Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Callisto válasza agabe (#9895) üzenetére


Callisto
őstag

Az én gondom az, hogy az elején nekem válaszoltál és engem cáfoltál egy olyan ténnyel amivel nem lehet azt cáfolni mivel semmi köze hozzá. Mindkét állítás igaz. Szerintem nem olyan nehéz ezt felfogni. Nem nekem kellett volna válaszként írni, ha más volt a célod, mert ez így mellébeszélés volt részedről és félreérthető. De no problem. :))

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9902) agabe válasza Callisto (#9901) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanazt mondjuk (csak szerintem XR 800 nem jobb 400-nal), nem cafoltam semmit...folosleges tobb szot fecserelni a temara :)

[ Szerkesztve ]

(#9903) Callisto válasza agabe (#9902) üzenetére


Callisto
őstag

Erre:
605-ösön valóban nem jó a motionflow. Nem úgy pl. a 828/829-eseken, bár sokan nem szeretik még azon sem.

Ezt írtad:
a 60W605-ben a W855-os elektronikaja van, a panel is 100Hz-es, igy a motionflow nem rosszabb.

Akár kezdhetnénk elölről, de remélem csak az emlékezőképességeddel volt baj nem az értelmezéssel. Elnézést, de egyik amit nagyon utálok az a mellébeszélés. Én nem a W855-ről beszéltem és cáfoltál a W855-el. Holott amiről én beszéltem az a 829, amiben más elektronika van és jobb a motion flow-ja, nem csak a 800 Hz miatt, hanem mert full HD az is.

Mert amúgy igaz, amit mondasz, csak nem kellett volna címezi az általam írt cáfolatára...

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9904) littledon


littledon
tag

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

"a médialejátszó nem válaszol" - Kilép majd semmit nem csinál, TV ki/be kapcsolás sem oldotta meg...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9905) littledon válasza littledon (#9904) üzenetére


littledon
tag

Áramtalanítás megoldotta... Átállítottam mappa nézetre és gyorsabbnak tűnik az egész, talán kevésbé terheli meg...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9906) tomp válasza littledon (#9904) üzenetére


tomp
félisten

Én már tapasztaltam már ilyet amikor filmindításnál kihúztam a pc-ből a lan kábelt így a tv kicsit meglepődött, hogy wtf? :DDD
Habár nekem egy kábel vissza dugás után elindult rendesen, nem kellett áramtalanítás.

[ Szerkesztve ]

(#9907) agabe válasza Callisto (#9903) üzenetére


agabe
addikt

Zarjuk le azzal, hogy hozzaerto (aki nem csak tesztekben olvas utana mint pl. en, mert tesztelni nem fogom ;) ) majd megmondja, hogy 855-ben ugyanugy 1080soros -e a mozgasfelbontas impluzus, tiszta, es tiszta plusz motionflow modban mint 829-esnel, a normal valamit engyenletes modban csupan 600soros, kikapcsolva meg 300sor. Ebbol a szempontbol irrelevans, hogy 800Hz vagy 400Hz amit tud a tv elektronikaja...de mint mondtam ezt en gondolom az eddig olvasott tesztek alapjan, es emiatt irtam, hogy nem rosszabb a 60W605 sem, mert az meg a 855-el egyenerteku.

Ha en hamozom ki hibasan a tesztekbol az eredmenyeket akkor rossz az alapfeltevesem amire a kovetkeztes alapul. Nem zavar, ha igy van, csak nem ezt olvastam, mas informacioforrasom meg nincs, es mar egy ideje nincs nalam a 60W605, hogy gyorsan leellenorizzem mi latszik a 829-hez kepest.

Remelem igy vilagos szamodra is amit irtam. Ha valamit nem ertesz meg az nem azt jelenti, hogy mas mellebeszel.

A tobbieknek mar gondolom unalmas, de a vegere jarunk, es legalabb nem lesz felreertes ;)

(#9908) nismoka válasza agabe (#9907) üzenetére


nismoka
addikt

Igen 400 vagy 800Hz mindegy, semmi különbség nem látható. Én legalábbis nem láttam BD mozgás teszt anyaggal sem.

[ Szerkesztve ]

(#9909) NGA válasza nismoka (#9908) üzenetére


NGA
addikt

(#9910) nismoka válasza NGA (#9909) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt ismerem, régebben még kb igaz is volt. ;) Úgy 2012 ben nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#9911) nismoka válasza nismoka (#9908) üzenetére


nismoka
addikt

Ehhez még hozzá tenném hogy tipusonként és méretenként is különbséget kell tenni. Pld a 42" 400Hz más mint az 50" 400Hz, 42" ban nincsen interpoláció csak BFI, 50" meg van mindkettő. Az X85 sorozat 200Hz meg kb felér az 50"W sorozat 400Hz-ével. Ellentétben pld a 42W7 200Hz adatával ami messze nem olyan. Megvan kavarva rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9912) NGA válasza nismoka (#9910) üzenetére


NGA
addikt

Ennek ellenére nagy av forumokon is az van, hogy a mostaniaknál is a 800-as az 200-as. Nekem tök mindegy, a 829 az 800-as, biztos van oka. Ennyi.

(#9913) nismoka válasza NGA (#9912) üzenetére


nismoka
addikt

Ha ez megnyugtat ám legyen, igen az oka megvan de nem is mennék ebbe bele, tegnap elég volt a vitákból ;) A egyik nagy AV fórumon azt irták pld hogy az 50W705 ben nincsen interpoláció, pedig van...

[ Szerkesztve ]

(#9914) NGA válasza nismoka (#9913) üzenetére


NGA
addikt

Mint írtam tökmindegy nekem. Nem ezért vettem meg az 50w829-et. de látom te vonzod a vitát, mindenkibe belekötsz. Itt lezártam mindenféle veled való kommunikációt.

[ Szerkesztve ]

(#9915) kovimre


kovimre
tag

Lenne még egy kérdésem. A 49X8505B tévén sajnos nincs USB 3.0. Ez mennyire aggasztó a jövőt tekintve? Ha egyszer majd elterjed az UHD, akkor azt a 2.0 is ki tudja szolgálni?

(#9916) #94529552 válasza nismoka (#9911) üzenetére


#94529552
törölt tag

Micsoda kavarás megy a Sonynál. Az milyen dolog, hogy ugyanolyan típusszámú, de más méretű tévénél teljesen más a panel, az elektronika, meg kb. minden?

(#9917) nismoka válasza NGA (#9914) üzenetére


nismoka
addikt

Bele kötök? Nem én linkeltem 2013-as táblázatot ami mellékesen nem teljesen igaz még azokra az évjáratokra sem.

(#9918) nismoka válasza kovimre (#9915) üzenetére


nismoka
addikt

Semmi gond nem lesz, a 2.0 USB sávszéle is bőven kiszolgálja a 4k tartalmakat is. USB 3.0 -nak csak akkor van jelentősége mikor pld pc-ről másolsz pld a vinyóra mert gyorsabb. Lejátszáshoz bőven elég a 2.0 is.

(#9919) kovimre válasza nismoka (#9918) üzenetére


kovimre
tag

Köszi! Tudom ebben a topicban hülye kérdés, de 49X8505B vagy Samsung 48hu7500?

(#9920) Janaboy


Janaboy
veterán

Komolyan besz@rok rajtatok, nem mind1 h milyen panel van benne? Dobaloztok itt a szamokkal, rakjatok egymas melle a ket tipust mondjuk a 805ost a 829es melle es ha lattok kulonbseget, akkor szoljatok, addig meg hagyjuk mar a szamokat!

Janaboy

(#9921) agabe válasza NGA (#9909) üzenetére


agabe
addikt

Tiszta kavar van sonynal. Ezen az oldalon leirjak ugyanazt, de alatta nem sokkal meg a tesztjeikben azt talaltak nincs 100Hz-nel (amcsiban 120) magasabb frissitesu panel sonykban mig samsungnal, lg-nel van, de erdemes az egeszet elolvasni. Egesz jonak tunik ahogy osszefoglaljak a temat, viszont az is latszik teljesen elfajultak a gyartok a mindenfele Hz jelzesekkel, mar a egy-egy gyarto sajat elnevezesen beluli egyforma Hz ertekek sem ugyanazt az akadozasmentes vagy akadozos, elmosodott vagy tiszta kepet jelentik, szoval marad annyi, hogy akit erdekel probal utanakeresni, vagy eloben megnezve (lehetoleg azonos beallitasokkal) valaszt egy tipust, es azutan nem is foglalkozik tobbet vele, mi meg itt es mas forumokon jol elvagyunk a temaval :)

(#9920) Janaboy:
Hat ja az a legjobb, csak van akinek az egyik jon be jobban van akinek a masik, es adatok nelkul nehez a benyomasokrol irni...itt meg csak irni tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#9922) zsírsámán válasza Janaboy (#9920) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Jóde a 800 Hz mégse 400 ;]

(#9923) nismoka válasza Janaboy (#9920) üzenetére


nismoka
addikt

+1 Sokan csak a neten bemagolt marketing adatokat hajtogatják, és az a hülye aki tapasztalatból ír és próbál segíteni, és még sértésnek is veszik..

(#9924) nismoka válasza kovimre (#9919) üzenetére


nismoka
addikt

Természetesen Sony, de hogy korrektek legyünk meg kell említeni hogy az X85 sony passzív 3D és IPS panel, (IPS-ből viszont a legjobb fajta) tehát a samu kicsit jobb kontrasztban, feketében és 3D-ben, viszont 2D ben jobb a sony, összeségében a Sony-t választanám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9925) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Dani Pécs: Megvetted végül a hangprojektort?

Közbe rátaláltam a válaszra....:)

[ Szerkesztve ]

(#9926) Janaboy válasza nismoka (#9923) üzenetére


Janaboy
veterán

Ráadásul arról nem is beszélve - ki merem jelenteni -, hogy a Sony a legjobb választás ebben az árkategóriában! Hiszen ha nem az lenne, akkor nem ebben a topicban csevegnénk :)
Én egy héttel a tv vásárlása előtt még Panasonic, Sharp meg Samsung vásárlásán gondolkoztam, a Sony még csak szóba se jött, aztán elolvasgattam a "közös" tv-s topicot, ahol hamar kiderült, hogy a Sony a legjobb választás, bár egy picit drágább a többihez képest! Végül is mégis a Sonynál maradtam és nem bántam meg, bár azt picit bánom, hogy a 3d nem az igazi még, de nem volt még sok kedvem játszadozni vele :) meg az a fehér felvilágítás középen alul zavar a jelezett feketéknél (asszem cloudingnak hívjuk).
Amúgy ahelyett, hogy olyan problémám vitázunk, amin mi nem tudunk változtatni, inkább tegyünk valamit az ügy érdekében! Tudtommal nincs a topicban olyan Sony-s bennfentes, aki tudna fw fejlesztés ügyben segíteni, akkor inkább szedjük össze a gondjainkat (amiket lehet orvosolni fw frissítéssel) és elsőnek írjunk a Sony Magyarországnak, ha ott nem találunk célt, akkor írjunk az anyacégnek!
Létrehozunk szépen egy összeszedett hozzászólást és azt linkeljük az e-maillel együtt!
Lehet, hogy nem érünk célt, de ha meg se próbáljuk...
Azoknak, akik nem tudnak túllépni a szoftveres problémákon, tényleg csak azt tudom javasolni, hogy váljanak meg a tv-től és válasszanak olyan márkát, ami szoftveresen kielégíti igényüket!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9927) dh66e válasza Janaboy (#9926) üzenetére


dh66e
veterán

"hogy a 3d nem az igazi még"

Mi a gond a 3D vel?
Nekem csak egy passzív LG az összehasonlítási alapom ami ugye nem túl korrekt de ahhoz képest ez nagyon jól teljesít.

(#9928) Janaboy válasza dh66e (#9927) üzenetére


Janaboy
veterán

Próbáltam nézni így neveled a sárkányod 2-t bdképből, de olyan szellemképes volt, de még játszadozni kellene vele egy kicsit! :)

Janaboy

(#9929) dh66e válasza Janaboy (#9928) üzenetére


dh66e
veterán

W829B-n eddig mondjuk csak természetfilmeket néztem de azok eddig ilyen hibákat nem produkáltak.Majd meglesem akkor ezt is ha lesz időm.

(#9930) oszy válasza zsírsámán (#9899) üzenetére


oszy
veterán

Nekem egyáltalán semmilyen eszköz nem látja a tv-t. Azaz ha a wifit-t be-ki kapcsolom akkor megjelenik a tv, de itt ki is merül a dolog. :/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9931) oszy válasza zsírsámán (#9899) üzenetére


oszy
veterán

Nekem egyáltalán semmilyen eszköz nem látja a tv-t. Azaz ha a wifit-t be-ki kapcsolom akkor megjelenik a tv, de itt ki is merül a dolog. :/
Leírnád Neked hogy van beállítva a tv?
És hogy hogyan kellene csatlakozni a laptopnak és a tv-nek! :R

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9932) #94529552 válasza dh66e (#9929) üzenetére


#94529552
törölt tag

A crosstalk-ot mindig megemlítik mint hibát a W829-es tesztekben(50-55") A másik a csökkentett felbontás szintén a 3D kapcsán. Ha ezeket kijavította volna a Sony, akkor ez a típus 10-est kapna minden teszten.

(#9933) sfefe válasza tomp (#9854) üzenetére


sfefe
őstag

Tv-vel semmi bajom jo kepe meg minden de a taviranyito.....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9934) B-L-A-C-K válasza sfefe (#9933) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Többször leírtam már hogy szerintem csak szokás kérdése, aki több hét után nem tudja megszokni azzal szerintem baj van...

(#9935) sfefe válasza B-L-A-C-K (#9934) üzenetére


sfefe
őstag

Most te is sony ugynok vagy??
Azon mi megszokas kerdese ha vmi egyszerubb?
En is tobbszor leirtam mar panan 1!! gombnyomas es lejatszonal vagyok itt meg menu meg stb kell nyomni. Tehat akkor melyik az egyszerubb? Az, hogy mit szokik meg az ember az egy dolog de az egyszeruseg az nem megszokas kerdese.

(Hihetetlen egyesek mennyire vedik a markat... aki nem erti mi az egyszeru akkor azzal is baj van...)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9936) tomp válasza sfefe (#9935) üzenetére


tomp
félisten

Ha nincs nálam a távirányító csak a telefon akkor telefonról is indítható a médialejátszóban található film. Ennél kényelmesebb nincs. :DDD
Ha 1gombnyomás lenne a médialejátszó nem lenne rossz de nekem és szerintem még több embernek is több médiakiszolgálót lát a tv azaz hiába tudnék belépni 1 gombnyomásra ha azután úgyis még lépkedni kellene közöttük. Most ezt előre van hozva. Már az elején kiválasztom, hogy melyiket hozza be.

(#9937) B-L-A-C-K válasza sfefe (#9935) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen az vagyok, mert van egy Sony TV-m....

Most 1 gombnyomás vagy 2 gombnyomás nem mind1? Vagy emiatt mondod hogy szörnyű az egész? A márkát meg nem védem, semmi érdekem, na meg ha valami sz@r azt elmondom egyből, semmit se fogok védeni azért mert nekem olyan van. De a távirányítóval nekem semmi bajom...

[ Szerkesztve ]

(#9938) dh66e válasza B-L-A-C-K (#9934) üzenetére


dh66e
veterán

Ezzel nem értek egyet.A funkció gomboknak szvsz egy tv-ni illene dedikáltnak lennie.Olvasom az új samu tulajokat hogy menübe rakták a 3D elérést ami eddig dedikált gomb volt a távon.Nem boldogok miatta.

(#9939) B-L-A-C-K válasza dh66e (#9938) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2014-ben illene a smart résznek is jónak lennie az összes TV-n mégsem az, ugye mint ezen sem, attól hogy valamit 1x vagy 2x kell megnyomni én abszolút nem akadok ki...Ha másnak ennyire szívügye vegyen olyan TV-t amin 1x kell megnyomni, gondolom teljesen megváltozik majd az élete.

(#9940) #94529552 válasza B-L-A-C-K (#9937) üzenetére


#94529552
törölt tag

És a világítás hiánya? Egy 350K-s tévének azért lehetne világítós a távja.
sfefe Ez a dolog mindenütt így van, ha van valakinek egy x márkájú tévéje, kocsija, bármije, akkor neki az a minden, és csak azt ajánlja mindenütt.

(#9941) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#9940) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az nekem is hiányzik, de ezek olyan dolgok hogy le kell nyelni hogy nincs akármennyire is szomorú, én 100x leírtam a képe miatt vettem meg, a többi hiányosságát meg lenyelem mert nekem az az elsődleges mit nézek.

"Ez a dolog mindenütt így van, ha van valakinek egy x márkájú tévéje, kocsija, bármije, akkor neki az a minden, és csak azt ajánlja mindenütt."

Pont ez az, aki ismer (nem csak Sony topikba értem), az tudja én nagyon nem ilyen vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#9942) dh66e válasza B-L-A-C-K (#9939) üzenetére


dh66e
veterán

Nem egy malomban őrlünk. :U
A funkció gombok a kezelhetőségét javítja egy készüléknek, azt teszi kényelmesebbé az én olvasatomban.A smart meg egy extra ficsör de ilyen alapon nem kéne a SEN gomb sem vagy a Discovery gomb sem mert ugye azt is lehetne menüből egy pár gomb nyomással.Véleményem szerint a smart jelenlegi állapotában sokkal többen használják a beépített media lejátszót mint a netes érdekességeket.

(#9943) B-L-A-C-K válasza dh66e (#9942) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor nincs mese, el kell adni, és venni kell egy olyan TV-t amin 1x kell megnyomni 2 gombnyomás helyett hogy elérd a média lejátszót...Vagy multis távirányítót kell venni, bár ahhoz nem értek de gondolom létezik ilyen hozzá, amin 1 gombnyomásra bejön.

(#9944) dh66e válasza B-L-A-C-K (#9943) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,nem kell eladni hülye is lenne ha emiatt eladná. ez csak dühíti egy ideig az embert aztán megszokja de attól még igaza lehet és ha eljut a gyártóhoz a sok sok visszajelzés még talán változtatnak is.Nekem meg főleg nem probléma mert eszembe nem jut a tv lejátszóját használni max csak ha a céleszköz el nem romlik átmenetileg elviselném. ;]
Egyébként ez egy nagyon jó táv alapból. Fogása, csuszásmentes, jó az érzékenysége bármerre irányítom működik.

[ Szerkesztve ]

(#9945) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#9943) üzenetére


Janaboy
veterán

Multissal se lehet egy gombos inditast csinalni, max macroval, de az meg olyan amilyen..
Amugy visszatertunk oda, amit irtam..

Janaboy

(#9946) sfefe válasza B-L-A-C-K (#9937) üzenetére


sfefe
őstag

1. sony-m van de attol meg nem vedek vmit mert olyanom van....
2. ennyire azert ne szamold ki mert nem 2 gombnyomas... nem mondtam, hogy szornyu ne ferditsd el a szavaimat!
3. Most mondod a frankot, Neked semmi bajod vele miert hihetetlen, hogy masnak van?
Te akarsz meggyozni mast, hogy meg lehet szokni ami igaz is de attol, hogy vmit meg lehet szokni meg nem lesz egyszerubb.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9947) sfefe válasza B-L-A-C-K (#9943) üzenetére


sfefe
őstag

"Akkor nincs mese, el kell adni"

Ujfent sarkitod a dolgokat.
Senki nem azt mondta, hogy a tv szar a tv-vel mint irtam ha olvasod semmi bajom nekem sem meg masnak sem...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9948) dualcore válasza kovimre (#9915) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem is az van és nyugodtan mondom hogy eddig minden 4k anyagot vitt.

(#9949) Clemi válasza #94529552 (#9940) üzenetére


Clemi
veterán

És a világítás hiánya? Egy 350K-s tévének azért lehetne ......

Na az meg minek? Nekem nagyjából 2-3 napba telt és vakon kezelem a távirányítót. Rá se kell néznem és pontosan tudom milyen funkcióhoz hová kell nyúlnom.
Ez a média player gomb mint dedikált.... ebben persze van némi létjogosultság, főleg a foci gomb miatt, amit szerintem miután kipróbáltam az életben nem fogok többet megnyomni, egyrészt mert soha nem nézek focit, másrészt meg a rendszer úgyis átvált magától sport üzemmódra, legalábbis gondolom (merthogy sport műsort se nézek)

(#9950) krx21 válasza #94529552 (#9940) üzenetére


krx21
nagyúr

Például a Samsungoknál utoljára az A656-osomnak volt világítós távirányítója... Azóta gyakorlatilag a legtöbb márkánál a távirányító a költséghatékonyítás sorozatos áldozata...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.