Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Zsolt7981 válasza dragontiger (#99000) üzenetére


Zsolt7981
tag

Windows Xpből biztosan, de talán a 7-ből is létezett live változat, tehát olyan, ami pendriveról/DVDről fut, azzal ki tudod küszöbölni a halott vinyót.
(Borzasztó lassú, de tűzoltásra néha jó)

(#99002) Sztyepadzso válasza dragontiger (#99000) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az a HP laptop könnyen lehet h menthető...
Egy SSD sosem pénzkidobás, később bármibe átrakhatod. Kb 10000-ért kapsz egyet, ami bőven elég.
És lesz egy HP laptopod, ami így indul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99003) Blue Eagle válasza Zsolt7981 (#99001) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Kicsit szkeptikus vagyok ebben a megoldásban. Az a WinXP így nagyon minimalizált, meg aztán ahogy rádugja az ember a telót a gépre és megtörténik a hardver észlelés, egyből eszközillesztőkért matat a rendszer és telepíti is a driver kabinetből (normál esetben) és nem egyet (!). Kérdem én: ha nincs winyó, hova telepít? Sehova, szerintem, mert ugye CD-re nem lehet. :F
Nekem van XP-m, próbáltam, ja és abban van winyó. Még így sem tudott minden meghajtót telepíteni, ki akart menni online, de annak már úgy sincs értelme. Ennek ellenére működött látszólag minden kapcsolat, a eszközportál is a böngészőben. :K

Szteyepadzsoval tudok egyet érteni, én nem is tudnám a laposomat, illetve annak OS-ét winyón elképzelni. Már... :D

(#99004) Dzsekó válasza Blue Eagle (#99003) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pendrive-ra (ami lehet egy külső HDD is persze) perzisztensen rá lehet tenni Windows-t.
Ilyenkor ha valamit módosítasz a windows-ban, akkor azt telepíti a pendrive-ra/külső HDD-re és másik számítógépbe betéve a pendrive-ot/külső HDD-t már a változtatott Windows fogad. Pl háttér változtatással könnyen ki lehet próbálni.
[link]
[link]
[link]

(#99005) Blue Eagle válasza Dzsekó (#99004) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Win7 pendriveon oké. Kérdés milyen lassú lesz és mennyire stabil ? Egyszerre mennyi I-O folyamat megy majd egy időben a WDRT alatt az USB buszon? Én ilyet még nem próbáltam. Nem is szeretnék.

(#99006) Dzsekó válasza Blue Eagle (#99005) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó, nem azt mondtam, hogy ezen éljen, de 1-2 szer meg lehet oldani ilyen formán, ha nincs más. Pl. a rá telepített portable vírusírtók jó szolgálatot tudnak tenni, ha vírust kell írtani egy már fertőzött gépről kívülről.

(#99007) Zsolt7981 válasza Dzsekó (#99006) üzenetére


Zsolt7981
tag

Pontosan, vagy Media MArktban/Euronicsban/stb a kiállított dosos/linuxos laptopok képernyőjét tesztelni egy telepített VLC-vel

(#99008) tooolz


tooolz
tag

Szép napot Mkinek..Lumia 930 WP 10 térképet életre lehet v hogy kelteni 1 negyedét letölti M.Orsz. utána hiba...sz val használhatatlan? esetleg ami helyettesit?folyton a hely bekapcs ..szeretné pedig be van..ill üzenetjelző-sms hangot hogyan tudok beállítani köszönöm.. :R

(#99009) Zsolt7981 válasza tooolz (#99008) üzenetére


Zsolt7981
tag

A térképet nekem se tölti le annyi különbséggel, hogy nekem kb 80-90 százalékig jut el. Viszont online korrektül működik. Ezen kívül van Sygic, 8 napig teljes, utána (ha nem veszed meg) kikapcsol a savasszisztens, és a hangutasítások (néma lesz). Ezenkívül van waze, bár nekem nem indul el, azt mondja, hogy nincs net, pedig semmi baj se a wifimmel se mobilnetemmel.

[ Szerkesztve ]

(#99010) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziasztok!
Lenne egy 520-as lumiám. Sikerült bekapcsolásra bírnom, és meglepően fürge. Viszont az explorere, hívásokon kívül semmire sem használható. Lehetségrs rá 10-et tenni, vagy valami más fajta op rendszert, amivel használható akár kisebb játékokra, vagy bármire mint egy okos telefon?
Köszönöm a válaszokat! :D

(#99011) Blue Eagle válasza c64fanhun (#99010) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!
Hol is kezdjem? A Lumia 520 egy igen jó kis telefon VOLT! Szomorú, de tényleg elszomorít engemet is, hogy (már nem is emlékszem mikor pontosan) teljesen lekapcsolták a WP 8.1 szervereit véglegesen megszüntetve a támogatást. Legalább az áruház menne! De NEM megy sajnos. :O Nem tudom mennyi olyan WP teló van még fennmaradva ami hivatalosan nem támogatta a Windows 10 Mobile frissítésre váltást, ugyanis ide tartozik a kérdéses Lumia 520, hiszen a listában nem szerepel. Talán e számok alacsony mivolta hozta meg a Microsoft döntését.

De térjünk a tárgyra:

Tehát, elvileg nem rakható rá a W10M, de gyakorlatilag igen.
Ha szeretnéd kínozni magad és megtapasztalni a "meglepően fürge" ellentétét, akkor tessék, itt egy kis segítség. Én biztos nem rabolnám az időm vele, az 512 MB RAM nem éppen kielégítő szám. Egyébként itt a fórumban ha visszaolvasol jó néhány hozzászólást, pont erről témázgatunk. Igen ám, de az itt szereplő telók hivatalosan megkapták a W10M frissítési lehetőséget.
Egyszerű azokkal most a teendő, csak átadjuk az Otc-Updater-tool-nak a lehetőséget és már megy is fel a WP8.1 telóra a W10M. Ha pedig igazi eredményt akarunk elérni, akkor a W10M legutolsó kiadását/frissítését kell felrakni, ami már komolyabb vasaknak való. Míg a W10M-ben van fejlesztői lehetőség, addig a WP8.1-be bejutásért meg kell küzdeni.

Ha majd jön valaki és azt írja csináld, mert ő is már csinált többször ilyet, legyen. Én viszont nem biztatlak. :(

(#99012) tooolz válasza Zsolt7981 (#99009) üzenetére


tooolz
tag

Köszönöm... már beugrott a sygic el is felejtettem..a dátumot vissza állítom 2015 alá és nem is szól a probaverzio...ha jól emlékszem és teljes lessz...viszont sms uzenethangot hol tok állítani thx

(#99013) c64fanhun válasza Blue Eagle (#99011) üzenetére


c64fanhun
tag

Úgy látszik, késő, már megy is rá a w10...lehet kevéske lesz alá a vas, de majd kiderül. Amúgy csak a fiúk alján hevert a teló, mondom valamit kéne vele kezdeni.
Arról nincs info, hogy androidot milyen nehéz rá mókolni? Illetve az mennyire megy rajta jól :)?

(#99014) Blue Eagle válasza c64fanhun (#99013) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Melyik build megy rá? Az XDA-s megoldással csinálod?

Android info

[ Szerkesztve ]

(#99015) c64fanhun válasza Blue Eagle (#99014) üzenetére


c64fanhun
tag

Ennyire túlságosan nem értek hozzá, otc updater toolt használok, a teló meg telekom függő.

(#99016) Blue Eagle válasza c64fanhun (#99015) üzenetére


Blue Eagle
őstag

De gondolom majd ha elkészültél vele azért ki tudod olvasni a Gépház -> Rendszer -> Névjegy több info alól? Kíváncsi vagyok mi lesz az utolsó.

(#99017) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Windows 10-es frissítés jön még szerintetek mobilra?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99018) Spet válasza Ferenczi Áko (#99017) üzenetére


Spet
addikt

Nem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#99019) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99017) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha Jézus újra megszületne és köztünk járna, akkor talán látnánk a WP feltámadásának csodáját. Egyébként nem. :(

2020.01.14.-én volt az utolsó és egyben záró frissítés. :W

(#99020) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99019) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

És az megy fel azokra a telefonokra is, amik hivatalosan nem kapták meg a 10-es Windows-t, mint pl a Lumia 1020?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99021) Francia91 válasza Ferenczi Áko (#99020) üzenetére


Francia91
veterán

Nem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99022) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99020) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hát magától valószínűleg nem megy fel, de kis csinoblival igen. Picit olvass vissza.
Lényeg, hogy legyen alatta azért egy kis vas.
A L1020 2GB RAMja nem rossz.

(#99023) Blue Eagle válasza Francia91 (#99021) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Tényleg! Neked van olyanod! Nem tudtad sehogy felrakni?

(#99024) Francia91 válasza Blue Eagle (#99023) üzenetére


Francia91
veterán

Még 2016 elején, az Insider-es korszakban volt rajta Windows 10 Mobile, tetszett is, jó volt vele a készülék, csak külföldi túra folyamán 2 teljes napra elment a térerőm, azt hittem, a W10M baszakszik, mert olvastam ilyen problémákról, így ott helyben visszaraktam a 8.1-est (a laptop mindig nálam van túrán), azóta meg így van a 8.1 Denim rendszeren. Nem volt még időm és türelmem rájátszani azóta a 10-est, mert 2016 augusztusában ugyebár elvágták az Insider-es lehetőséget.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99025) Blue Eagle válasza Francia91 (#99024) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hm... olyan mint ha az a ottani szükséges rádió modem nem lett volna benne abban a W10M-ben. Ilyesmire gondolok. Registry módosítással fel lehetne rakni akár a legfrissebb W10M-et is. Azért én kíváncsi lennék rá mit szólna hozzá a teló. :U

2016 augusztusában ugyebár elvágták az Insider-es lehetőséget
mert? Akkor mi volt pontosan? Miért vágták el ezt a lehetőséget? Én már mocskosul nem emlékszem... :F

(#99026) Francia91 válasza Blue Eagle (#99025) üzenetére


Francia91
veterán

Mert 2016 augusztusáig engedélyezték az Insidert a lehetségesen támogatott Lumiákon, hogy tesztelgethesd a W10M-et. Ebben az időpontban lett meg a végleges döntés, hogy akkor melyik WP8-as Nokia kaphat hivatalosan W10M-et, amelyik nem volt a listában (ahogy a 1020-as sem, bár nem értem miért, a hardver, és a sebesség fasza volt), attól elvágták ezt a lehetőséget

Térerővel kapcsolatban nem a W10M volt a hibás, hanem az erdélyi hegyek, ugyanis a 8.1-est visszarakva még további 1 napig nem volt térerőm :)
Csak megijedtem, és ezért raktam gyorsan vissza akkor a 8.1-est. Ha lesz időm, lehet, hogy felhegesztem rá a 10-est megint, sebességgel nem volt baja amúgy, a Lumia Camera is ugyanolyan fasza képeket csinált, mint a 8.1-esen.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99027) Blue Eagle válasza Francia91 (#99026) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Köszi! Azt hiszem szinte mindent megtudtunk a W10M kapcsán L1020-ról. :R

(#99028) Francia91 válasza Blue Eagle (#99027) üzenetére


Francia91
veterán

Délután írok részletesebben róla

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99029) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99022) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Felraktam én a Lumia 1020-ra a Windows 10-et, és utána vagy fél napig telepített még frissítéseket..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99030) Francia91 válasza Ferenczi Áko (#99029) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, 2020. Januári frissítéseket maximum. Mert tovább nincs. Tudom, mert van egy Lumia 950-esem is, ami a csúcs WP10-es Lumia volt, eredetileg W10M-mel kiadva

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99031) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99029) üzenetére


Blue Eagle
őstag

:C
Melyik eljárással, hogyan csináltad? Oszd meg légyszi, jó lesz válasznak azoknak, akik a jövőben hasonlóan ilyen kérdéssel fordulnak ide. Ha lehet picit szájbarágósan. :R

(#99032) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99031) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ezzel sikerült. Próbáltam több félét is, másfél napig szórakoztam mire sikerült..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99033) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99029) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mi most a build a frissítések végeztével?

(#99034) Francia91 válasza Francia91 (#99028) üzenetére


Francia91
veterán

Na most itthon vagyok, tudok arról picit írni, hogy mikor 2016-ban kb fél évig használtam a Windows 10-est a Lumia 1020-ason, mit tapasztaltam.

A telefon sebessége, böngészés, programok indulása, menüben mászkálás tökéletes sebességű volt. A Lumia Camera esetében annyit vettem észre, hogy míg WP 8.1 Denim alatt az 5 MPixeles jpg fotók mérete 2 - 2,8 Mb között voltak átlagban, ez W10M alatt 1,5 - 2,3 Mb közé esett általában. Minőségben nem láttam semmi romlást, ugyanolyan szép volt minden, belenagyítva az IPS monitoromon, talán a jpg algoritmus volt picit másképp megírva az újabb rendszeren. Videót mono hanggal vett fel, ellenben a 8.1 Denim alatt rögzített sztereóhoz képest. Bár gépről visszanézve annyira nem tűnt ez fel, csak a kodek adatokban vettem észre, hogy 1 csatorna és mono a videó rögzített hangsávja.
Mindössze nem volt időm, és türelmem azóta foglalozni vele, főleg, hogx csak fotózásra használom, mellete van egy hivatalosan, és eredetileg W10M-mel szerelt Lumia 950-esem (valamint ezek mellé egy patika Nokia N8-asom ;] ). De lehet, hogy megpróbálkozok vele. Amúgy nekem a ritkább, 64 Gb-os 1020-asom van, vigyázok is rá, amennyire csak tehetem :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99035) Francia91


Francia91
veterán

Ilyenkor mi van?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99036) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99033) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

.10458

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99037) Blue Eagle válasza Francia91 (#99035) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Úgy csináltad ahogy a videón? Gyári visszaállítás, netán WDRT után is ez van?

(#99038) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99036) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Micsoda? Jézus! Hát ezzel a builddal nem sokra mész! Interop Tool, registry mód, stb... tovább frissíteni.

(#99039) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99038) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt


micsoda? Van ennél frissebb ezek szerint? Mitől lesz jobb úgy a telefon, mi változik?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99040) Francia91 válasza Blue Eagle (#99037) üzenetére


Francia91
veterán

Megvan a probléma, a hátlapi USB portra átraktam a telefont, már Interrup Tools-t követően rakom fel a frissítéseket :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99041) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99039) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Áruház megy? Gmail- fiókot tudsz felvenni? Csak egy csepp a tengerben.
Nézd meg magad a vàltozásokat: link

(#99042) Francia91 válasza Blue Eagle (#99041) üzenetére


Francia91
veterán

A Névjegyek szinkronizálta a Gmail fiókomat, és belőle a neveket
még a frissítéseket nyomom felfele, a legvégén megnézem az Áruházat. Sztem menni a fog az Áruház, a 950-esemen még megy gond nélkül, a 1020-asnak pedig a 950-es Registry fájlját adtam be Interrup Tools-ban

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99043) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99041) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Áruház pipa, Gmail fiókot nem tudok felvenni az Outlook alkalmazással.. Akkor próbálok valamit ügyeskedni, mert én azt hittem, hogy amit kábellel ráraktam windows 10-et, utána Ota-n frissült még párszor és kész..
Amit linkeltél azok közül melyiket lehet mobilra felrakni?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99044) Blue Eagle válasza Ferenczi Áko (#99043) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jaj Ákos! Az a neved igaz? Nem figyeltél! :((( Pedig végig, napok óta ezen téma körül folyik itt a diskurzus. A #98983 hozzászólásban is írom, és benne az Interop Tool kezdetű link kell neked. Itt le lesz írva minden, igaz angolul. Ettől a hozzászólástól olvasgass is.
Kérded melyiket rakd fel abból amit linkeltem?
Te semelyiket! Majd fel fog menni az utolsó is magától OTA-n, ha átírod a regisztryben az adott értéket.
Nézd a lényeg, hogy a regisryben három helyen át kell írni a telefon jellemzőit, hogy nem L1020, hanem L950 vagy 950 XL. Így az MS szerver nem azt látja, hogy a te telód L1020, hanem 950-esnek véli, ezért már kezdi is küldeni a legújabb frissítéseket is.

(#99045) Francia91 válasza Blue Eagle (#99044) üzenetére


Francia91
veterán

Átírni sem kell, csak behívod a kívánt telefon registry fájl-ját a programmal

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99046) Ferenczi Áko válasza Blue Eagle (#99044) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

oké, oké, köszönöm.. :B

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#99047) Francia91


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99048) Blue Eagle válasza Francia91 (#99047) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez igen! Na kérem, ilyennek kell lennie! Ákos! Tessék a példa, nézd csak a buildszámot!

...és gratula az N8-hoz! Szép kis ereklye! :K

(#99049) Francia91 válasza Blue Eagle (#99048) üzenetére


Francia91
veterán

Viszont most a Lumia Camera-val küzdök.... A Microsoft Kamera nem tud felbontást, és DNG-t kezelni.... A Lumia Camera pedig Áruházból elvileg nem támogatott, azt írja... Nyomtam egy Hard resetet, ahogy egy fórumban írták, hogy az eszközazonosító visszaálljon a 1020-aséra (az Interrop Tools registry mókolás miatt), de ugyanaz. Most kutakodok, hogy oldhatnám meg a dolgot....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99050) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

A névjegyeknél nekem ez a verzió szám:

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.