Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Callisto válasza agabe (#8150) üzenetére


Callisto
őstag

A 480Hz a helyes. 60w605b-nek annyi van.
Ha meglett a 60w60b-d írhatnál véleményt főleg homogenitás, színek, fekete, kontraszt szempontjából.
Jelenleg ez és az 55w829b közt vacillálok már. Megméregettem és a 60-as már nagy lesz valószínű. Vagy feljebb kell fúrnom a cseszett nagy centert. :D
3D annyira nem érdekel, arra ott lesz az Oculus Rift jövőre. Viszont a 829b 2D képminőségére azt mondják verhetetlen a kategóriában és még a legsötétebb részletek is láthatóak.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8152) agabe válasza Callisto (#8151) üzenetére


agabe
addikt

Írni fogok, de nem fogom tudni összevetni az 55W829 -el, önmagában meg nem biztos, hogy sokat mond amit látok, de kíméletlen leszek és a rosszat ugyanúgy megírom ;)
480Hz tuti ? Merhogy itthon (és az EU-ban általában) kerek 100-asra szokott minden ilyen Hz érték végződni (100, 200, 400, 600, 800) míg amcsiban 120-asával mennek (120, 240, 480...stb).
Nem mintha 400 vagy 480 között értelmezhető és látható különbség lenne szerintem.

Máskülönben pedig páran tuti vettek 60W605 -öst mert edigitálnál elfogyott pénteken / szombaton ... senki nem olvassa közülük ezt a topikot ?:) Lehetnének már vélemények, meg azért eddig is volt aki vett ilyet, bár lehet, hogy a méret miatt azért nem sok száz tulajról van szó, de azért olvastam volna én is itthoni tapasztalatokat.
Németeknél bezzeg írogatnak :)

(#8153) nismoka válasza agabe (#8152) üzenetére


nismoka
addikt

Igen EU-ban 400Hz, USA-ban 480Hz, de igazából lényegtelen...

(#8154) Bönde


Bönde
csendes tag

Sziasztok! Ha valakit esetleg érdekel: 50W828B jóárasítva :)

(#8155) Malachi válasza Bönde (#8154) üzenetére


Malachi
addikt

hah, Euronics nem nyugszik! :) egy hete 220 volt. ez ugyanaz mint a 829b? mert szerintem akkor erre holnap be is nevezek.

(#8156) win7user válasza Malachi (#8155) üzenetére


win7user
újonc

Igen :) Én is holnap hozom el :D

(#8157) Dani Pécs válasza Callisto (#8151) üzenetére


Dani Pécs
tag

Az 55W828 (~829) esetén tényleg brutál a fekete részletessége... :Y

Ez az első normális TV a családban. (Előtte volt Samsung 46D6770 - felhősödött keményen; Samsung 55H6650 - ez pedig DSE-től szenvedett brutálisan)

Lehet, csak szerencsém van az én példányommal, de itt sem felhősödésnek, sem DSE-nek nincs nyoma, pedig elég érzékeny vagyok a témára... :U

[ Szerkesztve ]

(#8158) Dani Pécs válasza Bönde (#8154) üzenetére


Dani Pécs
tag

Érdekes, hogy a képen egy tavalyi típus van. De valószínűleg ez csak illusztráció, ahogy alá is írták.

(#8159) Malachi válasza Dani Pécs (#8158) üzenetére


Malachi
addikt

az a lényeg, amit a dobozra írtak, csak bontatlan legyen! :) ha B-s az csak 2014-es lehet, ugye?

(#8160) Bönde válasza Malachi (#8159) üzenetére


Bönde
csendes tag

Így van!

(#8161) Callisto válasza nismoka (#8153) üzenetére


Callisto
őstag

EU-ban is van 480 stb. Típusfüggő. A 60W605B 480-as Motionflow XR-es. (Natív 120 Hz-es panel.)
De pl. a 829b-ből az 50-es szintén 480-as (120-as panel), míg a többi 100-as paneles.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8162) nismoka válasza Callisto (#8161) üzenetére


nismoka
addikt

Ezeket honnan szeded? Nincsen olyan hogy natív 100 vagy 120Hz-es panel. Az hogy hány Hz-en megy azt az elektronika határozza meg, ha pld ki van kapcsolva a motionflow akkor 50Hz-en mennek alapból.
EU-ban nicsen olyan hogy 480Hz, ugyan is itt 50Hz-van, pld ennek nyolszorosa 400Hz és nem 480Hz.
USA-ban 60Hz van ennek nyolcszorosa a 480Hz....

[ Szerkesztve ]

(#8163) Callisto válasza nismoka (#8162) üzenetére


Callisto
őstag

Bármilyen hihetetlen, de van nekik natív frissítési frekijük. Nem villognak, mert folyamatosan mutatják a képet, de annak korlátja van, hogy milyen gyakran képesek váltani a pixelek színt. Ezt értik natívnak LCD esetén.
Például egy 8ms-es panel 1000/8 = 125 Hz-es lehet maximum.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8164) nismoka válasza Callisto (#8163) üzenetére


nismoka
addikt

Nem azért nem villognak de mindegy nem vitatkozom. Csak annyit mondok az LCD panelről hogy Sample and Hold... a többit kiguglizhatod! ;)

[ Szerkesztve ]

(#8165) Callisto válasza nismoka (#8164) üzenetére


Callisto
őstag

Nagyon jól tudod, hogy értendő a villogás (vibrálás).
De nyugodtan utánanézhetsz bárhol hogy van-e natív frekijük a különböző paneleknek.
Egy példa a nézelődés megkezdésére:
http://www.tftcentral.co.uk/articles/content/panel_technologies_content.htm

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8166) nismoka válasza Callisto (#8165) üzenetére


nismoka
addikt

Az LCD 50Hz-en sem vibrál.... Nem amiatt alkalmazzák a nagyobb Herzeket mert vibrálna hanem a mozgókép felbontás növelése és az elmosódás csökkentés miatt.

(#8167) Callisto válasza nismoka (#8166) üzenetére


Callisto
őstag

Valóban nem érted vagy nem akarod? :)
Tudom, hogy nem vibrál. Én is ezt írtam. Valamit nagyon benéztél.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8168) nismoka válasza Callisto (#8165) üzenetére


nismoka
addikt

Azért hívhatnak "nativan"100Hz-nek egy panelt mert elég gyors hozzá, irják is hogy támogatja pld a 100/120Hz-et. De az elektronika határozza meg hány Herzen-megy. Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8169) Callisto válasza nismoka (#8168) üzenetére


Callisto
őstag

Így van. Van egy maximuma, de ez is frissítési frekvencia és ez a natív. Az amire képes.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8170) krx21 válasza Callisto (#8169) üzenetére


krx21
nagyúr

Amire te gondolsz az a válaszidő... (Ráadásul a válaszidő meghatározása is több fele képen történhet. Ennél az adatnál is annyit hazudtak már a marketingesek, hogy ma már fel sem tüntetik...) Ez a folyadékkristályok tulajdonsága.
A frekvencia pedig az elektronikáé...
Illetve már belekeveri a marketing a háttérfény vibráltatását is..
Egyébként az LCD működési alapelve szerint 1Hz-en sem vibrál, mert nincs szükség folyamatos impulzusokra, hogy világítson, mint a plazma vagy a CRT TV...

[ Szerkesztve ]

(#8171) nismoka válasza Callisto (#8169) üzenetére


nismoka
addikt

Idézek a linkelt oldaladról:

"MVA Generations Summary"
60Hz refresh rate generally
Some 120Hz support emerging

(#8172) nismoka válasza krx21 (#8170) üzenetére


nismoka
addikt

+1 :K

(#8173) wolf033 válasza nismoka (#8162) üzenetére


wolf033
senior tag

Üdv!

Nekem ilyen tv-m van KDL-48W585B (pár napja) és látom írtad, hogy ha kivan kapcsolva a motionflow akkor 50 hz-en megy. Ezt hol lehet ki-be kapcsolni? Esetleg mi a magyar megfelelője mert a tv-nek magyar a menüje. Hol tudom megnézni, hogy ki van e kapcsolva?

(#8174) nismoka válasza wolf033 (#8173) üzenetére


nismoka
addikt

Idén csak 50"-felfele van motionflow menü ;)

(#8175) wolf033 válasza nismoka (#8174) üzenetére


wolf033
senior tag

A leírásban találtam egy ilyen sort.

"Egyenletes és gyors képsorok - Motionflow XR."

Itt is hozza a motinflow-ot: [link]

Akkor ez nem az?

(#8176) Callisto válasza krx21 (#8170) üzenetére


Callisto
őstag

Ezt mind tudom. Hol írtam, hogy vibrál az LCD. Jézusom. Épp az ellenkezőjét mondtam én is. Senki sem tud olvasni? :D
A válaszidő más, nem arra gondoltam. Olvas-értelmez. A frekvencia megint más. Itt jelen kontextusban viszont összefügg a kettő mivel a válaszidő határozza meg a maximális frekvenciát, melyet adott panel követni tud.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8177) agabe válasza wolf033 (#8175) üzenetére


agabe
addikt

Motinflow van benne, csak nem lehet állítani, ezért nincs hozzá menü. Folyamatosan működik.

(#8178) Neoteric válasza agabe (#8177) üzenetére


Neoteric
addikt

What? Akkor is ha nem akarom? Mivan ha konzolt dugok ra? Gondolom nincs jo hatassal az inputlagra eza a feature. :F

PSN: ne0teric_sAN

(#8179) wolf033 válasza Neoteric (#8178) üzenetére


wolf033
senior tag

PC-vel próbáltam már a tv-t (Far Cry4) és semmi laggot nem vettem észre. Persze csak egy rövid próba volt, hogy mégis milyen 23" helyett 48"-on játszani. :)

(#8180) krx21 válasza wolf033 (#8179) üzenetére


krx21
nagyúr

Játék mód be volt kapcsolva?

(#8181) wolf033 válasza krx21 (#8180) üzenetére


wolf033
senior tag

Nem kapcsolgattam semmit.

(#8182) Vanek25


Vanek25
tag

Sziasztok! Kb 140-170e ft között keresnék tv-t 102-106cm érdekelne, kb 3-4 méterről nézném, és nem fontos a 3d!

Mit ajánlotok?
Eddig MM-ben voltam, ott a Sony Bravia KDL-42W828B http://electrostore.hu/product-sony-kdl-42w828b-3d-full-hd-led-televizio találtam akcióban, de érdekelne LG,Samsung vagy bármi ami ebben az árkategóriában jó

Kb: filmnézés, konzoljáték lenne, laptopot kiraknám max nagy monitorra, de alapvetően nem tv-zek, hanem filmet nézek.

kösz

(#8183) sullerj


sullerj
tag

Ma jött meg a DTM30 -as 32gigás usb 3.0 pendrive-om. 42w655-tel használom. Próbafelvétel HD csatornáról sikeres, drop nélküli, majd írok egy pársoros összefoglalót, a keresőben nem nagyon találtam erre vonatkozó tapasztalatokat (bár nyilván mindenkinek működik, vagy csak én nem rakok rá külső hdd-t).

(#8184) krx21 válasza wolf033 (#8181) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet automatikusan kapcsolja a jelenetválasztást... Nem mindegy, mert a játékmód kikapcsol minden időigényes beavatkozást, így ott a legkisebb az input lag... Viszont érdekesség képpen nézd meg ha általánoson hagyod, akkor be lehet kapcsolni az interpollációs mozgásjavítás (egyenletes mód), ilyenkor a 30 frame-s játékok, hasonlóan futnak, mint a 60fps -esk... Nekem ez annyira tetszik, hogy elviselem cserébe a interpollációs kisebb hibákat és a megnövekedett input lag-ot... :K

(#8185) nismoka válasza krx21 (#8184) üzenetére


nismoka
addikt

A W585 ben nincsen motionflow menü ezáltal egyenletes mód sem. De nem is baj szerintem mert játékhoz és egyébként is káros, én legalábbis nem tudom elviselni a hibázásait és a lagot.

[ Szerkesztve ]

(#8186) krx21 válasza nismoka (#8185) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, ezt már beszéltük... Én meg a 30fps rángatozó darbosságát nem bírom ... Kompromisszum... Pont egy Pc-s havernak mutattam a Ps4-es Far Cry 4-et, egyenletes módban... Döbbenet, hogy milyen szépen fut, mondta ... Mást nem vett észre.. Mikor kikacsoltam a motionflow-t, kérdezte: Ez most miért ilyen sz*r?

[ Szerkesztve ]

(#8187) Janaboy


Janaboy
veterán

Mivel a média lejátszóm nem viszi a FULL SBS 3D-s filmet, így rájöttem, hogy itt van a számítógép alatta :)
Milyen progit (és esetleg beállítást) javasoltok a bray lejátszáshoz 3D-ben plusz optikai hangkimenethez? 50w805-m van :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8188) Janaboy válasza Janaboy (#8187) üzenetére


Janaboy
veterán

Úgy látszik ennek sincs jelentősége, mivel a intel pentium g860as cpu, integrált hd kártya nem viszi el a full sbs 3d filmeket, szaggat :(
Ennyit arról, hogy mennyire van előnye az aktív/passzív 3d-nek :)

Janaboy

(#8189) whatnot válasza Janaboy (#8187) üzenetére


whatnot
őstag

PowerDVD-t szokták, de ennek megvan a megfelelő topicja.

(#8190) *Tata*


*Tata*
senior tag

Jó árak az Euronics-ben:[link] [link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#8191) Malachi válasza *Tata* (#8190) üzenetére


Malachi
addikt

jó ég, két óra múlva indulok egy 50-esért, csak legyen még belőle! :Y

(#8192) Tegla80 válasza *Tata* (#8190) üzenetére


Tegla80
addikt

Oh bameg,nema....
Ezt nem gondoltam volna,h lenyomjak 200e ala. :Y
Ezen aron nincs mese,kell vennem egy nagyobb tv-t :F

Sony® & PlayStation®

(#8193) Bönde válasza Tegla80 (#8192) üzenetére


Bönde
csendes tag

Kevesebb mint egy óra és 50W828B tulaj leszek! :)) :DD :C

(#8194) krx21 válasza Bönde (#8193) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyon jó ár! 👍

(#8195) agabe válasza *Tata* (#8190) üzenetére


agabe
addikt

Az 50-es kivalo arban van !

(#8196) Tegla80 válasza Bönde (#8193) üzenetére


Tegla80
addikt

A 9orat varom En is,h fel tudjam hivni a boltot es rairatni a nevem. :D
A lovet mar kisakkoztam,h megvegyem,de elmenni csak este tudnek erte...... amugy meg ha osszejon akkor jo kis szulinapi ajandek lesz magamtol magamnak. :DD
tik-tak tik-tak mar csak fel ora es remelem ..... ;)

Furkoo
engem spec nem erdekel,h hogy tudjak...
(amugy meg tuti keleti piacra szant es visszahozott,mint a mostanim is .Nem ismerem a nyelvet,de valami ukran/orosz betus/feliratos a cimke szerint.....bar sztem tokmind1,mert 2ev garis igy is ugy is...)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8197) L4mie válasza *Tata* (#8190) üzenetére


L4mie
veterán

huh, Sony centerben már a 224 es áron is ki voltak akadva, nem értették hogy tudják beszer ár alatt tolni, de úgy tűnik még mindig beszer ár fölött volt :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8198) superg válasza L4mie (#8197) üzenetére


superg
senior tag

A szórólapjukon 226 az 50-es,kedvezményesen még az is lehet ez valami elírás itt a honlapon,legalábbis nem teljesen tiszta ez a cm kedvezmény ha megnézitek.

[ Szerkesztve ]

(#8199) LeventeV


LeventeV
senior tag

A Sony W6 széria mennyivel gyengébb mint a W7?
Főként játékra kellene a TV, így inkább ilyen tekintetben lennék kiváncsi a W6 hiányosságaira a W7-el szemben.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8200) *Tata*


*Tata*
senior tag

(#8198) superg Szerintem nem elírás, marad ezeken haszon így is.

Látom lesz itt pár új tv a topikban. :) :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.