Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) krx21 válasza maliboo (#1997) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem megéri... A W650-en igazi érvágása az, hogy csak 50Hz-es panellal van szerelve, míg a W805 már valós 100Hz-es... Gyakorlatilag a W805 általános képminőségben is túlmutat a W650-en, csak a fekete szintje marad el az IPS panel miatt... Cserébe viszont szebb színeket és jobb betekintési szöget kapunk...
A játéknál fontos input lag mind a két TV-nél kifejezetten jó...

(#2002) XFishboneHUN válasza Warck (#1975) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Miután kikapcsoltam azokat a dolgokat, amit nismoka mondott, már semmi bajom nem volt a betűkkel és a részletességével!

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2003) cabii


cabii
tag

Sziasztok,
ha nem jó a hdmi kábel, akkor ez milyen formában szokott jelentkezni? Villog a kép, vagy szaggat a lejátszás mondjuk 3d-ben? vagy mivel lehet kipróbálni, hogy jó-e a kábel? mert a jel ugye átmegy rajta, de mit kell figyelni?
Köszi, üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2004) m3gtr válasza cabii (#2003) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nekem olyan volt hogy szemcsésedett a kép egy vékony és vastagabb vízszintes csíkban, PS3-ra kötött kábelnél volt ilyen.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2005) krx21 válasza cabii (#2003) üzenetére


krx21
nagyúr

Hibátlan kép vagy nem... (nem homályos lesz, hanem hibázik, szétesik a kép vagy egyáltalán nincsen...)

(#2006) Warck válasza XFishboneHUN (#2002) üzenetére


Warck
tag

az jó akkor csak ennyi volt a baja ! Úgy látszik,hogy oda kel figyelni ezekre a funkciókra :R

(#2007) XFishboneHUN válasza Warck (#2006) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Érdekes mondjuk, mert ezek a képjavításért felelősek és mégis ez volt a gond... ki érti ezt?!! :U :U De probléma megoldódott és ez a lényeg! :)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2008) cabii válasza krx21 (#2005) üzenetére


cabii
tag

Ok, köszi a válaszokat.
Akkor megy a kábel :) Az agy sok hülyeséget tud elhitetni, amit "szeretne"
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2009) cabii


cabii
tag

Sziasztok,
lenne még egy olyan problémám, hogy 42w805 -ön dvd filmet nézve, az emberek arca úszik a képernyőn. Nehéz ezt megfogalmazni, de valahogy olyan, hogy amikor közepes sebességgel mozognak az arcok a képernyőn, akkor mintha az orr, meg a szem, meg a száj, úgy utána mozog, mint amikor stabilizátor van a fényképezőgép optikájában. Kicsit elmozdul a fej, aztán követi az orr. Iszonyatosan zavaró, de csak dvd-ről van ilyen hatás, a dvd scarttal van a tv-hez kötve. próbáltam mindenfélét ki-be kapcsolni, de nem igazán kaptam jó eredményt. Másnak is van ilyen baja? Hogyan lehetne ezt orvosolni?
Köszi előre is
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2010) Warck válasza cabii (#2009) üzenetére


Warck
tag

ez a jelenség attól van hogy dvd scarttal van öszdugva a tv-vel, ilyenkor analóg jelet kap. igy ilyenkor az analog jelet át kell konvertálnia és ez adatvesztéssel jár. ajánlott hdmi kábelel öszekötni .akkor megszünik a jelenség .mivel közvetlen digitális jelet kap a tv ezután. De ha nincs hdmi a dvd-n ,akkor nézd meg úgy hogy ki kapcsolod a MotionFlow-ot és az mpg zajszürésen állítasz

[ Szerkesztve ]

(#2011) Warck válasza cabii (#2009) üzenetére


Warck
tag

ill ha van a dvd-n progersszív kimenet még az is jobb a scart-nál

[ Szerkesztve ]

(#2012) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

A W650-es nem támogatja az MKV fájlt? mert azt írja, hogy nem támogatott, közben meg van hang! :U :U

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2013) Pikkolo^^ válasza Warck (#2010) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nálam ugyanez a jelenség, csak IPTV esetén. Ott szintén a mozgásoknál zajos a kép, az állókép pedig megfelelő. Akkor nekem is célszerű HDMI-vel összekötni.

(#2014) Warck válasza Pikkolo^^ (#2013) üzenetére


Warck
tag

igen mindenkép az iptv-n belehet állitani a felbontást.720p re érdemes állitani jobb lesz a kép. mint ami most van

[ Szerkesztve ]

(#2015) nismoka válasza XFishboneHUN (#2012) üzenetére


nismoka
addikt

De viszi az mkv-t, persze lehet olyan amit nem.

(#2016) cabii válasza Warck (#2011) üzenetére


cabii
tag

Hali,
b@sszus, akkor megvan, hogy mi lesz a következő nagy kiadás. Természetesen a hulladék dvd játékosnak semmi értelmes kimenete nincs :(
Hát így jártam. Akkor rippelés, és onnan lejátszás. ááááááááá ez nem fog ez sokáig így menni, van egy olyan érzésem.
Köszi
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2017) XFishboneHUN válasza nismoka (#2015) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Pendrive-on volt az mkv fájl az lehetett probléma?

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2018) nismoka válasza cabii (#2016) üzenetére


nismoka
addikt

Csak HD forrással érdemes már foglalkozni.

(#2019) nismoka válasza XFishboneHUN (#2017) üzenetére


nismoka
addikt

Nem, az mindegy hogy pendrive vagy vinyó, egyszerüen van olyan mkv amit nem szeret.

(#2020) XFishboneHUN válasza nismoka (#2019) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

azonos fájl és fájl között is van különbség???

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2021) nismoka válasza XFishboneHUN (#2020) üzenetére


nismoka
addikt

Persze mkv-ban is van több verzió.

(#2022) Fandango válasza XFishboneHUN (#2020) üzenetére


Fandango
veterán

Ha a format profile High@L5.0 azt nem szeretik a media lejatszok altalaban, a High@L4.1 is problemas lehet akar. Illetve a magas bitrata is problemat jelent, olyan 7-8mbit szintig OK szokott lenni, e felett mar elfordul, hogy nem tudjak lejatszani, vagy akad.

[ Szerkesztve ]

(#2023) Ronam


Ronam
addikt

Mennyiért lehet szerintetek eladni egy KDL-32W650 típusú tv-t? Nyár elején vettem.

(#2024) Ronam


Ronam
addikt

3D-s TV-t szeretnék venni, tudnátok ajánlani valamit? 40" körüli kéne.

(#2025) Fandango válasza Ronam (#2024) üzenetére


Fandango
veterán

Valami arkategoriat adj meg, ugy egyszeubb ajanlani.

(#2026) Kabel15 válasza Ronam (#2024) üzenetére


Kabel15
aktív tag

W805
W905
Attól függ mennyi pénzt szánsz rá.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2027) Ronam válasza Fandango (#2025) üzenetére


Ronam
addikt

200 körül gondoltam, de ahogy elnézem Sony-t ennyiért nem kapok.

(#2028) Kabel15 válasza Ronam (#2027) üzenetére


Kabel15
aktív tag

W805 42" 250k körül van. 4 szemcsivel, viszont passiv.
Amúgy én a helyedben csak a 3D miatt nem cserélném le a TV met.
Ha nagyobbat szeretnél azt megértem.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2029) Ronam válasza Kabel15 (#2028) üzenetére


Ronam
addikt

Miért nem? Ennyire gagyik lennének a 3D-s TV-k? Mármint maga a technológia? Soha életemben nem teszteltem még egyet sem :).

(#2030) Kabel15 válasza Ronam (#2029) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Menny be egy boltba és próbáld ki a 3D-t.
(Azért is jó lenne, mert kiderülne, hogy bírod e az aktív 3D-t vagy sem. Sokaknak fáj tőle a feje)
Azért az éves szinten 3-4 filmért amit ezzel a technikával gyártanak, szerintem felesleges a 3D.
Sokan írták is itt, hogy megvették de nem is használják. Az első 1-2 hónapban még érdekes. Utána inkább nézed a kristály tiszta 2D-t.
De ezt neked kell eldöntened.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2031) Warck válasza Ronam (#2029) üzenetére


Warck
tag

3 D-t valóban nem nagyon bírják, /van akinek hányingere van ill fejfájása van).mondjuk a passzív 3 D valamivel jobb képet nyújt, de nem nagy jövője van a 3D-nek legalábbis tv szinten. De mint más is írta érdemes be menni egy olyan boltba ahol ki próbálhatod és eldöntheted, kell.e Mert 3D miatt kár lecserélni a tv-t. Nagyobbra igen de csak 3D miatt ne menj bele fölösleges körökbe !

[ Szerkesztve ]

(#2032) bozsik84


bozsik84
tag

Sziasztok,

mi a véleményetek erről a tévéről?

Sony KDL40R471BAEP

esetleg tudtok mást ajánlani?

42 colos full hd led tévét szeretnék nagyon max 150k-ig, smart és 3d nem fontos.

jó lenne, ha vinné mkv-t és ps4-hez használnám (input lag érték alacsony legyen)

köszi a tanácsokat!

bozsik

psn id: zsonom

(#2033) Warck válasza bozsik84 (#2032) üzenetére


Warck
tag

Üdv ha egy kicsit teszel hozzá meg vehetet a jobb felszereltséggel a 42w650-est ! [link] Ami az említett tipus mellet szól az a direkt led megvillágítás, egy belépőszintü tv- nincs benne semi smart. De ha nem érdekelnek ezek a smart dolgok akkor nem rossz vétel. A másik a W650 az teli van mindenféle smart dologal van benne internet böngésző. viszont edge ledes aminek van egy kis hátránya a bevillágítás ill felhősödik. De sokat írnak itt róla szóval érdmedes vissza olvasni e témában. Bár normál be állitásokkal nem navaró dolog. De mindenki másként lát ! Ha van mód nézd meg őket egy üzletbe egy kedvenc filmel ! az a biztos ! De van róla teszt a kinézett tv-d ről érdemes el olvasni ![link]

[ Szerkesztve ]

(#2034) nismoka válasza Warck (#2033) üzenetére


nismoka
addikt

Élő összehasonlitásaim szerint annak ellenére hogy a W650 edge ledes, kevésbé foltos mint a direkt ledes R470! USB-ről engedtem rájuk egyszínű (vörös, zöld, fehér, kék, fekete stb) képeket és erre a megállapításra jutottam. Tehát ebben is jobb a W650! ;)

(#2035) m3gtr válasza Warck (#2031) üzenetére


m3gtr
senior tag

A passzív tévé nem full hd 3D-ben akkor hogyan lenne jobb képe.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2036) bozsik84 válasza Warck (#2033) üzenetére


bozsik84
tag

köszi az infókat, neki is állok a tesztolvasásnak:)

psn id: zsonom

(#2037) Warck válasza m3gtr (#2035) üzenetére


Warck
tag

Akkor úgy fejezem ki,hogy van egy két jobb tulajdonsága, de valóban nem full hd. találtam egy jó oldalt ez ügyben. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2038) cabii válasza Warck (#2037) üzenetére


cabii
tag

Hali,
akkor most én is beleröfögnék a dologba. Éveken át esküdtem, hogy ha 3D akkor csak aktív, mert az az igazi. Aztán amikor ismerősnél pár perc után majd meghaltam, és más alkalmakkal, és más filmekkel, és más más más esetekben is előjött, akkor mondtam, nekem 3d sose kell. Aztán most vettünk egy passzív 3d-t 42w805. és hát mit mondjak? Qrv@ jó. Szerintem ami a másiknál zavart, hogy minden vibrál körülötte, az itt a passzívnál teljesen hiányzik. Egyszerűen átjön a térhatás, és nem fáraszt, nem zavar. Szóval nekem a 3D passzívan jön be. Ami a nem full hd-t illeti. A pár méteres távolságból egyáltalán nem látszik, hogy csak fél hd. Legalábbis én nem látom. De lehet ez is olyan mint a hallás, amit tanulni kell.
Üdv C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2039) krx21 válasza cabii (#2038) üzenetére


krx21
nagyúr

"Szerintem ami a másiknál zavart, hogy minden vibrál körülötte"

Az aktív 3D-t besötétített szobában szokás nézni... Akkor nincs mi vibráljon...

(#2040) cabii válasza krx21 (#2039) üzenetére


cabii
tag

Hali,
Jogos, de én nem szeretek teljesen besötétített szobában Tv-zni :) Mea Culpa. Inkább legyen világos/félhomály, és fél hd, mint tök sötét, és full.
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2041) nismoka


nismoka
addikt

Én nem látom az aktiv vibrálását hacsak nincs a látótérben ablak vagy fényforrás. A jobb képminőséget viszont nagyon is észreveszem a passzívhoz képest.

(#2042) Warck válasza cabii (#2038) üzenetére


Warck
tag

Igen van neki pár előnye a passzívnak de hátránya is de épp az aktívnak is meg van a hátránya és a maga előbnye ! De a passzívnak a képe még így is dvd képminősége felett van így is és 2-3 méterről nem igazán jelent gondott a full HD-t is csak nagyon közelről lehet meg különböztetni a nem full hd-tól.

(#2043) m3gtr válasza Warck (#2042) üzenetére


m3gtr
senior tag

DVD minősége felett :O na még szép maradok a Bluray-nél. Szerintem te inkább ne adj tanácsot senkinek.
Most akkor írhatnám hogy az én HX 923-am milyen fasza de.......

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2044) krx21 válasza Warck (#2042) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én speciel nem azért vettem nagy TV-t, hogy a szomszédból nézzem... Ahonnan én nézem ott biztos kijönne a sorfelezés... Persze elhiszem, hogy valakit zavar az aktív 3D, ott nincs mit tenni...
Egyébként engem összességében még az aktív sem köt le, mert szerintem még mindig túl sokat kell áldozni a képminőségből a 3D miatt... Inkább maradok a jobb minőségű 2D-nél...

(#2045) Fandango válasza m3gtr (#2043) üzenetére


Fandango
veterán

Gondolom arra ertette, hogy DVD minoseg felett, hogy 3D-ben felezi vagy ez egyik oldali felbontast, de meg igy is jobb a felbontas merete, mint a dvd szabvany. :U

[ Szerkesztve ]

(#2046) m3gtr válasza Fandango (#2045) üzenetére


m3gtr
senior tag

A DVD-nek - maximum 768x576 a felbontása, még jó hogy jobb ennél. Azért írtam mert látom fogalma sincs a dolgokról. Egyáltalán hogy jön ide a DVD egy full hd tévéhez.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2047) Kabel15 válasza m3gtr (#2046) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Nekem sajnos jópár filmem/sorozatom van ami csak DVD-n jött ki. Ezért is félek a 42" től :/
Ha ezeket PC-n keresztül játszom le, és bekapcsolom a kép javító megoldásokat akkor lényegesen szebbek lesznek? Mondjuk mintha CRT-n nézném őket?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2048) Fandango válasza Kabel15 (#2047) üzenetére


Fandango
veterán

Az atmeretezo algoritmusok es a kepjavito technikak ezekben a tevekben azert mar eleg jok, igy szerintem jo eredmenyre szamithatsz dvd eseten is.

(#2049) Warck válasza m3gtr (#2043) üzenetére


Warck
tag

Olvasd el a linket amit el küldtem, nézd ha már a kisebbik rosszt kell választani még mindig jobb ha dvd-nél kicsit jobb a kép mintha rosszabb lenne. Mert ha minden áron akar valaki 3D-t jobb ha tudja mit kap. Természetes,hogy mindenkinek a Bluray a legjobb, de sajnos a 3D-nek meg vannak a korlátjai épp úgy mint a nézési távolságoknak. egy kis érdekeség, felbontás különbség ügyében.

1280x720 1366x768 1920x1080

42" 2.51 2.35 1.67

Ami a lényeg,hogy 50" nál jön ki a full HD előnye !!
Forrás:[link]
Szóval ami a passzív 3D-nél 1920x540 a sor ! Míg dvd-nél 720x576 szóval kicsit jobb mint dvd minőség a passzív 3D !! Hogy ki oszt kinet tanácsot, azt nem te döntöd el ez egy szabad hozzászólású fórum. és ha valaki nem jót vagy tévesen ír le valamit azt ki lehet javítani, tényekkel és korrekt válasszal.

Nem pedig így "DVD minősége felett :O na még szép maradok a Bluray-nél. Szerintem te inkább ne adj tanácsot senkinek.
Most akkor írhatnám hogy az én HX 923-am milyen fasza de..

Szóval nem kötekedni akarok, de van pro és kontra egy ügyben :R Kinek mi jön be ! Láttam mindkét 3D-t és személyszerint nem kéne, mert egyik sem tökéletes ! Mert mindkét technológia trüközz !! majd ha valós igazi 3D-s tv-k lesznkek az lesz az igazi !! De nézz utánna vannak igéretes próbálkozások ! :R

[ Szerkesztve ]

(#2050) Warck válasza m3gtr (#2046) üzenetére


Warck
tag

"A DVD-nek - maximum 768x576 a felbontása, még jó hogy jobb ennél. Azért írtam mert látom fogalma sincs a dolgokról. Egyáltalán hogy jön ide a DVD egy full hd tévéhez"
Igen ezért írtam,hogy kicsit jobb a képe a dvd-től :W a passzív 3d-nek . és azért ma már elég jól fel konvertálják a dvd képét :) szóval nem kell szégyenkeznie a dvd-nek. nézd meg az eladási számokat :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.