0013 (#55032) üzenetére


valaki_xy
tag

Akkor az lehet más.

(#55035) Partyface007 válasza polonic (#55033) üzenetére


Partyface007
őstag

köszönöm

(#55036) Jaded válasza Partyface007 (#55024) üzenetére


Jaded
senior tag

Mindent elnémít. Pl whatsapp,messenger sem jelez. Nincs a feloldásnak sem hangja, se a billentyűknek. Akik hozzá vannak adva az inner cirle-höz, azoknál jelzi a hívást, sms-t, de ha jól rémlik mást nem.

Renault Megane IV Limited

(#55037) MasterMark


MasterMark
titán

Megbolondult vasárnap óta az autómatikus idő. Májusra állította a dátumot, az órát összevissza.
Most átállítottam kézire, de ez miért van? Eddig nem volt gond.

Switch Tax

(#55038) Pityu89


Pityu89
senior tag

Üdv!
A 820am extrémen merül. Már régen nem bír egész napokat, csak 17 órákat, de a ma reggeli felháborító volt.
Este felraktam tölteni, ma reggel pedig a merülést jelző csipogására keltem. A töltőn lévő teló lemerült!

Insiderrel lehet látni, hogy hajnal 1kor feltöltött 100%-ra, majd kikapcsolta a töltést. 6 óra alatt pedig lemerült 9% ra, és nem kapcsolta vissza a töltést.

HR volt már jó párszor, legfrissebb T szoftver van rajta.

Mi lehet a megoldás? Akku csere? Vigyem vissza a T-be? Novemberben lesz egy éves a telefon. :(((

(#55039) Integrale válasza Pityu89 (#55038) üzenetére


Integrale
veterán

Torold le az insidert, vagy legalabb tiltsd le, hogy ne futhasson a hatterben, es megvaltozik az eleted.
Sokunknak ilyen tapasztalatai vannak kulonbozo akkumulator monitorozo appokkal. Gyakorlati hasznuk pedig 0.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#55040) ilko


ilko
csendes tag

Teljesen hozzá nem értőként kérdezem... wp-s, dual sim-es itthoni, jó garanciás telefont keresve prestigio 8500 vagy nokia lumia 630? Esetleg van-e valami alternatíva, ha max. 50 ezer lehet?

(#55041) Clemi válasza Integrale (#55039) üzenetére


Clemi
veterán

Na most aztán jól megmondtad a tutit. Másfél éve használom (már a második telefonon) egy éve pedig a nejem telóján is fut és abszolút nem meríti a telefont. Ha nincs WiFi és csak 2G van bekapcsolva, óránként 0,7% a merülés. Egyébként meg ha extrémen merül a telefon és kikapcsolás közeli állapotba merült, vajon van-e értelme annak, hogy van ami jelez és nem csak buta képpel veszed elő a telefont a zsebedből, hogy jéééé ez meg mióta van kikapcsolva? Miért kapcsolt ki?

(#55042) Karma válasza MasterMark (#55037) üzenetére


Karma
félisten

A szolgáltatódnál lehetett zavar, onnan jöhetett a hibás idő. Nekem mondjuk legutojára évekkel ezelőtt volt ilyen, a Pannon a hármas metró északi végénél fél órás csúszást küldött le - rendszeresen elállítva az akkori telefonom, mikor arra jártam.

“All nothings are not equal.”

(#55043) Integrale válasza Clemi (#55041) üzenetére


Integrale
veterán

Oke mester! Probalja ki es rajon. Nekem eddig az osszes telefonon furcsa meruleseket produkalt. De kerdezd meg Lalll-t, ra tisztan emlekszem, hogy ugyan ilyen gondja volt. Ativon es 930-on is volt olyan, hogy orakig 100%-on volt, majd kikapcs bekapcs es vissza mar nem kapcsolt, mert nullan volt, ezt eljatszotta ketszer, insidert letiltottam es soha tobbet nem jott elo.

Lathatod, hogy kulonbozo appok maskepo mukodnek, valakinel pl kilepkedett a Music app mostanaban, nalam sosem.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#55044) MasterMark válasza Karma (#55042) üzenetére


MasterMark
titán

T-mobil-os vagyok.

Másnak volt ezzel gond mostanában?

Switch Tax

(#55045) Gery1987 válasza ilko (#55040) üzenetére


Gery1987
őstag

Helló!

Nekem a kistesó van. A 8400. Teljesen használható nem akad úgy mint a nagyobb. Ott az érintővel lehetnek bajok, és úgy látod hogy szaggat a rendszer pedig nem. A 8400 ebből a szempontból jobb másban gyengébb. Kisebb kijelző, fele RAM és belső tárhely és csak VGA előlapi kamera. A többi csont ugyanaz mint a nagy. A 20k-s felár sztem picit indokolatlan.

A 630-al én is szemeztem de mikor láttam, hogy se közelség érzékelő (valahogy állítólag meg van oldva hogy lekapcsoljon a kijelző hívás közben), se előlapi kamera (mondjuk nálam nem lényeg), és még olcsóbb is a hazai hivatalos 2 év háztól házig garival meggyőzött. Az tény hogy a Nokia jobb anyagból épül fel, de picit butább mint kellene. Az új széria szerintem el lett tolva. A 730/735 az már valami.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#55046) blakey válasza MasterMark (#55037) üzenetére


blakey
titán

Téli időszámítás miatt lehetett (váltás volt), valamit a hálózatod, telefonod, rosszul kezelt.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55047) StLui válasza MasterMark (#55037) üzenetére


StLui
veterán

Nekem minden újraindításnál májusi időpontra állítja a dátumot, kézzel kell beállítanom, utána vissza automatikusra.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#55048) moleculez válasza StLui (#55047) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem is ugyanez. Csak nálam, úgy jön elő, hogy egyszercsak "lefagy" a Glance, nem kapcsol be a kijelző, csak újraindítás, deabbol sem a sima, hanem hangerő le+power. És akkor megkapom az összes létező,sms-t nemfogadottat, amot akarsz...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#55049) blakey


blakey
titán

Valami nem jó nálatok, mert ha ez így működne akkor már rég kivágtam volna az ablakon. Lehet, hogy a SIM-kártyával van valami gond, de akár beállítási hiba is lehet. Ez a működés nem normális.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55050) B0SS


B0SS
csendes tag

Nálam mostanában azt játsza a rendszer, hogy mikor a zsebemből előveszem, nem villan fel a glance plusz a feloldó gombra se reagál, totál sötét. Pár perc után persze újraindul de nemtudom h a gombnyomkodástól vagy magától.. Ja és ilyenkor a glance állandóan bekapcsolt állapotban van. (ha nem érzékel fényt csak akkor kapcsol le)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.