Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) szkutyi válasza hakos1987 (#64000) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem.ki tudod próbálni a régi lejatszoval?vagy másikkal?a HDMI port lenne a lényeg ...nekem volt ilyen ,.de az hisense tv volt ..csere lett a vége.

(#64002) szkutyi


szkutyi
őstag

Nekem ekkora volt a kulombseg

(#64003) hakos1987 válasza szkutyi (#64002) üzenetére


hakos1987
őstag

A sötét és világos kep között volt a TV csere?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#64004) szkutyi válasza hakos1987 (#64003) üzenetére


szkutyi
őstag

Igy van.

(#64005) hakos1987 válasza szkutyi (#64004) üzenetére


hakos1987
őstag

Ez viszont jelentheti azt is, hogy a box gyári hibás. Na aztán azt vajon hogy derítem ki?! :F ahhoz mégegy Z9x kellene ugyanezzel a beállítással...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#64006) szkutyi válasza hakos1987 (#64005) üzenetére


szkutyi
őstag

Merre laksz?

(#64007) hakos1987 válasza szkutyi (#64006) üzenetére


hakos1987
őstag

Szombathely mellett. Ráadásul a hanggal is szívok: DTS-HD MSTR hangok nem indulnak és 2.0-ba tolja az erősítőre, valamint néma. Aminél indul mkv-ba, ott nem sokkal később megakad a hang és levált 2.0-ra, aztán néma... :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#64008) szkutyi válasza hakos1987 (#64007) üzenetére


szkutyi
őstag

Az sajna nekem messze van.kerj másik zidoo-t.

(#64009) bzoley válasza szkutyi (#64002) üzenetére


bzoley
veterán

Elég látványos a különbség. Nálam azon a határon van, hogy nem tudom eldönteni, hogy a tévével, vagy velem van a baj. Vannak azok a fekete villogó csíkos tesztek, amin van egy szint ahol a feketének kéne lennie, annak a közelében sem vagyok és semmivel nem tudom közelebb vinni, csak ha már a teljes képernyő világos szürke és a csíkok is már elmosottal. Sokkal több a fekete, mint kéne, szerintem ezért sötétek a filmek. De közben a világos tud jó világos is lenni, de akkor már mindent feltekertem. Kivéve dinamikus kont., mert attól vakító a különbség a sötét és világos között.

[ Szerkesztve ]

(#64010) szkutyi válasza bzoley (#64009) üzenetére


szkutyi
őstag

Hdr black level test youtube...alap beállításon 64 közelébe kell legyen!

(#64011) bzoley válasza szkutyi (#64010) üzenetére


bzoley
veterán

Az lesz. Nálam 68-72, nem emlékszem. Alatta fekete. Ha a fekete szintet 50 fölé emelem, akkor sem változik semmi, csak minden kifakul. Gamma, kontraszt szintén semmi változás.

(#64012) szkutyi válasza bzoley (#64011) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem alap helyzetben csak az alapokat beállítva(fényerő kontraszt stb) úgy 66 azthiszem ..ez így van jól.ennyit.tud..es ig ahogy mondod, ha a black levelt állítod, nem lessz jobb, csak fakul.:)

(#64013) #62435328


#62435328
törölt tag

Kalibráltatni kell!

(#64015) Ger_man válasza Seicento1960 (#63990) üzenetére


Ger_man
senior tag

Úúú, köszi ezt a linket :R

(#64017) F-ECT$ válasza kolosszus87 (#63997) üzenetére


F-ECT$
titán

Az utolsó 2 kép szerintem ok, de az előtte lévő 3 sötét. Pontosabban egy csomó sötét részlet elveszik, aminek szerintem nem kellene.

Dive ever, work never.

(#64018) #62435328 válasza Seicento1960 (#64014) üzenetére


#62435328
törölt tag

Annak kell aki nincs megelégedve a gyári beállításokkal, vagy a fentebb leírt problémákkal küzd.

(#64020) #62435328 válasza Seicento1960 (#64019) üzenetére


#62435328
törölt tag

Éppen azért kell kalibráni, hogy ne vonjon le a tulaj téves következtetést egy megjelenítőről.

Ettől függetlenül van akinek nem tetszik a Sony tv-k képe, nincs azzal semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#64021) bzoley válasza Seicento1960 (#64019) üzenetére


bzoley
veterán

Tudsz példát is mutatni a nyilván bölcs megállapításodra?

(#64022) junior19 válasza bzoley (#64011) üzenetére


junior19
senior tag

Az nem derült ki, hogy a tévé saját lejátszójával nézed a mintákat, vagy külső lejátszót használsz. Ha a 66-os nem látszik már, s ha felemeled a fekete szintet, s alatta csak szürkül, de nem látszik az oszlop, akkor sajnos sok mindent nem tudsz csinálni. S ezt kalibrálással sem lehet kiigazítani.
Vagy külső lejátszót használni, amely helyesen jeleníti meg a tartalmat. Zidoo és Sony láncban én is belefutottam most ilyenbe, hogy vágja a fekete tartalmat és a fehéret is egy kicsit. A zidoo és LG Oled esetén pedig tökéletes, nincs vágás.
A gamma csak a terület sötétebbé vagy világosabbá történő megjelenítést szabályozza, annak nem szabad a fekete vágási szintre hatással lennie.
A kontrasztot pedig csak csökkenteni lehetne HDR esetén, mert gondolom max-on van, de ha csökkented, akkor még több sötét részletet veszthetsz.
A fekete szint emelése lenne a helyes megoldás, ahogy csináltad is, csak mivel az nem teszi láthatóvá a 66-os oszlopot, csak emeli a fekete szint értékét, így a helyes beállítás, az, amikor az egyébként első látható oszlop látható lesz. Ez nálad a 68-as. Ez egy kis fekete vágást okozz, s kissé sötétebb is lesz a kép.

codec project

(#64023) bzoley válasza junior19 (#64022) üzenetére


bzoley
veterán

Valóban nem részleteztem, mert mindenfélét próbáltam már. Shield lenne az alap, annak többféle beállításával, több lejátszóval. De mivel sok a hibalehetőség, próbáltam tévén belül is olyan lejátszókkal, amik tudnak smb-t, vagy dlna-t. Perpill pc-ről a legjobb a helyzet, 51-es feketével a 66-os villog határozott szélekkel. A többi forrásnál inkább 68. Ettől függetlenül a sötétebb jelenetek túl sötétnek tűnnek, mersztem a szemem, hogy kivegyek valami részletet.
AVS-en aktívan jelen van néhány kalibrálós fickó ajánlásokkal, beállításokkal, a legtöbben elégedettek. SDR night-nál néhányan gamma -2-t is megemlítenek. Nálam az sdr, ami elégséges 40 körüli fényerővel, alacsony peak b. mellett(filmnél esetleg közepes), gamma 0-n.
HDR-nél viszont minimum a gamma 2 és még a fényerő preferáltat is kívánná, valamint a fekete 50-et. És még így sem az igazi, csak a filmek is össze-vissza vannak fényképezve, az egyiknél jó, ami a másiknál nem. Néha elmenne a dinamikus kontraszt alacsony-közepes beállításon, de az meg az egész képet elrontja, vakít a világos. Két példa: Nyúl Péter 2 egész természetesnek hat, könnyű beállítani természetesre. Több, mint testőr 2 minden beállítással nézhetetlenűl sötét, kénytelen voltam az 1080-as SDR-t választani.
Egy forrás van, ahol semmit nem kell állítgatni, mindenhogy pazar, az a tv YT HDR demói, és emiatt nem tudom hol a hiba, mert ha azok jól néznek ki, miért sötét minden más forrástól, lejátszótól függetlenül.
Még megpróbálok egy gyári visszaállítást a tévén, mert frissítés után nem volt, és nulláról indulhatok. Esetleg kipróbálok néhány 20p-s beállítást átmásolni, ami tudom, hogy nem ajánlott, de hátha látok bármilyen változást. Aztán törlöm. Egyelőre nincs több ötletem.

(#64024) szkutyi válasza bzoley (#64023) üzenetére


szkutyi
őstag

Csak rontani fog..haver 95j készüléken roszabb lett a black level..ahogy vissza rakta alapra, vissza kapta a 66ot...és én is .semmihez sem nyúltam csak fényerő kontraszt gamma ....black level gyári 50.

(#64025) junior19 válasza bzoley (#64023) üzenetére


junior19
senior tag

A Shield-et nem ismerem, nincs tapasztalatom vele.
Még esetleg azt próbáld meg, hogy a Shield-en a kimenetet rakd fix-en 16-235-re, a tévén is váltsd a megfelelő beállításra, ne legyen Automatikus. Hátha segít. Ha csinálsz egy visszaállítást, s nem javul, akkor utána ezt újra próbáld ki.
A gamma értékét a helyiség fényviszonyainak megfelelően kell beállítani. SDR esetén sötét szobában a -2 teljesen jó, az a 2,4-es gamma értéknek felelhet meg. Ha sötétnek találod, az a te ízlésed miatt van, nem ezt a képi világot szoktad meg( nem bántásból írtam). A 0 gamma a 2,2-es gamma értéknek felelhet meg, ami világosabb környezetben használatos. Ha ezt használod sötétben, a kép fátyolosabb, dinamikátlanabb lesz.

Abban igaz az észrevételed, hogy változnak a filmek megjelenítése, így viszont állandóan tekergetned kellene a beállítási opciókat. Ezért nem szabad videóanyagokhoz beállítani a tévét, hanem a megfelelő minták használatával korrigálni. Így ha valami nagyon világos vagy sötét, akkor biztos lehetsz benne, hogy az anyag így készült el.

A 20 pontos, illetve semmilyen fehéregyensúlyt ne piszkálj, mert az azon nem segít, hogy nincs 66-os megjelenítési szinted. Itt az alap probléma, hogy nincs a leírásod alapján 66-os oszlop, hiába emeled a fekete szintet. Ezt kellene először kideríteni, hogy a lejátszó vagy a tévé hibája-e.
Ha mégis hozzá akarsz nyúlni a 20 pontos fehéregyensúlyhoz, akkor az 5, 10, 15, 20-as szinteknél emeld az értékeket egyformán, figyelve a black level mintát, nem okozz-e elszíneződést. Úgy próbáld, hogy 5-nél minden értékre 4-et emelsz, 10-nél 3-at, 15-nél 2-őt, 20-nál 1-et. Bár ez az alapproblémádon nem fog segíteni, hogy nincs 66-os jel.

codec project

(#64027) bzoley válasza junior19 (#64025) üzenetére


bzoley
veterán

Tegnap eszembe jutott, hogy a kimeneteket is kéne állítgatni, de még próbálom megérteni. Ha minden igaz, pc-ről most full-full-full van(csak a kísérletezés miatt használom a pc-t, azt ismerem. Évekig pc-ről filmeztem, most a tv mellé vettem a Shieldet is, hogy majd egyszerűbb lesz minden). Ahogy olvastam, a limited-full-limited lenne az igazi. Tévén egyszer átállítottam automatáról és megörültem, hogy normális lett a világosság, de aztán láttam, hogy szürke, fátyolos. Nem jött be. Majd foglalkozom vele, ha hozzáférek a tévéhez.
Biztos van valamilyen megszokás, de lehet, hogy inkább elvárás, vagy nem tudom. De ha kép felén világosabb tartalom van, a másikon sötétebb, és meresztenem kell a szemem, hogy kivegyem mi is van a sötét képen, azt nehéz megszokni. Megszokásból én mondjuk a valósághoz szoktam a képet hasonlítani. A legtöbb esetben hiteltelen amit látok és ez zavar. Legyen az túl sötét, vagy túl nagy különbség a világos és sötét között. Korábban említettem valahol, hogy a legtöbb esetben egy déli napsütéses jelenetnél a legjellemzőbb a késő délutáni, naplementés hangulat. Ezt próbálnám valahogy ellensúlyozni. Ezt nehezíti, hogy több esetben szánékosan rontják el a film képi világát.

(#64028) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok.

Tv-hez vásárolt extra, balesetre is vonatkozó garanciával milyen felületen lehet ügyintézést indítani? Milyen lehetőségek vannak, utalvány, választható másik típus? My Sony-n nem találom. Feleségem beküldte ma véletlenül egy elszabadult fém porszívócsővel a jó XF9005 kijelzőjét. Pedig hosszú évekig nem akartam lecserélni... :W Tavaly meg a kisfiam az XE9005-öt (arra nem volt baleseti gari). Gondolom 2018-as modell nincs már készleten. Esküszöm plexifal mögé teszem a következő tv-t.

(#64029) F-ECT$ válasza ilyenezalaci (#64028) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahol kötötted vagy amelyik biztosítóhoz szól a biztosítás.

Dive ever, work never.

(#64030) bzoley


bzoley
veterán

Megnéztem a no time to die-t, és menet közben apránként visszavettem a beállításokat sajátról(azzal sem tetszett nagyon) az ajánlottra és úgy is nézhető maradt. Igaz kicsit sötétes lett, de kevésbé bántó a túl nagy kontraszt. Talán a feketét is visszavettem 50-re, mert az 51 a fekete sávokon is látszódott.

(#64031) ilyenezalaci válasza F-ECT$ (#64029) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Gyári Sony-s. Utólag vásároltam.

(#64032) Csabi1984 válasza ilyenezalaci (#64031) üzenetére


Csabi1984
addikt

Utólag miként lehet venni + garanciát :)?

(#64033) ilyenezalaci válasza Csabi1984 (#64032) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Vásárlás után egy évig a Sonynál.

(#64034) Zoty4 válasza ilyenezalaci (#64028) üzenetére


Zoty4
őstag

én anno megkérdeztem a westendben levő sonyboltban, ott azt mondták a sony már nem ad törésre, sérülére biztosítást
De vicces is utólag venni, megsérül, kötsz egy biztit gyorsan, majd vársz pár napot, majd hívod őket h milyen mák h kötöttél

[ Szerkesztve ]

(#64035) ilyenezalaci válasza Zoty4 (#64034) üzenetére


ilyenezalaci
tag

2020.05. hóban vettem 39 ezerért 5 év balesetre is érvényes garanciát, ami nem biztosítás. Lehet, hogy volt vele visszaélés, ezért szüntették meg. Most jól jött, de nagyon sajnálom az XF-et.

[ Szerkesztve ]

(#64036) Zoty4 válasza ilyenezalaci (#64035) üzenetére


Zoty4
őstag

én is vettem most BFkor kiegészítő garit most így 3 év helyett 5 év gari van +35k vagy mennyi volt, de az nem vonatkozik sérülésre csak meghibásodásra. Persze neked majd 1,5 éve még vonatkozhatott.

(#64037) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Bocs, hogy ide írok, de fogalmam sincs, hogy hol kérdezzem. Annyi köze van azért a topichoz, hogy az XH90 - re lenne rákötve.
A fiam ps4-et szeretne karácsonyra.
Na most én nem ismerem ezeket és kicsit megkavarodott bennem a sebesség.
Van slim, fat, pro, 500 gigás, 1 terrás...
Ezt még vágom, hogy a tarhely nagysága. De a többi mi? Melyiket érdemes venni belőle? Használtan meg lehet venni?olyan nagy baja csak nem lehet, gondolom?

(#64038) hakos1987 válasza jolti (#64037) üzenetére


hakos1987
őstag

A fat gép még az első széria. Azt mindenképp kihagynám. A slim már egy módosított verzió, de igazán elfogadható teljesítménye a Pro-nak van. Viszont abból is van 3 verzió. Én a Pro-ból CUH-7116b-t keresném, az még halk, de nem melegszik. Pl. A 7016 olyan hangos sokszor, mint egy felszállásra készülő Boeing ;] Sokan PS5 miatt váltanak, ami ugyan 1 éve megjelent, még mindig nehezen kapható. Emiatt használt is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#64039) Csabi1984 válasza ilyenezalaci (#64033) üzenetére


Csabi1984
addikt

köszi :)

(#64040) jolti válasza hakos1987 (#64038) üzenetére


jolti
senior tag

Igazán köszönöm!
Így már sokkal tisztább a kép!
:R

(#64041) Technoman válasza ilyenezalaci (#64035) üzenetére


Technoman
őstag

Ez érdekes. Én nem sokkal utánad -2020 novemberében- vettem kiterjesztett, gyártói garanciát a Kecskeméti u.-i Sony szalonban (KX-65XH9096-ra volt akkoriban, cca 25k, a +3 év) . Előtte természetesen megkérdeztem a fentieket is. Nekem akkor azt mondták, hogy a Sony a külső sérülésre már nem ad garanciát, mert a magyarok visszaéltek vele (mily' meglepő).
Helyedben áttanulmányoznám a szerződést.
De ha mégis igazad van, mázlis van és talán te lehetsz az egyik utcsó ember, akinek még ilyen szerződése van.

(#64042) robi222


robi222
senior tag

Van egy új Sony 9096 tv és amikór rákötöm a pc-t akkor csak 60Hz beállítást javasol natív-ként. Ha át állítom a pc-t 120Hz-re akkor homályosabb és pixelesebb lesz a kép. Tudtok valami megoldást erre? Lehet, hogy csak kamú a tv 120Hz tudása? Ugyan evvel a pc-vel és kábelekkel az Lg c1 oledem tudja gyönyörűen a 120Hz-et.

(#64043) Selynelar válasza robi222 (#64042) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Próbáld meg a hdmi 3-4 csatlakozó valamelyikét. Elvileg ez a kettő képes a 120hz-re. Majd szintén menj be a tv beállításaiba( csatornák és bemenetek- külső bemenetek- hdmi jelformátum - válaszd a vrr- javított formátumot) hátha segít.

Én ezt próbálgatnám. De lehet,hogy valaki másnak is lesz ötlete.

(#64044) ilyenezalaci válasza Technoman (#64041) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Azért nincs mit áttanulmányozni, mert az itteni ajánlások és a Sony szervízzel történt egyeztetés után vettem, ez volt a drágább, mindenki azt mondta, hogy ezt kell venni, nem az MM goldot (ott vettem a tv-t). Mintha olvastam volna itt, hogy a visszaélések miatt már nem lehet ilyet kapni. Annyiban mázli talán, hogy van, de őszintén szólva tartok tőle, hogy ha kapok új szériás lcd-t, képminőségben szívás lesz. Nagyon nem volt tervben a csere.

(#64045) ilyenezalaci válasza Technoman (#64041) üzenetére


ilyenezalaci
tag

BCCY504 TV 5 YEARS COMPLETE COVER néven volt anno, most néztem meg a szerződésemet.

(#64046) Selynelar válasza Selynelar (#64043) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Kiegészítő kommentként még annyit, hogy a képüzemmódot próbáld meg játék-ba áttenni.

(#64048) jolti válasza Seicento1960 (#64047) üzenetére


jolti
senior tag

:R :R

(#64049) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Most hívtam a központi szalont, ahol vettem a garit, egyeztettünk, azt mondták, hogy a szervízzel (Camcorder Kft.) kell intézni a dolgot. Azt mondták, hogy csere XF már biztosan nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#64050) F-ECT$ válasza robi222 (#64042) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem a legjobb a kép 120 hz-en, szóval ezzel olyan sokat nem tudsz tenni. Használd a c1-et. (Csak az meg be ne égjen.)

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.