Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Janaboy


Janaboy
veterán

Na eddig hirtelen ezeket a fw fejlesztési igényeket találtam (kiegészítettem az eddig elhangzottakkal (nem mindent jegyeztem meg) az enyémekkel):
- Ha egy adáson állsz, a nagyméretű (i+, ami elfoglalja a fél képernyőt) információ hozható elő egy adásról információ, pedig sokszor bőven elég lenne egy cím is, így fölöslegesen takar bele a tv-adásba! -> Mondjuk az OK-t megnyomva előhozná azt, amit csatornaváltáskor mutat!
- I+ (Info plusz) gombbal feljövő információban ne csak egyetlen műsort lehessen jobbra nyomkodással megnézni hanem többet (mondjuk 10-et/20-at)...(Ez ne csak a Guideban menjen!) Ráadásul nem tűnik el magától! Jó lenne ha ennek is lehetne állítani, hogy x mp után tűnjön el!
- Mind csatornaváltáskor mind az i+-nál rögtön mutasson egy kicsi de részletes időskálát, hogy az aktuális műsor hol tart..(hasonló mint a Guiedban csak részletesebb (tehát ne csak 3 csík jelezze) és ne csak ott menjen)..
- Bár ezt alapvetően ritkán használtam, de egy egygombos csatorna lista is lehetne benne..(mondjuk a Discover gombhoz rendelve..a Discover túl részletes ehhez!)
- A Football használata menüben állítható legyen és akár egy alkalmazás indítása is hozzárendelhető legyen (pl Youtube vagy médialejátszó).

Jöhet a többi javaslat! :)

Janaboy

(#9952) Janaboy válasza krx21 (#9950) üzenetére


Janaboy
veterán

Ebben csak az a vicc, hogy sorozatgyártásnál most kispórolnak 30Ft-ot? Miért ne adhatnák a világítós távirányítót az olcsóbb tv-hez is..így nem kell annyi féle távirányítót gyártani..

Janaboy

(#9953) viharkabat válasza Janaboy (#9951) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ezeket már írtam korábban:
- Analóg/digitális átkapcsológombot messze száműzni az 1-es programhelytől
- Hangerő és programváltó (+/-) gombokat elrakni lentről. Mondjuk egy helycsere a navi-gombokkal sokkal jobb lenne
- Hosszában valami asszimetrikus formát adni a rúdnak
Legtisztább lenne beszerezni egy Pana távírányítót a tervező-részlegnek, hogy tanulmányozzák picit

Black: Te a távirányítóhoz vetted a tévét?

(#9954) Janaboy válasza viharkabat (#9953) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet felreertheto voltam, de csak olyan javaslatokat varnek amiket szoftveresen lehet orvosolni 😊

Janaboy

(#9955) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#9953) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Te a távirányítóhoz vetted a tévét?"

TV-hez adták, 1 hét után megszoktam, és használom hisztizés nélkül...

(#9956) oszy válasza Janaboy (#9951) üzenetére


oszy
veterán

"- Ha egy adáson állsz, a nagyméretű (i+, ami elfoglalja a fél képernyőt) információ hozható elő egy adásról információ, pedig sokszor bőven elég lenne egy cím is, így fölöslegesen takar bele a tv-adásba! -> Mondjuk az OK-t megnyomva előhozná azt, amit csatornaváltáskor mutat!"

Ezt be lehet állítani nem? Mármint a betűméretet/részletességet.

(#9954): Nem voltál félreérthető! :C

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9957) oszy válasza tomp (#9936) üzenetére


oszy
veterán

Hogyan választod ki? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9958) tomp válasza oszy (#9957) üzenetére


tomp
félisten

Menüben médiakiszolgáló opció. Lenyílik egy kis ablak és ott vannak felsorolva.
Nálam: Serviio, Plex
Ha be van dugva a pendrive akkor: Serviio, Plex, USB háttértár.

(#9959) NGA válasza tomp (#9958) üzenetére


NGA
addikt

Melyik a jobb? Serviio vagy Plex? Én egyenlőre a win alatt a médiatárhoz adtam a film könyvtáramat, így látja a filmeket. Mit ad hozzá ehhez a Serviio?

(#9960) tomp válasza NGA (#9959) üzenetére


tomp
félisten

Serviio lát mindent. Illetve szépen kilistázza borítóképekkel együtt a filmeket. A Plex nem lát mindent. A blu-ray féle m2ts-t nem látja. Mindkettőt használom.
Win médiatárat nem használom, így nem tudom az milyen.

(#9961) Clemi válasza tomp (#9960) üzenetére


Clemi
veterán

Neked hogyan jeleníti meg a borítóképeket a Serviio? Nekem semmit nem hoz, nem mutat, pedig a legtöbb könyvtárban ott a teljes csomag a Dune lejátszóhoz legyártva a "Dune Explorer" programmal.

(#9962) oszy válasza tomp (#9958) üzenetére


oszy
veterán

Arról lehet találni valami leírást, hogy a serviio-t hogyan kell beállítani? illetve wifi-n nagyon rossz lenne a lejátszás? Nekem csak a dvd-ket kellene a gépről játszani.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9963) kovimre


kovimre
tag

A TV-hez filmezésre szánva ez (SEAGATE SAMSUNG 1 TB külső USB 3.0) elég jó áron van?

(#9964) oszy


oszy
veterán

A Guide miért nem tölti be mindig a műsort? Sok helyen: "nincs információ"

Be lehet állítani úgy a készüléket, hogy ha bekapcsolom HDMI-n pl. az XBOX-ot, akkor automatikusan átváltson arra? :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9965) tomp válasza Clemi (#9961) üzenetére


tomp
félisten

Így :)
A Plex nem ad borítót, azért nem jelenik meg.

oszy
Nagyon könnyű beállítani! Beállítjuk a DLNA profilnál a Sony Bravia 2013-at, megadjuk a mappát neki, illetve a mappában lévő médiák típusát. Wifin nem feltétlenül rossz! Nekem a 720p-t minden körülmények között átküldi. 1080p-s tartalmat már csak akkor küldi ki megállás nélkül ha a gépen nem megy semmi más forgalom, mert a upc csoda modem-routere összecsinálja magát. 1080p alatt értem az mkv-t és az akár 30gigás blu-ray-t is.

(#9966) Clemi válasza tomp (#9965) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem ugyanott, az utoljára hozzáadott filmek látszanak, és még véletlenül sem borítók, hanem a filmből egy képkocka.

(#9967) oszy válasza tomp (#9965) üzenetére


oszy
veterán

A gép vezetékkel legyen a routerhez csatlakoztatva?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9968) sfefe válasza B-L-A-C-K (#9955) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt a mondatodat gondold at ujra es ne sertegess masokat....
Meg mielott irnad, hogy nem sertegettel senkit hat akkor az mi, hogy hisztisnek nevezed azokat akiknek vmi nem tetszik bizonyos dolgokon.. Ja meg persze nem ertenek veled egyet....

Tehat ha vmi nem tetszik neked ( pl mert vmi lehetne egyszerubb is de akar mas temaban is ) akkor ezek szerint te is hisztizel...

Te mar megszoktad valoszinu mas is megfogja de attol meg nem lesz egyszerubb mert te azt mondod...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9969) B-L-A-C-K válasza sfefe (#9968) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A hiszti szó abszolút nem sértés, hanem tényként írtam, mert már ami megy a távirányító körül az. Nem lehet rajta változtatni, ez ilyen, akinek nem tetszik, nem praktikus, nem tudja megszokni leírhatja 50x akkor is ilyen marad ahhoz a TV-hez amit már megvásárolt.

(#9970) tomp válasza Clemi (#9966) üzenetére


tomp
félisten

mkv fájlok esetében nekem borítóképek vannak. Blu-ray féle m2ts fájloknál nekem is csak egy képkocka a filmből.

oszy
Nekem a pc(laptop) a modem-routerrel kábellel van összekötve, de a tv már wifin kapcsolódik hozzá 2,4GHz-en.

(#9971) viharkabat válasza B-L-A-C-K (#9969) üzenetére


viharkabat
aktív tag

És részedről is hiszti, amikor nem bírsz átugrani olyan hozzászólásokat, amik a távirányítóval foglalkoznak? :)

(#9972) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#9971) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most tettem szóvá először, úgy hogy 100x volt már téma...;)

(#9973) viharkabat válasza B-L-A-C-K (#9972) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Bocs, akkor csak én emlékszem rosszul, hogy emiatt már korábban is tettél személyeskedő megjegyzést...

http://prohardver.hu/tema/sony_lcd_led_tv/hsz_9320-9320.html

(#9974) dh66e válasza Clemi (#9961) üzenetére


dh66e
veterán

Dune-d van? Akkor próbáld ki az emplexert bár igaz nem minden formátumot támogat jelenleg de elég jól használható szvsz.

(#9975) Clemi válasza dh66e (#9974) üzenetére


Clemi
veterán

A Dune-hez nekem remekül működik a Dune Explorer. Korrekt borítót, tartalmat, hátteret egyszóval indító felületet készít.
A belső lejátszót csak mint lehetséges alternatívát használnám, de ha már abban is adott hogy borítót lássak, akkor miért ne, viszont nem nagyon akar összejönni eddig egyik programban sem. Nem katasztrófa, csak bosszant, mikor valami nem úgy működik ahogy kellene és itt megint egy ilyenbe futottam bele, mint a Plex-nél amit azóta letakarítottam mindenhonnan.

Más: Most ott tartok, hogy ha napközben sokáig nem kapcsolok rá egyik prémium csatornára sem, amihez előfizetői kártya kell, akkor odakapcsolva jön a hibaüzenet, hogy a "Csatornát titkosítják, vagy nem lehet dekódolni". Már kikisérleteztem, hogy ilyenkor nem elég kivenni a Smart kártyát, vagy teljes áramtalanítás, vagy a Smart CAM modul ki/be ami után nézni lehet ezeket a csatornákat (HBO, Cinemax stb).
Szerintetek ez TV vagy a szolgáltató által adott Smart CAM modul hibája? A Digi-nél azt mondták telefonban, hogy ez a TV hibája, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9976) dh66e válasza Clemi (#9975) üzenetére


dh66e
veterán

Értem én annyit nem bajlódtam vele.az emplexer magától mindent megcsinál és magyarítva is van.

(#9977) Janaboy válasza Clemi (#9975) üzenetére


Janaboy
veterán

Én ezt a boritokepet annyira nagy parasztvakitasnak tartom..

Janaboy

(#9978) #94529552 válasza Clemi (#9975) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ilyenkor átkapcsolsz egy másik csatornára akkor sem javul meg?

(#9979) Clemi válasza Janaboy (#9977) üzenetére


Clemi
veterán

(#9978) Pumma Ha más csatornára kapcsolok, azok természetesen bejönnek, csak ezek a külön Smart kártyát igénylő csatornák nem.

Nálam sem a borító a lényeg, csak azzal pofásabb a kinézet.
A Dune-n én például ilyen indítót látok, ha megnyitom a mappát amiben a film van (nekem minden film külön mappában van)

[ Szerkesztve ]

(#9980) dh66e válasza Clemi (#9979) üzenetére


dh66e
veterán

[ Szerkesztve ]

(#9981) Janaboy


Janaboy
veterán

Na gondoltam ma a haver 7 éves Sony Bravia tv-jét megnézem, hogy mennyire hasonlít a mostanihoz! Háát kicsit pofám leszakadt, hogy pl a kép menüje szinte egy az egyben ugyanaz mint most (persze a mostaniban több lehetőség van). Az info+-t nem tudtam megnézni pontosan, mert nem volt olyan digitális adása, de a felső része szinte kopra egyezett..ezek után vajon van értelme küldeni e-mailt a Sonynak? :D
Amúgy a távirányítója is hasonló mint a mostani, csak lényegesen kevesebb gombbal, így nem is könnyű félrenyomni :)

Janaboy

(#9982) krx21 válasza Janaboy (#9981) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így igaz. Ezeken fejleszthetne már a Sony. De cserébe viszont a képjavítói és a gyári beállításai túlmutatnak a konkurencián. A Samsung jól gondolta, hogy a tartalomnál fontosabb a tömegeknek a külcsín, a szép menü stb... Pedig egy jó felhasználóbarát menüt nem olyan nagy fejlesztés összehozni szetintem. A 2015-ös Sony TV-k állítólag android alapúak lesznek, tehát változás várható...

(#9983) Koló89


Koló89
csendes tag

hali. sony kdl50w829b ről valaki tud tapasztalatot mondani? film nézésre és konzol al való használatra kellene! előre is köszi!

(#9984) Janaboy válasza Koló89 (#9983) üzenetére


Janaboy
veterán

Semmit..

Janaboy

(#9985) Dealer95 válasza Koló89 (#9983) üzenetére


Dealer95
őstag

Kereső -> W829: tádá [link]

(#9986) agabe válasza Dealer95 (#9985) üzenetére


agabe
addikt

Sőt!
[link]

(#9987) Clemi


Clemi
veterán

Most ott tartok, hogy ha napközben sokáig nem kapcsolok rá egyik prémium csatornára sem, amihez előfizetői kártya kell, akkor odakapcsolva jön a hibaüzenet, hogy a "Csatornát titkosítják, vagy nem lehet dekódolni". (a többi csatorna amihez nem kell Smart kártya nézhető) Már kikísérleteztem, hogy ilyenkor nem elég kivenni a Smart kártyát, vagy teljes áramtalanítás, vagy a Smart CAM modul ki/be ami után nézni lehet ezeket a csatornákat (HBO, Cinemax stb).
Szerintetek ez TV vagy a szolgáltató által adott Smart CAM modul hibája? A Digi-nél azt mondták telefonban, hogy ez a TV hibája, de ebben nem vagyok biztos.

(#9988) Koló89


Koló89
csendes tag

Sziasztok. Sony kdl50w829b vásárlás előtt állok! Film nézésre és konzollal(ps4) való használatra lenne! Milyen tapasztalatotok van? Illetve van olyan hogy sima 829 vagy csak az üzlet ahol néztem ott lefelejtettek a végéről a B betűt? Előre is köszönöm!

(#9989) B-L-A-C-K válasza Koló89 (#9988) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ajánlott darab, amire neked kell tökéletes. 829-es idei modell szóval csak lehagyták róla. De vehetsz 828-ast is mert ugyan az a kettő.

(#9990) Koló89 válasza B-L-A-C-K (#9989) üzenetére


Koló89
csendes tag

3D je tényleg olyan szörnyű mnt ahogy írják?

(#9991) B-L-A-C-K válasza Koló89 (#9990) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez ember függő kinek mi jön be, van akinek a passzív, van akinek az aktív. 50 col felett ugye mind aktív, és ezek között közepesnek mondanám.

(#9992) Koló89 válasza B-L-A-C-K (#9991) üzenetére


Koló89
csendes tag

Valahol azt írják szellemkepes a 3d meg hogy akadozik meg hasonlók! Ez tenyleg igy van? Igazándiból annyira nem izgat a 3d de ha néha benykmnak egy 3d s filmet akkor azert nem volna rossz ha nem lenne nézhetetlen!

(#9993) nismoka válasza Koló89 (#9992) üzenetére


nismoka
addikt

Ha külső media player-ről vagy pc-ről játszod le a 3D-t akkor nem akadozik. Ha a TV lejátszójával USB-n akkor ki kell kapcsolni 3D anyagnál a motionflow-t mert ha be van kapcsolva akkor valamiért akadozik.

(#9994) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok,

A következő problémám van a tv-vel, hátha tudtok rá megoldást.
Egy 32v4500-ről van szó. Az időzített bekapcsolást szoktam használni, amit inaktiváltam pár napja az ünnepek miatt, viszont most nem engedi visszakapcsolni, amikor rámegyek a "Be" opcióra, akkor automatikusan visszaáll a "Ki"-re. Régebben nem volt ezzel probléma, ezért nem igazán értem, egyébként más probléma nincs a készülékkel.

(#9995) n000rbi


n000rbi
senior tag

Ki milyen fényerőbeállításokkal használja a W829-ét? Mióta megvan próbálok egy normálisat belőni, de ha a Takarékosság menüben bekapcsolom a fényérzékelőt, akkor fátyolos lesz a kép és a színek is torzulnak, ha meg kikapcsolom, akkor 2-es fényerőn is kiégeti a szemem. Van erre valami tuti tippetek? :)

(#9996) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#9995) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fényérzékelő: be
Háttérfény: max
Kontraszt: max
Fényerő: 50

(#9997) nismoka válasza n000rbi (#9995) üzenetére


nismoka
addikt

Fényérzékelő: be
Háttérfény: 5
Kontraszt: 90
Fényerő: 50

(#9998) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#9996) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, nekem is így van belőve, csak pont ez a bajom, hogy a fényérzékelő nélkül sokkal szebb lenne a képe (még háttérfény: 3-mal is) , csak kiolvadnak a szemgolyóim :D

(#9999) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#9998) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A szemed megszokja majd, ha úgy tetszik használd úgy...Én azon az elven vagyok hogy mindenki úgy használja ahogy számára a legoptimálisabb, pl az én beállításaim sokaknak nem tetszik, de mivel én nézem az a lényeg nekem legyen jó...:)

[ Szerkesztve ]

(#10000) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#9999) üzenetére


n000rbi
senior tag

Lehet éppen megszokná, fene tudja. Persze amúgy igazad van, mindenki úgy állítgatja ahogy neki tetszik, csak gondoltam hátha nem találtam meg egy eldugott menüpontot, amivel picit visszább lehetne venni a vakításból (a részletes menüben a gamma -2-re vétele valamelyest javít a dolgon, de még így is atomvillanásszerű pl. egy pocsolyán a napfény tükröződése :D)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.