Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Vhiktor válasza Celtis (#69000) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jelenleg többek között ezért ajánlom inkább a 835-t. De lehet ez fw probléma. Kaphatnék már egyet tesztelésre. Kalibráltam már többet is, az alapján a 835 nyerő kontrasztban is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69002) boborján2 válasza Celtis (#69000) üzenetére


boborján2
tag

Há ez nem jó hír... bf-kor valamit vennem kell, viszont ebben az árban már ne legyen zsákbamacska.
Bocs haver ,majd egy fw megoldja (ha meg) ,addig meg ilyen.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#69003) Celtis válasza boborján2 (#69002) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a bajom nekem is. Hardveresen nagyon ígéretes a TCL, de ijesztő problémákról olvasok. A Sony messze van a tökéletesetől, de sokkal kiforrottabb, kevésbé várható kellemetlen meglepetés.

Megteheted, hogy neten megrendeled a szívedhez közelebb állót készüléket és ha csalódást okoz, akkor elállsz a vásárlástól.

(#69004) Vhiktor válasza Celtis (#69003) üzenetére


Vhiktor
veterán

A problémák 90%a onnan ered, hogy amikor megveszik a tvt, rögtön azzal kezdik, hogy netrol kétes forrásból letoltenek fw-eket és azonnal teszik fel a tvre és megy a csodálkozás, hogy ez meg az nem jó. A gyári fwel nem sok probléma szokott lenni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69005) Bandeee82 válasza Vhiktor (#68996) üzenetére


Bandeee82
tag

Ezt azért nem lehet csak így kijelenteni...

[link]

(#69006) Celtis válasza Vhiktor (#69004) üzenetére


Celtis
veterán

Én sem hiszem, hogy Vincent vagy az rtings kókány fw-ekkel tesztelne.

[ Szerkesztve ]

(#69007) kolosszus87 válasza Vhiktor (#68999) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Sajna a C835 már nem kapható 55-ös méretben, kifutott.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#69008) Vhiktor válasza Bandeee82 (#69005) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én pedig határozottan kijelentem, egy rendes miniled úgy kenterbe veri a nem miniled tv-ket mint majdnem az oled. Persze nem mindegy milyen miniled tvről beszélünk, ips panelesért pl egy fillért nem adnék. Illetve a Hisinse U8H is nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69009) Vhiktor válasza Celtis (#69006) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ők bizotsan nem, én a hazai vásárlókról beszéltem, nálunk sok sok problémát ez okoz.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69010) Bandeee82 válasza Vhiktor (#69008) üzenetére


Bandeee82
tag

Úgy látszik a TCL sem egy "rendes" mini led akkor, mert a Sony X90L 80 zónával simán jobb volt, mint a TCL 1000 zónával... Más tesztekből is ez jön le.

[ Szerkesztve ]

(#69011) Vhiktor válasza Bandeee82 (#69010) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 835-ben nincs 1000 zóna. Független vagy fizetett tesztekben? Mérésekkel alátámasztva? :D
Mennyibe kerül az X90L?
Én is mindig azt mondom, hogy semmit nem számít a zóna szám ha szar a vezérlés, sőt a tapasztalatom az hogy miél több a zóna annál több probléma jelentkezik, talán nehezebb megfelelően vezérelni őket.

A mostani TCL 845-től nem csodálom, hogy jobb, mert amit eddig abból láttam, hááát nagyon nagy visszalépés egy 835-höz képest, mondhatom hogy ég és föld, jelenleg nem is ajánlom megvételre.

Gyere el és megmutatom a 835-t, csak utána ne legyen csalódás egy nem miniledes lcd tv-ben.
Samsung Qn95B is nagyon jó (QN90B közel sem annyira).
835 nálam 1 hónapig a G3 mellett volt és hát nagyon szépen megállta helyét. Kár hogy egy Qn95B vagy más miniled nem volt akkor Nálam, kiváncsi lettem volna rá.

Vannak a miniledek között is bőven vacak modellek, amik semmivel nem jobbak mint egy nem miniledes tv, de ez már a kóklerkedés oka, ezért mondtam, hogy rendes miniled.

Egyébként rtings is írja, hogy a miniledes sony jobb.

De szívesen várom tesztelésre az X90L-t, én elhiszem, hogy jobb ha én is azt tapasztalom (eddig még nem találkozam olyan nem miniledes tv-vel ami jobb lett volna vagy akár csak picit is megközelített volna egy rendes miniled képét), de más tesztjére egy fillért nem adok, max csak Vincent szavára, Fomo meg társai nem érdekelnek...

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69012) Little_Gaara


Little_Gaara
csendes tag

Hali mindenkinek
Már nagyon vártam hogy rtings-en kiadják az early access-t a qn95c-re mert eközött és a x95l között vaciláltam már egy ideje és végre kijött és hát összehasonlításban számomra az jött le hogy a sony nyerte ezt a kört.
Már láttam egy-két videós összehasonlítást youtube-on ott is szemre a sony jött ki győztesnek. OLED-en gondolkoztam igazándiból de a beégés veszélye miatt mivel sokat játszok PS5-ön statikus elemek miatt ez nem opció másrészt ha asszony nézi akkor főleg aggódok mert őt nem érdekli ennyire és nem is várom el hogy most erre is arra is figyeljen, meg hát délelőtt telibe tolná a nap sajnos.
Esetleg valakinek tapasztalata az x95l-lel?
Mennyire együtt működő samsung soundbarral? Mert az viszont samsung lesz, elvileg

(#69013) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok! Eddig samsung tv-im voltak, most egy belépőszintű 43" Q60. Jó lenne egy szinttel komolyabbat venni most egy kis méret növelés miatt. Amiket ajánlotok azok nekem az 55"al nagyok, nem férnek el, kicsi szoba. Max 50" amit nézegetek. Ebben a méretben vannak ajánlott készülékek? Jó lenne egy minőségibb sony-t venni.

(#69014) Joshi válasza mzsol (#69013) üzenetére


Joshi
titán

A minőségibb Sony tévék 55"-tól kezdődnek. Ha ekkora nem fér el, akkor nyugodtan maradhatsz a Samunál. Mondjuk összeget nem írtál, mert OLED az lenne, viszont abból Sony nem ajánlott főleg ha játék is lenne.

(#69015) mzsol válasza Joshi (#69014) üzenetére


mzsol
tag

Téli időszakban van valamennyi játék is, de messze nem főszempont. 300 körül gondoltam az összeget. Az 55"-os sony-k mennyivel lennének jobbak egy belépőszintű samu-nál?

(#69016) Celtis válasza Little_Gaara (#69012) üzenetére


Celtis
veterán

Remélem nekem lesz még idén tapasztalatom az X95L-lel. A soundbarral nem lesz gond. Ha ez megnyugtat a lányomék is Sony tv-vel használnak samsung soundbart, de nálam is eddig ment minden mindennel.

(#69017) Celtis válasza mzsol (#69013) üzenetére


Celtis
veterán

Jó kicsi szoba lehet, amelyikbe nem fér be egy 55-ös tv. Te hogy mész be?
De valóban egy OLED jó választás lehet.

(#69018) Joshi válasza mzsol (#69015) üzenetére


Joshi
titán

Sony-nál is kategóriák vannak. Amit én előrelépésnek mondanék számodra, az az 55X85L, de az most még ~360k-ba kerül. Esetleg várd meg lesz-e BF akció, esetleg tedd át a vásárlást jövő nyár elejére, amikor már kijönnek a 2024-es modellek.

(#69019) Joshi válasza Celtis (#69017) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy 300k lassan semmire nem lesz elég. :( Már ha minőségi tévéről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#69020) mzsol válasza Celtis (#69017) üzenetére


mzsol
tag

Természetesen beférne, de nagynak ítélem.

(#69021) Joshi válasza mzsol (#69020) üzenetére


Joshi
titán

:(((

(#69022) boborján2


boborján2
tag

C2 esetében milyen a beépített lejátszó felirat kezelése?

Lehet a feliratnak félig áteresztő fekete hátteret adni , vagy árnyékolt betűtipust?

Nem kedvelem a túl apró feliratozást. Pl amit a legtöbb videojáték alapértelmezetten használ (vagy sokszor nem is állítható) az nekem olvashatatlanul kicsi és bántja/fárasztja a szemem.

Illetve a srt külső vagy mkv konténer belső feliratot eszi meg a tv? Csak azért kérdezem ,hogy a virágbolti tartalmakkal kell e mókolni valamennyit.

Szóval remélem nem ilyen ultra gáz ,mint pl. amit a hbo felrak a lineáris Hbo HD csatorára.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#69023) Joshi válasza boborján2 (#69022) üzenetére


Joshi
titán

Ez itt a Sony LCD topik, fáradj ide. ;)

(#69024) boborján2 válasza Joshi (#69023) üzenetére


boborján2
tag

Igen , elnézést!

Kérem valaki törölje.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#69025) mzsol válasza Joshi (#69018) üzenetére


mzsol
tag

Köszönöm. Figyelemmel kísérem az akciókat.

(#69026) Celtis válasza mzsol (#69020) üzenetére


Celtis
veterán

A 43-t meg kicsinek...
Max 2 hét és az 55 alig fog nagyobbnak tűnni, mint a korábbi 43.

(#69027) gordonfreemN válasza Celtis (#69026) üzenetére


gordonfreemN
addikt

én a 2021 decemberében vásárolt 65-öset ma már odaadnám egy 75-ösért :) :B

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69028) Csöves válasza gordonfreemN (#69027) üzenetére


Csöves
senior tag

Sógornak 75-ös van, de már nyávog, hogy milyen kicsi... :W

Aquila non captat muscas.

(#69029) modflow


modflow
veterán

A HDMI4-en van a PC.
A port formátuma Javított VRR.
Igy a kép üzemmód fixen Játék.

Beállítom a képet SDR esetén és HDR esetén is, de nem tartja meg a beállítást. :(
Miért nem kezeli ezt külön-külön?

(#69030) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok!

Televízió vásárlásán gondolkodunk, eddig már két Sony tévét vásároltunk (40EX720 és 55W828B), nagyon jól működnek, nagy megelégedéssel használjuk őket. Most is Sony-t szeretnénk, a kiszemelt Sony Bravia XR-55A90J. Mennyire megfelelő választás lenne? Csak tévénézésre, Netflix, HBO stb. nézésére használnánk. Most olyan 5-600000 Ft közötti áron látom. Ilyen árkategóriában van-e esetleg jobb Sony televízió?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#69031) Joshi válasza szagnes69 (#69030) üzenetére


Joshi
titán

Ez itt LCD topik, inkább itt kérdezd.

(#69032) szagnes69 válasza Joshi (#69031) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm szépen a jelzést! Nem figyeltem, átmegyek oda. :)

(#69033) Vhiktor válasza modflow (#69029) üzenetére


Vhiktor
veterán

Milyen tv? Nem az van hogy mindig felulirják egymást?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69034) modflow válasza Vhiktor (#69033) üzenetére


modflow
veterán

Sony X90K. Az van, hogy a kismillió beállításból, mondjuk 50-ből 45-öt megtart, a maradék 5-öt esetén igen, felülírják egymást.

[ Szerkesztve ]

(#69035) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Az lehetséges, hogy sima H.264 1080p kódolású film ami nem HDR-es, annak a fényerőbeállításai mások mint a HDR-es H.265 kódolású 2160p filmnek?

Csak mert MPC-HC-vel lejátszva ezt a két filmet azt vettem észre, hogy a nem HDR-es tartalmak beállításával a HDR-es tartalmak fakók. Ezt a sötét részek fényerőszintje beállítással tudom kompenzálni ide-oda XH90-nél.
A TV-n a HDMI videotartomány: teljes, a számítógépen pedig kimeneti dinamikatartomány: teljes.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69036) Vhiktor válasza modflow (#69034) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sony tvknel néhány beállítás osztozik sdr és hdr esetében.
Pontosan mik ezek?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69037) Vhiktor válasza gordonfreemN (#69035) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sdrhez sdr hdrhez hdr beállítás kell. A szinhomerskelet és a 20 pontos fehéregyensúly ugyanaz, meg a cms beállítás is.
Mpchc eseten érdemes madvrt használni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69038) modflow válasza Vhiktor (#69036) üzenetére


modflow
veterán

Sötét részek fényereje, sötét részek beállítása, speciális kontrasztjavítás azt hiszem.

És ami fura - tegnap csináltam egy factory reset-et és ezért állítottam mindent újra -, hogy ha a TV HDMI4-en van hosszú ideig, akár kikapcsolva is, utána TV-re váltva csak karikázik a végtelenségig. Csak TV újraindítás segít. :F

[ Szerkesztve ]

(#69039) Joshi válasza modflow (#69029) üzenetére


Joshi
titán

Akkor is csinálja, ha két külön kép profilt állítasz be SDR-nek és egy másikat HDR-nek? Vagyis inkább csak úgy lehet két teljesen más beállítást használni, ha mindkettőt más-más kép profilra állítod be
Pl Dolby Vision jelnél eleve Dolby Vision profilod lesz, szóval annál ez elvileg nem is lehet probléma. Ha sima HDR10-et és SDR-t akarsz használni, akkor mindegyiket külön kép profilra állítsd be (pl Cinema Pro és mondjuk Cinema Home).

[ Szerkesztve ]

(#69040) modflow válasza Joshi (#69039) üzenetére


modflow
veterán

Lehet átsiklottál rajta, de HDMI jelformátum: Javított formátum VRR!
Mert ezen a porton a PC van.
Itt nem lehet képprofilt váltani. Játék és kész. Fixálva van.

[ Szerkesztve ]

(#69041) Joshi válasza modflow (#69040) üzenetére


Joshi
titán

Értem, akkor ez meg is magyarázza hogy miért, ugyanis Sony csak kép profilokhoz tud egyéni beállításokat menteni.

Ha a játék kép üzemmódot akarod használni két külön beállítással, akkor bizony lesznek beállítások amiket mindig át kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#69042) Vhiktor válasza modflow (#69040) üzenetére


Vhiktor
veterán

Papir forma szeirnt Sony TV-knél a HDR kalibráció az SDR kalibrációból származik le. Van pár opció ami csak HDR képmódban érhető el, ezek természetesen egyediek, de ezeken kivűl nem kellene semmi más beállításnak különböznie SDR és HDR esetében, szóval ne állítgasd, ugyanaz kell hogy legyen mindkét módban és úgy lesz jó mindkét mód.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69043) Joshi válasza Vhiktor (#69042) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg igen, de ahhoz a tévének értelmeznie kell hogy most HDR jelet vagy SDR jelet kapott.

(#69044) modflow válasza Vhiktor (#69042) üzenetére


modflow
veterán

Értem.
De ezen beállításoknak tuti ugyan így kell lenniük SDR-ben is?
(Ez most a médialejátszóm, HDMI1, de a HDMI4-en Játék módban is is van ez az érték.)

(#69045) daniel2121 válasza mzsol (#69020) üzenetére


daniel2121
senior tag

Olyan nincs,hogy túl nagy tv. Egy idő után már a nagyot is kicsinyleni fogod. Ha befér én a 65-ösöt ajánlanám.

(#69046) Joshi válasza modflow (#69044) üzenetére


Joshi
titán

Ha a tévé kiírja az adott bemeneten hogy HDR, akkor HDR-ként is tekint a forrásra. Nagyon fontos, hogy ha SDR jelet küldesz ugyan arra a HDMI bemenetre és képmódra, akkor ott már ne azt írja hogy HDR, mert nem lesz jó a megjelenítés.

(#69047) modflow válasza Joshi (#69046) üzenetére


modflow
veterán

Írni sose ír rosszat. A HDR az HDR, SDR az SDR.
Csak ezek az értékek mindkettőnél az, amit legutóbb beállítok.

(#69048) Joshi válasza modflow (#69047) üzenetére


Joshi
titán

Minden képjavító funkciót kapcsolj ki, azt is beleértve amit most linkeltél. Ezek nem kellenek főleg nem játék módban. Minden ilyen funkció ront az input lagon.

(#69049) modflow válasza Joshi (#69048) üzenetére


modflow
veterán

De ha kikapcsolom, hogy lesz éjjfekete a feketém?

(#69050) Joshi válasza modflow (#69049) üzenetére


Joshi
titán

Ezzel a ficsörrel rengeteg részletet veszítesz, de ezt Vhiktor is alátámassza. Ha kell a kontraszt, akkor vagy Mini LED, vagy OLED. Sony-ból mindegyik horror áron van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.