Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) Sonja


Sonja
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy a TV-t (X85J) lekapcsolva (standby) kerek 16 perc után bekapcsolja az ARC-ban lévő házimozi erősítőmet, majd pontosan 1,5 perc múlva kikapcsolja?! :F Viszont ezt se mindig csinálja, teljesen véletlenszerű, hogy melyik nap. Van, hogy 2 napig semmi, utána meg 1-2 napig igen. Vagy a hét minden napján, utána pár napig megint nem. :( Őrületbe kerget ezzel, és rá kéne jönni, hogy mi váltja ki. :((( :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66002) Ger_man válasza Sonja (#66001) üzenetére


Ger_man
senior tag

Átérzem. XH95 TV + Sony STR-DN1080-as erősítővel ugyanez a random be és kikapcsolás :D
Szerintem a google/android tv rendszer miatt lehet, h kb sosincs kikapcsolva a tv. Plusz nálam be van kapcsolva a "ok google" hangfigyelés, szóval kb állandóan figyel a tv. Én még nem találtam rá megoldást sajnos. :(

(#66003) Buckey válasza Sonja (#66001) üzenetére


Buckey
senior tag

Ez már pár éves téma, ezek ilyenek. Nem képesek, vagy nem akarják megoldani ezt a problémát. :W
Én is kézzel kapcsolgatom a KDL-50W808c készülékemnél az erősítőt, pedig csak megjelenítőnek használom. Internetre sem csatlakozik, frissítések kikapcsolva mindenhol, antennakábel sincs beledugva, és mégis csinálja a hülyeségét. Hiába szép, szebb a képe, ha ez a része használhatatlan! :W
Következő TV nem valószínű, hogy Sony lesz!

[ Szerkesztve ]

(#66004) Ger_man válasza Buckey (#66003) üzenetére


Ger_man
senior tag

Én már megbékéltem vele, főleg hogy ha egyszer bekapcsolja, legalább ki is :DDD
(W705-öm volt ezelőtt és Onkyo erősítőm, soha nem volt ilyen gondom)

(#66005) Celtis válasza Buckey (#66003) üzenetére


Celtis
veterán

Érdekes, hogy nekem egyik sony tv-m sem csinált ilyet soha, pedig a tv vezérli az erősítőt. Talán erősítő típus függő.

(#66006) Buckey válasza Ger_man (#66004) üzenetére


Buckey
senior tag

Már én is, de nekem ne kapcsolgassa, ha én nem akarom!

[#66005Celtis] , lehet, hogy erősítőfüggő, de a régi Yamaha-t és az új Denon-t is bekapcsolgatta a Sony TV. :W

(#66007) Csabi1984 válasza Ger_man (#66002) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem a Samsungnál volt ilyen. Volt amikor arra mentem haza, hogy a TV-n megy a műsor :D

(#66008) Celtis válasza Buckey (#66006) üzenetére


Celtis
veterán

Yamahám van és XF9005.

(#66009) kissdani válasza Buckey (#66006) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem szerencsére nincs ilyen gondom xh90+Denon erősítő, de elég idegesítő jelenség az biztos... :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66010) Buckey válasza Celtis (#66008) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor szerencséd van!
Nekem a KDL-50w808c TV van, és a Yamaha HTR-2067 illetve Denon S750H is kapcsolgatott a TV kikapcsolt állapotában. Így, az automatikus be- kikapcsolást nem használom.

[#66009kissdani] , idegesítő, az biztos. Van egy funkció, ami használhatatlan. Pedig megpróbáltam mindent. Reset, szoftverfrissítés, minden frissítés kikapcsolása (csatornalista, szoftverfrissítés), netről is letiltottam (WIFI kikapcsolva illetve nem is adtam meg jelszót reset után és kábel sem volt csatlakoztatva), és mégis néha bekapcsolt. Volt, hogy éjjel többször is!
Azóta nem használom a HDMi-CEC funkciót.
Samsung TV-n jól működött, kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#66011) kissdani válasza Buckey (#66010) üzenetére


kissdani
senior tag

Úgy is kapcsolgatja az erősítőt ha úgy kapcsolod ki a tv-t hogy nem a házimozin van a hang hanem a tv hangszórón?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66012) Buckey válasza kissdani (#66011) üzenetére


Buckey
senior tag

Úgy nem, ez igaz.
De ennek meg nem látom értelmét. Először állítsam át TV-re a hangot, majd kapcsoljam ki. Akkor már egyszerűbb, ha két gombot megnyomok a két készülék kikapcsoláshoz. Szerintem, de ez sem biztos.

(#66013) kissdani válasza Buckey (#66012) üzenetére


kissdani
senior tag

Mondjuk nekem mindig a tv hangszórón van a hang csak ritkán mikor filmet nézek akkor van a házimozin, lehet nekem is kapcsolgatná de én úgy sose kapcsolom ki. Amikor át teszem a hangot a tv hagnszóróra kikapcsolja az erősítőt és úgy kapcsolom ki a tv-t, nekem így van megszokva és így egyszerű.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66014) Buckey válasza kissdani (#66013) üzenetére


Buckey
senior tag

Én sohasem hallgatom a TV-t a saját hangszóróján keresztül, nagyon pocsék hangzása van (házimozi hangja után meg főleg).
Épp ezért nem is próbáltam úgy, ahogy te.

(#66015) kissdani válasza Buckey (#66014) üzenetére


kissdani
senior tag

Az a baj hogy nekem 2db 30cm-es JBL es250pw csak a mélynyomó, azt azért be lehet ismerni hogy ezzel a rendszerrel tv-t nézni nem lehet... :D
Arra ott van a soundbar de azt optiaival kapcsolom kézibe ha olyanom van...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66016) Technoman válasza Tylla66 (#66000) üzenetére


Technoman
őstag

Srácok, TV gariztatásnál teljesen felesleges felhívni a kereskedőt (MM, Euronics, EMAG, Auchan....), mivel a jogszabály kimondja : a garanciális időszak alatt 10 kg felett ill. tömegközlekedésen nem szállítható termékek esetében, a gyártóval (esetünkben a SONY-val) szerződésben álló szerviznek kötelessége el- és visszaszállítani, a meghibásodott terméket Mindezt, természetesen 0 ft szállítási költséggel.
Nemhiába figyel minden gyártó honlapján, a "terméktámogatás" menü.

(#66017) kissdani válasza Technoman (#66016) üzenetére


kissdani
senior tag

Akkor kell az eladóval kóperálni ha nem gyári partner a bolt, nem gyári garit ad.
De ellenkező esetben igen felesleges. :K

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66018) Buckey válasza kissdani (#66015) üzenetére


Buckey
senior tag

Dehogynem lehet. :DD
Nekem még nem szóltak a szomszédok a Magnat Tempus SW 300A és a Magnat Monitor Supreme 2002 5.1-ért. Pedig néha dübörög rendesen, mintha itt lövöldöznének a szobában. :))Nem panelba való, ez igaz, de jók a szomszédok (pedig nem süketek). Mondjuk azért én is figyelek rájuk, éjjel egy kicsit halkabban hallgatom, de nappal azért szokott szólni. :K

[ Szerkesztve ]

(#66019) kissdani válasza Buckey (#66018) üzenetére


kissdani
senior tag

Én családi házban lakom de már én se birom, lehet öregszünk... :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66020) Buckey válasza kissdani (#66019) üzenetére


Buckey
senior tag

Bármi lehet, majd pár év múlva megerősítelek benne. :K
Mondjuk azt észrevettem, ha egy hangrendszer erőlködik, akkor azt én sem bírom (tipikusan az 1000W-os PMPO és hasonló rendszerek).
A ténylegesen 2x800W-os TOP és 1x1500W-os SUB ládám hangerejével nem volt bajom (persze nem otthoni körülmények között). :DD

(#66021) Sonja válasza kissdani (#66011) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam mindig a TV hangszóróján van, amikor kikapcsolom a TV-t (meg mindig, ha nem filmet nézek), és akkor is csinálja. :U Lehet, hogy valamelyik cucc (Vodafone TV box vagy Dune HD médialejátszó) okozza ezt. Szerintem ki fogom kisérletezni, hogy melyiktől lehet. :K Majd megosztom a talapasztalatomat itt, hátha másnak is hasznos lesz. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66022) Buckey válasza Sonja (#66021) üzenetére


Buckey
senior tag

Előre is köszönöm! :R
De a TV lesz a ludas, majd meglátod. :K :W

(#66023) Technoman válasza kissdani (#66017) üzenetére


Technoman
őstag

Pontosítanék. Én a "gyári partner" kifejezést, inkább mo.-i kereskedőre változtatnám.
Mivel hogy:
a. Lehet egy Tit-Tak Bt. is az eladó, ha azt mondjuk, pld az R.A. Trade-től (Sony partner) veszi a TV-t, s eladja nekem, mint viszonteladó.
B. Lehet a számlámon a Bim-Bam Kft neve is, ha ő a pedig a Media Markt-tól vette részemre a TV-t.
De mivel te nem fogsz, egy több százezres TV-t, ilyen helyen venni, ennek csak elméleti értelme van.
A másik a garancia megléte/nemléte. A számla, már régóta ugyan úgy hiteltérdemlő -sőt, bizonyos esetben jobb/erősebb- dokumentum, mint a garanciajegy. Tehát a számlával is intézheted a garanciális javításodat.
Megint más a helyzet, ha olyan Sony TV-t veszel, ami nem mo.-i forgalmazásra szánt a gyártó. Ebben az esetben igazad lehet (bár ebben az esetben is van/lehet találni kiskaput)

[ Szerkesztve ]

(#66024) kissdani válasza Technoman (#66023) üzenetére


kissdani
senior tag

Én garanciáztattam 2 tv-t is, a számla és a lepecsételt kitöltött garancia levél megléte kizáró tényező volt. Az egyik készüléknél le volt pecsételve de nem volt ráírva a sorozatszám.
Hát ne tudd meg mit össze nem kapálództak hogy az úgy nem jó vigyel el ahonnan vettem töltessem ki. Felhívtam a MM-ot hogy most küldjem el postán mert 80km-e van a legközelebbi mm. Azt mondták juttasam el, mondom ha én ráírom úgy nem jó? De úgyis jó. :D Mondjuk pecsét volt rajta.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66025) Technoman válasza kissdani (#66024) üzenetére


Technoman
őstag

Ezek szimpla garanciális javítások voltak, vagy pedig javíthatatlanság miatt kiadott csereutalványokról beszélünk? És mikor voltak?

(#66026) kissdani válasza Technoman (#66025) üzenetére


kissdani
senior tag

Kb. két év teljes panel csere, annyi hogy levették az lcd-ről itt helyben a hangszórót tápot, alaplapot. és rátették az újra. De hidd el amikor arra kerül a sok mindenbe belekapaszkodnak a szervizesek csak ne keljen nekik semmit csinálni... :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66027) PpenoO


PpenoO
őstag

Akinek még régebbi, nem androidos w800b szériás tévéje van és használja a Netflix/Youtube applikációkat meg tudná nézni nekem, hogy ezek most is működnek? Nekem mától nem hajlandóak elindulni és a "store"ból is eltüntek. Factory reseten kívűl próbálkoztam mindennel. Egyedül a böngésző működik.

(#66028) kissdani válasza PpenoO (#66027) üzenetére


kissdani
senior tag

Valami olyasmit olvastam régebben hogy a Youtube licenc 5 évig van a tévéknél. De majd kijavítanak ha tévednék...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#66029) Celtis válasza PpenoO (#66027) üzenetére


Celtis
veterán

Amúgy is kínkeservensen működtek már csak. Jobban jársz egy tv okosítóval.

(#66030) Celtis válasza kissdani (#66028) üzenetére


Celtis
veterán

A B széria van vagy 7-8 éves. Amikor megvettem anno, végtelen mennyiségű alkalmazás volt. Amikor pár hónapja eladtam, talán már csak egy tucatnyi.
Ez van. Elavult a vas.

(#66031) richies


richies
senior tag

85xx re jön még valami frissítés amúgy?
Köszönöm

Rozsomak of Power

(#66032) PpenoO válasza Celtis (#66029) üzenetére


PpenoO
őstag

Netflix appal nem volt gondom, Youtubeot nem használtam de mivel egyszerre mentek tönkre gondoltam megemlítem. Ideiglenesen most add-onkent feltettem OSMCre, azon HD felbontásban működik. Okosítókat néztem, de akkor már inkább olyan médialejátszót keresek ami tudja a fullhd/4k Netflixet és HBO Maxot, futtatja a Kodit és kadenciahelyesen játsz le videóanyagot (nem lesz könnyű megtalálni).

[ Szerkesztve ]

(#66033) headhunter válasza PpenoO (#66027) üzenetére


headhunter
addikt

Sony Bravia KDL-55W829B, Netflix és Youtube is megy.

(#66034) PpenoO válasza headhunter (#66033) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, hogy megnézted és visszajeleztél.

Nem tudom mi lehet a gond, böngészni tudok vele, így net probléma kizárva, átálltam google dns szerverre hátha az adguard blokkolja, pendriveról felraktam a legutolsó firmwaret de nem indul el egyik app sem és a storeban sincsenek már. Factory Resetet nem akarok még, hétfőn felhívom a szervízt, hátha tudnak valamit segíteni.

(#66035) #62435328 válasza PpenoO (#66034) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nekem is olyan tv-m volt, nálam sem működtek.
Régi tv az már az ilyesmire.. 2014 óta számtalan fissítést kapott a Netflix, azok már nem kompatibilisek a tv szoftverével.

Maga az internetes funkciók is baromi lassúak voltak rajta, le is húztam a netről... külső lejátszóval hajtottam.

[ Szerkesztve ]

(#66036) Celtis válasza PpenoO (#66032) üzenetére


Celtis
veterán

Azt hiszem a firestick 4k tudja. De tulajdonképpen egy droidos, kadenciahelyes cucc kell csak.

(#66037) manu75 válasza PpenoO (#66027) üzenetére


manu75
aktív tag

Nálam még van egy 40w905a amin van netflix és youtube. Egy éve kb. eltűntek róla az alkalmazások, meg borzasztóan belassult a tévé és a csatornaváltás is 10-15 másodperc volt, a gyári visszaállítás ezen segített azóta minden mint új korában.

(#66038) David888 válasza Balli (#65995) üzenetére


David888
tag

Miért ne lenne? Van HBO MAX app a play áruházban.

[ Szerkesztve ]

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#66039) PpenoO válasza manu75 (#66037) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, lehet fr lesz a vége, de előtte felhívom a szervízt hátha van valami belső infójuk.

(#66040) Dr. O.K.


Dr. O.K.
tag

Sziasztok! Egy KDL-40W705C újabban műsor közben kikapcsol. Másik gond, ami valószínű összefügg ezzel a hibával, hogy állandóan kiírja, hogy megtelt a memória. Feltételezem, hogy sok yt nézés után valami benne marad és az okozza ezt. Teljes áramtalanítás nem segített. Mit lehet tenni?

(#66041) Celtis válasza Dr. O.K. (#66040) üzenetére


Celtis
veterán

Gyári visszaállítás

(#66042) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

''Első látásra" belehabarodtam a Sony KD55X85JAEP sorozatú TV-jébe (139cm képátlósat néztem). Pont az tetszik benne hogy nem olyan fénylő és már-már túlszínezett mint pl a Samsung kijelzők. Ránézek és valahogy természetesebb, harmónikusabb a szememnek a képe.
Viszont az ára már lehervasztó kissé...
Gondoltam megkérdezem, hogy a sony kijelzőit esetleg beszállítja más gyártónak? Azaz elképzelhető hogy ezt a sony kijelzőt megtalálom más gyártó TV-jében?

(#66043) Joshi válasza F1DO (#66042) üzenetére


Joshi
titán

Sony nem gyárt kijelzőt, minden kijelző típust úgy veszi (Samsung, LG stb).

(#66044) F1DO válasza Joshi (#66043) üzenetére


F1DO
senior tag

Hmm.. No akkor adódik a kérdés hogy deríthető ki hogy ezekben a típus sorozatokban milyen kijelző van?

(#66045) PpenoO válasza PpenoO (#66039) üzenetére


PpenoO
őstag

FR segített, most megy minden app.

(#66046) syler123 válasza F1DO (#66044) üzenetére


syler123
veterán

Nem azért természetesek a színek, mert xy gyártó panelja van benne, hanem a képfeldolgozó proci és az előre kalibrált színmódok miatt. A Samsungokat gyárilag úgy lövik be, hogy rikítsanak a színek, igazi parasztvakítás és nagyon sok embernek az jön be.
Te magad is láthattad, hogy a Samsung paneles Sony tv-n természetesebbek voltak a színek, bár ha kalibráltatod a Samsungot, akkor az is lehet hasonló.

(#66047) Vhiktor válasza syler123 (#66046) üzenetére


Vhiktor
veterán

A megfelelő képmódban használva a Samsungot és a Sonyt nem sok eltérés van a 2 márka között gyárilag sem (persze ez darabonként változhat), kalibrálással meg még kevesebb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#66048) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Nézem a Sony OLED tv-ket, mindegyik Google TV-s - segítsetek megérteni hogy is megy ez. Milyen google accountot használtok a tv-n? Mindenki a sajátját? Egy családban mondjuk 5 embernek van google accountja, és mindig az belép aki épp nézi? Vagy van erre egy külön google accountotok? Vagy TV-t beállító ember van folyton a TVre bejelentkezve (ettől fáznék)? Hogy megy ez? Persze értem, hogy nem kötelező a Google TV bejelentkezés, de anélkül meg sok minden nem megy.

(#66049) Csabi1984 válasza tothjozsef (#66048) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez inkább az áruház miatt kell :)

(#66050) F1DO válasza Vhiktor (#66047) üzenetére


F1DO
senior tag

Hmm... és hogy törtênik egy ilyen bekalibrálás?

Valami külön külső eszköz kell hozzá, vagy a TV menüjében kell kikeresni és beállítani?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.