Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Skorpio.59.j


Skorpio.59.j
tag

Akit érdekel : [link]

(#49002) Celtis válasza hcs57 (#49000) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, ahogy írtam is, mozifilmeknél nem jelent akkora problémát a beépített app használata. Akadozást semmiképpen.

(#49003) Celtis válasza Skorpio.59.j (#49001) üzenetére


Celtis
veterán

Aki 65-ös tv-t akar venni, nemigen kell gondolkodnia. :C

(#49004) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Nekem olyan kérdésem lenne, ha tudna valaki segíteni, hogy M4 sport élő streamet szeretnék az Xf9005 tvn nézni. Telón és tableten van a playen olyan app hogy M4 sport és olyan is hogy Médiaklikk itt lehet a többi közszolgálati adót is ingyen nézni.
A tv play áruházában egyik appot sem találom.
Rá lehet ezeket az appokat valahogy a tv-re telepíteni?
Ha nem, esetleg másik appal meglehet ezeknek az élő streameknek a nézését oldani mivel ezek ugye elvileg ingyenesen nézhetők?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#49005) szasza0608 válasza icemad (#48998) üzenetére


szasza0608
csendes tag

Én nem játszok le hálózatról semmit. Kivéve youtube videókat alkalmazásról. Nekem külső hdd-ről lenne 4k film lejátszása.

(#49006) szasza0608 válasza Celtis (#48997) üzenetére


szasza0608
csendes tag

Ha csak 4k mozifilmet néznék külső hdd-ről, akkor nem jelentene gondot ezek szerint? Átlagos 4k mozi mennyi fps?

(#49007) Joshi válasza #46129152 (#48995) üzenetére


Joshi
titán

Ha találsz is 65"-ban Full HD tévét, attól az Isten mentsen meg. ;]

(#49008) Joshi válasza szasza0608 (#49006) üzenetére


Joshi
titán

A mozifilmes 4K (UHD) filmek is 24p-sek, ebben semmi különbség nincs. Abban van különbség a Full HD-hoz képest, hogy 4K felbontású és BT2020-as színterű, ill. 99%-ban HDR a kép.

(#49009) icemad válasza Rogiii (#49004) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kodi programhoz van ilyen kiegészítő, csak nem tudom, hogy működik e még. A kodi fórumban kérdezz rá. (egyébként sem egyszerű a kiegészítők telepítése tv-n.)

Vagy próbáld meg ezt a leírást online tv-hez: [link]

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49010) Celtis válasza Rogiii (#49004) üzenetére


Celtis
veterán

USB-ről szinte bármilyen apk-t tudsz telepíteni. Az áruházból tegyél fel egy fájlböngészőt, pl X-plore ami látja az usb-t.
A másik opció, a Kodi és megfelelő addon.

(#49011) matt22 válasza szasza0608 (#48996) üzenetére


matt22
tag

Alap dolgokra tökéletes a beépített vagy akár az utólag telepített lejátszók is, de sok szempontból korlátozott hogy milyen erőforrásokhoz férnek hozzá a TV hardverei közül. E tekintetben nyilván a Sony saját médialejátszója a legjobb mert az eleve a rendszer integráns része. Ennek ellenére pl. TrueHD-Atmos adatfolyamot az sem tud kiküldeni HDMI-n, ez csak külső lejátszóval oldható meg.

(#49012) Rogiii válasza Celtis (#49010) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek. :R
Holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#49013) Celtis válasza szasza0608 (#49006) üzenetére


Celtis
veterán

Az fog menni. Arra figyelj, hogy amikor ilyen filmet nézel (akár Kodival vagy a gyári lejátszóval) ilyen mozgás beállításokta használj:
- Motionflow True Cinema vagy
- Motionflow Egyéni, Egyenletesség 0;
és Film mód Magas

(#49014) Pikkolo^^ válasza hcs57 (#49000) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A filmeket usb-ről játszottad le? Ha igen akkor megosztással másoltad rá a filmet miközben rá volt dugva a tv-re vagy az usb-t levetted és pc-ről másoltad fel? Számítógépről szeretném elérni a tv-t mindeddig sikertelenül.

(#49015) hcs57 válasza Pikkolo^^ (#49014) üzenetére


hcs57
őstag

Mióta a 8-s android van rajta, nekem sem működik PC-ről. A legfrissebb szoftver sem javította a "átvitel eszközre" hibát.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#49016) mano42


mano42
aktív tag

Feltelepítettem a Button Remappert. Az alap funkciók ingyenesek, viszont a személyreszabott plusz gombok programozása fizetős, de nem drága. Sikerült a Google Play gombra rátenni a Hbo go-t, a piros gombra a youtubot, a zöldre meg a Tunei rádiót. Azonkívül az APPS gombot áttettem az áruházra, hisz úgyis fölösleges mert a HOME hosszú lenyomásával ugyanazt csinálja gyárilag mint az APPS. Elméletben tud duplaklikk-hosszú klikk funckiókat is, még egyelőre nem foglalkoztam azokkal. Azonkívül tud rendszer beállításokat is kezelni viszont azok általános android beállítások, nem tévé specifikusak. Szerettem volna a Help gombot átprogramozni, hogy váltson a belső hangszóró- külső hangszóró között (optikain van rákötve egy logitech 5.1, tehát azt nem tudja automatikusan kezelni) de még nem sikerült. Mindenesetre örvendetes, hogy van lehetőség azt a millió fölösleges gombnak új funckiót adni.

[ Szerkesztve ]

(#49017) Pikkolo^^ válasza hcs57 (#49015) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez nem túl fényes így.

(#49018) hcs57 válasza Pikkolo^^ (#49017) üzenetére


hcs57
őstag

Írtam a Sony supportnak, annyit haladtunk előre, hogy az nem volt nekik jó, mit telepítettem, hanem a tv képernyőn mi a verziószám?
Elküldtem a képernyő képet.. ennyi.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#49019) mano42


mano42
aktív tag

Biztos volt már szó róla, de nem fogok csaknem 50ezer hozzászólást elolvasni, abban az esetben ha csak külső forrást használsz (bármilyen médialejátszó, bluray, android box stb) be lehet kapcsolni a PRO módot és csak a lényeges funkciók elérhetőek, google integráció nélkül. https://pro-bravia.sony.net/guides/mode/index.html

(#49020) Pikkolo^^ válasza hcs57 (#49018) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tettem fel a tv-re egy ftp szervert, de azt írja nem támogatja az Android Storage Access Frameworkot így nem tudok rá írni. Szóval már csak azt kell kiderítenem hogyan kell kiköszöbölni ezt.

(#49021) pinnacle válasza Celtis (#48999) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem azt kell eldöntenem, hogy mennyire zavar az akadás. Család észre sem veszi, nekem meg ráállt a szemem. Az viszont jó, hogy PWM mentes, idén már csak kettő ilyen TV van, azok Edge IPS-sek. Nekem tavaly a 49"-es TV-ktől fájt a szemem, TV nézés után homályosan láttam a betűket, ezzel viszont semmi gond sincs. Ezért tartok a XG/XF9005-től, azok PWM-sek. Tehát vagy ez marad vagy Oledet kell vennem.

[ Szerkesztve ]

(#49022) Celtis válasza pinnacle (#49021) üzenetére


Celtis
veterán

Most komoly, hogy a 720Hz-es PWM-et látod?

(#49023) subset válasza Pikkolo^^ (#49020) üzenetére


subset
senior tag

Esetleg megpróbálhatod ezt fájlok mozgatásához : syncthing
bár nem tudom fog-e droid tv- működni

Használj Te is szabad szoftvert !

(#49024) pinnacle válasza Celtis (#49022) üzenetére


pinnacle
nagyúr

49XF8505 volt, ami most nézem lehet, hogy nem is PWM-es. Mondjuk nem is értem a Flicker Free miért csak pár TV-nél van jelezve. Ha nem az, akkor nem tudom mi volt a gond, de TV nézés után homályosan láttam az apró betűket, ezzel viszont nincs semmi gond.

(#49025) vlevi válasza pinnacle (#49024) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor megvettem az xe8505-t, pár perc nézés után szétfolyt a szemem tőle. A megoldás nekem az volt, hogy a színhőmérsékletet a normál helyett melegre állítottam. Latszolag nincs sok kulonbseg, megis sokat szamitott. Ugyanez a helyzet a telefonommal , es a tablettel is.

(#49026) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy idős rokonom szeretné használni a Netflixet a Sony Bravia KDL-48R55xC készülékén. Távsegítséget szeretnék nyújtani neki, de mivel nincs Sony tv-m így elég nehézkes.
A távirányítón van Netflix gomb, de nem tölt be. Netre van kötve a tv. A Youtube-on lévő aktivációt megcsinálta.
Lehetséges az hogy nincsen fenn a Netflix applikációja a tv-n? Bementünk Home gombbal a Video-hoz (amit magyar nyelven eldugtak a Media-ba, Youtube-on nézve főmenünek kéne lennie) és azt mondja, hogy nincsen semmi benne. Rossz helyen nézhette? Hogyan lehet feltenni a Netflix app-jét?

Köszönöm,
lalakov

(#49027) Joshi válasza lalakov (#49026) üzenetére


Joshi
titán

Ez a tévé nem Androidos, szóval telepíteni nem lehet semmit rá. Itt olvasd el hogy mi a módja. Annyit azért érdemes tudni, hogy a régebbi tévékből törölték a youtube és egyéb netes lejátszás funkciókat. Nem tudom hogy ennél a modellnél ez megtörtént vagy sem.

(#49028) Joshi válasza Joshi (#49027) üzenetére


Joshi
titán

"A két appot, a YouTube-ot és a Netflixet kiemelték, így ezek azonnal, a főmenüből is elindíthatóak, kár, hogy utóbbi egyelőre Magyarországról csak különféle trükkök segítségével érhető el."

Azóta már Magyarországról is elérhető a Netflix, de az is lehet hogy ezen a tévén akkor se engedi. Esetleg meg kellene nézni, hogy van-e újabb firmware rá.

(#49029) icemad válasza lalakov (#49026) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg kérdezz rá a Netflix topikban. Ha más nem, akkor külső eszköz jó lehet. Német amazonon a 4k firetv stick 30 euró, a full hds 20 euró. Ennyiért nagyon jó az ár/érték arány.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49030) lalakov válasza Joshi (#49027) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. :R
Akkor ez a Youtube törlés nem csak a Samsung kiváltsága. :W És a Samsungnál is eltűnt a Netflix a 2011 és régebbi tv-ken, de ez ha jól tudom 2013-as.
Néztem új firmwaret, van. Viszont az azzal jár, hogy mindent újra be kell állítani a tv-n. Az neki nem fog menni. :(
Van még egy megoldás, ami a kézikönyve szerint tud. A képernyő tükrözése mobilról. Ez ugye működik?

icemad: Ezzel megint az a baj, hogy azt is be kell állítani és ha valaki nem ért hozzá, nehézségekbe ütközhet. De köszönöm. :)

(#49031) pasztiz


pasztiz
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy XG70-es Bravia-t. Azt kérdezném, hogy létezik, hogy a CI+ foglalat egyik szélső lába direkt el van hajtva? Nem tudtam hogyan kell behelyezni, ezért belenéztem, és akkor vettem észre. Egyébként UPC Mediacard-ot dugtam bele, és egyelőre nem vettem észre vele problémát. Köszönöm!

(#49032) Joshi válasza pasztiz (#49031) üzenetére


Joshi
titán

Ha tudod fotózd le hogy nálad milyen.

(#49033) Joshi válasza lalakov (#49030) üzenetére


Joshi
titán

A képen látható menüben kell lennie, ha nincs ott akkor ennél a modellnél is törölve lett.

(#49034) pasztiz válasza Joshi (#49032) üzenetére


pasztiz
csendes tag

Hát, tudod, most hogy sikerült bedugni, és jónak tűnik, nem szeretném kihúzni. Ha én görbítettem el, akkor így legalább nem fogok többet elgörbíteni.
Csak megnyugodnék ha tudnám, hogy ez direkt ilyen.

(#49035) mano42 válasza lalakov (#49030) üzenetére


mano42
aktív tag

Tudtommal nem jószántukból törölték anno, hanem a Youtube átállt flash-ről html5-re és a tévék nem voltak erre felkészítve hardwerileg.

(#49036) Joshi válasza pasztiz (#49034) üzenetére


Joshi
titán

Megnéztem és nálam nincs elgörbülve egyetlen egy láb se, sajnos lefotózni nem tudom mert nem bír vele a telóm.

(#49037) fer


fer
őstag

Sziasztok! Múlt héten vettem egy KDL-50WF665 tv-t, és az a problémám, ha rádugom a digi beltériét (KAON 9240) akkor azon a hdmi-n nem lehet semmit állítani, nem reagál az options és a home gombokra, mindkét hdmi-n ue. a helyzet, a beltéri menüjében sem lehet erre vonatkozó beállítást találni, vagy a tv menüjében kellene valamit állítani, találkozott már valaki ilyennel? Ha kikapcsolom a beltérit akkor működik az options és a home.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49038) lalakov válasza Joshi (#49033) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm.

A Netflixet egyébként miért törlik a régebbi tv-kről? Ezért nem fogok újabb modellt venni.
mano42: Egy ilyen magyarázatot elfogadok, de eddig senki nem indokolta meg.

(#49039) pasztiz válasza Joshi (#49036) üzenetére


pasztiz
csendes tag

Köszönöm! Nem bántom, mert hibát nem tapasztalok egyelőre.

(#49040) Joshi válasza lalakov (#49038) üzenetére


Joshi
titán

Na de a képen látható Internetes tartalom fül üres nála? Mert erről még nem nyilatkoztál. Ha üres akkor nincs mit tenni, max megpróbáljátok a firmware frissítést hátha.

(#49041) mano42 válasza lalakov (#49038) üzenetére


mano42
aktív tag

(#49042) lalakov válasza Joshi (#49040) üzenetére


lalakov
senior tag

Ezt még nem sikerült kideríteni. :)

(#49043) Ronam válasza lalakov (#49038) üzenetére


Ronam
addikt

Mennyire régi az a tv? Van itthon egy 32W650, azon megy a Netflix.

(#49044) pinnacle válasza vlevi (#49025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt hittem a PWM miatt van probléma, a nagyobb méret miatt. Monitorom, régi TV is PWM-es, de azokkal nincs semmi gond. Én is melegre állítva használtam, mégsem volt jó. Azt hittem már soha nem lehet nagy TV-m, mert nem bírja a szemem. :) Sony akkor vált PWM-re, ha a LED mozgás módot bekapcsolom. Akkor viszont piszkosul villog, igaz jobb a mozgás, de nézhetetlen, sötétebb is a kép.
IFC-t kikapcsolva, ugyanúgy szaggat a Panasonic is. Ez fekete kockákat illeszt be. Gondolom a Motion Flow lehet a Sonynál. 50WF665-on állítólag állandóan be van kapcsolva, nem lehet állítani. IFC bekacsolva, 24p-nél, 24p Smooth Film-re vált, nem is akad.
Innen letöltöttem pár demót. El is dőlt, hogy marad az FHD-s TV. Ezek a felvételek gyönyörűek voltak, nem is tudom, hogy 2-3 méterről meg lehet-e különböztetni a 4K-s TV-től. Tehát a kiváló minőség FHD-n is szuper, a gyengébb FHD, SD (VHS, miniDV 720x576) felvételeim viszont biztos jobbak FHD-n, mint 4K-n. Ezt a szaggatást meg el kell viselni. Lassan már nincs is FHD-s TV, más VA, Direkt LED-es meg pláne nincs.
WG az újabb. Nálunk nem kapható. Lehet ugyanaz, csak fekete a lába.

[ Szerkesztve ]

(#49045) szana8


szana8
tag

Hello,

Nem tudom volt e már de új firmware van elérhető: https://www.sony.hu/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe8505/articles/00206881

Ezen felül lenne még egy kérdésem. Nemrég vásároltam egy Sony XF9000-es soundbart a TV-hez (XE8505). HDMI-vel van összekötve. Kb egy hete tapasztalok hangkimaradást. Random indőnként jön. Ha csatornát váltok a TV-n akkor visszajön a hang. Valakinek van ilyen tünete még? Illetve a factory reset előtt mit érdemes kipróbálni?

Köszönöm

(#49046) Andrew801 válasza ozzy711 (#48917) üzenetére


Andrew801
tag

Nekem is fagyott szinte naponta. Csak HBO Go van rajta pluszban. Illetve egy TV box. Az utolsó előtti frissítéssel jobb lett, most már csak 3-4 naponta fagy. Általában akkor, amikor TV androidos menüből megyek vissza TV digitális csatornára.

(#49047) ozzy711 válasza Andrew801 (#49046) üzenetére


ozzy711
őstag

Nekem is kb. 3-4 naponta fagy, úgy, hogy csak tv csatornákat nézek, illetve a pc. bemenetet használom. Az utolsó frissítésben bízok egyelőre, majd meglátjuk.

(#49048) Celtis válasza pinnacle (#49044) üzenetére


Celtis
veterán

Attól tartok keverednek a fogalmak. Ha nem haragszol, kicsit pontosítanék.

A PWM a háttérvilágítás fényerejének szabályozására szolgál. Általában magas, többszáz Hz frekvenciájú, mégis van aki érzékeny lehet rá. Nem lehet ki vagy bekapcsolni, legfeljebb maximális háttérvilágítás fényerőnél szűnik meg.

A BFI (black frame insertion) kifejezetten a mozgás elmosódás csökkentésére szolgál. Fekete képkockákat szúr be. Alacsony frekvenciájú ezért sokkal inkább érzékelhető vibrálást okoz és sokakat kifejezetten zavar is. Menüből választható funkció. Bekapcsolásakor a TV fényereje csökken.

IFC (inter-frame creation) Mozgás interpoláció. A TV két képkocka közé köztes képkockákat hoz létre és jelenít meg. Egyrészt folyamatosabb mozgásmegjelenítést okoz másrészt javítja a mozgás elmosódást. Semmiféle villódzást nem okoz, mert nincs köze a BFI-hez. Ellenben ez a beállítás vezethet az ú.n. szappanopera hatáshoz.
Ez is menüből állítható (a user manual szeirnt az 50WF665-on is van Motionflow beállítás a kép menüben)

(#49049) Joshi válasza Andrew801 (#49046) üzenetére


Joshi
titán

+(#49047) ozzy711

Milyen tévétek van?

[ Szerkesztve ]

(#49050) Andrew801 válasza Joshi (#49049) üzenetére


Andrew801
tag

Nekem 65XE8577 (u.a. mint a 8505, csak ezüst a keret)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.