Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) daresz válasza Joshi (#9250) üzenetére


daresz
csendes tag

Kösz, épp ezt nézem ugy látom FULL HD
Délután lehet veszek egyet EURONOCS-ba

[ Szerkesztve ]

(#9252) jalicsbal


jalicsbal
tag

Sziasztok!

KDL-48W585B
USBről lejátszik mindenféle mkv-t csont nélkül? Van valakinek tapasztalata?
DTS hangsávot gondolom nem, mert nem látom a specifikációban :(

előre is köszi a válasz(okat)

(#9253) makhandi


makhandi
csendes tag

Sziasztok!

Végül úgy néz ki sikerült eldöntenem, hogy milyen TV-t vegyek. A Samsung UE40H6200 és a Sony KDL32W705 között vaciláltam, Sony tetszett de a Samsungnak nagyobb a mérete. Ezért úgy döntöttem inkább hozzáteszek egy kis pénzt és megveszem a Sony KDL42W705-t.
A kérdésem az lenne, hogy van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Van olyan dolog amit azért érdemes tudni erről a készülékről? Amihez használnám az PS, hd film (laptopról vagy teló), youtube, meg hát leginkább focimeccsek.
Előre is köszi a véleményeket és válaszokat!

(#9254) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Melyik televízió jobb\korszerűbb?
W650 42" vagy W605 40"? Illetve mennyi az utóbbi valós képfrissítése, ha jól tudom a W650-nek 50Hz.

(#9255) agabe válasza makhandi (#9253) üzenetére


agabe
addikt

Tesztek alapján játékra jobb a W705 -ös, mert az input lag csak 13,6ms szemben a samu 6200-as 30ms-os értékével, amúgy a kettő egy kategóriát képvisel, mindkettő VA paneles ami a jó fekete szintet, és a közepes betekintési szöget garantálja.
A tényleges használat során kapott képminőségről ha valakinek van összevetési alapja majd megírja, de elméletben nem lehet hatalmas a különbség.

(#9256) lexter00 válasza daresz (#9249) üzenetére


lexter00
őstag

Full HD.

[ Szerkesztve ]

(#9257) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Elore is sorry a pici offert de mar szetvet az ideg!

2 hete vasaroltam egy Samsung TV-t de egy hete ugy dontottem, hogy elallok a vasarlastol es megpotolok egy Sony-t! Ezt 5.-en jeleztem is a boltnak, (edigital) viszont sajnos meg odaig nem jutott el a dolog, hogy el is vigye a futar... :) Elvileg ma kellett volna jonnie, (Nyiregyhazarol inteztem kertek fenykepet a keszulekrol stb) de azt mondja a parom, hogy meg nem jottek erte.
Elvileg minden rendben van, az ugyintezo azt mondta eleg, hogy emailben jeleztem a dolgot innentol, hogy mikor viszik el mar lenyegtelen.

Erositsetek mar meg, hogy szabalyosan jartam el, es nem verhetnek at :)

Naluk egyebkent nincs a kiszemelt Sony, de ez nem is erdekel lehet megvarom a 2015-s modelleket.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9258) Joshi válasza Archttila (#9257) üzenetére


Joshi
titán

Mivel ez kimondottan Sony topik ezért ez tényleg off, inkább próbáld az általános LED TV topic-ban megkérdezni ott több embernek van Samu TV-je. :D

(#9259) Lecsovirsli


Lecsovirsli
csendes tag

Akkor most egy rendkívül bugyuta kérdés:
mégis hol tudom előcsalni a mozi, játék, stb. módokat?
A képbeállításoknál csupán csak a normál, élénk, egyéni variációkat dobja fel a tv
(w705B)

(#9260) agabe válasza Lecsovirsli (#9259) üzenetére


agabe
addikt

Menu legelso pontja amin all alapbol amikor megnyomod az options gombot: Jelenetvalasztas

[ Szerkesztve ]

(#9261) Lecsovirsli válasza agabe (#9260) üzenetére


Lecsovirsli
csendes tag

:W
Durván elrejtették :P

(#9262) mozesapo


mozesapo
tag

Sziasztok

Ti mivel tisztítjátok a tv-t?

(#9263) balint82


balint82
senior tag

Tavalyi W805-ös modellem van. Feliratos sorozatot néznék HDD-ről, de 2-3 másodperccel el van csúszva a feliratot. Létezik olyan funkció a TV-ben, hogy felirat késleltetés?
:R

Google Pixel 4a

(#9264) B-L-A-C-K válasza Archttila (#9257) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ha már jelezted hogy elállsz (és tudnak is róla), akkor már az ő felelősségük mikor viszik el.

[ Szerkesztve ]

(#9265) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Adott egy 50w829.

Egy hálózaton van a TV és a PC, de DLNA-t nem látja a tv. Korábban már látta, akkor más hibák jöttek elő, ezért statikus IP-t állítottam be. Ezután egy rövid ideig jó volt, azóta nem.

Mobilról a képernyőtükrözés sem megy, azt írja, hogy az eszköz nem áll készen vagy nem támogatja a dhcp-t. Előtte a "throw" kép és hang megosztás ment, most már az sem.

Mi lehet a hiba? :F

Szerk.: Ha rámegyek a media kiszolgálóra, akkor azt írja, hogy akkor használható, ha készülék csatlakoztatva van. De elvileg úgy van, mert a youtube meg működik a TV-ről.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9266) lexter00


lexter00
őstag

Elvileg van a tv-ben (KDL-40R450B) wifi direct,azt hol találom?

(#9267) nismoka válasza lexter00 (#9266) üzenetére


nismoka
addikt

R480 ban van, 450-ben nincsen.

(#9268) Malachi válasza mozesapo (#9262) üzenetére


Malachi
addikt

100 darabos alkoholos monitortisztító kendővel. zsírt lehozza, folt és csíkmentesen szárad.

(#9269) Peddy789


Peddy789
őstag

Ez a tv side view alkalmazás nemrossz, távirányító..
Am vettünk ma hirtelen felindulásból még 2 sony tvt, egy 32 w705b-t anyukámnak 106ért , meg egy 40w605 116ért etstvéreméknek a mediamarktban

az eladó gyözködött hogy a kép megosztás miylen faszán müködik, a saját trelójáról tényleg jóvolt, de az Sony volt..

(#9270) Eagl3 válasza Eagl3 (#9254) üzenetére


Eagl3
veterán

Senki többet? :)

(#9271) agabe válasza Eagl3 (#9270) üzenetére


agabe
addikt

W605 2014-es, 650-es meg 2013-as...kb hasonloak ahogy nezem.
605-nek is (meg a 7-es sorozatnak is) 50Hz-es a panelje.
Nem tudom melyik a jobb, hirtelen teszt olvasas alapjan hasonloak.

(#9272) Archttila válasza B-L-A-C-K (#9264) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azota mar kaptam egy igen reszletes kimerito valaszt koszonom! :)
Valoban minden az eloirtak szerint zajlott, inkabb arrol lehet szo, hogy a futarok tul vannak terhelve... Mar az automata mail amit az edigital kuld is erre figyelmeztet. (72 ora is eltelhet amig valaszolnak)
Gondolom a futar meg mivel visszaru, szarik bele. (alacsonyabb priorral kezelik)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9273) kruplishal


kruplishal
tag

(#9274) nismoka válasza kruplishal (#9273) üzenetére


nismoka
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#9275) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#9265) üzenetére


Seraph 16
őstag

Dhcp helyett hdcpt akartam írni.
Nem mellesleg a net megy a tv-n, de a router nem jelzi ki a listájában, hogy csatlakoztatva lenne.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9276) Joshi válasza kruplishal (#9273) üzenetére


Joshi
titán

Az 50w829-ben milyen panel van? IPS v VA?

(#9277) nismoka válasza Joshi (#9276) üzenetére


nismoka
addikt

VA

(#9278) agabe válasza kruplishal (#9273) üzenetére


agabe
addikt

Jo ar, de Euronics-ban is ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

(#9279) B-L-A-C-K válasza agabe (#9278) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ez a jóval sz@rabb 828-as...:/

;]

(#9280) Joshi válasza agabe (#9278) üzenetére


Joshi
titán

Szia. Légyszi segíts mert valamit nagyon nem értek. HDMI kábelen van csatlakoztatva a TV-ém (KD49X8505B) a PC-vel, de ha áttolom a képet a TV-re egyszerűen nem aktív az a lehetőség ahol a Játék üzemmódot tudnám kiválasztani. Lehet hogy a képen nem annyira látszik de a Képüzemmód Grafikán van és inaktív tehát nem változtatható. Persze így szinte semmi nem változtatható. :W

[ Szerkesztve ]

(#9281) agabe válasza B-L-A-C-K (#9279) üzenetére


agabe
addikt

Ne keverd ossze azokat akik nem olvassak el a bevezetot ;]

(#9280) Joshi:
Nem szoktam jatszani, igy meg ki sem probaltam a game modot. Az options / jelenetvalasztas is gondolom szurke, mert ott lehetne valasztani meg, de majd a tobbiek megmondjak mi a helyzet ;)

[ Szerkesztve ]

(#9282) nismoka válasza Joshi (#9280) üzenetére


nismoka
addikt

Options gomb / jelenet választás / játék
Leírtam(tuk) már ezerszer. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9283) Joshi válasza agabe (#9281) üzenetére


Joshi
titán

Most nem azért mondom de mindenki fikázza az LG cuccokat, de hogy ez a Sony menü mennyire gáz kategória az valami förtelem. :W Annyira logikátlan és gagyi hogy elmondani nem tudom. :O
Már az felbosszant hogy a navigációs nyilak alatt vannak a Home és egyéb gombok amiket akaratlanul is megnyomok mintha a nyilakat nyomnám. :W

(#9282) nismoka Jelenetválasztás? Mi van? :Y Szerinted ez logikus? Vagy csak a fordító volt belőve? Basszus de gáz. :O

[ Szerkesztve ]

(#9284) Janaboy válasza agabe (#9278) üzenetére


Janaboy
veterán

Haat nemtom, ez a kinai "Son" masolat..ennyiert.. :Y :DD

Janaboy

(#9285) Janaboy válasza Joshi (#9283) üzenetére


Janaboy
veterán

A home gomb helye valoban nem tul atgondolt..

Janaboy

(#9286) nismoka válasza Joshi (#9283) üzenetére


nismoka
addikt

Vidd vissza, vegyél LG-t. Öröm, bódogság.... :W
User errorról nem a sony tehet...
Igen nagyon is logikus, itt jelenet választás van és azon belül a képmódok, hogy sok variáció és lehetőség legyen, Hogy kellene hívni? Hiába a sony nem az "eccerüek"tévéje.

[ Szerkesztve ]

(#9287) Joshi válasza nismoka (#9286) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem user error ember hanem logikátlan idióta menü. Nagyon sok kütyüvel volt dolgom de még soha ilyen mértékű kezelhetetlenséget nem tapasztaltam sehol.
Még1x megkérdezem hogy szerinted a Jelenetválasztás mit jelent? :F

Na azért ne becézgessük egymást mert abból nem jössz ki jól. :( Szerintem felejtsük el egymást oké! :(((

[ Szerkesztve ]

(#9288) nismoka válasza Joshi (#9287) üzenetére


nismoka
addikt

Mégis vannak akik értelmezni tudják. Mit jelent a jelenet? Scene esetleg?
Hmm, csak segíteni próbálok, de mikor valaki nem boldogul valamivel mert még nem ismeri kellőképpen és nem fordít kis időt a megértésére, ezért rögtön fikázza, az nekem magas. Sok a lehetőség ezért kell a kicsit komplikáltabb menü.

[ Szerkesztve ]

(#9289) Joshi válasza nismoka (#9288) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként ez a legtöbb esetben Képüzemmód már nagyon régóta. Jelenetválasztás az tudod mi? Pl egy filmnél kiválasztasz egy adott jelenetet mert tetszett és ismét megnéznéd. De hagyjuk nem érdekel főleg te nem érdekelsz meg a stílusod.

ui.: ja meg attól logikus értelmezhető egy menü hogy egy másik platform után is megtalálok mindent. Eddig csak a Sony menüje volt furcsa de inkább csak a fordításokkal van némi gond ahogy látom. Na mind1 az a lényeg hogy ne kóstolgass ha megkérhetlek mert egyáltalán nem szolgáltam rá. Sajnos minden topikban van egy nagy tudású surmó ezt már megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#9290) B-L-A-C-K válasza Joshi (#9287) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ez user error, egy új ismeretlen TV-t meg kell ismerni, nem egyből óbégatni ha nem megy valami. Érdekes nekem ezelőtt sose volt Sony TV-m, de mindent megértettem rajta hamar...

(#9291) nismoka válasza Joshi (#9289) üzenetére


nismoka
addikt

Fényképezőgéped van? Ott is van Scene (jelenet választás) pld tájkép, portré stb. Ez kb ugyan az. De jobban hangzana a kép üzemmód amin belül még vannak képmódok is?
Legyek surmó, szerintem sokaknak akiknek itt már segítettem nem ez a véleményük de ha igen, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#9292) amadeus11 válasza Joshi (#9289) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nekem is fura volt a táv Samsungok után . Két hónap kell mire megszokod és nem nyomsz mellé. Engem inkább az zavar , hogy bekapcsolás után fél percig nem reagál a TV . Nagyon gáz .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#9293) B-L-A-C-K válasza amadeus11 (#9292) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt a fél perces nagyon gáz témát olvashattad sok helyen mielőtt megvetted, szóval nem hiszem váratlanul ért. Amúgy valóban kicsit zavaró, na de kérem ~20 másodperc nem annyira eget rengető várakozás szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#9294) Joshi válasza nismoka (#9291) üzenetére


Joshi
titán

Nem azért vagy surmó mert sokaknak segítesz hanem az ilyen megnyilvánulásaidért: "Hiába a sony nem az "eccerüek"tévéje."

De hogy egy kis on is legyen és becsméreljem a Sony csodálatos szoftverét/menüjét. Ha odaültetsz egy embert a TV elé aki még ilyet nem látott és a kezébe nyomod a távot, majd azt mondod neki hogy látod ezeket a hangyákat? Na állítsd be a csatornákat. Szerinted mennyi időbe fog telni neki?

(#9295) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#9293) üzenetére


Janaboy
veterán

Amugy meg a csatorna valtas fel/le es a hangero modositas olyankor is megy..

Janaboy

(#9296) amadeus11 válasza B-L-A-C-K (#9293) üzenetére


amadeus11
senior tag

Úgy néz ki ebbe bele kell törődni , mert szoftveresen nem tudják javítani . Volt már millió egy frissítés és semmi . Csak fura mert azelőtt Samu C650 -em volt és annál semmi ilyen nem volt . Bekapcsolás után azonnal használható volt a menü , stb .

There is a star

(#9297) nismoka válasza Joshi (#9294) üzenetére


nismoka
addikt

Ok igazad van, kicsit túl reagáltam de nem kell magadra venni amúgy sem szoktam ilyet, csak feldűhitett a fikázásod és az LG emlegetése ;) Elnézésed kérem, komolyan!
Attól függ mennyi csatorna van, ha sok akkor sok idő. ;] Amúgy egy átlag usernek mindegy melyik tv ha nem ismeri, egy samsung is okozhat fejtörést, de lehet az LG gondolat olvasó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9298) B-L-A-C-K válasza amadeus11 (#9296) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már elmondtam 50x tökéletes TV sajnos 2014-ben sincs még, ennek is vannak hibái (az említett hiba, illetve a lassú smart rész), de a képe kategórián belül az egyik legjobb ha nem a legjobb... Egy TV vásárlás esetén meg az elsődleges szempont a képminőség, vagyis legalábbis nekem az, a többi már annyira nem érdekel.

(#9299) Joshi válasza nismoka (#9297) üzenetére


Joshi
titán

Ok semmi gond, az LG meg azért volt mert azzal volt tapasztalatom. Egyébként még mindig furcsának találom hogy a menüt te teljesen logikusnak találod. :F Egy csatornakeresésnek az ember arcába kellene lennie nem egy eldugott Beállítás fülön fent a jobb felső sarokban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9300) nismoka válasza Joshi (#9299) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, te az LG-t szoktad meg azért tünik logikusabbnak, nekem meg pont az logikátlan. Amúgy is japán fan vagyok tehát nekem az a természetes. :) De azért lássuk be letettek már sokmindent az asztalra, más a gondolkozásuk is mint a koreaiaknak. A csatorna keresést ritkán használják, minek kellene azt jobban kiemelni. Szerintem, beállítások / digitális beállítások / digitális hangolás, egyáltalán nincsen eldugva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.