Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) theballa32 válasza B-L-A-C-K (#8550) üzenetére


theballa32
tag

Szuper!Tesztelni fogom!Köszönöm

(#8552) haddent válasza Malachi (#8500) üzenetére


haddent
addikt

Dettó most hoztam el pénteken. Csodálatos a képe. Előtte valami samu ue32d5000 volt (valami kis buta tv de a panel korrekt volt jó input laggal stb..) de a Sony után szabályosan látom a ghostingot a samun...
Én elég közelről nézem ezt az 50" -et is (kevesebb mint 2m) de lenyűgöző egy ps4 kíséretében :Y Sony :R

(#8553) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Van valakinek személyes tapasztalata a Sony KD49X8505B TV-ről? Nagyon szemezek vele ha tényleg jó akkor megvenném.

(#8554) Joshi válasza Joshi (#8553) üzenetére


Joshi
titán

Ami leginkább érdekelne az a HDMI 2.0 foglalat megléte (4k@60Hz). Gyanús hogy sehol nem találok erről infót. :U

(#8555) Malachi válasza Joshi (#8554) üzenetére


Malachi
addikt

azt olvasom, hogy tudja a 4K/60Hz-et, de csak(?) 8 biten - jelentsen ez bármit.

(#8556) Joshi válasza Malachi (#8555) üzenetére


Joshi
titán

Időközben én is találtam hasznos infót ahol tényleg írva van hogy tudja a 4k@60Hz-et. ezek szerint HDMI 2.0 van rajta. :D A 8bit teljesen jó, csodálkoznék ha egy TV 10bit-es lenne. :DDD

Video Signal : 3840x2160/24p; 3840x2160/25p; 3840x2160/30p; 4096x2160/24p; 3840x2160/60p (YCbCr4:2:0 8bit); 1080/24p (HDMI only); 1080/60i; 1080/60p (HDMI / Component); 480/60i; 480/60p; 720/60p; 1080/30p (HDMI only); 720/30p (HDMI only); 720/24p (HDMI only)

(#8557) B-L-A-C-K válasza Joshi (#8556) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Teljesen értelmetlen a 4K, alig van hozzá tartalom, mire annyi lesz hogy megérje 4K-s TV-t venni addigra már sokkal fejlettebbek és jobb áron lesznek. Én inkább adott áron egy 55"-60"-os FHD TV-t vennék.

(#8558) Joshi válasza B-L-A-C-K (#8557) üzenetére


Joshi
titán

Jelenleg is 50"-os TV-ém van és nagyobb már nem nagyon fér el, a 4k pedig nem csak TV adáshoz és mozihoz kell hanem pl játékhoz. Nekem van egy cockpitem és szeretek játszani Assetto Corsával de mindjárt a nyakunkon van a Project Cars is. Szóval van értelme legalább is szerintem. ;)

(#8559) Malachi válasza Joshi (#8558) üzenetére


Malachi
addikt

ha van rá pénzed és kihasználod, semmi ne tartson vissza. :) pár hete kérdezte valaki, hogy 4K vagy egy jobb 8-9-es sorozatú fHD, de ő vacillált az ár miatt. szóval őt lebeszéltük róla.

(#8560) Joshi válasza Malachi (#8559) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is csak ezért tűnik jó vételnek. :K

(#8561) n000rbi


n000rbi
senior tag

Holnap el kell döntenem, hogy 50, vagy 55W829B legyen. 42-esről váltanék, a nézési távolság 2.5-3m.

Ezt elnézve elég durva a méretbeli különbség. Szerintetek?

(#8562) Malachi válasza Joshi (#8560) üzenetére


Malachi
addikt

nem is tudtam, hogy a Sony Centerekben van hitelügyintézés.

(#8561) n000rbi - én 180-ról nézem az 50-et, szóval bőven elfér szerintem az az 55 is. ne izélj a méreten, a nagyobb szerintem jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#8563) Joshi válasza Malachi (#8562) üzenetére


Joshi
titán

Annyira csilli-villi a környezet hogy az emberben fel sem merül a hitel lehetősége. :DD

(#8564) bendeguz76 válasza n000rbi (#8561) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Szerintem nem ér annyival többet a 55-ös amennyivel többe kerül

bendeguz_HUN

(#8565) B-L-A-C-K válasza Joshi (#8558) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Játékokat nem nagyon néztem mennyi 4K-s tartalom van már, de ha nagyon sok, illetve amúgy sem tudsz nagyobbat venni akkor hajrá...

(#8566) Joshi válasza B-L-A-C-K (#8565) üzenetére


Joshi
titán

Assetto Corsa only PC játék te gondolom most a konzolra gondoltál, szerencsére PC-én nem számít a felbontás a videokártya annál inkább. :D

(#8567) B-L-A-C-K: most már látod hogy egy TV nagyon sok mindenre jó lehet a maga 4k felbontásával együtt. :K

[ Szerkesztve ]

(#8567) B-L-A-C-K válasza Joshi (#8566) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Természetesen konzolra gondoltam, ha PC-re kell TV neked nagyrészt akkor tényleg jó a 4K. Azt hittem TV/Film nézésre veszed inkább mint az átlag emberek...:)

[ Szerkesztve ]

(#8568) Bönde


Bönde
csendes tag

A tv saját beépített műhold tunerje alkalmas okosításra (kódolt adók vétele)?

(#8569) krx21 válasza Joshi (#8566) üzenetére


krx21
nagyúr

Remélem csúcs géped van. 4K-hoz... :K

(#8570) kruplishal


kruplishal
tag

42W705 ha valakit érdekel. Szerintem a legjobb vétel ebben a méretben ha nem kell 3D.
A gyémánt kupont ne felejtsétek! (PL.: 220.915Ft-ra jön ki)

(#8571) Peddy789


Peddy789
őstag

mit kell akkor állítanom, ha sötét képeknél, a fehér vagy élénk szinű pontok szemmel látható, nagy utánhuzást csinálnak?

(#8572) Gyurma_13 válasza B-L-A-C-K (#8567) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Szia B-L-A-C-K,

Most vettem egy 50W828b-t, és a bemutatkozásodban látom, hogy neked is ilyen típusú TV-d van és Iphone-t használsz. Milyen Appjaid vannak amiket ajánlanál? Köszi
Másik, hogy próbáltam a TV-n lévő photoshare-t is, a két készülék között, de azon kívül, hogy összekapcsolódtak az Iphone-on csak egy fekete képernyő jelenik meg, ha forgatom a készüléket álló és fekvő mód között pár miliszekundumra felvillan az amit látnom kellene, de visszasötétül a képernyő. A tükrözésnél azt látom, hogy csak Sony készülékkel működik együtt a TV, de a photoshare-nél nem láttam készülék korlátozást.
Te neked működik a telefonon lévő fotók nézése a TV-n? Köszi

ui. (találtam egy alkalmazást, TV side View, működik is, szuper) ha van más is megköszönném...

(#8573) B-L-A-C-K válasza Gyurma_13 (#8572) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Nekem nem olyan, csak majdnem olyan van (55W829B), bár ez mind1. Képeket is lehet nézegetni, a TV-re kell leszedni egy appot, most nem vagyok otthon így fejből nem tudom. A TV side-ot használom még, amit te is felfedeztél már, ezen kívül mást nem is nézegettem mert nem érdekel. Én csak TV adásokat, és Filmeket nézek rajta, smárt részét szinte semennyire sem használom...:)

(#8574) Gyurma_13 válasza B-L-A-C-K (#8573) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Tudom, hogy nem olyan, de mivel elolvastam az első előtti 0.-k hozzászólást, így mertem írni, hogy ugyan az, a méretet leszámítva. :K

Akkor, ha nem felejted el, megköszönöm az a TV-re való alkalmazást, meg azt is pár szóban, hogy honnan és hogy megy fel rá, mert ez az első okos TV-m. :U :))

[ Szerkesztve ]

(#8575) B-L-A-C-K válasza Gyurma_13 (#8574) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Este leszek otthon, majd megírom, de ha jól rémlik ha bemész TV-n az appokba, valahol leghátul van valami képnézegető, azt elindítod és értelemszerűen mutatja mit kell csinálni.

(#8576) Balázzs


Balázzs
senior tag

50w 828/829 és az 50w 805B között mi a különbség?

(#8577) TechN7ne válasza kruplishal (#8570) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

T-Mobile-nál olcsóbb..... :)

[link]

(#8578) B-L-A-C-K válasza Balázzs (#8576) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Téma összefoglalót nézd meg.

(#8579) Balázzs válasza B-L-A-C-K (#8578) üzenetére


Balázzs
senior tag

köszi, én meg bújom a sony honlapját egy órája :R

(#8580) agabe válasza TechN7ne (#8577) üzenetére


agabe
addikt

fordítva...T-mobile-nál drágább 18ezerrel ami 12%, és csak akkor lehet, ha tv előfizu náluk lesz újabb 2 év hűséggel.
Igaz 24 havi 0% THM -el is lehet fizetni, így aki legalább 6 hónapja valami telekom-os előfizető, bevállalja a tv-t két évre és nincs meg egyösszegben 150ezer annak jól jöhet, de másnak nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#8581) baphomet válasza Balázzs (#8579) üzenetére


baphomet
senior tag

Megszámoltam. Négy egérkattintás és hat billentyűlenyomás egyébként a sony honlapján is megtalálni. :C

Ráadásul kb. legjobb a többi gyártó honlapjához képest mert a teljes sorozat specifikációit mutatja nem kell külön-külön keresgélni az egyes modelleket.

http://www.sony.hu/electronics/televiziok/w800b-series/specifications

(#8582) n000rbi


n000rbi
senior tag

55W829B megrendelve :C

(#8583) pzstm válasza n000rbi (#8582) üzenetére


pzstm
titán

:C :DD

Nem fogsz benne csalódni, egészen biztos vagyok benne :K :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8584) n000rbi válasza pzstm (#8583) üzenetére


n000rbi
senior tag

Úgy legyen :K

(#8585) Plaguee


Plaguee
tag

Helló!
Megszeretném kérdezni ,hogy kdl 32r430b ehhez a típusú tv-hez, hogy lehet megnézni az üzemóra funkciót?
Előre is köszi a választ!
Üdv: Plaguee

(#8586) BossBoss válasza Plaguee (#8585) üzenetére


BossBoss
őstag

Sehogy.

(#8587) Malachi


Malachi
addikt

Megvan a CI kártya és a HD csomag, végleg elégedett vagyok. :K Az SD adások minősége is elviselhető szintre emelkedett.

Egyetlen kérdés, mielőtt végleg bekábelezem a kis rendszert - a tévébe jön minden jel a UPC-től. Hogyan érdemes/lehet összekötni az erősítővel, hogy azon szóljon a tévé adás is? Milyen kábellel, milyen aljzaton?

Esetleg ha valaki fejből tudja (bár most már leülök holnap és végigolvasom a leírást) van a tévén rendes műsorújság, vagy csak annyi amit az "i+" gombbal elő lehet hozni? Olyanra gondolok, mint a media boxon volt, táblázatos, és pofonegyszerűen beállítható a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#8588) Tegla80 válasza Malachi (#8587) üzenetére


Tegla80
addikt

guide gomb?? sztem arra gondolhatsz
(boxod volt,valszeg ezert nem ismered.... ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8589) nismoka válasza Malachi (#8587) üzenetére


nismoka
addikt

Optikai kábel.
Müsor újság: Guide gomb

[ Szerkesztve ]

(#8590) Malachi válasza nismoka (#8589) üzenetére


Malachi
addikt

Jó ég, köszönöm mindkettőtöknek, ez nagyon benéztem. :Y
Persze, tényleg a guide - ráadásul a UPC boxon is ez volt... :DDD
Tökéletes, szuper, ezt akartam. :R

(#8591) Tegla80 válasza nismoka (#8589) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha mar erre vagy, kerdeznek .....
A dvb-s re mit kellene vennem/raknom,h elerjek valamit az eterbol???(tanyer,fej,kabel,azt ennyi?)
Plusz van ingyibe odafent valami amiert erdemes foglalkozni/kolteni a storyra????
tudsz errol valamit?
thx

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8592) nismoka válasza Tegla80 (#8591) üzenetére


nismoka
addikt

Igen ennyi, de mi van odafenn azt nemtudom mert sosem érdekelt a műholdazás. Sem a tv műsorok... ;)

(#8593) Tegla80 válasza nismoka (#8592) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszi.
En spec lehet utana kacsintok a dolognak....HD sport(auto/motor sport leginkabb) es termeszet csati erdekelne nyelvtol fuggetlenul.(csak bamulni :D )
Bar eloszor az arakat nezem meg,h mennyibe fajna ez nekem meg milyen tanyer/fej kell,mert kb semmit nemtok semmirol e teren. :F
nameg az egy falamrol ami szoba johet a kiepitesre, elerek e barmit is az egben vagy arra pont nincs semmi...masra meg ralatasom nem lenne onnan....uh van/lenne mit atneznem.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8594) nismoka válasza Tegla80 (#8593) üzenetére


nismoka
addikt

A net korában már szerintem felesleges de te tudod. ;)

(#8595) Tegla80 válasza nismoka (#8594) üzenetére


Tegla80
addikt

Jah van net is,de ezt szimplan elerem a tv vel a sajat halot nem terhelve.
Sajna a digi 1GB os nete szamomra csak alom es orulok,ha van 20/1 a netem a 30/2es "fizetettbol" amin rajta log mindenki itthon.Plusz legalabb arany arban merik ha mar ilyen kaka.... sajna igen ,ez itt a legjobb. (cumi tudom.....)

Sony® & PlayStation®

(#8596) amadeus11 válasza Tegla80 (#8591) üzenetére


amadeus11
senior tag

Szia ! Az Astrán van kb 20 ingyenesen fogható német HD csatorna , gyakorlatilag mindig találni rajtuk természetfilmeket , dokuműsorokat . Van pár sport és zenecsatorna is (SD) . Dél felé kell hogy legyen rálátásod a műholdra , ha nincs akkor a tetőre kell raknod a tányért . Nekem most járt le az egy éves előre fizetett Mindig TV , de mivel pár csatornát néztem csak (Sprektum , Discovery , hírcsatornák) , úgy döntöttem nem hosszabbítok . Jól tudok németül így inkább nézem az ismeretterjesztő műsorokat HD-ban ingyen , a retekklubbos ismétlőcsatornákról meg lemondok :) . Híreket meg internetről elérem .

There is a star

(#8597) Balázzs


Balázzs
senior tag

Aki most tervezi, hogy sony tv-t vesz igyekezzen, mert kifogyóban a készletek, én ma nem tudtam venni 50W828B, mert ahol van ott nincs részletfizetési lehetőség, ahol lenne ott pedig nincsen raktáron (és ez a jellemző, jópár boltot végighívtam). Viszont ajánlottak drágább készüléket, amihez van házimozi és megbontják, ha nem kérem, de sajna nekem az már túl drága kategória.

(#8598) baphomet válasza Malachi (#8587) üzenetére


baphomet
senior tag

Ha digitális erősítőd van akkor akkor az ARC HDMI portra kösd, vagy ha nincs az erősítődnek HDMI bemenete akkor az optikaira.
Analóg erősítőt csak a fejhallgató/hangszóró közös kimenetre tudsz kötni, előtte állítsd be a hangbellításoknál a megfelelő típust.

(#8599) Tegla80 válasza amadeus11 (#8596) üzenetére


Tegla80
addikt

:R
Amugy egy iranyra van ralatasom..."dèl" fele. :C ("d-k,d-ny" is megyeget,de pl "eszak" nah az csak tetorol menne.De mind1 is ez esetben....)
Utananezegetek akkor az araknak......
Koszi

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8600) Malachi válasza baphomet (#8598) üzenetére


Malachi
addikt

Egy Sony STR-DG710 van, akad rajta HDMI, de már nem mai darab. Pl. a tévé Bravia Sync listájában már nincs benne.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.