Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Handymen


Handymen
csendes tag

Látott már valaki 50W828B-n rendes 3D-s filmet? Mert én még nem. 1 hete van meg a TV és tényleg szép a képe 2D-ben, de rendes 3D-t nem tudok nézni rajta.
Mi az oka annak, hogy ha az Asus laptopomat HDMI kábellel összekötöm és youtube-ról szeretnék 3D-s filmet nézni (szemüveggel + mindennel) akkor a 3D-s képeket szemüveggel is úgy látom mintha normál szemmel nézném - magyarul élvezhetetlen.
Először azt írta ki "nem támogatott formátum, állítsa át a pc kimenetét". Aztán mikor a képet nem osztottam meg a pc-vel csak TV-re tettem ki akkor már nem jött az üzenet. De a 3D így is egy fos volt.
Mi lehet ennek az oka? Csak letöltött 3D filmeket lehet nézni, vagy mi? :F
Vagy talán a kábel nem elég jó?

Meg az is érdekelne, ha ez 3D-s TV miért nem lehet a 3D gomb lenyomása után tényleges 3D-t választani? Csak a 2D -> 3D átalakítást ajánlja fel, meg a többi hülyeséget (egymás alatt, mellett, stb.) de tényleges 3D nem választható...

Van valami tapasztalatotok laptopról nézett 3D-s filmekkel? Jól jönne egy kis segítség. :R

(#9502) Joshi válasza Handymen (#9501) üzenetére


Joshi
titán

Ha igazán jó 3D-t akarsz akkor szigorúan eredeti méretű (50GB)Blu-Ray-t nézz, mkv mókolt sz@rokkal soha se lesz igazi 3D élményed.
A laptop HDMI kimenete 1.4a?

(#9503) Bib válasza Joshi (#9502) üzenetére


Bib
őstag

Én semmi különbséget nem látok a bd50 meg mkv 3d között.Az m2ts is konténer file mint az mkv.Igaz hogy én egy med600x3d-ről nézem a filmeket.

(#9504) Seraph 16 válasza Handymen (#9501) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ha youtube -ról nézel, akkor olyat keress, ahol a kép egymás mellett vagy egymás alatt van. Utána a 3D gombbal az ennek megfelelő beállítást válaszd.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9505) NGA válasza Handymen (#9501) üzenetére


NGA
addikt

Nem értem. Én letöltöttem a 3d filmet, és a hálózaton megkerestem a tv-n, majd elindítottam. A tv kiírta, hogy 3d, és elkezdte lejátszani. Felvettem a szemüveget, megnyomtam a szemüvegen a bekapcsológombot, és ment a 3d film. (sony 50w828) Semmit nem kapcsolgattam a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#9506) Malachi válasza NGA (#9505) üzenetére


Malachi
addikt

nekem is 50W828b van és külső file-ból játszva nem ismerte fel automatikusan, én kapcsoltam be az OPTIONS - 3d menüpont alatt a SBS-t.

(#9507) Dani Pécs válasza Dani Pécs (#9226) üzenetére


Dani Pécs
tag

Tegnap meghoztam a döntést:

Lecseréltem a házimozi erősítőmet a hangprojektor vásárlása helyett. Ez lett végül: Sony STR-DH540

Nagyon tetszik, ahogy együttműködik a TV-vel, megmaradt az 5.0 hangfalszettem, együtt kapcsolnak ki-be. A házimozi vezérlés funkció sem piskóta, meg az, hogy a TV hangerejét állítva az erősítő hangereje állítódik (HDMI ARC kapcsolaton keresztül) :C

Ajánlom ezt az erősítőt, aki hasonlóban gondolkozik.

Köszönöm a tanácsokat!

(#9508) Malachi válasza Dani Pécs (#9507) üzenetére


Malachi
addikt

hm, nekem is épp valami ilyesmi kellene. hát, majd jövőre. :)

(#9509) mattheus


mattheus
őstag

Tegnap elmentem egy hivatalos Sony szalonba, hogy megnézzem a 8-as széria modelljeit.
A vicc az egészben az volt, hogy nem volt értelmes média, amivel meg tudtam volna nézni.
Az eredeti műsor egy agyonosztott setup box-ról ment, mondhatni förtelmes minőségben.

Kértem, hogy lehetőség szerint játszunk akkor valamit Blu-Ray lemezről.........a válasz: ott még rosszabb lesz a minősége a képnek :DDD ........ következő kérdés: USB-ről lehet? ........válasz: Igen, de nincs semmi most amit lejátszhatnánk.........
végül 4K-s videót játszottunk lesz Youtube-ról...........

Összességében elmondhatom, hogy így ebben a formában nem győzött meg a termék (sok fórumos dicséret ellenére). Arról meg inkább nem is beszélnék, hogy eladni terméket így, ilyen körülmények között.........
hagyjuk.... :U

(#9510) Malachi válasza mattheus (#9509) üzenetére


Malachi
addikt

ha tényleg érdekel, és azt mondták van rá lehetőség, vigyél USB-n valami anyagot. 1080p mkv-t javasolnék. már ha van kedved visszamenni. mert ez így semmi, nem láttál semmit a tévéből.

[ Szerkesztve ]

(#9511) agabe válasza Malachi (#9510) üzenetére


agabe
addikt

Najo, de nehogy mar csak akkor tudja megnezni ha visz valamit...sony szalonban nincs megfelelo forras ?
Ha nem tudnam mit akarok venni, es meg szeretnem nezni mit tud, akkor tuti ilyen helyen nem vasarolnek.

(#9512) Malachi válasza agabe (#9511) üzenetére


Malachi
addikt

engem az ilyesmi nem érdekel, de el tudom fogadni, hogy másnak nem szimpi. nagy eséllyel az életben nem látom többet a boltost, és egy bunkó eladó flegmasága miatt nem fogok magammal kitolni, hogy messzebbről/máskor vegyem meg a kiszemelt cuccot. én visszamennék, vinnék olyan anyagot ami biztosan megfelelő teszre, aztán ha megfelel a tévé, akkor fizetek és huss ott sem vagyok. vagy megveszem máshol, esetleg neten. :)

(#9513) nismoka válasza mattheus (#9509) üzenetére


nismoka
addikt

Ez Budapesten volt?

(#9514) Malachi válasza Malachi (#9512) üzenetére


Malachi
addikt

mielőtt önellentmondásba keverednék: ha nincs a közelben másik bolt, akkor szívfájdalom nélkül vásárolnék ott ahol tudok. itt a fővárosban azért gondolom átmennék másik üzletbe.

(#9515) mattheus válasza nismoka (#9513) üzenetére


mattheus
őstag

Igen, itt történt az eset.

(#9516) Infernusz


Infernusz
csendes tag

Sziasztok! A napokban jött a HX750 modellekre frissítés. Valaki tudja mit javítottak? Esetleg tapasztalat?

(#9517) dualcore


dualcore
őstag

Visszatalálós!

(#9518) Joshi válasza mattheus (#9509) üzenetére


Joshi
titán

W8 vagy az X85?

(#9519) tarajos


tarajos
tag

Sziasztok!

A minap vásároltam egy Sony KDL42W706 tévét. Telefonnal össze lehet kötni (MicroHdmi - Hdmi) és a rajta lévő tartalmat megjeleníteni/lejátszani. Érdeklődnék, hogy kivitelezhető ez vezeték nélkül is?? Előre is köszi a válaszokat!!

peace

(#9520) tomp válasza tarajos (#9519) üzenetére


tomp
félisten

Persze!
Képernyőtükrözésnek hívják. Gyakorlatilag az eszköz kijelzőjét kiküldi wifin a tv számára. Sajnos vannak olyan telefonok amelyekkel nem hajlandó kapcsolódni.
Ha esetleg androidos telefonod van, és nem megy a tükrözés akkor ajánlom a BubbleUPnP alkalmazást. Bármit beraksz és kiválasztod a tv renderert a tv azonnal átkapcsol dlna-ra és megjelenik a média. Legyen az kép, videó, zene.

(#9521) mattheus válasza Joshi (#9518) üzenetére


mattheus
őstag

W815-öt néztem, de igazából a 829 érdekelt volna, bár asszem csak szoftveres különbségek vannak.....

(#9524) dualcore


dualcore
őstag

Sziasztok. Új vagyok ebben a fórumban, és lenne néhány kérdésem. Pár napja boldog tulaja vagyok egy
KD-49X8505B‎ tv készüléknek. Iszonyatosan jó a kép minősége és a menü gyorsasága ill a funkciók sokasága. A gondom egy kicsit a netes felülettel van. Több helyen írja hogy regisztráljam a tv-t de nem találom hogy hol lehet. És van egy olyan funkció hogy SOCIAL VIEW ott elvileg a beépített kamera képét is lehetne látni, de eddig nem sikerült. Ebben kérnék segítséget.
Visszaolvasva látom hogy volt aki a Sony szalonban próbálta volna ki a készüléket, de nem tudta. Én az MM-ben vettem, vittem magammal merevlemezt, mindenféle tartalommal (4K-FHD-HD-SD-3D FHD) és ki lehetett próbálni. Bátran írom hogy minden formátummal gond nélkül megbirkózott,gyorsan beolvasta, nem foltosodott vagy akadozott soha.
Köszönöm.

(#9528) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Ismét van gyémántkupon akció

(#9529) hroberto


hroberto
veterán

Sony Bravia KDL-40R450B TV-t vettem a napokban. Érdekes dolgot vettem észre. Ha winchestert kötök rá USB-n, a TV kikapcsolása után tovább pörög a winyó. Ez normális, vagy esetleg kikapcsolható?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9530) birno


birno
addikt

Ha PC-re van kotve HDMI-vel a TV akkor megoldhato a Bravia Sync?
Tehat ha arra a kimenetre valtok PC-n akkor mondjuk kapcsoljon be a TV vagy valtson az adott inputra?

(#9531) Clemi válasza ZetooR (#9445) üzenetére


Clemi
veterán

Az enyém is ilyen... vezetékes LAN-on ... A Dune-ről ugyanaz a film, mint a vaj, olyan sima :)

[ Szerkesztve ]

(#9532) agabe válasza theballa32 (#9528) üzenetére


agabe
addikt

Hetfo ota (minden heten ujra volt), de most csak 200ezer folotti tv-kre, igy nem fogy annyira mint eddig ;)

(#9533) theballa32 válasza agabe (#9532) üzenetére


theballa32
tag

Akkor viszont a kdl50w829 elég jó áron van.

(#9534) Handymen válasza Joshi (#9502) üzenetére


Handymen
csendes tag

Nem tudom. :( Ezt hol lehet megnézni? A laptop hátulján csak HDMI felirat van a bemenet felett és semmi több...

(#9535) Joshi válasza Handymen (#9534) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk a notebook gyártójának és azon belül a modell adatlapján? :U

(#9536) Handymen válasza NGA (#9505) üzenetére


Handymen
csendes tag

HDMI kábellel nézted laptopról? Vagy mit értesz az alatt, hogy a TV-n megkerested és ment? Letölteni csak számítógépre lehet, azt meg valahogy át kell vinni a TV-re (pl. HDMI kábel) és elvileg lesz a TV-n egy számítógép képernyőd amit már számítógépként kezelhetsz. Nem?
Letöltött filmmel még nem próbáltam. Nemsokára az is lesz és indul a teszt... :)

(#9537) mattheus


mattheus
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy pl. a W829 a többcsatornás hangot optikán átadja az erősítőnek konvertálás nélkül abban az esetben, ha a forrás HDMI-n csatlakozik a TV-hez? Pl. PS4?
vagy hasonlóan a többi márkához (pl. az én C7000 Samsung TV-m) sztereora konvertálja ?

(#9538) Handymen válasza Joshi (#9535) üzenetére


Handymen
csendes tag

A leírásban csak ennyi van:
"HDMI
HDMI Port (on selected models)
HDMI (High-Definition Multimedia Interface) is an
uncompressed all-digital audio/video interface between
any audio/video source, such as a set-top box, DVD player,
and A/V receiver and an audio and/or video monitor, such
as a digital television (DTV). Supports standard, enhanced,
or high-definition video, plus multi-channel digital audio
on a single cable. It transmits all ATSC HDTV standards and
supports 8-channel digital audio, with bandwidth to spare
to accommodate future enhancements or requirements."

Arról sajnos nincs szó, hogy ez 1.4-es, vagy nem...

(#9539) Joshi válasza Handymen (#9538) üzenetére


Joshi
titán

Áruld már el a laptopod típusát. :O

(#9540) zsírsámán válasza Handymen (#9538) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Milyen gép? Késtem.

[ Szerkesztve ]

(#9541) Dealer95


Dealer95
őstag

A médialejátszó menüjéből hogy lehet törölni a korábban csatlakoztatott eszközöket?
Pl. Plex, Serviio.
Mert most így néz ki de nem tudom eltüntetni a feleslegeseket.

(#9542) Handymen


Handymen
csendes tag

Nem mondjátok, hogy egy nyamvadt 3D film 10 és 23 GB között van? Váááá! :W

[ Szerkesztve ]

(#9543) Handymen válasza Joshi (#9539) üzenetére


Handymen
csendes tag

Asus K61IC :-)

(#9544) Dealer95 válasza Dealer95 (#9541) üzenetére


Dealer95
őstag

Közben megtaláltam!

Hálózat-> Otthoni hálózat beállítása-> Kiszolgáló megjelenítés beállítás

Itt el lehet rejteni és törölni is.

(#9545) Joshi válasza Handymen (#9543) üzenetére


Joshi
titán

Régi a notebookod ezért nem részletezik a HDMI verzióját, ez bizony csak 1.3-as.

(#9546) Janaboy válasza Joshi (#9545) üzenetére


Janaboy
veterán

Half sbshez nem kell 1.4 hdmi..

Janaboy

(#9547) matyee válasza Janaboy (#9546) üzenetére


matyee
őstag

Mihez kell? Nekem DVI output van imac-en (mini-div to dvi) :F

(#9548) Joshi válasza Joshi (#9545) üzenetére


Joshi
titán

Az asztali GT 220 specifikációjában 1.3a van szóval 1.4a felejtős.

(#9546) Janaboy igen de ő pont a gyenge 3D minőségre panaszkodott. Ki kell próbálni egy Blu-Ray 3D-t és egyből van 3D élmény feltéve ha a film is megüti a mércét. Itt a valós és a konvertált 3D filmlista.

(#9549) nismoka válasza Dealer95 (#9541) üzenetére


nismoka
addikt

Beállítások, Hálózat, Otthoni hálózat, Kiszolgáló beáll.

Ja látom már megvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#9550) nismoka válasza mattheus (#9537) üzenetére


nismoka
addikt

Tudomásom szerint így egyik tv sem adja a multi chanellt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.