Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Csandi


Csandi
őstag

XH90-ben néha feldob valami "üresjárat időt", megkell nyomni egy gombot különben kikapcsol a TV. Ezt hol lehet kinyomni?

(#54002) Piftuka


Piftuka
veterán

Srácok, ez volt már? :)

Sony Bravia 55XG9505 vs 55XH9505!

Persze nyilván számít az is, hogy ki milyen megjelenítőn nézi meg ezt a videófilmet, de két dolog meglepett:

1. Régen tanultam már oroszt, így nem nagyon értem, de elméletben azonos beállításokkal teszteli, ám miközben az XG9505 egészen parádés színhűséget produkál, az HX9505 olyan, mintha a kamerán végig kék szűrő lett volna. (Teljesen sárgás árnyalat van mindennek, a bőrszín a fasorban sincsen a másik tévéhez képest.)

2.A felvételen 7:49-től, a virágos, csobogó patakos jelenetnél (és később a Pókember játéknál) látszik, hogy mennyire kiváló a HX9505 mélység, ill. "térérzékeltetése".

Akinek jó kontrasztos tévéje van, és az jól van beállítva, az tudja milyen, amikor időnként 3D hatást lát a megjelenített képen.

Ezen a felvételen konkrétan szerettem volna megérinteni a képernyőből "kikandikáló" virágot. :P

A kérdés, hogy vajon ez a két alapvető különbség az adott szériák mindegyik méretében jellemző?

"Aquila non captat muscas."

(#54003) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Ti milyen tv beállításokat használtok az xf9005 típusnál? Találok erről valamilyen leírást?

[ Szerkesztve ]

(#54004) HunChris


HunChris
senior tag

Tegnap a maratoni filmnézés közben film közben a kép inverz szerű mákossá vált, TV adás, menü szintúgy, egy Sony 55W755c. (2015)
2 perc pihi és áramtalanítás megoldotta, úgy néz ki kezdi megadni magát a TV? :F

(#54005) Héliosz


Héliosz
tag

Sziasztok! Tudnatok segiteni, hogy az 55XF9005-nel hogy tudok belepni a szerviz menube? Koszi!

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#54006) HunChris válasza ginola (#53726) üzenetére


HunChris
senior tag

"Using the remote control:
Turn the TV off.
Press {DISPLAY} {5} {VOL+} {POWER ON} buttons.
or
Press {DISPLAY} {5} {POWER ON} buttons.
The Service Menu will be displayed.

(#54008) golfvariant válasza golfvariant (#54003) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Erre valaki?

(#54010) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Vettem egy KD-65XG8596 Tv-t. Alapvetően a 100Mbit-es LAN port bosszant csak, helyette a WIFI-t kell használnom, mert ott duplája a sebesség, illetve, hogy a Digionline-t nem tudom feltenni, mert nem kompatibilis. Ez utóbbira van valami megoldás? A Digi APK file-jait felmásoltam a TV-re, de telepítés végén azt írja ki, hogy a telepítés nem sikerült.

Ebben a TV-ben van pro mód? Hogy lehet előhívni? Azt látom, hogy általában a Display->Mute->Vol+->Home gombra jön elő, de a távirányítón nincs display gomb, illetve ami annak tűnik azzal próbálva se történik semmi.

Nagyon ajánlgatták helyette a TCL715-öt, illetve a Philips 65PUS8505-öt, de végül ezt vettem a 100Mhz miatt, bár lehet, hogy nem erre kellett volna alapoznom :DDD . Sajna egyiket se tudtam élőben megnézni, így a 3 közül erre esett a választás. Szerencsére az android igen gyors rajta, azt hittem várni kell majd rá mindig, de kellemesen csalódtam.

Üdv,
KZ

(#54011) ozzy711 válasza kzkz (#54010) üzenetére


ozzy711
őstag

Alapvetően a 100Mbit-es LAN port bosszant

Az összes tv-ben 100-as LAN van, így marad a Wifi kapcsolat.

(#54012) kzkz válasza ozzy711 (#54011) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt nem tudtam, akkor kicsit megnyugodtam :)

Visszaolvasgattam, és láttam, hogy valakinek volt megjelenítési problémája a gyors jeleneteknél. Ezt még letesztelem a napokban, jó lenne nem visszaküldeni a TV-t, mert ráment jópár óra, míg beszereltem...

(#54013) TCr válasza kzkz (#54012) üzenetére


TCr
veterán

Mozgásmegjelenítésben tán a Sony a legprofibb.
Ajánlom kipróbálni:

Motionflow: tiszta 1
Film mód: magas

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54014) kzkz válasza TCr (#54013) üzenetére


kzkz
őstag

Erre gondoltam: [link]

(#54015) TCr válasza kzkz (#54014) üzenetére


TCr
veterán

Nekem ezek a Drive-os videók valamiért nem akarnak betöltődni, de nem is érdekel.
De most komolyan, egy fsztudja milyen kézikamerával (telefonnal?) rögzített home videó legyen a mérce a mozgásmegjelenítéshez?
Rendes 24p-s mozikkal kellene tesztelni, interpoláció (szappanopera hatás) nélkül.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54016) HunChris válasza TCr (#54015) üzenetére


HunChris
senior tag

:DDD Be van lassítva telóval.
Van prémium kategóriás mozgásmegjelenítésben is hiba, itt is volt linkelve LG oleddel profi módon high speed kamerával felvéve egymás mellé rakva az összehasonlítás miatt.
De az XG8096 elég gáz, amúgy youtube videókkal is van tesztelve, amit te is csekkolhatsz. :DDD
És mozgáskorrekció kikapcsolásával nincs is hiba, mivel a mozgáskorrekció hibás. :U

[ Szerkesztve ]

(#54017) TCr válasza HunChris (#54016) üzenetére


TCr
veterán

Egyébként nálad milyen beállításokkal jelentkeztek a hibák, illetve (mivel nem tudom megnézni) pontosan milyen hibákról beszélünk?
A linked alatt látom, hogy kockásodást is írtál, az meg jellemzően interpolált képnél jelentkezik (artifaktolás), azt meg (nem véletlenül) itt sokan nem szeretjük a szürreális szappanopera élmény miatt, ami a kép mélységét is rendesen hazavágja.

Ezért írtam a kollégának fentebb, hogy ha az alapnál jobb mozgásmegjelenítésre vágyik, akkor a motionflow-t állítsa "tiszta 1" értékre (ez BFI = black frame insertion), fekete képkockákat szúr be minden képkocka közé, amitől kicsit sötétebb lesz a kép (fentebb kell húzni a fényerőt), de a mozgás is folyamatosabb lesz.
Emellett a maxra húzott film mód is további segítség, de "tiszta" motionflow-val ez nem okoz képi hibát.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54018) HunChris válasza TCr (#54017) üzenetére


HunChris
senior tag

Itt nincs Tiszta 1, Egyedi van, már minimálnál is csinálja, teljesen ki kell kapcsolni, csak akkor röcög. w755c-n is vannak hibák, de kevésbé zavaróak. Amúgy egyén függő is.
Megtaláltam a nagyágyúkat is:
LG CX (legújabb gen. OLED-jük a legújabb, idei (?) megjelenésű alpha3 képfeldolgozóval) vs. Sony Z9F (#52055)

(#54019) TCr válasza HunChris (#54018) üzenetére


TCr
veterán

Hogy mit csinál "tiszta" üzemmódban?
Kockásodik? Mert az kizárt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54020) HunChris válasza TCr (#54019) üzenetére


HunChris
senior tag

Ha jól rémlik ott Egyéni mód van csak, de megnézem neked, mert keverem a W755C-vel.
De amint írtam, akkor meg "röcög" ahogy szokták írni a többiek is.

[ Szerkesztve ]

(#54021) kzkz válasza kzkz (#54010) üzenetére


kzkz
őstag

Sikerült feltenni a digionline-t. Az APKX-et megkerestem a neten, átmásoltam a TV-re, majd feltelepítettem az APKMirror progit, amivel az APKX telepíthető. Kellett még telepíteni a sideload launcher-t, mert telepítés után nem jelenik meg a programok között, ez meg kilistázza. Még valahogy ikont kellene hozzá készíteni, hogy könnyebben indítható legyen...

Megy is, bár távirányítóval nem látni, hogy mit jelölök ki, így egér ajánlott hozzá. Már értem, hogy miért nem fut alapból a TV-n: mert kezelhetetlen távirányítóval :). Adott csatornát is inkább egérrel lehet elindítani, mint távirányítóval.

(#54022) HunChris válasza TCr (#54019) üzenetére


HunChris
senior tag

Egyenletes, Normál, Egyéni, Ki
Xg8096on ennyi van csak.

(#54023) ginola válasza HunChris (#54022) üzenetére


ginola
addikt

XF9005-ön Normál, és Film mód magasnál már nincs mozgásbéli probléma.
Illetve:
Egyéni azon belül az első opció 3 a második 1.

(#54025) #16820480 válasza kzkz (#54021) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egyébként akkor is működik vajon, ha nem digi előfizetésed van? Vagy arra jó csak, ha digi előfizetésed van, de csak net és tévét is néznél?

(#54026) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Nem tudja valaki xf9005-nél hogyan lehet kiválasztani a DLNA media servert? Régi LG tv-nél volt erre külön ikon az input választásnál... :/

(#54027) kene84 válasza #16820480 (#54025) üzenetére


kene84
senior tag

Ahhoz, hogy digi online-t tudd használni kell tv és net előfizetés náluk.

(#54028) kzkz válasza #16820480 (#54025) üzenetére


kzkz
őstag

Nincs digi előfizetésem, viszont a rokonságban van, ők nem használják a digionline-t, így én használnám.

(#54029) #16820480 válasza kzkz (#54028) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szólj, ha működik úgy is, hogy nem digis vonalon vagy. Szüleimnél van digi, ők nem használják az online-t, nálam viszont nincs. Néhány sportműsort azért néha szívesen megnéznék tőlük :R

(#54030) kzkz válasza #16820480 (#54029) üzenetére


kzkz
őstag

Megy úgy is, mobilon kipróbáltam Telekom-os 4G-vel.

[ Szerkesztve ]

(#54031) icemad válasza #16820480 (#54029) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a "vonal" az mindegy. Tv go-t nézek holland tele2 mobilelőfizetéssel, holland ziggo internet előfizetéssel. .

(#54032) #16820480 válasza icemad (#54031) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk megtehetnék, hogy csak a saját IP tartományuk van fehérlistázva, máshonnan meg nem megy a szolgáltatás.

kzkz: :R

(#54033) SipiBcs válasza kzkz (#54028) üzenetére


SipiBcs
őstag

Telepítsd a Kodi-t, a kiegészítőkhöz az ms repository-t és abban lesz a dini féle digionline beta. Ha beírod a felhasználónevet és pass-t, megy majd gond nélkül.

Leírás a kodi topic összefoglalójában.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#54034) Celtis válasza golfvariant (#54026) üzenetére


Celtis
veterán

A sima videó lejátszó tudja. De miért nem használsz inkább Kodit?
Ég és föld a különbség.

(#54035) kzkz válasza SipiBcs (#54033) üzenetére


kzkz
őstag

Feltelepítettem a leírás szerint, működik! Nagyon köszi, így kényelmesebb és jól kezelhető! :R

(#54036) icemad válasza Celtis (#54034) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a videó annyit ér, mint halottnak a beöntés. Egy beállítás videót kellene linkelni. Nálam ugyanez a gond, dlna nem megy a gyári videó lejátszóval, 3 programot kellett felrakni, hogy valamilyen szinten működjön android tv-n, és kb a NAS-on lévő videók 20%-át talán megtudom nézni. Tiszta röhej, hogy webos-n pöccre működik, minden varázslat nélkül.

(#54037) Celtis válasza icemad (#54036) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a videó (ha végignézed) csak arra szolgál, hogy megmutassa mennyire fapad a DLNA a Kodihoz képest.
Annál is inkább nem segít a Sony TV beállításokban, mert a videóban egy Samsung TV van.

A videó lejátszóban emlékeim szerint nemigen kell semmit beállítani. A források között megjelenik a DLNA kiszolgáló. Nálam a videók többségét így sem lehet megnyitni, de a fenti okok miatt eszem ágában sincs használni. A gyári videó lejátszó egyszerűen egy rakás hazsnálhatatlan sz@r szerintem.

(#54038) Duppy


Duppy
kezdő

Sziasztok!
Tudnátok tutit mondani?
MM-ben az elado csávó azt momdta,hogy a sony tv-nel csak a 90es szeria 100hz. A 85től lefele 50hz.
De a sony honlapjan pedig a 49xh83 pl nativ 100hz.
Ennyire topta volt a csoka vagy a hivatalos honlap sem pontos.
Illetve azt mondta,hogy a sonykon nincs hbo go. Akkor hogy adnak melle ingyen 1honap elofizut? Elkezdett magyarazkodni,hogy le lehet tolteni es nezni de nem az igazi. Mire gondolt ezalatt szerintetek?
Amugy egy 49-50colos keszuleket szeretnek vasarolni es sony vagy samu kozott orlodom....

Ha a kozeljovoben irnek ide 1-2 tipust tudnátok segiteni kivalasztani,hogy melyik a jobb tudasu? :R

(#54039) royal63 válasza Duppy (#54038) üzenetére


royal63
tag

Szia .
Androidos média player (vagy tv okosító pl.xiaomi mi stick ) és lesz HBO Go.
Nekem is kell vennem a tv-hez..

(#54040) Celtis válasza Duppy (#54038) üzenetére


Celtis
veterán

A készülék paramétereit a https://www.displayspecifications.com/en oldalon tudod ellenőrizni.

HBO Go szerintem minden további nélkül lehet androidos TV-re telepíteni. Legalábbis a play áruházban nekem felajánlja a telepítés lehetőségét.

Én mindenkinek a 90-es szériát javaslom a FALD miatt.

[ Szerkesztve ]

(#54041) royal63 válasza Duppy (#54038) üzenetére


royal63
tag

Vagy androidos Sony tv !

(#54042) TCr válasza Duppy (#54038) üzenetére


TCr
veterán

Hülyeséget beszélt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54043) Magnat válasza #16820480 (#54032) üzenetére


Magnat
veterán

Pont az a lényege, h ha nem vagy otthon, akkor is tudj tévézni :) Mondjuk azt hiszem, jogi problémák miatt csak Magyarországon lehet nézni, de lehet keverem a MindiTV-vel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#54044) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

150.000 Ft körül milyen Sony TV-t tudnátok ajánlani ami VA paneles ?

Most Sony 42W650 van. Ennél mindenképp nagyobbat szeretnek. Mondjuk 50 col.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#54045) royal63 válasza Directors (#54044) üzenetére


royal63
tag

Sony kd55xg7096 edigital 145.000.-
VA panel , Direct LED , nem androidos.

(#54046) bisiz válasza royal63 (#54045) üzenetére


bisiz
tag

Sziasztok! XE9005 10ből 1x nem kapcsol be csak nagoyn lassan aztán áramtalanítás után újra jó ez valóban típushiba?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#54047) chakany válasza Duppy (#54038) üzenetére


chakany
tag

Szerintem valami más márka képviseletében lehetett és csak le akart beszélni a Sonyról :(((
A képfrissítésre nem tudok infót adni, de a play áruházból leszedtem a Hbo go appot, és onnan nézem gond nélkül egy xg8196-on. Szóval, ha ezen a tv-n megy, akkor tuti bármelyik másik androidoson is menni fog.

(#54048) Héliosz válasza Duppy (#54038) üzenetére


Héliosz
tag

Szia, ez eleg erdekes azert... Melyik MM-ban volt? :((

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#54049) Duppy válasza Héliosz (#54048) üzenetére


Duppy
kezdő

Arkad
Fura nekem is,mert nem samus poloja volt. 😆

(#54050) Directors válasza royal63 (#54045) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!

Ehhez lehet venni, vagy adnak hozzá fali konzolt, hogy a falra is felehessen szerelni ?
Ha nincs hozzá akkor ez megfelelő ehhez a TV-hez ? [link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.