Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) nismoka válasza agabe (#9347) üzenetére


nismoka
addikt

Az one flick-ben is van one touch mirroring vagyis az NFC ami inditja a tükrözést telefonról mert azt becézi a sony így. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9352) B-L-A-C-K válasza Malachi (#9345) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 004 van, és megy vele...

[ Szerkesztve ]

(#9353) Joshi válasza nismoka (#9334) üzenetére


Joshi
titán

(#9354) Peddy789


Peddy789
őstag

ha bedugom a 40w605-be a satelite vevőt akkor elvileg mivel van benne tuner hozzá működik ugye?
milyen adatokat kell beadni neki ilyenkor? tesom aztmondja kell hozzá több adat, amugy UPC műholdas

(#9355) Joshi válasza Joshi (#9353) üzenetére


Joshi
titán

Engedélyeztem a Twonky Média szervert de valamiért nem lát minden mappát. :F

(#9356) nismoka válasza Joshi (#9355) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom miért. A mappákban látja az mkv fileokat és lejátsza a tv?

(#9357) lexter00 válasza lazioforever (#9350) üzenetére


lexter00
őstag

Hát nem tudom... annyi pénzért már full hd-t kapsz más gyártótól (samsung,lg)
vagy ha a keret engedi pótold ki 100ezer-re és vegyél egy olyat mint az enyém,nagyobb és full hd

[ Szerkesztve ]

(#9358) Joshi válasza nismoka (#9356) üzenetére


Joshi
titán

Igen amit lát azt le is játssza viszont van olyan film is ami nem jelenik meg de pendrive-ról lejátssza mert próbáltam. Majd a NAS topikban utánakérdezek. Köszi.

(#9359) yanna válasza Peddy789 (#9354) üzenetére


yanna
őstag

Nem egészen értelek... :F
Nyilván, ha a beltérit összekötöd a TV-vel működnie kell. Arra vannak.
Milyen adat kellene? Ki kell választani a TV-n a bemenetet, és megjeleníti a jelet. Szerintem ennyi. :U

(#9360) lazioforever válasza lexter00 (#9357) üzenetére


lazioforever
tag

Köszi a választ.

Néztem a Samsung-ot és az LG-t, és nem láttam, hogy jobb lenne bármiben, mint ez. Képminőség hiába csak HD Ready, szerintem szebb képet ad ez. A keretemből pont kijönne ez, többet nem akarok áldozni tv-re. És mindenképp 32"-ban gondolkodom.

(#9361) Imi1981


Imi1981
veterán

Ma voltam az MM-ben és főleg sonykat és Samsungokat néztem. Volt amiben a Sony tetszett jobban (a szinte tökéletes fehér és szebb piros mint a samuban) és volt ami a Samsungba (jobb betekintési szög). De egy valami kicsit zavart a sonyban, hogy hosszabb kameramozgásnál oldalra eléggé szaggatott, mellette a Samu és lg nem. Ez lehet az miatt, hogy ki volt kapcsolva a sonyn a mozgásjavitó? Vagy ebben kicsit gyengébbek? Ja a típusok 40605 és 42705. Kösz a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9362) krx21 válasza Imi1981 (#9361) üzenetére


krx21
nagyúr

A 605-ben nincs interpollációs mozgásjavítás, a 705-ben van. A beállított kevésbé finom normál-on, mint a samsungoknak, de be lehet állítani ha az kell...

[ Szerkesztve ]

(#9363) Imi1981 válasza krx21 (#9362) üzenetére


Imi1981
veterán

605-ben nincs az kicsit bánt mert azt tervezem venni :-(. A 705 nekem kicsit drága, van a kettő közt lévő árkategóriában olyan amiben van ilyen mozgásjavító ? Havernál samun próbáltam és ott meg csak legkisebb fokozaton jó, magasabb fokozaton már zavaró.

(#9364) nismoka válasza krx21 (#9362) üzenetére


nismoka
addikt

Interpoláció csak 50" +

(#9365) agabe válasza Imi1981 (#9363) üzenetére


agabe
addikt

W6 es W7 kategoria kozott nincs kozbenso.
Ugyanaz a mozgasjavitas van mindkettoben, csak a panelok es a hattervilagitas mas, de ezek a mozgasjavitasban nem latszanak. A mas hattervilagitas miatt a homogenitas es ezzel kapcsolatos kephibak lehetnek kulonbozoek, a panelok kulonbozosege pedig talan csak az input lagban erheto tetten, pedig jobb a panel a 7-esben, de nem igazan lathato, mert jo a 605-os is.
Az anyaghasznalat (muanyag vs fem keret) nem igazan szamit, de az osszeszereles minosege kihatassal lehet a homogenitasra, es ebben lehet jobb a 7-es altalaban, viszont ez valamennyire mindig egyedi es keszulek fuggo is.
Mozgasjavitas van (interpolacio nelkul is), de sonynal alapbol nem annyira sok lepesben allithato mint mondjuk samsungnal (nem tudom melyikhez hasonlitottad), es annal sem biztos, hogy interpolaciot lattal, de az a lenyeg neked melyik tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#9366) Imi1981 válasza agabe (#9365) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ha van valami megoldás mint ahogy írtad, akkor legközelebb mikor már vásárlási szándékkal megyek elkérem a távirányítót és megkeresem ezt a beállítást és kipróbáom nagyobb fokozaton. Azt se szeretem ha
túl nagy fokozaton van mert akkor már tényleg ilyen szappanopera hatás van, de az se jó ha ki van kapcsolva szerintem. Vásárlás előtt bizony kicsit lehet már idegesíteni fogom az eladókat mert mindent meg fogok nézni ami eszembe jut. Kösz a segítséget neked
és előtted valaszolóknak is!

(#9367) hambi80 válasza lazioforever (#9350) üzenetére


hambi80
tag

tökéletes 32 es tv nekünk is van ilyen nyagyon szépek a szinei is sd alatt és küllemre is nygyon jó
csak USB-n nem minden vinyot játszik le pl seagate 500ast nem viszi veloszinüleg kevés az amper neki
[link]
most vettem egy ilyen tegnap ma kiprobalom megy e [link]

(#9368) nismoka válasza Joshi (#9333) üzenetére


nismoka
addikt

A TV elvileg csak USB-n játsza le a 4k-t hálózaton nem.

(#9369) KR79


KR79
csendes tag

Sziasztok,

Sony Bravia KDL-32W706B tv-vel kapcsolatban szeretném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat.
Jó választás lenne, vagy tudnátok ajánlani hasonló árban jobb készüléket?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#9370) hambi80 válasza hambi80 (#9367) üzenetére


hambi80
tag

TOSHIBA vinyoval megy[link]

(#9371) B-L-A-C-K válasza KR79 (#9369) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ajánlott darab, bár én lehet elgondolkoznék egy gyengébb minőségű készüléken, de 42 colosban...

(#9372) KR79 válasza KR79 (#9369) üzenetére


KR79
csendes tag

Valakinek van tapasztalata hogy milyen az USB-s műsörrögzítő funkciója?

(#9373) hroberto


hroberto
veterán

Üdv Urak!
SONY TV vásárlásán gondolkodom. Eddig két db. LG-m. Mostanában nem vagyok képben ezügyben.
Szóval érdemes ezt a márkát választani a két nagy koreai helyett?! Milyen a képminőségük?
USB-n látják a winchestert? A jelenlegi LG látja az 1 TByte-osat is. Valamit az .mkv kiterjesztésű filmekkel is megbirkóznak?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9374) lexter00 válasza hroberto (#9373) üzenetére


lexter00
őstag

Képminőségben nagyon jó a Sony az enyém látja az 1terrás samsung külső vinyót és viszi az mkv-t.

(#9375) hroberto válasza lexter00 (#9374) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9376) Dealer95 válasza hroberto (#9373) üzenetére


Dealer95
őstag

W905:
-1TB-os HDD-t viszi simán (partíciókat is kezeli!)
-mkv-t viszi (3D, 1080p stb.), 5.1-es hangot is felismer, hangsávok között lehet váltani, feliratokat is kezeli(.srt) ékezettel együtt, illetve a feliratok között is lehet váltani, ha több van.
-Serviio-n keresztül látja a gépet, onnan is mennek a filmek, így még a HDD-t sem kell cipelni mindig.
-képminőség: szebbet még nem láttam LCD-ből :) mondjuk W905-ből újonnan csak az 55"-os van már az egyik Sony Centerben 400-ért.

Milyen árban és mekkora képátlójút keresel? :)

[ Szerkesztve ]

(#9377) n000rbi


n000rbi
senior tag

Mondjátok meg, hogyan ne lássam a dse-t az 55w829-emen. Én barom ugye vételkor elkezdtem keresni a hibákat és a dse-t sajnos megtaláltam és azóta csak azt látom. Ami a legdurvább az egészben, hogy a napokban megnéztem kopp ugyanazt a jelenetet a korábbi 42-es LG-men, mert hát azon nem volt ilyen és ott is van dse, csak mivel nem tudtam róla, 5 évig boldogan használtam. Beszarás...

(#9378) hroberto válasza Dealer95 (#9376) üzenetére


hroberto
veterán

100 centi körülit szeretnék venni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9379) junior11 válasza hroberto (#9373) üzenetére


junior11
veterán

Ami a képminőséget illeti, a Sonyban nem fogsz csalódni (pl. W8 széria).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9380) viharkabat válasza n000rbi (#9377) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ne nézz annyi focit! Sajnos a ződ gyepnél nagyon kijön.

(#9381) n000rbi válasza viharkabat (#9380) üzenetére


n000rbi
senior tag

Egyáltalán nem nézek focit, nekem a kék ég is elég, sajna azt nehéz elkerülni :/

(#9382) Dealer95 válasza n000rbi (#9381) üzenetére


Dealer95
őstag

Nézd minél többet a TV-t és akkor egy idő után megszokod majd :)

(#9383) #94529552 válasza viharkabat (#9380) üzenetére


#94529552
törölt tag

Snookert nézhet?

(#9384) viharkabat válasza n000rbi (#9381) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Annál nekem szerencsére nem túnt föl, gyakorlatilag a futballpálya az, ahol elkerülhetetlen. A múltkor voltam egy MM-ben, éppen meccs volt rákötve a pultokra. Mindegyiknál látható volt a piszok, úh ezzel vsz együtt kell élni.

(#9385) Seraph 16 válasza n000rbi (#9377) üzenetére


Seraph 16
őstag

Sajnos ez ilyen. Én a bandinget nem tudom nem látni egy másik tévén. Filmeknél semmi hiba, de a képernyő pásztázásnál nagyon feltűnő.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9386) n000rbi válasza Dealer95 (#9382) üzenetére


n000rbi
senior tag

Azon vagyok :)

(#9387) Imi1981


Imi1981
veterán

Leírná nekem valaki ezeknek a hibáknak a jelentését? A dse,banding meg minden ami van mert mindig látom ,hogy írtok róla csak azt nem tudom mik ezek.A felhősödést foltosodást tudom meg látom mi és hogy jelentkezik !

[ Szerkesztve ]

(#9388) trec12 válasza hroberto (#9373) üzenetére


trec12
addikt

Én Samuról váltottal 8-as szériára. Képminőség nálam: Sony-Samsung 1:0. (megjegyzem hasonló tudású/paraméterű készülékekről van szó). Egy Samu sem rossz, semmi esetre sem lehet leszólni de a Sony képét én jobbnak találom mint ahogyan a többség is.... :K Ha képminőség fontos, akkor szerintem Sony. Amit kérdeztél, 1 Terrás külső vinyón megy az mkv, csatornalista oda-vissza másola USB-n, szerkesztése PC-n megoldott (legalábbis amelyiket én vettem az ezeket tudja)

[ Szerkesztve ]

(#9389) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#9384) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én elég sok focit nézek, de nekem sosem tűnt fel, lehet a szemem nincs rá állva, de nem is fogom keresgélni...:)

(#9390) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#9389) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ne is, jobban jársz :) Ahogy feljebb írtam, nekem az előző tv-men 5 évig nem tűnt fel, pedig kb. ugyanolyan "piszkos", mint a mostani :P

(#9391) Seraph 16 válasza Imi1981 (#9387) üzenetére


Seraph 16
őstag

Tényleg jobb nem tudni. Amúgy képi hibák. Nem tejesen homogén a kijelző, hanem vannak világosabb sötétebb foltok. Akkor zavaró, ha viszonylag egyszínű képen pásztáz a kép. youtube-on találsz róla videókat, hogy mit kell pontosan látni.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9392) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Egy 60 colos tv vásárláson gondolkodom, és két befutót találtam
- Sharp LC60LE652 3D SMART LED Televízió
- Sony KDL60W605BBAEP SMART LED
Főleg filmnézésre és playstation 4-hez használnám. A sharp input lagtól tartok kicsit, illetve a sony 400hz-es, igaz az nem tud 3D-t amíg a sharp igen.
Valaki tudna tanácsadot adni, melyik a jobb választás?
köszönöm előre is a segítséget!

(#9393) B-L-A-C-K válasza matyee (#9392) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább 55-ös és W8-as szériát javaslom....

(#9394) matyee válasza B-L-A-C-K (#9393) üzenetére


matyee
őstag

Szia,
egy kis magyarázatot is tudnál adni? Igazából a 3D annyira nem fontos, ezért sem tudok dönteni :)
köszönöm előre is

(#9395) B-L-A-C-K válasza matyee (#9394) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sharp LC60LE652-ot ismerem, képe annyi nem jó mint a Sony-nak, a 60W605 volt itt egy kollégának, nem volt elájúlva tőle le is cserélte. W8-as szériát mindenki dicséri, persze ennek is vannak hibái (smart rész lassú, bekapcsolás után ~20 mp míg tudod kezelni a TV-t), de együtt lehet élni velük...

3D meg oké hogy nem kell, de ilyen méretben van benne alapból, 705-ösbe nem lenne, és hasonló, de abba meg nincs ilyen méretben kapható...

Amúgy nekem is 8-as szériám van, itt egy kis kedv csináló saját videóm...:)

(#9396) matyee válasza B-L-A-C-K (#9395) üzenetére


matyee
őstag

Hát tényleg jól néz ki ps3 tv-n. Sharp sebessége milyen volt? esetleg láttál rajta konzolt? Az igazság az, hogy 60-ast szeretnék... :B

(#9397) B-L-A-C-K válasza matyee (#9396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sharp-on konzolt nem láttam, viszont TV adást, és filmet igen, engem nem győzött meg annyira mint a Sony...

Ha 60-ast akarsz akkor nem tudom melyiket válaszd, 605B-t még mondom nem láttam, csak az itteni tapasztalatok alapján nyilatkoztam...

Mennyit szánsz TV-re amúgy maximum?

(#9398) matyee válasza B-L-A-C-K (#9397) üzenetére


matyee
őstag

300-350-et. A sony 605 nem tud 3D-t, de annak paneljában jobban bízom. Illetve a 400hz-es kijelző talán ps4 alatt is jó és gyors lesz

(#9399) viharkabat válasza matyee (#9398) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Úgy tudom, hogy játék módban a csillió-hertzes képjavítók ki vannak kapcsolva és attól gyors, hogy 50 Hz-en ketyeg.
Most látom: 605-ös? Az 50 Hz-es, Led-villogtatással tud 200-at, de azt szerintem jobb elfelejteni.
A Sharp tudtommal tud 100 Hz-es interpolálást, de játék közben az sem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#9400) matyee válasza viharkabat (#9399) üzenetére


matyee
őstag

Köszi az infót, másik forumban nem írtak túl jó dolgokat 605-ről... black videója pedig meggyőző 55 8-as sorozatról, csakhát 60colban gondolkodom... :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.