Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95201) Bogyó bá' válasza mtomi95 (#95200) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na ja, de a térképeket "élettartam" frissítéssel adják hozzá, de nagyon nem mindegy, hogy minek az élettartamáig számolják. Ha a platformig, akkor eddig tartott.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95202) mtomi95 válasza Bogyó bá' (#95201) üzenetére


mtomi95
senior tag

A Sygic-ben is app független jönnek a térkép frissítések, nem? Szerintem ez a része platform független.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#95203) ΞΔGLΞ válasza Bogyó bá' (#95201) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Platform élettartamra szól, ha win-nek vége, akkor a programnak is.
Ezért írtam, hogy róluk talán eltudom képzelni, hogy esetleg váltáskor, ha bizonyítod a win store vásárlást, droid, vagy ios-re adnak engedményt. De egyáltalán nem kötelességük az MS átverését nekik kompenzálni.

(#95204) this is life válasza ΞΔGLΞ (#95203) üzenetére


this is life
Ármester

Nem biztos hogy megallja a helyet a licence tovabb vitele , mert attol hogy telefonra nem elerheto , pc a megvasarolt sygic app ugyan ugy telepitheto,hasznalhato . Kerdes persze ki hasznalna laptopon vagy asztali gepen , de a lehetoseg adott .. ez pedig kibuvo lehet a sygic szamara ...
Ha korrektek engedik tovabb vinni mas plattformra , de alapjaba veve nem altalanos a licenszek atvitelenek lehetosege mas os-re ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95205) NGA válasza starr (#95188) üzenetére


NGA
addikt

Most akkor tulajdonképpen az ms kilövi a wm-et, és a mobil eszközöket, és helyette kihoz olyan eszközöket, amik sima win-t futtatnak, és közben lehet rajtuk telefonálni? Akkor ezekre lehet droid emulátor, és simán mennének a droid appok?

(#95206) betegphiu válasza NGA (#95205) üzenetére


betegphiu
senior tag

hát a legendásan kitudja mi van vele szörfész fónjukat szerették volna ilyenre csinálni.
hp telón tesztelik az új oprendszert,mert az a legerősebb jelenleg,amin wp fut.
Gondolom csinálni akartak a 950 szintű vasakra új rendszert,csak rájöttek hogy az édeskevés hozzá..
mindegy mi lesz. neked sem,meg nekem sem,meg rengeteg embernek (főleg akiket az ms áthúzott) nem lesz pénze 300K+ os telót venni.

(#95207) starr válasza NGA (#95205) üzenetére


starr
őstag

Egy arm-ra fordított full Windows lesz. x86 emulációval. Bármi elfut majd rajta, kérdés mennyire lesz gyors. Hogy telefon is lesz-e nem tudom, de jóval kisebb fogyasztású arm-os w10 tabletek, laptopok jöhetnek. pl. Magam részéről nem hiszek az emulációban, kb 10 évvel lesz lassabb az x86-ok futtátása. De majd meglátjuk. Pénzem nem lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#95208) scyllarus


scyllarus
veterán

Ez itt a nagy kérdés. Hogy várhatja el az MS, hogy a többször hitegetett és csúnyán átrázott felhasználók belevágjanak egy drága prémium termék vásárlásába? Még ha tényleg szuper cucc lenne is, ki bízna bennük még egyszer?
Az emuláció meg tudjuk milyen. Bizonyos esetekben lehet megoldás, de pont egy telefon esetében, ahol elvárás az azonnali gyors működés (hiszen ha ráérne, ott a tablet/laptop/desktop) nem hinném, hogy sikeres koncepció.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#95209) Vegha


Vegha
senior tag

Waze miért nem jó navigálásra ?

(#95210) Francia91 válasza Vegha (#95209) üzenetére


Francia91
veterán

Valakinek az Offline navi jön be, pl külföldön, vagy adatforgalom miatt... :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95211) scyllarus válasza Vegha (#95209) üzenetére


scyllarus
veterán

Tervezz már egy útvonalat a Waze-zel ;]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#95212) hcl válasza scyllarus (#95208) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Hogy várhatja el az MS, hogy a többször hitegetett és csúnyán átrázott felhasználók belevágjanak egy drága prémium termék vásárlásába?"
Nagyon könnyen. ;] Nem jótékonysági intézmény... Elvárni várhatja, csak tudja eléggé megvezetni az áldozatokat. Ma már úgyis minden erről szól.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95213) zsamiatt válasza starr (#95207) üzenetére


zsamiatt
őstag

amire te gondolsz az a soft emuláció. Itt is már a vas is rá fog segíteni. Amíg a vasak nem támogatták a virtualizációt is addig elég masziv szívások voltak. Most meg már alap.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#95214) this is life válasza Vegha (#95209) üzenetére


this is life
Ármester

Arra a wazera gondolsz ,amelynek a google a tulajdonosa es mar evek ota csesznek frissiteni , javitgatni ,reszelgetni ? Az offline temat meg se emlitem . Ha navi es wp8.x,w10m egy mondatban szerepel akkor sygic, tobb mint korekt app , persze igy a rendszer eletciklusanak a vege fele , nem biztos hogy edemes beruhazni ra .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95215) Vegha válasza scyllarus (#95211) üzenetére


Vegha
senior tag

Szinte mindenhova azzal megyek ha varosban van dolgom (Bp., Szfvar). A valos forgalmi adatok jelzése akkora elony, hogy emiatt inkább megemeltem az adatforgalmi limitet.
Scyllarus: barhova. Hova szeretned ?

(#95216) Petester válasza Vegha (#95215) üzenetére


Petester
senior tag

Azért vastagon vannak hibái és hiányosságai. Pl. Határon át nem tervez. Bécsig se tud elnavigálni. Vagy az otthonom címét se tudja, 400 métert téved. Nincs sáv információ se.

(ó\_!_/ó)

(#95217) Vegha válasza Petester (#95216) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem vagyok advanced felhasználó, de ilyen problémákat nem tapasztaltam. Kipróbáltam, Bécs-Lovasberény (lakóhelyem) 4 óra 223 km pálya nélkül, Google se tud jobbat. Lakóhelyet ha rögzíted az sokat segít neki. Sávinfó ? Nekem bemondja, hogy mikor merre. Persze nem Andriska, hanem Szájmon angolul. Hát aztán !?

Melyik appnak nincsenek hibái ? Ez legalább nem nyikorog folyton olyan frissítésekért, amiknek:
1; semmi hasznuk
2; lassítják az alkalmazást
3; átrendezik és használhatatlanná teszik azt, ami korábban jó volt és működött.

A térképe eddig nem hagyott szrban, az alkalmazás meg használható. Akinek általánosnál nagyobb igényei vannak az vegyen célhardvert. 0 Ft-ért mit várunk ?! :W

this is life: a Sygic-ban vannak valós traffipax és útforgalmi információk ?

[ Szerkesztve ]

(#95218) univerzita válasza Vegha (#95217) üzenetére


univerzita
addikt

Vannak,de külön meg kell venned( talán 6000 Ft)

(#95219) Petester válasza Vegha (#95217) üzenetére


Petester
senior tag

Napi szinten használom a Waze-t, 50 km-t autózok vele, mert szeretem és elismerem az előnyeit, de nekem nem vált ki egy rendes navigációs programot. Hosszabb távra van célhardverem, ha nem Bp-en mozgok, azt használom, a traffikra meg ott a Traffi Hunter.

Nekem nem tervez át a határon, állandóan összeomlik tőle és kilép.

Frissítésekért meg már 4 éve nem nyikorog, mert sajnos a platformra nincs ilyen.
Volt szerencsém megtapasztalni, hogy milyen az új verzió droidon, ha azt használnám, talán nem lenne igényem célhardverre, de jelen windows verzió nem alkalmas erre...

(ó\_!_/ó)

(#95220) this is life válasza univerzita (#95218) üzenetére


this is life
Ármester

A telepített trafipaxokat jelzi az alapverzio is ,a mozgó trafipaxokhoz és közlekedési infohoz kell a prémium + csomag .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95221) betegphiu


betegphiu
senior tag

Jó reggelt.
Ma óriásit fog robbantani az MS !
Stabil, gyors rendszerünk lesz,rábeszélték a facebookot,meg a messengert,hogy csinálják meg használhatóra az alkalmazásait !

Jaaa, hogy már ébren vagyok ? :D

(#95222) Bogyó bá' válasza betegphiu (#95221) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Te már kora reggel ittál?! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95223) Vegha válasza Petester (#95219) üzenetére


Vegha
senior tag

Eltérő a felhasználásunk, de ettől még nem biztos, hogy rossz az app. Legfeljebb nem tudja lefedni mindenki igényét.
Azt sosem tudtam elképzelni, hogy mi értelme 2 alkalmazást használni olyan feladatokra, amit 1-gyel is meg lehet oldani. Nekem a navigálás+traffic infók/adatok tök jól működik Waze-ban. A Traffi Huntert nem ismerem, de kétségeim vannak felőle, hogy olyan nagy a felhasználói bázisa mint a Waze-nak. Úgy értem, a sztráda leállósávjában elakadt autót jelzi 10 percen belül ? Mert Waze-nál erre elég nagy az esély.

Most kipróbáltam 2 további külföldi célpontot, nekem sem sikerült. Pedig Olaszországban működött. Lehet, hogy tényleg az országokon kívüli tervezéssel van problémája.

Az Androidos verzió nekem nem mérvadó. Ha arra vágynék akkor droidos telefonom lenne. Sosem értettem minek kell összehasonlítani a kettőt.

Sygic platform átjárhatóság témájában: el kéne olvasni a licenc agreementet. (Ha már valaki fizetett érte!) Abban benne kellene hogy legyen ha nem viheted át más platformra. Vagy meg kell kérdezni a Sygic-ot. Nekem mikor memóriakártya problémám volt droidon akkor is segítettek, hiába tört verziót használtam.

(#95224) betegphiu válasza Bogyó bá' (#95222) üzenetére


betegphiu
senior tag

le sem feküdtem,végigittam az éjszakát,mert nem bírtam idegekkel kivárni mi lesz :C

(#95225) Spet válasza betegphiu (#95221) üzenetére


Spet
addikt

Na majd kiváncsian várom milyen lesz az alapból W10-el kijött 950, meg a felfrissített 640XL a nagy frissítés után.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95226) scyllarus válasza Vegha (#95215) üzenetére


scyllarus
veterán

Érdekes, nekem tervezés közben kilép, legalább fél éve nem tudom életre kelteni. Volt már újratelepítés, WDRT+ újratelepítés többször, Insider összes ring, release csatorna, akkor sem tudom hónapok óta működésre bírni.
Valaki írta az Áruházban, hogy a fizetős útvonalak elkerülésének bepipálásával megszűnik ez a gond. Kipróbáltam, nem szűnt meg. Plusz mivel 95%-ban autópályán megyek mindenhová, ez nem is opció, csak kíváncsi voltam.
Droidon a mai napig azt használom, hibátlan. Itt is az volt a legjobb, amíg működött.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#95227) Estwan


Estwan
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Az alábbi telefonról (Lumia 530 DS, WP 8.1) szeretném lementeni az összes névjegyet és üzenetet.
Milyen alkalmazással tudom ezt megtenni?
win7 os pc-re szeretném menteni.
köszi: István

Privátot küldj légyszi, arról kapok értesítést!

(#95228) MasterMark


MasterMark
titán

Amúgy az megvan, hogy ez az egész úristen vége a Windows Mobile-nak, abból a tweetből van, hogy azt írta "not in focus"?

Switch Tax

(#95229) zsoltzsolt válasza MasterMark (#95228) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, ijedtünkben el is dobtuk w10-es mobiljainkat.
Egyébként meg lesz@rtam, hogy mit ír,a valóságnak hiszek, meg az eddigi tapasztalatnak, amit az Ms nyújtott, és ezért váltottam 🙃.

(#95230) this is life válasza Estwan (#95227) üzenetére


this is life
Ármester

A contacts+message backup appal , amit a telefonra telepitesz az aruhazbol , es keszits vele egy mentest sd-re , a kapott vcf fajl tartalmazza a teljes nevjegyzeked,illetve sms-ed, bar ez utobbit olvashatova tenni kulon moka .. de droidra lehetoseg van importalni.. contacts+message backup klikkelj a linkre telefonrol..

MasterMark
Ne kezdjuk elolrol , nem a tweet az oka , hanem az elmul 1.5-2 ev tenykedese... de el kellene engedni a temat, csak egy aprocska szosszenet , nezd meg droidon a onedrive appot es utana w10m-en vagy edge droidra,ios-re ...stb

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95231) MasterMark válasza this is life (#95230) üzenetére


MasterMark
titán

Félreértettél. Pont azt mondom, hogy épp eddig se volt focusban, most hogy leírta valaki, úristen vége mindennek...

Switch Tax

(#95232) this is life válasza MasterMark (#95231) üzenetére


this is life
Ármester

Ezt beneztem ... de emlekeim szerint mar az ev elejen bejelentettek hogy nem a mobilokra fokuszalnak .. igaz a desktop vonalon se erezni hogy annyira kepben lennenek .. nalunk a cegnel teszt jeleggel fut par gepen w10 , de mostanaban nem valoszinu hogy frissitve lesz ra a gep park ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95233) mtomi95 válasza this is life (#95230) üzenetére


mtomi95
senior tag

edge droidra,ios-re
Ezt én is olvastam, csak kár hogy nehéz beszerezni. Már régóta várom, hogy vissza igazoljon a Microsoft... Nagyon szívesen használnám ios-on, mert megszerettem az Edge-t. Bár a megkötések miatt gondolom ez is csak egy átskinelt Safari lesz.
Az Outlook-on kívül igazából már semmi mást nem használuk tűlük mióta a Skype-ot úgy elrontották, hogy csak na... Láttátok már az új Skypeot? Én azt nem tudom kinek tervezték, de undorító és még el is lett baltázva. Minden amit elkezdenek “fejlesztgetni” az egyre rosszabb lesz csak...
Windows 10 Mobile is, már az elején sántított. Inkább lett volna fél-egy évente frissítés, ami valóban is javít valamit rajta. De ez a minden hónapban kiadnuk egy frissítést unalmunkban és azzal valami mindig elromlik hülyeség... még csak nem is volt indokolt. Ha amiatt lett volna mert tucat számra jönnek az új Win telefonok azt mondom oké. Bár ha nem havi szinten történne frissítés, nem lehetne ráfogni az egy Windows minden eszközön hülyeséget. 50%ban ezzel lett kinyírva és az MS sara. A másik ötven, meg a külső app fejlesztőké.
Ha szépen össze és különben is dolgoznak most nem lenne ilyen a helyzet. Bár a microsoft az uwp-vel próbálta menteni végülis dolgot nem jött össze.
Az Into The Dead-et még wp 8.1-en megvettem. Kijött a W10M már nem lehetett rajta sehogy használni. Semmibe nem került volna a fejlesztőnek megcsinálni. Nem csinálta! Persze a PC-s Windows 10-en az áruházban vegyem meg azért ha már játszani akarok vele... Tett az összes fejlesztő a Windows Mobilokra. Hiába volt itt hardver (víz hűtéses, szemmel nyitós telefon) és sűrűn frissűlő rendszer.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#95234) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

FCU jön Mobile-ra is, vagy elégedjek meg az éppen futó desktopos frissítéssel? ;]

Köszi!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#95235) this is life válasza mtomi95 (#95233) üzenetére


this is life
Ármester

Az edge preview mar toltheto a playstore-bol , feliratkozni sem kell ..
A skype new wave pedig annak valo aki keszotette , annok sokat hasznaltam skype-ot , de ahogy egyre rosszabb lett (ms felvasarlas) azota a viber lett a preferalt .
Az egeszet azzal qrtak el hogy 3 reload is volt , lefele nem kompatibilis alkalmazasokkal , alapbol fel kellett volna kesziteni a regebbi rendszereiket x20 szeri hogy kepesek legyenek uwp appot futtatni , vagy az uj alkalmazas plattformnak kellett volna lefele kompatibilsnek lennie , igy nem tizedelodott volna a felhasznaloi bazis 2-3 evente .. a frissitesi mizeria meg szot se erdemel , anno wp8.x-en ritkabban jottek updatek , de azok uj funkciokat vagy tenyleges javitasokat hoztak .

Az app keszitoket annyiban vedenem , hogy eleve alacsony felhasznaloi bazisuk volt , ami az ms reload-jai miatt x idonkent jelentosen csokkent ,wp7-wp8.x-w10m az pedig nem megoldas hogy x evente mindent ujra programozzanak , mert uj fejlesztoi eszkozkeszlet lett . Ha google, is igy szivatta volna a programozoit egy egy foverzio valtasnal , kozel sem biztos hogy a jelenlegi mennyisegu app szammal rendelkeznenek ...

edge preview for android

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95236) NGA válasza mtomi95 (#95233) üzenetére


NGA
addikt

Droidon letölthető az edge

(#95237) btudos válasza NGA (#95236) üzenetére


btudos
Topikgazda

iOS-en elérték a béta tesztelésbe maximálisan bevonható 10 000 főt, ezért nem tudod letölteni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#95238) zsoltzsolt válasza btudos (#95237) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az Edge-ben, ha megnyitom a könyvjelzőket, akkor ilyen foltos a háttér fehér része. Másnál is? Csak ennél az alkalmazásnál, amúgy hófehér.
Bocsi, most látom nem android topik, de w10m esetében ezt nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#95240) mtomi95 válasza #32839680 (#95239) üzenetére


mtomi95
senior tag

Már akkor is írtam, hogy szerintem ez része paltform függetlenül működik! Nem tudom, hol írták a Sygicnél hogy Windows 10 Mobile támogatásának végéig lesznek frissítve a térképek.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#95241) mtomi95 válasza this is life (#95235) üzenetére


mtomi95
senior tag

Jó a WP7-ről 8-ra történő újra programozásokat talán megértem. (Bár nem mintha a WP 7.x áruház tartalma olyan túlon-túl minőségibb lett volna a mostanitól) De azt, hogy WP8.x-ről, csak emiatt 10-re ne “programozgassanak” már nem. Majdnem, hogy 100%-ban kompatibilisek 8.1-es app-ok 10-re. Minden felé hókuszpókusz nélkül.
Az Android más, a play áruházba szinte azt tölt fel mindenki amit akar, sokszor ellenőrizetlenűl is. Ezért is olvasni minden féle kártevőről amit bele raktak, mert minden app hozzáférhet mindenhez (előzetes engedéllyel ami a telepítéshez elengedhetetlen a felhasználótól). Azért meglehet nézni azt a bőkínálatot minőségben. Semmivel nem lett volna előrébb szerintem 10 vibrator és 21 memória cleaner appal a W10M.
A legfontosabbak azért Windows Phoneon is megvoltak. Csak úgy nagy alltalában a többi operációs rendszerhez képest régebbi verzióval vagy szimplán csak hiányosabban, gagyibban. Ami azért a fejlesztők hibája, mert telefon volt minden ár kategóriában és tudással, de ha senki nem lép semmerre akkor nem is lesz semmi.
Tényleg sokat jelent egy erős felhasználó tábor, mert az Apple csinál olyan kikötéseket, szabályokat, szabványokat hozni amit mások meg sem mernek lépni, mégis mindenki programozgat akár évről évre rá.
Pedig lehetett volna biznisz a W10M-ba fejlesztői szemmel. Sőt éltek is vele mert vagy fizetősek voltak az olyan alkalmazások amik máshol nem vagy szimplán drágábbak voltak a konkurens rendszerekre elérhetőektől. Nem mellékesen itt nem tudott minden vérpisti warezolni.
Az a szaros Google is hozzájárult igen... Nem csinált se böngészőt se Youtube app-ot hisztiből, aztán iOS-on még úgy is van Chrome, hogy ott sem kapnak hozzá teljesen szabad kezet. Ott azért megalázkodik. :)) WP-n hivatalos Youtube app nélkül termesztés, hogy a más rendszerről jövők elriadnak a Windows Mobile-tól. Bár én sok olyat is hallottam, hogy a csempés felület nem tetszik az emberek többségének. Pedig ha ezt itt mondom biztos vagyok benne, rajtam kívül más is bátran állítja, hogy ez az egyik ha nem a legjobb, leghasznosabb ui egy telefonra. Bár ezek a csempék is hol működtek-hol nem. :DDD De azért próbálta menteni az MS az mobil rendszerét és ezzel nem azt mondom, hogy a Microsoft emiatt a helyzet miatt nem hibás, mert az! Viszont ehhez nem csak ő kellett.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#95242) Ricardo válasza mtomi95 (#95241) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez szép levezetés, de felmerül bennem a kérdés. Az értem, hogy a Google miért nem csinálta meg a programjait a konkurens rendszerre. Itt lehet vitatkozni, hogy a másik rendszerre akkor miért, de nem látunk bele az üzleti döntéseikbe.
Azt viszont nem értem, hogy a Microsoft saját alkalmazáai, miért jobbak a konkurens rendszereken, mintz a sajátjukon :F
Lehet szídni a külső fejlesztőket, hogy ilyen , vagy olyan okokból nem fejlesztettek a platformra, de amennyire látni lehetett a Microsoft sem erőltette túl magát.

(#95243) NGA válasza btudos (#95237) üzenetére


NGA
addikt

Én biztosan nem fogom :-) Nincs és nem is lesz iphone-om :-) Viszont droidon megnéztem, de marad az adblock

ZsoltZsolt: Igen, ilyen. Picit áttetszik az alatta levő oldal

[ Szerkesztve ]

(#95244) zsoltzsolt válasza NGA (#95243) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! Ronda is meg idegesítő 😀
Azt hittem, hogy a kijelzőnek lett valami baja.

(#95245) Joker88


Joker88
őstag

Telefon : Lumia 640XL
Téma : Edge böngésző
Kérdés : hogyan lehet az Edge böngészőben letiltani/deaktiválni azt a funkciót, hogy jobbra illetve balra csúsztatás esetén ne lépjen vissza/tovább a program..
Ugyanis néha nem "egyenesen" görgetek lefele, hanem kicsit "görbén" ..

Bocsi, de jobban körülírni nem tudtam.. :DDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#95246) MasterMark válasza Joker88 (#95245) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, azt nekem is néha összetéveszti. Ha elég ügyes és gyors vagy, akkor gyorsan vissza lehet húzni mielőtt megcsinálja... :DDD

Switch Tax

(#95247) betegphiu válasza Joker88 (#95245) üzenetére


betegphiu
senior tag

A monument browser feltelepítésével. :D

(#95248) Spet válasza Joker88 (#95245) üzenetére


Spet
addikt

Nincs ilyen lehetőség mobilon.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95249) kutyek válasza mtomi95 (#95241) üzenetére


kutyek
senior tag

Itt OFF, de pár fontos dologban egyáltalán nem helytálló, amit írsz:
1. "a play áruházba szinte azt tölt fel mindenki amit akar, sokszor ellenőrizetlenűl is"
Bullshit. Két szinten is ellenőrzik az appokat:
- Store-ban megjelenéskor automatikusan 2015 óta;
- Eszközön letöltéskor, illetve a háttérben rendszeresen pár hónapja.

2. "minden app hozzáférhet mindenhez (előzetes engedéllyel ami a telepítéshez elengedhetetlen a felhasználótól)"
Bullshit.
Android 6.0 óta első használatkor lehet elfogadni / elutasítani az engedélyeket (és utólag is), tehát nem feltétele a telepítésnek, hogy bármilyen engedélyt előre megadj. Ha nem adsz meg mindent, akkor az app funkcionalitása csökken(het), de nem feltétlenül lesz használhatatlan. Ha igen, keresel másikat. Régi (5.0 és korábbra targetált) appok az installáció során jelzik az engedély igényeiket, ha nem tetszik, nem telepíted. Nálam 100+ appból egy ilyen sincs.
Az ilyesfajta aggályoknak nincs már helye...

[ Szerkesztve ]

(#95250) kutyek válasza kutyek (#95249) üzenetére


kutyek
senior tag

Bocs, kifutottam az időből, de fontos: "ha nem adsz meg mindent..." - természetesen úgy értem, mindent, amit az app kér, nem az összes létező jogosultságot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.