Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) Winnie The P válasza Oqaaay (#54046) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én úgy látom, hogy nincs is win7 driver kiadva hozzá. Legalsó

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#54052) rgeorge válasza rgeorge (#54027) üzenetére


rgeorge
addikt

Erre valaki?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#54053) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Alvó módba rakva a gépem néha felébred - honnan tudom kideríteni, melyik program okozza? Teamviewert leszedtem, mert az állítólag csinál ilyet, de nem tudom, még mi lehet... Esetleg vmi wifi, netbeállítás?

Youtubeon hallgatok zenét, alvó mód, majd magától bekapcsol, és sokszor órák óta megy, mikor hazaérek... :)

(#54054) Kommy válasza kalapacsolok (#54053) üzenetére


Kommy
veterán

Indítasz egy parancssort és beírod a következőt s kiírja mi ébresztette fel utoljára: powercfg -lastwake

(#54055) bolcsodal


bolcsodal
addikt

mumus: svchost.exe-> 25% CPU load. Nyár óta nem sikerült ezzel kezdenie valamit a microfosnak? :U

A hozzászólásaitok alapján nemnagyon.

Eredmény: Windows update kikapcsolva...néha még így is teker...őrület.

They drew first blood....

(#54056) Gézengúz válasza bolcsodal (#54055) üzenetére


Gézengúz
addikt

4 magos de legalábbis 2 magos 4 szálas procid van, a lényeg, hogy 1 magot fullon teker, nyilván ez 2 magosnál 50%-ot jelent! Nekem is volt egy időszak, hogy csinálta már nem tudom, hogy hagyta el..

(#54057) tothjozsi96 válasza bolcsodal (#54055) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha feltelepíted az összes Windows Update-t abba fogja hagyni.

(#54058) bolcsodal válasza tothjozsi96 (#54057) üzenetére


bolcsodal
addikt

Minden telepítve van.

They drew first blood....

(#54059) acsadorjan válasza tothjozsi96 (#54050) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

http://search.safefinder.com/?st=sc&q=

Ezt hogyan tudom eltüntetni win7 alatt ( Chrome)? Milyen program által ? Köszönöm előre is a segítséget !

(#54060) tothjozsi96 válasza acsadorjan (#54059) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jobboldalt felül a sarokban 3 rövidke vizstzintes vonalra klikk
Legördülő menűben Beállitások
Bejön a Beállitások ablaka
Itt Keresés és beállitod, hogy a böngésző melyik keresőmotort hassználja, azaz a fülecskén keresztül kijelölöd a Google-t

(#54061) DS39 válasza acsadorjan (#54059) üzenetére


DS39
nagyúr

az említettek mellett (mert vélhetően a probléma újra jelen lesz) az AdwCleaner nevű progit javaslom lefuttatni a gépeden, illetve megnézni hogy van-e szükségtelen program telepítve a rendszeredre, azt uninstallálni kell.

(#54062) acsadorjan válasza DS39 (#54061) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

DS39 Kösz az infót mindjárt megcsinálom , a rendszerbe elvileg nincs "szükségtelen" program.. bár kitudja..

(#54063) acsadorjan válasza acsadorjan (#54062) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

Hát sajnos nem oldotta meg a problémát a program ..:D

(#54064) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!
Windows 7 64 bit Home Premium, optimális választás??
A gyereknek a gépére kéne telepítenem, mert főleg játszani szeretne, kiszemelt magának egy játékot ami 64 bit-es winnen működik.
A másik fontos kérdésem, xp-s kedvenc játékait is tudja, majd használni?

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54065) acsadorjan válasza acsadorjan (#54063) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

valaki más esetleg? :o

(#54066) kispx válasza IstvánLászló (#54064) üzenetére


kispx
addikt

Jó lesz a Home Premium.
A másik meg játékfüggő.

(#54067) IstvánLászló válasza kispx (#54066) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A játékfüggő dolgot hogyan értsem, mert nincs még tapasztalatom win 7 témában.
A 32 és 64 bites verziókból többfajtát árulnak, ez a fő gondom.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54068) kispx válasza IstvánLászló (#54067) üzenetére


kispx
addikt

A játékok többsége elfut 7 alatt is. Viszont vannak olyan régi játékok amik esetleg XP alatt futottak el legutoljára.

(#54069) DS39 válasza acsadorjan (#54065) üzenetére


DS39
nagyúr

könyvjelzőidet, jelszavaidat, stb. mentsd ki, aztán töröld a Chrome-ot, a profil mappájával együtt, ami az AppData/Roaming-ban van.

innentől szerintem Chrome topic.

[ Szerkesztve ]

(#54070) IstvánLászló válasza kispx (#54068) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a válaszodat, de vannak még számomra nem érthető gondjaim. :) :R
Most pontosítanám kérdéseimet, remélem mindent érthetően sikerül le is írnom.

A 32 és 64 bites verziókból többfajtát árulnak mint tudjuk is.
A fő gondom és kétféle wint nem szeretnék potyára venni, mert eléggé drága mutatvány lenne.
A lényeg van egy játék 64 bites winnen fut csak, gép vin7 support de lennének még vin7 32 bites játékok is....
A Windows 7 64 bit Home Premium-ból vettem is 1-et, vennem-kell még egy 32 bites-t is belőle??
Remélem hogy rosszul gondolom??
Az xp-s témát értem eszt le is zártam már magamban.
A lényegre rátérve win7 64 és 32 bites support játékok futnának, ennek az elméletben nincs akadálya hogy működjenek??

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54071) DS39 válasza IstvánLászló (#54070) üzenetére


DS39
nagyúr

futnak 32 bites játékok 64 bites Win7-en is. meg persze egyéb programok is.
hogy mondjak egy példát, a GTA Vice City, egy őskövület játék, és simán fut 64 bites 7-esen.

amúgy van olyan, hogy kompatibilitási mód, abban lehet xp-t állítani, általában segít.

[ Szerkesztve ]

(#54072) #10234880 válasza IstvánLászló (#54070) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali. Ha 32 bites rendszeren akarnál futtatni játékot, akkor az nem is menne rajta, sőt felsem települne,mondván, nem a telepítőhöz megfelelő 64 bites rendszert használod. Valami ilyesmit írna. De viszont ha 64 bites rendszeren akarsz futtatni,legyen az 32 bites program,vagy játék,akkor az simán fog menni. Ha a meghajtódon is megnézed, akkor van a Program files, ahova alapból a 64bites dolgok kerülnek. és van a Program files x86-os mappa, oda a 32bites dolgok települnek,amiket felraksz. És ha 32-es rendszert használsz,akkor ott csak egyetlen egy Program files mappa van, semmi más. Na de röviden. 64 bites rendszeren simán elmegy 32 bites programok is. a Vírusirtókon kivül persze. Mert vegyük az ESS-t pl. 64 bites rendszeren 32-est felsem enged telepiteni amit egy párbeszédablakkal jelez. De progik,játékok simán. De az sem mindegyik,attól függ milyen régi progi. Remélem érthetően irtam le.

(#54073) IstvánLászló válasza DS39 (#54071) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt és érthető válaszodat, hálás köszönetem mert nagyon-sokat segítettél.
:thankyou2: :thankyou2:

Boldog új évet és minden-jót kívánok neked és mindenkinek.

:) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54074) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Kerestem a keresőben a problémámat, de nem találtam, remélem nem volt ilyen kérdés még:
Szeretnék egy up to date frissítésekkel feltuningolt 7 és 8 telepítőt készíteni (külön-külön). Viszont nem szeretném a kb 300 frissítést egyesével letölteni a Microsoft oldaláról, ezért kerestem rá programokat, de egyik sem jött be igazán.
Az egyik a Portable Update. Ez win 7-nél nálam valamiért nem működik, 8-nál igen, de ott exe-ket és cab-okat szed le, nekem meg elvileg msu kell.
A másik a WSUS offline updater, ezzel meg az a bajom, hogy szerintem angol frissítéseket szed le, mert letöltve az összes frissítést a 7-hez, és beleintegrálva a telepítőbe, abból telepítve a rendszert még talál 66 fontos és x darab ajánlott frissítést.
Szóval a kérdésem, hogy hogyan tudom letölteni a magyar Win7-hez és Win8-hoz a frissítéseket, lehetőleg minél többet, esetleg az összeset? Akár úgy is jó, hogy telepítek egy rendszert, felfrissítem, és abból kiszedi, az is megoldás lenne nekem.

Köszi!

(#54075) snow2014


snow2014
aktív tag

sziasztok. 2 kulon allo particio van a gepemen. az elso, rendszer particio 60gb es itt a lenyeg. win7 64 bites rendszer fut rajta. most par napja elkezdte azt csinalni hogy allandoan ki irja keves a tarhely. a gepet csak filmezesre hasznalom semmi tobbre. mar minden felesleges programot letoroltem de akkor is ugyan e a problema jelentkezik. nincs kedvem ujra huzni a rendszert mivel csak filmezesre van hasznalva semmi masra.

ha megnyitom a start menut majd run, disk, megcsinal mindent de nem torol semmit mivel meg erre is keves a hely :(

ha tud valaki akkor kerem segitsen nekem. koszonom

Mindég legyetek rosszak ;)

(#54076) akaido válasza hzcs (#54074) üzenetére


akaido
addikt

A WSUS-nál be lehet állítani, hogy:
- egy meghatározott mappába húzza le a frissítéseket
- be lehet állítani a Hungarian magyar nyelvet is: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54077) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Win7 64 az operációs rendszerem.
A napokban tűnt fel, hogy meghajtók ikonjai megváltoztak, olyan ikonok vannak mint ami akkor szokott lenni amikor egy progi nem ismer fel egy fájltípust.
Jelenleg ilyen minden merevlemezes meghajtó ikonja, míg az optikai ikonja jó.
Mi történhetett, hogyan tudom visszaállítani az alapértelmezett meghajtó ikonokat?
Köszi a segítséget előre is. (ha kérhetem szájbarágósan, mert nem vagyok profi….nagyon-nagyon nem :B)

(#54078) acsadorjan válasza DS39 (#54069) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

van olyan ?? meg mindig fenn all a problema

(#54079) Glaz-dozfhut válasza acsadorjan (#54078) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Malwarebytes Antimalware-t próbáltad? A free verzióval is tudsz futtatni keresést.

- Glaz-doz-fhut -

(#54080) hzcs válasza akaido (#54076) üzenetére


hzcs
senior tag

Ez megvan, viszont hiányzik a 66 frissítés :( Közben rájöttem, hogy nem kell magyar, mert multilanguage a frissítés már.
Közben találtam egy WHDownloader nevű progit is, ez elég sokat letölt, kipróbálom ezzel is, hátha.

(#54081) zoo8800 válasza IstvánLászló (#54064) üzenetére


zoo8800
veterán

Jó lesz a Home Premium, csak ne akarjon 16+ GB RAM-ot :)

rip and tear, until it is done

(#54082) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Windows 7 x64 használata esetén 8GB memória társaságában, szerintetek van értelme még egy 8GB-os pendrive-ot felhasználni ready boost-ra, ha HDD-t használok?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#54083) föccer válasza Immy (#54082) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lesz gyorsabb, kivéve ha nagyon régi HDD-d van és/vagy csúcskategóriás, (baromi drága) pen drivod. Inkább vegyél egy 80-120 GB-os SSD-t, ha gyorsítani akarsz a rendszeren.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54084) Immy válasza föccer (#54083) üzenetére


Immy
őstag

Csak azért kérdeztem, mert épp nem tudok semmit se tenni a pendrive-al és gondoltam ne heverjen itt kihasználatlanul :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#54085) föccer válasza Immy (#54084) üzenetére


föccer
nagyúr

Add nekem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54086) IstvánLászló válasza zoo8800 (#54081) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm válaszod, de lenne még egy fontos kérdésem. :) :R
A Home Premium, Jó lesz, értem én csak ne akarjon 16+ GB RAM-ot, eszt hogyan értsem.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54087) föccer válasza IstvánLászló (#54086) üzenetére


föccer
nagyúr

A home Premium maximum 16 GB ramot kezel, többet nem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54088) IstvánLászló válasza föccer (#54087) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt és érthető válaszodat. :) :R
üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54089) IstvánLászló válasza föccer (#54087) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A téma most nem a win, olvastam a blogbejegyzésed és nekem tetszett, főleg a milyen bejgli készül, retro vagy nem nekem mind kettő kedvencem.
Elnézést hogy fórum témáját megzavartam ezzel esetleg.
A szándékomban nem áll semmiképpen és lezárom a témát magamban is.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54090) Cirbolya72


Cirbolya72
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek. Egy nagyobb áramszünet után nem tudok belépni a kliensgépről a szerverre. A szerveren Windows 2003 fut, ahol bizonyos könyvtárak megosztásra kerültek.
A kliensgépen Windows 7 fut. Másfél éve váltottam 7-re XP-ről, ott nem volt ilyen bejelentkezési procedúra, sőt, a hálózatban lévő Macintoshról is simán be lehet lépni. Ezért gondlom, hogy ez a 7 problémája.
Nem igazán tudom, hogy mit vár tőlem, hisz a szerveren nincs korlátozás ezekre a megosztott könyvtárakra. Arra gondoltam, hogy a szerver felhasználónevét kéri esetleg, de hiába írom be a Rendszergazda nevet több formában (Rendszergazda, \\Rendszergazda, CIRBI03-PC\Rendszergazda) nem fogadja el.
Emlékszem, hogy másfél éve is, a váltáskor volt egy hasonló menetem, csak nem emlékszem, hogy mi lett a megoldás, rákeresni meg hiába keresek, ez a fajta sima, egyszerű szerverre való bejelentkezés nincs a találatok között.
A második képen láthatjátok, hogy az egyik ilyen megosztott mappa fel is van véve a kedvencek közé, de hiába, mert ha rákattintok, jön a jelszó kérés.
Nagyon köszönöm előre is.

http://kepfeltoltes.hu/160104/141860534702_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160104/42938710401_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#54091) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Ebben a problémában tudna valaki segíteni? :R

(#54092) netpeti98 válasza fireman123 (#54077) üzenetére


netpeti98
addikt

Hard Disk Sentinel fent van? Esetleg fenn volt és nemrég lett eltávolítva?

(#54093) Immy válasza föccer (#54085) üzenetére


Immy
őstag

Kitört róla a borítás és arra gondoltam, hogy akkor az asztaliba bele teszem és talán gyorsul valamicskét a rendszer.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#54094) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Üdv Mkinek!

Win7 64 alatt eddig sosem tapasztalt dologra nem találok megoldást. Tudnátok segíteni?
Jogtiszta szoftverem van (Professional) kb 1,5 hónapja lett újra telepítve. Most a karácsonyi szünet alatt felkerült 1 két program és játék, aminek biztos köze lehet hozzá, de most 2 napja egyszerűen az lépett fel, hogy és vált rendszeressé felhasználóváltás (nem kijeletkezés, hanem felhasználóváltás) alkalmával (2 fiókkal használjuk, és sokszor mindkettő aktív) hogy amint kilép a fiókválasztó képernyőre a win, meghal az USB-s egér, így csak leállítás lehetséges a gépház bekapcs gombjával, majd win újra indítás. Mi okozhatja ezt, és mit tehetnék, hogy ez helyre álljon? köszi!

(#54095) fireman123 válasza netpeti98 (#54092) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

Fél éve távolítottam el, viszont a probléma kb. 2-3 hete jelentkezett.

Most újból felraktam kíváncsiságból (hogy mit okoz), és két belső hdd "megjavult", azoknál rendes ikont mutat, viszont az ssd-nek és a külső hdd-nek továbbra sem jó az ikonja.

[ Szerkesztve ]

(#54096) netpeti98 válasza fireman123 (#54095) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor nem az okozta. Esetleg érdemes lenne megnézni, hogy nincs-e véletlenül autorun.inf a meghajtók gyökerében, lehet hogy rejtett.

(#54097) chungee


chungee
addikt

Estét!

Lassan vinyót cserélek. Lehetséges azt, hogy "leghostolom" WIN7 partíciót (60GB). Az új vinyón is csinálok 60GB partíciót és "rághostolom":F Lehet-e egyátalán így "költöztetni" WIN7-et:F

(#54098) efi99 válasza hzcs (#54080) üzenetére


efi99
senior tag

Ez a WHDownloader egyszerűen használhatónak tűnik, de szerintem az angol javításokat tölti le. Vagy ez mindegy lehet? A fájlok mérete mindenesetre nem egyforma.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#54099) kraftxld válasza efi99 (#54098) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vista óta nyelv függetlenek a frissítések.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54100) efi99 válasza kraftxld (#54099) üzenetére


efi99
senior tag

Közben én is néztem, hogy valóban XP-ig lehetett választani nyelvet más offline updaterekben, de akkor minek kell mindig nyelvet választani közvetlen letöltés előtt az MS oldalán és miért nem egyforma méretű a 2 fájl? (Amit találomra megnéztem mindjárt 2-szeres volt a méretkülönbség).

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.