Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) lexter00 válasza tothgergo90 (#15989) üzenetére


lexter00
őstag

Mielőtt frissitesz olvasd el hogy mit érint a frissités,lehet hogy te nem is használod azt a funkciót amire frissitést dobnak ki.

(#16002) tylerddd


tylerddd
veterán

Kellett nekem dícsérnem, nálam is fagy a youtube W829B-n. Csak bemenetváltással tudok kilépni az appból, másra nem reagál.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16003) oszy


oszy
veterán

Miért lehet az, hogy bekapcsolást követően (miután sokáig nincs bekapcsolva) ezt a hibaüzenetet kapom: Egyes alkalmazások betöltési hiba miatt nem elérhetőek.

Oké, hogy az i-Manual azt írja csináljak egy gyári beállítást, de én nem akarom, hogy az összes kép és hangbeállítás nullázódjon!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16004) nismoka


nismoka
addikt

50" W809C Első benyomások.
A legelső üzembe helyezés eltart elég sokáig, android rendszer frissítés stb. Jó sok mindent el kell fogadni, adat kezelési nyilatkozatok stb.. :) Viszont ezután már a tv gyorsabb mint az elődje, nem gondolkozik annyit bekapcsolás után. A menü teljesen megváltozott, a képbeállításokban még több lehetőség van, a Motionflow kapott egyéni beállítást is a gyáriak mellett két csúszka formájában. A jelenet választás eltünt, ezek bekerültek a képmódok közé. A szinárnyalatokhoz bekerült még kettő profi mód ami nem tudom mit takar pontosan (egyelőre), de megvan a meleg, semleges, hideg is természetesen. A fehér egyensúlyt még több fokozatban lehet állítani. Az Options gomb eltünt, helyette Action Menü van ami szintén egy kis gyors menüt hoz elő felül de mindig annak függvényében hogy mi a forrás és ahhoz kapcsolódó opciokat ajánl fel, nagyon praktikus. Az android rendszer nem rossz de elég kevés még az alkalmazás, pld web browser sincsen még. Játékok vannak szép számmal, nyomtam is egy Asphalt 8-at tv távirányítóval. :)
A video lejátszó olyan mint pld a sony telefonokon de letölthető a VLC is ami szerintem rosszabb. A program guide szép lett lényegében az is android alapon megy. Amit még nem teszteltem az a Bluetooth cuccok kezelése, pld bill, vagy joy, és fejhallgató, ezeket majd holnap. Tetszik a rendszer, de még csiszolni kell kicsit és nagyon is rendben lesz ez. A képminőség kb ugyan az mint az elődje így első blikkre, de nem tudtam egymás mellett hasonlítani mert a tavalyi már nincsen. Ja igen és már VESA kompatibilis tehát venni kell fali tartót mert nem jár hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16005) headhunter


headhunter
addikt

Analóg csatornák törölhetőek vagy hol lehet beállítani az analóg csatornák tiltását? (DVB-S és DVB-C, Sony KDL-55W829B)

(#16006) nismoka válasza oszy (#16003) üzenetére


nismoka
addikt

Hálózat/Internetes tartalom frissitése, ezt próbáld ki.

(#16007) nismoka válasza headhunter (#16005) üzenetére


nismoka
addikt

Nem kell azt tiltani, egyszerüen nem kapcsolsz analogra. ;)

(#16008) Hejakut válasza Janaboy (#15974) üzenetére


Hejakut
csendes tag

Köszönöm, kényszerítve a BD-lejátszót 1080p-re, már jó. Nem tudom, hogy az Aut. menüpont miért 1080i-t adott a kimeneten. Még 1x kösz az ötletet.

(#16009) oszy válasza nismoka (#16006) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Megcsináltam. Holnap kiderül használt-e :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16010) headhunter válasza nismoka (#16007) üzenetére


headhunter
addikt

Ez is megoldás, de engem picit "zavar"...

Eddig volt Invitel TVBox HDMI összekötéssel + Analóg + DVB-S, S2 (Műhold).

Most a Boxot lecseréltem CA modulra, maradna a DVB-C (Digitális Kábel) + DVB-S, S2 (Műhold) csatornalista

Digital/Analóg gombra sorban vált az analóg+kábel+műhold között. (Analóg csatornák nagyon gyenge minőségűek, ezért szeretném kiiktatni...)

(#16011) oszy válasza oszy (#16009) üzenetére


oszy
veterán

Meg volt a próba! Így is előjön a hibaüzenet! :W

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16012) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Valaki,aki jobban benne van ebben a tv dologban,ha tudja,mondja már meg, mi a bánatért vannak megint ezek az új szériás Sony tvk így túlárazva?

(#16013) radi8tor válasza Unlimited (#16012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindig ennyibe kerül az új.
Én anno 315000 vettem a 42"-os W4500-öst, ami még csak nem is csúcsmodell volt. :)

⭐ Stella

(#16014) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Egy picinyke segítséget szeretnék kérni. Nagyon sokáig napi szinten követtem a fórumot, de egy ideje lemaradtam. Televízió vásárlás előtt állunk és ismét Sonyt szeretnénk. Az előző 2011-es modell még mindig hiba nélkül teszi a dolgát, nagyon szeretjük, de kezd problémás lenni, hogy mindenki mindent csak azon a tévén szeretne nézni. A kiszemelt áldozat: KDL-55W829B. Kíváncsi lennék rá, hogy aktív vagy passzív 3D-s? Ips panel benne vagy sem? Tudom, hogy nem mai darab, és régebben hallottam olyan legendát, hogy a hibásabb modelleket (a panelen sok a bevilágítás stb.) visszadobozolva is kiárusítják, de Sony szalonban vennénk, ezért kell-e ilyesmitől tartani? Most 300000 Ft-ért látom, mennyire elfogadható az ára?

A segítséget előre is köszönöm!

(#16015) nismoka válasza szagnes69 (#16014) üzenetére


nismoka
addikt

2014-es tipus, Aktív 3D, VA panel.

(#16016) Sárpac válasza radi8tor (#16013) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, csak azért jobbak is voltak a mostaniak meg ua, csak android és 2x ár! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16017) Janaboy válasza Hejakut (#16008) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet nem kap meg vmi jelet jol, ki tudja..sztem ezen folos izgulni a lenyeg h jo :K

Janaboy

(#16018) nismoka válasza Sárpac (#16016) üzenetére


nismoka
addikt

Tavaly pld egy 50W829B 330ezerrel nyitott, jelenleg az 50W809C is ennyi, miközben a dollár is emelkedett.
Az idei tudása nagyobb lett az android miatt.

[ Szerkesztve ]

(#16019) Sárpac válasza nismoka (#16018) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Csak most sokkal szélesebb a piac meg ott vannak az uhd tvk amik hasonló árban vannak ilyen méretben.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16020) nismoka válasza Sárpac (#16019) üzenetére


nismoka
addikt

A hasonló árú UHD-t inkább hadjuk...

(#16021) szagnes69 válasza nismoka (#16015) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! Esetleg érdemes lenne idei televíziót venni? Melyik az 55W829B utódja?

(#16022) nismoka válasza szagnes69 (#16021) üzenetére


nismoka
addikt

55W809C az utód, viszont 400ezer.

(#16023) szagnes69 válasza nismoka (#16022) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Igen láttam az árakat. Az 55W829-ről jó véleményeket olvastam, a másikról még nem igazán láttam teszteket. Nagy különbség van a két tévé között? Várjak esetleg tovább a 2015-ös modellre, hogy lejjebb menjen az ára, vagy annyira nem jobb és vegyük meg 55W829-et?

(#16024) Dave™ válasza szagnes69 (#16023) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vegyed az 55W829-et, kb. annyi a különbség az újban hogy Android fut rajta, és picit jobb 3D-ben, cserébe sikerült pár fronton gyengébbnek lennie, mint a 2014-es modell.

(#16025) Clemi válasza szagnes69 (#16023) üzenetére


Clemi
veterán

Amit nekem sikerült kiderítenem, az alapján csak a szoftveres környezet változott az idei W modellekben. Hardveresen semmi változás, csak Android alapú a rendszer a TV-n.

(#16026) szagnes69 válasza Dave™ (#16024) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a választ! :)

(#16027) szagnes69 válasza Clemi (#16025) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#16028) nismoka válasza Dave™ (#16024) üzenetére


nismoka
addikt

Nem mondanám hogy gyengébb lett, szolgáltatásokra többet tud, gyorsabb is lett, a képminőség kb ugyan az talán a kontraszt és a fekete még jobb lett, viszont nem jár hozzá 3D szemüveg. Az input lag nőtt de az is még teljesen elfogadható, és csak játékosoknak lehet érdekes, viszont bekapcsolt interpolációval kisebb az input lagja mint az elődnek ha valakit érdekel, PS4 30FPS ből csinálhatsz 60FPS-t vele. ;) A motionflow is testre szabhatóbb amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#16029) nismoka válasza Clemi (#16025) üzenetére


nismoka
addikt

Gyorsabb proci van benne és 16GB belső memória is van ami az android alkalmazásokhoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#16030) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Az új televíziókhoz jók a régebbi 3D-s szemüvegek (TDG-BR250)?

(#16031) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony X930C review [link]

(#16032) nismoka válasza szagnes69 (#16030) üzenetére


nismoka
addikt

:(

(#16033) szagnes69 válasza nismoka (#16032) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Jajjjj...

(#16034) nismoka válasza nismoka (#16029) üzenetére


nismoka
addikt

ööö csak 8GB memória van.

(#16035) B-L-A-C-K válasza nismoka (#16004) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is hasonlót írtam róla mikor egy üzletben nyomogattam. Androidos játékokat viszont nem néztem, Asphalt 8 nem szaggatott rajta?

(#16036) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-55W805C review [link]

"State-of-the-art HD pictures for those not convinced by 4K....input lag measures around 20ms when using the TV’s Game mode."

(#16037) Dave™ válasza nismoka (#16028) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem pedig úgy rémlik egy múltkori rtings.com-os összehasonlításból, hogy a szürke és a betekintséi szög rosszabb lett. A több szolgáltatás leginkább az Androidhoz kapcsolódik gondolom, azt meg ha valaki nem használja a Smart funkciókat, nem fogja sokat látni. Nekem pl. HTPC van rádugva, teljesen hidegen hagy az oprendszer, amit futtat. A 3D szemüvegek hiánya is fájó pont, lehet külön venni azt is, ha használni is szeretné az ember ezt a funkciót, én pl. lehet nem vettem volna ha nincs hozzá mert alapból nem érdekelt, de így hogy volt használom rendszeresen.

(#16038) nismoka válasza Dave™ (#16037) üzenetére


nismoka
addikt

Úgy látom amit linkelt most nightshadow kollega tesztet eléggé rendben találja a képminőséget. :)

Google fordítás: "A lenyűgöző minőségű a 55W805C képei tenni a választ egy kicsit könnyebb: azt állíthatom, hogy ha úgy dönt, hogy HD elég neked, akkor nehéz elképzelni bármiféle TV 2015-ben végez jobb munkát, mint ez a Sony" :)

A 3D pedig tényleg sokkal jobb lett. :K

(#16039) Dave™ válasza nismoka (#16038) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én ezt láttam: link, itt a szürke és a betekintési szög is rosszabb lett, a 3D jobb, a fekete meg kb. ugyanolyan. Lassan mondjuk tárgytalan lesz az összehasonlítás, mert már nem nagyon kapni a B szériából.

(#16040) tylerddd


tylerddd
veterán

UPC Direct-hez milyen modult ajánlanátok W829B esetében?! Vagy ez kártyafüggő?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16041) Malachi válasza tylerddd (#16040) üzenetére


Malachi
addikt

ha kérsz modult, ingyen cserélik a dobozt. azt kell beletenni, amit a szerelő hoz.

(#16042) DriftD1GP


DriftD1GP
tag

Sokan írtátok hogy lefagy a YouTube app a TV-n ezért tegnap teszteltem hogy nálam is fagy e. Először telóval vezéreltem a YouTube app-on kersztül a TV-s YouTube app-ot, majd csak a TV-s app-ot használva néztem meg jópár videót. (legalább 10db) És nem tapasztaltam fagyást. Lassú volt ugyan kicsit és kétszer volt hogy átváltott kissebb felbontásra de az valószínűleg a net sebessége miatt volt. Közben egyszer kellett reklámot elnyomnom. Valaki írta hogy lehet a reklámok miatt fagy. Nálam ez se okozott gondot.
A TV 50w828b a PKG2.303EUA softverrel
Teló egy S4 a 10.24.57-es YouTube app-al

(#16043) nismoka válasza DriftD1GP (#16042) üzenetére


nismoka
addikt

Nálam sem fagy pedig ment fél napig.

(#16044) dualcore válasza DriftD1GP (#16042) üzenetére


dualcore
őstag

Nálam sincs vele probléma. :N

(#16045) PpenoO válasza tylerddd (#16040) üzenetére


PpenoO
őstag

Irtam már neked a upcd topikban milyet vegyél. Bízhatsz bennem, ua. tévénk van max méretben különbözik. A szerelő tuti drágábban fogja adni a modult mint a mall vagy a sat store.

(#16046) tylerddd válasza PpenoO (#16045) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Egyébként kártya nélkül azért a tévének illene valamit látnia, ha rádugom a kábelt, nem?! Pl. műholdat se talál az automata kereső.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16047) headhunter


headhunter
addikt

Ez a "kit" jó a tv tisztítására? ("Olcsó húsnak...")

L-30 LCD képernyő tisztító kit 200ml...

[link]

(#16048) Hejakut válasza nightshadow (#16036) üzenetére


Hejakut
csendes tag

És ismereteitek szerint uaz. a panel van (natív Hz-re és egyebekre nézve) az idei 800c sorozatban ugyanazzal az elektornikával a 43, az 50 és az 55 collosban is? Mert a tavalyi modelleknél 50"-tól ugrott egy kicsit a mozgásjavítás minősége a tesztek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#16049) nightshadow válasza Hejakut (#16048) üzenetére


nightshadow
veterán

A gyárilag megadott Hz-ek alapján megegyezik a 43"-as az 50"-sel. Hogy a 43"-ban is megtalálható-e a Motionflow menü, azt nismoka tudná megmondani mert nekem még nem volt szerencsém élőben megnézni az idei felhozatalt.

(#16050) Hejakut válasza nightshadow (#16049) üzenetére


Hejakut
csendes tag

Hát, a "43-ason választható MF: Normál/Tiszta/TrueCinema/Egyéni(Egyenletesség:1-5, Tisztaság:1-5)/Ki/Egyenletes). Ha ezek megvannak, akkor biztos uaz, mint az 50"-os? :-) A tavalyi pl. 42w828/829-esen ilyen választási lehetőségek nem voltak, csak az 50"-oson?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.