Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) kelix


kelix
csendes tag

Sziasztok !
Segítségeteket kérném:
Tegnap vásároltam egy SONY KD-49XF7077-es készüléket.
Koax csatlakozású kábel tv előfizetésem van.
Az analóg csatornákat felismeri a digitálisokat nem . :(
A jelerősséget és jelminőséget egyaránt 0-nak látja.
A korábbi készüléken ( samsung 37c650 ) minden rendben bejött.

Mi lehet a baj szerintetek ?
Előre is Köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

(#42002) AL válasza kelix (#42001) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A hangolás előtt a készülék rákérdez, hogy milyen csatornákat keressen. Ott kell megnézni, bejelölni, hogy ne csak analóg, hanem digitális csatorna keresése is legyen. Üdv.

(#42003) junior19 válasza sting2 (#41999) üzenetére


junior19
senior tag

Nem igazán értem az egész írást, nagyon csapongó.
Ha jól értelmezem, és erre gondoltál, akkor ha a Cinema pro beállítás jó volt egyébként, kivéve amit leírtál, akkor magas a kontraszt, azért zúzza össze a világos jeleneteket. Ha minden másban jó volt az, akkor a kontraszton vegyél vissza és a fényerőn emelj.
A normál módban célszerű lenne egy szürkeskála ábrát rárakni, ha akkor is csinálja az elszíneződést, akkor ott is lehet magas kontraszt gond, rossz szín együttfutás abban a sávban. Ha nem látod a szürkeskálán, akkor maga a játék ilyen.
Nem tudom, hogy jól értettem-e a gondodat, én ezeket tudtam kihámozni belőle.

codec project

(#42004) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok!

HDMI ARC csatlakozással lesz összekötve nálam egy XE9005 TV és egy LG SK5 soundbar. Most azt olvastam, hogy a DTS:X hangformátumot a HDMI ARC nem tudja kezelni, csak a legújabb eARC. Ha sima HDMI portba dugom akkor sem fog működni?

(#42005) lumpika


lumpika
tag

Sziasztok
Olyan problémával küzdök xe 8505ön , hogy a YouTube legújabb frissítése egyszerűen nem hajlandó elindulni.
Újraindítás megvolt, legújabb fw(6.5629)
Valami ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#42006) sting2 válasza junior19 (#42003) üzenetére


sting2
addikt

Arra válaszoltam amit egyszer már a múltban leírtam, sajnálom ha a kettő együtt olvasva nem volt értelmezhető.
A Cinema Pro csak addig volt jó amíg ki nem ismertem.
Filmeknél jó lehet, de játékoknál zsákutca!
Először nekem is tetszett, mivel még látványosabb ebben a módban minden effekt, árnyék, világos jelenet - de ennek ára van.
Ezeknél a készülékeknél teljesen elfogadott, sőt, ajánlott a 90-es kontraszt - 20 - 30-as fényerő mellett.
Az XDR - Local Dimming maxon alkalmazása is rendben kell hogy legyen, pláne, ha az alábbi eléggé " kímélő" beállításokra van ráküldve.
A TV megjelenítése, a homogenitást nézve, erősen hibás - Újra!!, legyen az TV adás, Game, vagy film.
Csinálok este egy resetet és minden lehetőséget ki vagy nagyon óvatosan fogok visszarakni .

Joshi :

A max-ból vettem le eggyel...
Azért ettől ne boruljon már fel a készülék megjelenítése!

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#42007) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami lejátszó programot W10-hez, amivel működik rendesen a HDR is? MPC-HC, és ZOOM Playert használtam eddig, de valami új kéne. Ezekkel működött rendesen a HDR is, de azóta bármit próbáltam (PowerDVD, DVDfab), nem vált át HDR-re a tv. Lehet, hogy Windows-ban van valami elállítva? Az is érdekes, hogy a képernyőbeállításoknál be sem lehet kapcsolni a HDR-t. XE9005-ös tv-m van..

[ Szerkesztve ]

(#42008) Gombinyó válasza Ronam (#42007) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nézz be a HTPC topikba :)
Egyébként a MPC-HC mellé kell a madVR. Vagy Kodi Dsplayer madVR-el és LavFilters-el.

(#42009) Ronam válasza Gombinyó (#42008) üzenetére


Ronam
addikt

Madvr-ral hasznaltam az mpc hc-t, azzal amugy mukodott is rendesen a HDR, viszont azt nem egeszen ertem, hogy a tobbi lejatszoval miert nem, pedig elvileg tamogatjak. Benezek akkor a HTPC topika, koszi ;).

[ Szerkesztve ]

(#42010) kelix válasza AL (#42002) üzenetére


kelix
csendes tag

Köszi a tippet. A probléma a megoldódott.😉

(#42011) Joshi válasza sting2 (#42006) üzenetére


Joshi
titán

"A max-ból vettem le eggyel...
Azért ettől ne boruljon már fel a készülék megjelenítése!"

Jó, de mi alapján változtattál ennyit és pont a piroson? :F Ezekhez az értékekhez nem célszerű hozzányúlni ha nincs mérőműszered. A Cinema Pro nem játékhoz való az biztos, játékhoz a Játék Képmód profilt használd már csak az alacsony input lag miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#42012) sting2 válasza Joshi (#42011) üzenetére


sting2
addikt

Ez írtam a válaszolt Hsz-ben :

"Nekem eddig eszembe sem jutott ugyanezt, a Game szekcióra is beállítani, mert bőven jónak találtam a Normal profilt - direkt nem Game, mert számomra az kissé "szárazabb" látványt nyújt, meg amúgy sem éreztem semmilyen értelmét az Input lag csökkentésének."

Szóval, azt gondolom, hogyha a felhasználó kissé " gerjedtnek" érzi a pirosat, akkor annak erősségét vissza veszi hirtelen felindulásból.

A képminőség " hibázása" , nem a színek ilyen csekély mértékű belepiszkálásán múlik gondolom.
:U

Érdemes azt is elolvasni, amire válaszoltam..

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#42013) mjani1172 válasza Joshi (#42011) üzenetére


mjani1172
addikt

Mi történik ha elállítja? Rossz a tv-nek?
Én is elállítottam, volt ahol rendesen.
Találtam a neten egy kalibrációs írást, azt vettem alapul.

(#42014) junior19 válasza mjani1172 (#42013) üzenetére


junior19
senior tag

A képen egy tévének az alapbeállításokkal mért rgb együttfutása látható. Ha beállítod a saját körülményeidnek megfelelően a fekete és fehérszintet, annak megfelelően ez változni fog. Ez mindenkinél más és más érték lehet. Plusz a panelgyártás is okoz eltéréseket. Ha ezeken változtatsz, akkor lehet tökéletes fehéret, feketét, s a szürke különböző árnyalatait kapni, amikben megfelelően egyensúlyban van a 3 szín. Az erősítés, vagy gain a színek kontraszt állítási lehetősége, az egész sávban befolyásolja az adott szín értékét. Ha az ábrát vesszük alapul, akkor 1 vörös csökkentés még kevés is az egész sávban, a fehérben viszont már kevés is lesz. Ezt szemmel nem lehet beállítani, illetve az egész sávban egyformának kell lennie. Más kalibrált értékek másolása ezért nem jó, nem tudni azon a kijelzőn, milyen hatása lehet. Szerencsés esetben lehet jó is, de erre kicsi az esély. Inkább okozhat már sávokban elszíneződést, ami nem csak a szürke értékre lesz hatással, hanem a színekre is. Kárt nem okoz a tévében, ettől elromlani nem fog. De ha egy kijelző pontosan van kalibrálva, akkor a használat során a szín értékek nem különböző mértékben használódnak. Láttam már olyan 5-6 éves tévét, amit a helytelenül beállított paraméterek miatt a kék szintje annyira megnőtt, hogy már kalibrálással sem lehetett egyensúlyba hozni a 3 színt. Hasonló, mint a futómű beállítás. Nem kopik annyira a gumi, és az útviszonyokat viszi fel a futómű. Ezekkel a beállításokkal lehet a tévét a szabványnak megfelelően beállítani, s akkor lesz minden paraméter a megfelelő. Plusz a "kopás" is kevésbé jelentkezik, mint egy nem beállított kijelzőn. (IMG:/dl/upc/2018-10/13/671733_dckvoouhyegcivk1_rgblevelalap.thumb.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

codec project

(#42015) Joshi válasza sting2 (#42012) üzenetére


Joshi
titán

Oké használd ahogy akarod, én csak megkérdeztem hogy mégis mi alapján állítottál. Nem kell leharapni a fejemet, a tetévéd úgy használod ahogy jól esik. ;)

(#42016) Fefe


Fefe
újonc

Sziasztok, vásároltunk egy 49xf8505 tv-t, előtte egy 42w805 volt. Az új tv-nél olyan a kép mintha egy fényes szűrő lenne bekapcsolva. Kerestem a kijelzőn védőfóliát, nem találtam, nektek volt rajt. Oldalról még fényesebb, szeretném a véleményeteket kérni, vagy valami képbeállítást kellene állítani? A régi alapbeállításon ment és gyönyörű képe volt, ennek most nem tetszik így.
Köszi

(#42017) Joshi válasza Fefe (#42016) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy a fekete szint van magasra állítva. Nem tudom hogy a tévédnél pontosan mi a megnevezése, de a X-tended Dynamic Range legyen közepesen a sima fényerő pedig szintén közepes környékén. Aztán a lényeg a Sötét részek fényerőszintje ~50-es értéken Kontraszt ~80-90-en. Próbáld meg így.

[ Szerkesztve ]

(#42018) Fefe válasza Fefe (#42016) üzenetére


Fefe
újonc

Próbáltam nem sok siker. Lehet hogy hibás? Akinek van, kellett állítgatnia, vagy egyből jó volt? Köszönöm

(#42019) q2w3 válasza Fefe (#42018) üzenetére


q2w3
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a Sony tévéknél nem kell szöszmötölni nagyon a képbeálllítással. Kb a legjobb beállítást alapból hozzák. Esetleg tedd át True Cinemára a képmódot, de ha az sem segít akkor valszeg hiba vagy ips panel.

(#42020) AL válasza Fefe (#42018) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Rengeteg képbeállítási mód van rajta, muszáj ezeket állítgatni . Ha a fő beállításnál változtatsz csak, már akkor is óriási különbségek vannak a képmódokban : sport, normál, cinema, stb.
Elrontani nem tudod, ha végkép belezavarodsz a beállításba, akkor a végén ott van a törlés, visszaállítás és akkor visszatér az eredetibe. Muszáj vele foglalkozni, mert a gyári beállítások ritkán jók . A fóliára nem emlékszem. Azt tudom, hogy a kereten körbe volt, de a képernyőt nem tudom. Ez a Sony legjobb tévéje a 9005 után, VA paneles. A méretileg alatta és felette lévők már IPS - ek. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42021) lumpika


lumpika
tag

Sziasztok.
55xe8505 tv-m van.
Nekem elsőre- de még most is olyan zöldes-barnás színárnyalata van a képnek(legalábbis egy régebbi Samu után)
Senki nem érezte esetleg hasonlóan?
Milyen képbeállítást lehet erre eszközölni?

(#42022) mjani1172 válasza junior19 (#42014) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy ennyi időt fordítottál rá !

(#42023) AL válasza lumpika (#42021) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A képbeállításoknál kell állítgatni. Minden alapbeállítás más, más szín - kép lesz ( sport, cinema, normál, stb. ) Legjobb, ha normálra állítod és ott ízlésed szerint kezded el állítgatni. Az a barnás kép a mozi mód jellemzője, valószínűleg most azon van, de itt is állítgatással jobb lehet. Muszáj egy kis időt rászánni az ide - oda állítgatással, mert csak úgy lesz megfelelő. Az előző levelemben is ilyen probléma van. A Sonynak az egyik legélethűbb színei vannak, csak idő és türelem kell hozzá. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42024) PrinceHerceg válasza Fefe (#42018) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Fotózd be pls, h lássuk mi a gond, de menüstől ha lehet! :K

[ Szerkesztve ]

(#42025) bajnokpityu válasza blakey (#41997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Smpc ugyanaz, mint kodi. Kipróbáltam. Vlc simán nyomja a 30gigás mkvt, kodi, smpc kb felét tudja.

Wdmc?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42026) blakey válasza bajnokpityu (#42025) üzenetére


blakey
titán

Android hülyeségek halmaza ami ezt okozza. Pontosan ilyenek miatt a gyári lejátszóját használtam és hozzá egy DLNA szervert, Serviio, Emby, így gond nélkül működött illetve az Archos Player is szépen tette a dolgát. TV-n nem használtam a Kodit vagy valamelyik forkját.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42027) #98221312 válasza mjani1172 (#42013) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sajnos a napokban tapasztaltam meg, hogy a neten talált kalibrált beállítások használata nem sok jóra vezet.. :(

Ugyanis minden tv-re más, és más egyedi beállítás szükséges..
Miután szakember bekalibrálta a tv-m, teljesen más fehéregyensúly értékek lett jók, mint a neten találtak..

(#42028) Zeki válasza #98221312 (#42027) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez így van mindenben. Nem 100%-ban egyformák ugyanazok a készülékek. Ha 100%-ban egyformák lennének, mind ugyanannyi használat után romlana el.

(#42029) mexel


mexel
veterán

Androidos Sony ( 49XD7005) tv-n mire kell állítani a kép módot hogy Coreelec-es boxról a legjobb kép legyen úgy hogy a 24p-t is kezelje? Mert a Cinema módban látom csak ezt, a többiben nem kezeli? ( még nem volt időm végignézni mindent, nem saját tv)

(#42030) blakey válasza mexel (#42029) üzenetére


blakey
titán

Mindegyikben kezeli csak a legtöbb módban be van kapcsolva mindenféle képjavító amik megzavarják a kadenciahelyes lejátszást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42031) #98221312 válasza Zeki (#42028) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hozzá tartozik azonban, hogy a Sony tv-nek nagyon jók a gyári beállításaik.. :K

Fehéregyensúly értékeket nem is értem, hogy miért írnak le bárhol is, mivel azt csakis kizárólag kalibrálással lehet beállítani...

[ Szerkesztve ]

(#42032) hcs57


hcs57
őstag

55XE8505 tv belső média lejátszójához viszonyítva ez mennyivel jobb? -> Xiaomi Mi Box 3 4K Android smart set top box. Használ valaki ilyet?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42033) Gombinyó válasza hcs57 (#42032) üzenetére


Gombinyó
őstag

Bizalomgerjesztőbb lenne egy gigás lannal, de kérdezz rá szerintem a médialejátszó topikban.

(#42034) blakey válasza hcs57 (#42032) üzenetére


blakey
titán

Semmivel, sőt, a lehető legrosszabb választás, nem tud többet a TV-nél és ha már külső eszközt veszel akkor olyat érdemes ami képes a kadenciahelyes lejátszásra és nincsenek bosszantó dolgai. Egy Minix Neo U9-H, Amlogic boxok között is van néhány ami sokkal jobb választás valamint ott az Apple TV 4K. További lehetőségek is vannak Zidoo, Dune vonalon is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42035) mexel válasza blakey (#42030) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, azokat ki szoktam lőni általában :) Akkor tesztelgetek, mert valamiért időnként akadozik a lejátszás ( röcög) De ez már nem ide fog tartozni :)

(#42036) vlevi válasza hcs57 (#42032) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az Amlogic-os boxok topicja elég jól pörög, érdemes benézni.
[link]
AmLogic-ra pl. van LibreElec, ami egy Linux alapú Kodi. Erőforrásigénye a töredéke az Androidos Kodi-nak.
Jó kérdés, hogy pl. HDR videók lejátszása mennyi megoldott Kodi (Libreelec) alatt. Nekem pl. a PC-s Kodi nem HDR-ben játszotta azt a videót.

(#42037) mjani1172 válasza #98221312 (#42027) üzenetére


mjani1172
addikt

Ahogy én állítottam az szvsz nem rossz.A szememnek legalábbis.
De sajnos nem tudom összehasonlítani, pedig most már kíváncsi lennék más véleményére is.
Ki csinálta a tied? Mi változott?

[ Szerkesztve ]

(#42038) bajnokpityu válasza vlevi (#42036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A 905-ösömmel ugyanilyen gondom van, hiába eleces

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42039) blakey válasza bajnokpityu (#42038) üzenetére


blakey
titán

Annál egy advancedsettings.xml konfig lehet, hogy segítene, puffer növelés, stb, TV-nél nem tudom, hogy megoldható-e vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42040) #98221312 válasza mjani1172 (#42037) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igazából ami a legjobban zavart az a sötét részeknél jelenlévő információvesztés... Éjszakai jeleneteknél gyakran tapasztaltam, hogy a sötét részeknél mintha részletek vesznének el...
Kalibrálás után ez teljesen eltűnt, továbbá a fény efektek is sokkal jobbak lettek...

Igazából lehetne most konkretizálni, de szinte lehetetlen beállítani szemre egy tv-t (szerintem). A neten fellelhető beállításcsomagok/tesztábrák is erősen kétségesek.

Sokmindent kipróbáltam, az itteni ajánlásokat is, de valahogy mindig hiányérzetem volt, valami sosem klappolt..
Mondjuk nem is csoda, mert nézve a kalibrált beállítások..., elötte nagyon más értékeket állítottam..

[ Szerkesztve ]

(#42041) bajnokpityu válasza blakey (#42039) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó ötlet, ránézek.
:R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42042) Fefe válasza PrinceHerceg (#42024) üzenetére


Fefe
újonc

Köszi a fáradozásotokat,

nem biztos hogy visszaadja a kép rendesen, most levettem a fényerőt 10 re de így is látszik, a többi gyári érték.

Nem teljesen szemből még rosszabb.

Köszi

(#42043) AL válasza Fefe (#42042) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az alsó sorban lévő speciális beállításokon végigmentél ? Az a lényeg. Üdv.

(#42044) junior19 válasza Fefe (#42042) üzenetére


junior19
senior tag

Mennyire sötét helységben használjátok a tévét?
A Sonyknál, de szinte minden gyártónál a normál képmód az használhatatlan. Minden túl van tolva, ezt látod.
Ha az első kép a valóságban is ilyen, arra szokták azt mondani, hogy ez a kép szar. Sok a kontraszt, a színhőmérséklet magas, a gamma alacsony, így jó fényes a kép, a színtelítettség is sok, ezért leginkább a piros és a bíbor színárnyalatai egybemosódnak a nagyobb telítettségi szinteken.
Sonyknál általában a Cinema Pro képmód szokott közel lenni a szabvány értékekhez, az ez jó alap. Ott csak a sötét részek fényereje opcióval a fekete szintet, a kontraszttal a fehérszintet kell beállítani. A fényerővel pedig a környezetnek megfelelő fényviszonyához állítani.

codec project

(#42045) PrinceHerceg válasza Fefe (#42042) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Végig nézted az összes képprofilt?

(#42046) #98221312 válasza junior19 (#42044) üzenetére


#98221312
törölt tag

A max kontraszt, illetve fényerő lehet jó, pl BFI esetén...
Nekem is teljesen fel van húzva, mivel Impulzus motionflow-t használok.. ;)

(#42047) junior19 válasza #98221312 (#42046) üzenetére


junior19
senior tag

A kontrasztnak, illetve a fényerőnek milyen hatása van a BFI-re, illetve a motionflow-ra? Hol lehet erről olvasni?
Mert én nem olvastam még sehol, hogy a kontraszt ezekre lenne hatással. Köszi.

codec project

(#42048) blakey válasza junior19 (#42047) üzenetére


blakey
titán

A háttérfényre van hatással, erősen csökken BFI esetén és természetesen függ a BFi beállítási értékétől is, pl. 1-esen már 10-15%-os a csökkenés, 2-esen olyan 20-30% közötti, pontos értéket nem tudok, mert nem volt műszer amivel megmérjem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42049) Joshi válasza junior19 (#42047) üzenetére


Joshi
titán

A BFI-nél fekete képeket szúr be az elektronika, így növelve a mozgásfelbontást. Ez fényerőcsökkenéssel jár. OLED-nél is van BFI mint pl nekem a Sony A1-nél, de ott ugye eleve gyengébb a fényerő ezért nagyon villog. A plazmák is ezért villognak/villogtak anno.

(#42050) junior19 válasza blakey (#42048) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi a választ, ahogy olvastam az írásotokat már be is ugrott.
De ahogyan írod, a háttérfényre van hatással, nem a kontrasztra.
Az illetőnek pedig biztos hogy nem ez a gondja, mert túl fényes a képe, leírása alapján, s a fényerőt is levette már 10-es értékre, s így is fényes a képe.

codec project

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.