Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Tegla80 válasza gyerecske (#8298) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem vok nagy szaki e teren,de ha a modult latja a tv akkor azzal nincs gond.
A kartya meg a szolgaltato dolga,h menjen...
Sztem

Sony® & PlayStation®

(#8302) flyer12 válasza Tegla80 (#8301) üzenetére


flyer12
tag

Főleg úgy hogy ha látja a kódolt adásokat is! Mondom nálam dettó ez volt.. központban kell mókolni valamit(nálam másodszorra jött össze) hogy az adott tv-nek kiadja a jelet a kártya..

flyer

(#8303) amadeus11 válasza cztibcz (#8296) üzenetére


amadeus11
senior tag

Ízlés kérdése a beállítás. Meg hogy mennyit bír a retinád . Itt vannak SD-hez a beállításaim . Próbáld meg , hátha bejön .

Képi üzemmódnak érdemes a Normál profilt választani , háttérfényt úgy beállítani , hogy ne bántsa a szemed . Pontzaj csökkentése nekem tetszik , csökkenti a tárgyak körül megjelenő digitális zajt . Sima átmenet - ez is szerintem hasznos . Reality creation Full / 0 . A többi "zajcsökkentő" funkció bekapcsolásával kásás , elmosódottabb lesz a kép , ezeket jobb kikapcsolni . De minden beállítás ízlés dolga , kinek mi tetszik . HD adásoknál érdemes lejjebb venni a felbontásjavítót 720p-nél alacsonyra , full HD-nál akár kikapcsolni . A TV külön megjegyzi a felbontásjavító beállításokat felbontás szerint .
Más : Mostanában nagyon aggaszt , hogy a tv bekapcsolásnál kb. egy percig nem tér észhez. Ma is volt egy szoftfrissítés , de nem oldotta meg ezt a problémát . Valami trükk esetleg ? Elég kiábrándító...

There is a star

(#8304) gyerecske válasza flyer12 (#8302) üzenetére


gyerecske
senior tag

A kódolt adásokat kódolva látnia kell kártya nélkül is nem?
Valamit próbáltak már frissíteni a kártyán, de eddig nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8305) flyer12 válasza gyerecske (#8304) üzenetére


flyer12
tag

A kártya nélkül szerintem nem. Ha benne van a kártya csak akkor látja a kódolt adásokat és az M2-t nem kódolva!

flyer

(#8306) nismoka válasza flyer12 (#8305) üzenetére


nismoka
addikt

Kártya nélkül is megtalálja a kódolt adást csak kép nincsen.

(#8307) nismoka válasza amadeus11 (#8303) üzenetére


nismoka
addikt

[Van kis trükk amit a kollega leírt]

Fekete és kontraszt kiemelő MAGAS??!!!! Igy elvesznek a szürke árnyalatok elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#8308) flyer12 válasza nismoka (#8306) üzenetére


flyer12
tag

Érdekes, mert nálam szóba sem állt velem a digitális automata kereső míg nem volt a kártya a tévében...

flyer

(#8309) gyerecske válasza flyer12 (#8308) üzenetére


gyerecske
senior tag

A régi Samsung tv-m is látja kártya nélkül a kódolt adásokat kép nélkül.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8310) birno


birno
addikt

Igy egy het tavlatabol meg vagyok elegedve a 829-el, foleg jatekoknal.
Kis clouding van, de a mozgasok lekovetesevel semmi gond, input laggal szinten, szinek szepek, a hang is teljesen rendben van.
Filmnel az a baj, hogy a Dell U2311H-s monitoromhoz hasonlitom s persze hiaba probalom olyanra beloni a szineket, nem jon ossze, soha nem lesz olyan elenk a kep mint monitoron.
Meg leginkabb a sotetebb jeleneteknel latni, hogy vagy tul vilagos a kep vagy tul sotet, de sehogy se tudom elerni, hogy a gyengen megvilagitott reszeknel elethu legyen.
Lehet csak bele kellene torodnom a kulonbsegbe, de azert kivancsi leszek janos666 kollega mit tud kezdeni vele ha eljut hozzam.
Egyebkent meg best buy a TV. :)

(#8311) gyerecske válasza flyer12 (#8308) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ha rákattintok a "Smart ard Information"-ra nem történik semmi. Nálad kiírja a kártya adatait ilyenkor?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8312) flyer12 válasza gyerecske (#8311) üzenetére


flyer12
tag

Sajna ezt most nem tudom megnézni, nem otthon vagyok..

flyer

(#8313) wolf033 válasza amadeus11 (#8303) üzenetére


wolf033
senior tag

Ezt a beállítást este majd Én is meglesem. A 48W585-el is jó lehet gondolom.

(#8314) cztibcz válasza amadeus11 (#8303) üzenetére


cztibcz
csendes tag

Köszi szépen,este kipróbálom

(#8315) superg


superg
senior tag

nismoka:48w585 és 48w605 közötti difi érdekelne?Lehet már volt de képminőségben előrébb van a 605?mit vettél észre?

(#8316) gyerecske válasza flyer12 (#8312) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nem gond, egyébként nagyon úgy néz ki hogy a tv hibás.Kipróbáltam egy Panasonic-ban is és ott is tökéletesen működik a kártya, ez már nem lehet véletlen, hogy 2 másik gyártónál is jó.Úgy látszik "szerencsésen" kifogtam a egy hibás Sony-t.Holnap visszaviszem.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8317) nismoka válasza superg (#8315) üzenetére


nismoka
addikt

Nem igazán tudok különbséget mondani a fém talpon kívül a 605 javára. ;) Igazából az 585-öt nagyon nem tesztelgettem, amennyire néztem őket kb egyforma volt a kettő talán a 605 kontrasztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#8318) Malachi


Malachi
addikt

közben az is kiderült, hogy vagy a mediaplayer, vagy az erősítő nincs felkészítve a TrueHD-re. vagy egyik sem. :D

látszik, mennyire nem követtem a témát most egy pár évig, elrobogott mellettem a technika.

(#8319) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

A sok ismétlődő kérdés miatt elkezdtem csinálni az első összefoglaló hozzászólását a topiknak, folyamatosan frissítve lesz...Akinek van építő jellegű belevaló dolga az szépen megfogalmazva küldje el nekem privátben...;)

(#8320) L4mie válasza B-L-A-C-K (#8319) üzenetére


L4mie
veterán

:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8321) superg válasza nismoka (#8317) üzenetére


superg
senior tag

köszi,a francnak van ennyiféle.

(#8322) nismoka válasza superg (#8321) üzenetére


nismoka
addikt

Ez sok? Akkor a samu?!

(#8323) krx21 válasza amadeus11 (#8303) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, ízlés kérdése... Amit itt állítottál az szerintem mind a rossz irányba történt... Fekete korrekció inkább alacsony mint magas, az élő szín szintén, stb... Ennyi erővel akkor már a dinamikust is választhattad volna szerintem... Mondom nem a feltűnőbb jobb, hanem a hitelesebb... Lehet előtte Samsung-od volt?
Persze a lényeg hogy neked tetszik...

(#8324) headhunter válasza Malachi (#8257) üzenetére


headhunter
addikt

"kerestem kalibrált beállítási értékeket, de nem találtam sehol - pedig tudom, hogy vannak. nem adna valaki egy linket? "

Calibrated Settings (1.)...

Calibrated Settings (2.)...

(#8325) krx21 válasza headhunter (#8324) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyon sokszor volt téma. A kalibrált beállításokat nem lehet másolni, mert csak az adott tv-hez jó, melyet mérték...

(#8326) Malachi válasza krx21 (#8325) üzenetére


Malachi
addikt

egy próbát megérhet talán, nem? aztán ha rosszabb lesz, visszaállítom a gyári állapotot. bár mostanra valahogy sikerült elfogadhatóra műteni a kábeltévé képét is. az lesz az igazi megoldás, ha kérek inkább egy mediacardot a tévébe és kiiktatom a rendszerből a mediaboxot. tudom, hogy akkor sem lesz tökéletes a tévéadás képe, de biztosan jobb lesz, mint most egy SCART kábelen átlőve.

(#8327) krx21 - ezt mondd a UPC-nek is, akik 2014-ben olyan mediaboxot hoznak a digitális, rögzítős csomaghoz, amin nincs HDMI csatlakozó. :W

[ Szerkesztve ]

(#8327) krx21 válasza Malachi (#8326) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen a Scart-ot már nem szabad használni, annál sokkal jobb lesz... :K

(#8328) wolf033 válasza amadeus11 (#8303) üzenetére


wolf033
senior tag

Én kipróbáltam 48w585-ön. Nekem nem jött be de azért köszi. :)

(#8329) Malachi válasza gyerecske (#8316) üzenetére


Malachi
addikt

a tévén firmware frissítést próbáltál?

semmi bocs, most látom...

[ Szerkesztve ]

(#8330) gyerecske válasza Malachi (#8329) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ma vittem vissza végül is a tv-t, nem volt gond , egyből visszaadták az árát.
Picit most azért megingott a bizalmam a Sony iránt.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8331) B-L-A-C-K válasza gyerecske (#8330) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez egy elktronikai eszköz, egy 10 milliós bármilyen TV is meghibásodhat, úgy mint minden más, szóval az ilyet hogy emiatt nem veszek majd XY márkát mert gyári hibás volt, szerintem buta felfogás...

(#8332) krx21 válasza B-L-A-C-K (#8331) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyetértek... De sokan így gondolkoznak... Az emberek mindig szeretik úgy leegyszerűsíteni a dolgokat, hogy mindjárt egy esetből messze menő konzekvenciát vonnak le...

(#8333) gyerecske válasza B-L-A-C-K (#8331) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ez igaz valóban,egyet is értek, de elég kellemetlen tapasztalat akkor is.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8334) krx21 válasza gyerecske (#8333) üzenetére


krx21
nagyúr

Legalább leteszteled a garanciális ügyintézéssét... Azért nem sok sony tv rossz...

(#8335) Bönde válasza krx21 (#8278) üzenetére


Bönde
csendes tag

Én azt gondoltam, hogy van a tévében egy ilyen menü. Ezek szerint kell hozzá egy külső műszer, vagy hogy képzeljem?

(#8336) krx21 válasza Bönde (#8335) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan... Van több fajta kalibráló műszer amit megfelelő sötét környezetben a képernyőre kell helyezni. Ez szint és fényerőt mér pontosan. És kalibráló szoftverből is van több fajta... A szoftvert, a számítógépet is össze kell kötni a TV-vel. Ezen a videón látszik maga a műszer. olyan mint egy egér, ami belóg a képernyőre...

[ Szerkesztve ]

(#8337) Bönde válasza krx21 (#8336) üzenetére


Bönde
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást! Itthon kik foglalkoznak ilyennel?

(#8338) Bönde válasza krx21 (#8336) üzenetére


Bönde
csendes tag

Ezek akkor inkább csak otthoni beállítások (amit a tévé beállításai között lehet találni), mint kalibrálás?

[ Szerkesztve ]

(#8339) krx21 válasza Bönde (#8337) üzenetére


krx21
nagyúr

Janos666 fórumtársat keresd... A teszteken leírják úgyan a kalibrált eredményeit a tv-nek, de az csak arra a készülékre pontos...

[ Szerkesztve ]

(#8340) Tegla80


Tegla80
addikt

2. nap....
Belepve a szobaba azert elmosolyodtam.....50" :)
2evig nezett 40" utan azert joleso erzes...(tudom ,semmi sem eleg nagy....,de nekem ez most big :D )
Gondoltam lemerem,h mennyi mire bekapcsol nalam ez,mert a masik sztem klafa idoben....
nekikezdtem....ora indit/bekapcsgomb(zold) megnyom , led villan ...kep....musorinfo kiirva,csativaltas megy....rabokok a guide re es van.....belenyomkodok "zoldel" es van vegig.... nah az orat meg kb majdnem megallitottam,mert meg mindig nem ertem.
A 42" is relative gyorsan indul nalam,de bakker ez nem volt ,nemtom,de max-max 7 mp .
Nem ertem....(lassabbra szamitottam )
Masodik bekapcsolasa....a tegnapi indulaskor a felajanlot "kuldi az infot a nezesi szokasrol es fw frissites" off ba kerult alapban...net nincs rajta meg.....azt se tudja hol van,nem ,h az ,h mit is nezek,mert 2orat ment tegnap este max tv rajta, mas nem is......,arrol meg pukija nem lehet ,h 20.40kor erek haza es indulni fog. (tegnap 22korul kapcsoltam be eloszor,igy infoja sem lehet ezen dologrol,ha figyelne.....)
Szoval, erdekes es oromteli,ha ez ilyen.

Hasonlitgatni nem fogom a 2 tv-t, az olyan ez meg ilyen......mind2Ő klafa amugy!!
(azonban az 50" az agyonveri meg a szemem mikor felnezek ezt irva a kepre a telorol :DD )
:R

szerk

*Tata*
koszi meg1x a kora reggeli linket az tvrol es akcioooos arrol a magam es haverom neveben is. :R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8341) Janaboy válasza krx21 (#8339) üzenetére


Janaboy
veterán

Mennyi lehet egy ilyen kalibralas amugy?

Janaboy

(#8342) krx21 válasza Janaboy (#8341) üzenetére


krx21
nagyúr

Attól függ hova kell elmennie... Megbeszélés tárgya, Janos666-ot kérdezd... ;)

(#8343) Janaboy válasza Tegla80 (#8340) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez a bekapcsolas egy erdekes kerdes, biztos volt mar rola szo, de nekem ez a regi sima samu kcdhez kepest elegge lassu. Tv bekapcs, kep van, hangerot tudom modositani, vagy kis szerencsevel egy csatornanyit valtani, de kell neki vagy 20mp mire normalisan eszhez ter..nem tudom h ezt az eltelt ido szakszoval h nevezek, ha egyaltalan van neve..

Janaboy

(#8344) Janaboy válasza krx21 (#8342) üzenetére


Janaboy
veterán

Gondoltam, de egy egyszeru ar miatt nem akarom zavarni, csak ugy kivi vagyok h maga a kalibracio mibe kerulhet! Amugy is ha ő Bp-i, Nyiregyhaza nem 20km 😝

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8345) Tegla80 válasza Janaboy (#8343) üzenetére


Tegla80
addikt

Persze,h volt rola szo....azert is irom,mert meglepodtem.
A 42"os erzetre lassabban kapcsol , ez nemtom miert ,de bitang gyors volt...orat is azert nem lottem ki,mert csak neztem. :Y Ez kb a fele a masiknak,mert az olyan mint irod Te is...15mp korul indul.Ez meg egy NSX!!!(,h egy japot es na az olaszt mondjam :D )

Sony® & PlayStation®

(#8346) SG3rg0 válasza B-L-A-C-K (#8331) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia, tök jó ötlet az első hsz. Szerintem egy két kalibrációs beállítás tegyél bele.

(#8347) *Tata* válasza Tegla80 (#8340) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nincs mit. Őrülök neki, hogy sikerült ennyiért elhoznotok. :C

[ Szerkesztve ]

(#8348) agabe válasza Tegla80 (#8345) üzenetére


agabe
addikt

Banding, clouding mennyire van jelen azon a tipuson .. vagy dse?

(#8349) bendeguz76 válasza Janaboy (#8341) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Ha összetudjátok szervezni,hogy ne csak te legyél a környéken akkor oszlanak a költségek is.

bendeguz_HUN

(#8350) birno válasza Janaboy (#8344) üzenetére


birno
addikt

[link]
Btw, pesten 13. ker kornyeken nem akar valaki vele kalibraltatni?
Mert en most arra varok, hogy legyen 1-2 ember erre fele az olcsobb kiszallas miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.