Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Bib válasza nismoka (#9550) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem meg megy a multi chanel de csak Lpcm-be ami egy tömörítetlen digitális jel,ezért a tv nem csomagolja vissza.

(#9552) nismoka válasza Bib (#9551) üzenetére


nismoka
addikt

Érdekes lenne ha optikain kimenne a Multi Chanell LPCM. ;) Az csak HDMI-n megy. Optikain csak a sztereo megy LPCM formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#9553) n000rbi válasza nismoka (#9552) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nincs egyszerűen passthrough opció? Tudnék spórolni egy optikai bemenetet az erősítőn.

(#9554) NGA válasza Handymen (#9536) üzenetére


NGA
addikt

Nem értem mire gondolsz. A laptop és a tv is rajta van az otthoni hálózatomon. Beállítottam a laptopon, hogy a video könyvtár hol van, és amikor a tv-n rámegyek a média lejátszóra, ott megjelenik a laptop merevlemezén található filmek összessége. Innen indítom el a filmet.

(#9555) Janaboy válasza Joshi (#9548) üzenetére


Janaboy
veterán

Jó sok fake 3d-s van az újakból is :) :Y

Janaboy

(#9556) mattheus válasza mattheus (#9537) üzenetére


mattheus
őstag

valaki esetleg ? :F

(#9557) Janaboy válasza mattheus (#9556) üzenetére


Janaboy
veterán

Amit nismoka irt feljebb az a valasz a kerdesedre!

Janaboy

(#9558) NGA


NGA
addikt

Vettem ilyen touch-os távot a 828-hoz. Jópofa dolog.

(#9559) littledon


littledon
tag

Külső HDD-t / Pendriveot le lehet valahogy választani a TV-ről vagy csak szimplán húzzam ki? :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9560) Bib válasza nismoka (#9552) üzenetére


Bib
őstag

Ott a pont,benéztem,hogy optikára vonatkozott.

(#9561) Dealer95 válasza littledon (#9559) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem lehet leválasztani.
Lépj ki a médialejátszóból és akkor csak simán húzd ki.

[ Szerkesztve ]

(#9562) Seraph 16 válasza littledon (#9559) üzenetére


Seraph 16
őstag

Vagy előtte kapcsold ki a tévét. Szerintem az a tuti.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9563) littledon válasza Seraph 16 (#9562) üzenetére


littledon
tag

Kicsit bugyuta megoldás de akkor mást nem nagyon lehet tenni... :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9564) Handymen válasza Joshi (#9545) üzenetére


Handymen
csendes tag

Huhh, ez rohadt jó.
Mindegy, megpróbálok egy letöltött 3D filmet futtatni. Hátha...

(#9565) Handymen válasza NGA (#9554) üzenetére


Handymen
csendes tag

Akkor neked rendes hálózat van. Nekem jelenleg egy nyamvadt kábelem van azt dugdosom ide-oda.
Nemsokára lesz Wifi is, de arra várni kell még 1-2 hetet. :((

(#9566) Joshi válasza Handymen (#9564) üzenetére


Joshi
titán

Blu-Ray filmet ne tölts le mert ahhoz HDMI 1.4a kell, a sima Half SBS mkv jó lehet de az szerintem nem üti meg a mércét. A te barátod a Mede8er MED600X3D médialejátszó, ez visz mindent mint a piros hetes. :D

[ Szerkesztve ]

(#9567) tomp


tomp
félisten

Kollégám tv-t szeretne vásárolni de megakadt egy dolognál!
Mi a különbség a 805, 815, 828 és 829-es modellek között? Azonos méretben ugyan azt tudja mindegyik.

(#9568) Joshi válasza tomp (#9567) üzenetére


Joshi
titán

A 828/829 között semmi az tuti, de szerintem a többi is csak felszereltségben különbözik.

(#9569) tomp válasza Joshi (#9568) üzenetére


tomp
félisten

Itt olvasható, hogy a 829(akkor a 828-as is) 3D megjelenítése nem valami tökéletes. Azaz 3D-nél érdemesebb lenne a 805 vagy 815?

(#9570) Joshi válasza tomp (#9569) üzenetére


Joshi
titán

Hát nem tudom. :U Szerinted? ;]

(#9571) tomp válasza Joshi (#9570) üzenetére


tomp
félisten

Én nem tudom, engem a 3D nem is érdekel. Ezért vettem 706-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9572) Joshi válasza tomp (#9571) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted melyik TV-ben jó a 3D? Mert szerintem az IMAX-ban jó aztán csókolom. ;]

ui.: ha már 3D akkor szerintem passzív, a felbontásbeli különbség 3m fölött nem jön át. Aki 3m-nél közelebbről néz filmet ~50"-os TV-én az beteg annak inkább javasolnám hogy járjon rendszeresen IMAX-be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9573) nismoka válasza tomp (#9569) üzenetére


nismoka
addikt

Ugyan az a 3D a 805 és 815-nél is.

(#9574) dualcore


dualcore
őstag

Ha a tv kikapcsolt állapotában az usb-re kötött merevlemez még mindig pörög azt lehet valahol kikapcsolni vagy állítani?

(#9575) NGA válasza dualcore (#9574) üzenetére


NGA
addikt

Majd lekapcsolja

(#9576) dualcore válasza NGA (#9575) üzenetére


dualcore
őstag

Percek vagy órák kérdése a dolog? :)

(#9577) NGA válasza dualcore (#9576) üzenetére


NGA
addikt

Nem szoktam figyelni, de kb fél óra

(#9578) tomp válasza Joshi (#9572) üzenetére


tomp
félisten

Én is így vagyok vele. Ha 3D-t szeretnék nézni akkor sétálok 10percet és beülök az IMAX-re. :DDD

(#9579) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Sony argaranciat probalta valaki? Sony centerben 27 ezer a gold wireless fules, de mashol olcsobb. Ha megmutatom a honlapot nekik akkor ervenyesul az argarancia? Ujsagot nem tudok mutatni, mert nem szerepel benne a fules.

(#9580) stigma válasza Joshi (#9572) üzenetére


stigma
addikt

Hi. Én olyan 2,5 méterről nézem az új 42W8015B-s TV-t 3D-t sokszor nem láttam, de Avatar-tés Transformers amiket próbáltam a mai nap és engem lenyűgözött. (Kb 4 órája van meg ez a TV-m)

Én 805 és 815 között vacilláltam, árban ugyanolyan de nem bántam meg hogy 815-öt vettem, nekem rohadtul bejött.

Igaz sokan mondják mire kell,néha 3D vagy szép legyen a képe, de én filmezni/sorozatozni vettem a TV-t, de engem ez győzött meg igazán.
Nekem 180k-s max árhatáron ez volt a bestbuy TV. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9581) aicon válasza HaZsolt (#9579) üzenetére


aicon
senior tag

Kérj emailben árajánlatot, linkeld be az oldalt ahol a legolcsóbb.
Nálam működött.
Vagy már próbáltad?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#9582) gunszt


gunszt
tag

Hello,

Következő lenne a kérdésem, nemrég lettem egy kdl50w805b tulaja.

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban hogy milyen minőségben lehet pc-s játékokkal játszani persze hdmi-n keresztül ? Mert azon filozofálok hogy egy ps4 vagy egy új gamer pc lenne érdemesebb, mivel mostmár steam-en keresztül rengeteg játék teljes kontroller supportal van, főleg az újak.

Viszont ha jóltudom fontos ilyenkor a latency azaz a késleltetés meg van ghosting is, hogy lassan frissül a kép vagy valami ilyesmi... ellentétben a konzolokkal amik ugye konkrétan erre vannak kitalálva, van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata ? Ugytudom a sony és abból is főleg ezek az új széris készülékek az egyik legjobbak ilyen késleltetés szempontjából, nagyon minimálisan vehető észre... meg tudom van "játék mód" is, de ha valaki komolyan gémel pcs játékokkal a tvjén az mesélhetne róla.

Köszi!

(#9583) Popes


Popes
őstag

Sony-nál mennyire kell figyelni a garanciára, meg lehet venni az árgépes legolcsóbbat vagy csak hivatalos Sony importőr jöhet szóba?

Deus ex machina

(#9584) nismoka válasza gunszt (#9582) üzenetére


nismoka
addikt

Sokat nincs mit mesélni róla, teljesen jó, lényegében a legjobb tv erre a célra (is). Mit értesz az alatt hogy a konzolok a ghostingra vannak kitalálva?? Az is egy számítógép, egy cél hardver. Van gamer pc-m és konzoljaim is, tökéletes mindegyikkel a tv. (W829 de ugyan ez a helyzet a 805-el is)

[ Szerkesztve ]

(#9585) gunszt válasza nismoka (#9584) üzenetére


gunszt
tag

Nemtudom, konzoloknál azthittem direkt megvan oldva vmi spécizéssel hogy ne legyen latency meg ghosting a tv-ken, mert senki nem panaszkodik erre. De pc-s gamerek annyira nem esküsznek sehol a tvre kötésre, gondoltam ezért. Szóval egy bf4 nemtudom mennyire menne olyan folyékonyan és szépen mintha egy minőségibb hd ips monitorra kötném.

(#9586) nismoka válasza gunszt (#9585) üzenetére


nismoka
addikt

Ha nagyon HC vagy akkor maradj a monitornál, elég sokat BF-eztem TV-n PC-vel, nekem semmi bajom vele, de nem is vagyok PC master racer. ;)

(#9587) lexter00 válasza Popes (#9583) üzenetére


lexter00
őstag

Hát inkább hivatalos forrást keress vagy Sony bolt vagy MediaMarkt,Euronics,Extreme Digital mert ők biztos hogy nem trükköznek semmivel.

Én MM-ból vettem (Felénk nincs hivatalos Sony bolt) ott mindent rendesen ideadtak kitöltve lepecsételve.

[ Szerkesztve ]

(#9588) agabe válasza Popes (#9583) üzenetére


agabe
addikt

Mindenkeppen a lexter00 altal is irt (es meg talan van nehany) hivatalos viszonteladoktol, vagy sony szalonbol szabad csak venni, ha tenyleges garanciat akarsz, mert az argepes legolcsobb ha nem hivatalos Sony Hungary altal elismert partner, akkor nem lesz ervenyes garid.
Van sokszor, hogy ezek kozul a hivatlosan elismert forgalmazok kozul valamelyik olcsobban adja mint barki mas (edigital, euronics szokott ilyen akciokat nyomni, de MM-ben is elofordulhat, meg pl. most sony centerekben is akciok vannak amik miatt bizonyos tipusok olcsobbak mint barhol mashol, de ez ritka eset)

(#9589) Popes válasza lexter00 (#9587) üzenetére


Popes
őstag

Itt a legolcsób amit néztem LINK kérdés hogy megbízható-e, meg nem tudom hogy honna derül ki hogy az érintős távirányítót vagy a simát adják mert láttam több helyen hogy az érintős van a képen csak nem tudom hogy azt adják-e hozzá.

Deus ex machina

(#9590) lexter00 válasza agabe (#9588) üzenetére


lexter00
őstag

Én az enyémet a MM-ban pl akciósan vettem 119ezerről 102ezerre volt leértékelve csak azon a hétvégén úgyhogy pont jókor mentem,azért is vettem meg.

(#9591) lexter00 válasza Popes (#9589) üzenetére


lexter00
őstag

Nem volt velük tapasztalatom így csak a véleményekre tudok támaszkodni és azokból kiindulva nem igen venném ott mert elég sok a negatív vélemény,biztosabb helyeken 10 ropival drágább én onnan nézelődnék de te tudod hogy megér neked annyit a rizikó.

[ Szerkesztve ]

(#9592) agabe válasza Fredo78 (#1998) üzenetére


agabe
addikt

60%-ban jatekra...hat plazma arra nem valo, mert hamar beegnek a statikus reszek.
Ha nagyon szamit a legjobb input lag, akkor 705-os a legjobb ebben, mert abban 12-13ms kozotti az eredmeny, mig a W8-asbol 22-23ms (ami meg mindig jo, de HC gamereknel szamithat az a 10ms kulonbseg is)

(#9593) agabe


agabe
addikt

Hozzaertoktol kerdezem, hogy 855 nagyobb sulya a 829-eshez kepest mibol fakad? Csak a keszulek hazanak kialakitasa, es tobb fem hasznalata, vagy egyb mas is?
Emellett (sajat tapasztalat szerint) tok mindegy, hogy 400Hz motion flow vagy 800Hz, de ha van mar ez a kulonbseg, akkor a mert ertekeken felul van barmi hasznalat soran ertekelheto kulnbseg, vagy annyira marginalis (ezt gondolom), hogy nem szamit?
Sony nem csak a paneleket, de ezeket a kulonbozo tulajdonsagokat is jol megkeveri a sony mostanaban, raadaul ugye azonos tipuson belul meretenkent is valtozhat, igy hirtelen ranezve a technikai adatokra nem is lehet eldonteni, hogy jobb-e valamiben barmelyik tipus a W8-asokon belul (mondjuk 50+ meretben) , es itt ismet jeleznem, hogy nem a merheto ertekekrol, hanem a hasznalat kozben tapasztalhato elmenyrol lenne szo.
En eddig azt szurtem le, hogy barmelyik (legalabb 50"os, hogy a kisebbek 400-nal kevesebb Motion Flow ertekevel ne kelljen foglalkozni) W8-as eseten a kep (amibe a mozgasmegjelnites is beletartozik) egymashoz viszonyitva nem jobb / rosszabb igazan, szoval ha valkinek ajanlunk, akkor nincs igazi preferencia ezek kozott.

(#9594) #94529552 válasza agabe (#9592) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gondolod még aktuális a kérdés (2013-11-02)?

(#9595) agabe válasza #94529552 (#9594) üzenetére


agabe
addikt

Na ezt jol beneztem, nem tudom hova lapoztam vissza :))

De az utolso beirason aktulais, mert tul nagy a kavarodas mikozben eleg hasonlo tulajdonsagu pak a W8-asok, de szettagolja oket a csomo tipusjelzes, es a csekely elteresek.

[ Szerkesztve ]

(#9596) nismoka válasza Popes (#9589) üzenetére


nismoka
addikt

W605 tipushoz nem adnak érintős távkapcsot sehol.

(#9597) nismoka válasza agabe (#9593) üzenetére


nismoka
addikt

A súlya a kézülék házából és a jobb hangszóró rendszerből fakad.

(#9598) Janaboy


Janaboy
veterán

Segítsetek légyszi! Gőzőm sincs, hogy mi a baj, de nagyon idegesít!
A 3D-m iszonyat fura és nem értem miért!
Így neveld a sárkányod 2 blu-ray ripet (iso) 3d-t akartam nézni, de lényegében nézhetetlen..és nem vágom miért! A 3D tiszta szellemképes! Ha bekapcsolom a motionflow-t, akkor javul, de a jobb szememnek még mindig furcsa! Motionflow-val csak normálban jó, de akkor meg körvonala van minden figurának!
Most vagy rosszul van beállítva valami vagy a lejátszóval lenne a baj? Egy Xtreamer Prodigy-vel játszom le..

Janaboy

(#9599) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok
Van egy Sony televiziom, es akarmilyen pendrive-ra rakok filmet (avi) nem latja rajta. Regebben nem volt vele problema . Fat32 a fajlrendszere .
Mi lehet a problema ?

(#9600) tomp


tomp
félisten

Sony Center Westendben a 50W815-ös 200.000Ft!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.