Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94401) Ennyike válasza #47106304 (#94400) üzenetére


Ennyike
csendes újonc

Vagy ha csak a kritikus frissítéseket kapná meg...

Ennyike...

(#94402) ΞΔGLΞ válasza Ennyike (#94401) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sajnos nem értitek, hogy ez nem így működik mármint, hogy nem az icsekk állt be az "utálom a wp-t" sorba, hanem az MS-tól nem kapják már meg egyrészt a fejlesztéshez való sok... (most nem írom le micsodákat), emiatt aztán nem tudják a fejlesztők az applikációt szinten tartani, hogy (főleg) ne legyen sebezhető, pedig ennél kiemelkedően fontos, mert ez nem egyszerű YT applikáció. Az új egyre fosabb build-ok megjelenésével, meg az icsekk-et is fejleszteni és kódolni kell, mert különben bugos lesz, kifagy, nem indul, bárki beléphet etc, egyszóval meghülyül a program. Ezért állnak le a folyamatosan a fejlesztések és szűnnek meg az applikációk, mert az MS már nem pénzeli. Nem is kevéssel. És gondolom itt senki nem szeretetszolgálat.

Év végéig az update nélküli icsekk lehet, hogy marad, de egy használhatatlan valami lesz abból is.
Vagyis a megszűnő applikációk nem azért vannak, mert utáljuk a WP-t, hanem mert az MS így dönt(ött).

(#94403) sapizee válasza this is life (#94398) üzenetére


sapizee
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos én sem vagyok elégedett a 930-al, mióta win10-re váltottam.
- Maga a rendszer sokkal instabilabb lett, win8 alatt szinte soha nem kellett újraindítani, 10-en hetente többször muszáj, mert valami mindig beakad.
- A kamera app nagyon hektikus, sokszor lefagy, esetenként nem menti el az elkészült képet.
- Messenger szintén instabil, egyes funkciók használata során egyszerűen kilép. Amikor kamerával szeretnék fotózni a programon belül, akkor annyira lefagy, hogy csak a telefon újraindítása teszi helyre.
- Élő csempék sokszor szintén beakadnak, nem frissülnek, ilyen sem fordult elő win8-on.
- Nincs hangjelzés email érkezésekor. Bár ezt állítólag valahogy meg lehet javítani, de nem vettem a fáradtságot, hogy utánanézzek jobban. Viszont más programok időnként teljesen random módon jeleznek hanggal, pedig a Gépházban kikapcsoltam a hangjelzéseket ezekre az appokra.
- A Win applikációk sem működnek ráadásul jó, a OneNote többször előjött már azzal, hogy jelentkezzek be a windows fiókomba (amibe alapból be vagyok jelentkezve), és ha ezt megteszem, akkor sem hajlandó beléptetni. Majd egyszer csak magától megoldódik a probléma. Nálam ez előszeretettel szokott jelentkezni bevásárlás során, amikor a listát nem tudom elérni...

Sajnos a messenger megszűnése kikényszerítette nálam a win10-re váltást, de ez a rendszer annyira rossz, hogy hamarosan búcsút fogok inteni az egész windows phone-nak, amit 2,5 évig nagy megelégedéssel használtam :(

(#94404) Vegha


Vegha
senior tag

Azzal mit lehet kezdeni mikor az értesítési terület (amikor lehúzom) elfelejt normálisan működni ?
1; Zárolt képernyőnél meg sem jelennek az értesítések, hiába próbálom lejjebb huzigálni, csak a fő gombokig (Bluetooth, Location stb.) mutatja. Ha feloldom a képernyőt akkor lenyitja rendesen
2; Az adott esemény/értesítésnek megfelelő alkalmazásban hiába nézem meg mi történt, nem törli ki onnan. Pl. a nem fogadott hívások ott maradnak amíg nem törlöm őket stb.

Van erre valami megoldás ? Egyik napról a másikra kezdte el ezt a hülyeséget : (

(#94405) #47106304 válasza ΞΔGLΞ (#94402) üzenetére


#47106304
törölt tag

Az iCsekk döntött nem az ms mivel a rendszer még van frissítik is csak látják hogy egyre kevesebb a felhasználó ezért döntöttek így. Egy applikáció frissítése nem az MS hibája!

(#94406) ZavaBalazs válasza Vegha (#94404) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

be van állítva, hogy az értesítéseket rejtse zárolt telefonnál, most nem tudom hol lehet ezt kiszedni, mert nincs nálam a fiókom, amiben a 950 hever, de a zárolási képernyőnél, vagy az értesítéseknél lesz.
második passz.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#94407) ΞΔGLΞ válasza #47106304 (#94405) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Engem nem kell "meggyoznod". Omg lol

(#94408) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#94407) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyebkent meg minden az MS hibaja. Nem Rozi neni, agytroszt IT hekker, Szarcsagipusztarol kavart be a rendszerbe, hogy most aztan tonkrevagja a win mobilreszleget.

[ Szerkesztve ]

(#94409) Vegha válasza ZavaBalazs (#94406) üzenetére


Vegha
senior tag

Es tényleg! Koszi!
A masodikra tudja valaki a választ ?

(#94410) Francia91 válasza sapizee (#94403) üzenetére


Francia91
veterán

Tiszta Win10 frissítést csináltál, vagy visszaállítottad a 8.1-esről készült biztonsági mentést?
Ha visszaállítottad, akkor az szinte biztos bugforrás. Valamint Eagle régebben írt egy frissítési menetet 8.1-ről Win10-re, ismerőseimnek bevált, többeknek pont 930-as Lumia esetében.
De azért kezdésnek egy sima "Gyári visszaállítás"-t megkísérelnék abban az esetben, ha még nem volt

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94411) Bogyó bá' válasza Francia91 (#94410) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Unatkozik? Nincsen dolga? Vásároljon mosómedvét! Csináljon HR-t, WDRT_t, bármit! Azzal jól el lehet tölteni a fölösleges szabadidőt. Amúgyis nyakunkon a hétvége. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94412) Francia91 válasza Bogyó bá' (#94411) üzenetére


Francia91
veterán

Amúgy érdekes, nekem majdnem egy éve van meg a Lumia 950-es, nincs vele bajom, nem kellett HR, sem WDRT... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94413) sapizee válasza Francia91 (#94410) üzenetére


sapizee
csendes tag

Ezt a leírást követtem, amit linkeltél!
És a többi 930-as ismerősödnek flottul működik win10-el?

(#94414) Francia91 válasza sapizee (#94413) üzenetére


Francia91
veterán

Eddig nem panaszkodtak rá...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94415) this is life válasza Francia91 (#94414) üzenetére


this is life
Ármester

Nem panaszkodnak mert mar nem 930-at hasznalnak :DDD ... amugy semmi garancia nincs arra hogy mflex modszere garantaltan bug mentes frissitst eredmenyez , foleg hogy az utolso rs1 update van akinel bugokat hozott , hiba javitas helyett.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94416) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94415) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Annyira fos mar a rendszer, hogy garancia semmire nincs, de meg mindig ez a legjobb megoldas stabilitasra es bug ellen. A HR nem az.

(#94417) zsoltzsolt válasza this is life (#94415) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen , eladtam :)

(#94418) this is life válasza ΞΔGLΞ (#94416) üzenetére


this is life
Ármester

Teny a wdrt majd fel napos frissitesi procedura a tuti , illetve az lehetne ha az ucso update-el nem bugisitottak volna az rs1-et ,legstabilab igy lesz a w10m a tobbi meg majd kiderul .
Persze van akinel hiba mentes minden (bar ilyen emberrel szemelyesen meg nem talalkoztam )...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94419) Auratech


Auratech
őstag

Beizzítottam az öreg Samsung Omnia7-et anyukámnak, aki csak telefonálni akar és az androidos szutyokhoz (huawei550) képest áradozik az oled képminőségéről, a dedikált kameragombról, a csempékre tett fényképes kontaktok egyszerűségéről és a fekete háttér eleganciájáról. (Netet,gps-t nem használ.)
Az amúgy főzött rommal alvó teló kiírta, hogy az utolsó töltés óta 1684 nap telt el... az akku feltöltve be volt folpakkolva. Nem merült, csak 30 %-ot az öt év alatt.
A rendszert összehasonlítva a Lumia550-nel, az látszik, hogy az öt év alatt tizedannyit fejlődött, mint egy akkori android (talán2.3?) a nugathoz képest. A csempés design ergonomikus és tök jó felütés volt, csak aztán azon kívül megállt a tudomány.. Az ios se változott alapmegjelenését tekintve, de ott a motorház alatt folyamatos és jelentős a szoftveres fejlődés és a szolgáltatások gyarapodása, csiszolása.
Engedni kellett volna a pofonegszerű médiamegosztás, cserebere, a fejlesztői API-k felszabadítása a külső fejlesztők szamára, hogy a napi trendeket lekövető alkalmazásokkal, szolgáltatásokkal piacvezető pozícióba segítsék ezt a platformot, amire az erőforrás bőségesen rendelkezésre állt. Csak a játékosság, a szárnyaló fantázia és a technológia korlátain folyton túlelemlkedni akaró, de a földön is biztosan álló, bátor innováció hiányzott. Aztán most itt tartanak..

Auratech Field Recording

(#94420) turbulencia8 válasza Auratech (#94419) üzenetére


turbulencia8
őstag

Litiumos akksit nem erdemes teljesen feltoltve tarolni, kb. 50% az idealis toltottseg.

(#94421) jacis válasza Auratech (#94419) üzenetére


jacis
nagyúr

Durva hogy öt évet így kibírt az akksi, hogy szinte alig merült :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#94422) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Lehet én vagyok a hülye hozzá de egy pdf olvasó app sem működik már ? Csak a böngészővel lehet megnyitni ? :Y :F :R

Lumia 950XL

(#94423) hdtomi válasza ZsoltG60 (#94422) üzenetére


hdtomi
senior tag

Nekem is feltűnt, hogy az Edge lett az alapértelmezett :((
De ha pl. Adobe Reader-be mész be, onnan még meg tudod nyitni a telón tárolt PDF-eket.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#94424) bnoe válasza ZsoltG60 (#94422) üzenetére


bnoe
tag

Perfect pdf reader ...ez még működik...de egyszerre csak egy könyvet bír megnyitni sajnos...

(#94425) Vegha


Vegha
senior tag

Akkor mit lehet tenni mikor egy alkalmazás értesítése csak akkor jelenik/hallatszik, mikor feloldom a képernyőt ? Amíg zárolva van, addig kussol. Értesítéseknél (szinte) minden engedélyezve van.

(#94426) turbulencia8 válasza Vegha (#94425) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az energiagazdalkodast is nezd meg.

(#94427) ZsoltG60 válasza Vegha (#94425) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Nézd meg, hogy engedélyezve van a háttérben való futás.
Beállítások/adatvédelem/háttérben futó alkalmazások. amúgy melyik alkalmazással van gondod ?

Lumia 950XL

(#94428) Vegha válasza ZsoltG60 (#94427) üzenetére


Vegha
senior tag

Engedélyezve van es az energiabeallitasoknal nem talalok semmi releváns opciot.
Pomodoro a neve. Az a furcsa, hogy múltkor meg jol működött az értesítés.

(#94429) this is life válasza Vegha (#94428) üzenetére


this is life
Ármester

Ha rs2-on vagy talan egy hr jot tesz neki , rs1-en wdrt es fel nap ...
eloszor pondronak olvastam az app nevet ,pedig az a jelzo inkabb az OS-re illene 😀

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94430) Vegha válasza this is life (#94429) üzenetére


Vegha
senior tag

Rs1, de csak emiatt nem latom értelmét a wdrtnek; eddig minden alkalom utan csak rosszabb lett a rendszer.

(#94431) scyllarus


scyllarus
veterán

Részlet a mai Nokia 3 tesztből itt a Mobilarénán: "aminek a jó szándékú bughalmaz, a Windows 10 Mobile, majd a fejlesztők elfordulása lett a vége."
Ez egy - elvileg - elfogulatlan vélemény.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94432) Spet válasza scyllarus (#94431) üzenetére


Spet
addikt

És utána az androidos Nokia is a földbe lett kb. gyalulva.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94433) btudos válasza scyllarus (#94431) üzenetére


btudos
Topikgazda

Melyik részével nem értesz egyet? Az a helyzet, hogy bármennyire fáj, a Windows 10 Mobile kapcsán ez a kőkemény igazság, amit a cikkből idéztél.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#94434) zsoltzsolt válasza btudos (#94433) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem ő is egyetért ezzel a megállapítással :)
És én is :D

(#94435) janeszgol válasza Spet (#94432) üzenetére


janeszgol
félisten

+ scyllarus

1, Nem a véleményét írta le, hanem a valóságot ábrázolta. Ami történt, nem kevesebbet és nem is többet.
2, Az Androidos Nokia fölbe döngölése jogosnak tűnik. Vagy dicsérje, mert Nokia? A kameránál a Lumiák képességeit nem vitatta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94436) Spet válasza janeszgol (#94435) üzenetére


Spet
addikt

Nem érzem úgy mintha vitattam volna a telefon teszt eredményét ;)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94437) janeszgol válasza Spet (#94436) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor félre értettem. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94438) btudos válasza zsoltzsolt (#94434) üzenetére


btudos
Topikgazda

Jogos, félreértettem. :R

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#94439) janeszgol válasza btudos (#94438) üzenetére


janeszgol
félisten

Na most az a helyzet állt elő, hogy mindketten leírtuk ugyan azt a szót, csak másképp. Sajnos én írtam le hibásan. :(

Javítsd már át szóközösre, ha lehet. Ne legyen feltűnő :D :R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94440) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Megjött valakinek a CM frissítés?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94441) Vegha válasza zsamiatt (#94440) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem jöhetett ? RS1-en tartom, múltkoriban még volt >800 MB szabad helyem most reggel meg pittyegett, hogy low storage van (100 MB>).

(#94442) mdraco válasza scyllarus (#94431) üzenetére


mdraco
őstag

Emlékszem páran várták az androidos nokiákat, amire lehessen váltani a lumiákról ( főleg 640-es árkategóriában). Hát sajnos nagy csalódás lett most a Nokia 3. Nem bánom, hogy nem vártam erre és redmi 4X-re váltottam.

(#94443) scyllarus válasza zsamiatt (#94440) üzenetére


scyllarus
veterán

PC-re most jön, telón nem mutatja egyelőre, hogy lenne.

Vegha: neked akkor nem jöhet, CU kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94444) karway válasza scyllarus (#94443) üzenetére


karway
csendes tag

Mi az a CM áruljátok el, meg mi jön PC-re? ami tegnap/ma hajnalban jött összegző?
(2017-07 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1703 x64-alapú rendszerekhez (KB4032188)

ez?

Never Settle

(#94445) scyllarus válasza karway (#94444) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, szerintem arra gondolt.
Én legalábbis arra :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94446) zsoltzsolt válasza karway (#94444) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Cm -> centiméter. Minden frissítés után nagyobb lesz a telefon.
:D

(#94447) #89037312


#89037312
törölt tag

Helló!
Azt szeretném megkérdezni, hogy Lumia 925-re valahogy fel lehet-e tenni a Windows Phone Mobile 10-et?!
Válaszokat előre is köszönöm!

(#94448) this is life válasza karway (#94444) üzenetére


this is life
Ármester

Cyanogen mod , mai neven leanageOs , de lehet C.M. updat is , a hianyzo maganhagzokat rad bizom ... amugy rs2-re elvileg jovohet kedd...

Vegha

Ha mindent a leiras szerint vegeztel el frissiteskor , elvileg nem kellene egy bug halmaznak lennie, de persze wp-n semmi sem biztos ...

Nvidia95
Fel lehet mokolni, de erosen nem ajanlott kategoria, lassu xarkupac lesz a telefonodbol ,s a kamera resze se valoszinu ,hogy hozni fogja azt a szintet amit wp8.1 alatt tudott,bukod a here navit ,helyette az ms takolmany van ... ha igenyled kuldom a linket mikent lehet feltenni..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94449) T. I. válasza #89037312 (#94447) üzenetére


T. I.
senior tag

A kérdés mögött vélt igazi kérdésre reagálva, wp 8.1-es lumia 1020 tapasztalattal: a facebook messenger szépen jelzi a bejövő üziket, explorerrel a fb.com-on pedig simán meg lehet azokat válaszolni. (Asszony nagy messengeres, de az app sutasága szerencsére nem akadályozza.)

(#94450) mdraco válasza this is life (#94448) üzenetére


mdraco
őstag

Már megörvendtem, hogy lumiák kapnak LineageOs-t, nem lenne rossz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.