Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) viharkabat válasza matyee (#9400) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Csak pontosítok, mert nem tudom nem volt-e félreérthető: nem a 605-re írtam, hogy felejtős, hanem a led-villogtatós 200 Hz-re.
40-es méretben a tévé 50 Hz-en egész korrekt, hogy 60-asban ez hogy jön ki abban nincs tapasztalatom.

(#9402) matyee válasza viharkabat (#9401) üzenetére


matyee
őstag

OK, köszi, de bevallom őszintén nekem ez semmit nem mond :) a sharp natív 100hz-es, ott inkább az input lagtól tartok, sony-k abban (és persze képminőségben) jók szoktak lenni. Továbbra is tanácstalan vagyok kicsit, az igazi vagy valid tapasztalat, vagy saját teszt lenne. :F

(#9403) nismoka válasza matyee (#9402) üzenetére


nismoka
addikt

Olyan nincsen hogy nativ 100Hz panel, 50Hz a panel ami képes 100Hz -re ha az elektronika és te úgy akarod. 

(#9404) nismoka válasza viharkabat (#9401) üzenetére


nismoka
addikt

60" ban van 100Hz interpoláció lehetőség, amit persze játéknál javasolt kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#9405) lexter00


lexter00
őstag

Az epg nektek is nagyon lassú? :((( Kb 5 mp mire bejön addig tök sötét a képernyő, hugomék Samsungján egyből bejön gondolkodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9406) agabe válasza matyee (#9400) üzenetére


agabe
addikt

Ahogy irtak mar a 60-as kicsit mas a W605-osok kozul mint a kisebbek, siman W8-as kategoria (3D nelkul), de banding es clouding miatt nem birtam megtartani (dse nem volt).
50-es plazmat valtott volna, de nem sikerult az 50w828-at nem a helyette vettem, es annak a hibaival (mindegyiknek van valami) el tudok lenni.
Itt az osszevetes amit tapasztaltam, itt meg a panelekrol amit talaltam.
Ezen a videon lathatohoz nagyon hasonlo volt a banding (leginkabb a 18.masodperctol lathato a sok fuggoleges sotetebb csik). Nem a legrosszabbak koze tartozik (sajnos) LCd-k kozott, es a clouding sem volt borzalmas, de nekem sok volt.

[ Szerkesztve ]

(#9407) matyee válasza agabe (#9406) üzenetére


matyee
őstag

Szia,
nagyon köszönöm a hasznos linkeket és leírást. Kb 3,5-4 méterről ülök a tv-től, abból a távolságból is zavaró a banding? Esetleg konzolt próbáltál rajta mennyire gyors a panel. 3D engem abszolút nem érdekel (ez az otthon szemüveggel tv-zés fejfájás mellett nem az én világom amúgy sem)
köszönöm előre is a segítséget!
ui: a panel leírás alapján a sharp 652-ben is ez a panel van

[ Szerkesztve ]

(#9408) agabe válasza matyee (#9407) üzenetére


agabe
addikt

Engem zavart 3 meterrol, de messzebbrol is lehet latni. Nagynenemek eszre sem veszik. Szerintem bizonyos korulmenyek kozott mindenkepp lathato, de van aki nem "erzekeny" ra, vagy ha nem tudsz rola akkor nem zavar, mert nem annyira rossz, hogy allandoan lathato lenne.
Nem probaltam konzolt, pc-t. Nem jatszom (nincs annyi idom :D )
3D engem sem mozgat annyira, de a legtobb normalis panellel es elektronikaval szerelt lcd tv ma mar 3D-s is (van par kivetel mint ez a 60W605, es a W7-es sorozat is jo, csak abban nincs 60" meg az elektronika is szerenyebb tudasu motinflow tekinteteben, de annak pl. a legjobb az input lagja minden mas kozul).
A 652-es sharpot nem ismerem, a panel csak egy resze, hogy milyen kepet kapsz (igaz a szinhuseget, fekete szintet, betekintesi szoget meghatrozza), ...az elektronika felelos az input lagert, a mozgasjavitasert , bar fontos ehhez is a jo panel, hogy pl. a motion blur ne ilyen hem mondjuk ilyen, vagy esetleg jobb legyen (igaz ebbe is beleszol az elektronika es a masodik kepnel talan interpolacio is van, de az alap a panel).
Ha van rola teszt akkor olvasd el a sharprol es lehetoleg ugyanattol a szerzotol erdemes olvasni egy w8-as sonyrol szolo tesztet is, es az adhat tampontot.

[ Szerkesztve ]

(#9409) tomp válasza lexter00 (#9405) üzenetére


tomp
félisten

Nekem W706-on azonnal bejött amikor kipróbáltam a kábelt box nélkül.

(#9410) viharkabat válasza nismoka (#9403) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ezt nem tudtam, de akkor ez pipálható ha szempont. A többit meg kell nézni sötétben.

(#9411) matyee válasza viharkabat (#9410) üzenetére


matyee
őstag

Szia, köszi a választ, időközben találtam egy W805. Arról mi a véleményetek? Igaz 55-ös, de ár értékben jó vétel és a 8-as szériáról eddig jókat olvastam (lehet feladom ezt a 60 colos elképzelést)
köszönöm és üdv

(#9412) littledon


littledon
tag

Használt TV esetén (az új 2014-es Sony modellek) mire érdemes odafigyelni? Van az imei számhoz hasonló számuk a Televízióknak is? Valami ami rajta van a TV-n, dobozon, garancialevélen stb? Garanciás készülékről van szó, gondolom ha külső sérülés nincs a tv-n és valami baj előjönne akkor cserélnék garanciában....
Összességében mire kell figyelni? Köszönöm :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9413) B-L-A-C-K válasza matyee (#9411) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha az aprón mondod azt a 805-öst az 805A, nem 805B, azaz az tavalyi modell, nem idei. 805A passzív 3D-s, illetve IPS paneles, a 805B aktív 3D, és VA paneles. De 240 ezret megér az is simán.

[ Szerkesztve ]

(#9414) Bönde


Bönde
csendes tag

Valaki meg tudja erősíteni, hogy a Samsung SSG5100 GB 3d szemüveg kompatibilis a Sony 50w828b-vel?

(#9415) NGA válasza Bönde (#9414) üzenetére


NGA
addikt

Igen, meg tudom erősíteni. Hétvégén azzal nézte a filmet a feleségem, és a barátnője, a gyermekeken meg a Sony volt.

Ezt vettem

[ Szerkesztve ]

(#9416) Bönde válasza NGA (#9415) üzenetére


Bönde
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#9417) Janaboy válasza NGA (#9415) üzenetére


Janaboy
veterán

Hirtelen azt olvastam, hogy a feleségem és a barátnőm :DD

Janaboy

(#9418) hroberto


hroberto
veterán

Vettem ma egy ilyen TV-t..
Létezik olyan beállítás, hogy csatorna váltáskor mindig kiírja az aktuális csatorna nevét, információt az adásról? Vagy ehhez mindig plusz gombnyomás szükséges.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9419) lexter00 válasza hroberto (#9418) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem kiírta nem állitottam be rajta semmit

(#9420) hroberto válasza lexter00 (#9419) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem nem... :(
Ha Guide gombot megnyomom a távirányítón, akkor egy ideig igen. Amúgy sajnos nem.
Viszont ha neked kiírja, akkor csak valami beállítási gond lehet gondolom.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9421) baphomet válasza hroberto (#9420) üzenetére


baphomet
senior tag

Hátha, hasonló a menüszerkezet a te tv-den is. W8-on így kell:
[Beállítások] - [Rendszerbeállítások] → [Információs sáv]
Elérhető beállítások:
[Rejtett]
Az aktuálisan megtekintett televíziócsatornáról, a műsorról és a külső bemenetről szóló információkat elrejti, amikor vált a csatornák/műsorok/bemenetek között.
[Kis méretű]
Az aktuálisan megtekintett televíziócsatornáról, a műsorról és a külső bemenetről szóló információk kis részét mutatja meg, amikor vált a csatornák/műsorok/bemenetek között.
[Nagy méretű]
Az aktuálisan megtekintett televíziócsatornáról, a műsorról és a külső bemenetről szóló információkat teljes egészében megjeleníti, amikor vált a csatornák/műsorok/bemenetek között (az analóg műsorok kivételével).

Bár ezt természetesen nem egészen 1 perc alatt lehet megtalálni a TV e-manualjában, használd bátran nem harap! :D

(#9422) fkv


fkv
újonc

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, egy TH 37PV80PH plazma Panasonic után.
Két versenyző van: SONY 42W828B és Panasonic 47AS650E, árban egyformák.
Szeretnék 1-2 nagyon konkrét érvet, miért jobb az egyik, mint a másik?(főleg TV nézésre kell, természethű képet, elmosódás nélküli focit szeretnék kapni, lesz netezés, kevés játék, kevés 3D)
Digi TV satelitem van.

Köszönöm!

(#9423) Janaboy válasza fkv (#9422) üzenetére


Janaboy
veterán

Mi meg azt szeretnénk, ha visszaolvasnál és használd a keresőt!

Janaboy

(#9424) Janaboy válasza baphomet (#9094) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezt a scart összekötés, amit csináltál és így nézed a másik tv-n a képet, ugye ilyenkor a Sony tv-n is van kép?

Amúgy a felvevős dvd lejátszók miatt van benne a scart felvétel :)

Janaboy

(#9425) gtr8 válasza Janaboy (#9423) üzenetére


gtr8
csendes tag

Ha segíteni nem tudsz neki akkor ne fáraszd magad az írással.

(#9426) Janaboy válasza gtr8 (#9425) üzenetére


Janaboy
veterán

Olvass vissza 3 oldalt és majd rájössz, hogy miért írtam..

Janaboy

(#9427) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most nézem 55W829B 320 akcióban, az szép...:)

(#9428) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#9427) üzenetére


Janaboy
veterán

Meg igyis egy 100assal hosszabb mint az 50es..ez a durva 😨

Janaboy

(#9429) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#9428) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

50 felett +5-10" ugrások mindig sokba kerültek, szóval ez nem meglepő...

(#9430) baphomet válasza Janaboy (#9424) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen, van kép ilyenkor a Sony-n is. Le lehet ugyan kapcsolni képét, ha nem kell, de az csak addig tart, míg meg nem nyomsz valamit a távirányítón.

(#9431) Janaboy válasza baphomet (#9430) üzenetére


Janaboy
veterán

H lehet lekapcsolni a kepet?

Janaboy

(#9432) VirDan


VirDan
aktív tag

Sziasztok!
KDL50W805-ös tv-hez fali konzolról tudnátok nekem linket adni? Merre lehet "jobb" áron hozzájutni?
Thx

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#9433) baphomet válasza Janaboy (#9431) üzenetére


baphomet
senior tag

[Rendszerbeállítások] → [Takarékosság] → [Takarékos üzemmód] → [Kép kikapcsolás]

(#9434) Joshi válasza B-L-A-C-K (#9429) üzenetére


Joshi
titán

Azért ez az árkülönbség se piskóta.
KD49X8505B
KD55X8505B

(#9435) B-L-A-C-K válasza Joshi (#9434) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez mondom ilyen...

De fokozhatom én is: KD55X8505B -> KD65X8505B = +~500 ezer...:)

(#9436) agabe válasza B-L-A-C-K (#9429) üzenetére


agabe
addikt

No igen, de most az akcios 50"-os ara csak 30ezerrel tobb mint a 42"-ose (az nincs akcioban), igy semmikepp nem eri meg a heten a 42-eset venni.
Kar, hogy a 320ezres 55"-os araba a gyemant kupon nem tudhato be...bar en megprobalnam ha vennek hatha benezik :))

(#9435) B-L-A-C-K:
Mar varom hany ev mulva lehet 110-130" kozott kapni valami akkori (oled ? ) tv-t amivel projit lehet kivaltani. Biztos eljon az az ido akkor az arak mar nem 5-10"-onkent fognak ekkorat ugrani.

[ Szerkesztve ]

(#9437) Joshi válasza B-L-A-C-K (#9435) üzenetére


Joshi
titán

Azért nem mondanám mert pl az LG azonos szériái között mondjuk a 49-50" és az 55" között 60-70k a különbség ami normális.

(#9438) lexter00 válasza hroberto (#9420) üzenetére


lexter00
őstag

na sikerült beállitani úgy?

(#9439) trec12


trec12
addikt

Beszereztem egy új 42-es 829b- Sony-t. Hihetetlen képminősége van. Azonban a kép felső kávája alatt világosszürke háttérnél vízszintesen teljes hosszban olyan 3 mm-es világosabb szürke csíkot látni ha jobban megnézi az ember. Ez legjobban akkor lehet megfigyelni ha a Youtubot elindítottam már és a főmenűben vagyok(alapképernyő "szürkésebb" fölül ott látni az említett világosabb csíkot végig természetesen sötét szobában látszik a legjobban.)
Ez másnál is ott van - üzemszerű a bevilágítás miatt - vagy itt valami nem stimmel? Örülnék ha megnézné valaki akinek ilyen paneles készüléke van. Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#9440) Malachi válasza trec12 (#9439) üzenetére


Malachi
addikt

én esküszöm mindig padlót fogok, mikor jönnek emberek ilyen szövegekkel, hogy "csodálatos képe van, fantasztikus! sose látam ilyen jót! viszont pásztázó elektronmikroszkóppal megvizsgálva a jobb felső sarokban látszik 0,354 ängströmnyi pixelhiba és a felső sávban három rece kitakarja a képet. igaz látni nem látom szabad szemmel, de azért megkérdezem, hátha csereérett a készülék!" :D:D:D

nekem ugye lassan egy hónapja egy 50W828B van. filmezésnél nem tudok belekötni, szerintem hibátlan. tévés jelnél sajnos vannak apró gondok, pl. snookernél a zöld posztó háttéren sajnos rendesen "szellemképesek" a piros golyók. nem tudom mi a jelenség szabályos neve. fura, mert ha közelről mutatják az asztalt, tűéles a kép, ha messzebbről akkor előjön ez. ugyanígy focinál, a gyepen a labda és a játékosok feje körül is halvány "aura" van néha. pedig HD adás. ez az egyetlen probléma, de ez meg gondolom az panel miatt ilyen, ez van.

valaki múltkor jött ilyennel, hogy alul van 5 pixelsornyi (!!!) szürkésedés, megnéztem. hát, lehet, hogy van talán. de ki a francot érdekel, ha 2 méterről egyáltalán nem látszik? most komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#9441) trec12 válasza Malachi (#9440) üzenetére


trec12
addikt

Nem csak én vettem észre nem kell úgy kiakadni. :U Azért köszönöm a választ.

(#9442) Malachi válasza trec12 (#9441) üzenetére


Malachi
addikt

nem akadtam ki, remekül indult a napom. :)

én mindig abból indulok ki, hogy van egy LG monitorom, amit 3 éve bámulok és igazából rettenetes a képe (foltosodik, bevilágítások mindenhonnan) de itt van az orrom előtt és soha nem zavart igazán.

a tv képe meg milliószor jobb tényleg, szóval engem aztán tényleg nem érdekel, ha van egy kis folt alul ami csak bizonyos körülmények között látszik, ha éppen odafigyelek (van) vagy a jobb felső sarok mintha világosabb lenne (az). a pixeleket már végig se nézegettem pont ezért.

(#9443) n000rbi válasza Malachi (#9440) üzenetére


n000rbi
senior tag

Lehet én voltam az az 5 pixelsoros "hülye". Nem tudom Te hogy vagy vele, de mivel kifizettem 360 ezret 5 év garral a tv-ért, talán elvárhatnám, hogy tökéletes legyen. Nem az és nem az 5 pixelsor a legnagyobb gondom, hanem a rohadt piszkos képernyő effekt, amit eléggé látni és már kértem az eladót, hogy nézzen át tüzetesen egy másik tv-t és csak akkor küldje el, ha ezt nem, vagy nem észrevehetően produkálja. Másak az igényeink, na.

(#9444) Malachi válasza n000rbi (#9443) üzenetére


Malachi
addikt

az jó lenne, ha nem adnám a számba olyat, amit nem mondtam. se hülyézést, se semmi mást, köszönöm. :)

(#9445) ZetooR


ZetooR
csendes tag

Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy 50W828B-nek. Príma képe van meg minden tetszik.
Egy gondom van csak, ha NAS-ról játszok le 3D-s mkv-t, akkor darabos a mozgása. Ha kikapcsolom a motionflow-t akkor folyamatos lesz, de akkor meg vibrál a fehér benne. Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#9446) Tegla80


Tegla80
addikt

nismoka
Az 55"W82. az nem samu panel??kerestem,de nem talalok tesztet rola....
Viszont En azt gyanitom igy a panaszokat olvasva,h nem AUO lesz,hanem samu.
Tudsz valamit errol?

Sony® & PlayStation®

(#9447) nismoka válasza Malachi (#9442) üzenetére


nismoka
addikt

Sokan azt hiszik ha vesznek egy közép kategóriás, (esetleg felső közép) cuccot akkor az maga a tökély. Sajnos a legfelső kategória sem az semelyik márkánál sem, viszont a Sony még mindig kevésbé foltosodik általában mint a többi.

(#9448) nismoka válasza Tegla80 (#9446) üzenetére


nismoka
addikt

Tudomásom szerint AUO, de majd megnézek egyet ilyen szemszögből ha lesz időm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#9449) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Pár napja kértem segítséget itt a fórumon 60 colos TV vásárlás kapcsán, és köszönöm ezúton is a sok hasznos tanácsot. Elmentem végül megnézni a kiszemelt tv-ket, hogy élő tapasztalatom is legyen. A Sharp 652 tv árában meggyőző, azonban élőben már kevésbé. A kép összevetve egy 60W605-tel gyengébb, a színek jóval fakóbban és elmosottabban, illetve ami még fontos volt nekem, a mozgás nem azonos. Sajnos csak tvadással és demókkal tudtam kipróbálni, de a sharp egész lassúnak tűnt gyors képváltások esetén, ebből adódóan szerintem konzolnál is lagos lehet (sajnos game mode-ot nem találtam, eladók elvitték távirányítót...). Ezek alapján azért amatőrként úgy látom, hogy 3D kivételével elég jónak tűnik a sony 605, igaz a 8-as sorozat szinte tökéletes volt (csakhát +150k).
üdv

[ Szerkesztve ]

(#9450) B-L-A-C-K válasza matyee (#9449) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondtam a Sharp engem sem tudott meggyőzni...Én még mindig azt mondom neked enged el azt azt 5 colt, és vedd meg a 55W829B-t, most akcióban 320 ezer...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.