Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) tony7 válasza coldlegio (#8988) üzenetére


tony7
tag

Ment privát!

(#9002) Malachi


Malachi
addikt

megnéztem az Edge of Tomorrow-t 3D-ben és komolyan mondom egész jó volt. a végén még megkedvelem ezt a 3D mizériát, pedig nem vonzott soha.

mondjuk tény, hogy végig szellemképes volt és a sötétebb részeken egészen rossz a kép. még bluray 3D-ben is ki kellene próbálni, szóval igazán jó forrásról, mert ez csak 1080p SBS volt, az meg nyilván nem az igazi. de most nem tervezem egy ideig fejleszteni a rendszert. a lényeg, hogy kellemes meglepetés a 3D, rosszabbra számítottam.

(#9003) Balázzs


Balázzs
senior tag

Alapból 4db műholdat lehet beállítani, viszont ha az előzőleg beállítottakat kiszedem, vagy átírom újra a régieket elfelejti, kevesebb lesz a csatorna. Ezt miért csinálja? Próbáltam úgy keresni, hogy hozzáadja a meglévő csatornákhoz, a jelerősség ki is ugrik maximumra, viszont így nem talál csatornát egyet sem. Ha előző műhold adatait írom át - értékek ugyanazok - megtalálja a csatornákat, viszont a korábbiakat értelem szerűen elfelejti. :W :W :W

Még egy-két napot rászánok, ha nem megy CI+ megy vissza és csere lesz hd-s beltérire. :(

(#9004) Pityke78


Pityke78
őstag

Sony-ból 60"-ban milyen típusok elérhetők?

Én eddig csak az alábbiakat találtam.

60W605
60W855

Vannak más típusok is, amikkel érdemes lenne foglalkozni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#9005) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Ma megnéztem a Sony Centerben a w7 és w8 sorozatból párat és nem igazán láttam különbséget. HBO hd ment rajtuk, de elég elkent képe volt. Nem igazán tudták elmondani a tv-k valós frissítését. A panel valójában hány Hz-en megy és 24 képkockás forrásnál hdmi-n keresztül hányszor ismétli a képet (nem kiszámolt köztes kockákra gondolok)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9006) agabe válasza Pityke78 (#9004) üzenetére


agabe
addikt

Van még 65"-ban W955 -ös, de az IPS miatt inkább világos környezetbe való, mert a natív kontraszt gyenge.

(#9005) < CyberBob >:
Ja nagyszerű, hogy márkakereskedés dolgozói sem tudják megmondani.
W8-asok 100Hz-es panellal vannak, W7-esekben a kisebbek (50" alatt) tuti 50Hz-esek, az 50"-os már lehet 100Hz-es, de ennek nem kerestem utána.
A képminőség (tesztek szerint is) valóban azonos, bár egy világos boltban ezt nem fogod tudni teljességgel megállapítani ;)

[ Szerkesztve ]

(#9007) Janaboy válasza Pityke78 (#9004) üzenetére


Janaboy
veterán

Pityike te sztem sose fogsz tvt venni 😊

Janaboy

(#9008) < CyberBob > válasza agabe (#9006) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ugye a 24 nincs meg a 50/100 -ban sem. Ilyenkor hány Hz-en megy a panel, illetve Win asztalnál gondolom 60 Hz?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9009) nismoka válasza < CyberBob > (#9005) üzenetére


nismoka
addikt

24p 96Hz. Pc-n ahogy beállitod de max nativ 60Hz.

[ Szerkesztve ]

(#9010) Pityke78 válasza Janaboy (#9007) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszönöm a bizalmat, de hidd el csalódást fogok okozni...... :)

Igazából a 55W828/829 mellett már letettem a voksomat, csak örülnék, ha adott esetben hasonló paraméterekkel lenne opció a 60"-ban is, persze ami még megfizethető

(#9011) nismoka válasza agabe (#9006) üzenetére


nismoka
addikt

50"W7 az már tud interpolálni.

(#9012) baphomet válasza < CyberBob > (#9008) üzenetére


baphomet
senior tag

A 100Hz azért száz, hogy az európai ember is megértse miről van szó :) , ugyanezen tv-k Amerikában 120hz-esnek tituláltak. Így 100Hz-esek valójában tudják a 120-at, másképp ugye az 50" és afölötti modellek sem tudnák hozni az aktív 3D-hez szükséges szemenkénti 60Hz-et.
Tehát 24p forrást akár 5:5 pulldown-nal is lejátszhatnának, de, hogy így van-e, arról semmi infó, én szemre semmi zavaró akadozást nem tapasztaltam eddig az elmúlt másfél hétben, mióta megvan a tv-m.

[ Szerkesztve ]

(#9013) lexter00 válasza Janaboy (#9007) üzenetére


lexter00
őstag

:C mennyi ilyen embert ismerek én a környezetemben,vár a jobbra,nagyobbra,olcsóbbra....évek óta.

(#9014) Pityke78 válasza lexter00 (#9013) üzenetére


Pityke78
őstag

köszi srácok az építő és segítőkész kritikát............. :C

(#9015) NGA válasza lexter00 (#9013) üzenetére


NGA
addikt

Én is 3 hónapig keresgéltem, és végül megtaláltam.

(#9016) Janaboy


Janaboy
veterán

BLACK: elsődlegesen a Te véleményedet kérem, a fórumban az alábbi beállítás javaslatokat találtam:
Nismoka javaslata TV adásokra: [link]
Nismoka javaslata Filmekhez (legalábbis viewing modeból erre következtetek): [link]
Pumma javaslata: [link]
Firestormhun: [link]
és headhunter ezeket találta a tesztelős oldalokon: [link]

Én többnyire 1080p-s mkv-kat nézek, illetve sorozatokból 720p HDTV-s mkv-kat!
Szerinted melyik beállítás lenne ebből a legmegfelelőbb?
Vagy esteleg bedobnád te is a sajátod?

Köszi!

Janaboy

(#9017) Joshi


Joshi
titán

Aki használja a Picasa nevű alkalmazást TV-én belül ahhoz szólna a kérdésem. Elméletileg meg gyakorlatilag is a Gmail-es email cím és jelszóval működik a Picasa, miért nem fogadja el az email+jelszót a TV? PC-én működik be tudok lépni de a TV-én nem. :(

(#9018) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#9016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezekről nem tudok véleményt mondani, mert mindenki úgy használja ahogy neki tetszik. Én is az én beállításaimmal használom mert nekem az jó, de sokaknak pl nem tetszik...:)

Itt az enyém, azóta ennyit változott hogy:

Kontraszt: max
Fényerő: 50
Szintelitestég: 50

[ Szerkesztve ]

(#9019) krx21 válasza Janaboy (#9016) üzenetére


krx21
nagyúr

Bort se javaslatra igyál, legfeljebb próbáld ki... :K
De ha már én is javasolhatok: NORMAL és ízlés szerint a képjavítokból visszább lehet venni... Már többször írtam, szerintem a Sony gyári beállításai messze a legjobbak...

[ Szerkesztve ]

(#9020) < CyberBob > válasza nismoka (#9009) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor ezek szerint a W7-es 42 colos is tud 24p forrásnál 96 Hz-en menni, vagy csak 50 col-tol felfelé?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9021) theballa32


theballa32
tag

Szerintetek miért nincs hang usb filmnél?

(#9022) krx21 válasza theballa32 (#9021) üzenetére


krx21
nagyúr

USB film??? Milyen formátumban van rajta?

(#9023) gabo01 válasza Pityke78 (#9010) üzenetére


gabo01
senior tag

Én is nagyon vívódok, hogy 55 vagy 60" legyen! A 60W855 gyengébb valamiben mint a 828/829 páros? :U

(#9024) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#9018) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi! Megpróbálom! Ha jól látom te ezt használod tv-re, filmezésre egyaránt?
Mivel a fehéregyensúlyt nem mutattad, így gondolom abban nem volt piszkálás..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9025) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#9024) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen abba nem volt, ezt használom mindenre.

(#9026) NGA


NGA
addikt

A Discover gombra előjövő youtube csíkra (talán az 5-6. nem tudom pontosan) hozzáadtam egy kedvenc csatornát azzal a piros + gombbal ami a bal oldalon van. Hol tudom ezt törölni? Nem emlékszem milyen kulcsszóra találta, és most nem találom hol tudom onnan kivenni. Van valahol máshol erre hely?

(#9027) birno válasza B-L-A-C-K (#9025) üzenetére


birno
addikt

Bakker, ez nem gyengen at van szabva.
Szerintem en mar megtalaltam a nekem megfelelot, de azert erre ranezek, bar max hatterfeny, szerintem kiegetne a retinamat. :D

(#9028) B-L-A-C-K válasza birno (#9027) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Energiatakarékosságnál az automata fényerő be van kapcsolva, ami jóval visszább vesz a fényerőn, azaz így nem annyira világos...

(#9029) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#9028) üzenetére


Janaboy
veterán

Hmm meg jo h irtad, mivel mindenki azt irja, h azt kapcsoljuk ki, igy nekem is ki volt..

Janaboy

(#9030) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#9029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha így nekem be lenne kapcsolva szolibérletet árulnék...:)

(#9031) Balázzs


Balázzs
senior tag

Használ valaki 50w829B-vel - vagy bármilyen más, hasonló modellel - műholdas előfizetést? Aki igen jelentkezzem kérem, mert nem igazán úgy mennek a beállítási dolgok, ahogy annak illene.

(#9032) agabe válasza Janaboy (#9016) üzenetére


agabe
addikt

En azt talaltam, hogy a reszl. kontraszt kiemelo filmeknel (HDMI-n, vagy medialejatszobol) tonkreteszi a sotet jeleneteket, mert leveszi a kontrasztot es az egesz kep alap vilagossaga hullamzik ilyenkor a tartalom sotetsegetol es annak valtozasatol fuggoen. Olyan mintha a fenyerot csokentene-novelne, es kb ahhoz hasonlo mint egy gyengen mukodo auto irisz egy projektoron.
Vilagosabb (ha mar nem nagyon sotet az is eleg) jeleneteknel nincs ilyen gond, es az egesz kepnek jot tenne amugy, mert noveli a kontrasztot eleg jo osszeredmennyel (csak nem szabad tulzasba vinni), de ez a hulyeseg, hogy lathatoan hullamzik a kep vilagossaga (legalabbis ugy nez ki) az nyagon zavaro.
Tv adasonal nem szokott gondot jelenteni, mert meg a legsotetebb jelenetek kozben is ott van az adas logoja, es esetleg valami korosztalyos karika is ami eleg ahhoz, hogy az elektronika ugy erzekelje nincs tok sotet, es nem veszi le sotetre az egesz kepet, igy tv adasnal alkalmazhato.
Nagyon jo lenne hasznalni filmeknel is, de csak ugy lehetne elfogadhato, ha a kontraszt kiemeles mellet (mert azt jol csinalja) nem allitgatna a szoftver annak (vagy a fenyeronek) erosseget, es akar lehetne kezzel is beallitani (mint a dinamikus irisz kezi beallitasos allasait is projinal) az erteket amin mukodhetne.
Persze nem talaltam ra kulfodi forumokon sem megoldast, de nem lehetne ezt valahogy sonynal elerni, hogy javitsak ki? Dinamikusabba lehetne tenni a kepet vele, mert ezen kivul a nativ kontraszt azert csak-csak limitalt, es ez a kontraszt kiemelo mas szempontbol nem nyul bele ugy a kepbe hogy csukodjon pl a fekete (mondjuk a magas beallitas mar tulzasnak tunik)

Automata fenyero nalam is be van kapcsolva igy sotetben sem "szolizom" :D, es vilagosabb nappali idoben is jo a fenyero.

[ Szerkesztve ]

(#9033) makhandi


makhandi
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni.
Telekom-nál néztem TV-ket. Onnan szeretnék venni tv-t. Kinéztem párat, de nem igazán tudom, hogy melyik mennyire jó, esetleg mi a negatívuma. Tv-khez szinte semennyire nem értek. Viszont sok mindenhez használnám, viszonylag.... Sport közvetítések, HD filmek, PlayStation, Youtube.
Az alábbi tévéket néztem ki:

LG 32LB5700
LG 32LB650
LG 42LB5700
Samsung UE32H5500
Samsung UE40H5303A
Samsung UE40H6200 (3D egyáltalán nem fontos, nem érdekel)
Sony KDL32W705

Előre is köszi a válaszokat!

(#9034) Imi1981 válasza B-L-A-C-K (#9018) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Megnéztem a linkelt képeket a beállításokról és láttam olyat, hogy természetes bőrszín. Ez tényleg láthatóan változtat rajta? Amúgy rengeteg képbeállítási lehetőség van, ez nagyon tetszik a sonyban, remélem minél előbb ki tudok próbálni egyet.

(#9035) B-L-A-C-K válasza Imi1981 (#9034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen változtat a színeken az is, tényleg sok minden állítási lehetőség volt rajta, nekem is volt pár nap/hét mire belőttem ahogy gondoltam.

(#9036) Dog 11


Dog 11
tag

Sziasztok !

Új tv KDL-40W605B.Első bekapcsoláskor beprogramozva a Digikábel hálózatára /digitális és analóg csatornákra/.Szoftververzió utána frsisítve : PKG2-263EUA .Csatornák rendben betöltve és minden működik.
A meglepi ezután,hogy a Beállítások>Digitális beállítások>Digitális Kézi hangolásra lépve : "nem érhető el a jelenlegi beállításokkal"-szöveg jelenik meg /nem aktív a menü /. Az analóg beállításoknál ugyan ez a menüpont aktív .PC,DVD,Videó van csatlakoztatva jelenleg.Mit lehet tenni ? Eddig nem találtam megoldást. Hogyan lehet aktiválni vajon a Kézi hangolást,mit kell a beállításokon megváltoztatni,amire szükség lesz - ismerve a Digi sűrű csatorna átrendezéseit.

Köszi a választ,ha tudja valaki a helyes megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#9037) Clemi


Clemi
veterán

Az mennyire lehet járható út, ha a TV mellé teszem a kalibrált IPS paneles monitorom és ugyanazt a teszt ábrát nézve a TV-n és monitoron is, megpróbálom a színeket belőni?

(#9038) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.
Van egy KDL42W705B-m és néha a menüben letilt (szürke) a feliratkezelés opció. Ez olyankor kellemetlen, mikor egy szinkronos film után megnéznék egy feliratosat, de nem tudom bekapcsolni hozzá, mert nem enged belépni. Viszont ha elindítok egy másikat, akkor már engedi bekapcsolni, és így már az eredetileg nézni akart filmen is lesz. Na de ha mondjuk a pendrive-on pont csak 1 van, akkor mit csinálok? Miért lehet ez, hogy néha letilt?
Köszi,
hazazs

(#9039) Clemi válasza wattafaka (#9038) üzenetére


Clemi
veterán

Mint nálam tegnap, csak épp félig 3D módban maradt a TV. Néztem egy 3D filmet a Dune lejátszóval, utána meg elindítottam egy sima HD filmet. Csak az tünt fel, hogy a lejátszó képernyőn megjelenő visszajelzései (play, pause) SBS módban jelentek meg, ahogy a korábbi film. A teljes felület persze jól jelent meg, csak ez a két gomb kijelzés. Gondolom valami belső puffer nem ürül ki ilyenkor, és nálad is ez lehet. Egy TV ki-bekapcs talán megoldja?

(#9040) wolf033


wolf033
senior tag

Fel kéne fogatnom 2 tv-t a felra de elvesztem a tartók rengetegében.

48W585 milyen tartóval kell felfogatni illetve van egy 32"-os Samsung LCD-m is (nem tudom most a pontos típusát) amit szintén fel akarok fogatni a falra.? Milyen tartókat nézegessek az occsó kategóriákból? :)

(#9041) wattafaka válasza Clemi (#9039) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem próbáltam, de ha legközelebb így járok ki fogom. Köszi az ötletet.

(#9042) superg válasza lexter00 (#8897) üzenetére


superg
senior tag

Euronicstól kértem utólag garijegyet és nekem is ilyet küldtek

(#9043) Dealer95 válasza superg (#9042) üzenetére


Dealer95
őstag

Az enyémhez is ilyen van (tavalyi vásárlású W905).

(#9044) agabe válasza superg (#9042) üzenetére


agabe
addikt

Emailben kérted, vagy telefonon zaklattad őket ? :)
Havertól átveszem az 528-ast olcsón ahogy vette (60W605 családban már másnál virít, örülnek neki, és igen..a képhibák kevésbé láthatók a 828-on ezért a nagy méret ellenére nem bírtam megtartani a W605-öt, de ahova vittem ott nem zavar senkit) viszont akkor a garijegyet már nekem kell beszereznem, később meg majd szerzek valami hasonlóan jóképű 60-ast.

(#9045) Silverfox91


Silverfox91
újonc

Pénteken vettük át a Tv-t és ma sajnos észrevettem egyetlen pixelhibát a képernyő bal felén. Folyamatosan zölden világít, és igazából csak közelről látszik, ahonnan nézzük, nem, de a tudat azért bosszantó. Média markttól vettük. Elvileg a három munkanapban az átvételtől így még benne vagyunk, szerintetek érdemes vesződni vele, van rá esély, hogy kicserélik?

(#9046) Dealer95 válasza Silverfox91 (#9045) üzenetére


Dealer95
őstag

Próbáld meg egy kicsit dörzsölgetni a pötty körül a kijelzőt (na persze ne csiszolópapírral), ismerősömnek így eltűnt egy pixelhiba és azóta sem tért vissza.

(#9047) baphomet válasza agabe (#9032) üzenetére


baphomet
senior tag

Persze, ez a dinamikus kontraszt, csak a sony nem annak nevezi. Ennek pont így kell működnie. Én úgy vettem észre, hogy alacsonyan hagyva még elviselhető a fényerő fel/le állítgatásából eredő villogás, és az is csak akkor vehető észre igazán, ha gyakori vágások vannak sötét és világos jelenetek között, vagy, ha villogó fényforrás (gyertyafény, villogó lámpatest ...) szerepel a jelenetben.

(#9048) viharkabat válasza Dog 11 (#9036) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nincs előttem a menü, fejben próbálom rekonstruálni, de valahol meg kell adni a szolgáltatót is. Ott próbáld meg úgy, hogy NE a Digi szerepeljen, hanem Egyéb (ha jól emlékszem ez az opció van)

(#9049) baphomet válasza Imi1981 (#9034) üzenetére


baphomet
senior tag

Én semmi hatását nem vettem észre a természetes bőrszín opciónak. Ez jellemzően arra hivatott, hogy bőrtónusoknál megjelenő pirosas elszíneződéseket (pl.:annak is borvirágos az orra, aki nem is iszik :) ) tüntesse el, de mivel -és erre szinte minden teszt kitért- az ezévi Sony W6, W7, W8 modelleken a piros szín a többihez képest alulszaturált, így szükség se nagyon van rá.

[ Szerkesztve ]

(#9050) Silverfox91 válasza Dealer95 (#9046) üzenetére


Silverfox91
újonc

Köszi a tippet, de sajna nem vált be.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.