Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Dealer95


Dealer95
őstag

Gyors kérdés:

W905 saját média lejátszója mennyire okos?
Tudja folytatni a filmeket, ahol abbahagytam?
Feliratokat, mkv 3D filmeket benyeli mind?

Más gyártó 3D aktív szemüvege is jó hozzá?
Ha jól olvastam már 2012 óta van egy valamiféle RF szabvány, így pl. egy Samsung 3D aktív szemüveg is működne vele, igaz ez?

(#8002) nismoka válasza L4mie (#8000) üzenetére


nismoka
addikt

Ahogy mondod a router sara, mert telefonról, pc-ről szinte mindent szokott vinni hálón.
Nálam mintha onnan folytatta volna ahol abbahagyta, de nem emlékszem már inkább rendes külső lejátszót preferálok.

(#8003) Janaboy válasza energivampir (#7995) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem nem kell hozzá! A kábelt dugd a tv-be, aztán kérj egy teljes digitális csatorna szkennelést!
A másik tv-be honnan megy a kábel?

Janaboy

(#8004) energivampir válasza Janaboy (#8003) üzenetére


energivampir
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Végső megoldásként frissítettem a firmware-t és meglepetésemre most működik :D . A menü nem gyorsult, fájlkezelés sem, de legalább digitális kábel van. Erre nem számítottam, ennyit számít egy frissítés.

(#8005) yanna válasza Evil Regal (#7990) üzenetére


yanna
őstag

Két napja írtam minimális "furcsaság"-ról, de az biztos, hogy kép minőségben nem kicsit veri a kategória társakat. Több hónap nézelődés után esett rá a választásom és nagyon nem bántam meg.

(#8006) kuruc01 válasza Evil Regal (#7990) üzenetére


kuruc01
tag

Nekem is Sony telefonom van és maximálisan meg vagyok elégedve vele Xperia Z2.

(#8007) m3gtr válasza kuruc01 (#8006) üzenetére


m3gtr
senior tag

Az S,Z telefonokkal tényleg semmi gond, de attól lefelé egy kalap xar. Tévében viszont egyértelműen a Sony a legjobb.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#8008) Evil Regal


Evil Regal
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok! Annyi lenne még a kérdésem, hogy pendriveről szoktatok filmeket nézni? Mert én főleg arra használnám és arra lennék kíváncsi h azzal mennyire bánik jól, pl tudja ott folytatni a filmet ahol abbahagytam, meg nem sok idő mire betölt? Ha erre is biztatókat írtok akkor sztem black friday-en nyélbe is ütöm a vásárlást :)

(#8009) Evil Regal válasza kuruc01 (#8006) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

Mondjuk az xperia Z2 más árkategória mint az enyém, 100 feletti mobilokat gondolom csak nemszúrnak el, de írtam is hogy nekem középkategóriás van xperia L amit tavaly vettem 70ezerért, de alig várom h túl adjak rajta csak a baj van vele..

(#8010) Evil Regal


Evil Regal
csendes tag

A falra szeretném amúgy tenni a tv-t és azt szeretném kérdezni hogy milyen állványt vegyek ami jó hozzá, vagy ezek szabványok és nem tudok rosszat venni? Ezt néztem amúgy hozzá Hama TV állvány, fali tartó 1CS, dönthető, 200x200, 10"-46" képátmérőig | VESA szabvány | 25 kg terhelhetőség, ez jó a KDL-32W706-hoz?

(#8011) nismoka válasza Evil Regal (#8010) üzenetére


nismoka
addikt

Nem VESA kompatibilis a TV, adnak hozzá saját tartót de az fix és semerre nem dönthető. [lényegében a talpa avanzsálódik fali tartóvá]
SU-WA1 adapterrel lehet VESA kompatibilissá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#8012) hrvp válasza Evil Regal (#8009) üzenetére


hrvp
aktív tag

Gyári romokkal tényleg nem a legjobb, nekem a Z-n Miui van, de nemrég telepítettem SP-re Cyanogenmod-ot és mindkettő klasszisokkal jobb, mint a gyári rendszerrel.

( #8000 ) Furkoo
Itt szerintem nem a belső lejátszó a szűk keresztmetszet, én egy 2 TB-s My Passportal használom, elég sok mindent néztem már róla, de még semmivel nem volt baja. De ugyanúgy próbáltam Serviioról és telóról megosztva is, nem volt gond ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#8013) Evil Regal válasza nismoka (#8011) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

Akkor mivel kompatibilis, hol nézzek neki állványt ami fel-le dönthető? A SU-WA1 adapter mindenképpen kell minden állványhoz, és ha igen hol tudom azt megvenni? (google-el nem találtam)

(#8014) nismoka válasza Evil Regal (#8013) üzenetére


nismoka
addikt

Igen kell, sony center..

(#8015) Evil Regal válasza nismoka (#8014) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

Hát Debrecenben nincs sony center, hátha a médiában lesz. Köszi amúgy a választ! Szép lett volna ha megveszem az állványt azt itthon meg nézek mint a moziba hogy nem jó sehogy se..

(#8016) nismoka válasza Evil Regal (#8015) üzenetére


nismoka
addikt

Készülj fel hogy az adapter tizen pár ezer froncsi.

[ Szerkesztve ]

(#8017) Evil Regal válasza nismoka (#8016) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

fasza.. nem elég hogy vegyél állványt vegyél adapter is akkor az már kb 20 ezer plusz, azért az nagyon nem mind1..

(#8018) nismoka válasza Evil Regal (#8015) üzenetére


nismoka
addikt

(#8019) Evil Regal válasza nismoka (#8018) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

És ha ezt megveszem akkor nem kell az adapter?

(#8020) nismoka válasza Evil Regal (#8019) üzenetére


nismoka
addikt

Nem. De ezzel a csavar kittel nincsen saját tapasztalatom, úgyhogy bármi lehet.. ;)

(#8021) Evil Regal válasza nismoka (#8020) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

Köszi a segítséget! Hát így még meggondolom a tv-t, túl sok vele a macera :F

(#8022) Janaboy válasza Evil Regal (#8021) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem se vedd meg.. :(((

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8023) nismoka válasza Evil Regal (#8021) üzenetére


nismoka
addikt

Mi a macera, adnak hozzá tartót még venni sem kell.. mindenképpen dönteni akarod?

(#8024) Janaboy válasza nismoka (#8023) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem a mediaban a tag azt mondta, h van egy dontesi allapota a gyarinak, de lehet felreertettem..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8025) Evil Regal válasza nismoka (#8023) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

Hát igen, nem ártana eléggé kötött hogy hova tudom tenni, kicsi a hely és még a magasság se biztos mert ott a villanykapcsoló is azon a falon, azért akartam hozzá állványt venni amit ugyebár hiába teszek ha még vadásznom kell az átalakítóra is, na meg az se tetszik h még erre fizessek rá +10ezer forintot.. Szeretném 1 nap alatt letudni az állvány meg tv vásárlást, elmegyek pénteken a médiába meglátjuk, hogy mennyi lesz a tv meg mit mond az eladó.

(#8026) Evil Regal válasza Janaboy (#8024) üzenetére


Evil Regal
csendes tag

Hát a neten azt írták hogy nincs.

(#8027) Etzel


Etzel
aktív tag

Hali.
Kérdezném,hogy miért van az hogy bármilyen típusú 3D filmet indítok el a w829-es tv-n az szellem képes akármit is állítok a motion flow-n kívül. Viszont ha azt bekapcsolom akkor meg elkezd szaggatni és be-be "röccen" a film.
Elég idegesítő, hogy motion flow nélkül szellemképes azzal meg belassul és szaggat. :(((
Tudtok erre vmi megoldást?
Új firmware már rajta van. Kb 3 hetes a tv még nem ismerem annyira előtte Samum volt azzal nem volt gond :/

(#8028) whatnot válasza Etzel (#8027) üzenetére


whatnot
őstag

Tesztek írták, hogy szellemképes, ennek a tévének a 3D a gyengéje.
Nálam is produkál valamennyit, szerencsére a tűréshatáromon belül.

szerk.: amikor nézegettem a tévéket vásárlás előtt, a Samsungé volt a legjobb 3D kép. Cserébe az övé volt a legrosszabb 2D. Ilyen ez.

[ Szerkesztve ]

(#8029) nismoka válasza Etzel (#8027) üzenetére


nismoka
addikt

Külsö lejátszó ajánlott.

(#8030) m3gtr válasza Etzel (#8027) üzenetére


m3gtr
senior tag

Azért van mert a tévék lejátszója nem alkalmas minőségi film lejátszásra.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#8031) nismoka válasza Etzel (#8027) üzenetére


nismoka
addikt

Pld PC-ről XBMC-vel lejátszva teljesen jó, nem szaggat a 3D és motionflow-al egyenletesebb is. Amúgy a szellemképesedés filmtől is függ úgy látom.

[ Szerkesztve ]

(#8032) Malachi


Malachi
addikt

MM fekete péntek előzetes akció csak ma: KDLW48525 - 140k. én megvárom az Edigitalt, a Euronicsnál lecsúsztam a jóárasított 50W828-ról.

[ Szerkesztve ]

(#8033) Malachi


Malachi
addikt

bocs, nyilván KDL 48W585, kávé előtt nem szabad kommentelni. :B

(#8034) agabe válasza Malachi (#8033) üzenetére


agabe
addikt

Holnap lehet, hogy még jobb ára lesz (ha nem viszik el ma a készletet :D ), de nem lehet tudni edigitalban sem mik lesznek pont jóárasítva, és ugyanez a típus nem is kapható náluk.

(#8035) Malachi válasza agabe (#8034) üzenetére


Malachi
addikt

ha szerencsém lesz, akkot bekerül az akcióba a kiszemelt - ha nem, akkor megveszem teljes áron máshol. ezen az egy napon már nem múlik. 50W805B vagy 828/829B lenne a terv, mondjuk inkább utóbbi.

(#8036) agabe válasza Malachi (#8035) üzenetére


agabe
addikt

Lehetne egy új topik a témában... nyitottam is egyet.
Black Friday 2014.11.21
Nem csak TV , de ott talán jobban össze lehet gyűjteni mindenféle infót mit lenne érdemes tényleg megvenni, mert lássuk be mindkét üzlethálózatnak elég nagy a termékkínálata, ráadásul MM -ben lehet, hogy csak a boltokban és weben nem, sőt boltokban eltérő kedvezménnyel lesz megtalálható ugyanaz.

(#8037) birno


birno
addikt

Sziasztok,

[link]
Itt is lesz fekete pentek, mi a velemenyetek a 8505 learazasrol?
Arat figyelmen kivul hagyva ti melyiket vennetek hosszabb tavre, ezt vagy a 829-et?
Sima 2D FHD-ban melyik a jobb?

(#8038) pzstm válasza birno (#8037) üzenetére


pzstm
titán

50W829B-t vettem májusban és 1000%-osan meg vagyok vele elégedve. Nem érzem azt egyszerűen, hogykellene már most nekem 4k....majd 2-3 év múlva simán elegendő lesz....szerintem :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8039) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Lenne egy "kis" gondom. Nem tudja valaki, hogy mitől vesztheti el a tévé a kapcsolatot a 3D szemüveggel?

Nemrég vettem egy 50w828-ast, próbálgattam már előző hétvégén is a 3D-t akkor még felismerte a tévé a szemüveget, két napja még tudtam rajta nézni egy 3D filmet, de tegnap hiába próbáltam bekapcsolni, nem csinált semmit. Amikor hosszan nyomom a gombot zöld és narancssárga villogásba kezd (tudtommal ilyenkor próbál kapcsolatba lépni a tévével), de ez a művelet 10mp után véget ér és se az üzenet nincs a képernyőn, hogy szinkronizálva lenne, se zölden nem világít 3mp-ig ahogy elvileg lennie kellene, hanem szépen kikapcsol. Próbáltam a másik szemüveggel is, amit még nem használtam egyszer sem, de azzal is ugyanez. Kikapcsoltam a tévét, kihúztam a hálózatból, majd vissza.. továbbra sem változott semmi. :(((

Van valakinek bármi ötlete, hogy mi lehet a gond?

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#8040) Malachi válasza birno (#8037) üzenetére


Malachi
addikt

én nem vennék 4K tévét, még 300-ért sem. egyszerűen nincs mire. ki tudja, hány év telik el, mire elterjed és lesz hozzá rendes tv forrás, meg 4K bluray lemezek dögivel. addigra ez már elavult lesz, és csak elbukod rajta az 4K - 1080p árkulönbséget is. szerintem.

(#8041) birno válasza Malachi (#8040) üzenetére


birno
addikt

Ok, meggyoztetek. :)
S kiterjesztett garanciat mennyire eri meg venni hozza szerintetek?
Valoban ervenyesiteheto vagy trukkoznek vele?
Az 5 ev biztonsag verzionak van ertelme?

(#8042) Vhiktor válasza Sennalacy (#8039) üzenetére


Vhiktor
veterán

A TV-vel csak egyszer kell párosítani, viszont azt nagyon közelről.
Ha n em megy akkor lehet, hogy lemerült az elem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8043) Sennalacy válasza Vhiktor (#8042) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Egy hete kb. amikor először párosítottam akkor még jól ment. De most egyik szemüveg sem csinál semmit, pedig az egyiket most használtam először a másikat sem túl sokat. Mennyit kellene bírnia ezeknek az elemeknek? Nekem úgy rémlik, hogy pár száz órát láttam valahol amikor erről olvastam, fura lenne ha minden film megnézése után cserélgetni kellene az elemeket.. 1-1,5 hetes a tévé..

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#8044) Malachi válasza Sennalacy (#8043) üzenetére


Malachi
addikt

nem vagyok szakértő, de azért én elemcserével kezdeném, nem egy nagy tétel. 100 órát bír kb., de ki tudja meddig állt vagy akármi lehet vele. CR2032 kell bele tippre, de azért nézd meg persze. :)

Sony support oldalon minden infót megtalálsz.

(#8045) Sennalacy válasza Malachi (#8044) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Igen, én is erre jutottam végül... Remélem megúszom annyival!

( CR2025 van benne jelenleg. )

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#8046) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

(#8047) Etzel válasza nismoka (#8031) üzenetére


Etzel
aktív tag

whatnot Én is olvastam a tesztekben de azért ennyire nem számítottam, hogy látványos lesz :(

m3gtr Nekem a samsung előtte mindent megevett pedig egy 2012-es ES6300-as modell volt.
Valóban 2D-ben gyönyörű a képe és nem fogható a samusunghoz ebben egyet értek.

nismoka Muszáj voltam kb 30 perc után kikapcsolni a 3D-t és simán 1080p-ben nézni mert egyszerűen annyira zavaró volt a szellemképesedés bármit,bárhogy állítottam nem volt jobb :O

Már egy ideje szemezek a Mede8er1000-es medialejátszóval mert lenne vinyó is amit bele tudnék rakni de eddig nem gondoltam fontosnak mivel a tv lejátszója eddig szépen vitt mindent aztán most a 3D miatt kicsit "berágtam" gyorsan megnéztem még 1-2 filmet de mind olyan :( Talán majd fizu után :DDD

Köszi mindent srácok :R

(#8048) Neoteric


Neoteric
addikt

Aki most a napokban lat meg black fridayes bestbuy Sony tvket, esetleg ps4et, az ne habozzon itt megosztani! :R

PSN: ne0teric_sAN

(#8049) Archttila válasza Neoteric (#8048) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sony KDL-55W829B
+ Ajándék BDV-E4100 Házimozi
:DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8050) birno válasza Archttila (#8049) üzenetére


birno
addikt

Csak kerdes, hogy erre mennyi garancia van, mert azt nem irjak, meg ennel kitejesztett garanciat sem lehet venni latszolag.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.