Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) krx21 válasza Joshi (#9299) üzenetére


krx21
nagyúr

Van arra külön dedikált gomb a távirányítón...

(#9302) Joshi válasza nismoka (#9300) üzenetére


Joshi
titán

Na így már te is beláthatod hogy az emberek nem egyformák a szokásaik meg még inkább nem. :D Te ezek szerint Sony fan vagy grat. :R Hogy én soha nem leszek az az hétszenccség. ;]

(#9301) krx21 esetleg a Football gomb? Vagy van PS4 gomb is? :F Nem tudom csak sejtem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9303) #94529552 válasza Joshi (#9287) üzenetére


#94529552
törölt tag

A fordítás rossz, ez tény, teljesen igazad van.

(#9304) nismoka válasza Joshi (#9302) üzenetére


nismoka
addikt

Mégis Sony-t vettél, és ugyi a tv-nek a képminőségét nézzük, a csatorna hangolás menüt meg ritkán... ;) Inkább japán fannak mondanám magam, de tv-ben igen sony fan is amit ki is érdemelt a képminőségével.

(#9305) krx21 válasza Joshi (#9302) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja tényleg, neked már van ⚽ gombod is... ;] Azt azért nem irigylem... De a 4K-t próbálgatnám...

[ Szerkesztve ]

(#9306) nismoka válasza #94529552 (#9303) üzenetére


nismoka
addikt

Szia LG-s kolléga, már vártalak... ;)

(#9307) nismoka válasza krx21 (#9305) üzenetére


nismoka
addikt

Na az engem is kiakaszt minek kell a foci gomb, sony ide vagy oda.. :)

(#9308) Janaboy válasza nismoka (#9307) üzenetére


Janaboy
veterán

Gondolom, mert fotamogato volt..majd jovore leveszik..

Janaboy

(#9309) Joshi válasza nismoka (#9304) üzenetére


Joshi
titán

A képminőség mihez képest jó? ;] Belépő szintű plazmához képest elfogadható ez tény, mert ugye nálam még ez is szálka ugyanis én plazmáról váltottam. Őszintén szólva nehéz az átállás főleg úgy hogy még a menü is logikátlan és a fórum tagok is lehülyéznek. :O

(#9305) krx21 a 4k az odabasz az tény, de a 3D is teljesen rendben van meg úgy általában a képminőség. Egyedül az oldalsó lilás betekintés ill. a fekete háttérnél látható felhősödés/bevilágítás. Egy szóval sok baja van az LCD-nek de hát ez ezt tudja ennyi. Most ezeket kell megszoknom mert ezek a jelenségek plazmánál nem voltak. Én azért váltottam LCD-re mert elég gyakran játszok és ezért fontos hogy ne égjen be a képernyő.

(#9310) hambi80


hambi80
tag

hello sony 32r410 miert nem olvassa csak villog nem pörög fel a 2,5es 500as vinyot?

(#9311) nismoka válasza Joshi (#9309) üzenetére


nismoka
addikt

Mihez képest? Pld a tiednek az LG IPS paneljeinél jobb a feketéje és a kontrasztja is, a legjobb az IPS panelek között. A képjavító elektronika is a legjobbak közt van emlegetve ha nem a legjobb. Most a plazmába ne másszunk bele mert más téma, előnye annak is van és hátránya is. Nem hülyézett le senki csak a reagálásod lett le reagálva egy sony topikban... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9312) nismoka válasza hambi80 (#9310) üzenetére


nismoka
addikt

Passz, kevesli az Ampert vagy nem tudom, másik vinyóval is próbáltad?

(#9313) Joshi válasza nismoka (#9311) üzenetére


Joshi
titán

Én csak azt írtam le amit tapasztalok, egyébként nem véletlenül vettem Sony-t. :N

(#9314) nismoka


nismoka
addikt

Tipp a gyorsabb inditáshoz: Discover gomb, Options gomb, Automatikus inditás menü pont, ilyenkor kb egy hét alatt a tv alkalmazkodik a bekapcsolási szokásainkhoz és gyorsabban indul, de növekedik a stand by alatti áram fogyasztás!

(#9315) < CyberBob > válasza kruplishal (#9273) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ezt a típus (KDL-50W829B) minőségben hol áll az idei Sony tv-k között?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9316) Janaboy válasza nismoka (#9314) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez azt jelenti h bekapcsolja magatol a tvt vagy mi?

Janaboy

(#9317) nismoka válasza Janaboy (#9316) üzenetére


nismoka
addikt

Nem megy mély alvásba. :)

[ Szerkesztve ]

(#9318) lexter00


lexter00
őstag

3 hete van meg a tv-m és kb 5 perc alatt kiismertem a menüt,egyáltalán nem gagyi és logikátlan nagyon is ott van minden ahol lennie kell,a csatorna beállitást egyszer megcsinálja az ember és annyi nem kell azt előre tolni mert tök felesleges.A távja is elég jól sikerült én még egyszer se nyomtam mellé,nekem a samsung távok kaoutikusak alig találok meg rajtuk valamit.Használtam kb 2 hónapig egy 40 colos Hisense tv-t na az nagyon rendben volt mind a menüje mind a távja kb mint a Sony-nak.

(#9319) viharkabat válasza lexter00 (#9318) üzenetére


viharkabat
aktív tag

A menüvel nincs semmi baj, de a távirányítót több mint fél év alatt sem szoktam meg. Nem jó, hogy hosszirányban teljesen szimmetrikus, így sokszor magam felé fordítva próbálom nyomogatni, már csak azért is, mert a navigálógombok illetve a hangerő/programléptető gombok fenti-lenti elhelyezése nekem pont fordítva lenne barátibb.
És piszokul zavar, hogy az analóg/digitális átváltó gombot odarakták az 1-es csatornagomb fölé, ezt betiltanám, csatornaváltás helyett sokszor sikerül átnyomnom analógra.
A távírányító-részleg embereit (Samsungnál, LG-nél ugyanúgy) átküldeném egy 1 hetes tanfolyamra a Panához.

(#9320) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#9319) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fél év alatt nem szoktad meg a távirányítót? :) Nem bántásként írom de akkor veled vannak a bajok...

(#9321) Janaboy válasza viharkabat (#9319) üzenetére


Janaboy
veterán

En ezt a kerdest lezartam egy logitech harmonyval 😊

Janaboy

(#9322) viharkabat válasza B-L-A-C-K (#9320) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ízlések és pofonok, tudod...

(#9323) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#9321) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

50 ezer egy olyan? :Y

viharkabat: Szerintem szokás kérdése, ezért sem értem fél év alatt hogy nem lehet megszokni valamit, amit napi rendszerességgel használunk...

[ Szerkesztve ]

(#9324) krx21 válasza Joshi (#9309) üzenetére


krx21
nagyúr

Tudom miről beszélsz, nekem is volt plazmám, Panasonic VT30... Ha nem idegesített volna a gyenge fényerő és hogy vigyázni kell rá, talán ma is az lenne...

(#9325) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#9323) üzenetére


Janaboy
veterán

Hasznaltan 14-15korul mar talalsz 885ost, 23korul one-t!

Janaboy

(#9326) nismoka válasza Janaboy (#9321) üzenetére


nismoka
addikt

Én is egy Harmony One-val buzerálom, de a gyárival sincsen bajom. ;)

(#9327) Peddy789


Peddy789
őstag

még mindig belök néha oylat a tv lejátszás közben, hogy nem kapcsolódik hálózathoz!!
a **ba már... a tv a rostos vagy a router? tuti a router mi?

Másik: anyukám 32w706 tvjén valahogy lehet nagyobbra venni a betüméretet?

[ Szerkesztve ]

(#9328) Malachi


Malachi
addikt

egy-két napig nagyon fura volt a távirányító, én is félrenyomtam középen. de az könnyen megszokható. ami érdekes, ahogy rávezetik (igazából rákényszerítik, de mindegy) az embert a smart funkciók használatára. egy ideje már csak a műsorújságban váltok csatornát, vagy előhozom a discover menüt, mert igaz, hogy kettővel több gombnyomás, de egyszerűen a csatornaváltó gombok lehetetlen rossz helyen vannak. egyáltalán, véletlenül sem esik kézre (a hangerőszabályozóval együtt, ami viszont tényleg csúnya fail szerintem) oda tették, ahová a soha nem használt funkciógombokat szokták mások.

(#9329) Joshi


Joshi
titán

Akkor kérdezek mert lehet hogy ti egyből tudjátok a megoldást. Van egy Nas-om amit lát a Mede8er médialejátszóm is és a PC-én is tudom csatlakoztatni hálózati meghajtóként a különböző mappákat(video, music stb). Felhasználónév + jelszavas. A TV is látja mert megjelenik de azt írja hogy Nincs megjeleníthető elem. Van arra mód hogy valahol beírjam a felhasználó nevet és jelszót?

(#9330) nismoka válasza Joshi (#9329) üzenetére


nismoka
addikt

Ez a NAS DLNA kompatibilis?

(#9331) Joshi válasza nismoka (#9330) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól emlékszem akkor NFS szerveren érem el de elérhető Sambán is.

(#9332) nismoka válasza Joshi (#9331) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem az lesz a gond mert a TV csak DLNA rendszert támogat.

(#9333) Joshi válasza nismoka (#9332) üzenetére


Joshi
titán

Akkor hanyagolom. Igazság szerint csak azért lenne jó az elérés mert ugye a médialejátszó nem tud 4K anyagokat lejátszani csak a TV. Na mind1 egyenlőre nem olyan fontos. Köszi.

(#9334) nismoka válasza Joshi (#9333) üzenetére


nismoka
addikt

Milyen ez a NAS?

(#9335) agabe


agabe
addikt

A taviranyito tuti, hogy nem a legjobbak kozott van, es nekem hianyzik este a vilagitas is rola, de elmegy, a menurendszer kozepes.
One flick taviranyitot hasznal valaki? Az annyira egyszeruek bejonnek, de igazabol miutan a 828-hoz nem jar nem nagyon visz ra a lelek, hogy 17-18ezerert (meg 10ezer is sok) vegyek egyet ami masra nem jo csak a tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#9336) Seraph 16 válasza agabe (#9335) üzenetére


Seraph 16
őstag

A távirányító nagyon rosszul van kitalálva. Van, amihez van külön gomb, aminek nem sok az értelme, és nagyon sok funkciót simán elérhetővé lehetett volna tenni egy gombnyomásra (pl. dlna). A navigációs gombok pedig túl közel vannak egymáshoz. A világítás max. addig kellene, amíg nem nem szokja meg az ember, utána már úgy is automatikus minden.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9337) NGA


NGA
addikt

Kipróbáltam, a Sony 3d aktív szemüvege jó a Samsunghoz, és fordítva is. Így vettem 6e-ért még 2 szemüveget.

(#9338) Dealer95 válasza NGA (#9337) üzenetére


Dealer95
őstag

És ugyan olyan jó mint a gyári?

Egyébként az előzőekhez:
A nagy táv valóban nem a legjobb kialakítású, de én 1 hét alatt megszoktam és nem nyomok félre rajta, meg ugye kaptam egy kis kompakt távot is a W905-höz, amin minden alap dolog megvan, ha csak simán Tv-t akarok nézni stb. és a hangerő és csatornaváltó sem az aljára került ezen.

[ Szerkesztve ]

(#9339) krx21 válasza Dealer95 (#9338) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is ezek vannak... Persze, meg lehet szokni, a menüt is... Nem annyira gáz...

(#9340) Dealer95


Dealer95
őstag

Egyébként a +3év garancia megér 33.000-et? (vagy baleset biztossítással 47.000-et?)
Lejárt már 360 nap, de az egyik Sony Center volt oly kedves és megengedte, hogy így is bővíthessem, de nem tudom, hogy megérné-e?

(#9341) NGA válasza Dealer95 (#9338) üzenetére


NGA
addikt

Nem láttam különbséget, de majd még ránézek

(#9342) Janaboy válasza NGA (#9337) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem írj pontos típust, úgy egyszerűbb lesz biztosra menni! :)

Janaboy

(#9343) agabe válasza Janaboy (#9342) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem ez az, es durva, hogy sony 6x-os aron van..minosege samsungnak sem lehet rossz, max a simulview nincs benne (bar lehet, hogy az is megy) de az is ugyis retegfelhasznalas.

(#9340) Dealer95::
Az attol fugg. Ha elromlik a 4.-5. evben akkor mindenkepp, ha meg van gyerek, es van esely, hogy leverje a tv-t akkor a biztositasos is, jol johet, de ezt mindenkinek maganak kell merlegelnie. En inkabb vettem (raadasul akcios aron olcson kaptam) igy a kovetkezo 5 evben nem foglalkozom vele, raadasul legalabb igy kevesebb kesztetest is erzek, hogy ezt lecsereljem addig amig tart a gari (a regi plazmat majd biztos fogom, csak meg nem tudom mire :D )

[ Szerkesztve ]

(#9344) NGA válasza agabe (#9343) üzenetére


NGA
addikt

Igen, most kerestem elő a dobozt, ezaz.

(#9345) Malachi válasza Dealer95 (#9338) üzenetére


Malachi
addikt

ez az RMF-ED003 nagyon jó lenne, de ahogy látom, a 42W829-cel pl. nem kompatibilis.

akkor gondolom az 50W828B-vel sem.

(#9346) Dealer95 válasza Malachi (#9345) üzenetére


Dealer95
őstag

Compatible with BRAVIA KD-X9004A, KDL-W900A, KDL-W850A, KDL-W800A and KDL-W700A series.
[link]
Fogalmam sincsen, hogy menne-e vele.

(#9347) agabe válasza Malachi (#9345) üzenetére


agabe
addikt

A 004-es tuti jo, nomeg nem utolso sorban az erintopad es a keves gomb meg a formaja miatt sokkal jobbnak is tunik....videon is neztem mar, es ha 5ezer lenne ki is probalnam :)
Nomeg a one touch es a one flick nem ugyanaz..alapbol a one flick erdekelne a touch nem.

[ Szerkesztve ]

(#9348) Dealer95 válasza agabe (#9347) üzenetére


Dealer95
őstag

Ez a RMF-ED004 pedig ahogy nézem a W905-höz nem jó?

Mondjuk elég drága, annyira nem hiányzik :D

(#9349) agabe válasza Dealer95 (#9348) üzenetére


agabe
addikt

Lehet, hogy csak az ideiekhez jo, bar nem ertem miert valtoztatgatjak evente.
Naja ...az ara nem csalogato, pedig onmagaban tetszik es tenyleg kiprobalnam.

(#9350) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Kinéztem egy alap szintű Sony tv-t:
Sony Bravia KDL-32R410B
Ő lenne az: [link]

Tud esetleg valaki valamit erről a tv-ről? Megéri az árát? Esetleg személyes tapasztalatok?

Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.