Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Felraktam a NAS-re a MiniDLNA-t gondoltam jobb lesz mint a gyári és ezzel a problémával szembesültem. Most ez a TV hibája vagy a MiniDLNA-é? Állítólag a TV hibája. A TV KD49X8505B.

[ Szerkesztve ]

(#9452) nismoka válasza Joshi (#9451) üzenetére


nismoka
addikt

Nevezd át az mkv-t mts-é hátha! ;)

[File support list]

[ Szerkesztve ]

(#9453) Janaboy válasza Joshi (#9451) üzenetére


Janaboy
veterán

De most a kép alapján az a hiba, hgoy az m2tst nem játszva vagy az, hogy a mappát nem indítja? Mert a mappát nem tudja indítani..

Janaboy

(#9454) Joshi válasza Janaboy (#9453) üzenetére


Joshi
titán

Játssza mindkét fájlt, de az mkv-t csak max 4 mappa mélységig ha még egy mappával mélyebben van akkor már nem. Az m2ts-nél viszont mind1.

(#9455) agabe válasza n000rbi (#9443) üzenetére


agabe
addikt

Az jo, ha az elado erre hajlando, mert igy joval kisebb a riziko, de nem is tudok olyan helyrol ahol ezt megcsinaljak...hol veszed? Csak azert, mert ha esetleg masnak is van hasonlo igenye akkor lenne egy tudott hely ahova erdemes fordulni ;)

(#9449) matyee:
Amit B-L-A-C-K javasol szerintem is megfontolando...igaz 60" meg nagyobb, es nincs tul nagy (ha van ra hely), de W8-as sorozat magasabb kategoria, 3D is megvan benne (ugy veszem ki erdekel valamennyire az is), jobb minoseg kevesebb varhato kephiba (fokent homogenitas).
Mondom ezt ugy, hogy rokonoknal levo 60W605-ot nagy orommel hasznaljak egy regi 42-es helyett es nem zavar ott senkit az ami nekem nem volt eleg jo, szoval tenyleg egyedi igenyek vannak, es (sajnos) boven rosszabbak is vannak foleg nagyobb meretekben.

[ Szerkesztve ]

(#9456) n000rbi válasza agabe (#9455) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ismerősöm, ezért hajlandó így megoldani.
Egyébként felvettem nálam hogy néz ki. Fos minőség, de 0:24-től látni a lényeget (0:34-nél a házfalon is eléggé kijön)

http://youtu.be/ORQjsZQ07dA

Ne mondjátok, hogy ez így oké...

(#9457) nismoka válasza agabe (#9455) üzenetére


nismoka
addikt

Persze majd végig bontogat számtalan TV-t és hasonlítgatja... Vicc!

(#9458) n000rbi válasza nismoka (#9457) üzenetére


n000rbi
senior tag

Inkább az a vicc, ami manapság ledtv fronton van...

(#9459) nismoka válasza n000rbi (#9458) üzenetére


nismoka
addikt

Sajnos ez a tech ilyen, majd az OLED, talán....

(#9460) Janaboy válasza n000rbi (#9458) üzenetére


Janaboy
veterán

Olcsó technológia, ezen tudják a nagy pénzt lehúzni :(

Janaboy

(#9461) agabe válasza n000rbi (#9456) üzenetére


agabe
addikt

Ez tenyleg gaz meg igy is, eloben meg zavarobb lehetett.

(#9459) nismoka:
Az meg beeg (es talan sosem tudjak megoldani, hogy ne tegye)...ott vagyunk ahol a plazmanal. persze mas gondok is lehetnek, es lesznek olyanok amik palzmanal vannak olednel nem lesznek, de ha valaki sok tv-t nez akkor a logokra kell vigyazni, vagy szelesvasznu filmet akkor az also-felso savra, es folyamatosan futtatni kell beges elleni vedelmet ami gaz.

[ Szerkesztve ]

(#9462) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#9456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én bajba vagyok egy kicsit, mert nem tudom mire kell figyelni...:)

Amúgy megcsinálhatom én a TV-men ezt, ha elmondod honnan szedjem le ezt a videót...

[ Szerkesztve ]

(#9463) nismoka válasza B-L-A-C-K (#9462) üzenetére


nismoka
addikt

Ez PS4 játék, Drive Club :)

(#9464) B-L-A-C-K válasza nismoka (#9463) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor nem nézem meg...:D

(#9465) agabe válasza B-L-A-C-K (#9462) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem az egy jatekbol volt (szerk: mar beirta :D) de ha akarod futtasd ezt youtube appon keresztul. Ha vannak sotetebb-vilagosabb foltok amik statikusan ott vannak akkor az a dse.
Ha eddig nem vettel eszre ilyesmit a tv-den eddigi hasznalat soran akkor folosleges futtatni, mert ha van is hiba nem erdemes tudni ha nem veheto eszre altalanos hasznalat kozben.

[ Szerkesztve ]

(#9466) nismoka válasza agabe (#9465) üzenetére


nismoka
addikt

DSE nekem is van de ha nem figyelem nem látom. :D Meg is jött a kedvem Drive Clubozni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#9467) B-L-A-C-K válasza agabe (#9465) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lejátszottam rajta, és egy kicsi tényleg van, de ezt sose vettem észre, azaz feltűnt volna ha zavaró.

(#9468) agabe válasza B-L-A-C-K (#9467) üzenetére


agabe
addikt

No emiatt nem kell vele foglalkozni.
Arra jo max, hogy ha nagyon eros a jelenseg akkor ez a teszt egybol kihozza, de normal esetekeben hagyni kell a fenebe (ahogy a pixelhiba keresest sem vegzem mar el csak ha latom normal tavolbol akkor foglalkoznek vele, de ez is egyeni igeny fuggo).
Miutan hibatlan nincs, ezert csak azt kell kiszurni ami zavaroan gaz. Minden mas ami egyeni tolerancian belul van az jo.

60W605-ben pl. (korabban irtam) nem volt DSE egyaltalan, de banding, es clouding tobb volt mint amit elbirtam. Erzekeny vagyok ra sajnos, pedig 60"- al jol ellettem volna a nappaliban.
Kezdem szokni az50W828 kepi jellemzoit, igy az is lehet, hogy majd a 6-7eves plazmat levaltom vele kesobb, de semmi sem bizos meg. A regi plazmanak (a gyengebb feketeszint mellett, mert abban az pl. rosszabb) meg mindig jobbnak tunik osszessegeben a kepi vilaga.

[ Szerkesztve ]

(#9469) Dog 11 válasza Dog 11 (#9080) üzenetére


Dog 11
tag

Jó tudni! KDL-40W605 készülékre vonatkozóan a legilletékesebb helyről kapott mai válasz :"A DVB-C kábeles műsorszórás esetében a csatornák hangolása kizárólag automatikusan történik , a csatornák kézi hangolása nem lehetséges......". "A kézi hangolás csak DVB-T és DVB-S ,tehát földfelszíni és szatelítes műsorszórás esetében lehetséges ,mivel ezek hangolása teljesen egyedi és nem szolgáltató függő ". A Digi Kábeles hálózatán a "Digitális kézi hangolás" a menüben , nem aktív !

(#9470) matyee válasza agabe (#9455) üzenetére


matyee
őstag

Szia!
Köszi a tanácsadokat, megfontolom, amit javasoltok. Igazából a 60 és az 55-ös között nekem jelentős méretbeli különbség van, és mivel 4-4,5m-re ülök a tv-től, szerettem volna kimaxolni a dolgot. Sajnos a lakás elrendezésre nem teszi lehetőve a projektort (tetőtér, ferde fal stb). Jól érzed a 3D kicsit mozgat, de bevallom ez is a tegnapi tesztek alapján jött elő, leültem egy LG 3D tv elé az üzletben (vmi polarizált 3d volt?), de valami eszméletlen jó volt a demó. Tényleg kiröpködtek a tv-ből a meteorok :) Árban biztosan nem megyek feljebb, ez a 60vs55 ill. 3D igen/nem dillemát kell feloldanom. Az azért látszik, hogy SONY lesz, lehet ma még egy kör élő tesztelést csinálok valami üzletben :) Jelzek ha beszereztem mindenképpen!
köszönöm!

(#9471) Malachi


Malachi
addikt

nálam ilyen: LINK

nem tudom, szerintem kicsit sötét a kép, nem látok igazán semmit rajta. :F

(#9472) agabe válasza matyee (#9470) üzenetére


agabe
addikt

Lg-ben passziv 3D van polarizacios technoligiaval valoban, de sajna felezi a sorok szamat felbontasban, igaz ez bizonyos tavolsagrol mar nem veheto eszre,
Van akinek az tetszik jobban, van akinek az aktiv shutter, szoval a legbiztosabb, ha egy sony-t is megnezel 3D-s bemutatoval.
Igen 60" is lathatoan nagyobb mint 55" (az 50 es 60 kozotti kulonbseg mar "brutal")
Nehez, de neked kell dontened.
Vigyel olyan tesztvideot (akar amit linkeltem) pendrive-on amit keresre biztos beraknak, es lathatod mennyire zavaro (vagy sem) neked az adott tipuson talalhato kephiba. Cloudinghoz sotet hely kellene, azt nem nagyon fogod tudni ellenorizni szinte sehol, es ha nem zavar amit latsz akkor veheted a 60-as W605-ost is, de valahogy a felhosodest is meg kellene tudnod nezni hozza.

(#9471) Malachi:
Az boven jo. Ha jelentos gond lenne akkor nagyon latszana, es dse mellett banding sem fedezheto fel a video alapjan, szoval neked nem kell tobbet foglalkoznod vele.

[ Szerkesztve ]

(#9473) Janaboy válasza agabe (#9472) üzenetére


Janaboy
veterán

Amúgy nem a vita kedvéért, de full hd 3d tartalmak szinte alig érhetőek el..többnyire half sbs/ou van, így szinte tök mind1..
Amúgy a gyári 3d blurayek azok full hd 3d-k?

Janaboy

(#9474) matyee válasza agabe (#9472) üzenetére


matyee
őstag

Szia,
köszi, jó ötlet viszek pendrive-on videókat. Esetleg input lagra is van valamilyen teszt videó? Az is szempont lehet a döntésben.
kösz!

(#9475) agabe válasza matyee (#9474) üzenetére


agabe
addikt

Arra nincs, mert az merni kellene pc-n, es kijelzon egyszerre...videoval azt nem tudod megnezni, de tesztekben le van irva jo par tv input lagja (W8-as sorozat 22-23ms)...kiveve a 60W605-ot, mert arrol nem emlekszem, hogy olvastam volna.
A videok direkt tesztvideok legyenek, mert jo kepeket tartalmazokat ok is tudnak mutatni ;)

[ Szerkesztve ]

(#9476) Janaboy válasza agabe (#9475) üzenetére


Janaboy
veterán

Itt ezt találtam:
Input lag - Cinema Mode 55 ms
Display lag - Game mode 22 ms

[link]

Janaboy

(#9477) agabe válasza Janaboy (#9476) üzenetére


agabe
addikt

Akkor input lagban ugyanolyan jo a 60W605 mint a W8-asok.

Clouding-ra ennek a videonak a 0:50-1:00-ig tarto resze pl. jo...de csak keves kulteri feny kellene hozza ugy lathato igazan.
Jo mas fekete kep is amin van egy keves vilagos resz, de most olyat nem talaltam...de van egy kep ami kivalo:
itt
Amikor nem tokeletes az eredmeny akkor pl. igy nez ki a panel sotetben (de van meg rosszabb is sajna sokkal) amikor meg jo akkor igy .

[ Szerkesztve ]

(#9478) agabe


agabe
addikt

Ilyen meg amikor tok gaz clouding, bleeding szempotnbol:
[link]
Ehhez kepest meg az elozo nem tokeletes is boven jo ;)

[ Szerkesztve ]

(#9479) lexter00 válasza matyee (#9474) üzenetére


lexter00
őstag

Szerinted kifogják neked bontogatni a dobozból a tv-ket hogy te végigpróbálgasd a videókat?Szerintem nem.

(#9480) agabe válasza lexter00 (#9479) üzenetére


agabe
addikt

A szeriara is jellemzo bizonyos szintig amit a kiallitott darabon is lehet latni, nem kell kibontatni sok darabot...persze egyet (amit megvasarolna) azert le lehet ellenorizni talan. Regebben ezzel nem volt problema, igaz olyankor erdemes menni amikor nincs tomeg, es csak azt lehet kiprobalni ami megall talpszereles nelkul is, es be is lehet dugni a halozatba...a W828-as nem ilyen mondjuk, de a kiallitott darab eredmenye is mutat valamit.

(#9481) matyee válasza lexter00 (#9479) üzenetére


matyee
őstag

Szia!
Köszönöm az elmés tanácsod, de ha értő olvasás menne, akkor nem arról beszélünk, hogy kibontogatom a tv-ket, hogy megnézzem melyik adott készüléknél hogy futnak a tesztek. Hanem típusokat szeretnék összehasonlítani. És bármennyire is meglepő, elég sok kiállított készülék van boltokban, ahol 300k elköltése előbb megengedik egy usb-s videó lejátszását. Ezúton is kösz az építő hozzászólásod.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#9482) lexter00 válasza agabe (#9480) üzenetére


lexter00
őstag

Ez az túl macerás lenne és háát nem mindegyik eladó tolerálja ezt.

matyee:
A MM-ben ahol vettem a tv-t pont előttem akart kipróbálni egy vevő egy tv-t a saját pendrive-val és nem engedte neki a Sony 4k :DDD pólós pasi mondván hogy ezt nem szabad ott a demo videó meg a digitális adás döntsön azok által.

[ Szerkesztve ]

(#9483) baphomet válasza agabe (#9472) üzenetére


baphomet
senior tag

"Lg-ben passziv 3D van polarizacios technoligiaval valoban, de sajna felezi a sorok szamat felbontasban, igaz ez bizonyos tavolsagrol mar nem veheto eszre,"

Erre szinte soha nem vágják rá a passzív 3d hívei, hogy, de cserébe viszont megmarad a valós 24p lejátszás, míg aktív 3d-nél 3:2 pulldown-t kapunk, kivéve, ha 144Hz-es a panel, ha van olyan egyáltalán.

Ugyanakkor pont az 55W8-ról olvastam, több tesztben is, hogy a látottak alapján valószínűleg felezi a felbontást 3d-ben, hasonlóan a passzívhoz. Ugyanez igaz a pl. a Pana AS640E szériára is.

(#9484) matyee válasza lexter00 (#9482) üzenetére


matyee
őstag

Amikor én feltettem a kérdéseimet a "szakértőknek" azt mondták hozzak konzolt. Ez alapján egy usb már nem akadály :)

(#9485) agabe válasza lexter00 (#9482) üzenetére


agabe
addikt

Eleg fura hozzaallas, de olyankor siman mondani kell, hogy rendben megyek a samsunghoz mert ott lehet, es anelkul nem veszek semmit amig meg nem neztem.
En tobb MM-ben voltam, es kettoben is barmit lehetett csinalni a kiallitott keszulekkel...netet is osztottam telorol megneztuk az egyik bongeszojet (philips) aminek az iranyitoja aljan billenytuzet van, szoval eleg szivelyesek az eladok tapasztalatom szerint foleg a nagyobb aruhazakban. Abbol van jutalekuk ha eladnak, szoval erdekuk.
Lehet az is,hogy nem akkor erdemes menni amikor 10-en allnak sorba minden eladohoz. Az a jo ha odajonnek mit segithetnek ;)

(#9486) viharkabat válasza matyee (#9484) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ez fura, én simán betehettem pendrive-ot vagy DVD-t, ahol volt a közelben lejátszó. MM-ben is, meg máshol is.

(#9487) Joshi válasza Joshi (#9451) üzenetére


Joshi
titán

Aki használ DLNA hálózatot az kipróbálhatná azt hogy mondjuk egy MKV filmet berak 6 mappába hogy viszi neki a cilmet a TV vagy sem. Köszi.

(#9488) Tegla80 válasza Joshi (#9487) üzenetére


Tegla80
addikt

Csak kerdezem,mert kiprobalni biztos nem fogom.....(nem tudom)
Ez tenyleg annyira lenyeges dolog,h a mappa mappajaban talalhato almappaban levo akarmit is elerd?? :Y
Ez egy tv ami sok mindent tud,de azert nem pc szinten...... :U
Ha idaig eljutsz fejben akkor nincs gond,ha nem akkor sosem leszel elegedett.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#9489) Callisto válasza Janaboy (#9473) üzenetére


Callisto
őstag

Többnyire igen.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9490) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. 170-180k-s maximális áron 42"-os méretben 3D-s támogatással mennyire ajánlott az alábbi 2 tévé valamelyike?

KDL-42W805 vagy KDL-42W815 -ről mi a véleményetek?

Legfőképp filmek és sorozatok lennének nézve többségében illetve TV-adás is.
Akihez viszonyítani kellene az az LG 42LB671V-s típus, mert ha ezek nem ajánlottak akkor az LG-t fogom megvenni.

Az általam írt 2 típust megnéztem a győri Sony Centerben, eléggé jó a design + képminőség is, viszont nem tudom a másik TV-hez képest a plusz +30k-s felárat?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9491) baphomet válasza stigma (#9490) üzenetére


baphomet
senior tag

Én egy 42LB650V-hez tudom hasonlítani, azt küldtem vissza két hét használat után, mielőtt megvettem volna végül egy Sony 42W829B-t. Valószínűleg egyébként kifogtam az LG-ből egy nagyon rossz, míg a Sonyból egy nagyon jó panellel szerelt példányt, már ami a bevilágítás minőségét, homogenitását illeti.
Az LG-nak nagyon felhős volt a képe, és kép szélein több helyen is durva bevilágítás (bleeding) volt. Ez utóbbi, ahogy olvastam az LG topikban elég gyakori, valószínűleg az összeszerelés (nem létező) minősége befolyásolja. Ajánlanak ott mindenféle praktikát: húzd meg / lazítsd meg hátul a csavarokat, mozgasd meg picit a panelt, ékeld ki, áldozz kecskét a sátánnak ...
Ezzel szemben a Sony-nak nagyon szép homogén képe van, nem tapasztaltam semmilyen zavaró felhősödést, DSE-t. Az edge ledes háttérvilágítás miatt kép szélei fényesebbek, míg a direkt ledes LG-n ez pont fordítva van.
A W8-as Sony-k VA panelt, míg a LG-k IPS-t használnak, mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya, azt neked kell eldönteni melyik felel meg jobban az igényeidnek.

Mozgásjavításban viszont az LG mérföldekkel jobb, ha nem bánod, vagy éppen szereted is a szappanopera effektust. De, még ha a kép interpolációt nem is használod, csak BFI-t (LG-kben ez a de-blur -elmosódás javítás opció) az is jobban van implementálva, mint az 50" alatti W8-as Sony-kban. Mert Motionflow 200 meg 400 ide vagy oda, ha nem kamu az egész, én akkor sem látom semmi hatását, nem paraméterezhető, nincs is ilyen menüpont. 50" és afölött már igen, ott pariba is kerül ebből a szempontból a W8-as széria az LB600-zal, de, ahogy látom az kívül esik az anyagi kereteden.

A 3D nagyjából egál, egy picit az LG felé billenve képminőség tekintetében a mérleg nyelve, valószínűleg a passzív váltottsoros megoldás jobban működik IPS panelen.

A Smart részről és a beépített médialejátszóról nincs véleményem, nem használom, és egyébként is, rá kell kötni a PC-t, attól jobb és smartabb sose lesz egy TV. :)

(#9492) stigma válasza baphomet (#9491) üzenetére


stigma
addikt

:R
Sajnos a 42W829-es mérföldkővel több azon keretnél amit rá szeretnék költeni, de köszönöm szépen hogy ilyen részletesen leírtad.
Sony ,,életérzés" megvan otthon, ahol egy régebbi Sony 32EX520-as tévét használok előszeretettel.

Szép estét!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9493) B-L-A-C-K válasza stigma (#9490) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ajánlott darab, kategórián belül az egyik legszebb képük van, persze ezek sem tökéletesek mert a smart részük nem a leggyorsabb, illetve bekapcsolás után van egy 15-30 másodperces időintervallum, míg a készülék teljesen feléled, és csak utána lesz kezelhető, de ezekkel együtt lehet élni. Akcióban ~170 ezerért is megkaphatod már akár, szóval érdemes kivárni mert elég gyakran szoktak lenni,és lecsapni rá...;)

[ Szerkesztve ]

(#9494) baphomet válasza baphomet (#9491) üzenetére


baphomet
senior tag

Hopp, egyvalami még kimaradt: a Sony Reality Creation-nek nevezett felbontás és képminőség javító voodoo-elektronikája, az egy nagyon jó valami, az analóg, az SD és még a gyengébb minőségű 720p-s hd anyagokkal is képes csodát művelni. Nyilván azért szarból az sem tud várat építeni, akad azért néhány olyan gyatra sd tv adás is, amin már ez sem segít.

(#9495) baphomet válasza stigma (#9492) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem sok különbség van a 805, 815 és a 829 között, a leírtak szerintem nagyjából igazak lehetnek azokra is.

(#9496) stigma válasza B-L-A-C-K (#9493) üzenetére


stigma
addikt

Alszom rá egyet , holnap eldöntöm majd.

Bajom az hogy nem egymás mellett volt a 2 TV amiket akartam hasonlítani illetve CRT-ről váltok LED-re így nekem szinten minden szépnek mondható képügyileg, szint a felérat nem tudom megéri vagy sem (+30k)

Meglátjuk hogy kelek fel holnap :DDD

Köszi a segítséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9497) baphomet válasza B-L-A-C-K (#9493) üzenetére


baphomet
senior tag

Ez igaz, az elmúlt 2-3 hétben már többször is le volt akciózva 170-180 ezerre. Hátha még....

[ Szerkesztve ]

(#9498) ZetooR válasza Joshi (#9487) üzenetére


ZetooR
csendes tag

Kipróbáltam 7. szintre vittem le és viszi a filmet. /Zyxzel NSA350V2 miniDLNA/

(#9499) Janaboy válasza Joshi (#9487) üzenetére


Janaboy
veterán

7 mappa szinten lévő mkv-t játszotta nekem! De amúgy alapból 3 mappa szinten vannak a filmjeim..és még ez is ok :) Ezt arra írom, hogy miért kell 6 mappa mélység? :)

Janaboy

(#9500) Joshi válasza Janaboy (#9499) üzenetére


Joshi
titán

Csak szerettem volna tudni hogy miért van ez. Itt azt mondják hogy a Nas miatt ott meg hogy a TV miatt. Na mind1 tényleg nem olyan fontos. Azért köszi mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.