Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) SaitoX válasza B-L-A-C-K (#9747) üzenetére


SaitoX
tag

Köszönöm a válaszokat.

A 3D igazándiból egyáltalán nem szempont, egyedül a kérdés, hogy a 400 Hz-es Motionflow miatt megéri-e nekem a W8, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Illetve ha a digitalversus mérés pontos, akkor a válaszidő csak 9 ms, a 11 ms helyett, bár a gyakorlatban ez nem tudom, hogy mennyire észrevehető.

A W705B 1-2 hete 149.000 volt (még most is kapható ennyiért, 1-2 boltban), csak most sajnos felment az ára.

(#9752) littledon válasza Joshi (#9750) üzenetére


littledon
tag

Egy külső 3.5' HDD van rádugva + PS3. Ezek USB/HDMI kábelen csatlakoznak a TV-hez + mind a 3 egy hosszabbítóba van bedugva majd 1db konnektorba... A tv-t dugjam külön konnektorba? ( gondolom annak nincs jelentősége, hogy USB/HDMI kábelen mi csatlakozik a tv-hez... :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9753) B-L-A-C-K válasza SaitoX (#9751) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a 200Hz vs 400Hz, illetve 9ms vs 11ms olyan hogy észre se veszed, szóval ilyenekkel ne foglalkozz...

(#9754) Joshi válasza littledon (#9752) üzenetére


Joshi
titán

Ahhoz hogy kizárj minden lehetséges hibaforrást muszáj mindent kihúzni a TV-ből és igen egy külön dugaljba dugd a TV-t.

(#9755) littledon válasza Joshi (#9754) üzenetére


littledon
tag

Kipróbálom és majd megírom a fejleményeket. Köszönöm :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9756) tomp


tomp
félisten

A tv rá van kötve egy hangprojektorra és több reklámnál az első mp-ben nincs hang. Mintha elmenne a hangsáv a reklám váltáskor. Ez lehetséges?

(#9757) Joshi válasza Callisto (#9742) üzenetére


Joshi
titán

Hol néztél utána a technikai részleteknek? Kíváncsi lennék az én KD49X8505B technikai megoldásaira, az a baj hogy a marketing leírás semmit nem mond.

(#9758) Callisto válasza Joshi (#9757) üzenetére


Callisto
őstag

Tiéd az 850B. Igaz ez 70-es, de pl. itt:
http://www.cnet.com/products/sony-kdl-70w850b/2/

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9759) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!

Igaz, PS3 csatlakoztatással kapcsolatos kérdésem van, de ide is felteszem a kérdésem, hátha TV-beállítás kerüli el a figyelmem.

A következő a szituáció:
adott 2 sony készülék:
-sony PS3 super slim
-sony "X8505" UHD tv készülék

Ezt a két készüléket próbaképp szeretnénk összekötni HDMI-n. Viszont a TV az adott HDMI csatlakoztatási ponton csak az azonosított készüléket írja a fejlécben, viszont képet azt nem ad, csak fekete képernyő fogad.

Próbáltam a csatlakoztatási pontot "PC" és "játék" névre keresztelten is, de ugyanúgy fekete képernyőt adott.

Mivel szinte minden csatlakoztatási pont automata beállítási értékeken van, így úgy gondolom, hogy a tv készüléken nemigen kell állítgatni.
Vagy ha tévedek, akkor hívjátok fel a figyelmemet arra, ami elkerüli a figyelmem.

Köszönöm!

A TV készülék a mindennapi használat során kiválóan teljesít!!! Immáron egy hónapja. Filmek, 3D-s szórakoztatás egyszerűen pazarul festenek rajta!!!

(#9760) Joshi válasza Callisto (#9758) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem W hanem X85-ös vagyis UHD széria, persze ettől még egyezhetnek a paraméterek de nem hinném. :U

(#9761) zsírsámán válasza littledon (#9745) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nem ennél a típusnál, de nálam is előfordul. Én eddig arra gondoltam, hogy a hőmérsékletváltozás miatt lehet, pl ha elkezd hűlni a használat után, vagy kicsit melegebb / hidegebb lesz a szobában. Szüleim samsungján is hallottam már ugyanilyen kis reccenéseket. Biztos csak azért van, mert az összerakásnál elég patentre sikerült. (Aki meg nem hallja, annál biztos jól működik a termosztát ;] )

(#9762) Callisto válasza Joshi (#9760) üzenetére


Callisto
őstag

Tiédbe 200MHz van. Ha a motion resolution érdekel, akkor az tudomásom szerint maximum 600 soros. Kikapcsolva 300, mint a többinél. Persze lehet, hogy más.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9763) Joshi válasza ZGO (#9759) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem működnie kell annak, ha rádugod az egyik HDMI aljzatra akkor a bemenetet kiválasztod. Van is egy jel a HDMI mellett amire van csatlakoztatva valami és aktív. Nálam a PC a HDMI 3-ra van kötve a HDMI 1-re pedig az erősítő de az most éppen nincs bekapcsolva ezért nem is aktív.

(#9762) Callisto tulajdonképpen nekem az nem tiszta ezeknél az elnevezéseknél hogy mit is jelentenek és most akkor jó v nem jó? Egyébként az összefoglalóban Hz-et írnak nem Mhz-et. :F

[ Szerkesztve ]

(#9764) nismoka válasza Callisto (#9742) üzenetére


nismoka
addikt

A 42" méret külön kezelendő az 50" és felettiektől!

(#9765) nismoka válasza Callisto (#9758) üzenetére


nismoka
addikt

Az övé X8 sorozat nem W8...

(#9762) Callisto
Nem tuudod jól, és nem MHz hanem Hz ;)

[ Szerkesztve ]

(#9766) nismoka válasza Joshi (#9757) üzenetére


nismoka
addikt

(#9767) littledon válasza zsírsámán (#9761) üzenetére


littledon
tag

Én is erre gondoltam eddig. Most átdugtam máshová, eddig még nem csinált semmit... majd kiderül mi lesz :D

Más:
Szerintetek melyik Media szerver a legjobb? Mivel próbálkozzak először? Mac-ről lenne osztva, csak film. Az lenne a jó ha komplett desktopot (képernyő tükrözés) lehetne osztani de azt csak kábellal lehet tudtommal...

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9768) Callisto válasza nismoka (#9765) üzenetére


Callisto
őstag

MHz az nálam reflexből jön. Valahogy át kéne szoknom, hogy TV esetén pl. 0,2MHz-et írjak, mert hogy a MHz-ről nehéz lesz leszokni az tuti. :D

Ui.: Ha meg kell különböztetni az 50 felettieket és alattiakat, akkor miért linkelsz 50 felettit Te is a 49-esre? :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9769) Joshi válasza Callisto (#9768) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem az X85-ös szérián belül nincs technikai különbség, viszont ez nem X8-as széria mert az a 2013-as sorozat volt ez az X85-ös pedig 2014-es. Ha már pontosak akarunk lenni. Egyébként semmivel se lettem okosabb mert az a teszt is csak arról ír hogy egész jó de nem kiváló, meg hogy az egyik legjobb IPS paneles TV a piacon.

(#9770) nismoka válasza Callisto (#9768) üzenetére


nismoka
addikt

Mert ez X85, és itt nincsen különbség. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9771) nismoka válasza Joshi (#9769) üzenetére


nismoka
addikt

Mivel szeretnél okosabb lenni? Mit szertnél tudni?

[ Szerkesztve ]

(#9772) Joshi válasza nismoka (#9771) üzenetére


Joshi
titán

A pontos technikai paraméterekre lennék kíváncsi hivatalos forrásból. :B

[ Szerkesztve ]

(#9773) oszy


oszy
veterán

Hogyan lehet egyszerűen csatornát rendezni (csak digitális adásokat szeretnék a listában látni) egy KDL-48W605-ben? :)

Médialejátszóként használva nekem megjelenít mindent egyszerre ami a winchesteren van. Lehet olyat, hogy a mappákat mutassa és én úgy válogassak?

És melyik az az alkalmazás amivel iPhone-val össze lehet "párosítani" WiFi-vel?
:R

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9774) Janaboy válasza oszy (#9773) üzenetére


Janaboy
veterán

Sony Editor programmal PC-n, pendrivera mented a tv listát és ennyi..vagy a okostelefonon van a Sony SlideTV alkalmazása!

Janaboy

(#9775) oszy válasza Janaboy (#9774) üzenetére


oszy
veterán

Tehát ennél már nem létezik olyan, hogy a tv-n csinálom meg a sorrendet? :Y Így rohan az idő fölöttem? :)

És a médialejátszós dolog? Csak ez az egy lehetőség van, hogy ömlesztve kirakja az összes mappában lévő filmet, zenét vagy képet?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9776) Joshi válasza Janaboy (#9774) üzenetére


Joshi
titán

A PC-és progi az ok, de az okostelefonos olyan szerintem nincs. Sony SlideTV app nem létezik legalább is én ilyet nem találtam Androidon.

(#9775) oszy: a PC-és csatornarendezés sokkal kényelmesebb, ha kipróbálod majd rájössz.
A mappa rendezés szerintem is több mint gáz. Ettől függetlenül van mappa rendezés mód meg beállíthatod hogy csak film, zene v fotó jelenjen meg esetleg az összes (jobb felső sarok a médialejátszóban). Én úgy vettem észre hogy az időrendi sorrend nem működik, szerencsére én médialejátszón nézek filmet nem a TVés megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#9777) Janaboy válasza Joshi (#9776) üzenetére


Janaboy
veterán

Bocsánat az elírásért, TV SlideView a progi neve :)

oszy: Természetesen lehet a tv-n is, de én 3 mp után rájöttem, hogy nem görcsölök a távirányítóval :) Pc-n az egészet megcsináltam 5 perc alatt (kb 100 csatornát rendeztem át)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9778) oszy válasza Janaboy (#9777) üzenetére


oszy
veterán

De rendesek vagytok :) Köszönöm!

Szerintetek valahogyan javítják ezt a mappa rendezési dolgot? Mert még (a családban lévő) alsókategóriás Samu is jobban kezeli! :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9779) sfefe válasza oszy (#9773) üzenetére


sfefe
őstag

829b-nel pl igy is lehet a csatornakat rendezi: [link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9780) oszy


oszy
veterán

SrácoK! Megtaláltam egészen véletlenül amit kerestem. A médialejátszónál megnyomtam az OPTIONS gombot és be lehet állítani a nézetet. :C

Hogyan lehet egyszerűbben átváltani a médialejátszóra? :) Mert én most megnyomom a SEN-t és fölül kiválasztom.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9781) nismoka válasza Joshi (#9776) üzenetére


nismoka
addikt

Mi a gáz azon? Lehet rendezni többféle képpen.

(#9782) Joshi válasza nismoka (#9781) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom de vagy nálam nem jó valami v nem tudom. Ahogy írtam az időrendi sorrend se működik és még mindig úgy érzem hogy egyes állományok meg se jelennek a listában. :F Nem akarok problémázni ezen mert a 4K tartalmakon kívül semmit se fogok a TV média lejátszóján nézni. :N

(#9783) oszy válasza oszy (#9780) üzenetére


oszy
veterán

Szóval szerintem egy kicsit bonyolult így.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9784) agabe válasza oszy (#9783) üzenetére


agabe
addikt

Kicsit az.

(#9785) nismoka válasza oszy (#9783) üzenetére


nismoka
addikt

Tedd ki az appok közé a media playert ha az egyszerübb, de mi a bonyolult? Komolyan nem értem. :F

(#9786) baphomet válasza SaitoX (#9751) üzenetére


baphomet
senior tag

Vigyázz a 42"-es méretben W805B-nek ugyanúgy 200Hz-es motinflow-ja van, mint W705B-nek! (lásd. téma összefoglaló)
Így, ha nem kell 3D, veheted a 705-öst olcsóbban.

(#9787) baphomet válasza Janaboy (#9777) üzenetére


baphomet
senior tag

És sikerült elírnod másodszorra is. :) Egész pontosan ezen néven szerepel a Play store-ban:
Quick remote:TV SideView Sony
Csatornasorrendet nem, csak a kedvenceket lehet vele rendezni.

(#9788) lexter00


lexter00
őstag

Sok rosszat olvastam a samsung tvkben lévő panelekről hogy pár éven belül megpurcannak.Úgy tudom hogy az én Sony-mban (40R450B) is egy samu panel van várható hogy az is meghal vagy ez nem csak a panelektől függ?

(#9789) oszy válasza nismoka (#9785) üzenetére


oszy
veterán

Igazából az, hogy mi a francnak kell annyi gombot megnyomni (menüben lépkedni), hogy elérjek a médialejátszóhoz???!!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9790) sfefe válasza oszy (#9789) üzenetére


sfefe
őstag

Ebben a panat is jobban szerettem mert azon is csak egy gomb es mar pl a dvd-nel vagyok....
Ezen a teren a sony kicsit lemaradt...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9791) Joshi válasza oszy (#9789) üzenetére


Joshi
titán

Az én távirányítómon van Football gomb ahelyett hogy a Médialejátszót v valami értelmes dolgot tettek volna rá. :DDD

Egy kérdés az normális hogy pár óra TV-zést követően egyszer csak kikapcsol a TV? :F Biztos hogy nem volt hozzányúlva, de volt már korábban is hasonló jelenség csak akkor azt hittem hogy én nyomtam meg valamit. Esetleg túlmelegedett? A falra van szerelve.

(#9792) Tegla80 válasza sfefe (#9790) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem kotekszem,de...
Itt az oldalon van fentebb egy kep.(Az is fedi a valosagot,De igen ,a "sen" menubol is lehet inditani.)Azt elerni(bemenetek menupont) 1gombnyomas (bal legfelso a tavon),majd ramenni a bemenetre még 1-2-3-4 lefele lepes es 1ok.
Nalam a samu-n is igy ertem el amit radugtam....szoval nekem nem japan ez a +oldas sem.;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#9793) mozesapo válasza Joshi (#9791) üzenetére


mozesapo
tag

Alapból be van állítva, hogy x óra után kikapcsol magától, ha nem nyomsz semmit a távírányítón.

[ Szerkesztve ]

(#9794) sfefe válasza Tegla80 (#9792) üzenetére


sfefe
őstag

Tudom, hogy igy lehet elerni igy csinalom en is de :) a panan tenyleg 1 gombnyomas volt....
egyik gomb valtok a tv-re masik gomb valtok a hazimozira... azert ott ez egyszerubb.. nem kell menuzni stb...
De persze gondolom ezt is csak meg kell szokni.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9795) sfefe válasza Joshi (#9791) üzenetére


sfefe
őstag

Azt En is jobban dijaztam volna ( pl egy bd vagy akarmilyen gomb amivel a hazimozira tudok valtani ) mint egy nyomi foci gombot.:)

A masik kerdest itt tudod allitani: [link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9796) Joshi válasza sfefe (#9795) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, nem gondoltam volna hogy ilyenek is vannak. :B

(#9797) lexter00


lexter00
őstag

Nekem a HOME gomb alatt van egy gomb ha azt menyomom akkor tudok váltani a tv és a hdmi bemenet között amire a mediaplayerem van kötve.[link] nektek nincs olyan gomb?

(#9798) sfefe válasza lexter00 (#9797) üzenetére


sfefe
őstag

Enyemen nincs olyan gomb a sony kihagyta.:)

[link]

Ez 060-as a tied 062-es lehet aza fejlettebb.:)

Ja bezzeg tv/radio gomb az van ez annyira fontos mint a szaros foci gomb...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9799) nismoka válasza sfefe (#9795) üzenetére


nismoka
addikt

A bemenet választó pont erre való....

(#9800) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Csak gondoltam adok egy visszajelzést, ezúton is megköszönve a sok szakmai segítséget! Végül is maradtam a 60W605-nél, és megvettem. Sony rettenetes korrekt volt, akciós tv ellenére engedték a 15%-os gyémánt kupont felhasználni + ajándékba adtak 5 év garanciát a tv-re. Az 55-ös 8-as sorozat és e között vívódtam, de a nagyobb mellett döntöttem :) Kis teszt után azt mondom elégedett vagyok. 1080p samplekkel mellett tesztelve, nekem nem volt hatalmas különbség a két tv között (azért 8-as még szebb azért). Viszontlag szerencsés voltam, tv-n clouding nincs, banding észrevehető teszt alatt, de igazából filmek közben nem tűnik fel. 3D volt amiről lemondtam, de nem bántam meg, nagyon szépek a tv színei, panel nagyon gyors, ps4 alatt semmilyen lag nincs és a 60 col lenyűgöző méretű. Köszönöm ezúton is, azt tudom így pár hét olvasgatás utánjárás után mondani, hogy el kell menni, meg kell nézni élőben, és pillanatok alatt kiderül :) kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.