Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) mano42 válasza Denonavr (#50000) üzenetére


mano42
aktív tag

OLvass vissza pár oldalt, van aki szerint meg, van aki szerint nem. Én is pár hete vettem és már másnap frissítettem stickről, tehát nem tudom érdemben összehasonlítani viszont aznap délután amikor hazahoztam kétszer is kifagyott, úgyhogy másnap reggel frissítettem is. Azóta semmi bajom vele. Adb shellből kilőttem a fölösleges appokat oszt azóta atomstabil és gyors.

(#50002) Quqesz válasza Denonavr (#50000) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Yes. Sztem.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#50003) icemad válasza kdennis (#49999) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki a tv-t, és mindent húzz ki az USB portokból. Indítsd újra. Nálam ez oldotta meg a billentyűzet problémát.

(#50004) csƵ


csƵ
őstag

Üdv! Van a tv-n egyetlen ilyen audio output. A fogadó készüléken van coax in és toslink in. Milyen kábelt vegyek?

(#50005) Joshi válasza csƵ (#50004) üzenetére


Joshi
titán

Talán ezzel? :U

(#50006) Celtis én ezt a toslinket azt se tudom hogy eszik-e vagy isszák. :DD Amúgy mi a franc ez?

[ Szerkesztve ]

(#50006) Celtis válasza csƵ (#50004) üzenetére


Celtis
veterán

(#50007) csƵ


csƵ
őstag

Jól van köszönöm, én is erre gondoltam, csak az előbb bele próbáltam a jack dugót és nem tudtam bele dugni. De most már oké.

(#50008) Quqesz válasza Joshi (#50005) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[Toslink] én is most olvastam el. Lényegében egy optikai aljzat.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#50009) Celtis válasza Quqesz (#50008) üzenetére


Celtis
veterán

Ez kombinált aljzat. Rezes jack a fejhallgató/vonalkimenetnek és optikai a digitálisnak.

(#50010) ivanyila


ivanyila
csendes újonc

Szervusztok!
Valaki vett már edigital-tól újszerű terméket? Mennyire kell attól tartani? Véletlen találtam jó áron egy KD55XF9005-öst. Ha jól sejtem valaki 14 napon belül visszaküldte, ezért lett újszerű a státusza. Mennyire megbízhatóak a Sony TV-k, volt már valakinek gondja ezzel, vagy régebbi típussal? (még nincs tapasztalatom ilyen téren)
Valamint a Local Dimming opcionális, vagy mindig használja ez a széria? TV adásokat mennyire tudja élvezhetően megjeleníteni az XF9005 széria?

Segítségetek előre is köszönöm.

(#50011) Joshi válasza Quqesz (#50008) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ez tulajdonképpen egy sima Optikai csatlakozás. De akkor miért a Toslink? Vagy a kettő mégsem ugyan az?

(#50012) Quqesz válasza mano42 (#49968) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na pont ezzel szembesültem én is. Film DD+, de nekem semmilyen hangot nem játszott le se a tv, se az optikain(55XF8505). Mit kell beállítani a tv menüjében a konvertáláshoz? Mert sztem nekem vmi nem lett jól.....

Joshi
Gondolom amit Celtis írt: optikai+jack. Egy csatlakozóval akarták megoldani a Toshiba-nál...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#50013) Joshi válasza Quqesz (#50012) üzenetére


Joshi
titán

What? :F

(#50014) Quqesz válasza Joshi (#50013) üzenetére


Quqesz
nagyúr

50009 hsz-ben ezt írta....nem csináltak külön jack és optikai csatlakozót, hanem 1-be rakták bele. Réz hüvelyben egy optikai szál, így mind2 hangátvitel használható, persze nem egyszerre(1.fejhallgató jack fülesnek 2.optikai digitális hangkimenet,.)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#50015) Joshi válasza Quqesz (#50014) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem, de akkor is furcsa, mert én még életembe nem találkoztam ilyen aljzattal. Igazából nem is tudom hova tenni 100 éves PH jelenlétem tapasztalatával. :DDD

(#50016) Quqesz válasza Joshi (#50015) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor már 2-en vagyunk :K :DD

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#50017) nismoka válasza Joshi (#50015) üzenetére


nismoka
addikt

Sok évvel ezelőtt a hordozható mini disc lejátszókon használták előszeretettel mert helyet spóroltak vele. Analog vonal kimenet/optikai digi kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#50018) mano42 válasza Joshi (#50015) üzenetére


mano42
aktív tag

Ilyen van a miboxokon is. Toslink mininek hívják. Lehet venni adaptert és lehet használni a normál toslink optikai kábelt is.

(#50019) Celtis válasza Quqesz (#50016) üzenetére


Celtis
veterán

Én is vakartam a fejem, de a csatlakozó melletti felirat ezt mondja. Aztán rákerestem, és tényleg van 3,5-ös jack méretű optikai csatlakozó, szóval bingo.

(#50020) salapp válasza nismoka (#50017) üzenetére


salapp
addikt

Ja, nekem is volt a legelső sony minidisc, az MZ-1-en is volt ilyen kombinált 3,5 jack+optikai kimenet. Az a mini-TOSLINK.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50021) TCr válasza Joshi (#50011) üzenetére


TCr
veterán

Toslink = optika

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50022) Joshi válasza TCr (#50021) üzenetére


Joshi
titán

Szinte kivétel nélkül úgy nevezi minden gyártó hogy optikai ki és bemenet. Én így ismertem.

(#50023) TCr válasza Joshi (#50022) üzenetére


TCr
veterán

Akkor ma is tanultál valamit. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50024) ArthurShelby válasza Joshi (#50015) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pedig gaming laptopokon néha szokott lenni (pl lenovo y720)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50025) Joshi válasza TCr (#50023) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy kompatibilis egymással a Toslink és az Optikai? Vagy most akkor a kettő ugyan az?

(#50026) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,
Ha van valakinek saját kicsomagolós videója XF9005-ről küldje el a linkjét.
Hamarosan érkezik a szépségem, és szeretném már a doboz átvételekor tudni, hogy újracsomagolt/visszaküldött készüléket kaptam vagy sem. (Nyíilván nem lehet belelátni, de pl a Bosch háztartási gépeken, vagy mint a mobiltelefonokon van egy spéci zár, ami megsérül, ha már kibontották)

Köszönöm előre is!

(#50027) TCr válasza Joshi (#50025) üzenetére


TCr
veterán

Most ezt komolyan kérdezted? :DDD
Persze, hogy ugyanaz, fentebb linkeltem, amire válaszoltál.
Toslink az eredeti neve.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50028) szaszapi válasza TCr (#50027) üzenetére


szaszapi
őstag

Azért durva hogy 2018-as tv-k mér nem kapnak pie rendszert....
Úgy látszik ez a divat, már telefonokat is egy androidugrást engednek, aztán cső, mindegy mit mennyiért vásárolsz.

(#50029) Joshi válasza TCr (#50027) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg nem tudtam, azért értetlenkedek, mert én még nem láttam úgy megnevezve az optikai ki vagy bemenetet egy eszközön hogy toslink. Na mind1, most már ezt is tudom. :DDD

(#50030) LML


LML
tag

Sziasztok!

Sony TV-vel kapcsolatos garis kérdésben kinek milyen tapasztalata van?
Adott egy 70"-os 2018 as XF sorozatú TV, amely 1 év használat után kijelzőhibás lett (sötét háttérnél két sarkában átlóban 30cm átmérőjű folt, plusz középen is van egy hasonló foltos sáv).
A központi üfsz. el beszéltem, szerintük kijelzőhiba.

Ilyenkor cserélnek kijelzőt a TV-ben, vagy adnak egy másik készüléket?
Ha TV csere van, akkor mire cserélik?
Mert a 70" os modelleket kivezették a piacról 2018 év végén, én is azért vettem meg akkor, mert mondták hogy 2019-ben már csak 65/75" méretűek lesznek a piacon, A 65" ban, és a 75" ban is IPS panel van a 100Hz -es modellekben, amit ki nem állhatok. Egyedül a 70"-os modell létezett VA Panellel, ezért vettem meg.

Van olyan még a mai világban, hogy ha javíthatatlan a TV-m, illetve nem akarok egy kókányolt, szétszedett, javítgatott háttér világításos kijelzőt a készülékembe akkor visszaadják az árát, vagy mindenképpen köteleznek a levásárlásra?
Ugyanis jelenleg VA paneles 75" modelljük kb 200e ftal drágábban van, mint a mostani TV-m volt.
Oledről ne is beszéljünk. 65" méretben 700e ft egy Sony OLED -miközben LG-t mondjuk kapni 450ért-

A szerviz elviekben a jövő héten érkezik, mert a 65" feletti modelleket helyszínen javítják/vizsgálják be.

Tippet, tanácsot megköszönök!

[ Szerkesztve ]

(#50031) Joshi válasza LML (#50030) üzenetére


Joshi
titán

Mivel nem az üzlet gariztatja hanem a hivatalos Sony szerviz, ezért nem hinném hogy le kellene vásárolnod. Szerintem várd meg hogy javítják vagy visszaadják az árát.

(#50032) LML válasza merqree (#50026) üzenetére


LML
tag

Ez viszonylag egyszerű. Megnézed a dobozon az alsó, és a felső ragasztószalagot. Ha különbözik, vagy látod hogy két/különböző réteg van felül/alul, akkor volt már kibontva.

(#50033) LML válasza Joshi (#50031) üzenetére


LML
tag

Hallottam ilyen csere utalványos mende-mondákat ismerősöktől, de ott alapvetően a központi márkaboltban vásárolt készülékről volt szó.

(#50034) dancsuri válasza szaszapi (#50028) üzenetére


dancsuri
veterán

Ez így nem igaz, nagyon sokat számít milyen SOC-al szerelt.
Nekem a KD-55XD7005 a mai napig kapja a KD-65XF7586-al együtt a frissítéseket.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#50035) szaszapi válasza dancsuri (#50034) üzenetére


szaszapi
őstag

Igazából ez mostanában 1-1,5 éve van android fronton, meghúzták mindenhol a vonalat. Kijön egy androidverzió, aztán pár biztonsági frissítés foltozás, és viszlát, ennyi volt! Rengeteg készüléken nem mennek appok, ez is vicc, amit művel pl az hbo go....
Az 5 éves tévémen sem ment már se netflix, se hasonló, de még most decemberben valami frissítés jött ki rá. Gondoltam váltok....új tv, erre tessék:

[link]

(#50036) Celtis válasza LML (#50033) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy Joshi írja. Vagy javítják - kizárólag gyári új alkatrész használatával - vagy ha ez nem lehetséges, akkor csereutalványt adnak. A csereutalvánnyal ahhoz a bolthoz kell fordulnod, ahol a készüléket vetted. Itt a fogyasztó választása szerint cserekészüléket vagy a vételárat kapja.

(#50037) busman


busman
addikt

Én nem tudom miért van de hetente egyszer nem lehet bekapcsolni.Csak az áramtalanítás segít.Friss rendszer,visszaállítás is megvolt.Megy is a háztól...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#50038) icemad válasza busman (#50037) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát sok sikert. Én 3 hónapja hirdetem a Sony xf8096-ot, a kutyának nem kell...

(#50039) Joshi válasza icemad (#50038) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ mennyiért hirdeted. ;]

(#50040) icemad válasza Joshi (#50039) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

400 euró.

(#50041) Joshi válasza icemad (#50040) üzenetére


Joshi
titán

És mekkora képátlójú a tévé?

(#50042) busman válasza icemad (#50038) üzenetére


busman
addikt

Nem hirdetem, vissza viszem.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#50043) Celtis válasza busman (#50042) üzenetére


Celtis
veterán

Tökéletesen igazad van!
Nálam is előfordul ez. Ha elér egy szintet elkezdem baszogatni az ügyfélszolgálatot.

(#50044) busman válasza Celtis (#50043) üzenetére


busman
addikt

Olyan helyen dolgozom, hogy megtehem. Sonyt többet nem.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#50045) Celtis válasza busman (#50044) üzenetére


Celtis
veterán

En a szarsumggal vagyok így. 9 hónap harc után vásárlolták vissza a foskazán tv-jüket. Ha te 14 napos elállással tudod visszaadni, az tiszta sor. Azért kösd az orrukra, hogy mi volt a baj.

(#50046) busman válasza Celtis (#50045) üzenetére


busman
addikt

Engem az Android bosszantott fel az apró,de nagyon idegesítő dolgaival. Pedig nagyon akartam,de Qled lesz belőle.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#50047) icemad válasza Joshi (#50041) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

55. De többet nem írok, mert hirdetni nem lehet. Remélem ez még nem az.

(#50048) icemad válasza busman (#50042) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, azt hittem eladod. Az más.

(#50049) salapp válasza busman (#50046) üzenetére


salapp
addikt

Bátyámnak 65q60 van, de a 2015-ös W809C konkrétan szétalázza, ha általános képminőségről, sötét részletek árnyalásáról, mozgásról, felskálázásról van szó. Állítólag a Q80/90 már sokkal jobb, de ugyanolyan tré a mozgás, és nem tudom, kevésbé ótvar-e a szerelési minőség. Akkor miért nem inkább egy Pana 55GZ950 oled? Megszabadulnál az androidtól és - ha elsőre jó panelt fogsz ki - pazar képet kapsz.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50050) busman válasza salapp (#50049) üzenetére


busman
addikt

Azért nem ,mert van egy keret aminél nem vagyok hajlandó többet kiadni egy tvre.Oled meg nem játszik,mert max 49" fér be.Ezt meg (49Q70) olyan áron kapom ,hogy kihagyhatatlan.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.