Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) sz.j válasza lck (#54250) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szivesen.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#54252) IstvánLászló válasza quailstorm (#54237) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Mint ígértem itt vagyok megint és fontos kérdésem lenne. :) :R
A Display driver verziója 335.23-as, ami nálam nem működik angol nyelvű.
A Display driver verziója 341.92-es, most szedem le a drivert és gond nélkül települt.
Az általad linkelt driver magyar nyelvű.
A kérdésem lényege driverem verziója 335.23-as, ami nálam nem működik angol nyelvű, ez okozhatta hogy nem akart települni emiatt?? :W
A driver mizériát nem értem pontosan, ebben a témában kérnék segítséget.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54253) Top cat válasza IstvánLászló (#54252) üzenetére


Top cat
őstag

Az nem baj ha angol nyelvű.
Nem lehet, hogy 32-bites verzió volt amit nem tudtál felrakni?

(#54254) quailstorm válasza IstvánLászló (#54252) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hacsak nem USA-ból szedted, akkor nincs angol. Amit én linkeltem az a UK szerveren lévő globális verzió.

(#54249) holozis_HUN: ha nVidia, akkor nVinspectorral valószínűleg fel lehet oldani a tiltást. Vagy eneriasémánál beállítod hogy mindent toljon a dedikáltra.

[ Szerkesztve ]

(#54255) IstvánLászló válasza Top cat (#54253) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tutira mondom hogy 64-bites verzió volt amit leszedtem és nem tudtam felrakni és ezért kérdezek itt.
A driver mizériát most-sem nem értem pontosan, mi lehet a pontos megoldás.

#54254) quailstorm Az Nvidia graikus illeszzőprogramja, Nvidia oldaláról van letöltve.
A válaszodat köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54256) quailstorm válasza IstvánLászló (#54255) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom. Ez ugyanúgy menne szerintem: [link]

Nyelvet meg a rendszeredhez állítja be, a telepítőben több is van alapértelmezetten.

(#54257) atti1848 válasza Doky586 (#54248) üzenetére


atti1848
senior tag

Háát igen, aki nem tudja hova kell beírni, de szerintem egy átlagos felhasználó nem keres ilyen beállítást, inkább segítséget kér valaki hozzáértőtől. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#54258) Top cat válasza atti1848 (#54257) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg Home verziója van.

(#54259) holozis_HUN válasza quailstorm (#54254) üzenetére


holozis_HUN
veterán

AMD :(

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54260) IstvánLászló válasza quailstorm (#54256) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A nyelvet meg a rendszeredhez állítja be, igen de én esetemben a driverem verziója 335.23-as, ami nálam nem működik, de megnézem az általad javasolt linken most a 335.23-desktop-win8-win7-winvista-64bit-english-whql-es drivert.
Hátha ez számít nem tudom de ide írom pontosítás végett, 341.92-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international driver ezzel nálam nem működik??

A driver mizériát most-sem, nem értem pontosan, mi lehet a pontos megoldás ha új drivert szeretnék még telepíteni.
:) :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54261) quailstorm válasza IstvánLászló (#54260) üzenetére


quailstorm
nagyúr

most már nem értek semmit :DDD

nem lesz szükséged többé frissíteni se az nVidia drivert, lévén a 8800GT támogatási ideje lejárt

(#54262) kalapacsolok válasza Kommy (#54054) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm a segítséget! Ezt találtam, amikor a gépem megint felébredt magától:
Microsoft Windows [verziószám: 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Users\Home> powercfg -lastwake
FelÚbresztÚsi elzmÚnyek szßma - 1
FelÚbresztÚsi elzmÚnyek [0]
FelÚbresztÚsi forrßsok szßma - 1
FelÚbresztÚsi forrßs [0]
TÝpus: Eszk÷z
PÚldßny elÚrÚsi ˙tja: PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_50071458&REV_05\3&1158365
9&0&A0
R÷vid nÚv:
LeÝrßs: Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller
Gyßrtˇ: Intel(R) Corporation

C:\Users\Home>

Van 1 wifi sticken, de az USB 2-esbe van dugva... Nem tudom, mi lehet. Hogyan tudnék tovább indulni? :)

(#54263) IstvánLászló válasza quailstorm (#54261) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm szépen korrekt érthető válaszodat, megoldás vga le cserélése új kártya vásárlása.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54264) quailstorm válasza IstvánLászló (#54263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is egy megoldás, de azért egy 8800GT sok dologra elég a mai napig. Azon kívül hogy időzített bomba. Nekem is volt, meg is égett...

Drivert azért nem kell frissíteni mert nem lesz újabb. De tudomásom szerint Xp-től Win10-ig az a kártya még évekig kiszolgálhat. Játékok terén persze 2008-nál jobb lesz megállni.

(#54265) IstvánLászló válasza quailstorm (#54264) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A 8800GT sok dologra elég a mai napig is tudom én is, átlag hőfoka maximum 70 fokos, diablo 3-al szoktam játszani ha időm is engedi.
A kártya felett tudom eljárt már az idő, nem vagyok híve hogy eldobjam de majd, az én gépemben még elmegy egy darabig, mert a diablo 3 miatt vásároltam meg és teszi a dolgát.....
A gépemet és gyerekét is én tartom rendben, ha látnád a belsejét nem hinnéd hogy régi a gép, állapota mint az ujjé kívülről és belülről is nézve....
Most telepítettem a 335.23-desktop-win8-win7-winvista-64bit-english-whql-es drivert és gond nélkül települt.
A gyerek végre örül hogy játszani tud kiszemelt játékával és már nyúzza is a gépét.
A lényeg öröm és boldogság van most már végre.

Köszönöm szépen korrekt érthető válaszodat és türelmedet.
Üdv, István László
:) :R :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54266) SP4C3 válasza IstvánLászló (#54265) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv. Ezek szerint, akkor megérné megvennem egy GT 9500-at? 15€ és állítólag hibátlan. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54267) quailstorm válasza SP4C3 (#54266) üzenetére


quailstorm
nagyúr

véletlen sem
a 8800GT teljesítményét a 9500GT valahonnan a Plútóról szagolja, vagy az outer space-ről
volt mindkettő

(#54268) IstvánLászló válasza SP4C3 (#54266) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Memória sávszélessége: 128 bit a egy GT 9500 GT-nek ha jól tudom......
A megérné megvenned, szerintem nem ha játék és más a szempontod.....
A 8800GT Memória sávszélessége: 256 bit és nekem 512 Mb dedikált ramja van.
A lényeg tuning nélkül szépen teszi a dolgát most is üzemel éppen.....
A vásárlásba nem akarok beleszólni, mert a döntés jóga csakis a tiéd.

Üdv, István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54269) SP4C3 válasza quailstorm (#54267) üzenetére


SP4C3
veterán

Jujj tényleg. Összekevertem a 8600GT-vel. Ég és fölt a különmbség. :Y

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54270) SP4C3 válasza IstvánLászló (#54268) üzenetére


SP4C3
veterán

"Galaxy 9500GT 512Mb 256bit"

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54271) quailstorm válasza SP4C3 (#54270) üzenetére


quailstorm
nagyúr

shader processzorok meg a csomagolt RAM miatt szar a 9500GT 8600-at nem ismerem
8800GT meg nem 384-bites membusszal szerelt véletlen? Nem, csak az Ultra, most néztem.

[ Szerkesztve ]

(#54272) Doky586 válasza IstvánLászló (#54268) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak megemlítem hogy a 8800GTS-el a 4xxx i5 procikba integrált IGP ugyanannyit teljesít 3DMark06 alatt...

[ Szerkesztve ]

(#54273) IstvánLászló válasza Doky586 (#54272) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt infot neked ezuton is. :) :R :C

(#54271) quailstorm 8800GT meg nem 384-bites membusszal szerelt, igen igazad van, mert a membussza 256 bit és nekem 512 Mb dedikált ramja van.

Én is szeretnék egy Ultra_t, néztem régen, hogy bizony oda is tesz szépen membussza az én sima gt-s vga-mnak.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54274) quailstorm válasza Doky586 (#54272) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont csodaszép grafikai hibákat jelenít meg a WoW-ban.
Intelt hagyjuk, jó? Akkor is ha újabb.

(#54275) IstvánLászló válasza quailstorm (#54274) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A csodaszépért ott a nagyon nagy piros pont neked.

A 335.23-desktop-win8-win7-winvista-64bit-english-whql-es driver, prímán stabilan működik most is.
A 8800GT átlag hőfoka maximum 70 fokos terhelés alatt is.

Örök hálám a segítségedért.
:) :R :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54276) Orc


Orc
senior tag

Sziasztok!

Elakadtam, a segítségeteket szeretném kérni!
Van egy NAS-om, amin Win 7 x64 fut. Van 2 hálózati lejátszó, amik a NAS-on lévő fájlmegosztást használják a filmek lejátszásához. A probléma az, hogy ha egy PC-ről filmet másolok fel a NAS-ra, akkor a médialejátszó már nem látják a NAS megosztásait, eltűnnek. Sőt egyszerre 2 PC sem tud másolni, olyan mintha csak 1 szálon lehetne kommunikálni vele. Mi lehet a gond?

Normál fájlmegosztást használok, nincs otthoni csoport. A mappák eléréséhez user/pass kell.

Köszi:
Orc

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#54277) asdf_


asdf_
veterán

Win7 prof, ie11 alatt kulonbozo felugro ablakok nem ugranak fel. Konkretan olyanok, amire szukseg lenne. Semmi hulye toolbar nem kerult fel ra (pl. google toolbar, ami eloszerertettel nyirja ki azokat a popupokat, amiket nem kene), az ie-ben az elougro ablakok blokkolasa ki van kapcsolva, virus nincs rajta, malware detto nincs, ugyanakkor ha egy olyan juzerrel lepek be a gepre, amivel utoljara kb. egy eve, azzal ugyanezt csinalja, tehat nem az aktualis juzer beallitasaiban kuszalodott ossze valami. Van valakinek valami tippje merre nyomozzak tovabb/mi okozhatja?

(#54278) csababarca


csababarca
őstag

http://kepfeltoltes.hu/160110/ncore_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt mi okozhatja? Újra lett telepítve az oprendszert (win7), és az az egy oldal így jön be Mozilla alatt.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#54279) holozis_HUN válasza csababarca (#54278) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez lehet lassú net miatt is, nekem is néha így tölti be, frissíts rá párszor. Vagy ha ez sem jó (de 98% jó lesz) akkor másik böngésző. De lehet Windows Update jön elő.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54280) csababarca válasza holozis_HUN (#54279) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi próbálkozom!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#54281) varmi2


varmi2
nagyúr

Ha nem akarom frissíteni win10re a rendszert, akkor melyik frissítést ne telepítsem? Nem akarom, hogy kiírosgassa, hogy frisítsem win10re.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54282) sandró60 válasza varmi2 (#54281) üzenetére


sandró60
addikt

Innen futtatod Nem lesz problémád az elkövetkezendő W10 frissitésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#54283) Kékes525 válasza varmi2 (#54281) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezeket olvasd el:

Windows 10 Upgrade tiltása egyszerűen és gyorsan

Tippek-trükkök: Kapcsold ki ezt a frissítést, ha nem akarsz Windows 10-et!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54284) Antigabo


Antigabo
tag

Nem hinném hogy vmi jóindulatú kód tevékenykedik a laptopomon ...:
mivel éjfél után magától felébred alvó állapotból - de ez még semmi...
tegnap este is elkaptam az első után úgy altattam a gépet hogy alvó állapotba lépés után húztam ki a LAN-kábelt...ezt megjegyezte...nemsokkal később újra bekapcsolt, szétnézett, látta hogy mi van ÉÉSS egy percen belül ki is kapcsolt magától !! - Bravó !
Ötleteket várok avval kapcsolatban hogy mi okozhatja ezt a jelenséget ?
MINDEN LE VAN TILTVA AMI AZ OP.RENDSZERBE ÉS A BIOS-ba ilyet okozhat,hardverek kihúzva,eltávolítva,lekapcsolva,egér,stb,Wifi,LAN adapter letiltva,LAN kábel kihúzva.bár ez előző esetben nem tiltottam a LAN adaptert, csak a kábelt húztam ki azt is akkor amikor nem észlelhette ez a ki okos...
Egyébként a HDD led sem villogott régebben ennyit főleg nem hálózatról teljesen leválasztva és nulla tevékenységgel +plussz hozzáteszem hogy a távoli elérés jelei ablakok közti villódzás ugrálás formájában szépen megfigyelhető amikor hálózaton vagyok.
Szép új világ !.. :(((
Javaslatokat várok hogy lehet elkapni, kiszűrni az okokat.
Értetlenek, viccelődők nem érdekelnek, megkérném őket hogy ne itt villogtassák sötétségüket.
Köszönöm !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#54285) kraftxld válasza Antigabo (#54284) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ufók, hittérítők, és szíriuszi hekkerek gyanúsítása helyett írd be ezt rendszergazdai parancssorba:

powercfg -lastwake

[link]

Majd írd ide be, hogy mit köpött ki eredményként :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54286) Antigabo válasza kraftxld (#54285) üzenetére


Antigabo
tag

Köszi a javaslatot -
az ufók nem zavarnak,ellenben a hittérítők és a hekkerek igen !
és íme az eredmény :
Felébresztési előzmények száma - 0
azaz...
nulla

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#54287) kraftxld válasza Antigabo (#54286) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az eseménynapló (start, futtatás, eventvwr) rendszer naplójában van valami okosság a kérdéses időpontban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54288) Antigabo válasza kraftxld (#54287) üzenetére


Antigabo
tag

Igen itt már látok vmit - ezt figyelni fogom/kiiktatom - a műholdvevő szoftver frissítő programja !
Kössz a segítséget ! :R

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#54289) kraftxld válasza Antigabo (#54288) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor tényleg a szíriuszi hekkerek voltak :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54290) Antigabo válasza kraftxld (#54289) üzenetére


Antigabo
tag

Eltaláltad ! - műholdról indítják a gépemet a ganéjok ! :U

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#54291) Prof95


Prof95
újonc

Sziasztok!

Abban kérném a segítséget, hogy egy Windows 7-es gépen megosztottunk egy mappát. A hálózaton a többi Windows 7-es, Windows 8.1-as és Windows 10-es gép látja a megosztott mappát. Azonban az XP és a Windows 2003 Szerver nem látja. Ha újraindítjuk azt a gépet amin meg van osztva a mappa, akkor csak egy rövid ideig látja a Szerver. Mi lehet a probléma?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#54292) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Z50-70-es notim. Windows 7 Home Premium SP1 x64 van rajta. Minden driver rendben feltelepítve, minden OK. A gép, amióta megvan, hibátlanul üzemelt, de ma az értesítési területen egy üzenetet adott a rendszer, hogy az egyik eszköz nem működik megfelelően, és ezért a Windows letiltotta. Megpróbálta felismerni, mintha új eszköz lenne, de jelezte, hogy nem ismeri fel. Az eszközkezelőben megnéztem, és az egyik USB hub-ot jelzi hibásnak. Ez eddig mindig jó volt, és mindig ugyanezekkel a gyártói driverekkel használtam, probléma nélkül. Most sincs hiba a rendszer működésével, a külső USB portok működnek, a beépített, USB csatolós kártyaolvasó is, csak minden rendszerindításkor jön az üzenet a nem megfelelően működő eszközről. Időnként használat közben is megismétli az üzenetet. A gép működését nem befolyásolja, csak zavar. Kezd lassan leépülni az alaplapom?

U.i: Az AIDA is jelzi az USB portot, de azt írja, hogy nem működik, vagy valami effélét.

[ Szerkesztve ]

(#54293) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni
Windows7-et telepítettem egy asus B150M-A gépre, a telepítés után folyamatosan újraindul a gép, mintha nem tudna bootolni. Mit kell még beállítsak???

(#54294) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni itt, hogy nem-e ismertek Windows 7-re Windows 10 témát. Olyan témát ami megváltoztatja az egész Windows 7-em kinézetét Windows 10 felületére. Lehetőleg persze virus/reklámmentes, és semmi kéretlen dolgokkal telepakolt dolgot szeretnék. [Szeretnék maradni a win7-nél csak tetszik a kinézete, ezért szeretném a témát, ha persze van]
Ha bárki ismer ilyet, vagy próbált már, előre is köszönöm a válaszát! :K :B

(#54295) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Valami (komolyan nem tudom) törölte egy mappámat, benne kb 170 giga adat. Azt szeretném kideríteni, hogy mi törölte, hogy tűnt el. Tudnátok ebben segíteni? Az eseménynapló használható erre? Biztos, hogy nem manuálisan törölték, mert a gép egyik másodpercről a másikra tűnt el. A lomtárban sincsenek a fájlok.

(#54296) Kékes525 válasza Norbi095HUN (#54294) üzenetére


Kékes525
félisten

SkinPack, MyThemePack, Win10 Mod2 theme for Win7

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54297) nap


nap
addikt

Sziasztok!

64 bites windows alól szeretnék nyomtatni az lpt1-re, parancssorból.
Megoldható ez? Ha igen hogyan?
32 bites windows alól megy, de olyat nem tehetek a gépre.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#54298) brd válasza nap (#54297) üzenetére


brd
nagyúr

Parancssorból simán mennie kellene (nálad mit történik?). Te szerintem DOS-os programból nyomtatásra gondolsz. Azzal más baj ban: natívan nem fog futni a 64 bites Windows alatt, mert nincsen benne 16 bites programokhoz emuláció (a 32 bitesben van). DOSBox, vagy valami kövérebb virtualizációs rendszer kell (VirtualBox, VMware, XP-mode Win7 Proftól felfelé), és abban vagy direkt DOS-t futtatni, vagy valamilyen 32 bites Windowst, és abban a programod.

The only real valuable thing is intuition.

(#54299) nap válasza brd (#54298) üzenetére


nap
addikt

Köszi!

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.