Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) SzlobiG válasza theballa32 (#8399) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megéri nagyon jó vétel annyiért. :K

Egy hangprojektor vagy 5.1 ajánlott mellé.

(#8402) theballa32 válasza B-L-A-C-K (#8400) üzenetére


theballa32
tag

Az én régi tévémben 10 wattos a hangszóró, és sokat számít az a 2 w!Házimozim van. Sony dav-dz500

[ Szerkesztve ]

(#8403) B-L-A-C-K válasza theballa32 (#8402) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ha házimozid is van gondolom nem 8-10W-on akarod használni a hangzást, így nincs miről beszélni. A lényeg hogy egy TV hangszórója lópikula, de nem csak ennek hanem az összesnek, így ha normális hangzást akarsz, ne ezekre alapozz.

(#8404) SzlobiG válasza theballa32 (#8402) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a 2W kül kb semmit nem ér...

(#8405) theballa32 válasza B-L-A-C-K (#8403) üzenetére


theballa32
tag

nagyon jó hangszórója volt a régi Braviámnak ,de igazad van

(#8406) theballa32 válasza SzlobiG (#8404) üzenetére


theballa32
tag

Hidd el ,hogy sokat ér,nem folynak össze a hangok annyira.

[ Szerkesztve ]

(#8407) agabe


agabe
addikt

Edigitalban cetelem kartyaval 193ezer alatt jon ki az 50W805.
Az mar mindenfele szempontbol igen kedvezo.

(#8408) theballa32 válasza agabe (#8407) üzenetére


theballa32
tag

Az tényleg szuper,köszönöm a tippet

(#8409) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most nézem a tegnapi szoftverfrissítés után egyből feléled a TV, azaz nem kell várni 15-30 másodpercet hogy belépj a menübe, hanem egyből lehet vele bármit csinálni! Ezt a hátrányát is el elehet felejteni a szériának.... ;)

Persze ezt 55W829B alatt tapasztaltam, így ha másoknak is kész a szoft frissítés leellenőrízhetné....

[ Szerkesztve ]

(#8410) pzstm válasza B-L-A-C-K (#8409) üzenetére


pzstm
titán

tegnap nekem is jött az 50W829B-re...majd meglesem :K :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8411) Malachi válasza B-L-A-C-K (#8409) üzenetére


Malachi
addikt

50W828B nálam frissítés előtt is 10 másodpercen belül éledt, és azóta is. igaz, hogy én 26.-án vettem, szóval... :)

[ Szerkesztve ]

(#8412) SzlobiG válasza B-L-A-C-K (#8409) üzenetére


SzlobiG
félisten

50W828 van itt ugyanolyan, várni kell.

Szerintem próbáld meg megint. :)

(#8413) B-L-A-C-K válasza SzlobiG (#8412) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe nézegettem! Ha áramtalanítom, és utána bekapcsolom várni kell most is, régen ugye ha kikapcsoltam simán, majd egyből be, szintén nem kellett várni, viszont ha huzamosabb ideig volt kikapcsolva akkor meg várni kellett...Na most ez szűnt meg akkor, mert nem kell már itt se várni, csak abban az esetben ha áramtalanítom. Szóval készenléti állapotban való feléledésen csiszoltak szépen...

[ Szerkesztve ]

(#8414) pzstm válasza B-L-A-C-K (#8413) üzenetére


pzstm
titán

ha kikapcsolod és mondjuk 5-10 percet vársz utána is gyors kapásból?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8415) B-L-A-C-K válasza pzstm (#8414) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ezt próbáltam elmagyarázni...:)

(#8416) pzstm válasza B-L-A-C-K (#8415) üzenetére


pzstm
titán

:R :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8417) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sztornó az egész! :N

Mert van hogy jó vagy hogy nem, délbe bekapcsoltam ma először, nem kellett várni, előbb vártam 10 percet kikapcsolás itán, nem kellett várni, most vártam 5 percet várni kellett... :N

[ Szerkesztve ]

(#8418) Callisto válasza theballa32 (#8406) üzenetére


Callisto
őstag

Ahhoz a teljesítménynek nem sok köze van...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8419) nismoka válasza B-L-A-C-K (#8417) üzenetére


nismoka
addikt

Nálam gyorsan éled a menü amióta a discover funkció gyorsinditása be van kapcsolva, és megtanulta a tv nézési szokásaimat. :)

(#8420) lexter00


lexter00
őstag

Hirtelen felindulásból vettem egy Sony Bravia KDL-40R450B tv-t(Samsungot vagy lg-t akartam eredetileg de akciós is volt meg tetszett is)Véleményetek van róla?A MM-be áradoztak róla de őket azért fizetik :DTesztet tudnátok hozzá linkelni mert sehol se találtam a neten csak a 450a-hoz van teszt a kettő között(40r450a és 40r450b) mi a különbség?

(#8421) superg válasza B-L-A-C-K (#8417) üzenetére


superg
senior tag

Mondom kössetek rá egy világítós HDD-t timeshift-hez.Vagy egyszerűen egy fogyimérőt,és akkor észre lehet venni hogy mikor van abban a köztes állapotban(nem teljesen készenléti mert kb 10wattot fogyaszt)amikor amúgy ki van kapcsolva.Innen persze hogy hamar feláll.
Nekem teljesen random van hogy éjszaka közepén amikor már órák óta ki van kapcsolva azt veszem észre hogy a HDD kap áramot,innen persze gyorsan bekapcsol.Ezt próbálom már elmagyarázni egy ideje de csak jöttök ezzel a szoftverfrissités dologgal,persze a szoftver befolyásolja ,de csak azt hogy mikor van ebben a fél-készenléti állapotban ahonnan könnyen indul.Majd ha a "semmiből is bekapcsol valakinek gyorsan akkor szóljon :)

(#8422) whatnot válasza B-L-A-C-K (#8400) üzenetére


whatnot
őstag

Sajnos a 3D-je (most már tapasztalatok alapján is) szellemképesedésre erősen hajlamos.
Filmtől függ, mennyire. Még nem jöttem rá, mikor hajlamos a leginkább rá, egyelőre az a tippem, hogy nagyobb mélységérzetnél. Hobbit 2nél pl. rengeteg szellemkép volt, de mondjuk egy Gru-nál (Despicable Me) kevés volt.

(#8423) B-L-A-C-K válasza whatnot (#8422) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet, annyira nem vagyok nagy 3D-s, enyémen 1 kezemen megtudom számolni mennyit néztem meg, de felhasználói vélemények azt mondják nem annyira rossz.

(#8424) nismoka válasza B-L-A-C-K (#8423) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem sem annyira rossz, átlagosnak mondanám a 3D-t, persze engem sem érdekel szinte semennyire. :)
Van olyan tvm is amin jobb a 3D de azon sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#8425) theballa32


theballa32
tag

És a képernyőtükrözés az jól működik ?

(#8426) nismoka válasza theballa32 (#8425) üzenetére


nismoka
addikt

Pld Xperia Z2- vel tökéletes.

(#8427) Dealer95 válasza nismoka (#8424) üzenetére


Dealer95
őstag

Na és melyiken jobb a 3D? :)
Hogy tudjuk mihez viszonyítani.

(#8428) nismoka válasza Dealer95 (#8427) üzenetére


nismoka
addikt

Pld a 2012-es HX850-en. ;) Vagy a 2013-as W905-ön is.

[ Szerkesztve ]

(#8429) igmond válasza Janaboy (#8389) üzenetére


igmond
tag

Nagyon szépen köszönöm nektek a tanácsokat!!!! Meglátom mi lesz belőle, de sajna az anyagi rész lehet mégis keresztbe húzza a számításaim, nálam ez a karácsony körüli költés sose úgy jön ki ahogy azt én szeretném, mindig beüt valami ahová az a kicsi megtakarítás ami van elszáll!

(#8430) Clemi válasza theballa32 (#8425) üzenetére


Clemi
veterán

Ha már képernyő tükrözés.... nekem nem sikerült semmilyen eszközzel kapcsolódni a TV-hez. Igaz van egy Androidos táblagépem (Wyteq xTAB70i) és WP-s telefonom (Lumia820) de szerintem ezek nem ismerik a "Miracast" szabványt, így esélytelen. Látni látja mindkét eszköz WiFi-n a TV-t, de kapcsolódni nem tudnak hozzá.
Vagy én vagyok a béna?

(#8431) Lathan


Lathan
újonc

A sony kdl42w805 és sony kdl42w828 között vacilálok, a hivatalos specifikációkban csak két különbséget lehet felfedezni a két modell között:
kdl42w805: motionflow xr200hz, tükör felületű talp,
kdl42w828: motionflow xr400hz, szálcsiszolt talp.
A két model kb egy árban van, hol az egyik olcsóbb, hol a másik aktuális akcióktól függően. Ebből arra következtetek, hogy a motionflow xr 200 hz és xr 400 hz között nincs különbség, ami miatt a 828 többet érne, főleg, hogy 42-es méretben úgy tudom nincs interpolációs mozgásjavítás. Mi az igazság ezzel kapcsolatban, van észrevehető külőnbség a két modell mozgásjavításában, vagy tök mindegy melyiket veszem? Ha nincs különbség miért írnak az egyikhez 200hz-et a másikhoz meg 400-at? Ez nem félrevezetés?

(#8432) nismoka válasza Clemi (#8430) üzenetére


nismoka
addikt

Kell hogy támogassa az tablet vagy telefon a miracast-ot. De pld a samsung ennek ellenére sem megy. Sony xperia Z és felfelé működnek, állítólag LG is.

[ Szerkesztve ]

(#8433) amadeus11 válasza Clemi (#8430) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nekem egy kínai tabbal megy (android 4.2 ) , Lumia 520 viszont nem támogatja , de a te telód már felső kategóriás , kellene , hogy menjen.

There is a star

(#8434) agabe


agabe
addikt

Ez a kepernyo tukrozes kicsit hianyos, hogy nem airplay kompatibilis...jo tudom ott az apple tv, de miert nem tudja a tv is amikor pl. egy alap denon HM erositobe is mar bepakoljak.
Na sebaj...erre meg varni kell. talan jovore megjelno keszulekeken :)

(#8435) Dtamas82


Dtamas82
csendes tag

50 colos Sony KDL-50W828 és Sony KDL-50W829 gyémánt kuponnal 221.000 forint. (a gyémánt kupon ingyenes, csak regisztrálni kell!) a SONY centerekben.
A héten a Westendben emellé féláron van a kibővített gyári garancia személyes rendelés esetén

A kettő között a talp színében van különbség. (elvileg a 828-ast a mediamarktnak és a euronicsnak gyártották, a 829 csak sony szalonokban van)

Remélem valakinek segítek az infóval :)

(#8436) tomp


tomp
félisten

Ha már képernyőtükrözés:
Nekem Xperia SP-m van. Megy szépen vele. Viszont amióta custom rom van a telón hiába látja a tv-t, próbálkozik de semmi. Tv-nek a wifi direct hálózatára sem engedi fel. Tv-n "Nem támogatott eszköz"

(#8437) B-L-A-C-K válasza Dtamas82 (#8435) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem a talp színe is ugyan az amúgy, vagyis ilyen információról nem tudok hogy más lenne.

(#8438) Dtamas82 válasza B-L-A-C-K (#8437) üzenetére


Dtamas82
csendes tag

Nekem az eladó mondta, hogy a 828-as standard talpa mattabb, de látott már fényest is kibontás után.
A dobozra csak 82 van nyomtatva, a 828, ill 829 jelzés csak ragasztott.

Amúgy nagyon jó TV :D

(#8439) birno válasza B-L-A-C-K (#8413) üzenetére


birno
addikt

En is lehuztam, de nekem nem jobb, pontosabban lehet hamarabb belep mondjuk a menube, de akadozik egy picit navigalas kozben, szoval nem vagyok vele elorebb.

(#8440) Peat;) válasza B-L-A-C-K (#8417) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem ezen csak úgy tudnának javítani, ha sosem kapcsolna ki rendesen a tv és a software dolgozna a háttérben....engem idegesít a lassú reagálás dolog, volt is belőle konfliktus, de most már azt mondom inkább ilyen legyen mint hogy pörgesse a számlámat valami időzítés átállítással, pl. 10 perc helyett 4 óráig dolgozzon sunyiba. Én sosem áramtalanítom a tv-t, max nyaraláskor.

(#8441) B-L-A-C-K válasza Peat;) (#8440) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Engem abszolút nem zavar, viszont azért megőröltem még is mikor azt hittem ennek vége, de csak nem...:)

(#8442) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#8441) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*megőröltem megörültem

(#8443) Colka79


Colka79
tag

Sziasztok!!

A minap vettem egy Sony 42W805B TV-t és szeretném megkérdezni,hogy
ezzel a tisztító készlettel lehet tisztítani,mert a régi LCD tv-t simán tisztítottam vele,de előbb megkérdezlek titeket is mielőtt hülyeséget csinálnék!!! :)

Még 1 dolog,szeretnék egy Xbox-ot és egy Mediplayert rákötni a TV-re,csak azt nem tudom,hogy melyiket melyik HDMI csatlakozóba dugjam a TV hátlapján!!

Előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv "Egy boldog Sony tulaj" :DD :DD

Gamertag:LaondaHUN

(#8444) haddent


haddent
addikt

hello
tudnátok mondani egy ajánlott bevállt szép valósághű képbeállítást játékokhoz (ps4)? Illetve melyek azok a funkciók amelyek ízlés szerint használhatóak és input lagot nem okoznak? Pl live colors, black enchancer stb ilyenek?

(sony kdl50w828b)

köszi

(#8445) Pityke78


Pityke78
őstag

60"-os W8-as kategóriában "csak" a W855-ös típus elérhető Magyarországon, vagy van más variáció is?

(#8446) nismoka válasza haddent (#8444) üzenetére


nismoka
addikt

Jelenet: Játék
Képmód: játék eredeti, ez alapból jó, esetleg gamma -1, szinárnyalat meleg1, live color alacsony, fekete kiemelés alacsony.

(#8447) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Nyüstölöm a W828-at, de ezek a gyári kép profilok valami tragédia. Beállítom Mozi/mozi 1-et , indítom a filmet és a fehér feliratok zöldes fehéren jelennek meg... Well done! :DDD
Túrtam egy kicsit a netet és avforumon találtam egy egész jó beállítást, amelynek alkalmazásával szinte életre kel a TV. Persze van rajta mit finomítani, de az én ízlésemhez már egész közel áll és a fehér is fehérebb. :C

Home>Settings>System Settings>Eco>Light Sensor: Off

Scene: Cinema
Picture Mode: Cinema 1
Backlight: 8
Contrast: 95
Brightness: 50
Colour: 48
Hue: 0
Colour Temp: Warm 1
Sharpness: 60
Noise Reduction: Off
MPEG NR: Off
Dot NR: Off
Reality Creation: Manual
Resolution 50
Noise Filtering 20
Smooth Gradation: Low
Motionflow: Clear
Film Mode: Auto
Black Corrector: Off
Adv Contrast: Low
Gamma: -1
Auto Light Limiter: Off
Clear White: Off
Live Colour: Low
White Balance
R-Gain 0
G-Gain -5
B-Gain -10
R-Bias -1
G-Bias -2
B-Bias -3
Detail Enhancer: Low
Edge Enhancer: Off
Skin Naturaliser: Off

...

(#8448) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Megvettem az 50w828 tévét,de még vannak furcsaságok.
Eddig tetszik.Miért van az,hogy a távirányító a playstation 3 menüt irányítja,és nem tudom előhozni pl a beállításokat?Köszönöm a válaszokat.

(#8449) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok! Nagyon gondolkodom egy 50w828/9-en. Az optikai kimenet viszi a bitstreamet?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8450) nismoka válasza theballa32 (#8448) üzenetére


nismoka
addikt

Beállítások/Külső bemenetek/Bravia sync

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.