Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) Wiesn válasza #74220800 (#54750) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Az visszaállítási partició a windowsnak, teljesen felesleges, ha nincs, akkor is felmegy a windows, Visszaállításban meg nekem még sose sikerült arról, pedig nem ma kezdtem a szakmát. Windows telepítő meg tudja formázni a komplett hdd-t, rendszerparticiót is, ha system, ha nem.
Annál csak egy linux liveusb a tutibb. :)
Ha pesti vagy, hozd el egyik este a kocsmába és megmutatom, hogy megy.

[ Szerkesztve ]

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54752) redbewn


redbewn
újonc

Üdv!

Az alábbi problémám lenne.

Nemrégiben újra raktam a rendszeremet (amúgy is rá fért már) ugyanazzal a telepítővel, mint előzőleg. Ugyanúgy létrehoztam a megszokott fiókomat (rendszergazdaként) a hozzá tartozó programokkal.

Viszont bizononyos fájlok (eddig csak jpg-nél tapasztaltam) esetében nem jelenít meg bélyegképet. Az Irfanview kiírja, hogy "A fájl fejléce nem olvasható", ha egy képszerkesztőben (pl. GIMP) akarom megnyitni, akkor "Permission denied", ha a fájlt át akarom nevezni, akkor "szüntessem meg az írásvédettséget".

Ha windows intézőben keresem meg az állományt, akkor egyes tulajdonságok módosításánál kiírja, hogy "Nincs meg az engedélye az objektum engedélybeállításainak megtekintéséhez és szerkesztéséhez".

Van valamilyen ötletetek, hogyan tudok újra hozzáférni a létfontosságú fájlaimhoz?

Előre is köszönöm!

Üdv

Redbewn

(#54753) Stukker1987 válasza mezis (#54738) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Szia!

Úgy néz ki Asus driver a ludas. A régebbivel megy rendesen.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#54754) nyunyu


nyunyu
félisten

Na, tegnapi patch kedden megint kijott ket szepseg:
KB2952664
KB3135445

Csak en vagyok paranoias, hogy az osszes Windows Updatetel kapcsolatos frissitest elbol tiltom is le a 'csaba?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#54755) kraftxld válasza nyunyu (#54754) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A második lehet megoldja az ezer évig tartó update keresési hibát :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54756) frem1790 válasza kraftxld (#54755) üzenetére


frem1790
tag

Igen, két napja újra gyorsan megy a frissítés keresés és telepítés. De nagyon kell figyelni, mert állítólag megint rá akarják tolni a gépünkre a 10-est. Lehet azért oldották fel a lassú update "büntetőszankciót". ;]
Örülsz mint majom a farkának, hogy milyen jó megint gyorsan megy, nem figyelsz és már telepíti is a 10-est.
De lehet csak összeesküvés elméletet gyártok. :)

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#54757) King Unique válasza nyunyu (#54754) üzenetére


King Unique
titán

Az első az egyértelműen megint egy X-es szemét, amit vsz kapásból elrejtek. De második nem tűnik gyanúsnak.

(#54758) DS39 válasza nyunyu (#54754) üzenetére


DS39
nagyúr

patch kedd nem jövőhéten lesz? (adott hónap második keddje)

(#54759) kraftxld válasza DS39 (#54758) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, ezek out of band frissítések voltak. Nagyobb pakk fog jönni jövő kedden mint ez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54760) mobal


mobal
MODERÁTOR

Biztonsági frissítések tuti nem tartalmaznak 10-es szemeteket?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#54761) efi99 válasza King Unique (#54757) üzenetére


efi99
senior tag

Gyanús itt mind a 2.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#54762) King Unique válasza efi99 (#54761) üzenetére


King Unique
titán

A másodiknál mi utal arra, hogy telemetria, vagy Windows 10 upgrade-hez köthető frissítés?

(#54763) dragonfx


dragonfx
veterán

Hi.
Parom laptopjan a win7,update nem muxik keres aztan kiirja valami win update agent frisditesre szorul.manualisan googlen leszedtem mikrofos oldalarol felraktam reboot de ugyanugy nem muxik.
Nincs valami oldal ahonnan manualisan egyesevel lehet tolteni az osszes letezo win7 system core x64 frisitesttelepitofajl formajaban?.msi.ben asszem...??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#54764) LámaZ válasza frem1790 (#54756) üzenetére


LámaZ
addikt

Én a laptopomra nemrég raktam fel a Win 10-et, és fel fogom tenni az asztalira is.
Ezt a fórumot meg törölni fogom a kedvenceim közül. :-(

Amúgy, amikor felraktam a 64-bites Win 7-et nemrég (mert 32-bit → 64-bit lett), kb. 350 frissítést töltött le, és rakott fel. Persze, az elején nálam is megvolt a menetrendszerű szöszmötölés.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54765) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Tudom elvileg nem idevaló kérdés, természetesen a topikjában is próbálkoztam, igaz nem sokáig.:

Hogy tudom a különböző fiókokat elkülöníteni office 365-ben a bal sávban, hogy ne a levélszemét és ne a törölt mappák között legyenek elszórva?

Valamint van-e valamilyen szűz pst fájl amire kicserélhetem a mostanit, mert office 2007-ből szedte az adatokat és nagyon összevissza van minden. Bevállalva, hogy a régi e-mailjeim nem lesznek meg, inkább alapból csinálnék meg mindent az outlookban, de újratelepítésnél továbbra is kezeli a mentett pst-t.
Vagy valami reset funkció (esetleg a névjegyek megmaradhatnak,de nem szükséges csak legyen egy szűz outlook)
Mindez windows 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#54766) efi99 válasza King Unique (#54762) üzenetére


efi99
senior tag

Megérzés. :D
Nekem mind gyanús, ami az Update klienst piszkálja.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#54767) #74220800


#74220800
törölt tag

Sziasztok!

Új szűz rendszert raktam fel. És most megy az updatelés. Vagy legalábbis csak menne. Az SP1 KB976932 csomagot jelzi ki fontos frissítésnek miközben a historyban benne van hogy korábban sikeresen telepítve. Letölteni persze nem tudja. Hibát nem ír ki. Van valami ötletetek?

(#54768) #74220800 válasza #74220800 (#54767) üzenetére


#74220800
törölt tag

Nahát ez nagyon vicces: A telepített frissítések között nincs benne.

(#54769) Wiesn válasza LámaZ (#54764) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Meggondolnád, ha úgy járnál, mint a szomszéd: megvette az asus ta100-at karácsonyra, gyárilag w8.1 -gyel amint felment a netre, telepítette a w10-et, és többé el sem indult a gép. A forgalmazó (nem kis cég) egyik boltjában sem volt működőképes darab a cuccból, csak ugyanilyen hibásak, így pénz vissza 2 hét után.
A lányom asus laptopja kiírta, hogy a gép w10 képes, persze rányomott a frissítésre, 36% után se kép, se hang, többet el sem indult a gép.
Úgyhogy ami biztos, ami biztos, windows 7, ha kell valamire, vagy linux.
Működő windows 7 alatt pedig az alábbi dőlt betűs szöveget bemásolni egy szövegszerkesztőbe, elmenteni valami.reg néven és duplán rákattantani.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

@ Mivel a microsoft arra akar rávenni, hogy a 10-est telepítsed, a windows 7 frissítések esetenként csak 3-4 nap után indulnak el. Ki kell várni, semmiről sem fogsz lemaradni, tuána 2-3 napig szöszmötöl még ujabb frissítésekkel, aztán majd csak hetente egyszer (a w10 naponta csinálja, azért pörög a cpu magas értéken)

[ Szerkesztve ]

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54770) Wiesn válasza #74220800 (#54768) üzenetére


Wiesn
csendes tag

bocs a dupláért, szerkesztettem az előzőt, abba beleírtam, amit kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54771) #74220800 válasza Wiesn (#54770) üzenetére


#74220800
törölt tag

Akkor ne erőltessem? Már hibát is ír ki a letöltés közben (Code: 80072EE2).

(#54772) Wiesn válasza #74220800 (#54771) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Ne, várj 3-4 napot, majd frissíti magát, ha látja, hogy nem vagy balek. :)
Egyébként a frissítésektől semmivel sem lesz jobb a rendszer, magánemberként felmennék a ninite.com oldalra, bejelölném, ami kell, malwarebytes mindenképp, oszt jónapot. Szóval nem pesti vagy. :)

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54773) #74220800


#74220800
törölt tag

És az aktiválás (oem a laposhoz)? Azt is hanyagoljam amíg lehet? Mondjuk szeretném minél előbb megtudni, hogy tudok-e aktiválni.

(#54774) Wiesn válasza #74220800 (#54773) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Az magától aktiválódik, semmi sem kell hozzá.

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54775) zoo8800 válasza nyunyu (#54754) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem ezek mellé felkínálta még a KB3123862-t is, el is rejtettem.

A KB3135445 szerintem is "ártalmatlan" :D

rip and tear, until it is done

(#54776) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Adott egy Windows 7 ami eredeti és az a gond, hogy a laptop alján lévő matricán nem nagyon olvasható a kód amivel aktiválni lehet, mit tudok csinálni ebben az esetben, újratelepítésre van szükség és ugyanezzel a kulccsal szeretném aktiválni újra a Windowst.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54777) Wiesn válasza allein (#54776) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Visszaolvasni 1 napot például?

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54778) sz.j válasza allein (#54776) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az AIDA-val vagy valamelyik erre való progival kitudod olvasni a keyt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#54779) chungee


chungee
addikt

Estét!

Photofiltre képszerkesztő progit nem tudom berakni ide :( [link]

(#54780) alfiboy válasza allein (#54776) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Hali!

Csinálj ebből egy .vbs fájlt, elindítás után kiírja a termékkulcsot.

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

...

(#54781) Glaz-dozfhut válasza #74220800 (#54773) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem kellene aggódnod az aktiválás miatt, ha nem tünteted el a Recovery partíciót. Azon volt a licenszed.

- Glaz-doz-fhut -

(#54782) Wiesn válasza Glaz-dozfhut (#54781) üzenetére


Wiesn
csendes tag

Nem azon van, hanem a biosban, azt pedig nem tudja törölni olyan egyszerűen. :)
Most komolyan, akinek fogalma sincs a dolgok működéséről, miért muszáj hozzászólás-szaporító, a témához nem tartozó f@szságot beírni?
Akinek nem inge, ne vegye magára. :)

Dell und Motorola sind meine Favoriten

(#54783) allein válasza alfiboy (#54780) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen, időközben találtam egy progit és mindkét esetben ugyanaz lesz a key, viszont nem talál azzal ami a matricán van :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54784) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok,

van egy problémám, amiről nem tudom eldönteni, hogy win7 vagy hw téma:
[link]

Nézzetek rá, hátha hozzá tudtok adni valamit!

[ Szerkesztve ]

(#54785) Werkly válasza zoo8800 (#54775) üzenetére


Werkly
őstag

És ez az ártalmatlan kér valami előzményfrissítést?
Vagy mehet simán?

(#54786) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ezt a fórumot ismeritek?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#54787) bobalazs válasza bobalazs (#53312) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#54788) King Unique válasza bobalazs (#54787) üzenetére


King Unique
titán

Nem új hír, volt már. Amúgy ha automatán van, állítólag akkor is kell majd user "leokézás", hogy települjön. Persze, ha majd vezérlőpultban ott virít állandóan, akkor úgyis néhányan majd rákattintanak... :DDD

"Aki nem regisztrált, annál nem is jelenik majd meg az ajánlott frissítés."

Gondolom a GWX-es dologra gondol, de attól még pl. letölti a telepítőt. Hogy valóban nem jeleníti meg, azt nem tudom...? Én még a 29-ei start előtt letakarítottam a KB3035583 és társait.

[ Szerkesztve ]

(#54789) krealon válasza sebgutkopf (#54784) üzenetére


krealon
veterán

"Asus monitor esetében, amikor a win kikapcsolja a kijelzőt energiatakarékossági okból, majd amikor újra aktív leszek és visszakapcsolja a monitort, akkor az éppen nyitva lévő ablakok, programok nem maradnak a legutóbbi helyükön és méretükben, hanem kisebbek lesznek és a kép bal felső sarkában tömörülnek.
Annak nem látom jelét, hogy a monitor ezen folyamat alatt felbontást váltana, visszakapcsoláskor kiírja, hogy mini display port visszakapcsol, a felbontás és frissítési értékek rendben
"

Windows 7 moves/resizes windows on monitor power cycle

"I have found a work-around.
Using Sysinternals ProcessMonitor I found that Windows was accessing the following Registry path;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\Configuration

My system had three entries;

DELF003YY7707BR0MUL_30_07D7_6A^9A3774EB79DEE3E3E38496CC7DF4D936
QHD32000001_31_07D6_D5^63E1ABDD175E7871DCAEB710418A0F75
SIMULATED_8086_2A42_00000000_00020000_1010100^CDE365D1B3F0942F0CF38BFB8E127AB4

Under each is a tree called "00" two of the keys are

PrimSurfSize.cx
PrimSurfSize.cy

Under "00" was another branch also called "00" two of the keys are;

ActiveSize.cx
ActiveSize.cy

The first two of the configs (ie DELF00... & QHD3...) the above keys were 1440x900,
so they were not involved.

The third (SIMULATED...) were set to 1024x768.

I changed these to 1600x900 and the problem was solved.

Further I changed resolution (via control panel) to 1920x1080, the moving/resize issue returned,
but the lower right corner was set to 1600x900, ie the SIMULATED... settings.

So for some reason one of the configs does not get set correctly.

I don't know why there are three configs, I have only ever used one monitor.

Hope this helps someone out there... "

(#54790) deadwing válasza Stukker1987 (#54731) üzenetére


deadwing
addikt

A hozzászólásomat ennek fényében írtam. Ha beszél a partner, megnézed melyik hangkártya KIMENETEN akar kimenni. A te füledbe. Nem a mikrofonodra gondoltam.
Bármilyen forrást hallgatsz is, a hangeszközöknél jelzi egy kivezérlés mérő a jobb oldalán az ablaknak.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#54791) Werkly válasza mobal (#54786) üzenetére


Werkly
őstag

Akkor egy lista kéne már csak, hogy szűz telepítés után miket engedjünk föl a gépünkre! :DDD

(#54792) sebgutkopf válasza krealon (#54789) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezt, hogy találtad. Nagyon köszönöm! :R

Még nem tökéletes, mert még mindig áthelyezi, de nem méretezi át. Kitöröltem az előző monitor bejegyzéseit, illetve ebbe a simulated-be beírtam a 2560x1440-et. Most úgy tűnik mintha 1920x1080-ra pozicionálna át. Ez annyiból jó, hogy legalább már nem méretez át ablakot. Valamit még játszom ezzel, csak összeáll.

(#54793) krealon válasza sebgutkopf (#54792) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt, hogy találtad"

https://www.google.hu/search?q=display port windows sleep resolution

A nagytesonak eleg megadni a kulcsszavakat angolul.

[ Szerkesztve ]

(#54794) mobal válasza Werkly (#54791) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Majd összedobok rá egy szkriptet, a tiltós szkript alapján.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#54795) sebgutkopf válasza krealon (#54793) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jó darabig olvasgattam a thread-et és úgy látszik elég sokan érintettek ugyanezzel a problémával. Az MS persze tojik az egészre, pedig igazi 100%-os megoldást a registry sem adott.
Egyik srác megcsinálta, hogy DP mellett hdmi-vel is összekötötte a monitorral a gépet, hogy alvó állapotban is maradjon élő kontakt a gép és monitor között, ne válassza le magát teljesen mint a DP esetében, neki az működött. Lehet megnézem van-e otthon egy hdmi kábelem elfekvőben és én is megnézem a dupla összeköttetést. A DP-től a felbontás és frissítés miatt nem tudok eltekinteni a hdmi nem viszi át a 2560x1440-et 144Hz-el.

(#54796) Werkly válasza mobal (#54794) üzenetére


Werkly
őstag

Elég egy komplett KB lista!
Én azokat rejtegetem el telepítéskor.
Kösz!
[link]
Az első találat miért nem engedélyezhető ha hozzáadom IEgaleryből?
Van rá megoldás?
Tudja e valaki?
Kösz!

(#54797) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Milyen módon tudom kideríteni, hogy egy aktívált windows eredeti vagy nem. Az imént aktíváltam kulccsal és egyébként minden rendben van :D Lehet láma kérdést tettem fel :U

Tehát már alapból a kulccsal aktívált windows eredeti, mindegy a key származása?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54798) brd válasza allein (#54797) üzenetére


brd
nagyúr

Megnézed a számlán. Ha az nincs, akkor mindegy, hogy egyébként eredeti-e, mert nem tudod igazolni, és ezt nézik. Technikailag nem nehéz eredetiként működőnek megoldani egy Windows-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#54799) allein válasza brd (#54798) üzenetére


allein
addikt

Nincs számla, utaltam előre egy összeget, kaptam egy kulcsot amivel tudtam aktíválni a windowst :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54800) netpeti98 válasza allein (#54799) üzenetére


netpeti98
addikt

Technikailag működik ezekkel a neten vásárolt olcsó kulcsokkal a Windows, de jogilag nem legális.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.