Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Robokutya válasza D5 (#54295) üzenetére


Robokutya
senior tag

rendszer visszaállítási paranccsal talán orvosolható bár nem vagyok biztos benne A 160 giga meg tutti nem landol a lomtárba az azonnal kitörlődik ugyanis a kuka limites mennyiséget fogad be egyszerre.
Vagy ha nem akkor keress adatvisszanyerő szoftvert vagy hogy hívják ezeket.

(#54302) D5


D5
aktív tag

Szia!
A Recuva nem szoftverrel már nézegettem az eseményeket, és azt találtam, hogy egy letöltött fájl gyakorlatilag felül írta az összes letöltött adatomnak a szektorát. Némelyiket vissza tudom állítani, viszont a nagy többség visszaállíthatatlan... Szerintem bekaptam egy vírust.

(#54303) Werkly


Werkly
őstag

Az új frissítésekből miket nem szabad föltenni?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54304) zoo8800 válasza Werkly (#54303) üzenetére


zoo8800
veterán

A KB2952664-est én nem tenném fel, ha nem akarsz Win10-et
Egyébként mindegyiket fel lehet tenni :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#54305) spae


spae
aktív tag

Hello mindenki!

Lenne egy olyan problémám, hogy néhány napon belül küldik ki a regisztrációs kódomat a win7-hez (mailben miért nem lehet?!), de már csak 2-3 nap van hátra a próbaidőből!
A kérdésem az, hogy van az a +30 napos próbaidő meghosszabbítás, attól még nem lesz kalóz az OS, nem lesz belőle később gond? Működik még egyáltalán a +30nap?

...bocs, ha ez wareznek számít, nem akartam kalózkodni!

(#54306) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Én minden frissítést fel szoktam rakni és a win 10 update ikon meg is van, de mivel beállítottam, hogy csak az értesítéseket jelenítse meg, így nem is látszik a tálcán... és nem is akarja letölteni, meg egyszer sem figyelmeztet, tehát nekem semmi gondot nem okoz... Annyi volt csupán, hogy pár hónapja megjelent a win 10 frissítés az update-ben de elrejtettem, így azóta sincs ott, sőt most néztem, hogy már ott sincs :D

Amiért viszont igazából írtam az az, hogy megkérdezzem amire már rég kíváncsi vagyok, hogy a "Rosszindulatú Windows szoftverek eltávolítására szolgáló eszköz" ami havonta jelenik meg az pontosan mi is... Ez a Windows Defender lényegében? Vagy ez attól teljesen független? Sosem értettem mi is ez, mert a Defender amúgy is frissíti magát gondolom, tehát ez valami más lehet... :) Valaki megmondaná?
Amúgy Kaspersky-t használok, tehát a Defender ki van kapcsolva...

Előre is köszi! :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#54307) Robokutya


Robokutya
senior tag

Hogy tudom kikapcsolni a win 8.1 re való frissítési figyelmeztetést ami hetente egyszer fellibben a monitoromon?
Bár van egy közoktatási címen futó enterprice 8.1 es példányom lehet megerőltetem magam és azt feltolom.
Mennyi egy minimális windows 8.1 mérete mert ez kb 3,7 giga körül van gondolom ez a szűz windows méret amibe nincs mókolás.

(#54308) efi99 válasza ot93 (#54306) üzenetére


efi99
senior tag

Lehet, hogy már azért nem jelenik meg, mert már letöltötte. :DDD
Szép lassan csordogál, pár nap alatt böngészés közben is lejön úgy, hogy az ember észre sem veszi.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#54309) petyusz851 válasza efi99 (#54308) üzenetére


petyusz851
tag

Én még az esélyt se adtam meg neki, GWX control panellel kioltottam+KB 2952664-et sem hagytam települni. :D Többi frissítést felengedtem.

(#54310) Robokutya válasza efi99 (#54308) üzenetére


Robokutya
senior tag

Figyelni kell ha elfogy a hely a c meghajtón akkor már letöltötted:)
pc guru vagy a game star hírezett hogy milyen rejtett mappát kell keresni ha gyanakszol rá hogy felcsempészte magát a gépedre.
Ezt az egész win 10 es témát baromira rühellem.Mért kell kierőszakolni hogy használd!!.

(#54311) ot93 válasza efi99 (#54308) üzenetére


ot93
senior tag

Nem nem :D most is megnéztem és nem jött le, nics ott a mappa aminek ott kéne lennie :) meg nem is fogyott a hely C meghajtón már több hónapja... Még augusztusban próbaként frissítettem win 10-re de mivel nem tetszett így visszaraktam a win 7-et tiszta telepítéssel dvd-ről...

azóta nem, hogy azt választottam a win10 update progiban, hogy nem tartok rá igényt... de viszont könnyen lehet, hogy sokan, mint először én is észrevétlenül "igénylik" és persze, hogy lejön... Lényeg, hogy a win10 update -ban ezt kell látnia annak aki nem akarja telepíteni...
[link]

Ha viszont valaki ezt látja, akkor ott már jön le a háttérben...
[link]

Ilyenkor rá kell arra kattintani és megnyomni, hogy "Regisztráció lemondása".
[link]

Továbbá ha nincs igényelve, akkor ezt kell a tálcán lévő ikonra jobb-klikkel kattintva látni: :)
[link]
És a lényeg, hogy itt ha a "Jelentkezzen az ingyenes frissítési lehetősgére" -re kattintunk akkor észrevétlenül igényeljük is... Vagyis nem az hogy észrevétlenül, hanem nem egyértelműen jelzi vissza. Ugyanez van ha erre kattintunk, tehát ezt kerülni kell ha nem akarunk frissíteni :)
[link]

Na de ha a tálcán ezt látjuk, akkor szintén le van adva az igény a frissítésre, tehát le kell mondani a fentebb leírt módon:
[link]

Ha a tálcán nézzük vagy a programban, teljesen mindegy, az a lényeg, hogy ne legyen a letöltésre utaló jel egyik helyen sem és akkor nem tölti le... ez nálam működik, szerintem legtöbb esetben az észrevétlen igénylés miatt van az egész... :) ha valakinek ez bejön akkor ajánlom, hogy ki kéne rakni valahova, pl. topic összefoglaló :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#54312) spae válasza spae (#54305) üzenetére


spae
aktív tag

Erre senki?

(#54313) brd válasza spae (#54305) üzenetére


brd
nagyúr

Működik, nem kalózkodás.

The only real valuable thing is intuition.

(#54314) spae válasza brd (#54313) üzenetére


spae
aktív tag

OK, ha nem ér ide a kód időben, akkor kipróbálom, köszönöm szépen!

(#54315) sz.j válasza petyusz851 (#54309) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ... GWX control panellel kioltottam+KB 2952664-et sem hagytam települni"

Nálam nem kellett semmit sem csinálni a KB295664 frissítéssel, mert a GWX control panel nem engedte telepíteni ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#54316) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Van valami olyan, hogy HD felbontás helyett full hd-ban rendereljen a gépem? HD monitorom van, pixelek nem zavarnak, csak minden olyan nagy, pl egy játékban egyik ablak eltakarja a másikat, pedig alapból nem kellene, full hd monitoron ilyen nincs. Van valami ilyesmi?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54317) Kékes525 válasza sz.j (#54315) üzenetére


Kékes525
félisten

Én pedig totál semmit sem csináltam, még sem akarja a 3 hetes Windows 7 64bit Pro telepítésem a 10-est letölteni, pedig rendszeresen töltöm és válogatás nélkül telepítem a frissítéseket (ajánlott, fontos és választható). Hogy miért? Halvány fogalmam sincs. :F :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54318) sz.j válasza Kékes525 (#54317) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szerencséd van vagy nem jelentkeztél a 10-re való frissítésre.
Én, mikor még nem lehetett tudni szinte semmit a win10-ről, jelentkeztem, aztán miután a notimon lévő win 8.1 frissült a 10-re döntöttem el, hogy az asztali gépet nem frissítem a 10-re, marad a win 7, mert az számomra sokkal jobb. Töröltem az ikon és minden win 10-re utaló frissítést, amiket el is rejtettem, sajnos ez kevés volt mert az MS többször próbálkozott valami olyasmit letölteni ami a win 10-el kapcsolatos volt ...
Na ekkor tettem fel a GWX Control Panelt, azóta nyugtom van.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#54319) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok
beépülő menüből hogyan tudok eltüntetni dolgokat?
egészen pontosan az asztalon lévő jobbklikkes menüből szeretném eltüntetni a "Radeon beállítások" opciót, felesleges, sose onnan nyitom meg, köszi a választ előre is

Samsung Galaxy S23

(#54320) brd válasza StarKiller89 (#54319) üzenetére


brd
nagyúr

Valahogyígy. Javaslom, hogy mielőtt belenyúlsz, exportáld a shell kulcsot.

The only real valuable thing is intuition.

(#54321) ot93 válasza sz.j (#54318) üzenetére


ot93
senior tag

Lemondtad akkoriban a jelentkezést? Mert én igen és nem is frissített azóta sem...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#54322) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali,tudom nemide vág. de szeretném tudni,hogy eme konfigon minden elfog menni jól? gondolok itt játékokra.

[ Szerkesztve ]

(#54323) SP4C3 válasza #10234880 (#54322) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv. Szerintem a játékok 99%-át vinni fogja. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54324) quailstorm válasza #10234880 (#54322) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vinyót cserélném Toshibára de egyébként jó konfig lett.

(#54325) Kékes525 válasza sz.j (#54318) üzenetére


Kékes525
félisten

Az előző telepítésnél jelentkeztem, de most nem, nem is szólított fel rá. :))
Az audio miatt majd, talán fogok frissíteni a 10-esre, de kivárom az 1 év végét, addigra talán javítják a súlyosabb hibákat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54326) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. köszi,de így jött ki. ám akkor megkönyebbültem. :R

(#54327) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Van egy pc aminek a VGA-jára HDMI-n keresztül egy TV, a monitor pedig DVI kábellel van összekötve.
Ha nem egyezik a TV és monitor felbontása megoldható hogy ne egységes felbontáson fussanak hanem mind a kettő a natív felbontását tudja? A TV-re csak kiterjeszteni szoktam az asztalt és a filmeket áthúzni.

(#54328) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Újratelepíteném a 7-est, de nem akarom az eredeti 6 éves DVD-ről újratenni, mert 3 napig frissítene, ezért letölteném valahonnan.
A Microsoft oldalán van egy letöltés, viszont a notis OEM kódom nem fogadja el, (20 jegyes csak). Ötlet?

(#54329) gerii válasza gerii (#54328) üzenetére


gerii
addikt

Közben megtaláltam a hasán a rendes kódot, sikerült is csinálni egy boot pendrive-ot, ami persze nem volt jó, mert egy nyamvadt illesztőfájlt hiányolt mikor már faszán legyalultam a partíciót. Ha nincs otthon egy másik dvd meghajtós gép cseszhettem volna. Cirka egy óta alatt sikerült felszenvedni a rendszert, de egy programot nem tudok feltenni a szaros net framework nélkül, szóval keressünk frissítéseket. 1 kib@szott órája megy az a rohadt csík, de semmit nem írna ki. ( persze manuális frissítésre állítottam).
GYŰLÖLÖM. :(((

(#54330) Werkly válasza gerii (#54328) üzenetére


Werkly
őstag

Én meg nem értem, hogy magyar nyelv miért nincs a felsorolásban?

(#54331) Fire/SOUL/CD válasza gerii (#54329) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OEM ISO-t nem lehet letölteni onnan, ezért nem eszi meg a gép alján lévő serial-t.
Nem tudom milyen gépről van szó(ki a gyártó), de általában vannak gyártó független ISO-k, még ha egy adott gyártó is moddolta. Én Samsung ISO-kat szoktam ilyen esetben használni, csak most netsebesség hiányában nem tudom neked feltolni valahova, viszont a Dell OEM ISO-k is szoktak segíteni, azt tudok linkelni, csak azt írd meg, hogy hány bites és milyen verziójú(Home Premium/Pro/Ultimate) kellene(a gép alján lévő serial csak azzal fog működni, amivel szállították/telepítették eredetileg a lapost).
Ha érdekel dobj privátot.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#54332) gerii válasza Fire/SOUL/CD (#54331) üzenetére


gerii
addikt

Jó lett hozzá a serial, fel is tettem majdnem mindent már, csak a frissítés nem akar működni, órákig fut a zöld csík és ennyi.
Egyébként egy HP gép.

(#54333) Fire/SOUL/CD válasza gerii (#54332) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor tárgytalan, csak a legutolsó 2 hozzászólásodból nem derült ki számomra, hogy rászántad magad és a régi, 6 éves médiáról telepítettél avagy valami kókány változattal próbálkoztál "kínodban".
Ezen felül az szokott még járható út lenni, ha telepíted a CCleaner-t, bepipálod a Windows hibajelentés és Windows naplófájlok takarítását, takarítsz, majd ezt követően mész a frissítésre, de NEM a frissítés gombra kattintva, hanem a bal panelon lévő frissítések keresése(vagy hasonló opció) segítségével(bocs, de most nem tudok W7-t elérni, ezért írom fejből).
A fent vázolt lehetőség csak látszatban azonos a gombra kattintással, de nem az. Ilyenkor is el tud "mazsolázni" egy ideig(géptől/OS típustól stb függően) akár 10-15 percig is, de utána megérkezik(vagy legalábbis meg szokott érkezni) az "áldás". :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#54334) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Van olyan limit a windowsban hogy x bad sector felett nem fog települni a rendszer?
Mert ha lenne egy vinyó amin x ideje stagnál a bad sectorok száma, akkor arra lehetne rendszert tenni szerintem, csak arra lennék kíváncsi hogy van e olyan hogy mondjuk 100 hibás szektornál a windows azt mondja hogy nem települök.

Köszi a segítséget!

(#54335) mokus1 válasza easy...rider (#54334) üzenetére


mokus1
addikt

Nincs ilyen, én telepítettem már windows xp-t így és nem volt ilyen újabb rendszereknél nem tudom.

(#54336) Doky586 válasza easy...rider (#54334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win nem nézi a smart-ot, de ha a bad sector már a filerendszerben is megjelenik pl a lemez elején akkor az X=1 el... :O

[ Szerkesztve ]

(#54337) Werkly válasza zoo8800 (#54304) üzenetére


Werkly
őstag

Ezt a rosszidulatú eszköz eltávolítót még sosem engedtem települni. Van valami értelme?

(#54338) Robokutya


Robokutya
senior tag

Valaki segítsen !!!
Nem tudom hova kéne írnom bepróbálkozok ide:)
Virtuális rendszert szeretnék telepíteni egy notira amin windows 8 fut. És ez a hibaüzenet fogad.
Windows 8.1 et és 2012 szeretnék telepíteni rendszergazdai ismeretek elsajátítása érdekébe.
Valószínű kevés lesz a gépem ereje, de ezt a választ szeretném a legkevésbé hallani:)mert akkor lőttek az itthoni gyakorlásnak:(
Köszi az infókat:)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54339) Werkly válasza Robokutya (#54338) üzenetére


Werkly
őstag

Inlább ide:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54340) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy az miért van, hogy újjabban a win 7 em vga driver telepités után nvinstaller rendszerújraindítást kér, amit idáig nem kért.

Gondolom valami elállítódott. Lehet biosos oka is?

Reboot

(#54341) asdf_ válasza Robokutya (#54338) üzenetére


asdf_
veterán

Virtuális rendszert szeretnék telepíteni egy notira amin windows 8 fut

Elso korben szerintem tessek 8.1-et csinaln belole, leven, hogy a 8 mar nem supported oprendszer, aztan ha meg akkor sem megy, akkor lehet tovabb gyokolni.

(#54342) Doky586 válasza asdf_ (#54341) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#54343) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok !

Véleményetek erről? Intel Core i3 6100 Skylake, RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GTX 745 4GB, HDD 1TB 7200 fordulat, DVD, DVI, HDMI, DisplayPort, USB 3.0, memóriakártya olvasó, B&O play . A proci 3,7ghz és 2 magos. ez így nemfogja vissza a gépet? pl. gyorsaságba?

(#54344) holozis_HUN válasza #10234880 (#54343) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát szerintem eléggé proci limites lesz a dolog a játékoknál :) Főleg a 2 mag miatt. Szerintem egy picivel gyengébb kártya + egy I5-ös mehetne bele. Normál használatra bőven elég, irodai, MMO-ra, MOBAkra és nem maxon mai játékokra. Játékokhoz már egy I5-ös kell. Vagy ha később veszel hozzá I5-öt az is jó, aztán eladod az I3-ast. Ja és egyébként a gyorsabb töltésekhez ajánlott egy SSD, villám gyorsan be fog kapcsolni a gép és a játékok, programok is gyorsabban indulnak. Van pár játék, ami közben vinyóról olvas be adatokat, ott jól jöhet.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54345) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Egy ideje a gép, belassult, megnéztem feladatkezelőben és svchost fixen 24-25%-on tartja a procit.
Az alábbi:

Mi lehet ez?
Ha a processre kill-t nyomok, ugyan úgy marad ennyi. AdobeARM szokott még benne lenni, de kill után szintén marad 24-25%.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#54346) #10234880 válasza holozis_HUN (#54344) üzenetére


#10234880
törölt tag

Értem,és erről? mit mondasz?

Intel Core i7 4790S Haswell, RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GTX 745 4GB GDDR3, HDD 1TB 7200 fordulat + 16GB Cache az oprendszer gyorsabb működéséhez, DVD, DVI, HDMI, DisplayPort, USB 3.0, memóraikártya olvasó . és ez 3.2ghz-s alapból,és gyorsul 4ig, és 4 magos.

(#54347) holozis_HUN válasza #10234880 (#54346) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na ez már jobb, de jóval drágább :DDD Ez jó sok dologhoz elég lesz szerintem egy darabig :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54348) #10234880 válasza holozis_HUN (#54347) üzenetére


#10234880
törölt tag

Akkor jó,. és igen drágább,de részletre lesz,ugyhogy nemizgat annyira,hogy mennyibe fáj., :D és köszi nagyon szépen a segitséget. :R

(#54349) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Az új gépemben SSD rendszerwinyó van, és újra fogom rakni a Win7-et. Egy partíció az egész meghajó. Kérdésem, hogy elég ha csak a telepítővel formázom meg?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#54350) Robokutya válasza TomMusic (#54349) üzenetére


Robokutya
senior tag

mért ne lenne elég ugyan úgy működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.