Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) tween


tween
őstag

Sziasztok!
X85J tévémet szeretném összekötni egy régi DAV-DZ280 lejátszóval, hogy a házimozi adja a hangot a tévébe dugott pendrive-ról lejátszott filmhez.
Ehhez a tévé digital audio out kimenetelét kell összekötnöm a lejátszó dmport csatlakozójával?
Milyen kábel kell nekem ehhez egész pontosan?
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#68002) nismoka válasza tween (#68001) üzenetére


nismoka
addikt

Neked minimum egy optikai bemenet kellene a házimozira, a DM port az nem arra való de az idő is eljárt felette... A mozit is frissíteni kell a tv-hez. :K

[ Szerkesztve ]

(#68003) Celtis válasza tween (#68001) üzenetére


Celtis
veterán

Talán egy 3,5mm Jack -> Scart átalakító kábellel működhet, de a scart bekötés iránya sem mindegy.
A legjobb egy ilyen megy egy ilyen összekötve a sárga aljzat használata nélkül, és a "hifi"-t tv bemenetre váltva. Így megfelelő bekötés a kapcsolóval (IN) biztosított.

De egyébként nismokával. Annak a cuccnak már a múzeumban a helye.

[ Szerkesztve ]

(#68004) totopad válasza tween (#68001) üzenetére


totopad
senior tag

Pont most néztem én is, hogy tudnám egy régi bakelit erősitőre rákötni a tv-t, egy ilyennel sikerült:
https://www.emag.hu/digital-digitalis-analog-audio-atalakito-konverter-adapter-3-5-jack-kimenet-1955/pd/D9JXVYMBM/?X-Search-Id=ed91250eb4d5bc40b6e5&X-Product-Id=59441042&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

ebben van egy optikai kábel és átalakitja úgy a hangot, hogy kimenjen analóg.

(#68005) Joshi válasza tween (#68001) üzenetére


Joshi
titán

Scart-on keresztül megoldható, de mindenképpen csak sztereód lesz, a sok csatornát el kell felejteni.

Ahogy nézem azon a Sony erősítőn van HDMI, habár kötve hiszem hogy tudja az ARC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#68006) nismoka válasza Joshi (#68005) üzenetére


nismoka
addikt

Nincsen rajta HDMI :N Szerintem a DM portot nézted annak. :K

[ Szerkesztve ]

(#68007) Joshi válasza nismoka (#68006) üzenetére


Joshi
titán

Rákeresve több oldalon is mutatja hogy van Link1, Link2. Persze ha nincs rajta akkor mind1 is.

(#68008) nismoka válasza Joshi (#68007) üzenetére


nismoka
addikt

Igazad van tényleg van, ezt benéztem. :B :R De ARC-t nem tud az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#68009) tween válasza nismoka (#68008) üzenetére


tween
őstag

Van rajta.
Szeretem a hangját és nem akartam kidobni 🙂

(#68010) tween válasza tween (#68009) üzenetére


tween
őstag

Új fejlemény.
Lehetséges az 5.1, állítólagosan ez az egység kell hozzá.


(#68011) Celtis válasza tween (#68010) üzenetére


Celtis
veterán

Aha, és ezt hogyan kötöd az erősítődhöz?

Analóg (2.0), optikai(5.1) és HDMI (5.1) audió kimenete most is van a tv-dnek. Ez a doboz mit ad hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#68012) tween válasza Celtis (#68011) üzenetére


tween
őstag

Na látod, erről fogalmam sincs :D

(#68013) Celtis válasza tween (#68012) üzenetére


Celtis
veterán

Leírtam, hogy mi működhet.

(#68014) tween válasza Celtis (#68013) üzenetére


tween
őstag

És úgy egészen biztos lesz 5.1?

(#68015) Celtis válasza tween (#68014) üzenetére


Celtis
veterán

Egész biztosan nem lesz. Nincs 5.1-es bemenete a cuccodnak.

(#68016) tween válasza Celtis (#68015) üzenetére


tween
őstag

Nekem ennél az eszköznél azt mondták, hogy a dmport aljzattal összekötve lesz 5.1
Akkor ez nem igaz?

(#68017) Quqesz válasza tween (#68016) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A dmport analog audio, analog video jelet továbbít. A hang csak 2.0 rajta...
[link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68018) Joshi válasza tween (#68016) üzenetére


Joshi
titán

A DMPort a Sony hülyesége volt, szerencsére senki nem állt be mögé. Lehet hogy találsz Alin valami kókányolt átalakítót, de hogy 5.1-es Dolby Digital és DTS nem lesz az tuti.

Azon a Sony lejátszón nincs digitális bemenet, az 5.1-hez pedig mindenképpen kellene egy házimozi DAC. Nem éri meg foglalkozni vele. Akkor inkább keress az AVX-en egy használt erősítőt ami tud legalább ARC-ot, de akkor már inkább eARC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#68019) Celtis válasza tween (#68016) üzenetére


Celtis
veterán

Mellesleg az nem volt gyanús, hogy nincs rajta DM csatlakozó?

(#68020) richies


richies
senior tag

Sziasztok!

Sony az így letojja a régebbi csúcs tévéit?
Utolsó softwer update 1.5 éve volt.
Ennyi, ne is számítsunk rá?

KD-49XH8599
Sw Release date
03-09-2021.

Rozsomak of Power

(#68021) Joshi válasza richies (#68020) üzenetére


Joshi
titán

Az XH85 a csúcskategóriától azért nagyon messze van.

(#68022) tween


tween
őstag

Visszatérve magára a 43X85J-re.
Valahogy a mozgással, vagy nem is tudom, magával a képpel nem vagyok teljesen kibékülve.
Pendriveról mennek az 1080p filmek, de nekem valahogy olyan érzésem van, hogy az emberi testek, arcok elválnak a háttértől, mintha külön kelnének életre, külön mozognának.
Valamit a beállításokban kell állítgatnom? Vagy ez ilyen?

(#68023) Celtis válasza tween (#68022) üzenetére


Celtis
veterán

Első körben kapcsolj ki minden "képjavítót".

(#68024) Napszámos


Napszámos
csendes tag

Sziasztok.Adott egy KDL55W809 TV eddig hiba nélkül tette a dolgát viszont most semmilyen módon nem tudok belépni a Home menübe.Próbáltam már áramtalanítani újra indítani semmi megköszönném ha lenne vmi tanács mit tegyek.

(#68025) richies válasza Joshi (#68021) üzenetére


richies
senior tag

Amikor kiadták, akkor volt nála jobb sony LCD a piacon? Erre értettem.

Rozsomak of Power

(#68026) mano42 válasza richies (#68025) üzenetére


mano42
aktív tag

A kilences szeria a szerian belul is mindig jobb volt, a tied nyolcas szeria, ami kozepmezonyt jelent. Tehat az XH90 jobb mint az XH85. Sot meg az XF90 is jobb.

(#68027) vlevi válasza richies (#68025) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, a 9-es széria magasabb szintet képvisel.
Volt Xe85-ösöm, most XH90-es van, látványos a különbség.
Szerencsés voltam, mert a Media Markban, az elsötétített sarokban egymás mellett ment ugyanaz a demó anyag egy 85, és egy 90-es TV-n. Az XH90-en kontrasztosabb, élénkebb, és ami fontos, simábban futott ugyanaz a videó, mint a 85-ösön. Volt 1-2 részlet a demó anyagban, aminél a 85-ös meg-megröccent.

(#68028) Joshi válasza richies (#68025) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy írják az XH90 és XH95 magasabb kategória, a ZH8 széria pedig volt akkor a csúcsmodell. És akkor az OLED-ket nem is említve.
Illetve azóta már van egy Mini ledes X95K is (2022-re lett Z95K a neve), ami igazság szerint az LCD-k között a csúcsot képviseli. Oled-ből pedig ma már a QD-OLED A95K a csúcs.

[ Szerkesztve ]

(#68029) richies válasza Joshi (#68028) üzenetére


richies
senior tag

Ezt mind értem, de XH90 1 évvel utána jelent meg, nem?

Független attól, hogy csúcs volt-e akkor, vagy sem, már nem várható rá SW update?

Köszönöm

Rozsomak of Power

(#68030) Joshi válasza richies (#68029) üzenetére


Joshi
titán

Nem. A H betű a 2020-as évet jelöli, annyi hogy a H90-et még 2021-ben is árulták annyira népszerű volt, vagy annyira sok maradt belőle készleten. De ott volt még az H95 is illetve a csúcs ZH8.

Nekem egy 2017-es A1 olrd-em van, még az is csoda hogy megkapta az Android 9-es verziót. Ha lesznek is ezekhez firmware frissítések, azok csak nagy bugok miatt lehetnek. Azért pár éven belül ezek kiderülnek/kiderültek már. Sajnos a tévékben annyira gyenge hardware-t raknak, hogy a jövőre nézve nem felelnek meg a követelményeknek.

[ Szerkesztve ]

(#68031) da.


da.
tag

sziasztok,
sony led tv-n mára megjelent egy fehéren "világító" pont. úgy látom / érzem hogy valami külső fizikai sérülés érhette.
van ezeken vmi külső védő üveg, ami esetleg cserélhető? érdemes szervizzel próbálkozni? vagy ilyenkor konkrétan a kijelző sérült és kuka?

köszi

(#68032) Joshi válasza da. (#68031) üzenetére


Joshi
titán

Ha fizikai sérülés, akkor kell lenni konkrétan fizikai sérülésre biztosítás. Külön panelt nem ad a Sony, csak komplett készüléket cserél. Ha már nincs gari, akkor az így marad.

(#68033) da. válasza Joshi (#68032) üzenetére


da.
tag

hát ez nagyon szomorú... :(
köszönöm az infót!

(#68034) hegylako01 válasza Napszámos (#68024) üzenetére


hegylako01
tag

Nézd meg, hogy a távvezérlő működik e. Lehet, hogy csak az fáradt el.

(#68035) Tylla66


Tylla66
csendes tag

Sziasztok!
Kérném a segítségeteket a következőben...a tv egy SONY XH80. Ennek a hangját szeretném átirányítani egy analóg erősítőre, hogy annak segítségével a szobai hangfalakon halljam a hangot. A HDMI kábelt csatlakoztattam a HDMI (ARC) csatira, majd tovább egy konverterbe (https://www.emag.hu/hdmi-av-rca-adapter-full-hd-1080p-video-jel-konverter-kabel-mini-hdmi2av-dstore-va-a-002/pd/DRD9HWBBM/) aztán az RCA kábelt az erősítő egyik bemenetére. Gondoltam lesz hang, de semmi :-(. Próbáltam a menüben beállítani a hangkimenetnél, de nem működik a dolog. Próbáltam a HDMI kábelt megfordítani, majd cserélni, de úgy sincs hang. Mi lehet a probléma? :( ...kezdem azt hinni, hogy rossz a konverter? :U

(#68036) Joshi válasza Tylla66 (#68035) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem az az átalakító nem tud ARC-ot. Inkább olyan átalakítót vegyél amin optikai bemenet van és egy optikai kábellel kösd össze a tévét az átalakítóval. De ha az erősítődön van optikai bemenet, akkor csak venned kell egy minőségibb optikai kábelt és készen is vagy.

Milyen erősítőd van? Ha van rajta optikai bemenet, akkor van nekem egy jó minőségű 5m-es optikai kábelem. Gombokért odaadom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68037) Tylla66 válasza Joshi (#68036) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Az erősítőn nincs optikai csati. Azt megfigyeltem, ha csatlakoztatom az egész kábelrendszert a konverterrel az ARC-hez, akkor hallani lehet egy pici csatlakozási hangot a hangszórókon. Tehát van átvitel a tv-erősítő-hangfal soron, de nem a hang. Lehet rosszul tudom, de az ARC csati tud hangot visszaküldeni egy másik eszközre. A konverternek miért kell tudnia az ARC-t, ahogy írod?

Köszönöm a felajánlást de az erősítő egy Pio A7, ala 1982 :-)

Azt elfelejtettem írni, hogy az első pár csatlakoztatásnál feldobott a képernyő egy ablakot, hogy hangrendszert akarok csatlakoztatni, de mostanra már az sincs...:-(

[ Szerkesztve ]

(#68038) Joshi válasza Tylla66 (#68037) üzenetére


Joshi
titán

Minden eszközön fel van tüntetve az ARC képes be/ki menet. Csak azon a porton működik ahol rá van írva. Na most az általad vásárolt átalakító eleve HDMI 1.3, nem tudom volt-e akkor már ARC, de azt hiszem az ARC amúgy is Etherneten keresztül megy (ha jól tudom). Vagyis a HDMI-n belül van egy Ethernet rész. Valami ilyesmi.

A tévé menüjében is nézz körül, hátha ki lett kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#68039) Tylla66 válasza Joshi (#68038) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Túrom a menüt de nem találok semmi kapaszkodót :-(

(#68040) Joshi válasza Tylla66 (#68039) üzenetére


Joshi
titán

Az optikai kimenet az azért jobb ebből a szempontból, mert onnan állandó a hangkimenet nem kell állítani semmit. Ez jobb lett volna. Ráadásul ez egy csomag amibe van minden kábel ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#68041) Tylla66 válasza Joshi (#68040) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Igen, ezt én is néztem, de a másik tűnt jobb megoldásnak. Egyébként nem akarom a tv-t folyamatosan hangfalakon hallgatni, csak a zenét...ezért örültem, hogy van kapcsolási lehetőség TV hangszóró/hangrendszer :-)

(#68042) Tylla66 válasza Joshi (#68040) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Ehhez az eszközhöz is adtak egy USB kábelt, a kütyü oldalán meg van egy USB/power csati...lehet tápot kellene neki adni??...a papírjában nem írja, hogy tápfesz kellene

(#68043) Joshi válasza Tylla66 (#68041) üzenetére


Joshi
titán

Az elvileg az optikainál is van. Távirányító Action menü->Hangszóró.

(#68044) Joshi válasza Tylla66 (#68041) üzenetére


Joshi
titán

(#68045) Tylla66 válasza Joshi (#68043) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Sajna ezt nem tudom ellenőrizni, a menüm meg teljesen más :-(....de akkor még mindig kérdés, hogy kell tápfeszt adni a konverternek vagy sem? :U

(#68046) Tylla66 válasza Joshi (#68044) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Hát igen...ez már azért nem olcsó :-(...a bluetooth-t akartam kiváltani, de lehet maradok annál, pedig a kábel jobb lenne.

(#68047) Celtis válasza Tylla66 (#68035) üzenetére


Celtis
veterán

Egyszerűen az adapter amit vettél nem alkalmas HDMI-ARC csatlakozásra.
Ha egy HDMI-ARC képes adaptert veszel, akkor csatlakoztatás után meg fog jelenni a tv menüjében, és kiválasztható lesz az a kimenet.
Egyébként szerintem az ARC jobb, mint az optikai, mert ha támogatja az adapter, akkor a kimeneti hangerő a tv távirányítóval szabályozható, illetve a tv-n tudod választani, hogy hol szóljon a hang, a tv-n vagy az erősítőn.

(#68048) Tylla66


Tylla66
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! Korábban írtam, hogy az első kettő csatlakoztatásnál megjelent a képernyőn egy beállítási ablak a HDMI (ARC) felületnek, ahol a csatlakoztatni kívánt eszközt lehetett választani, de mostanra már nem jön fel...
Igen, azok a beállítások lennének fontosak, amelyekről írtál

(#68049) Joshi válasza Celtis (#68047) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a hangerő szabályozást egy ilyen adapterrel eleve bukja. Persze nem próbáltam, de nagy eséllyel nem lehet szabályozni a tévé távjával.

(#68050) Tylla66 válasza Celtis (#68047) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Akkor rossz kütyüt rendeltem :( ...azt esetleg meg tudod erősíteni, vagy cáfolni, ha cserélem Joshi javaslata alapján az optikai kábeles variációra (barátibb ára van, mint a HDMI ARC leválasztónak), akkor nem állandó hangfal csatlakozást kapok (váltható a tv hangszóró/hangrandszer?) (A tv-n van AUDIO OUT optikai csati) :-)
https://www.emag.hu/toslink-digitalis-audio-konverter-700001496/pd/D3D9MLMBM/?ref=sponsored_products_search_1_8&recid=rec_64_54c81e011decf58c441dd49bf89e86fd50726ad03b4264ab243326c6e7e2a639_1676994837&aid=1f1fb539-9bca-11ed-b6e4-0611506587cc&oid=105580976&scenario_ID=64

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.