Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy rendszer, C meghajtón (2 SSD RAID0-ban).
Van mellette egy Velociraptor "program files" céljára, mint D meghajtó.
A Raptor két részre volt valamikor régen osztva, ~120 megára, illetve egy kisebb részre. A kisebb rész nem volt formázva sem, csak egy "üres" partíció volt.
Most vettem észre, na mondom egyesítem a kettőt, nem árt némi plusz üres hely.

A "lemezkezelővel" ezt a kisebb részt formáztam, majd kijelöltem egyesítés céljára a D meghajtóval.
Először töröltem a kis partíciót, majd kiterjeszteni akartam a D-t a teljes merevlemezre, de ezt a lehetőséget nem ajánlotta fel, így inkább formáztam a kis helyet, és egyesítettem a kettőt.

Sikerült is a művelet, bár azt hittem, majd kér legalább egy újraindítást, vagy ilyesmit.

Erre pár perccel később vettem észre, h eltűntek a D meghajtón a Program files mappából az A-betűvel kezdődő mappák. (Atari, illetve Activision)
Igen, ezek telepített játékok voltak (TDU1-2, ill. CoD4, CoD5)
Bosszantó, mert a CoD4-et most visszaraktam, de a pacheket meg a magyarosítást nem engedi feltenni, mert "már fent van" hibaüzenettel megáll.
Ezzel csak az a baj, h se a Programok eltávolítása lehetőségnél nem látom, illetve Your Uninstaller 2010-et használok erre a célra, na az se látja, meg CCleaner sem.
Se registry takarítás nem segített. :(

Szóval ilyenkor mit lehet tenni?

Töröljem le az egész rendszert, és rakjam fel újra, meg a játékokat is?
Áhhh....

Nagyon úgy néz ki, bár inkább majd nem nagyon játszok a CoD4-el.. :/

Egyébként a Your Uninstaller "javítás" opciója (eddig nem is tudtam, h van ilyen) ezt a 3 játékot hibásnak találta, a TDU1-nél jelezte, h megjavította a hibát, de természetesen az se működött tovább, hiszen nem látszott a Total Commanderben sem, ill. a parancsikon "se találta" az indítófájlt.
Az eltávolítható programok közt viszont ott volt, így leszedtem.
A Test Driveokat már visszaraktam, azok mennek jól, a mentések nem sérültek (végülis azok az eredeti C meghajtón vannak), és a CoD5 is működik.

Azt tudtam, h partícióáthelyezés, meg olyan esetben az egyesítés, ha nem üres partíciót mozgatnék, akkor nem szabad nekiállni mentés nélkül ilyesmi partícióműveletnek a Win7-el. (Meg mással se nagyon.)
De őszintén szólva, csináltam már partíciókiterjesztést, még régen, az XP alatt, csak külső programmal (Norton féle Partition Magic), többször is, de nem volt ilyen gondom sosem.

R×hadt bosszantó, mert eleve, a Win lemezkezelője mi a fenének tartalmaz ilyen lehetőséget, ha nem biztonságos? :W

Régen nem is tudtam egyébként, h lehet itt partícióműveleteket végrehajtani, csak meghajtó-betűjeleket szoktam cserélni ezzel, partícionálni mindig külső programmal szoktam.

Na mindegy, csak megint itt maradt a keserű szájíz.. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.