Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) betegphiu válasza this is life (#98000) üzenetére


betegphiu
senior tag

A windows launcher-t jobbra húzva - szintén listás az appkészlet.

(#98002) this is life válasza betegphiu (#98001) üzenetére


this is life
Ármester

Az kimaradt az életemből ,lévén hogy wp után droidra váltáskor megvettem a SH-t .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#98003) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!
Olvasom a kommenteket. Én Xiaomi Mi 8-at vettem. Most próbálom belakni, egyelőre 2. telefonként használom. Időjárás, üzenetek és egyéb dolgok nem tetszenek. De természetesen az alkalmazások jól használhatók. Tegnap ahogy a Lumia 950 ébresztett, befagyott és már azon voltam, hogy szét kell szednem, mert csak nem hagyta abba. Simán lehet droidon is ilyen, de egyre több probléma jött elő a Lumián, meg hát a melegedés és az aksi használat, Mi 8 sokkal jobbnak tűnik. Azért még maradok itt is :)

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#98004) hroberto válasza hdtomi (#98003) üzenetére


hroberto
veterán

A gyári időjárás tiltható Mi8-on, kereshetsz Google Playen neked tetsző időjárás applikációt helyette.
Az uzeneteid akár a Messenger alól is kezelheted.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#98005) Vtwo


Vtwo
senior tag

Frissítés jött 1709 arm-ra.

(#98006) hdtomi válasza hroberto (#98004) üzenetére


hdtomi
senior tag

Köszi, most MSN Weather-t leszedtem, van widget is hozzá és rá kattintva frissíti.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#98007) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello Lumia 735. Csináltam egy gyári visszaállítast wp 10. Be akarok microsoft fiokba lepni es hibával kidob.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#98008) Spet válasza kalozhun100 (#98007) üzenetére


Spet
addikt

Próbáld meg később, esetleg újraindítás után.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98009) kalozhun100 válasza Spet (#98008) üzenetére


kalozhun100
őstag

Már próbáltam, kát napja játszok vele. Outlookot már sikerült feléleszteni. A Storeba ha bepróbálok lépni, amint rámegyek a bejelentkezásre be se hozza az ablakot csak kiirja hiba próbálja meg később.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#98010) ΞΔGLΞ válasza kalozhun100 (#98009) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak amolyan morbid kíváncsiság szinten érdekel, hogy miért szopatjátok magatokat még mindig ezzel a szinte teljesen döglött rendszernek nevezett fossal?

(#98011) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#98010) üzenetére


Francia91
veterán

Ez a "szinte teljesen döglött rendszernek nevezett fos" húzott ki idekint külföldön a szarból, hogy ne maradjak telefon nélkül motoros túrán.
Android-os Nokia 7.1-esem frissítéskor megadta magát, valami elbaszott frissítés után, aminek utánaolvasva nem egyedi, hanem tömeghiba. Bejön az Android One felirat, felső sarokban "Download mode"... Használhatatlan a telefon, semmilyen Resetre nem reagál... Még jó, hogy kihoztam a 950-es Lumiámat fotózásra, átdobtam a SIM-et, és hibátlanul működik, ami nekem kell. Ennyit a Droidról... Hazaértem túráról, vágom a Telekomosok fejéhez, hogy szopjanak vele ők. A 950-es meg hibátlanul teszi a dolgát továbbra is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#98012) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#98011) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Android-os Nokia 7.1...

Én nem erre voltam kíváncsi, ez a nokia meg már nem az nokia, csak név az, de legalább amiatt jó drágán eltudják adni a szart, kb ahogy le is írtad. Mielőtt megvetted nem olvastál utána?
De a kérdés nem erre vonatkozott. Attól, hogy ott megmentett a 950, egy sim cserével egy 10 éves iphone 4 is megmentett volna. Nem is értem most ezt a RE-t a kérdésemre.

(#98013) Out válasza ΞΔGLΞ (#98010) üzenetére


Out
addikt

Minek vegyünk egy Android-os, IOS-es telefont, ha azon is csak telefonálni, SMS-ezni, böngészni és fényképezni/videózni akarunk? Az működik Windows Phone alatt is :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98014) ΞΔGLΞ válasza Out (#98013) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Abban egyetértek, hogy a 950 XL (ami nekem is van valahol, mert néha hallom csipogni), a mai napig frankó képeket készít, 2015-ben meg legyalázott mindenkit. De itt olyanokra gondolok, amire a kollégának válaszoltam, mikor egyszer csak elkezd k...ra nem működni minden. Pl a múltkor fényképeztem vele, hogy majd azt küldöm el mail-ben, de vagy 20 sec gondolkodás után visszarúgott a főképernyőre. Egy tetves mail alkalmazást nem tudok megnyitni. :DDD Egyszerűen nem és nem, de még úgy sem, hogy simán belépek. Áhh le is raktam, néha a kislányom beszélt rajta whatsapp-opn a külföldi barátnőjével, de az is megdöglött időközben.

A képei ma is a legszebbek közé tartozik, ezt mint írtam is aláírom, de egy, pl XS-sel már nem veheti fel a versenyt semmilyen szinten. Ha viszont arra, amire használod még teszi a dolgát, akkor valóban felesleges váltani. Amíg teszi... :)
Nálam ez már 2017-ben elvesztette az okostelefon jellegét a megszűnő és addig is gané fejlesztésű applikációkkal, vagy soha nem is létezett rá.

[ Szerkesztve ]

(#98015) betegphiu válasza ΞΔGLΞ (#98014) üzenetére


betegphiu
senior tag

Nekem behalt a mikrofon az XL-en ezért kénytelen voltam váltani, viszont már nem akartam WP-t venni.Nagyon nehezen szántam rá magam a váltásra.
Egy redmi note 7-est vettem. Itt írta valaki,hogy jobb képeket csinál,mint az XL..
Hát a 48 megapixeles sony kamerájával együtt elmehet a picsába. :DD
Akkora műanyag képeket készít,hogy borzasztó.
930-assal jobb-részletesebb képeket lövök, nemhogy a 950 XL-el..
Egy kicsit megbántam ezen a téren .
a rendszer amúgy flott, launcher 10 meg eltakarja a valóságot :)

Ha nem ázik be a mikrofon, még decemberig tuti használtam volna élesben.
most lesz belőle filmnéző,fotózó eszköz.

(#98016) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#98009) üzenetére


kalozhun100
őstag

7 Edgem szervizben, kijelző csere. Na de hagytam a francba a lumia 735öt. Van helyette egy p9 lite most.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#98017) Khaal válasza ΞΔGLΞ (#98010) üzenetére


Khaal
őstag

Egy S7-essel a kezemben már én se érzek igényt hogy elővegyem a 930-ast a fiókból, akár csak fényképezésre is.

Viszont még mindig tartom a véleményem, hogy maga az alap rendszer a legjobb a három közül.
Nyilván kb. amióta bejelentették hogy vége lesz a bulinak egyre fosabb minden, közben droidon meg almán gyomlálják a bugokat folyamatosan.
Szerintem óriási potenciál lett volna a rendszerben, ahogy mostanra a hardver felnőtt a szinte teljes mobil-desktop átjárhatósághoz, az asztali windows felhasználóbázisával meg lett volna az alap amire már építkezni lehet.
Sajnos jelenleg feature phone szintre süllyedt az egész, sőt a háttérben ügyködő kis koboldok néha még azt is elcseszik. Ahogy majd megtörténik az edge kifuttatása, folyamatosan még használhatatlanabb lesz minden, addig még elfogadom hogy valaki együtt tud élni a kompromiszumokkal.

(#98018) Cane


Cane
őstag

Az utolsó frissítések egyike rendbehozta a bluetooth kapcsolatot, ha jelközelbe érek automatikusan csatlakozik. Régen dobta a jelet.

A kamera videó funkcióban régóta van lassított felvétel lehetőség (teknősbéka ikon)? Csak most vettem észre... 🤣

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#98019) janeszgol válasza Khaal (#98017) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha netezni nem is, ebook olvasónak jó az Edge. Amúgy én is a Lumia 630at viszem koncertekre. Jobb hangot rögzít, mint a Samsung A7 2018, P Smart 2019 és a hangszórója is sokkal jobb, ha vissza kell hallgatni.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98020) Vtwo válasza janeszgol (#98019) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nálam az Edge jó böngészésre,eddig nem hisztizett.

(#98021) Cane


Cane
őstag

A Viber Sticker market szolgáltatása leállt vagy hónapokkal ezelőtt, nem is tölthető le új matrica, azonban az FTC - Dinamo Zagred napján megjelent egy új matrica kollekció (Fradis matricák). Most akkor a sticker market alkalmanként néha működhet vagy ad ajándék matricát?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#98022) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Elköszönök én is, első és egyetlen WP telefonomat, egy 640-est majdnem 4 évig nyúztam.... de már most teljesen használhatatlan volt, a Moment böngésző is állandóan összeomlott.... :(
A családban lecseréltek egy Huawei P9 Lite-ot, és mivel ingyen kaptam, így hát átköltöztem, még az is fényévekkel jobb mint a WP. Sajnos. Szerettem a WP-t, kár hogy így alakult a sorsa.

A többieknek kitartást! :)

Papa

(#98023) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy Lumia 950-es telefonom gyorsan merül és melegszik?

(#98024) Vtwo válasza timelord1987 (#98023) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nézd meg a háttérben futó alkalmazásokat.

(#98025) hroberto válasza timelord1987 (#98023) üzenetére


hroberto
veterán

Ha esetleg még nem indítottad újra, akkor azt is tedd meg!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#98026) timelord1987 válasza hroberto (#98025) üzenetére


timelord1987
őstag

Próbáltam újraindítani, így is továbbra is forró és gyorsan merül. Az akkumulátor használatnál az Edge használja a legtöbbet, háttérben is.

(#98027) Plazmacucci válasza timelord1987 (#98026) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hr-t neki.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#98028) Sztyepadzso válasza timelord1987 (#98023) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nekem az kb 2 hónapja volt, ez volt a megoldás:
[link]

(#98029) Spet válasza timelord1987 (#98026) üzenetére


Spet
addikt

Zárd be az Edge-t, hogy ne fusson a háttérben. Azzal növelhető az üzemidő, illetve nem melegszik annyira.

E mellett, mehet a soft reset, hard reset, vagy új után gyártott akkumulátor beszerzése.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98030) wenkman


wenkman
tag

Beragadt egy app, nem tudom rendesen uninstallálni. Soft reset nem segitett. Hard reseten gondolkodom, de nem tudom h megmarad-e 1709-esnek a Lumia 735-öm.

(#98031) wenkman válasza wenkman (#98030) üzenetére


wenkman
tag

Microsoft:
"The hard reset will bring your phone back to factory settings, the same state as when the device was first turned on. All apps, messages, media, personal settings, etc will be removed from the phone. If backup is turned on under Settings, you can restore your apps and settings after performing a hard reset (as long as you initialize the phone with the same Microsoft Account). Note that resetting your device will not remove any OS or firmware updates. You will remain on the same version of Windows Phone after the reset."

Tehát az elején azt írja, hogy első bekapcsoláskori állapotba kerül a telefon, a végén meg azt, hogy az OS és a firmware frissítések megmaradnak... már ha nem csal az angol tudásom... :-)

A Lumia 735 eredetileg 8.1 op.rendszerrel érkezett, ami aztán frissült win10-re, a verzió pedig házilag lett frissítve 1709-re.

Szóval akkor, hogy vagyunk???

(#98032) Plazmacucci válasza wenkman (#98031) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs rejtet partíció, nincs telepítőanyag a telefonon, nem fog visszaállni 8.1-re.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#98033) btudos válasza wenkman (#98031) üzenetére


btudos
Topikgazda

A hard reset a telefonon lévő szoftververziót állítja vissza alaphelyzetbe.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#98034) wenkman válasza btudos (#98033) üzenetére


wenkman
tag

És ha már itt tartunk: a WDRT viszont visszaállítaná a 8.1-et, jó gondolom?

(#98035) Spet válasza wenkman (#98034) üzenetére


Spet
addikt

Igen, az 8.1-re állatja vissza.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98036) wenkman válasza Spet (#98035) üzenetére


wenkman
tag

Köszi!

Egyébként olyan media playert keresek, amely még tud Onedrive-ról streamelni zenét. (Tudtok ilyet?) Loco music player delight-ot tesztelgettem, aztán annak az uninstalljával akadt gondom. Az appok között már nem látható, de a Gépház -> Alkalmazások menüben még ott van, és ha rákattintok, hogy Eltávolítás, csak hibaüzenetet kapok. Ha meg újra akarom telepíteni a Store-ból, kiírja, hogy nekem az már megvan, tehát nem tudom telepíteni, max elindítani... de nem történik semmi.

Interop tools-szal nem lehet valahogy letakarítani?

(#98037) timelord1987 válasza Spet (#98029) üzenetére


timelord1987
őstag

Mindig beszoktam zárni az Edge-t. Lehet, hogy valamilyen kártevő okozta?

(#98038) hdtomi


hdtomi
senior tag

Nekem is melegszik a 950, de én úgy vagyok vele, hogy ez ilyen sajnos. 6 magos proci és a kijelzőhasználatra fogtam nem csak a melegedést, de a gyors merülést is. Németországból (eBay) rendeltem eredeti aksit tavasszal, hát talán valamit segített. Edge-t bezárom én is. Ha olyan helyen vagyok, hogy nincs térerő, néha úgy eltűnik, hogy csak SIM ki-be megoldással jön vissza (szóval ez is megvolt próbálva). Meg újraindítani is szoktam, sajna néha magától is csinálja.
Egyelőre nem akarom resetelni, de valószínű ráférne. Amint belakom az új telóm + megjön a rendes kijelzővédő és tok, lehet majd megcsinálom.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#98039) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
Aki átevezett már droidra és felrakta a launcher10-et, az árulja már el nekem, hogy miért nem lehet beállítani,hogy a fényképek csmpéjén miért nem lehet kifeszíteni egy db képet, mint wp-n?
Nekem nem sikerül.

Köszi.

(#98040) Out válasza betegphiu (#98039) üzenetére


Out
addikt

Szia!

Mert a WP-s OS-t a Microsoft szakemberei csinálták, az Android-os alkalmazást pedig nem :DDD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98041) Chuck Norris válasza Out (#98040) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Itt találtam elég sokat a microsoftos zeneszerzők műveiből: [link] illesztettem is párat a launcher10 mellé.

(#98042) wenkman válasza Chuck Norris (#98041) üzenetére


wenkman
tag

Az első a legidegesítőbb: minden nap arra kelek. :-)
Ezek után már csak egy dolog maradt: matricával leragasztani a teló hátulján a márkajelzést és tollal odaírni, hogy Lumia, és kész a windows-élmény!

[ Szerkesztve ]

(#98043) wenkman válasza wenkman (#98042) üzenetére


wenkman
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#98044) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Használok egy nokia 735 telefont immár négy éve.
Még mindig a 8.1 Update 2 szoftver fut rajta.
Viszont utóbbi időben ezt dobja a whatsapp:

Erre a minap a viber is elkezdett korlátozottan működni.
Nem jelenít meg tartalmakat azzal az üzenettel, hogy frissebb verzió kell, ami persze nem elérhető.
Ráadásul most már nem ismeri fel a QR kódokat sem.

Segítene a problémán ha telepíteném a 10-es verziót?
Vagy a platform ott is elhagyott?

üdv
szabi

(#98045) janeszgol válasza -szabi- (#98044) üzenetére


janeszgol
félisten

Mivel a Whatsapp nem UWP, így menni fog. Az UWP appok az asztali Win és az Xbox miatt maradni fognak.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98046) -szabi- válasza janeszgol (#98045) üzenetére


-szabi-
őstag

Ugyanez megáll a viber-re is?

(#98047) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Szeretnék egy 640xl készüléket vásárolni és befogni navigációra. Szerintetek a sima google térkép futna rajta? Droidon is csak azt használom. Vagy van valami saját ami hasonló? Használtam sokáig wp-t de már szinte mindent elfelejtettem.

(#98048) metal 17 válasza zolya1973 (#98047) üzenetére


metal 17
csendes tag

A Google térképet nehezen töti be nekem és akad. A saját terképét használom ami valószínű Here navigáció. Elég jól működik de néha az úton tartás nem jó ,ilyenkor a helymeghatározás újra kell inditani

(#98050) Plazmacucci válasza zolya1973 (#98047) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs is rá google térképek csak böngészőből az meg semmire sem jó. Ez a remek ötlet amúgy hogy jutott eszedbe?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.