Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95951) Blue Eagle válasza karamblo (#95948) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mit kell tenned, hogy sokáig használhassad?
Már ne haragudj, de erre a kérdésre mit lehet válaszolni? Ha azt válaszolom, hogy rakd el tartósítószerbe az úgy jó? Vagy ne dobáld nagyon magasra. Hm...
Nem a Denim frissül havonta, hanem az alkalmazások. Az is csak szűk keresztmetszeten. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#95952) karamblo válasza Blue Eagle (#95951) üzenetére


karamblo
tag

Igazad van , hülyeséget kérdeztem . :W Használom, ameddig lehet ...:-)

(#95953) germinator66


germinator66
aktív tag

Más is tapasztalta, hogy veszettül belassult az Outlook pár napja..? A naptár sincs a helyzet magaslatán, de a levelező nehezen nyitja meg az új leveleket, sokszor össze is omlik, és ahogy látom, a szerverrel sem kommunikál megfelelően... (L950)

(#95954) egykori válasza betegphiu (#95950) üzenetére


egykori
őstag

"Már a 10-re sem jönnek frissítések olyan rendszeresen,január 5.-én volt az utsó."

Ez egy kicsit dezinfó, mert ma is megjött a rendszeres havi, a februári a WP10-re.

[ Szerkesztve ]

(#95955) betegphiu válasza egykori (#95954) üzenetére


betegphiu
senior tag

és ezt 12.-én honnan tudtam volna ? :(

(#95956) univerzita válasza egykori (#95954) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem is jött, letölti de valamiért nem akarja telepíteni ( a januárit is csak néhány nappal később lehetett). 930-ra.

(#95957) tibike8 válasza betegphiu (#95955) üzenetére


tibike8
őstag

Az, hogy valóban jönni fog, nem tudhattuk teljes bizonyossággal, de ha abból indulunk ki, hogy idáig minden hó második keddjén este itt volt a havi frissítés, jogosan feltételeztük hogy most is jönni fog. A kolléga legalábbis erre gondolhatott.

(#95956) univerzita
Nekem felment simán ez is meg a januári is. Szintén 930.

[ Szerkesztve ]

(#95958) univerzita válasza tibike8 (#95957) üzenetére


univerzita
addikt

Köszönöm,remélem majd sikerül.

(#95959) egykori válasza betegphiu (#95955) üzenetére


egykori
őstag

Elnézésed kérem, én nem kértem tőled semmit számon, hanem csak jeleztem, hogy nem helyes az a megállapítás, miszerint már nem jönnek a WP10-re olyan rendszeresen a frissítések, mint ezelőtt.
Az igaz, hogy sokszor nem aznap (kedden) érkeznek a telókra, mint a PC-ékre, de szerencsére jönnek. :K

univerzita: A 930-ra már azóta nem nagyon figyeltem, amióta leválasztották a támogatási szintet a 950-től. Örültem, hogy "szinte" kifogástalanul működött, de idén már nem használtam, jelenleg elég a 950 a két SIM-mel.

[ Szerkesztve ]

(#95960) Vegha


Vegha
senior tag

éjjel jött valami frissítés, azóta késik ~ 20 percet az óra. Hiába van beállítva hogy automatikusan hívja le. restart sem segít rajta.
Valami ötlet ?

(#95961) Vegha válasza Vegha (#95960) üzenetére


Vegha
senior tag

átraktam manuálra egy kis időre, majd vissza automatikusra. Azóta jó.

(#95962) Blue Eagle válasza Vegha (#95961) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez nálam is megvolt az egyik nap. Asszem több mint 20 perc volt a késés. Automatikus időfrissítés ki-be és jó lett.

(#95963) turpancs


turpancs
újonc

Üdv
Nem tudja valaki esetleg hogy a 640 xl telefonhoz készült indukciós hátlap és ha igen akkor hol lehet beszerezni?

(#95964) zuppeti


zuppeti
újonc

Sziasztok!Windows Lumia 640-em van windows 8.0-ás.Szeretném frissíteni windows 10.re.Ahoz hogy a megfelelő alkalmazást telepítsem a készülékre mindig kéri a microsoft fiók címét és jelszavát.Namár most van egy microsoft fiók-om meg egy jelszavam,amit még egy régi e-mail címmel csináltam, fél éve már új e-mail címem van és a microsoft fiókomhoz nem fogadja el a jelszót és a felhasználót sem engedi megváltoztatni a készülék.Mit tegyek?

(#95965) Johnny70 válasza egykori (#95959) üzenetére


Johnny70
tag

A biztonsági frissítések még fognak jönni egy darabig, amíg ki nem fut a támogatási időszak, de funkcionális fejlesztés nem. Gondolom van, aki a frissítésnek az elsőt, más pedig a másodikat érti.

(#95966) ΞΔGLΞ válasza zuppeti (#95964) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mit tegyek?

Semmit, maradj 8.1-en, különben a hajad fogod tépni. A 8.1 ezen a telefonon, gyorsabb (nem kicsivel), ami még van rá, az normálisan működik és főleg stabil. <<< Ez a kulcsszó!
-------------

De ha már mindenképp akarod, akkor csinálj WDRT-t (mert ez mindenképp fontos és ajánlott) és addig is egy új felhasználó fiókot. Amikor újraindul a telefon, már ezt adod be neki, innentől ez lesz a főfiók.

(#95967) ΞΔGLΞ válasza egykori (#95954) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez egy kicsit dezinfó, mert ma is megjött a rendszeres havi, a februári a WP10-re.

És akkor most kezd el listába szedni, hogy mi változott, mi sok plusz jött, illetve a bugok javítva lettek-e etc...
Mert nekem semmi nem jut eszembe. Ez semmi más már régóta, mint build szám változás. Lényegében, betegkollégának valahol igaz van/volt. Nincs már erre szinte semmi...

Szinte minden winfosmobil topik döglődik, vagy már rég megdöglött. Itt anno napi több száz hsz is volt, tehát napi, mikor még mindenki elhitte az MS hazugságait és elvileg úgy is nézett ki, hogy lesz is valami ebből az egészből.

(#95968) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#95967) üzenetére


Francia91
veterán

Én azért nem írkálok Windows Phone-os topikokba, ide is ritkán, mert nincs bajom a Lumia 950-essel. 1-2 aprósag néha előfordul, de apró, ritkán megjelenő hiba. Akkor meg minek írogassak, ha nincs vele bajom? Akkor írtam ide többet, mikor Symbian-ról váltottam WP-re, és új volt a rendszer, voltak kérdéseim
Akinek nincs vele gondja, és hidd el, vannak ilyenek is, annak felesleges irogatnia topikokba

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95969) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#95968) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahha!
Az meg véletlenül sem lehet, hogy akik eddig írtak ide, vagy máshova írogattak, azért nem írnak, mert leléptek a csába, ugye?
Nekem, pl régóta sok gondom ezzel a már végletekig elb@szott rendszerrel (ez nem is titok), de szintén régóta nem írtam ide, mert minek?
Csak most épp úgy alakult, pedig nálam nagyobb winfosmobilbuzi 2010 óta ritka példány lehetett. De minek írjak, megoldás nincs semelyik problémára, csak sok szívás árán...valamennyire. Na most akkor melyik lehet, aminek valós alapja lehet, hogy azért nem írnak, mert az a rengeteg felhasználó teljes mértékben elégedett mindennel, vagy mert már elfelejtette azt is, hogy létezik még WP/WM? Én, még használom (ez erős kifejezés, csak van ilyen is a másik(ak) mellett), amolyan morbid kíváncsiságból.

Persze, ettől függetlenül, akiknek alapdolgokra is bőven elég a rendszer (gps, email, faszbuk néhány még jól működő app) de a már gyorsan fogyatkozó store mellett, - mert fejlesztés már szinte semmi nincs rá -, azoknak bőven oké egy ilyen telefon.

[ Szerkesztve ]

(#95970) westcoastog


westcoastog
veterán

Valamiért eltűnt az összes névjegyem a telefonról, telefonszámostól mindenestül...
Valamelyik nap elővettem a telefont a zsebemből és megvolt rajta nyílva egy csomó minden, lehet életre kelt valahogy... :W

A microsoft profilomból belehetne tölteni valahogy a névjegyeimet? Ez a csv megoldás nem tudom hogyan működik...

Lumia 735 legfrisebb win10..

(#95971) westcoastog válasza westcoastog (#95970) üzenetére


westcoastog
veterán

Sorry a beírásért, valahogy visszatértek a névjegyek, valószínű valami meghülyült és nem tudta leszinkronizálni a fiókból.. :F

(#95972) ΞΔGLΞ válasza westcoastog (#95971) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ilyen gyakran előfordult már és épp beakartam írni, hogy valószínűleg meg fog javulni, csak az MS szervere cseszekedik.
Én, áttenném az összeset a gugli címtárba (is), onnét soha nem fog eltűnni semmi, most is csak onnét vannak szinkronizálva nálam a névjegyek a 950XL-re. Az MS fiók, ami szintén egyre gázabb, meg régóta üres.

[ Szerkesztve ]

(#95973) T. I. válasza ΞΔGLΞ (#95972) üzenetére


T. I.
senior tag

Hoppá! Felpattintottad végül a 950XL dobozát?

(#95974) ΞΔGLΞ válasza T. I. (#95973) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, már 1 hónapja. Nem emelkedik ennek az ára, inkább csökken. :-D
Ebay-en minőségi MOZO hátlappal (újonnan) 40 ezer az ára!

(#95976) egykori válasza Johnny70 (#95965) üzenetére


egykori
őstag

Nekem mindegy, hogy ki milyen frissítésre gondol. Mivel hivatalosan is ismertté vált a WP fejlesztésének leállítása, így csak a biztonsági vagy lélegeztetőgépes frissítések jönnek, de jönnek legalább. Az MS appok is hasonlóan frissülnek, és néha egy-egy ezeken kívül.
Na most, ha az általam és a családban használt WP-és telefonok működnek, akkor nincs okunk a hőbörgésre. Ezek a telók előbb-utóbb úgyis elhasználódnak és majd cserére szorulnak, akkor szépen mi is keresünk más megoldást.

(#95977) westcoastog válasza ΞΔGLΞ (#95972) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet alkalmaznom kéne a módszeredet, van google fiókom is, csak a biztonság kedvéért. :)

Az ideg megevett, nem tudtam hirtelen hogy mi a fene baja van..

(#95978) #98452736


#98452736
törölt tag

Feltettem a kérdést a telefon topikjában is, de mivel elég kihaltnak tűnik, úgy gondoltam itt is felteszem

Sziasztok!
A telefon amiről szó van: Nokia Lumia 625 WP 8.1
Az Internet Explorer mostanában nem tudja rendesen kezelni a facebookot (m.facebook a messenger miatt), konkrétan az a bajom vele, hogy a fenti kis ikonokra kattintva (üzenetek, értesítések) nem csinál semmit... Hosszan rájuk nyomva és új lapon megnyitva a hivatkozásukat még csak-csak működnek, de a messenger részében az üzenetküldés sehogy sem jó, használhatatlan... Valaki más is találkozott ezzel a hibával mostanában? Esetleg valami megoldás? Opera böngészőt akartam letölteni a beépített helyett, de nem találtam a store-ban :(

(#95979) Francia91 válasza #98452736 (#95978) üzenetére


Francia91
veterán

Mostanság ez van 8.1-es rendszeren, nekem is a 1020-ason, a megoldás:
mbasic.facebook.com

Maradhatsz az Explorer-nél ezzel a címmel

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95980) Johnny70 válasza egykori (#95976) üzenetére


Johnny70
tag

Egyetértek veled, csak bosszantó, hogy nem tudom a telefon képességeit kihasználni (930), mert az új dolgok már nem jönnek ki Windosra, meg sok mindent már nem fejlesztenek. Másrészt meg elkezdtem szétnézni Android fronton mert már bő 2 éves a készülék, de ami nekem kellene (legalább ilyen jó kamera, kijelző minősége, ház kialakítása, NFC) ott bőven 100 ezer felett indul, és még ott is van kompromisszum, valami gyengébb. (pl. kamera). Most a Mix2-t várom, hátha beesik az ára 100 alá. Lecseréltem volna tavaly egy 950-re, de akkor jött ki a pletyka, hogy mindent kivégeznek, nem csak a régebbi modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#95981) #98452736 válasza Francia91 (#95979) üzenetére


#98452736
törölt tag

Köszönöm szépen a segítséget. :) Erről a webcímről nem hallottam még, most jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#95982) #31418368 válasza zuppeti (#95964) üzenetére


#31418368
törölt tag

Szia! Én már vagy másfél éve mikor megvettem felraktam rá a 10-est. Azóta is hiba nélkül, gyorsan fut rajta.
Üdv. :)

(#95983) ΞΔGLΞ válasza westcoastog (#95977) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem vesztesz vele semmit, még akkor sem, ha megtartod az MS fiókot alapnak.
Ha az elszáll, a gugli által a névjegyzék mindig ott lesz.

(#95984) westcoastog válasza ΞΔGLΞ (#95983) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó ötlet. :K

(#95985) Vegha


Vegha
senior tag

Van arra mód, hogy a CU helyett visszaálljak RS2-re ? Akár WDRT-vel. Mióta felment a CU (és minden lefrissült), sokkal lassabb a telefon, az Outlook, az Edge önálló életet él, hetente kell újraindítanom... Már bánom hogy felengedtem rá.
Vagy lehet hogy egy clean install megoldaná ezeket ?

(#95986) Vegha válasza Vegha (#95985) üzenetére


Vegha
senior tag

Akarom mondani RS1-re.

(#95987) jksx válasza ΞΔGLΞ (#95983) üzenetére


jksx
senior tag

"...Ha az elszáll, a gugli által a névjegyzék mindig ott lesz..."
Hát nekem pont az szállt el.
Lehet én vagyok az egyetlen cáfolat :)
Egyszer telefoncsere miatt duplikálódott a névjegyzék (a google fiók által). Én balga nyomtam neki egy del-t, na azóta sehogy sem tudom rávenni, hogy szinkronizálja le magát és a névjegyzék visszakerüljön a felhőbe...
Az MS-t majd egy évig nem használtam. Amikor a vállalati telót belaktam, másodpercek alatt leszinkronizálta magát. A guglinál meg marad a vcard file másolgatás.

(#95988) mdraco


mdraco
őstag

Tudtam, hogy ennek a rendszernek annyi, de hogy ennyire... Oké hogy nem fejlesztik tovább az appokat, de idővel magától megszűnnek... 9gag nem megy, valamelyik napon a kiváló myTube app adta meg magát és a többi. Skype, Messenger-en csak karakterek mennek át, képektől vagy videóktól meghalnak, nem mintha régen jobb lett volna win 10-en, de a jó öreg 8.1-en jól működtek. Lassan minden app elhal... Ennyi ideig tartott nálunk a lumia, vége.

(#95989) zuppeti


zuppeti
újonc

Sziasztok!Windows phone-om van Lumia 640-es. Az a problémám hogy a messenger-t nem tudom használni. Kiír egy üzenetet hogy március 29.től nem támogatja ezt a facebook alkalmazás, és böngészőben sem tudok facebook-on keresztül messenger üzenetet küldeni.És kéri hogy egy újabb facebook alkalmazást töltsek le, azt meg nem engedi vmiért.Mit tegyek?

(#95990) Spet válasza zuppeti (#95989) üzenetére


Spet
addikt

Hasznalod az ebben a hozzaszolasban megjelolt oldalt. Vagy frissitesz W10M-ra, vagy platformot valtasz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95991) zuppeti válasza Spet (#95990) üzenetére


zuppeti
újonc

Ok.Köszönöm.

(#95992) zoger válasza mdraco (#95988) üzenetére


zoger
tag

A mytube nálam még megy. Viszont a simple már ma nem indul el.
Most már eljutottam oda, hogy más telefon után nézek. A lumia meg megy tovább a családban az öregeknek, maga a készülék L735 hibátlan, és a w10 atomstabilan fut rajta. Kár érte.

(#95993) bodnara123_


bodnara123_
csendes tag

Nálam a Tubecast még megy.

(#95994) Vegha


Vegha
senior tag

Ugy döntöttem adok meg egy esélyt a legfrissebb sw verzionak. Azt vettem eszre hogy az Edge akadozasai, megroccenesei kizárólag olyan oldalakon jelentkezik amelyiken kepek (es bannerek ?) is vannak. Más is tapasztalt ilyet ?
550

(#95995) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Nekem az a problémám, hogy rendszeresen tömeg-közlekedek, és használom a BKK Menetrend oldalt. Eddig semmi gond nem volt, de pár napja egyetlen menetrend sem látható, hibás oldalt ír, felvillan a menetrend, majd eltűnik. Nagyon idegesítő, és tök mindegy, milyen böngészővel. Ez megint egy "ajándék"? :W
Amúgy minden más nagyjából normálisan megy.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#95996) Spet válasza Hunork (#95995) üzenetére


Spet
addikt

Használd a BKV menetrend alkalmazást (offline is használható jól).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95997) dolon75


dolon75
aktív tag

Sziasztok!

A legutolsó pompás frissítés óta az Edge nem nyitja meg a pdf állományokat.
Tudtok erre megoldást?

Nekem ez volt az i-re a pont. Vagy inkább a mondat végén.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#95998) Spet válasza dolon75 (#95997) üzenetére


Spet
addikt

Reader
PDF Reader
PDF Viewer Plus
stb.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95999) Arpee78


Arpee78
senior tag

Ha a beállításoknál az extrák - gyorsnézet képernyőre nyomok akkor nálam megjelennek fél másodperce a beállításai majd eltűnnek, visszakerülök az extrák beállításai listára.

Ezt, hogy lehet javítani?

(#96000) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

"Kis színes hír..." :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.