Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Joshi válasza Janaboy (#9188) üzenetére


Joshi
titán

Ez lett a legjobb fotó amit tudtam készíteni. Ha neked 50" Full HD a kijelződ akkor a pixelméreted ~0.575mm széles, ugyan ez nálam 48,5"-on (1070mm széles a kijelzőm) ~0.278mm széles a pixel. Gyakorlatilag fele akkorák a pixelek nálam, nem is csodálom hogy szegény fényképezőgép kínlódik.

[ Szerkesztve ]

(#9202) Balázzs válasza lexter00 (#9200) üzenetére


Balázzs
senior tag

Beüzemelés során kérdezi, azt pedig én eddig úgy értem el, hogy gyári beállításokra visszaállítottam, így olyan volt, mintha most bontottam volna ki a dobozból.

Azt a beállítások-rendszerbeállítások-általános beállítások-gyári beállítások-nál tudod megtenni.

Ha rendszerbeállítások-automata beállításokra mész, régiót, nyelvet tudsz változtatni fontos beállítások megtartásával - pl. wifi.

[ Szerkesztve ]

(#9203) Bönde


Bönde
csendes tag

Van valaki, aki ért a tv műholdas beállításaihoz?

(#9204) Balázzs válasza Bönde (#9203) üzenetére


Balázzs
senior tag

Miben tudok segíteni?

Egy hete a digi CI+ adapteres műholdas vételt bütykölöm.

(#9205) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Valakinek van esetleg HT-CT770 hangprojektora?

A HT-CT60BT alapján az milyen brutális lehet... :Y És most le van árazva a héten a Sony Centerekben.

A kérdés csak az, hogy vajon megéri-e lecserélnem a meglévő 5.1 rendszeremet. (Yamaha RX-V459, Rubicon hangfalakkal). :F

A kezelése biztosan kényelmesebb lenne, és az 55-ös TV alatt nagyon jól mutatna.

(#9206) lexter00 válasza Dani Pécs (#9205) üzenetére


lexter00
őstag

A HT-CT60BT hol vetted 25eft-ért?

(#9207) Bönde válasza Balázzs (#9204) üzenetére


Bönde
csendes tag

Van astra 19,2 fokra belőtt antenna rákötve a tv-re és ebből szeretném a lehető legtöbbet kihozni. Több kérdés is felmerült a hangolással kapcsolatban. Mi a különbség egy "teljes" és egy "hálózat" keresés között? Mi a különbség "TV+Radio" és a "mind" között?
Előre is köszi a segítséged!

(#9208) B-L-A-C-K válasza Dani Pécs (#9205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy nézem ugyan az mint a HT-CT370-es, csak a mély komolyabb benne, biztos királyul szólhat, de szerintem egy 5.1-es házimozi még mindig veri ezeket.

(#9209) Janaboy válasza Joshi (#9191) üzenetére


Janaboy
veterán

(#9210) Dani Pécs válasza B-L-A-C-K (#9208) üzenetére


Dani Pécs
tag

Néztem összehasonlítást: Ez szélesebb (103cm), és a két középsugárzó mellett van benne két magassugárzó is.

Ami igaziból jobban motiválna a cserére, az az ARC, és az egy távirányítós vezérlés, meg automata ki/bekapcsolás a TV-vel együtt.

(#9211) Janaboy válasza tomp (#9192) üzenetére


Janaboy
veterán

Számít hogy hányas a hdmi?

Janaboy

(#9212) Dani Pécs válasza lexter00 (#9206) üzenetére


Dani Pécs
tag

A múlt hétvégén volt 29900-ért leárazva edigitalban, és volt még 15% kedvezmény Cetelem kártyával (ez az akció a mai napig tart), így jött ki a vége 25000 körülre.

(#9213) *Tata* válasza Dani Pécs (#9210) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nagyon hallható a térhangzás hiány, ha az 5.1-hez vagy szokva. :K

(#9214) Joshi válasza Janaboy (#9209) üzenetére


Joshi
titán

Így már érthető, ez a cucc a makróra van kihegyezve. :D

(#9215) tomp válasza Janaboy (#9211) üzenetére


tomp
félisten

Megjött a tv-hez a Chromecast kütyü. Állítólag 1.4-es HDMI esetén nem kell neki külső usb táp. Úgy tudtam a W7-ben 1.4-es van, de nem elég neki csak a hdmi mert nem kel életre. :)

(#9216) Janaboy válasza tomp (#9215) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát nem ismerem a kütyüt, de szerintem annak nincs köze hozzá..de lehet hülyeséget mondok..

Janaboy

(#9217) lexter00 válasza Dani Pécs (#9212) üzenetére


lexter00
őstag

Jah nincs cetelem hitelkártyám meg amúgy is már visszavitték 39eft-ra

(#9218) viharkabat válasza razzorr (#9184) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Szerintem digitális adásnál ez nagyjából általános. Vagy más típusnál mást tapasztaltál?

(#9219) viharkabat válasza makhandi (#9173) üzenetére


viharkabat
aktív tag

A 40W605 nem játszik?

(#9220) Janaboy válasza tomp (#9215) üzenetére


Janaboy
veterán

De van 2 usb is a tvn..legalabbis az enyemen..

Bönde: ezt az atvaltot kabeltv es mindigtv kozott akarod hasznalni?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9221) tomp válasza Janaboy (#9220) üzenetére


tomp
félisten

Van persze nekem is. De nem lenne rossz ha 1 kábellel kevesebb lenne. :)

(#9222) Bönde válasza Janaboy (#9220) üzenetére


Bönde
csendes tag

Igen. Miért, nem fog működni?

(#9223) Janaboy válasza Bönde (#9222) üzenetére


Janaboy
veterán

De biztos fog, csak kerdeztem..

Janaboy

(#9224) agabe válasza Dani Pécs (#9205) üzenetére


agabe
addikt

Ezek a hangprojik jok, ha nincs rendes 5.1-es rendszer, vagy hely hiany miatt csak ez fer el, esetleg valakinek a kinezet fontosabb a hangnal. Ezek is szolnak jol, de nem hasonlithatok egy tenyleges sokhangszoros rendszerhez.

(#9225) Callisto


Callisto
őstag

@Agabe:
Tudom, hogy a 60-ast lecserélted 829-re (828-ra). 50-esre vagy 55-ösre cserélted?
Írtad, hogy sokkal jobb a kép homogenitása. Na most ha 50-es a tiéd, szerinted megkockáztassam az 55-öst abban a reményben, hogy nem lesz rosszabb a képe ebből a szempontból? (260 000-ért tudok hozzájutni az 55-öshöz új rendes gari stb.)
Ja és pixelhiba van a tiéden? Erre nagyon háklis vagyok.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9226) Dani Pécs válasza agabe (#9224) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm!

Igaziból az a gond, hogy nem tudom jól elhelyezni a hangszórókat a bútoroktól, a frontok a TV mellé vannak beszorítva, így a kanapéról nem megfelelő a sztereó tér:

Emiatt gondolkozom erősen a HT-CT770-esen, főleg most, hogy le van árazva. Bár azt nem tudom, hogy így is megérhet-e 20000Ft-tal többet, mint a HT-CT370.

A 770 szélesebb, és nagyobb a szubja, illetve nem két közép, hanem két magas és két közép van a projektorban.

(#9227) Callisto válasza Dani Pécs (#9226) üzenetére


Callisto
őstag

Bőven megéri. A magas hangokat nagyon befolyásolja minden. Ha nincs külön magas akkor kuka. Persze én mint audofil mondom ezt, de alap kategóriában ez ugyanúgy nagyon is hallható.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9228) Dani Pécs válasza Callisto (#9227) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm!

Amúgy a helyemben váltanál a meglévő 5.0 rendszerről a 770-esre, az adott elrendezés ismeretében?

(Yamaha RX-V459, Rubicon RP16MKII 5.0 szett)

(#9229) Callisto válasza Dani Pécs (#9228) üzenetére


Callisto
őstag

Magamat ismerve? Isten ments. Inkább átrendezném a szobát. :)
De ezt neked kell eldöntened. Az biztos, hogy egy hangprojektort egy hasonló kategóriájú 5.0-val nem lehet összevetni. Nem fog úgy szólni sem minőségben, sem térben.
Ha van rá lehetőséged, hogy otthoni meghallgatásra szerezz egyet mindenképpen tedd meg! Akkor könnyebb lesz döntened.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9230) agabe válasza Callisto (#9225) üzenetére


agabe
addikt

50-esem van, a kép homogenitása meg tudjuk, hogy valamennyire típusfüggő, és valamennyire egyedi darab kérdése is. Az enyém nem hibátlan, de megfelelő (pedig kritikus vagyok)
B-L-A-C-K -nek van 55-öse, ő úgy emlékszem teljesen pozitívan nyilatkozott.
Az 50-es ment a hálószobába, és a régi plazma maradt a nappaliban, mert azt nem tudja kiváltani jelenleg egy LCD sem ... nekem a plazma hibái (jelenleg) kevésbé zavarók mint amik az LCD-kben vannak.
Ne reménykedj abban, hogy hibamenteset találsz teljesen...egyszerűen nem olyan a technológia, szóval a hibákat el kell fogadni...persze csak annyira amennyire mindenképpen szükséges és azt gondolom található olyan LCD aminek a képével te is tudsz kis hozzászokás után együtt élni (a plazma hibái nélkül ami meg pozitívum).
Ami nekem fontos abban már elég jó az 50W828 -as, tetszik az lcd nyugodt képe (miután nincs semmi vibrálás) a plazmához képest, jó, hogy nem kell foglalkozni az esetleges beégéssel, sőt még a beépített wifin keresztül a hálózaton megosztott filmek lejátszása sem okoz gondot a hálószobában (pedig én inkább a külső médialejátszók híve vagyok, de az úgyis a nappaliban van a projira és hangrendszerre meg a plazmára kötve).

Idővel az is lehet,hogy megszokom annyira ezt a 828-ast, hogy akkor már a plazma fog jobban zavarni ... nincs kizárva.

Pixeleket nem néztem, utóljára 6-7 éve foglalkoztam ezzel. Most 1 méterről sem vettem észre tesztábrákon sem problémát, így nem is foglalkoztam vele, hogy pl. 5 centiről átvizslassam a teljes panelt. Fölöslegesnek érzem. Ha lesz látható hiba nézési távolságból, akkor majd foglalkozok vele.

55W828 (829) -ért a 260ezres ár elég baráti :))
Ha tudod azért próbáld ki a konkrétan megvásárolandó példányt, vagy vedd neten keresztül és van elállási jogod ha nem olyan mint amit megfelelőnek találnál, mert nem tudhatod mennyire zavar az esetleges kis hiba is amíg otthon nem nézed egy darabig a képet.

(#9228) Dani Pécs:
Igaz, hogy a szeteró tér nem mindenhol megfelelő a rajzod alapján, de a hangprojektorral sem lenne az... max kisebb lenne a különbség középen és oldal ülve...vagy ha nem is kisebb mindenképpen más, és még az is lehet, hogy néha jobban tetszene, de az 100%, hogy nem tudja pl egy dts hangsáv 5 csatornáját úgy megszólaltatni ahogy a mostani tökéletlen elrendezésű rendszered amibe nem ártana még talán egy kis sub, de a hangprojektor az mindenképp egy butított verziója a normál többcsatornás rendszereknek, viszont ahol nincs lehetőség vagy igény nagyobbra ott jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#9231) B-L-A-C-K válasza Callisto (#9225) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

260-ért nem gondolkozni kellene az 55-ösön, hanem megvenni!

Dani Pécs: utána néztem én is, a mély is jóval nagyobb abba, 20 ezer többletet lazán megért...

[ Szerkesztve ]

(#9232) pzstm válasza B-L-A-C-K (#9231) üzenetére


pzstm
titán

annyiért elcserélem Veled a hibátlan 50-esemet. 260-ért ajándék, azonnal csapjál le rá. Nekem csak ugyan 50-esem van :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9233) B-L-A-C-K válasza pzstm (#9232) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ne nekem írd...:D

(#9234) NGA


NGA
addikt

Valaki próbált már 828/9-nél más gyártótól származó aktív szemüveget? 18e Ft elég sok egy sony-ért

(#9235) pzstm válasza B-L-A-C-K (#9233) üzenetére


pzstm
titán

hagyjál békén, megyek kávézni :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9236) agabe válasza agabe (#9044) üzenetére


agabe
addikt

Euronics-nak piros pont a garijegyet kiküldték egy nap alatt.
Most már nekem is van olyan amit Sony Center gondol jónak, van olyan ami benne volt a TV csomagolásában, és ugye a központ meg azt mondta nem kell semmi csak a számla... kicsit túl vagyok biztosítva (ja meg ráadásul 5 év balesetre is érvényes biztonságot is tartalmazó prémium gari is meg lett vásárolva) :D
Már az se gond ha pl. buli esetén leverik a falról 2019 decemberig ;]

[ Szerkesztve ]

(#9237) Callisto válasza agabe (#9230) üzenetére


Callisto
őstag

Köszi a kimerítő választ!

Közben már elvitték a kiszemelt 55W829B-t. :( Legközelebb január 2. hetében lesz, könnyen lehet még kevesebbért.

pzstm: Nem úgy megy az. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9238) tobias


tobias
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam én is egy W828-at az Euronics-ban. Kérdés:
Hálózatbeállítás: Wifi-n működik, kábeles internet egyelőre nem. Megkérdezi, hogy modem-hez vagy routerhez kapcsolódik-e. Mondom neki, hogy routerhez, mégsem kér magának IP címet. Azt várja, hogy statikus IP címet állítsak be neki.

Normális ez így? Nálatok ez hogy megy?

(#9239) Bönde válasza NGA (#9234) üzenetére


Bönde
csendes tag

Ez engem is érdekelne, mert nekünk is kellene egy 3. szemüveg, de 2-3 ezernél többet nem adnék érte.

(#9240) Dealer95 válasza Bönde (#9239) üzenetére


Dealer95
őstag

Elvileg bármilyen 3D aktív RF szabványű szemüveggel mennie kell.
A Samsung ssg5100-as szemüvegei a legolcsóbbak.
5-6000/pár újonnan.

Én is akarok majd venni 2-t a W905-öshöz, mert gyárilag csak 2db van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9241) tobias válasza tobias (#9238) üzenetére


tobias
csendes tag

Sziasztok!

Módosítom a leírást:
UTP-n kér magának IP címet, de nem 192.168 kezdetűt, hanem 169.254 kezdetűt. Mi a teendő ilyenkor? Ez mennyire normális? Tényleg csak úgy megy ha statikus IP címet állítok be neki?

Köszi

(#9242) nismoka válasza tobias (#9241) üzenetére


nismoka
addikt

Megy az automatán is simán.

(#9243) mozesapo válasza tobias (#9241) üzenetére


mozesapo
tag

Kábelhiba, stb..., routeren be van állítva a DHCP? 169 kezdetűt a hálókártya oszt magának, ha nem kap ip-t és statikusan sincs beállítva.

(#9244) Dani Pécs válasza Callisto (#9229) üzenetére


Dani Pécs
tag

Más kérdés:

A Yamaha RX-V459-hez képest előrelépés lenne egy Sony STR-DH540?

Ez merült még fel a hangprojektor mellett, mert ezt ugyanúgy tudnám integrálni a TV-vel (ARC, Bravia Sync)

(#9245) jimmy74


jimmy74
őstag

sziasztok.
nekem 55" v. nagyobb 3d-s tv van kinézetben bár még nem tudni mi(most egy samu3d van de kicsi már :) )
ultrahd meg 4 k még nem a fontos mert még elégé kihasználhatatlan annál inkább viszont a többi igen pl 3D fontos,konzoljáték használata filmek gyakrana mostani tv-vel se netezünk annyira a smart nem nagyon lényeg de havan nem gond :)
Tipust tudtok ajánlani?ár hát azt még nem tudom? :F
illetve az ajánlott tipus összehasonliva milyen a többi konkurenciával?
thx

WoT:jimmbo

(#9246) agabe válasza Dani Pécs (#9244) üzenetére


agabe
addikt

Hangzasra, dinamikara, mozi hangulatra, zeneisegre nem tudni melyik jobb. Annyi bizonyos, hogy szolgaltatasokban a sony tobbet nyujt mert uj keszulek, de elkepzelheto, hogy hangban gyengebb , de az ellenkezoje is, es az is, hogy hasonlo teljesitmenyt nyujt.
Ehhez mindkettot hallani kellene, de meg teszt sem igen van roluk (a yamaharol van, de nincs mivel osszevetni, es egy 8eves erositot osszevetni egy 1evessel nem is igen szoktak) szoval hangzas teren zsakbamacska.

(#9245) jimmy74:
Ami 3D-s az smart is egyben.
3D-re nem a sony a legjobb (persze hasznalhato, de tobb az egyeb gyartmanybol a jobb mint a gyengebb)
Jatekra kifejezetten ajanlhato az alacsony input lag miatt, bar a 3D-sek a W8 sorozatba tartoznak aminel a W7-esek meg jobbak input lagban, de nincs bennuk 3D.
Ha tenyleg nagyon fontos a 3D is, akkor mas gyartonal erdemes megtalalni az egyeb szempontbol is megfelelo keszuleket.

[ Szerkesztve ]

(#9247) daresz


daresz
csendes tag

Sziasztok
Ezt a készüléket néztem
http://www.euronics.hu/SONY-KDL40R450BBAEP-p38023 99.999-
azt kérdezném , hogy FULL HD VAGY HD Ready ?

[ Szerkesztve ]

(#9248) Joshi válasza daresz (#9247) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem azt is írják hogy FHD meg azt is hogy HD Ready. :D
Extreme Digital
Amúgy célszerű a Sony oldalán körül nézni.

[ Szerkesztve ]

(#9249) daresz válasza Joshi (#9248) üzenetére


daresz
csendes tag

Csak azért mert , igy írják:

Full HD LED tévé, 100 HZ
Típus: HD Ready LED televízió
Képernyő mérete: 40" (102cm)
100 HZ
USB bemenet és 2 HDMI csatlakozó
Smart interakció MHL kompatibilis

(#9250) Joshi válasza daresz (#9249) üzenetére


Joshi
titán

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.