Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) nismoka válasza Clemi (#8697) üzenetére


nismoka
addikt

Azt írtad a Pio VSX920 erősítőd van, na annak a net rádiójába is bele lehetne kötni a maga összesen 24 net rádió állomás memóriájával, és keresni sem lehet vele csak ha beírod a net rádió állomás pontos elérhetőségi címét.. Amúgy a net rádióhoz nem kell látni az erősítő menüjét a tv-n mivel az kezelhető az erősítő kijelzőjén is.

[ Szerkesztve ]

(#8702) Balázzs válasza mozesapo (#8699) üzenetére


Balázzs
senior tag

Persze, abban van, a másik ami mellette van nem menetes. Próbáltam már a teljes keresést is, semmi :(

Digi szerint lehet simán rossz az adapter, menjek be és cserélik, próbáljam meg, ha úgysem megy akkor beltéri :(

Most kiszedtem a kártyát, a nélkül sincs semmi.

Az adapterben szinte feszül a kártya, mit és hogyan próbáljak papírozni, hogy jobban illeszkedjen?

(#8703) Clemi válasza nismoka (#8701) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, tudom, de a PC-n pár kattintás és már kész is az állomás beírása. A 24 adó meg egyébként nekem legalábbis elég (a Jamcast-on van 3 netrádió). Igen, lehet a kijelzőn is kezelni, de azért ne legyünk már mazochisták egy 1 soros kijelzővel :)

(#8704) mozesapo válasza Balázzs (#8702) üzenetére


mozesapo
tag

Szia!

És mikor kerestetsz, talál műholdat? Mert ha nem, akkor ott valami más gond lesz. A kábel közvetlenül megy a fejhez, gondolom.

(#8705) nismoka válasza Clemi (#8703) üzenetére


nismoka
addikt

Ja még annyi hogy a VSX920 erősítőd távkapcsolója egy nagyon jó kis programozható tanulós cucc, arra rá programozhatod a tv-t is és máris elég egy távkapcs! ;) Használtam így olyan távirányítót sokáig. Szerintem netrádióhoz elég az erősítő kijezője, vannak sokkal egyszerűbb kijelzős receiverek is.

[ Szerkesztve ]

(#8706) superg válasza nismoka (#8700) üzenetére


superg
senior tag

Értem köszi :) Én is sokmindent szertnék de csak miután kijavították az LCD képbeli hiányosságait

(#8707) Clemi válasza nismoka (#8705) üzenetére


Clemi
veterán

Tudom, hogy programozható és jól tanul, be is tanítottam neki a Dune távját, de a STB távjával már sajna nem tudott mit kezdeni, azt egyáltalán nem kezelte, viszont a Sony távján már sok plusz gomb van, ráadásul pont olyanok ami fontosak, amiknek nem nagyon találni megfelelőt a Pio távján. Ha lehetne lenne elég gomb, betanítanám :)

(#8708) Vhiktor válasza Janaboy (#8682) üzenetére


Vhiktor
veterán

Edge ledes TV, sajnos ilyen.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8709) Balázzs válasza mozesapo (#8704) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igen, korábban antenna-digi beltéri-scart-crt tv volt a jel útja, most annyi változott, hogy leadtam a beltérit, helyette lett a CI+ adapter kártyával és a tv lett új. Kábelhez nem nyúltunk.

(#8710) Bönde


Bönde
csendes tag

Műhold témában jártas fórumtárs jelentkezését várom privátban.

(#8711) Balázzs válasza Bönde (#8710) üzenetére


Balázzs
senior tag

Digitális beállítások menüben van CA beállítások, ez lenne a dekóder kártya? Szürke, nem választható, azt írja nem engedélyezett a jelenlegi bemeneti beállításokkal. Ez mit jelent?

(#8712) Tegla80 válasza Bönde (#8710) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalam sem jelentkezett senki...
Amit itt irtak/olvastam annyit tudok....(meg pici gugli....)
Arakat neztem kb 8e az alja es 15 ert mar lenne az amit En spec megvennek. (tanyer , fej es kabel kompletten) Ennyit bealdozok...(remelem fizu utan tudok erdemben is beszelni arrol amit latok az egi adasbol..... haverral is dumaltam tegnap este.....tole akar lehetne ingyibe kiprobalos tanyerom/fejem amit regebben leszedett,mert megallt a belterije.....probara lehet elkerem.....)
Jelentkezem,ha haladtam a dologgal..... ;)

itt nezelodtem ....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8713) baphomet válasza Balázzs (#8696) üzenetére


baphomet
senior tag

Elvileg ad le tápot a SAT csatlakozón, legalábbis oda van írva mellé, hogy mennyit.

(#8714) baphomet válasza Balázzs (#8702) üzenetére


baphomet
senior tag

Az papírdarabbal beszorítós eset én voltam, de ott -kis túlzással- lötyögött a kártya az adapterben.

(#8715) nismoka válasza baphomet (#8714) üzenetére


nismoka
addikt

Tehát nem a tv volt a hibás hanem a kártya adapter (ci+ modul).

(#8716) agabe válasza Vhiktor (#8708) üzenetére


agabe
addikt

Azért van jobb is, meg van sok rosszabb.
Hátsó ledes 605 -ösök szintén gyengébbek valamivel ebben (legalábbis a nálam lévő 60W605 -ös is, a kisebbek pedig valószínűleg nem lehetnek jobbak).
Ami normál körülmények (ebbe beletartozik a sötét filmek közbeni látvány is) nem látható azzal nem kell foglalkozni.
Sajnos sok készüléknél még ilyenkor is zavaró. Amit most néztem azok közül nincs tökéletes az tuti, amoled meg beég jelenleg (Walamelyik MM-ben is volt egy kiálítva amit kicseréltek, de előtte ki egy darabig kellett takarniuk azt a részt valami reklám felirattal ahol be volt égve....láttam és azóta tudom, hogy amoled előtt még hosszú az út, ha egyáltalán lesz valaha olyan ami ezt a hibát sem produkálja, mert akkor akár mehetnénk vissza plazma tv-khez (amik közül a jóknak a képminősége sok tekintetben még mindig jobb mint a lejobb LCD-ké)

[ Szerkesztve ]

(#8717) Bönde válasza Tegla80 (#8712) üzenetére


Bönde
csendes tag

Köszi, nekem igazából már megvan a hardveres része meg be is van kötve. További lehetőségek érdekelnének. Pl. a tv beltéri részét lehet-e frissíteni meg ilyenek..

(#8718) NGA


NGA
addikt

Akkor ha jól értem:
W828/9
- Bluetooth-on csak egeret tud, azt is csak böngészőnél
- HDD-re felvett anyagot nem lehet sehogy divx-re lekonvertálni pc-n.

Kamera jó hozzá másik?
3D szemüveg csak a gyári jó, vagy van alternativa? Mennyibe kerül?

Érdemes a touchpados távot megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#8719) B-L-A-C-K válasza NGA (#8718) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Érdemes a touchpados távot megvenni?

Én vettem hozzá akcióba fél áron, szokás kérdése, ha folyamatosan a simát használod akkor utána nem jó a simogatos, de ez elmondható fordítva is.

(#8720) Dealer95 válasza NGA (#8718) üzenetére


Dealer95
őstag

A 42"-s vagy az 50"-s változat?
Mert az egyik passzív, a másik aktív 3D.

KDL-42W829B - passzív
KDL50W829 - aktív

A passzív szemüvegek elég olcsóak.
Aktívból pedig ezek a Tv-k már az RF szabvány szerinti szemüvegekkel is működnek, tehát a Samsung aktív 3D szemüvege is jó egy Sony-hoz (illetve fordítva), ami már 3.000 Ft/db körül kapható.

(#8721) NGA válasza Dealer95 (#8720) üzenetére


NGA
addikt

Bocsi, tegnap este óta egy 50W828 boldog tulaja vagyok.

(#8722) pzstm válasza NGA (#8721) üzenetére


pzstm
titán

gratula :C :DDD

imádni fogod, legalábbis én a 829-el azt teszem május óta :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8723) baphomet válasza nismoka (#8715) üzenetére


baphomet
senior tag

Így van, azért is említettem meg az anno az esetet, mert innen valaki egy hasonló hibajelenség miatt azonnal vitte vissza a TV-t, holott könnyen lehet, hogy nem is azzal volt a baj. Az én lötyögős kártyám is simán ment két másik tv-ben, míg a harmadikban csak akkor, ha jól beleszorítottam a kártyát a modulba.

Szerintem, ha a TV érzékeli a CI+ modult, és mégsem megy a dolog, akkor jó eséllyel a gebasz a szolgáltató oldalán van valahol.

(#8724) NGA


NGA
addikt

Ezt tényleg így lehet felszerelni a falra?

(#8725) pzstm válasza NGA (#8724) üzenetére


pzstm
titán

igen és elbírja állítólag, bár nekem nem falon van :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8726) nismoka válasza NGA (#8724) üzenetére


nismoka
addikt

Igen csak az 50"-hoz kettő olyan fehér fali modul van. Amúgy létezik adapter (SU-WA1) amivel felrakható hagyományos VESA tartóra is.

[ Szerkesztve ]

(#8727) NGA válasza nismoka (#8726) üzenetére


NGA
addikt

Nekem ez a két fehér szett volt, ami a képen van. Meg hozzá pár csavar. Mivel vettem hozzá garanciát még 3 évet törésre is, így kipróbálom :-)

(#8728) nismoka válasza NGA (#8727) üzenetére


nismoka
addikt

(#8729) NGA válasza nismoka (#8728) üzenetére


NGA
addikt

Na ha hazaérek megnézem.

Webkamerát akkor nem lehet másikat ugye?

(#8730) nismoka válasza NGA (#8729) üzenetére


nismoka
addikt

Nem, csak a sajátját.

(#8731) Vhiktor válasza agabe (#8716) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tudom :(

Viszont én biztosan visszavinném, ha filmezés közben is lehet llátni és inkább vennék akkor egy másik modelt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8732) Dani Pécs válasza Clemi (#8679) üzenetére


Dani Pécs
tag

A leírás szerint, ha nem falra van szerelve, rögzíteni kell az alábbiak szerint a készüléket:

(#8733) nismoka válasza Dani Pécs (#8732) üzenetére


nismoka
addikt

Ez már agyon biztosítás, de ahol kis lurkó van ott nem árthat. ;)

(#8734) B-L-A-C-K válasza Dani Pécs (#8732) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nekem is új...

Bár f@szságnak tartom, mi ez egy kutya hogy ki kell kötni...:D

(#8735) nismoka


nismoka
addikt

Ma volt dolgom egy 50" méretű S betüs koreaival, na az nem csak előre hátra lifeg hanem jobbra balra is dülöngél a csodás műanyag talpán.... Azok a remek önmetsző csavarok a 2 forintos pvc talpban meg... :U

[ Szerkesztve ]

(#8736) Pityke78 válasza agabe (#8681) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi az írást, személy szerint nekem nagyon hasznos volt, bár döntés terén nem igazán jutottam közelebb.
Az írásod, tapasztalatod alapján azért arra jutottam, hogy a 60W605 nem lenne olyan rossz opció a 55W828/829-el szemben, főleg hogy a 3D nem érdekel, viszont a plusz 5" nagyon is kecsegtető.

Tényleg jó lenne tudni érdemben valamit a 60W855-ről, mert még ez a típus az, ami focizhat.

Te mire jutottál a típusválasztás terén?

55W828/829, vagy 60W605 vagy 60W855???

Esetleg másnak vélemény, érdemi tapasztalat?

Köszi

(#8737) nismoka válasza Pityke78 (#8736) üzenetére


nismoka
addikt

Képminőségre kb az 55W8-al van pariban ahogyan a sorozatszáma is mutatja. +WEDGE design, hogy megéri-e az árkülönbséget az 55W8-hoz képest az az 5" azt mindenki maga döntse el! ;)

(#8738) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Lehet a karácsonyi hangulat miatt, de elhatároztam jövő ilyenkor csere 65 colosra...:) Remélem addig lesz normális áron, normális minőségű (persze nem lesz feltétel hogy Sony legyen)...

(#8739) pzstm válasza B-L-A-C-K (#8738) üzenetére


pzstm
titán

én most borzasztó elégedett vagyok 50"-al és jelenleg kis lakásomban a falra fúrt nappali bútor átpakolását kellene megcsinálni, ha 50"-nál nagyobbat akarnék, szóval az sem kizárt, hogy 4K-ig marad :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8740) B-L-A-C-K válasza pzstm (#8739) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is szeretem az 55-öst,de egy 65-öst elbírnék viselni, mondjuk lehet a 2.8 méterre az már sok lesz...

Azért van közte különbség: link

(#8741) agabe válasza Pityke78 (#8736) üzenetére


agabe
addikt

Sajat talasztalat (par hozzaszolassal korabban tegnap irtam) alapjan a 828/829-es jobb mint a 60W605-os, igaz nalam csak 50" meretben van a 828-asbol, szoval ha eleg erzekeny vagy az altalanosan elofordulo kephibakra, akkor sajna nem ajanlhatom teljesseggel a 60W605-ost (clouding, es banding tekinteteben nem eleg jo most, hogy lattam a 828-ast)
60W855-on filozok az ara miatt, es meg nem is lattam, de a 60" sokkal jobb 50-nel...55-os nem volt itthon, de ha mar lehet akkor 60-asra mennek ha lesz olyan akinek van tapasztala.
Sajna sok keszuleket lattam aruhazakban 60colosok kozott aminek nem csak clouding (pedig aruhazban nehez meglatni a nagyobb hibakat is, szoval biztos nem csekelyek) de vignettalasi problemak is voltak kulonbozo gyartoknal. Azokhoz kepest a 60W605-os is nagyon jo, de otthon lathatok a tokeletlensegek.
Ugy tunik nagyobb meretben erosebb kihivasokkal kuzd a legtobb gyarto meg a kozepkategoriaban is, es nem erdemes csak a tesztekre hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#8742) NGA válasza pzstm (#8739) üzenetére


NGA
addikt

2,4 méterhez elég az 50" nem?

(#8743) Bönde


Bönde
csendes tag

Ha valakinek esetleg van elfekvőben megunt aktív szemüvege, ami műxik 50w828-al, engem érdekel...

(#8744) B-L-A-C-K válasza NGA (#8742) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#8745) Janaboy válasza Balázzs (#8709) üzenetére


Janaboy
veterán

Bár még a tv-n nem próbáltam a SAT tunert, de próbáld meg, hogy a csatorna keresőben kézzel adod meg a DIGI oldaláról egy frekvencia adatot és nézd meg, hogy van-e jel! Ehhez szerintem nem kell a CI+ kártya (aminek mellesleg tuti, hogy működnie kell). Ha nincs jel, akkor lehetne azon sakkozni, hogy a fej, ami kint van olyan feszültséggel működik-e mint amit a tv kezel!

Janaboy

(#8746) Janaboy


Janaboy
veterán

Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy mintha több applikáció lenne mint ami eddig volt?

Janaboy

(#8747) pzstm válasza B-L-A-C-K (#8740) üzenetére


pzstm
titán

nyilván van, de én most olyan 2-2,2 méterről nézek 50"-t

Bár első nap azt mondtam hogy húúú...mekkora meg milyen jó...aztán a jóhoz ugyebár könnyű hozzászokni, ha úgy tartja kedvem és leülök a kanapé elé és bő másfél méterről nézem akkor sincs semmi bajom vele...sőt...néha fogott már el amúgy a kellene még nagyobb életérzés :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8748) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#8744) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkor a 2.8 méterhez mehet a 70" :))

Janaboy

(#8749) birno válasza Dani Pécs (#8732) üzenetére


birno
addikt

Ezt en is neztem, de most furjak egy lyukat a szekrenyne vagy mi... :)

(#8750) Zoli1222 válasza B-L-A-C-K (#8744) üzenetére


Zoli1222
őstag

És abban az esetben mi van, ha a tv fullhd, de az adás csak fullhd-re van nyújtva?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.