Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94751) this is life válasza zsamiatt (#94750) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet hogy rosszul fogalmaztam , de anno mobilneten csak a smtp.szolgaltato beallitassal jottek meg az emailek , erdekes modon wifin nem volt ilyen gond ... pc-n pedig kliens fuggo ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94752) Chaser


Chaser
titán

ezt nem ide, ezt már ide:

szerk:
privát szám blokkolásra tud valaki megoldást? blokkolást megtaláltam, bekapcsolva, de az nincs hogy mit blokkoljon ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94753) zsamiatt válasza this is life (#94751) üzenetére


zsamiatt
őstag

a levél küldés attól függ, hogy a szolgáltató /mobil vagy nem mobil tök mindegy/ tiltja e a 22 és más portot vagy sem. Van ahol komolyabb port szűrések is vannak a spamelés miatt is. Az SMTP szerver pedig csak akkor fog működni idegen hálózatban ha gép/ip autentikációt nem használ csak usert. Illetve ha a blokkolt portot meg tudod kerülni. A van olyan szerverünk ami pont ezért a 10022 portot használja SMTPnek és az megy mobilról és kábelről is. Főként a default értékek vannak tiltva. A megoldás másik port vagy beszélni a szolgáltatóval hogy vegye le a tiltást illetve megfelelő autentikációjú SMTP szerver.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94754) zsamiatt válasza Chaser (#94752) üzenetére


zsamiatt
őstag

ismeretlen számra gondolsz?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94755) Chaser válasza zsamiatt (#94754) üzenetére


Chaser
titán

nem, az ismeretlen az nem privát
arra amire azt írjáka telefonok privát, rejtett, magán, stb, nincs hívószám kijelzésük
a xiaomin meglett 1 perc alatt, nem is tudok róla ha ilyen hívás jön, a telefon automatikusan blokkolja, engem nem fáraszt vele h próbálkoztak úgy elérni csak ha akarom - nem akarom :) -
egy ismerősnek van egy lumiája és ezt szeretném neki kikapcsolni - mivel hogy rühelli ahogy én is a szám nélkül hívókat -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94756) tibike8 válasza Chaser (#94755) üzenetére


tibike8
őstag

W10P-n: 'beállítások' - 'extrák' - 'hívás- és SMS-szűrő' - 'blokkolás és szűrés' - bal felső sarokban a három csík - beállítások és itt lehet bepipálni a szám nélküli hívások blokkolását.
Logikus, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94757) Chaser válasza tibike8 (#94756) üzenetére


Chaser
titán

nem...:) de köszönöm, megnézem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94758) Sztyepadzso válasza Chaser (#94757) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A fr-es l950-en nem ott van, hanem:
Hívás (telefon ikon)-...-blokkolt hívások - |||menü -beállítások-hívásazonosító nélküli számok blokkolása

(#94759) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Egész jó már a Windows Phone 10 a 950XL telefonomon.
Erre most döglesztik meg a platformot. Agyrém.

(#94760) k-adi válasza GeorgeV (#94759) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem most...... még mindig. :D

(#94761) ΞΔGLΞ válasza GeorgeV (#94759) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az egész jó megfogalmazás, "szubjektív". (felhasználó és főleg készülékfüggő már régóta)
Szerintem, meg úgy a többségnek, az egyszerűen szar az egész már a normális kifejezés.
A rendszer, kb két éve volt (talán) a nagyon, vagy egész jó kifejezéssel élve, azóta meg döglődik, vagy inkább döglesztik.

[ Szerkesztve ]

(#94762) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Mostanában vettem észre, hogy telefonhívás után a képernyő nem kapcsol vissza, hogy lássam a "gombokat"
Ez szoftver hiba (elnyomkodtam) vagy haldoklik a készülék.?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#94763) Kis Samurai válasza alratar (#94762) üzenetére


Kis Samurai
tag

Szia,

A hiba nálam is előfordul, olyan mintha a közelségérzékelő szenzor hülyülne meg. Restart után "hetekig" jó, aztán újra előjön. (Magyarul a restart segít.)

Üdv,

Nincs nálam toll, sorry...

(#94764) alratar válasza Kis Samurai (#94763) üzenetére


alratar
addikt

Megpróbálom.(normál restart, vagy Hr?)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#94765) Bogyó bá' válasza alratar (#94764) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sima kikapcsolás / bekapcsolás.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94766) alratar válasza Bogyó bá' (#94765) üzenetére


alratar
addikt

Működött is! Köszi a megoldást @Kis Samurai! :)

Viszont az 520-nál nem. Vagy abban nincs is ilyen technológia?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#94767) lorcsi válasza GeorgeV (#94759) üzenetére


lorcsi
veterán

Hosszu kivereztetes ez..nem hirtelen halál. :(
Tisztára mint a Hetedik-ben :(

(#94768) kblzs83


kblzs83
újonc

Sziasztok!

A Lumia 532 DS (W10M AU) telefonomon levo 3 kapacitiv gomb kozul 2 badta az unalmast, ezen a reset semmilyen formaja nem segit, de meg a WDRT sem. Sikerult azonban megoldani ezt a problemat egy registry modositassal az Interop Tools-szal. Megjelentek a szoftveres gombok, immar magan a kijelzon, rendesen mukodnek is. Csakhogy ennek kovetkezteben az appok jo resze nem indul elm, azonnal kilep.

Az Interop verzioja:
InteropToolsApp_beta_1.7_0.0.157.0_arm.appxbundle

mig a "dependencies"-ek:

Microsoft.NET.Native.Framework.1.3.appx
Microsoft.NET.Native.Runtime.1.3.appx
Microsoft.VCLibs.ARM.12.00.Universal.appx
Microsoft.VCLibs.ARM.14.00.appx

Lehetseges az, hogy ezek barmoltak szet valamit a rendszerben?

Koszi

(#94769) starr válasza kblzs83 (#94768) üzenetére


starr
őstag

Nem ezek barmolták szét. Én is sokáig használtam. Fizikailag ment tönkre az érintőpanelnak az a része.
Várható, hogy hamarosan máshol sem fog működni.

(#94770) kblzs83 válasza starr (#94769) üzenetére


kblzs83
újonc

Az valoszinu, hogy fizikailag mentek tonkre es azert nem mukodnek a gombok (ezek ennel a modelnel kulon vannak a kijelzotol), de ezt megoldodotta az Interop. Ugyanakkor valamit el is rontott mert behalnak az appok es a kerdes arra vonatkozott, hogy vajon mit allitott el? Magat a keszulek tipusanak atirasa vagy kepernyofelbontassal kapcsolatos registry modositasa szoba johet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#94771) scyllarus válasza kblzs83 (#94768) üzenetére


scyllarus
veterán

Ugyanilyen telóm volt, ugyanígy meghaltak a kapacitív gombok, akkor lett 550-em.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94772) NGA


NGA
addikt

Elköszönök tőletek, 2011 óta voltam WP, majd WM használó, LG Optimus 7, Nokia 520, Nokia 735 volt amit használtam, de betelt a pohár, ennek semmi értelme. Vettem egy Huawei P9-et, és normálisan működik minden. Kitartást kívánok azoknak, akik még bírják cérnával.

(#94773) karway válasza NGA (#94772) üzenetére


karway
csendes tag

Nagyszerű, így is lehet kezelni, nem itt trollkodni.
Legyen sok örömöd benne!

Never Settle

(#94774) k-adi válasza NGA (#94772) üzenetére


k-adi
nagyúr

jó döntés a P9, én is arra tértem át lumia-ról. :K

(#94775) Ice_Man22 válasza NGA (#94772) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Jo dontes, en is kellemeset csalodtam a P9 ben, pedig irtoztam analdroidra valtani.

(#94776) T. I. válasza Ice_Man22 (#94775) üzenetére


T. I.
senior tag

Sokan P9re mentek, úgy látom. Kezd nálunk is napirendre kerülni, hogy Lumia1020ról a P9re ugrás megéri-e, ha fontosak a minőségi fotók.

(#94777) Blue Eagle válasza karway (#94773) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez éppenséggel nem volt trollkodás, szegény saját "kardjába dőlt" bánatában. Egyszerűen feladta a hűsége...
Előbb-utóbb mindannyian így járunk sajnos. :U

(#94778) NGA válasza Blue Eagle (#94777) üzenetére


NGA
addikt

Nagyon szerettem a WM-et, remélem lesz Surface, és 2 év múlva visszatérhetek.

(#94779) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Szinte mindenki Huawei P9-re váltott? :)
Én Moto Z-re :)

(#94780) Nergalos válasza zsoltzsolt (#94779) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Én egyelőre maradok l930on. Nem vágyok másra és elégedett vagyok. Bár nézegettem a droidos nokiákat.

(#94781) Nergalos válasza k-adi (#94774) üzenetére


Nergalos
aktív tag

😏

(#94782) zsoltzsolt válasza Nergalos (#94780) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Sajnálom én is, de kellett dual simes telefon, meg egy-két dolog már kezdett nem vállalhatóvá válni.

(#94783) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#94779) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Note8 várom, elméletileg szept 15-től, legalábbis azt írta az edigi, hogy akkor kézbe kapom és remélem úgy is lesz. Ezt a formát vártam már régóta... 1 centivel lehetne rövidebb, de megbocsájtható....
De hogy on is legyek. Nosztalgiából 640 xl-t is használok a már nem támogatott és buta win 8.1 alatt és teljesen jó és gyors a rendszer, de hát ez mindig is az volt. Ezt kellett volna tovább fejleszteni nem a fos w10-zet és nem hagyni megdögölni a rendszert.
Minden frankó lenne. Barmok.

(#94784) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#94783) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, az szinte tökéletes volt a maga esetlen bájával 🙂

(#94785) hdtomi


hdtomi
senior tag

A Huawei P9 kamerája milyen a 950-hez képest?

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#94786) zsoltzsolt válasza hdtomi (#94785) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt nem tudom, de a Hasselblad modul egész jó a Moto Z-n 😁

[ Szerkesztve ]

(#94787) Nergalos válasza NGA (#94778) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Amúgy van még reális esély a surface phonera?

(#94788) karway válasza Blue Eagle (#94777) üzenetére


karway
csendes tag

A trollkodást természetesen én se rá értettem, hanem a nem is túl sokkal előbbi már unalomig ismert sirámokra, de hogy egy kis bíztatót is írjak a kitartóbbaknak: :)
Évek óta létezik Surface Phone (minimum 3 féle verzió), folyamatosan emelve a specifikációkat, de addig amíg nem lesz "mindent felforgató", és közel tökéletes felhasználói élményt adó, addig nem fog megjelenni.

Never Settle

(#94789) ΞΔGLΞ válasza karway (#94788) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Először is, tisztában kellene lenni, hogy mi a troll jelentése, te nem vagy abban.
Másodszor, ezek nem siránkozások, hanem a legtöbb átvert felhasználó, aki szívesen használná még a winfost, kénytelen váltani, ha okosként is használni szeretné a készülékét és azt főleg stabilan. Emiatt, igen többször is leírja, hogy a kicseszett MS így meg úgy, mert átverve érzi magát és dühös, de ez nem trollkodás!
Harmadszor, az ilyen beszólás, amit már kétszer is megejtettél, inkább nevezhető trollkodásnak és könnyen lehet belőle flamewar, csak épp nem látod át.
Már többször le lett írva, hogy ez nem csontig benyalunk az MS-nak topik.

(#94790) karway válasza ΞΔGLΞ (#94789) üzenetére


karway
csendes tag

A személyeskedésedre: No Comment - és keresd ki melyik "net-es" kifejezés illik rá.
Vannak akik megelégedettséggel használják a MS termékeket, ők nem nyalnak senkinek.

Never Settle

(#94791) this is life válasza karway (#94790) üzenetére


this is life
Ármester

Ms termeket lehet megelegedessel hasznalni , de a w10m rs2 telefokat inkabb csak telefonkent egy ket extra funkcioval lehet szemlelni , hasznalni . Mert ha tobb mindenre lenne szukseged ott mar szuk keresztmetszet az appok mennyisege ,minosege es hogy egyatalan van e a plattformra . Mert navi lenyegeben csak kulso fizetos app-al jo (sygic) a kamera is volt mar jobb sw-vel , bongeszo kozel se hiba mentes , hivasvarakoztatas jelzese minek , amazon ,ebay,icsekk es meg sokan masok a mult homalyaba vesznek , ugyfelkapu sose volt, ellenben egy jol mukodo wp8.x szet lett cseszve az azt koveto oprendszerrel , illetve az sdk hasznalataval (nehogy mar visszafele kompatibilis programok irodjanak).

A surface es a kimagaslo user experience egy mondatban kisse furan cseng , a hw-t barmikor , barki ossze tudja dobni de nincs mit feltenni ra , a w10 on arm meg kerdes hogy megvalosul e kereskedelmi formaban .
Wp8.0-al kezdtem , a rendszer fejlodott nagyjabol a w10m th2-ig , de aztan lehuztak a rolot es azota csak a csendes kihalas van , se a beigert ujdonsagok , a stabilitas , megbizhatosag ,alacsony hw igeny ..stb . Cserebe az app-ok szama egyre kevesebb lett , lomha tempo jott , stabil mukodes es alapfunkciok meglete , hibatlan mukodese is necces .
Persze ha valaki nem power user annak ennyi is eleg .
Az meg kulon hab a tortan , hogy az ms app-ok jobb minoseguek a piacvezeto oprendszereken mint a sajat dedelgetett rendszerukon .

De ha mar ennyire neki mentel Eagle-nek , akkor merre voltal amikor az elmult par evben a netet turta vagy turtuk egy egy problema megoldasara hogy a tarsainknak segitsunk ..
Van aki nem keves munkat aldozott a kozossegre ,olyat is ismerek aki a topic informacios rendszert szerkesztette ezzel tamogatva,segitve a windows mobilt hasznalok taborat .Vagy aki ha mar az ms nem tette meg , ossze szedte az informaciokat hogy mikent lehet wp8.1-rol bug mentesen w10m-re frissiteni.
Elobb utobb te is azt teszed mint Noeca (csendben valtani fogsz ).

Ne feledd itt azert sokan lattuk hogy honnet indult a rendszer es mi lett belole ,hallottuk az ms fanfarok hangjat is ami mara mar egy fuzfa sip hangjat se uti meg . S latni a sirato asszonykorust aki mar a temetesre keszul .

Évek óta létezik Surface Phone (minimum 3 féle verzió), folyamatosan emelve a specifikációkat, de addig amíg nem lesz "mindent felforgató", és közel tökéletes felhasználói élményt adó, addig nem fog megjelenni.
Ez az info honnet van , 3 eve csak beszelnek rola , sw teren mindig reload-ot nyomnak ,hw mar lenne ala, csak oprendszer nincs hozza ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94792) k-adi válasza karway (#94788) üzenetére


k-adi
nagyúr

Évek óta létezik Surface Phone (minimum 3 féle verzió), folyamatosan emelve a specifikációkat, de addig amíg nem lesz "mindent felforgató", és közel tökéletes felhasználói élményt adó, addig nem fog megjelenni.

Tehát..soha. :D + ezt az infót nem tudom honnan szedted, de biztos vagyok benne, hogy pletyka szint max.

(#94793) Spet


Spet
addikt

Amikor Fb átveszi a WP-n meglévő és sokak által nem kedvelt KEREK profilképeket na az priceless :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94794) Ice_Man22 válasza Spet (#94793) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ugye ☺️, nekem is fletunt. Szerintem wp n es fb n is ocsmany.

(#94795) scyllarus válasza this is life (#94791) üzenetére


scyllarus
veterán

"de a w10m rs2 telefokat inkabb csak telefonkent egy ket extra funkcioval lehet szemlelni , hasznalni" - Sajnos még ez sem mindig jön össze. Rendszeresen előfordul, hogy a kollégáimmal nem tudjuk felvenni vagy letenni a hívást...Megjelenik a felület, de nem érzékel, csak kapargatjuk, mint a hülyegyerek. A BT csatlakozási gondokról a múltkor már írtunk. Szóval "csak" telefonnak sem az igazi.
És a 8.1-et imádtam én is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94796) Dzsosy válasza akos3 (#94741) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Szia!

Olvasd el ezeket: 1, 2, 3.

A lényeg, hogy egy rendszer frissítés cseszte el ezeket az appokat. Az Insideren lévő frissítésben már megoldották. Gondolom előbb-utóbb kikerül a normális frissítés formájában is.

(#94797) karway válasza this is life (#94791) üzenetére


karway
csendes tag

Azon kár vitatkozni kinek mire elég, nem elég egy mobil (okos) teló, akinek w10m kevés, tud választani mást, a mai helyzetet a piac alakította így, a MS alapvetően szoftver előállító cég, ebből jön az is amit alább írsz, hogy más platformokon ma jobban működnek bizonyos "saját" dolgaik. Majd jött a Nokia-MS /Lumia/ próbálkozás az okosteló/mobil piacon, majd a MS-on belül a Surface vonal elindítása, ebből a családból a piacon egyelőre a Phone hiányzik, a jövő zenéje mikor lesz/lesz e belőle szerintük is piac képes eszköz, azon vannak hogy legyen, amint írtam is.

Nem személynek mentem neki, többször is leírtam, az a hozzáállás visszataszító számomra, ha valamivel problémám merül fel, akkor jön az eszetlen fikázása mindenkinek, gyártónak, e gyártó termékeit még ma is használóknak...stb., az meg főképp nem érv, hogy valamikor mennyire segítőkész voltam, akkor most jogot formálok arra is, hogy fikázzak mindent és mindenkit aki képes ezt használni ma is. Számtalan fórumon voltam/vagyok jelen /huszon éves nagyságrendben/ rengeteg segítség, megoldás keresésen túl, de soha nem gondoltam, hogy ez érv lenne bármikor is arra ha egy termékről megváltozik a véleményem, akkor jogosan fikázom e fórumon. Abban van a nagy igazság amit írsz, ha tényleg úgy kell döntenem, hogy "váltok" azt tutira csendben teszem.

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#94798) ΞΔGLΞ válasza karway (#94790) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Emelj már ki egy részt, vagy szót, ahol személyeskedtem?
Ergo, ha nincs épp szakmai érv, akkor jössz ilyen faszsággal, meg álhírekkel a SP-ről.
Konkrétan ez már félrevezetés, mert a surface, mint mobil nem létezik, ha esetleg erről olvastál valahol, az is olyan szintű bulvár, pletyka oldal, mint amit általában beszoktál ide kotyvasztani, ha esetleg valahol, valami olyan infót találsz, aminek aztán semmi alapja.
Azt sem kell elhinni, amit az MS hivatalosan kiad, mert vagy nem lesz belőle semmi, vagy nem is létezik, csak a vásárlók beszop..beléptetése a cél, vagy idő előtt megszünteti.

Ha valami meg nem tetszik mástól, vagy tőlem, lapozz, mert máris trollkodás aranyköpésed, amit még mindig nem értesz, flamewar-t szül.
A troll az aki szándékosan belépve egy fórumra, vagy topikba előre kitervelten totálisan összeugrassza a társaságot, főleg off témákkal. Nem pedig az, aki (jogosan) még mindig szidja néha ezt az elfuserált bandát.
Inkább hanyagoljál... :DDD

(#94799) Vegha


Vegha
senior tag

Szerintem befejezhetnétek.

(#94800) zsamiatt válasza Vegha (#94799) üzenetére


zsamiatt
őstag

támogatom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.