Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Clemi válasza nismoka (#9648) üzenetére


Clemi
veterán

Akkor mondom úgy, hogy merevlemezen és nem optikai lemezen :))

(#9652) viharkabat válasza NGA (#9642) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Attól, hogy be van állítva még nem kötelező nézni. De néha adnak olyan filmet amit szívesen mgnézek és ilyenkor nem azon töprengek, hogy ez most milyen csatorna is. Ehhez nem muszáj az 1-es programhelyre betenni.

(#9653) lexter00 válasza viharkabat (#9652) üzenetére


lexter00
őstag

De a reklámok borzasztóak(10 percenként) nem csak a nagy kereskedelmi csatornákon hanem a kicsik is ezt csinálják és teljesen megölik így a műsorokat.

(#9654) NGA válasza viharkabat (#9652) üzenetére


NGA
addikt

Pontositsunk. A reklámokat megszakítják filmekkel. Nézhetetlen így bármi. Inkább letöltöm, és végignézem nyugodtan, mint 20 percenként 10 perc reklámmal. Élvezeti értéke nulla. A sok gagyi műsorra meg nem vagyok vevő.

(#9655) viharkabat válasza NGA (#9654) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ez viszont nem RTL-sajátosság, más kereskedelmi csatornákon is vannak reklámok (én sem szeretem).

(#9656) NGA válasza viharkabat (#9655) üzenetére


NGA
addikt

Bevallom nem nézek kereskedelmi csatornát. Így nem tudom a többin mi van.

(#9657) Janaboy válasza nismoka (#9641) üzenetére


Janaboy
veterán

Szívesen fogadnék egy olyan 3d-s inkább mesét, de ha film van az se baj, amit Te láttál és minőségben kielégítőnek találtad a 3d részét! Első körben próbálnám, hogy a médialejátszó hogy produkál..

Janaboy

(#9658) Dani Pécs válasza Callisto (#9229) üzenetére


Dani Pécs
tag

Elvetettem a hangprojektor ötletet, és nagyon nem bántam meg.

Most már 5.1-es lett a rendszerem, vettem használtan egy Wharfedale WH-208-ast, és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, így már nagyon jók a mélyek, és remegnek a falak. A Sony STR-DH540 pedig tökéletesen teszi a dolgát, élvezem a házimozi vezérlést a TV-n keresztül, meg azt is, hogy csak egy távirányítót kell használnom.

Így már igazi mozifeelingem van az 55W828 előtt :)

(#9659) Callisto válasza Dani Pécs (#9658) üzenetére


Callisto
őstag

:K
Jól döntöttél. Ahogy mondtam: egy projektor sehol sem lenne egy egészséges 5.0/5.1 stb. hangfalas rendszerhez képest sem hangminőségben, sem térhatásban. A hangprojektor csak gyerekjáték.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9660) nismoka válasza Janaboy (#9657) üzenetére


nismoka
addikt

Pld mese: Disney: Planes, Film: Dawn of the Planet of the Apes 2014, és külső lejátszót vagy pc-t ajánlok, vagy a tv lejátszójához 3D mkv-t, de ebben az esetben motionflow kikapcs.

[ Szerkesztve ]

(#9661) Dealer95 válasza Janaboy (#9625) üzenetére


Dealer95
őstag

PowerDVD 14-el néztem tegnap 3D-t és automatán 1080p/24-be rakta, nekem is nagyon vibrált.
Átállítottam 120Hz-esre a beállításokban a kijelzőt(a pontos megnevezésre nem emlékszem), és tökéletes lett a kép és a 3D hatás :)

(#9662) Janaboy válasza Dealer95 (#9661) üzenetére


Janaboy
veterán

Mármint a powerdvd beallitasiban?

Janaboy

(#9663) Dealer95 válasza Janaboy (#9662) üzenetére


Dealer95
őstag

Igen, ott a 3D beállításokon belül.
A laptop kijelzőjét ki kell kapcsolni, mert nekem másképp nem ismerte fel a "3D kijelzőt" (magát a TV-t a program)

120Hz Time-sequential 3D LCD volt a beállítás neve, amivel nálam működött vibrálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9664) Joshi válasza nismoka (#9647) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. Azt meg lehet oldani hogy a weboldalt megnagyobbítsam? PC-én a ctrl+ -al lehet, itt van erre lehetőség?

(#9665) trec12 válasza B-L-A-C-K (#9632) üzenetére


trec12
addikt

Jön még az RTLII HD, Film+ HD és a Cool HD is jan. 1-től. A januári ÁSZF-ben is benne vannak. Hogy időben megtudd.... ;) Már tesztüzemben mennek a csatornák, talán előbb is elindulnak bár a face-n azt írta a Digi csak jan. 1-től....
a "jelenlegi" bővítés
a januári bővítés

[ Szerkesztve ]

(#9666) trec12 válasza amadeus11 (#9634) üzenetére


trec12
addikt

Nekem sem a liblingem de a képminőség kifogástalan. Főleg pl. az X-Faktor vagy mi a neve nem tudom - nem nézem :B - ott azért az áll esik a Sony megmutatja mit tud..... :K (A TV2 HD ugyan ez csak hogy igazságosak legyünk a két nagy ker.csatornával :D )

[ Szerkesztve ]

(#9667) amadeus11 válasza trec12 (#9666) üzenetére


amadeus11
senior tag

Elnézést mindenkitől , nem akartam szétoffolni a topikot , se vitát generálni . Mindenki azt néz amit akar . Boldog Karácsonyt !

There is a star

(#9668) Clemi válasza trec12 (#9665) üzenetére


Clemi
veterán

Ha már off, maradjunk egy kicsit off témánál. Az új csatornák érkezésekor hogy tudom ezeket a csatornákat bevenni a listába anélkül, hogy megint újra kellene szkennelnem az egész sávot, és megint pakolgatni a csatornákat? (Kényes vagyok a sorrendre, mert nagyon sokszor nem az EPG hanem a közvetlen csatornaszám beütésével ugrok a kívánt adóra)

(#9669) trec12 válasza Clemi (#9668) üzenetére


trec12
addikt

Én Samuról váltottam Sonyra. A Samu nem szólt új csatorna érkezésekor. Kézzel szoktam betenni az új csatikat amelyik frekin megjelentek azokat hangoltam csak. Persze ide-oda dobálta őket. Utána PC-n csatornaszerkesztés. Nem tudom a Sony jelez-e új csatorna érkezésekor, de a PC-s csati szerkesztés itt is adott (az én Sonym legalábbis tudja ezt) így rendeztem én is el a kívánalmaknak megfelelően. Tudtommal pl. az LG jelzi az új csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#9670) beriv


beriv
tag

Sziasztok, pár napja vettem egy 50w828-at.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki próbált-e már widi-t?
Laptopról kapcsolódom (dell 6330) kép megjelenik kb egy percig bírja utána elájul, kapcsolódási hiba.
Illetve van-e valahol kalibrátor segítségével megtatalált ideális beállítás?
Pl.: [link]

(#9671) krx21 válasza beriv (#9670) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden darabra nincsen ideális beállítás... Vagy bekalibrálod a saját TV-det, vagy szemre hangolsz... Beállítást másolni nem igen érdemes, mert magadat csapod be... Egyébként a Sony gyári beállításai igen jók. NORMAL és max 1-2 dolgot ízlés szerint lejjebb veszel. Vagy kalibrálás miatt keresd Janos666 fórumtársat...

(#9672) Tutu7030 válasza trec12 (#9669) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem jelez (én legalább is lemaradtam róla), de beteszi a listába az új csatornákat. Ha minden igaz, ehhez A beállítások, digitális beállítások, digitális auto. szolgáltatásfrissítés opciót "Be" állásba kell tenni.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9673) NGA válasza beriv (#9670) üzenetére


NGA
addikt

Én próbáltam, és megy rendesen. Mondjuk én tabletről.

(#9674) Clemi válasza trec12 (#9669) üzenetére


Clemi
veterán

A PC csatornaszerkesztés adott tudom azzal pakolásztam én is a helyére a csatornákat, csak pont ezt akarom elkerülni, hogy kezdjem elölről a rendezgetést, ha megjelenik egy új csatorna. Azért kérdezem ezt, mivel ránéztem a menüre és nálam nem is választható a kézi hangolás (szürke és a jelenlegi beállításokkal nem választható üzenetet kapok) csak az automata hangolás, amivel nyilván törli a korábbi csatornalistát és csinál egy friss szkennelést a rendszer, ami után megint pakolászhatom a csatornákat. Ez az amit el szeretnék kerülni, és csak az újonnan megjelent programot betenni a megfelelő helyre a többi közé. Ez az amit nem tudom, hogy tudok megcsinálni ezen a TV-n, hol és merre van esetleg az a lehetőség, hogy direkt megadjak egy új csatornát annak a számát, frekvenciáját, illetve van-e ilyen lehetőség egyáltalán.
Ha meg már itt tartunk, nálam vajon miért szürke és nem használható a "Digitális kézi hangolás" menüpont? A neten található kézikönyvben erről egy hangot nem írnak, csak azt, hogy hol található ez a menüpont és ott mit kell nyomkodni.

[ Szerkesztve ]

(#9675) agabe válasza Clemi (#9674) üzenetére


agabe
addikt

Volt már róla szó.
Van amelyik szolgáltatónál engedi, van amelyiknél nem. Nálam nincs digitális adás (nemigen tv-zem akkor meg minek), ezért kipróbálni nem tudom, de ha a lehetőség nem aktív, akkor nem lehet kézileg hangolni ami elég nagy szívás, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#9676) nismoka válasza Joshi (#9664) üzenetére


nismoka
addikt

Igen options gomb ;)

(#9677) trec12 válasza Tutu7030 (#9672) üzenetére


trec12
addikt

Köszi! Így könnyebb lesz azt a pár újat a helyére rakni.

[ Szerkesztve ]

(#9678) trec12 válasza Clemi (#9674) üzenetére


trec12
addikt

A Sony menüjével még én csak ismerkedem még mindent nem tapasztaltam ki teljesen....

(#9679) n000rbi


n000rbi
senior tag

Ma megvolt az 55W829B-m cseréje (a korábbinak nagyon zavaróan "piszkos" volt a képernyője). Sajnos ez sem jött össze, mert bár ennél nincs zavaró dirty screen effect, van viszont olyan clouding feketénél, hogy a sötét jelenetek elviselhetetlenül világos-foltosak.
Ez van, visszakérem a pénzem, ennyi volt, nem lesz ilyen tévém (meg egy jó ideig másmilyen se, mert nincs kedvem ehhez a zsákbamacskához)) :(((

(#9680) Clemi válasza agabe (#9675) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi.... ez szívás. Na majd kiderül ha beteszik az új adókat, hogy mi történik.

(#9681) NGA válasza Clemi (#9680) üzenetére


NGA
addikt

Én úgy emlékszem, hogy automatikusan bekerült a végére a BX-es sony-n. Mivel figyeli, van-e új csatorna

(#9682) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Van itt valakinek ez a legolcsóbb Sony kdl40r450bbaep tv? Érdekelne milyen, jó e a feketéje (hasonló árú samsunghoz képest milyen) és van e zavaró foltosodás felhősödés? A média marktban néztem és hasonlítgattam a w605-höz de tök ugyan olyan szépnek tűnt a képe. Van valamilyen mozgásjavító benne? Azt tudom, hogy nincs smart meg 3d de az nem is érdekel, viszont a 2d képminőség igen. Ami szinte biztos hogy ilyen olcsóbb kategóriában választok és vagy Sony vagy Samsung lesz esetleg panasonic, csak azoknak kicsit furán van belőve a fehéregyensúly és nem tetszenek, nem tudom mennyire lehet ezt jól beállítani rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#9683) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Konzolhoz melyik a jobb?
[link]

[link]

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9684) nismoka válasza adamssss (#9683) üzenetére


nismoka
addikt

Mindegy.

(#9685) Azurooandrew válasza n000rbi (#9679) üzenetére


Azurooandrew
tag

Nem vagy egyedül vele, sajnos a nyáron én is visszavittem egy 55W829-et, vita nélkül azonnal vissza is adták az árát amikor rámutattam a problémás dolgokra - full korrektek voltak.

- Nagyméretű felhősödés a képernyő közepén amely nagyon zavaró volt egy-egy film sötét jeleneténél (Under the Skin című filmet pl nézhetetlenné tette) és sárgászöld beütés szinte bármilyen beállításnál (hasonlóról az avforums-on is írtak felhasználók). A bekapcsolás utáni várakozásról több alkalommal esett már itt szó, a fiúk pontosan leírták, hogy mennyi ideig kell várni amíg feléled, szerintem 2014-ben ez nem elfogadható - de ettől még nem vittem volna vissza, a fenti okok azonban nagyon zavaróak voltak.

+ A banding és a DSE alig volt észrevehető és ez ekkora méretben igen jó eredmény, továbbá soha nem tapasztaltam még olyan kiváló SD felskálázást mint amit a 55W829 tudott.

Nagyon csalódott voltam, több Sony tv-m volt melyeket szerettem és a mai napig használok pl. egy S3000-es Bravia-t is, de végül minden kétség nélkül vittem vissza : (

(#9686) tomp


tomp
félisten

Vettem a 706-hoz egy HT CT60BT hangprojektort. Árához képest nagyon jó. 37,4k volt 3évvel.
Nem lehet megoldani valahogyan, hogy a tv távirányítója a projektor hangját állítsa?

(#9687) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi, hogy megint nyüzsizek, de előjön nálam időről időre egy hibaüzenet, ami vélhetően nem a CI+ modul, hanem maga a TV hibája, illetve a CI+ modul és a TV kommunikációja okozhatja, legalábbis a Digi-vel telefonon történt konzultáció után erre a következtetésre jutottam.
A kérdés másnál is előjött-e már hasonló hiba.

A jelenség az, hogy időnként ha valamelyik kódolt, vagyis prémium csatornára váltok olyan mintha ott azonnal akarna lefutni egy ellenőrzés, hogy jogosult vagyok-e nézni azt a csatornát és nem sikerül az ellenőrzés. Megnéztem, ha olyan csatornára váltok, amire nem vagyok előfizetve, akkor az előfizetési lehetőségről szóló információ az üzenet a képernyőn, és nem az amit ilyenkor én látok.

Ha feljön ez az üzenet, akkor a prémium csatornára csak a TV teljes áramtalanítása majd bekapcsolása után tudok átkapcsolni. Semmilyen más piszkálás, kártya ki/be, egész modul ki/be nem segít.

Ez pedig az üzenet a képernyőn:

(#9688) n000rbi válasza Azurooandrew (#9685) üzenetére


n000rbi
senior tag

Azóta van fejlemény: némi olvasgatás után kipróbáltam a puha ronggyal masszírozós megoldást a cloudingra és mit ad Isten sikerült eltüntetni a világos foltokat. Azóta nyúzom, volt kikapcsolva is és úgy tűnik nem jönnek vissza, majdnem 100%-osan homogén most a feketém is. (kopp-kopp)

[ Szerkesztve ]

(#9689) Tutu7030 válasza Clemi (#9687) üzenetére


Tutu7030
veterán

Modulból kártyát kivenni, a chip érintkezőit alaposan letörölni (nem kaparászni), majd vissza a modulba. Nekem is hasonlót játszott pár hete (nem digi).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9690) Dog 11 válasza Clemi (#9687) üzenetére


Dog 11
tag

Igen .Az orginál modul egy Samsungban , a berakás után fél évvel produkálta /Digikábel/ .A modult áramtalanítás után kihúzva , az érintkezőket a modulon majd a kihúzott kártyán is puha ronggyal letörölve,a visszarakás és újra bekapcsolás óta minden rendben működik.

(#9691) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!

Tévévásárlás előtt (40" - max 100ezer) az egyik jelölt : SONY KDL40R450BBAEP

Mi a véleményetek, érdemes megvenni?
Érdeklődtem a "Milyen TV-t vegyek?" topikban, de le se füttyentettek. :(

A másik jelölt egy Samsung UE-40H5030 lenne.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#9692) Clemi válasza Tutu7030 (#9689) üzenetére


Clemi
veterán

Amit tanácsoltál, megcsináltam. Kivettem az egész modult, és sűrített levegővel átfújtam a csatlakozókat, a kártyát pedig alkoholos ruhával alaposan átdörgöltem. Persze azóta nem jött elő a hiba, bár eddig is csak ritkásan. Meglátom mi lesz pár nap alatt.

(#9693) lexter00 válasza csibe1 (#9691) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem SONY KDL40R450B van már egy hónapja,nagyon szeretem jó kis tv nagyon szép képe van a HD adásoknak és a HD filmeknek.Ami negatívum szerintem hogy elég lassan lépked a menüben,más nincs is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9694) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Két sony modell között vacillálok.Filmnézésre lenne használva ill minimális tévézés kizárólag HD adások digikábelen.
Elég jókat olvastam külhoni tesztekben a w929b-ről ebből az 55" tudnám megvenni.A másik kiszemelt a 60"w 605.
3D illetve smart nem érdekell viszont nem tudom hogy a két típus között van e képileg különbség.Esetleg más típust tudnátok e ajánlani fentiek figyelembe vételével. 300k plusz mínusz a keret.Sony centerben láttam eddig a hivatalos forgalmazók közül a legjobb árakat de ha tud valaki jobbat kérem ne tartsa magában.
Eddig sharp tévéim voltak de ők már a múlté lettek ahogy elnézem a kínálatot.
Minden tapasztalatot ,tanácsot megköszönök!

[ Szerkesztve ]

(#9695) agabe válasza csibe1 (#9691) üzenetére


agabe
addikt

Nincs osszehasonlitasi alap az lehet a baj, mert olyan tulaj kellene akinek mindeketto volt es el tudja mondani melyiknek mik a hibai.
Samsungbol a 6200-as szeria mar eleg jo, igaz az mas arkategoria, de tenyleg nehez mondani olyat ami miatt egyiket vagy masikat javasolnank mert legtobben itt a sony-krol tudnak tapasztalatot mondani.

(#9696) agabe válasza dh66e (#9694) üzenetére


agabe
addikt

[ link ]
A jobb kep homgenitas miatt a 828/829-est tartom jobbnak, igaz volt abbol is (nehany hozzaszolassal korabban irtak) olyan akinek azzal is volt problemaja a sajat peldanyan, de altalanossagban ebbol a szempontbol a w828/829 jobb.

[ Szerkesztve ]

(#9697) dh66e válasza agabe (#9696) üzenetére


dh66e
veterán

:R
Ma megyek és meglesem őket.

(#9698) agabe válasza dh66e (#9697) üzenetére


agabe
addikt

Üzletben világos környezetben pont a hibák láthatók nehezen kivéve talán a banding- et és dse-t ezt , meg ezt a videót vidd el hozzá pendrive-ra letöltve, és úgy láthatod a problémás homogenitást ha van, és milyen mértékű.
Clouding-hoz ez a kép lenne megfelelő, de ahhoz még le is kellene kapcsolni a villanyt, hogy látható legyen ha van ráadásul nem ártana, ha a tv-k normálisan lennének beállítva (egy alap gyári beállítás is jó ha nem élénk).
Ezeken kívül a kép színei, mozgásmegjelnítés stb-ben nem láthatók oltári különbségek, mert a 60W605-ben jó a panel a háttérvilágítás esetleges (és valószínűbb mint a W8-asoknál) inhomogenitását leszámítva.

(#9688) n000rbi
Az a masszírozás részben valamennyire lehet veszélyes a panelre ha túl erős, részben a hatása nem valószínű, hogy végleges (de majd számolj be pár nap múlva), mert valószínűbb, hogy az összeszerelés tökéletlensége az okozója...ha minden csavart úgy húztak volna meg ahogy kell, meg mindenhol úgy állna a panel a készülékben ahogy kell és nem feszülne semmilyen oldalról / előlről - hátulról picit sem bármi miatt, a panel és a háttérvilágítás között teljesen egyenletes lenne a távolság a teljes felületen akkor valószínűleg nem lenne igazán clouding sem.

[ Szerkesztve ]

(#9699) FAQtyA


FAQtyA
tag

Sziasztok!

Tudom már nagyon az időhatáron vagyok, de gyorsban van személyes tapasztalat a Sony KDL-32W706 tekintetében? Előny / hátrány / hibák? Ha jól látom, Tomp-nak ilyen van. Hol érdemes még SOS megvenni, ha úgy döntök? Nagyszülőknek jött szóba...

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv!
FAQtyA

(#9700) tomp válasza FAQtyA (#9699) üzenetére


tomp
félisten

Hátrányt és hibát én nem tudok mondani! Nagyon szép a képe nem bántam meg, hogy megvettem.
Smart része enyhén lassú, de nem divat smart-ot vettem hanem szép képű tv-t. Médialejátszója mindent visz.
Ha budapesti vagy, akkor irány a Westend! Ott a sony centerben most akciósan 100ezer. Vagy rendeld meg az oldalukról.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.