Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) blakey válasza kisp113 (#35000) üzenetére


blakey
félisten

Próbáld meg Archos Playerrel, MX Playerrel, SPMC-vel, VLC-vel, BS Playerrel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35002) TCr válasza K Norbi (#34993) üzenetére


TCr
veterán

Egyelőre még tesztelem, de úgy érzem, hogy megérte váltani az 50W805B-ről.

4K videók gyönyörűek (külső lejátszó), de amúgy a FHD is jól néz ki.

A HDR meg parádés: Horizon Zero Dawn, Mass Effect Andromeda.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35003) PrinceHerceg válasza pvil (#34997) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ahhoz élőben kéne lássam a SAMU-t, h ilyen direkt tp-t mondjak róla, bár nem értem, h miért nincs róla sehol se teszt!

[ Szerkesztve ]

(#35004) Joezyka válasza Dealer20 (#34981) üzenetére


Joezyka
senior tag

szia!

Ennek nem kéne így működnie, nekem is van soundbarom, de csak a tv-vel együtt kapcsol ki/be, külön sem.
Had jegyezzem meg, hogy az SB 450 soundbar és nem hangprojektor, mert a topic egyes lakói nagyon érzékenyekre erre.

A Tv ki/be kapcsolás témához: én speciel nagyon szeretem, hogy folyamat wifin van a tv, és telefonnal bármikor be tudom kapcsolni. a telefon szinte mindig a közelembe van, a távkapcsoló meg szinte sosem. Illetve ha épp zenét akarok benyomni, youtube-ot csak kirakom rá, tv-t bekapcsolja és máris szól valami. De ízlések és pofonok.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#35005) Dealer20 válasza Joezyka (#35004) üzenetére


Dealer20
tag

Pedig tegnap csinaltam egy gyari beallitast a teven de ugyanez,csak arra leszek egyszer figyelmes, hogy a soundbar neha feheren vilagit persze ki is kapcsol utanna ekkor narancssarga de a teve úgymond sokszor feleleszti amig keszenleti alapotban van.

(#35006) papppapa


papppapa
csendes tag

Sziasztok !

Soncity-ben 43 w 808c 149.900, állítólag bontatlanok .
Vélemény ?

Köszi

(#35007) Zole93


Zole93
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérném Sony Tv média lejátszás témában. Sajnos csak most "léptem" be a smart tv-k világába, a mai nap vettem egy Sony 43w755C készüléket egy barátomtól. ő csak tv nézésre használta, így nem tudott segíteni a kérdéseim kapcsán.
A fő problémám az, hogy dlna lejátszás közben (Gyári videolejátszó a tv-n, és Média player DLNA a gépen) full hd felbontásnál akadozik a kép, és nagyon beszaggat. Sokat olvastam a topicban, de nem igazán jutottam egyértelmű válaszra, igazából három fő kérdésem lenne.

Alap szituáció: van egy 43w755C tv-m,
egy laptopom Win 10/ QuadCore Intel Core i7-2630QM/ 8 Gb DDR3/ 1 GB GT 540M,
és egy TP LINK TL-WR841ND (300 Mbps) routerem

A tv-n szeretnék full hd filmeket nézni wifin keresztül (kb 12 000 - 22 000 kbps MKV filmek) akadás, szaggatás mentesen, jó minőségben, de ha nem muszáj, nem szeretnék költeni.

Az első kérdésem az lenne, hogy a gyári video lejátszó helyett mit használjak a tv-n az akadásmentesség, és a jobb képminőség érdekében.

A második, hogy a laptopomra kell-e, vagy érdemes-e tenni valami más programot a Windows Media Player helyett a DLNA kiszolgáláshoz.

A harmadik pedig az lenne, hogy érdemes lenne-e egy külső média lejátszót beszereznem (ha igen mit ajánlotok ezekhez az MKV paraméterekhez), vagy elég erős a laptop ahhoz, hogy megfelelően működjön a dolog, esetleg a router lenne kevés jelenleg?

Előre is köszönök minden segítséget, választ.

(#35008) blakey válasza Zole93 (#35007) üzenetére


blakey
félisten

DLNA szervernek használd a Serviiot így a beépített lejátszó is szépen visz mindent, wifin nem garancia a szaggatásmentes lejátszás, 5 GHz-en talán jól menne.
Kipróbálhatod az SPMC-t, Kodit, Archos Playert, MX Playert, BS Playert, VLC-t.
Külső lejátszót mindenképp érdemes használni és ez a legajánlottabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35009) Zole93 válasza blakey (#35008) üzenetére


Zole93
újonc

Rendben, köszönöm a gyors választ :)

Ezek közül a lejátszók közül neked/nektek melyik vállt be a legjobban? Ha ezeket használom, a Tv képbeállításai (motionflow stb) ugyanúgy használhatók maradnak?

Milyen külső lejátszókat ajánlanál a készülékhez?

Még egyszer köszi!

(#35010) Dareiosss válasza Zole93 (#35007) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Attól függ mit akarsz nézni, mert pl egy Remuxot nem fogsz tudni szaggatás mentesen megnézni, mivel a routered lanja csak 100megabites, és az kevés. 720p meg gagyibb bitrátás 1080p átmehet.

(#35011) Zole93 válasza Dareiosss (#35010) üzenetére


Zole93
újonc

Köszi szépen!

1080p, kb 12 000 - 22 000 Kbps MKV filmek. Így már érthető a szaggatás, cserélni fogom :).

(#35012) blakey válasza Zole93 (#35009) üzenetére


blakey
félisten

TV lejátszójával csak a rögzített tartalmat nézem, biztonsági okokból fent van az Archos Plaaer Pro, semmi mást nem használok. a képi beállításokat minden bemenetre külön kell beállítani így a lejátszó app-ban is.
Külső lejátszóból sokféle van, ha ezek nem válnak be akkor egy külön topikba ajánlunk lejátszókat is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35013) Zole93 válasza blakey (#35012) üzenetére


Zole93
újonc

Rendben, köszi!

(#35014) papppapa válasza Zole93 (#35011) üzenetére


papppapa
csendes tag

Drayteq Vigor , igaz árban nem Trépélink kategória de a minőséget meg kell fizetni .
Azért az is érdekes hogy aki panaszkodik akadozásra ,wi-fi ledobálásra az mind-mind trépélinket vett .
6-10 e Ft-ért azt szeretnék ha vállalati kapacitása lenne , menne a ytb , meg a torrent meg a stb egyszerre akadás mentesen .Ja .

Nem csak Sony tv-t kell venni hanem a hálózati eszközökre is áldozni kellene .

(#35015) blakey válasza papppapa (#35014) üzenetére


blakey
félisten

A TP-Link nem feltétlenül rossz, egy jó CFW-vel nagyon jó tud lenni, DD-WRT, Tomato, persze manapság a 841-es nem feltétlenül a legjobb hálózati lejátszásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35016) papppapa válasza blakey (#35015) üzenetére


papppapa
csendes tag

Persze csak egy gyengus hardwerre hiába akarsz bármit ráerőltetni bámilyen spéci fw-vel annyit tud azt vége .
Leszakad , akadozik stb, stb .

(#35017) blakey válasza papppapa (#35016) üzenetére


blakey
félisten

Ha nem használtál CFW-t akkor nem tudod, hogy valójában mire képes a routered, nekem bivaly routerem van CFW-vel 5X annyit tud, mint a gyárival.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35018) Attila2011 válasza papppapa (#35006) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Webes felületen nem találom, csak az üzletben elérhető, helyben?

[ Szerkesztve ]

(#35019) Zole93 válasza papppapa (#35014) üzenetére


Zole93
újonc

2 hónap alatt közel 9 M. forintom ment el, (ház vétel, költözés stb) örülök, hogy ez a tv még belefért ebbe a hónapban, "nem csak a sonyt szoktam megvenni" de eddig elég volt a régi routerem, és feleslegesen nem költöttem rá. Mint ahogy az első üzenetembe írtam, eddig nem igazán foglalkoztam hasonló témákkal, de köszönöm a válaszodat.

(#35020) ArGab válasza papppapa (#35014) üzenetére


ArGab
őstag

Nekem WDR3600 volt és úgy nem ment hálózatról már egy 8 gigás 720p videó 2.4 GHz wifin, hogy légvonalban talán ha 4 méter és egy fal van köztük. Ezt mondjuk nem csodálom mert vagy 15 hálózatot látni, 5-6-ot egész nagy erővel. De amiért vettem, az 5 GHz sem volt használható. 20-30 perc, de max 1 óra után ezzel is folyton megakadt meg bufferelt vagy egyszerűen eldobta a lejátszást.
Lecseréltem egy Asus AC66U B1-re azóta semmi problémám nem volt. Tévé gond nélkül megy 5 GHz-en bármilyen megosztással. Előtte a lakás legtávolabbi pontján, kb 7-8 méterre a routertől 2 falon át már csak 1-10 Mbit között ingázva csatlakozott. Most itt is stabil ~70 Mbit-em van laptoppal.

blakey. nekem hiába volt rajta OpenWRT, az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#35021) blakey válasza ArGab (#35020) üzenetére


blakey
félisten

WDR3600-am volt, DD-WRT-vel hibátlanul teljesített, lecseréltem egy AC56U-ra és tomatoval hasít. Mindkét esetben 20+ eszköz volt csatlakoztatva és mindent vittek. Nincs gond a TP-Linkekkel sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35022) TCr


TCr
veterán

Pár saját.

Az első 2 kép egy LibreELEC-es S905 lejátszóval játszott, natív 4K felbontású Sony demó:

Horizon: Zero Dawn PS4 / HDR off:

Horizon: Zero Dawn PS4 / HDR on:

Mass Effect: Andromeda PS4 / HDR off:

Mass Effect: Andromeda PS4 / HDR on:

Sajnos épkézláb rögzítőeszköz nélkül én is telefonnal fotóztam, autofocus, auto ISO stb...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35023) TCr válasza TCr (#35022) üzenetére


TCr
veterán

2 szösszenet a tévéről:

- a távirányítója szörnyű, a gombokkal sem vagyok megelégedve, és nagyon "célzós" is (szerencsére nem kell használnom)

- a betekintési szöge SOKKAL rosszabb, mint az 50W805B-é, de mivel szemből nézem, így nem izgat a dolog

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35024) dh66e válasza papppapa (#35014) üzenetére


dh66e
veterán

Azért szakmai fórumon nem kellene ilyen badarságot leírni. :U

(#35025) deja vu


deja vu
addikt

Néha beleolvasok másik márka topicba azt eléggé szeretik fikázni a Sony tévéket. Van pár megmondóember aki elég sok hozzászólást ír nap mint nap és úgy fikázzák a Sony tévéket, hogy max. MM-ben láttak, de akkor is szar. Nem vagyok Sony fan, sőt inkább nem szeretem a márkát annyira mert régen jobb volt, de azért ez a folyamatos fika nem tetszik.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35026) papppapa válasza ArGab (#35020) üzenetére


papppapa
csendes tag

Igen erre céloztam .Egy jó tv megfelelő hálózati elemmel működik tökéletesen .Nekem 43 w 808 c van Drayteq AP 9000 wi-fi 5G jén csücsül az pedig egy Drayteq Vigor gigabites lannal összekötve a világgal , párhuzamosan laptopok , telefonok, NAS .és döcögés nélkül tolja a biteket .
Én is szívtam Trépélink és társaival Tomato meg ddwrt turbózással .
Igen sok mindent tud , de ha a hardwer csúcsra van járatva akkor sajna előbb-utóbb kampeca lesz .

(#35027) papppapa válasza deja vu (#35025) üzenetére


papppapa
csendes tag

Én gyakran járok olyan helyekre ahol Samu , Lg tv-éken tartanak bemutatókat .Időnként vinnyogok amikor esti jelenet van , főleg az annak idején a saját topikjaikban agyba-főbe dicsért IPS paneles eszközöknél .

(#35028) Kornel válasza deja vu (#35025) üzenetére


Kornel
veterán

Vegyél akkor Sony TV-t, amikor a második hibásat kapod, te is fikáznád...

(#35029) blakey válasza deja vu (#35025) üzenetére


blakey
félisten

:K
Bizony, szerintem még az MM-be sem látták,más hsz-ekre hovatkoznak és még csak nem is értik ami le van írva.

(#35028) Kornel
Az, hogy valaki egy adott márkából 2 hibásat kap nem azt jelenti, hogy a márka sz@r hanem peches, de nem az a gond, hogy olyan ír rossz véleményt adott típusról akinek saját tapasztalata van vele hanem az a baj, hogy mások ezzel "védekeznek" és erre hivatkoznak, hogy az ilyen vagy olyan.
Te tényleg kifogtál 2 rosszat, más talán a 3-ikat kapta ami már jó lett, de azt is hozzá kell tenni, hogy már erősen a kifutott időszak végén lett ez jellemző, 2015-ben ennyi gyenge példány nem "keringett", senki sem gondolta volna, hogy 2017-ben is 2015-ös tv lesz a sláger, szóval jól kiszorták szinte az összes legyártott darabot. Nézd meg a többi márkát, tudnék mesélni mások elmondása alapján, hogy hogy járt, nekem szerencsém volt az elmúlt 20 LCD tv-mmel, ebből 2 volt amit a vásárlás napján visszavittem, mert volt valami hibája de többnyire hibátlanokat kaptam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35030) Kornel válasza blakey (#35029) üzenetére


Kornel
veterán

Ugye nem csak nekem volt rossz...
Visszaolvasva nagyon sokan panaszkodnak sokféle hibára.

(#35031) blakey válasza Kornel (#35030) üzenetére


blakey
félisten

Nem csak neked, egy páran vettek az utolsó refurbished termékekből, de ugye te is olvastad, hogy azok akik "időben" vették az aktuális széria példányait azoknál nem volt ekkora arányú panasz.
Én is erősen kifutóként vettem, legalábbis akkor azt hittem, de mint kiderült még majdnem 1 évig forgalomba volt és árulták, tehát az esély egyre nagyobb lett, hogy a korábban hibás példányok is újra piacra kerülnek.
Vehetsz jó és drága Samsungot aminek a hátulja csak úgy leválik, mert az ilyen, vagy LG-t aminek a képe "hálós", mert rossz a fényerő eloszlása és még sorolhatnánk. Minden márka, minden kategóriájában ki lehet fogni a hibásat és nem csak TV-knél, autónál, i ugyanez a szitu. Ez a mai világ, de hátha később jobb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35032) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Eddig egy samsung 32' colos tv-t használtam monitorként , szinte csak játékra. / pc-vel / . Mivel ez a tv beadta a kulcsot, vennem kell egy újat és Sony 32' colos tv re gondoltam. Az lenne a kérdésem, hogy a sumsung esetében volt a beállítások között olyan lehetőség, hogy HDMI bemenetet PC módba tudtam állítani, a sony esetében is van ilyen lehetőség? ill. ebben a méretben melyik tv-t ajánlanátok kifejezetten BF1 re?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#35033) blakey válasza AMATŐR (#35032) üzenetére


blakey
félisten

A helyedben monitort vennék, ekkora méretben más nem nagyon gyártanak jó tv-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35034) AMATŐR válasza blakey (#35033) üzenetére


AMATŐR
őstag

A samu tv-n szép volt a kép játék közben,de azt hallottam, hogy a sony még tökéletesebb. Ezért szeretnék megint tv-t venni ebben a méretben.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#35035) blakey válasza AMATŐR (#35034) üzenetére


blakey
félisten

Tökéletesen megértelek, de már nincs jó tv ebben a méretben, játékra monitort javaslok és abból is valami jobbat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35036) deja vu válasza Kornel (#35028) üzenetére


deja vu
addikt

Vettem egy 9305-öt és tökéletes, csak egy dolog zavar, hogy az Android kicsit lassú rajta. A régebbi Trinitron Sony gyorsabb tévé, meg a Panasonic plazma is gyorsabb. Nekem eddig csak hibátlan Sony volt. Itt a fórumon pár LG, Samsung fanboy életében nem látott Sony tévét bolton kívül, de lehúzzák a sárga földig. Nekem is azt mondták, hogy a KS Samsung sokkal jobb mint a 9305 Sony, meg egyfolytában azt olvasom mindenhol hogy így szar meg úgy szar a Sony mert hallották innen onnan meg azt olvasták a fórumon. Persze az LG, Samsung hibátlan, mindenhol csak a Sony szarozás megy.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35037) gyeniko válasza deja vu (#35036) üzenetére


gyeniko
őstag

Biztosan ezen a weboldalon lévő topikokat olvasod?
"Itt a fórumon pár LG, Samsung fanboy életében nem látott Sony tévét bolton kívül, de lehúzzák a sárga földig."
Én nem nagyon olvastam olyanoktól kritikát, akiknek nincs Sony TV-jük. Ezzel szemben azok írtak a lassú menüről (pl. te is), a random bekapcsolgatásról, a winchester nem lekapcsolásáról, a lefagyó TV-ről, a képernyő alsó részén középen látható foltszerű bevilágításról, akiknek van TV-jük és ezeket a jelenségeket tapasztalták.
Én a fenti jelenségek közül csak a lassú menüt és csatorna váltást tapasztaltam meg (a TV egy nappaliban lakott, ha esetleg ki-bekapcsolgatott is, nem hallhatta senki, illetve nem volt beledugva winchester sem, nem használtam média lejátszásra sem). Ellenben az androidjával nem voltam megelégedve, mert a TV-n nagyon kompromisszumos, sokkal többet vártam tőle. A távirányítót sem tudtam megkedvelni 8 hónap alatt, illetve azt sem, hogy a külön vásárolt légegér csak az android alatt futó funkciókat működtette. Ezért aztán, amikor vettem egy nagyobb TV-t, a 6 db itthoni TV közül az egyetlen Sony-t adtam el. Ezzel szemben azokat a Samsungokat tartottam meg, amelyek képe csak egy lehelletnyivel rosszabb (H6400 sorozat), illetve jobb (H8000 sorozat), mint a W857C Sony-é volt, kedvelem a távirányítóikat (különösen a számomra nagyon fontos "mutogatós" távot), gyors a csatorna váltás és nekem sokkal jobban tetsző a menüjük logikája, felépítése, használhatósága. Ettől még nem rossz TV a Sony, mint ahogy a Samu sem az. Egyik sem hibátlan, mindkettőből léteznek rosszabbul sikerült szériák (pl. Samu KS7000 leváló hátlap?).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#35038) junior11


junior11
veterán

Hello Sony Park [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35039) K Norbi válasza junior11 (#35038) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem lusta emberek kivitelezték ezt a kiállítást. :D
Ezek még valódi Sony termékek valódi mérnökökkel. :K

(#35040) K Norbi válasza deja vu (#35036) üzenetére


K Norbi
addikt

Sony Bravia KD-55XE9305
Ezt vetted?

(#35041) junior11 válasza K Norbi (#35040) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól tudom, neki talán a tavalyi XD93 van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35042) junior11 válasza K Norbi (#35040) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól tudom, neki talán a tavalyi XD93 van.

Na igen, én is szívesen szétnéznék a Sony Parkban :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35043) ArthurShelby válasza deja vu (#35036) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Vettem egy 9305-öt és tökéletes, csak egy dolog zavar, hogy az Android kicsit lassú rajta."
Nekem elsőre ez jutott eszembe :DDD (ebbe az s3 lte-be már 2gb ram volt)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35044) K Norbi válasza ArthurShelby (#35043) üzenetére


K Norbi
addikt

hehe jogos! :K

(#35045) deja vu válasza ArthurShelby (#35043) üzenetére


deja vu
addikt

Az 1 milliós Sony A1 OLED is lassú, abban is gyenge a vas. Android nélküli TV kell nekem legközelebb, vagy olyan amibe izmos processzort raknak. A régi Sony Trinitron köröket ver rá gyorsaságban.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35046) ArthurShelby válasza deja vu (#35045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ilyen szempontból az én w809c-m nem rossz. Mármint középkategóriás tv, középkategóriás vas alatta (2gb ram!). Néha rossz, de általában jól működik az android.
Én ezeket használom.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35047) blakey válasza deja vu (#35045) üzenetére


blakey
félisten

Android nélküli TV kell nekem - nem kell neked olyan, hidd el, inkább olyan kéne amilyen a mai okos rendszerek előtt voltak, tehát nem kell a Tizen, webOS, Forefox OS, Android és még mindig a droid az amelyik hamarabb reagál a dolgokra. Igaz, az összehasonlítás nem 4K tv-ken volt.
Egyébként mit érzel lassúnak? Érdekel, mert nálam a csatornaváltás nem lassú, bemenet váltás rendben van, gyrosan reagál a távra, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35048) deja vu válasza blakey (#35047) üzenetére


deja vu
addikt

Ketten vagyunk szerencsére én csak Blu-ray filmeket nézek rajta, tehát addig kibírom, de alapvetően minden picit lassú rajta. :D A csatornaváltás az például borzasztóan lassú, például egy öreg Sony Z3 android telefon is sokkal pörgősebb, nem beszélve a Galaxy S8, iphone 7 plus amik vannak itthon családban. Mindenki szerint lassú aki eddig látta. A Sony Trinitron fele annyi idő alatt vált csatornát, pedig az vagy 15 éves TV. Most például kipróbáltam, hogy kiválasszam a HDMI-t, és elsőre eléd döcögősen jött be a menü, másodikra már pörgősebben mozgott. A képminőség az tökéletes semmi baja, leszámítva a VA-ra jellemző gyenge betekintési szöget.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35049) krx21 válasza deja vu (#35045) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem egy 1 milliós TV-be illene már egy olcsóbb tablet erejét beletenni, pláne, hogy okos TV-nek hívják...
Amíg ez nincs így, addig egy bohóckodás az egész...

[ Szerkesztve ]

(#35050) blakey válasza deja vu (#35048) üzenetére


blakey
félisten

A leírásod alapján az enyém sokkal gyorsabb, ahogy megnyomom a bemenetválasztót egyből megjelenik, nem gondolkodik semmin. Amúgy Android 6 van az enyémen és lehet, hogy nem frissítek 7-re ha ilyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.