Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) Pyrandus válasza Kernel (#54149) üzenetére


Pyrandus
tag

Nem tudokbelépni a gmail saját fiókomba,mert végleg elgelejtettem a jelszót. Új fiókot kellett nyitnom. Most tudtam meg, hogy fontos, olvasatlan levelek vannak az előző fiókomban.
Mintha az XP tárolta volna valami rejtett helyen a leveleket, (lehet, h. az Outlook-leveleket), a gmailt az sem.
Kérdezek mindig, minden áron.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#54152) Kernel válasza Pyrandus (#54151) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugyanaz, amit írtam, a böngészőben megnézett levelek nem tárolódnak a gépen. Outlook más téma.

Van lehetőség esetleg mobilszám alapján visszakapni a fiókot. Ha meg volt adva.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54153) szbalogh válasza Top cat (#54148) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm szépen!
Szerintem nem molyolok már vele ha jó :B

Nick: HE_Storm

(#54154) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a WU frissítések mindazon Win7-es rendszerre ugyanazok? Pl. ha leszedek Win7 update packot,akkor az jólesz, vagy külön kell keresnem valahol,direkt pl. Win Ultira, vagy Homera, vagy Prora update packot, vagy nemkell,mer minden egyesre ugyanaz mind?

(#54155) brd válasza #10234880 (#54154) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyanaz.

The only real valuable thing is intuition.

(#54156) #10234880 válasza brd (#54155) üzenetére


#10234880
törölt tag

Oké,köszi szépen a választ. :R

(#54157) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok. Kaptam egy vállalati laptopot win7 oprendszerrel, admin jogosultsággal. Kollégától kaptam a fülest, hogy bármit is csinálok a laptopon, bármit nézek a neten, ezt az IT csapatja (szintén a cégben) le tudja ellenőrizni. Ez tényleg így van vagy csak abban az esetben ha a cégben netezek? Van erre valami mód hogy ne tudjanak kémkedni utánam?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#54158) Robokutya válasza mufi (#54157) üzenetére


Robokutya
senior tag

Ha valamilyen okos programmal figyelik a mac címét a gépednek szerintem esélytelennek érzem hogy ki tudd játszani.

(#54159) mufi válasza Robokutya (#54158) üzenetére


mufi
senior tag

Hogyan tudnék "okosan" puhatolózni az IT vezetőtöl ezzel kapcsolatban, hogy ne direkt úgy kérdezzem hogyan figyelik a gépet...?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#54160) petakpa1 válasza petakpa1 (#54142) üzenetére


petakpa1
őstag

Rájöttem mi a hiba. Hibásak a c:\Windows\Performance\WinSAT\ mappában található tesztvideő fájlok:((

MPHC sem játsza le, nem csak WMP:((

Konkréten ezek:(
Clip_1080_5sec_10mbps_h264.mp4
Clip_1080_5sec_MPEG2_HD_15mbps.mpg
Clip_480_5sec_6mbps_h264.mp4
Clip_480i_5sec_6mbps_new.mpg
Clip_480p_5sec_6mbps_new.mpg

Összesen 26 MB. Ki tudna segíteni valaki velük? Jöhet emailen az adataimban szerplő mailcímre.

Előre is köszönöm!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#54161) Robokutya válasza mufi (#54159) üzenetére


Robokutya
senior tag

hát ez jó kérdés puhatolózzd köbe a dolgot nem tudom milyen viszonyban vagytok:)

(#54162) mufi válasza Robokutya (#54161) üzenetére


mufi
senior tag

Jah...ugy gondoltam hogy ti megmondjatok mit kerdezzek a valaszt leirom itt aztan abbol valaki nalam okosabb megmondja, hogy: igen,ezt figyelik igy es igy...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#54163) Robokutya válasza mufi (#54162) üzenetére


Robokutya
senior tag

Szerintem nyugodtan kérdezz rá mennyire figyelik az adatforgalmadat a gépen jobb tisztában lenni vele az elején minthogy nehogy később jöjjön a dádá nem kéne szöveg. Simán laikus kérdéssel megteheted konkrétan kérdezz rá mit figyelnek ha figyelik egyáltalán. Csak találj rá egy nyugis időpontot.
Az ellenőrzéseket meg valószínűsítem hogy akkor tudják megvizsgálni a gépet ha csatlakozva vagy a belső hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#54164) kraftxld válasza mufi (#54157) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán lehet, nálunk is van kint ilyen cucc sok ügyfélnél ahol ha akarnánk azt is tudnánk figyelni mikor böfögött a kedves felhasználó a gép előtt :)
Csak netkapcsolat kell hozzá, nem kell a belső hálón lógnia a gépnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54165) kispx


kispx
addikt

Egy kis hír péntek reggelre. Még nem próbáltam ki, hogy működik-e.
Microsoft: Így úszhatod meg a frissítést a Windows 10-re

(#54166) Kékes525 válasza kispx (#54165) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes, most újratelepítettem a Windows 7-et, minden frissítést felraktam, de mégsem látom a 10-esre való felhívást. Félre ne értsd nem hiányzik, nagyon nem, csak nem tudom miért nem jelenik meg? Nem tettem azért semmit sem, hogy ne jelenjen meg, még sincs. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54167) kispx válasza Kékes525 (#54166) üzenetére


kispx
addikt

Az enterprise kiadásoknál nem ajánlja fel. Továbbá a mennyiségi licencelést használó, aktív Frissítési garancia-szerződéssel bíró ügyfelek sem frissíthetnek.

(#54168) Kékes525 válasza kispx (#54167) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem enterprise, hanem pro, mégpedig OEM 64bit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54169) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Egy laptoppal szenvedek, az asztali PC-t simán telepítem USB-ről.
Rettentő sok mindent állítottam a BIOS-ba, de nem boot-tol USB-ről.
Tudnátok segíteni?

(#54170) takacsbotond válasza Kékes525 (#54168) üzenetére


takacsbotond
őstag

Lehet azért, mert még nem ment fel minden frissítés.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#54171) Kékes525 válasza takacsbotond (#54170) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem igen, legalábbis manuálisan többször nyomkodtam naponta azóta is. Ráadásul elvileg ez az egyik legagresszívebb frissítés volt. lehet, hogy csak volt. :F Ma is négyet talált, fokozatosan lakom be az új telepítést és azokhoz találgat néhányat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54172) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali!

Újraraktam húgom gépét, és nem akar frissítéseket keresni... Csak keres keres és nem csinál semmit. Eredeti Win 7 Ultimate.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54173) akaido válasza #63761920 (#54169) üzenetére


akaido
addikt

Egy kis továbbképzés nem árthat: [link] :)

Tipp 1: a laposon ha az usb 3.0-s aljzatba csatlakozva indul(na) a telepítés, de a pendriveon nincs ott az usb 3.0 meghajtóprogi, nem is ismeri fel a pent. Megoldás: Sima 2.0-s aljzatól indítva, lehet egyből elindul.
Tipp 2: A laptop bekapcsolása után a boot forrást ki lehet választani pl: F12 vagy F10 , esetleg ESC vagy egyéb laptopfüggő billentyű lenyomása után.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54174) Kékes525 válasza holozis_HUN (#54172) üzenetére


Kékes525
félisten

Mennyit vártál? Sokszor nagyon lassú mostanában.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54175) Gézengúz válasza Kékes525 (#54174) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez borzasztó, dirtyt pakoltam ma délután, 32bitest, ez novemberig frissítve van, azt a pár frissítést ami azóta kijött az istennek nem találja meg :W

(#54176) Doky586 válasza Gézengúz (#54175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor ne itt hanem OTT panaszkodjál...

(#54177) Gézengúz válasza Doky586 (#54176) üzenetére


Gézengúz
addikt

Leírtam, hogy még ezzel is problémák vannak, nemhogy a gyárival aminek tetemes mennyiséget kellene lehúznia! Isten ments, hogy ezen kívül még egyszer szóba álljak veled!

(#54178) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Tudna valaki a csatolt kép ügyében segíteni?
Állandóan felugrik az óra fölött ez az ablak, elég idegesítő mert játékok közben is megjelenik.
Nagyon el van rejtve, google nem segít, automatikusan induló progikban nincs semmi, víruskereső több féle semmit nem talál, böngészők bővítményei között semmi.

Tuti valami sz@rság de nem találom hogy tudom törölni.
Mit lehet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#54179) kraftxld válasza JoceeHunt (#54178) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Malwarebytes-t neki.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54180) JoceeHunt válasza kraftxld (#54179) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, már vizsgál is. Kíváncsi leszek az eredményre. :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#54181) JoceeHunt válasza kraftxld (#54179) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Talált 109 problémát, elvileg javította, kíváncsi leszek. :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#54182) holozis_HUN válasza JoceeHunt (#54181) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ha nem segít, akkor AdwCleaner is mehet, ez jó cucc :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54183) JoceeHunt válasza holozis_HUN (#54182) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt már próbáltam, a probléma azóta is fenn állt.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#54184) holozis_HUN válasza JoceeHunt (#54183) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Segített a Malwarebytes? ÉN ezeket használom vírusokra, stb. Avast!, AdwCleaner, Malwarebytes :) Ezek nekem beváltak, tiszta a gépem jó gyors :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54185) efi99 válasza JoceeHunt (#54181) üzenetére


efi99
senior tag

109-et??
Akkor olcsón megúsztad még ezzel.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#54186) JoceeHunt válasza holozis_HUN (#54184) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Most reboot-oltam, két fincsi üzenetet kapok, akárhányszor újraindítok:
Na ez még jobban idegesít mint eddig az az ablak :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#54187) akaido válasza JoceeHunt (#54186) üzenetére


akaido
addikt

[link]
Hasonló lehet a problem mint korábban, azaz automatice indul(na) a progi a W7-tel ha tudna(de már törölve lett). Megoldás lehet a mellékelt linken olvasottak, tehát megkeresni pl A CCleanerrel az automatikusan induló programok között.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54188) kraftxld válasza JoceeHunt (#54186) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Autoruns-al kiszedni :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54189) takacsbotond válasza Kékes525 (#54174) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ha jól emlékszem a "nem fontos" frissítéseknél van, ha nem engedélyezted azokat akkor azért nem dobja ki, nálam is ez volt.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#54190) Kékes525 válasza takacsbotond (#54189) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden engedélyezve van és a Silverlight és az Internet Explorer 11 kivételével fel is van téve.

(#54175) Gézengúz:

A dirtyt tettem fel én is 2 hete (64bites). Nekem lejöttek, de nagyon lassan. Persze lehet hogy nem mind, köztük a Windows 10-re való "kedves invitálás" sem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54191) petya1985


petya1985
tag

hello
ez normális szerintetek,hogy 1 napos rendszer felraktam pár játékot és ennyire terheli a gépet...? valami nem kóser,de mi?? az első komolyabb frissités most szedte le a win7 .
egy folyamat többször is fut...:S mi csinálhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54192) zoo8800 válasza petya1985 (#54191) üzenetére


zoo8800
veterán

Még mindig frissítést keres, hagyd egy kicsit.

rip and tear, until it is done

(#54193) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok !

Tudom nem ide vág a dolog. De megpróbálkozok vele,hátha valakit tud válaszolni rá. És kérdésem a kövi, mégpedig, ezen a konfigon, elmegy minden játék, legalább is a 98%-a ?
Proci: AMD A10-8750 3.6ghz turbóbuszt frekvencia 4ghz-re , RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GTX 745 4GB, HDD 1TB 7200 fordulat/szek, DVD, DVI, HDMI, DisplayPort, USB 3.0 , memóriakártyaolvasó, és persze 4 magos. Pl, Ets2 farm.sim 15ös, 13-as, Outlast, Alien isolation,Spintires és egyéb jóságok, simán elfognak rajta menni?
Válaszokat előre is köszi. :R

(#54194) holozis_HUN válasza #10234880 (#54193) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Most komolyan APU-t vettél egy dedikált kártya mellé? Az APU lényege, hogy erősebb az integrált videókártya, persze a proci rovására. Szerintem égy I5 jobb lenne :) de sztem a felsoroltak menni fognak.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54195) #10234880 válasza holozis_HUN (#54194) üzenetére


#10234880
törölt tag

Igen,tudom. de sajnos ami van,az drágább még ettől is,és a procija nincs csak 2.9ghz- és az nekem kevés. amik meg vannak,az már túl drágák. sajnos.

(#54196) holozis_HUN válasza #10234880 (#54195) üzenetére


holozis_HUN
veterán

FX? :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54197) macskacsa


macskacsa
csendes tag

szeretném újratelepíteni a windowst Daemon Toolsal, van-e arra lehetőség hogy egy ~150Gb mappát megtartsak, mert nem tudom ideiglenesen hol tárolni? :R

Helyi lemez C van csak.

[ Szerkesztve ]

(#54198) holozis_HUN válasza macskacsa (#54197) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Szerintem úgy, hogy létrehozol egy új particiót amikor raknád fel a windowst, ís arra telepíted, nem formatálod a vinyót/ssd-t.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54199) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Meghülyült az oprendszer.
Konfig: A10-6800k apu ( csak ez lényeges most)
Kezdődött azzal hogy a crimson összevissza állítgatta a VGA driverét, felbontás frissítést stb.
Re-install után már fel sem ismeri. Windows visszaállítás se segített rajta.
Maradt az hogy holnap a 0-ról újratelepítem de itt a gond amiből már tudtam hogy baj lesz.
1TB HDD van bent de egy okostojás aki előretelepítette a gépet, nem particionálta ketté és adat-rendszer egy particion vannak. Hogy lehet ne megoldani hogy megmaradjon minden, ha lehet külső eszköz nélkül.

(#54200) brd válasza mokus1 (#54199) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem túl nagy a partíción az adat, akkor a Lemezkezelőben zsugorítás, és a maradék helyre létre tudod hozni az adat partíciót, és odamásolni az adatot.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.