Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Pityke78 válasza AL (#54999) üzenetére


Pityke78
őstag

Mondjuk ez nem lenne rossz, de próbálom magam nem beleélni.... :U
Bár azt sem tudom, hogy ezzek a KDL-65W857C típussal mi lehet azonos kategóriában a mostani újak közül, nem követtem a fejlesztéseket, típusokat.

Mint kiderült a számláról, 5 éve ezt közel fél millióért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#55002) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok

55XH90 és 65XH90 nél ugyan annyi dimming zone van?

(#55003) Csandi válasza Derron (#55002) üzenetére


Csandi
őstag

Úgy tudom igen.

(#55004) Derron válasza Csandi (#55003) üzenetére


Derron
aktív tag

Nagyon nagy önuralom kell, hogy ne rendeljem meg :O

(#55005) AL válasza Pityke78 (#55001) üzenetére


AL
addikt

Szia. Elvileg egy 65 - ös 100 Hz es készüléket kell, hogy ajánljanak. Ha Neked fontos a VA panel, akkor olyat kell választani. Ha ajánlanak készüléket és nem tetszik, akkor elvileg kérhetsz másikat, vagy csereutalványt. Nálam így volt, mert IPS panelest ajánlottak és VA - t szerettem volna. Nem volt raktáron (tudtommal 1 hollandiai központi Sony raktárból hozzák), ezért vásárlási utalványt kaptam. A Sony márkaboltban ( ahol vettem ) lehetett levásárolni. Ott mondták azt veszek amit akarok. Az új TV olcsóbb volt és a különbözetet visszaadták. Nekem még a + garancia árát is visszaadták, mert a 2. évben volt a csere. Remélem sikerrel jársz ! Üdv.

(#55006) katonatom90 válasza AL (#54998) üzenetére


katonatom90
csendes tag

Szia.
Felvenni tudok a kódolt csatornákról, meg utána lejátszani csak felvétel közben nem engedi a kódolt csatornákat nézni. Akkor ugy látszik még reklamálnom kell egyébként (Tarr kft.)
Köszönöm a választ.

(#55007) kezo0 válasza katonatom90 (#55006) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, szerintem ha CI ill. CI+ kártya végzi a dekódolást a tévédben, akkor az normális, hogy az a kártya egyidejűleg csak egy kódolt csatornát tud dekódolni. Vagyis ha éppen egy kódolt adást rögzítesz, akkor azt dekódolja a kártya, ezért közben nem tudsz másik kódoltat nézni. (Én UPC-s Vodafone-os vagyok, és nálam legalábbis ez a helyzet.)
Szóval hiába van két tuner, két kártya is kellene (és hozzá ugye két modulfogadó slot a tévén) ahhoz, hogy ezt meg tudd oldani. Nem tudom, hogy van-e ilyen Sony tévé, de nekem – többek között – ezért van kéttuneres, dupla modulfogadós Panám.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55008) katonatom90 válasza kezo0 (#55007) üzenetére


katonatom90
csendes tag

Szia. Tudod az a furcsa hogy eddig is koax volt(most egy részig optika majd egy átalakítón keresztül koaxal csatlakozik a tv-hez) és most nem enged nézni másik csatornát.

(#55009) Celtis válasza kezo0 (#55007) üzenetére


Celtis
veterán

Egy kártya nagyon sok csatorna dekódolását is ki tudja szolgálni (ahogy működött nála eddig is. lásd még card sharing)

Itt nagyon érdekes, hogy mi történhetet, hiszen a TV eddig is is most is koaxon kapja a DVB-C jelet. A szolgáltatónál lesz a megoldás kulcsa szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#55010) Celtis válasza katonatom90 (#55008) üzenetére


Celtis
veterán

Mit ír ki a TV ilyenkor? "Kódolt csatorna" vagy valami teljesen mást? Tehét dekódolási probléma van vagy egyéb?

(#55011) katonatom90 válasza Celtis (#55010) üzenetére


katonatom90
csendes tag

Szia.
A kiválasztott szolgáltatást titkosítják vagy nem dekódolható

(#55012) Celtis válasza katonatom90 (#55011) üzenetére


Celtis
veterán

A szolgáltatóval beszélj szerintem.

(#55013) katonatom90 válasza Celtis (#55012) üzenetére


katonatom90
csendes tag

Megvolt, ügyfélszolgálati hölgy továbbított a szakihoz akinek elmeséltem a problémát ő azt mondta szerinte a felvételi usb port nincs összekötve a ci modullal vagy dekódolóval (szerinte nem náluk van a hiba) ezért van hogy felvétel alatt nem lehet másik kódolt csatornát nézni.

[ Szerkesztve ]

(#55014) Zsani30 válasza Duppy (#54954) üzenetére


Zsani30
újonc

Szia! A sony xh90-es sokkal jobb mint a Samsung! Ennyi pénzért most nagyon megéri! Az idei samsungok nagyon le vannak butítva. A sony képminőségileg is sokkal jobb,120 hz-es,full array ledes van 2.1 hdmi benne dolby atmos hangzású, dts-es. Amúgy a Debreceni mm-ben van egy utolsó darabos xf9000es modell ha valakit érdekel. Most éjféltől pedig nagyon jó black fridayos akciók lesznek. Többet között 65xh9505 ös is 599.990 helyett 433 ezer lesz. :) Most 4 héten át minden hétvégén bf akciók lesznek viszont ilyen mértékű akció mint az xh90nél nem biztos,hogy lesz. :))

(#55015) Celtis válasza katonatom90 (#55013) üzenetére


Celtis
veterán

Ez egy nyilvánvaló baromság. Anélkül, hogy belemerülnétek a tv belső felépítésébe, szerintem elég könnyen el tudod magyarázni nekik, hogy eddig működött, és nem a TV-t cserélted ki.

(#55016) katonatom90 válasza Celtis (#55015) üzenetére


katonatom90
csendes tag

Tegnap volt optikai kábel bekötés előtte koax volt, ott jó volt minden. Mondjuk furcsa lenne hogy bekötés után egy nappal valami nem stimmel. Nagy valószínűleg nem a tv-vel van a hiba. Köszönöm azért a válaszokat.

(#55017) Violka2016


Violka2016
tag

Rápörgött mindenki az xh90-re úgyhogy most van tapasztalat. Megrendelném a 65-öset belőle viszont néztem róla egy két tesztet youtubon és a blooming elég “erős” volt a feliratos filmeknél. Ez tényleg ilyen durva? Nekem fontos lenne, csak felirattal nézünk filmeket. Próbálta már valaki sötét jeleneteknél felirattal? Szeretném ezt a TVt, de ez kicsit elbizonytalanított...

[link] 6:24-nél van róla szó

[ Szerkesztve ]

(#55018) Csandi válasza Violka2016 (#55017) üzenetére


Csandi
őstag

Gyári beállításokkal ilyen igen, amúgy lehet rajta segíteni, de valamennyi azért marad. Na meg főleg csak HDR contentnél ilyen (netflix dolby vision), simában egyáltalán nem ilyen.

(#55019) Violka2016 válasza Csandi (#55018) üzenetére


Violka2016
tag

Ajaj... ez nem valami jó hír... Erre még alszok 1-2 őt. Egy prémium terméknél azért klasz lenne, ha HDR alatt nem lenne ilyen “csúf”... :F

(#55020) Csandi válasza Violka2016 (#55019) üzenetére


Csandi
őstag

Ilyen ha 32 zóna van :) De amúgy ha zavar akkor neked csak OLED lesz jó, valamennyire minden más bloomol HDR-ben.

Szerintem megszokható, csak eleve sötétben és sötét jeleneteknél látszik, és legalább csak ott világít be ahol a felirat van, nem az egész kijelző mint egy direct vagy edge lednél. Cserébe viszont kárpótol a TV minden más tulajdonsága amik kimagaslók.

[ Szerkesztve ]

(#55021) Albigator


Albigator
őstag

55XH9096BAEP akinek van ilyen vagy most vett akciósan MM-ben milyen tartozékok jártak hozzá? HDMI Kábel esetleg? Gondolom külön kell venni hozzá olyat ami tudja a 4K 120 Hz-et.

(#55022) wulfi válasza Pityke78 (#55001) üzenetére


wulfi
tag

Az árat és a méretet figyelembe véve, valószínűleg egy 65XH9005-öt kéne ajánlaniuk, de az XH95-öt sem tartom elképzelhetetlennek.

(#55023) Csandi válasza Albigator (#55021) üzenetére


Csandi
őstag

4K 120hz-hez 4:4:4 subsampling mellett csak a HDMI 2.1 jó, amiből külön kell venni hozzá igen.

(#55024) Albigator válasza Csandi (#55023) üzenetére


Albigator
őstag

De adtak hozzá valamilyet legalább? 4K 60 Hz vagy 4K 30Hz ?

Pl egy ilyen kábel jó (bármilyen 4K 120 Hz-es TV-hez)?
aliexpress ugreen kábel link

[ Szerkesztve ]

(#55025) kolosszus87 válasza Albigator (#55024) üzenetére


kolosszus87
senior tag

TV-hez nemigen szoktak hdmi kábelt adni. 4K 120Hz-hez hdmi 2.1 kábelre lesz szükséged. PS5-höz adnak majd, de ha te pc-hez akarod használni akkor kell vbenned egy külön 2.1-es kábelt. Amúgy igen, a linkelt kábel az jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#55026) Albigator válasza kolosszus87 (#55025) üzenetére


Albigator
őstag

Még mindig örlődök mert tényleg igaz h pc gamingre nem ez az igazi tv...
De rágták mások is a fülemet h ki kell próbálni..
Eleve sima TV-nek lenne használva, gamingre is csak másodlagosként olyan játékokhoz mint pl FIFA amit távolról kontrollerrel jó játszani. Elsődlegesnek maradna 27 colos WQHD 144 Hz-es G-sync kompatibilis monitor..

Szóval a linkelt kábel jó lenne. Köszi. :R

Szerk: Van egy másik is: [link] esetleg ez még jobb?

(#55027) balint82 válasza
:R

[ Szerkesztve ]

(#55027) balint82 válasza Albigator (#55024) üzenetére


balint82
senior tag

Távirányító, táp, és a két talp. Semmi mást nem adtak hozzá.

Nekem ma hozták, de csak holnap lesz beüzemelve, mert a gyerekek miatt már csak falra merem tenni.
Úgyhogy gyorsban rendeltem egy fali tartót, ami holnap fog jönni.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#55028) balint82 válasza Violka2016 (#55017) üzenetére


balint82
senior tag

Várj egy 2.5 órát, fentebb írta valaki, hogy a, 65xh9505 433 lesz éjféltől a médiában.

Google Pixel 4a

(#55029) Derron


Derron
aktív tag

Az XH95 nél írt 100/120hz képfrissítés az hogy értendő? VRR ugye csak a HDMI 2.1 hozatéka az csak az XH90 nél van. XH95 képes átállni 60hz frissítésre ha ilyen jelet kap? Most jött ki egy video a VR srácoktól ahol az új Xbox Series X et tesztelik, ami fixen hozza a 4K 60FPS-t. Szóval a VRR annyira nem is lenne fontos, viszont a 4K 60hz igen.

(#55030) Albigator válasza Albigator (#55026) üzenetére


Albigator
őstag

Vagy találtam itt a topikban amit linkelt más, ezt tuti jó és magyar bolt, nem kell várni vele hónapokat:

Club 3D HDMI 10K/120Hz 3m
talán ez lenne a legjobb választás akkor.
Ugye? :F

[ Szerkesztve ]

(#55031) Violka2016 válasza balint82 (#55028) üzenetére


Violka2016
tag

Nem bánnám, ha inkább egy xh90-es lenne 350 körül hátha az év végi akciókban.... Igazából ráér mire PS5 is lesz, de ha leakciózzák akkor megvenném most.

(#55032) kezo0 válasza Celtis (#55009) üzenetére


kezo0
addikt

Ahogy írtam, én UPC-s (illetve most már Vodás) vagyok, és az ő kártyájuk idegen eszközökben (tévékben, saját boxokban) mindig is csak egy kódolt csatornát tudott egyidőben dekódolni. A saját boxukban levő, a boxszal összepárosított kártyájuk nem korlátoz így. Ez persze nem zárja ki, hogy mas szolgáltatónál máshogy van, ezért is írtam, hogy én nem Tarr-os vagyok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55033) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Két dologban kérnék segítséget
1. Mi a különbség a KD-55XH9077 és a KD-55HX9096 között? Mivel mindkettőt most baromi jó áron adják (250K). A 9077-est rögtönre, de a 9096-asra min. 2-3 hetet kéne várni. Időm van, nem ez a tényező. Egyesek azt mondják, hogy más proci van a nagyobba, Mások csak a káva színét mondják (ezüst vs. fekete) Mi az igazság.
2. Ma megnéztem az egyik MM-ben a 9077-est. A feketéje tényleg nagyon szép, Vittem magammal pendrive-on egy-két virágbolti samplet HDR10 és Dolby Visionba s. Az érdekes, hogy a legtöbb DV lejátszását megtagadta. Ez miért lehet (nem hiszem, hogy hibásak lettek volna.
Létezik, hogy nem jogtiszta anyagot a Sony megtagad?

Thx

(#55034) Gigicuci válasza Violka2016 (#55017) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Szia!

Korántsem ennyire durva. A kamerák felerősítik ezt a jelenséget, élőben sokkal jobb. Én nem is igazán vettem még észre.
(A HDR Dolby Vision meg az erőssége, gyönyörű a képe HDR módban.)

Technoman,
a keret színe. a 77 ezüstös.

[ Szerkesztve ]

(#55035) Violka2016 válasza Gigicuci (#55034) üzenetére


Violka2016
tag

Köszi! Hajlok nagyon felé, hogy megvegyem... Remélem lesz valami jó akció rá mint az 55-ösre, az kicsi lenne viszont a 65 már oké! :N

(#55036) wulfi válasza Technoman (#55033) üzenetére


wulfi
tag

Szia.
1. Legjobb tudomásom szerint nincs nagy eltérés, csak a káva színe.
2. Kérdés volt e frissítve az a kiállított darab, mert ha jól tudom a DV támogatás egy szoftverfrissítéssel jött.

(#55037) Technoman válasza wulfi (#55036) üzenetére


Technoman
őstag

Még arra gondolok, hogy különbség van a TV saját media player és egy külső media player kompatibilitása között.

(#55038) manieeec


manieeec
tag

Na beüzemeltem az XH9096-t és hát azt kell hogy mondjam brutál jó :) Nem tudtam hogy LCDből is ki lehet hozni ilyen mély feketét, és ha belegondolok hogy egy hete majdnem egy Philips pus7304et vettem... éljen a "black friday" :DD

(#55039) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Berendeltem egy KD-55XH9077 keszuleket MM-bol (a KD-55HX9096 par perc alatt elfogyott). Remelem nem lottem nagyon melle (ami a ket modellt illeti), de sajnos az utobbirol lemaradtam (elkapkodtak vagy eleve kevesebb keszlet volt).

Mindenesetre volt kerdes korabban, hogy a ketto kozott mi a kulonbseg. Nos, azon kivul, hogy talan a kava szine (ezt nem tudom), de ha hinni lehet a MM-os termeklapnak, a 9096-nak volt CI slot, mig a masikon nincs - mondjuk, ez legyen a legnagyobb baj, soha nem hasznalnam).

Egy 55XF9005-ot valt, ... lehet az nem tudott HDMI2.1-et, de a kozel 1000 cd / m² meglehetosen kimagaslo fenyerot adott, amit most az XH90 sem tud mar (de talan nem fog hianyozni, ... meglatjuk).

Ki vett mostanaban 55XH9077-es keszuleket? Milyennek talalja? :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#55040) balint82


balint82
senior tag

Media markt online: Az 55-ös XH95 sem rossz 370e-ért, a 65-ös meg pláne 450e áron.

Google Pixel 4a

(#55041) axlfsi válasza balint82 (#55040) üzenetére


axlfsi
veterán

En par aprosag miatt, jobbnak talaltam szamomra az XH90-et (input lag, VRR, ALLM),... plane, ha figyelembe vesszuk, hogy 120-szal olcsobb is. Persze, mindket TV burtal jo ezen az aron... Ha nem jonne jovo heten a nextgen konzol, biztos nem cserelnem az XF9005-os keszulunket, mert tobb, mint jo (bizonyos tekintetben jobb(!) is, ha csak filmezesre lenne hasznalva)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#55042) balint82 válasza axlfsi (#55041) üzenetére


balint82
senior tag

Én is xf9005 - et cseréltem xh90-re, háztartási baleset miatt :(

Google Pixel 4a

(#55043) axlfsi válasza balint82 (#55042) üzenetére


axlfsi
veterán

En anno ket eve tobb eves, mindenre IS (tores, stb) biztositast kotottem vasarlaskor ra ... lehet, ha most eladom, meg "erteket novelheti" ... meglatjuk. Fogalmam sincs mennyit erhetne egyebkent a hasznaltpiacon, de mintha egesz jol tartana az arat :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#55044) Totatti(Hun)


Totatti(Hun)
tag

Sziasztok.
A MM.-ban nagyon jó áron van most a 75"XH 9005 tv rendeltem is gyorsan egyet.Remélem jó választás volt.Nem az ár hanem a típus miatt.De most már úgyis mindegy.Ti melyik garanciát ajánljátok az mm vagy a Sony kiterjesztetjét ,van valami különbség a kettő között.?

Áldás Békesség Az Úr Legyen Veletek

(#55045) Gigicuci válasza Totatti(Hun) (#55044) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Sok XH90 tulaj lett hirtelen. :) Csak a Sony garanciát válaszd, az gyári garancia, nem pedig valamilyen biztosító által nyújtott.

(#55046) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Ejj, sajnos én a 65-ös XH90-re gyúrtam volna, viszont érthetetlen okból pont ezt az egy méretet nem vonta bele az akcióba az MM, így ez drága maradt, vicces mert a 75-öst meg beakciózták így most kb egy áron van a 65-össsel, így egyértelmű h a 75-ös éri meg megvenni...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#55047) Gombinyó válasza Totatti(Hun) (#55044) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem kérdés, hogy a Sony garanciát, baleseti fedezettel. 5 éven belül bármi történik a tv-vel javítják vagy, ha betörik a kijelző raktárról kapod az új tv-t házhoz. Ha nincs már raktáron a tipusból feljánlanak helyette másik tv-t és, ha nem fogadod el, akkor a számlán lévő árat kapod meg vásárlási utalvány formájában, amit a MM akár vissza is ad kp-ban, ha nem akarod levásárolni. A kiterjesztett gari továbbvihető a csere készülékre! Ezzel szemben a MM garancia mögött valami magyar biztosító áll, ami vagy avultat vagy nem, de az biztos, hogy közelében se lesz a Sonys garinak.

(#55048) axlfsi válasza Gombinyó (#55047) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszönjük az infókat! Ez egyébként ez a lehetőség választható itt, a MM-os vásárlásoknál is, ezt tudjuk?

Én két éve, amikor az XF9005-ost vettem MM-ban, szintén kötöttem rá biztosítást, de egy féle volt, amit ott, akkor a MM kínált fel (most hirtelen nem tudom melyik biztosító, de egy MM partner)
Esetleg a Sony oldalán kell beregisztrálni a terméket és OTT vásárolni további biztosítást?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#55049) hozelujiz válasza Albigator (#55030) üzenetére


hozelujiz
tag

Vagy inkább >ez< a Hama 122186 ultra high speed HDMI kábel.
>Innen<

(#55050) Technoman válasza Gombinyó (#55047) üzenetére


Technoman
őstag

+ (mivel ez nekem sem volt világos, hátha a mai vásárolt garis világban másnak sem az) a bárhol hivatalosan vásárolt TV-re a Sony szalonban megkötheted a vásárlástól számítva 1 éven belül a garit (!) Ilyet egyetlen más vásárolt garinál nem lehet megcsinálni. Ez -ha tegnap jól értettem a srácot- történhet online is. Ez egyébként a most bomba akciós 55XH9077-es TV-nél 30K-t jelent. A biztosítós gariknál az avultatás valóban igaz, csereutalvány esetében pénz nincs vissza és csak típusazonos csere kérhető
Az igazsághoz viszont az is hozzátartozik, hogy tegnap a Sony-s srác az mondta, hogy a töréskár már nem opció, mivel az utóbbi időben nagyon sokan visszaéltek vele (nem csodálkozom, magyarok vagyunk), így ezt kivették a biztosításból. Ebben az esetben a boltokban vásárolható gari többet nyújthat.

kolosszus87
Nem gondolkoztál a 65XH9505-ön, mert az viszont most hetvennel olcsóbb, mint a kisebb(!) ugyan abban az átmérőben.

Egyébként ez az ár (250k 55XH90xx) a Mediától nagyon korrekt árazás, látom, hogy az Emag (gyerekes módon) még egy ezressel olcsóbban adja, de inkább venném az MM-től , mert az számomra biztosabb és hivatalosabb (voltak már érdekes "viszonteladói húzása" az Emagnak).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.