Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) #10234880 válasza holozis_HUN (#54400) üzenetére


#10234880
törölt tag

mi az a Brd ? jah,ezt benéztem,. bocsi,. mást szólitottál :D

[ Szerkesztve ]

(#54402) brd válasza holozis_HUN (#54400) üzenetére


brd
nagyúr

Az kellemetlen, akkor maximum ablakban futtatható alkalmazásokra létezhet megoldás.

The only real valuable thing is intuition.

(#54403) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Istenem ez a Windows Update... El se akarja kezdeni.... Frissítéseket megtalálta, és töltené le, de csak megy a zöld csík és fél órája 0%... Nem igaz, hogy nem tudják megcsinálni már...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54404) brd válasza holozis_HUN (#54403) üzenetére


brd
nagyúr

Biztosan meg tudnák, nem hülyék programoznak náluk. Csak a rajtuk ülő idiót(a)/(ák) nem engedi(k).

The only real valuable thing is intuition.

(#54405) gerii válasza holozis_HUN (#54403) üzenetére


gerii
addikt

Én ezzel szívtam csütörtök óta.
Elsőre SP1-es wint tettem fel, gondoltam nem jó, így másodjára is feltettem. Akkor se lett jó, így elő az eredeti 5 éves lemez, amivel szépen eljutottam az SP1 felrakásig, majd frissítette a Windows Update Agent 7.6.7600.320 verzióra. Hogy rohadjon meg a tetves édes anyja annak aki ezt a programot írta, és engedélyezte. Ha egyszer találkozok vele olyan gyomrost kap hogy megfullad.
Szóval meglett a hiba a második napon. Túrtam a net legalját, mire találtam egy megoldást, miszerint az Update letilt>restart> KB3102810 frissítés feltesz> restart > Update működik. Jó is volt, 221 frissítést talált, csak b@szott elindítani a letöltést. Estére bekapcsolva hagytam, mert írták hogy sokáig tart. Nem működött, így ma reggel megoldás 2: DNS csere a routerben. Elsődlegesnek 8.8.8.8 , másodlagosnak 8.8.4.4 és voilá, működik.

Egy kérdésem volna a Microsoftnak: Ki a fene fogja a 3 napi szarakodásomat megtéríteni?

[ Szerkesztve ]

(#54406) brd válasza gerii (#54405) üzenetére


brd
nagyúr

Senki, cserébe hagyják, hogy ingyen tudd használni (nem szabad, de lehet).

The only real valuable thing is intuition.

(#54407) gerii válasza brd (#54406) üzenetére


gerii
addikt

Fizettem érte, süssék meg. Viszont Lumia telefonért most már biztos hogy nem fogok fizetni, és nagyon erősen gondolkozom hogy bármilyen termékükért pénzt adjak ki, vagy egyáltalán használjam.
Ilyen szívást én még nem éltem meg, pedig a 95-tel is szarakodtam anno.

[ Szerkesztve ]

(#54408) cettlee


cettlee
őstag

üdv

tv-n szeretnék lejátszani online filmeket, az az elképzelés hogy számitogépen bebufferelem a filmet és ilyenkor elvileg lementi egy temp fájlba, ezt szertném megkeresni és pendrivera rakni. Régebben müködött a dolog de most nem találom ezt a fájlt.

Chrome-om van de felrakhatok más böngészöt is szükség esetén.

(#54409) holozis_HUN válasza gerii (#54405) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem most kezdte el, meg lehet nézni mikor írtam ki, hogy 0% már fél órája... Remélem szépen fel is fogja installálni... Ma jött nekem tesztre új Custom rendszer telómra, na a teló nem tartott eddig, és minden appot kézzelkellett leszedni, beállítani stb... Ja és ebbe benne van pár mentés meg file rendezgetés...

Ha meglátod, megyek én is, összeverjük :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54410) petakpa1 válasza Doky586 (#54380) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem ez lesz a gond. a speckó okosított telepítő egy fájlcserélőről származik, és lehetséges, hogy aki összepakolta kihagyott belőle részeket pl. DVD lejátszót. Vagy az is lehet, hogy a telepítés folyamatában én magam választottam ki, hogy DVD lejátszót ne telepítse. Nem emlékszem már sajna...

A kérdés az lenne, hogy utólag hogy lehet feltelepíteni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#54411) akaido válasza cettlee (#54408) üzenetére


akaido
addikt

A C:\Users\Felhasználó\AppData\Local\Temp mappába kerülnek az átmeneti fájlok. Innen akár átehelyezhetők:[Copy a temporary flv (flash video) file to another folder ] az alábbi progival:
[VideoCacheView v2.95 ].

(Chrome-nál:a User\AppData\Chrome\User Data\Default\Cache az átmeneti mappa.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54412) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az miért van, hogy újjabban a win 7 em vga driver telepités után nvinstaller rendszerújraindítást kér, amit idáig nem kért. (Idaig csak egy universal plug and play hangot adott ki, és ment is tovább)

Gondolom valami elállítódott. Lehet biosos oka is?

Reboot

(#54413) Smktrooper válasza Smktrooper (#54412) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(#54414) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Holnap lesz meg a másik alaplapom, procim, meg ramom. Na most ugye os újrarakással kezdem a dolgot. Z170 Pro4 alaplapom lesz, amin sajnos vagy nem sajnos, csak USB 3.0 portok vannak.
Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-el létrehoztam a pendrive-ra egy telepítőt. Legutóbb mikor ismerősnek raktam fel a Fuji laposára a Win 7 x64-et, akkor az istenért sem akart elindulni a telepítő, mindig ezt dobta ki.

"Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most."

Hiába dugtam át neki USB 2.0 portba, akkor is ugyanezt dobta. Kénytelen voltam lemezről telepíteni neki a win-t. Ha jól olvastam akkor ezt általában USB 3.0 portokba szokta csinálni.
Na most a kérdésem az lenne, hogyha a Win 7 telepítésemnél is ezt csinálná, akkor mitévő legyek szerintetek?

A rendszerem egy 120-as SSD-n van rajta, szóval UEFI telepítés nem szükséges, valamint igazából fogalmam sincs hogy a Windows7-USB-DVD-Download progi milyen telepítőt hozott létre a pendrive-ra. Vagy szerintetek csináljak egy teljesen új telepítőt a pendrive-ra, egy másik programmal?

Amúgy az mennyire lehet gond hogy még sok más program van a pendriveon rajta? Természetesen nem a gyökérbe, hanem azon belül. Ezek esetleg okozhatnak ilyen gondot hogy emiatt írja ki a telepítés indítása előtt a Win hogy
Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője...?

Köszönöm!

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#54415) Glaz-dozfhut válasza jozsi252 (#54414) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A többi program megléte nem zavar be telepítéskor. Az USB 3-as problémára meg; Egy másik vagy ugyanarra a pendrive-ra rárakod a drivereket. Amikor feljön az üzenet, lehetőséget ad a driverek betallózására. Ha ez nem működik, akkor a telepítőbe integrálhatod.

- Glaz-doz-fhut -

(#54416) jozsi252 válasza Glaz-dozfhut (#54415) üzenetére


jozsi252
veterán

És amikor telepítés indítása előtt ez a nyűgje jön ki, akkor pontosan milyen driver kell neki? USB driver, vagy alaplapi driver, vagy mégis milyen?

iPhone 13 Pro Max

(#54417) jozsi252 válasza jozsi252 (#54416) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe egy teljesen szűz pendrive-ra újraraktam a Win 7-et Rufus-al.

Az alap beállításokat használtam:
MBR partíciós séma BIOS-os vagy UEFI-s gép(ek)hez
NTFS
4096 bájt (Alap)

Ezeket a beállításokat használtam. Szépen végig is ment a process, mondom kipróbálom hogy jó lett-e. USB 2.0-ról szépen bootol a pendrive, viszont átdugtam USB 3.0 portba, és egyből ezt dobta.
Akkor szerintetek az USB 3.0 port miatt van ez? Szóval akkor a Pendrive-ra egy USB 3.0 illesztőprogramot kellene felraknom, majd azt betallózni és akkor működnie kellene?
Vagy esetleg UEFI alatt kellene valamit átállítani? Asrock Z77 Pro4 lapról lenne szó.

iPhone 13 Pro Max

(#54418) Glaz-dozfhut válasza jozsi252 (#54417) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

USB 3 driverére gondoltam. A telepítő is az adathordozó illesztőprogramját kéri.

- Glaz-doz-fhut -

(#54419) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy rocketdock féle gyorsindítót az asztalra. A rocketdock nevezetű programmal minden rendben is menne, egy funkció hiányának kivételével. Az minimalizált ablakok nem hívhatóak belóle vissza, ez csak a win saját tálcájáról lehetséges. Böngészőnél sajnos az van, hogy aktuális ablak minimalizálása után, a rocketdockból ismét megnyitja (tesz egy újabb fület a meglévők mellé) nem pedig csak visszahozza.
Van erre valami megoldás rocketdockban esetleg, vagy valami más program, ami ezt viszont tudja? (pici rendszerigényűt)

[ Szerkesztve ]

(#54420) tutis


tutis
őstag

helyzet: C meghajtón kevés hely volt az windows\istaller mappa mérete miatt, ezért D meghajtóra áthelyeztem a mappát, és a c-re egy linken keresztül hivatkoztam erre a mappára.
Utána mondom felteszem a windows 10-et. Na felment, de nem indult el a vírusírtó és az office, ezért helyreállítottam a win7-et a helyreállítás menüben..
Vírusíró okés lett, de az office nem.
Office indításnál kiírja hogy be kell állítania, elindul a telepítés, de a következő hibával elszáll.

Uninstallálni sem tudom, mert akkor meg ezt dobja:

Sima telepítőből elindítva meg ezt dobja:

A kör bezárult, mert nem is indul el, leszedni se lehet és újratelepíteni se. Ötlet?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54421) holozis_HUN válasza brd (#54402) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Pont olyanra kell, ami ablakban futtatható :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#54422) brd válasza holozis_HUN (#54421) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor esetleg ezzel megpróbálhatod, de jóval több erőforrás kell így a játék futtatásához, inkább csak régebbi játékok mai gépen futtatáshoz használható.

The only real valuable thing is intuition.

(#54423) jozsi252 válasza Glaz-dozfhut (#54418) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe ott tartok hogy ezzel a módszerrel integráltam a boot.wim-be az USB 3.0 drivert. A mostani gépem így be is tudott bootolni. Próbaképpen csináltam egy bootolható drive-ot, majd az új Asrock lapom USB 3.0 vezérlőjét integráltam, annál pedig már szintén ezt a hibát dobta fel.
Szóval kíváncsi vagyok hogy holnap ha meg lesz az új alaplap, akkor hiba nélkül fog-e menni.

Amúgy azt hittem hogyha az új alaplap usb 3.0 vezérlőjét integrálom, akkor azzal fog ugyanúgy menni a win 7 telepítés a mostani lapra, de tévedtem. Igaz hogy a verziószám is különbözik az usb 3.0-nak, de hogy ennyi különbség lenne?

iPhone 13 Pro Max

(#54424) mokus1


mokus1
addikt

Holnap úgy néz ki SSD-re költözök. Áttudom valahogy másolni a rendszert rá? Vagy friss telepítés kell?

(#54426) kraftxld válasza jozsi252 (#54417) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez nem USB gond, hanem a raid kártya driverét kell beletolni a Win7 telepítőbe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54427) mokus1 válasza kispx (#54425) üzenetére


mokus1
addikt

:R
Egy hülye kérdés, így nem lesz lassabb a rendszer ugye, mintha frissen telepíteném?

[ Szerkesztve ]

(#54428) kispx válasza mokus1 (#54427) üzenetére


kispx
addikt

Teljesen ugyanazt a rendszer kapod vissza, mint amit lementettél. Így ugyanaz lesz a sebessége. Sőt az SSD csodákra képes. :)

(#54429) mokus1 válasza kispx (#54428) üzenetére


mokus1
addikt

Azt tudom, azért váltom le a HDD-t, eddig laptopban nem volt rá lehetőségem.

(#54430) jozsi252 válasza kraftxld (#54426) üzenetére


jozsi252
veterán

Elvileg az USB 3.0 port miatt van, legalábbis mindenhol ezt olvasni a neten. Boot.wim-be nincs beleintegrálva az USB 3.0 driver. Ez okozza a bajt.

iPhone 13 Pro Max

(#54431) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#54417) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van, akkor a BIOS-ban a telepítés idejére állítsd Disabled-re az xHCI Support opciót.
(Olyan eset is lehet, amikor USB3-as portról megy az install, ott meg pont az engedélyezésére van/lehet szükség)

UI: Pár hónapja egy Asus USB egér szivatott, W10 is ezzel a jelenséggel állt meg telepítéskor a laposhoz ajándékba adott egér miatt...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#54432) kraftxld válasza jozsi252 (#54430) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, bocsi rosszul olvastam, nem a vinyót nem találja hanem a telepítőt. És igen, a boot.wim-be kell integrálni az USB3-as drivert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54433) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Win 7 home premiumot telepítettem a laptopomra még december elején. Az aktiválást nem csináltam meg rögtön, nem használtam a gépet, elutaztam. Édesanyám használgatta, majd most amikor újra szükségem lett a gépre gondoltam megcsinálom. Viszont most már kiírta, hogy a "Windows ezen példánya nem eredeti". Vírus írtó kikapcs, KMSpico feltelepítettem, megcsináltam az aktiválást de nem sikerült. Ennek az az oka, hogy regisztrálás hiányában már kiírta, hogy nem eredeti? Ilyenkor még lehet ezzel valamit kezdeni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

A.

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#54434) kraftxld válasza bati1989 (#54433) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Összefoglaló elolvasása első körben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54435) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#54431) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi megpróbálom majd azt is. De úgy néz ki hogy ez a integrálós dolog bejött, mert a mostani lapom felismerte usb 3.0-ról a pendriveot.

Viszont eszembe jutott hogy fölösleges mindig új bootolható pendriveot csinálnom, elég ha a boot.wim-et megcsinálom egy adott géphez, rámásolom a pendrivera, kész is van.

kraftxld

Winyót felismeri rendesen, de most már akkor azt is tudom hogy ahhoz az kell amit mondtál.

iPhone 13 Pro Max

(#54436) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali, tudom nemide, ugyhogy megkövezhettek. a kérdés. ez igy egybe milyen? és minden mindennel összerakható,?

Proci
Monitor
Grafkari
Alaplap
Táp
SSD
Égető
Ház
Ram

nos?

[ Szerkesztve ]

(#54437) zoo8800 válasza #10234880 (#54436) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha ennyire nem tudod, hogy milyen gépet szeretnél, akkor tök felesleges ilyen drága alaplap, egy H110/B150 chipset is megfelel.
SSD: HyperX Fury,
van egy gépösszerakós topik is :))

rip and tear, until it is done

(#54438) #10234880 válasza zoo8800 (#54437) üzenetére


#10234880
törölt tag

én tudnám. csak pár helyről mindig másat hallasz,hogy ott az egyik oldalról az a összerakott gép, ezér nemjó meg azér,. akkor itt mondta az egyik tag,hogy elég jó gép,. és nemtudok rajta elmenni. Beszélek most erről HP Pavilion 500-528nc

(#54439) gaborbagi


gaborbagi
újonc

Sziasztok!

Nekem olyan "problémám" van, hogy nem tudok különböző háttérképet feltenni a két monitorra. Próbáltam, hogy Paintben összeillesztem és elmentem, de akkor meg egy monitorként kezelte a kettőt, és mind a kettőn megjelent a megcsinált a kép.
Ehhez használható programot sem tudok telepíteni, mert céges gép. Nem szabad

Ötletek?

Köszi

(#54440) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Ide is írok, hogy hátha lenne megoldás gondomra.

Segítségeteket kérném, hátha valaki találkozott már ezzel a ram problémával.
A gépem nincs tuningolva, minden defaulton is van.
Win 7 home premiumot telepítettem és jól működik, dual modban 2x1Gb rammal de gondoltam hogy beteszek még ma 2x1Gb rammot hogy 4Gb ram legyem és nagy gondba ütköztem és leírom problémámat.

Alaplapom neve: Gigabyte GA-MA69VM-S2 és bios-f2 verzió val működik jelenleg is.
CPU típusa: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
A ramok 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -as 2,1-voltosak mind, dim1 és dim2 -ben vannak jelenleg.
A dim3 és dim4 -be tettem még rammot 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -ast, hogy 4Gb rammom legyen, de gépem bekapcsolása után, meglepődtem hogy kifütyüli és bios postig nem jut el.
A rammokat külön párban teszteltem 24-órán át és semmi hibát nem írt ki a memtest.
A lényeg gépem stabilan működik külön külön mid a két 2Gb ram modullal, de 4 modullal egyszerre nem??
A kérdésem mi lehet a hiba, mit tehetek hogy 4Gb rammal tudjam használni??
A biosban megnéztem hogy, CPU Vcore, DDR2 és NB feszültség állításra nincsen lehetőségem, mert nincsen ilyen menüje.
A rammoknak 1,8-voltot ad az alaplapom.
A válaszokat elöre is köszönöm.
Üdv, István László :) :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#54441) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok! olyan problémám van hogy amikor be kapcsolom a gépet és be tölti a Windows-t. mindig rá kell kattintani a felhasználóra. ezt idáig nem csinálta csak bekapcsoltam ki írta hogy üdvözöljük és kész. Ezt hogy tudom vissza állítani?

(#54442) #90933760 válasza Doky586 (#54359) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ok, leszedtem ezt a Rufust ez elvileg minden megcsinál. Viszont van értelme az UEFI telepítésnek? Mert pl. a VGAm egy régebbi darab ami tuti nem támogatja. És nem szeretnék szívni vele mert olvastam hogy problémás lehet, nincs másik gép hogy javíthassak rajta, elsőre mennie kell. Akkor megcsinálom inkább simára. Egy 64-es SSD meg egy 250-es notivinyó van csak benne.

(#54443) #90933760 válasza #90933760 (#54442) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem jó a pen, úgyhogy egy memkarira csinálom, kártyaolvasóban van benne. Vajon erről is fog tudni bootolni? A Win az felismeri simán, remélem a bios is fel fogja. Viszont erre csak NTFSben engedte csinálni, úgy is jó lesz?

(#54444) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Már kiakaszt teljesen az új alaplapom. Win 7-et nagy nehezen sikerült felraknom, most a drivereket raknám fel, de hiába dugom be a pendriveot a portokba, meg se mukkan a rendszer hogy bedugtam valamit. Ameddig nem rakok fel USB 3.0 drivert, addig fel sem fog ismerni semmit?

Amúgy egér bill megy az usb 3.0 portokból, a telepítés is ment pendriveról, de ha belépek a winbe akkor nem reagál a pendrive-ra semmit. Bekötöttem ház előlapi portokat, de arra sem reagál semmit. Szerintetek?

Asrock Z170 Pro4 lapról lenne szó.

Amúgy ha a BIOS-ba a PS/2 Simulator Disableden van, akkor az egér meg a bill nem mozog. Ez azért lehet mert hiányoznak az usb 3.0 driverek?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#54445) Doky586 válasza #90933760 (#54442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

NEM javasoltam a Rufust.
Akkor NE akarj uefiben installálni, kivéve ha a 3TB+ hdd miatt muszáj..

(#54446) efi99 válasza IstvánLászló (#54440) üzenetére


efi99
senior tag

És az miért is jó, hogy a 2,1 V-os RAM-ok mind csak 1,8 V-ot kapnak ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#54447) kraftxld válasza Doky586 (#54445) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyan mi a gond a Rufus-al? Elég korrekt program, és normálisan is működik.
Az UEFI meg elfér ha tudja az gép, és 64bites telepítőt használ az ember.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54448) #90933760 válasza kraftxld (#54447) üzenetére


#90933760
törölt tag

Működik, felismeri a gép, megy is a telepítés, igaz lassabb a DVDnél, de csoda hogy egyáltalán megy.

Megnézem és bent van alapból az a fájl amit mondtatok, ezek szerint UEFI is menni fog, legalábbis a telepítőn már nem múlik. Biosban kell majd valamit állítanom? Formázásnál az MBR-t választottam az baj? GPT kellett volna?

(#54449) Fire/SOUL/CD válasza IstvánLászló (#54440) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ebből a CPU-ból 2 is létezik(mármint a plusszosból = Athlon 64 X2 6000+), az egyik 125W, a másik 89W. Ez utóbbihoz F5-s BIOS kell... (Nem plusszoshoz meg a legújabb Béta BIOS...)

Derítsd ki, mégis melyik CPU-d van és ha kell frissítsd a BIOS-t. Ha valóban a 89W-os plusszos a CPU akkor a legújabb Béta BIOS-t ne rakd fel, csak az F9-t. Természetesen ha nem ismered a BIOS frissítés menetét és annak buktatóit/következményeit, akkor bele se kezdj, kérj meg valakit, aki ért hozzá. (Hibás BIOS szintű CPU kezelés direkt módon kihatással van a RAM kezelésre)
Ezen felül (specifikáció szerint is) 1,8V DDR2 RAM-okat kezel a deszka...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#54450) IstvánLászló válasza efi99 (#54446) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kérdésedet beidézem, "És az miért is jó, hogy a 2,1 V-os RAM-ok mind csak 1,8 V-ot kapnak ?", válaszom a következők...
A 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -as 2,1-voltosak, idáig semmi problémám nem volt, míg nem tettembe ma a gépembe még 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -as 2,1-voltost, mert ez volt itthon kéznél.

A biosban megnéztem hogy, CPU Vcore, DDR2 és NB feszültség állításra nincsen lehetőségem, mert nincsen ilyen menüje.
A rammoknak csak 1,8-voltot ad az alaplapom.....
A válaszodat is köszönöm.
Üdv, István László :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.