Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Callisto válasza nismoka (#9098) üzenetére


Callisto
őstag

Nem kell, csak előnyös szerintem. Pl. mert a számlát cég lekönyveli és gariztatásnál (esetleges későbbi eladás után) nem kell a számláért rohangálni?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9102) nismoka válasza Callisto (#9101) üzenetére


nismoka
addikt

Ezért szoktam lemásolni a céges számlát. ;)

(#9103) agabe válasza nismoka (#9098) üzenetére


agabe
addikt

Eddig én is úgy tudtam ahogy írod, viszont inkább hiszek Sony Europe Limited, Magyarországi Fióktelepe által írt hivatalos levélnek mint akár a Sony Centerben dolgozó eladó szavának akár bárki más eladónak...mint tudjuk sok esetben azt sem mind tudják ami pl. itt a fórumon már nyilvánvaló egy-egy készülék technikai paraméteréről.

(#9104) nismoka válasza agabe (#9103) üzenetére


nismoka
addikt

Annak hiszel akinek akarsz, azért csak őrizd meg a garijegyet.... :U

(#9105) nismoka válasza agabe (#9103) üzenetére


nismoka
addikt

Ez van a garancia jegyen.

[ Szerkesztve ]

(#9106) Callisto


Callisto
őstag

Nos február elején-közepén lesznek kaphatóak a Sony új TV-i, melyek már androidosak lesznek. Azt hiszem megvárom, mert ha más nem is, de a mostani TV-k ára igen csak le fog zuhanni. Valószínű ezért is van ez a sok Sony akció. Ki akarják szórni a raktárkészletet még jó áron.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9107) viharkabat válasza Dog 11 (#9080) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nekem UPC-m van, abból gondoltam, hogy az aktuális szolgáltatót nevezi meg és nem az UPC van fixen beégetve, de ezek szerint igen. Furcsa. Egyébként emlékezetből írtam és nekem is valami hasonló gubanc volt, z egészet újra kellett hangolni+sorba rendezgetni amikor volt október végén valami átállsá az UPC-nél. Plusz nálam még az UPC meg is bolondította azzal, hogy a társasházi kapcsolószekrényben valami szűrő rosszul volt beállítva, úgyhogy pár csatorna egyáltalán nem jött be.

(#9108) nismoka válasza Callisto (#9106) üzenetére


nismoka
addikt

Nem feltétlen ezért van, azért van mert karácsony lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9109) Callisto válasza nismoka (#9108) üzenetére


Callisto
őstag

Kellemest a hasznossal. :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9110) NGA válasza Callisto (#9109) üzenetére


NGA
addikt

Én örülök neki, hogy nem androidos a tv. Mondjuk a smart funkciókat keveset használom, mert rá van kötve fixen egy laptop, így egy teljes Windows a smart része egérrel+bill-el.

(#9111) Callisto válasza NGA (#9110) üzenetére


Callisto
őstag

Én is monitornak használom. Tévét nem néztem kb. 9 éve. :D
Azonban androidos játékokat tudja futtatni a TV és ez nem egy utolsó előny. Androidra rengeteg szoftver van, ami szintén nem hátrány ugye....
Továbbá ha kijönnek akkor sem biztos , hogy azt vennék, hanem ami ár/minőség arányában legjobb lenne számomra. Pl. ha marad még az 55W829B-ből. Csak akkor már jóval kevesebbért. Ez pedig megér 1,5-2 hónap csúszást.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9112) agabe válasza Callisto (#9106) üzenetére


agabe
addikt

Sajna sokkal lejjebb nem fognak menni ahogy a tavalyi széria sem ment tavasszal lejjebb mint a decemberi zuhanásnál.
A tavalyi árak (az akciósakról beszélek) magasabbak is voltak.. majdnem 42-est lehetett annyiért kapni mint most 50-est (kis túlzással). Jövőre nem valószínű, hogy ez megismétlődik (150-ért középkategóriás 50"-os LCD nem valószínű), de meglátjuk.

(#9105) nismoka :
Attól még megtartom a számla mellett a garijegyet is, és kisajtolom az euronics-ból a másik fajtát amit a sony centerben mondtak érvényesnek, de kívnácsi leszek ha esetleg gariztatni kell mit is fognak kérni :))

[ Szerkesztve ]

(#9113) NGA válasza Callisto (#9111) üzenetére


NGA
addikt

Nekem így meg fut majdnem minden pc-s játék :-) Droidra meg ott a Bluestacks. Szóval semmi értelmét nem látom tv-n a droidnak, főleg, hogy érintőképernyőre vannak optimalizálva a játékok, meg döntésre, forgatásra. Akkor már jobb egy pc + kontroller.

[ Szerkesztve ]

(#9114) Callisto válasza NGA (#9113) üzenetére


Callisto
őstag

Mintha én nem azt mondtam volna, hogy nekem is PC-vel van használva... Ne hidd, hogy újat mondtál. :)
(Egyébként azért jó ha tudod, hogy az újabb android játékok egy része már támogat kontrollert stb.)
Másrészt a droid végtelen lehetőségeket kínál egyszerűen és gyorsan. És itt nem azokról van szó - az elenyésző kisebbségről - akik ekkora TV-t PC monitorként használnak. Hanem azokról, akik tévének, illetve konzolhoz stb.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9115) nismoka válasza Callisto (#9114) üzenetére


nismoka
addikt

Majd jól teleszemetelik a hozzáértők aztán csodálkoznak ha beáll a tv mint a szög... :)

(#9116) n000rbi


n000rbi
senior tag

Pár embert már lebombáztam az alábbival privátban, de itt is felteszem:

Egy napja van meg az 55W829B-m, lenne pár kérdésem:

1. a képernyő alján végig, 4-5 pixelnyi szélességben "sötétednek" a pixelek a képernyő széle felé (tehát ilyen egyre erősebb szürkés-feketés árnyalatuk van) A képernyő két oldalán szintén, de ott keskenyebb ez a sáv, fent is van, de ott a legkevésbé észrevehető. Ez normális? Ha nem, mitől lehet?

2. egyszínű háttér előtti gyors mozgásnál enyhe (de számomra észrevehető) foltosodás, vagy banding látható

3. van 2-3 halott subpixelem is (ez a zavar a legkevésbé, mert csak 20 centiről látni őket)

A feketéje hibátlan, jel nélkül én eléggé homogénnek látom a képet, nincs light bleeding.

Tapasztalt már más is a fenti hibák bármelyikét ennél a modellnél? (vagy csak én vizslatom fölöslegesen? :P)

Nem tudom mit csináljak, lehet ha cseréltetném, még rosszabbat kapnék :S

Köszi! :R

(#9117) nismoka válasza n000rbi (#9116) üzenetére


nismoka
addikt

Ezek kb jellemző dolgok minden LED-es LCD tv-nél, szerintem barátkozzál meg vele! ;) Vannak sokkal jobban foltosódó, bandingoló tv-k.

[ Szerkesztve ]

(#9118) NGA válasza nismoka (#9115) üzenetére


NGA
addikt

+1 :C

Meg egyébként ehhez elég lenne egy droidos stick, amin ugyanúgy fut a droid. Azt be a hdmi-be, és kész az okostv droiddal.

[ Szerkesztve ]

(#9119) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Megjött az első LCD TV-m, egy 50W829. Próbáltam beállítani a TV csatornákat, de kódot és frekvenciákat kér. A szolgáltatóm a kábeles UPC, a korábbi Pana plazmám nem volt ennyire kíváncsiskodó... :)

Az UPC oldalán persze nem találtam semmi ehhez kapcsolódót, van valakinek esetleg tippje?

Előre is köszi!

(#9120) tomp válasza NGA (#9110) üzenetére


tomp
félisten

Nem teljesen androidos a mostani modellek, de van benne android alap is. ;)

(#9121) n000rbi válasza nismoka (#9117) üzenetére


n000rbi
senior tag

Az 1. pontban leírt is? Sose láttam még hasonlót.

(#9122) NGA válasza tomp (#9120) üzenetére


NGA
addikt

A mostaniak nem html5 alapú Opera TV Store-ra épülnek?

(#9123) baphomet válasza #48967168 (#9119) üzenetére


baphomet
senior tag

A UPC mediacard mellé kaptál elvileg egy füzetet, abba le van írva minden szükséges info.

(#9124) #48967168 válasza baphomet (#9123) üzenetére


#48967168
törölt tag

Helló!

Nincs UPC médiacard-om, se setup boxom...

(#9125) nismoka válasza n000rbi (#9121) üzenetére


nismoka
addikt

Én igen, vagy csak nem figyelted ennyire.

(#9126) nismoka válasza #48967168 (#9124) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor hogy akarsz UPC-t nézni digitálisan? 2 adót nézhetsz kódolatlanul, MTV1, MTV2 de nem HD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#9127) Balázzs válasza #48967168 (#9119) üzenetére


Balázzs
senior tag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, majd segítenek.

(#9128) NGA


NGA
addikt

Mit ajánlanátok htpc-hez alkalmazásnak?

(#9129) nismoka válasza NGA (#9128) üzenetére


nismoka
addikt

XBMC (Kodi)

[ Szerkesztve ]

(#9130) lexter00 válasza razzorr (#9099) üzenetére


lexter00
őstag

Menüje gyors nekem semmi bajom vele,talán az EPG lassú kicsit(kb 5mp mire betölt) de nem tudom hogy ez a tv hibája e

Én eleve Samsung-lg-panasonic trióból akartam venni valamit de megláttam a Sony-t(Igaz hogy pont akciós volt,102 eft) és megtetszett hogy szerintem szebb képe van a többinél,igaz Pana nem volt(nem is értem hogy miért :F ) a MM-ban.

(#9131) Bönde válasza Bönde (#9095) üzenetére


Bönde
csendes tag

Még aktuális a kérdés. Ha valaki tudja a választ megköszönöm. Egy kapcsolót szeretnék venni, ami elkülöníti a kábel és az antenna jelet, ehhez kell neki az 5V...

(#9132) baphomet válasza #48967168 (#9124) üzenetére


baphomet
senior tag

Az analóg csatornák befogásához meg nem kell megadni semmit, de azt az analóg hangolás menüből indítsd.

Ahogy írták előttem is, kártya nélkül digitálisból az M1-et, M2-őt látni csak, a többi kódolt.

(#9133) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ide is leírom tapasztalatom és kérdésem.
Ma voltam az euronicsban és szerencsére volt több engem érdeklő márka egy árkategóriában. Volt Samsung, Sony, panasonic (ez sajnos nem volt bekapcsolva), így tudtam hasonlítgatni. Az árkategória 110-130 ezer között volt, a Sony képe tetszett a legjobban, nála volt a legtermészeteseb a bőrszín és többi szín is, viszont nagyon hamar fakul oldalról, szerintem 20-30 fok és már elég zavaróan fakul. A Samsung ebben sokkal jobb, a Panasonicra nagyon kíváncsi lettem volna kár hogy ki volt kapcsolva. Viszont a sonyra visszatérve ezt a nagyon hamar fakulást oldalról pont egy drágább modellnél láttam 829b, az olcsóbb amik a polc tetején voltak nem láttam ezt, vagy sokkal kevésbé jelentkezett, de a képe ugyan olyan szép volt . Az olcsóbb Sony típusa kdl40r450bbaep, és egy kicsivel drágább ami mellette volt annak típusa Kdl40w605bbaep, ezek va panelesek ? Kösz előre is a választ!

(#9134) Janaboy válasza nismoka (#9098) üzenetére


Janaboy
veterán

Mint korábban írtam az új PTK miatt már nem kötelezhet a garjegy bemutatására! Elég kell legyen a számla és fordítva is!

Janaboy

(#9135) Janaboy válasza agabe (#9093) üzenetére


Janaboy
veterán

Amúgy agabe értelek, amit írsz, természetesen csak húzlak ezzel, de szinte tényleg csak tőled olvasom ezeket a banding, clouding stb témát..mellesleg én is látom a fekete jeleneteknél, hogy alul nagyjából a sony logo felett van egy szürkés folt (egy felvilágítás szerű) és engem is zavar, de mivel nem teljesen szemből nézem (hanem alulról), így lehet azért látom!

@Bönde: ez az 5v valami, mire jó?

Janaboy

(#9136) tomp válasza NGA (#9122) üzenetére


tomp
félisten

Azt nem tudom. De a hiba ablak egy az egyben android alap. A tv-n lévő opera store független. Maga a rendszer tudtommal linux alapon fut.

(#9137) Joshi válasza tomp (#9136) üzenetére


Joshi
titán

Az Android is Linux alapú.

(#9138) Bönde válasza Janaboy (#9135) üzenetére


Bönde
csendes tag

http://www.betacom.hu/csatlakozo-adapter-aljzat/pmsw-210-5v-dvb-t/catv-kapcsolo.html

(#9139) Callisto válasza Joshi (#9137) üzenetére


Callisto
őstag

Nem android alapú a Sony TV.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9140) Joshi válasza Callisto (#9139) üzenetére


Joshi
titán

Én azt írtam hogy az Android Linux alapú nem azt hogy a Sony Android alapú. Azért nem mind1. :D

(#9141) #48967168


#48967168
törölt tag

Megoldódott, user error volt... :)

(#9142) tomp válasza Callisto (#9139) üzenetére


tomp
félisten

Akkor a Sony szépen lemásolta a droidos hiba ablakot. :DDD
Azt hittem van valami linux alap a sony tv-n. Akkor milyen rendszer fut rajta?

(#9143) Callisto válasza tomp (#9142) üzenetére


Callisto
őstag

Hogy milyen rendszer fut a Sony Smart tévéken? Nem nehéz kitalálni, mivel írják is: Sony Entertainment Network. Attól, hogy valami Linux még nem Android. :) Ég és föld.
Jövő évi modellekkel váltanak Androidra.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9144) kiskunmancsa


kiskunmancsa
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. KDL-42W705B készülékem van, amin Cl+ modullal használom a UPC tányéros TV-jét direct+ csomaggal. Anno, amikor behangoltam, néhány csatorna lemaradt és most szeretném azokat is felvenni a program listára. Mivel másik tv-n beltérit használok, aminek a csatorna kiosztása már fejből megy az egész családnak, a Cl+ modult is erre hangoltam be. Nem kis idő volt, amit most meg szeretnék spórolni. Kérem, ha valaki ilyen szolgáltatást használ és a beltérinek megfelelő csatornalistára van behangolva Cl+ modulja, mentse ki nekem a csatorna listát és küldje meg, hogy felmásolhassam a TV-re külső eszközről.

Előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#9145) tomp válasza Callisto (#9143) üzenetére


tomp
félisten

Azt nem írtam, hogy Androidos. Csak azt, hogy linuxos, illetve a hiba ablak az androidból való.
Azt tudom, hogy a droid egy linux alapú rendszer.
Nagyon bejöhet a sony csapatnak az android 4.x hiba ablaka, ha ugyan azt lemásolták. Néztem is nagyot amikor előjött. :DDD

(#9146) Janaboy válasza kiskunmancsa (#9144) üzenetére


Janaboy
veterán

Bár én még nem próbáltam a sat részét, de miért nem adod hozzá kézzel az adott frekvenciát, amin a hiányzó csatornák vannak?

Janaboy

(#9147) Balázzs válasza kiskunmancsa (#9144) üzenetére


Balázzs
senior tag

TV-n a listát lemented pendrive-ra, pc-n sony progival szerkeszted ahogy neked tetszik és vissza másolod, majd import.

Korábban már írták nekem is, működik jól, egy nehéz a sok feles és nem működő csatorna közül kiszűrni azt, ami neked kell. Erre marad a jó öreg papír és toll.

(#9148) baphomet válasza Callisto (#9143) üzenetére


baphomet
senior tag

"Hogy milyen rendszer fut a Sony Smart tévéken? Nem nehéz kitalálni, mivel írják is: Sony Entertainment Network."

Jujj, ha ezt komolyan is gondoltad.

(#9149) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! A Sony kdl40r450bbaep és a Sony Kdl40w605bbaep va panelesek? Vagy hol tudom én ezt megnézni pl 100-140 ezer árkategóriában melyik milyen panellal van szerelve?

[ Szerkesztve ]

(#9150) Callisto válasza baphomet (#9148) üzenetére


Callisto
őstag

Jó magában a Bravia TV-ken Linuxon futó X-Media Bar van. De Ők egyszerűen úgy hívják az egész platformjukat. Egyszerűbb leírni, megjegyezni, azonosítani. Igaz félrevezető is egyben. Sorry.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.