Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) lexter00 válasza B-L-A-C-K (#11977) üzenetére


lexter00
őstag

Nagyon-nagyon jó lett gratulálok :)

(#12002) Geripapa válasza dh66e (#12000) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Én is ott szeretném használni. Akkor hogy kell feltenni? Vagy nem kell csak elég a hálózatra egy szerver és megjelenik ugyan úgy mint a dlna?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#12003) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok! Tanács kellene tv vásárlás ügyben. 55 colos tv-ben gondolkozok,de nem nagyon tudom eldönteni melyik lenne a legjobb választás. Kinéztem magamnak a Sony Bravia KDL-55W955B-t,de erről azt írjátok hogy nem a legjobb. Ezt most annyiért kapni,amit maximum kifizetnék egy másik tv-ér,és számomra szimpatikus a triluminos technika....szeretem a szép élénk színeket,persze ha nem megy túlzásba.
Nem kell a 3D,és nem érdekel a médialejátszás funkció,csak a képminőség,és hogy szép legyen a tv.
Az 55w 829-en gondolkodtam még,de nem tudom képminőségben mekkora különbség lehet a kettő között.
Melyikben milyen panel van,és melyik a jobb?
Az 50W 829,és 55W 829 között csak a méretben van különbség? Esetleg még az is jó lenne méretben,de jobb lenne a nagyobb. Esetleg Samsungban valami eben az árban? LG nem szimpi.
Most egy Samsungom van a D7000-es sorozatból,és 40 colos. Ez ha nagyobb lenne akkor nem cserélném le,mert elégedett vagyok vele,habár a fekete szín nem tökéletes rajta.....de ez csak néha tűnik fel.
Tud valaki okos tanácsokat/infókat adni?
Bocs hogy sokat írtam.

(#12004) dh66e válasza Geripapa (#12002) üzenetére


dh66e
veterán

Letöltöd a PMS-t Pc-re belépsz és engedélyezed a DLNA-t ( lehet gyárilag engedélyezve van nem emlékszem) a beállításokban.Innentől már látja is a tv.

[ Szerkesztve ]

(#12005) Janaboy válasza Paoloo (#12003) üzenetére


Janaboy
veterán

Én a Trilumios technikát nem ismerem annyira, és itt a fórumon is tudtommal csak kevesen!
Az 50 vs 55w829 az lényegében ugyanaz, csak méretbeli különbség és mind2 ajánlott darab! Az 55w-nél még annyit érdemes tudni, hogy fali konzolhoz a kialakítása a szabványos VESA, még az 50-esnél ehhez konzol kell!
Ha nem kell 3d, akkor a w705b széria lényegében ugyanaz 3d nélkül, más kérdés, hogy a 829-es az elterjedtebb és azokat akciózzák jobban!

Janaboy

(#12006) Seraph 16 válasza dh66e (#12004) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ezt a PMS-t nem ismerte, úgyh rákerestem [link] :DDD

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#12007) Janaboy válasza Seraph 16 (#12006) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez csak simán annyit jelent, hogy nyűgös és hisztis leszel, mire beállítod a progit :D

Janaboy

(#12008) nismoka válasza Paoloo (#12003) üzenetére


nismoka
addikt

A W955 nek nagyon szép élénk szinei vannak a triluminos miatt, viszont IPS paneles ami sajnos a feketére nincsen jó hatással. A W829 VA paneles sokkal jobb feketével és kontrasztal, ha számit a fekete akkor ez jobb vétel.

(#12009) Paoloo


Paoloo
tag

Köszönöm a hasznos infókat! :R

(#12010) Paoloo válasza nismoka (#12008) üzenetére


Paoloo
tag

Azért a W829-en szépek a színek,igaz?
Nem egyszerű eldönteni hogy ragyogó színek(W955),vagy jobb fekete(W829)....
Ebben az árkategóriában létezik egyáltalán jobb tv?

(#12011) dh66e válasza Seraph 16 (#12006) üzenetére


dh66e
veterán

Azt a pihent fomádat..... :O

(#12012) B-L-A-C-K válasza Paoloo (#12010) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt a képet egy iPhone 6-tal készítettem tegnap, a képben semmi szerkesztés nincs, szerintem nem rosszak azok a színek még így képről sem...(55W829B).

(#12005) Janaboy:

Nem okoskodni akarlak csak kijavítalak mert lehet félre értik...:)

Az 55w-nél még annyit érdemes tudni, hogy fali konzolhoz a kialakítása a szabványos VESA, még az 50-esnél ehhez konzol adapter kell!

Vagyis a lényeg az a 2 henger alakú csavar, amit az 55-s szériához adnak, az alatta lévőkhöz meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#12013) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#12012) üzenetére


Janaboy
veterán

Valoban elirtam! Koszi a helyreigazitast!

Amugy ez a csavar olyan gyengenek tunik..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#12014) Paoloo válasza B-L-A-C-K (#12012) üzenetére


Paoloo
tag

Szép,és nagyon jó lett a fal is(már láttam),gratulálok hozzá!

(#12015) B-L-A-C-K válasza Paoloo (#12014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja nem azért mutattam hogy megint a fallal gyertek, de azért köszi. Csak a színeket a TV-n akartam mutatni...:) Én még tavaly nyáron vettem, de nagyon szeretjük, vannak persze ennek is hibái, mint az összefoglaló hozzászólásban látod, de ezekkel együtt lehet élni, cserébe a kép kárpótol mindent (nálam). Egyedül a mérettel van bajom, jövő év vége fele már biztos váltok 65-re, bár így hogy a falra felkerül nagyobbnak tűnik...

(#12016) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#12013) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csavarokat én is érdekesnek találtam, alig megy bele a hátlapba mind a 4 ponton. Mondjuk a TV maga nem egy olyan nehéz darab, szóval gondolom voltak ezek tesztelve azért...

Most nézem bele szerkeszthettem volna az előzőbe ezt, na már mind1...

[ Szerkesztve ]

(#12017) Paoloo válasza B-L-A-C-K (#12015) üzenetére


Paoloo
tag

Milyen messziről nézed,hogy kevesled a méretét? Bocs a kérdésért ha már leírtad valahol.
Én olyan 4,5m-ről nézném az 55 colt. A 40 colos leginkább mozizni kicsi,tv-nézéssel még el lennék vele.

(#12018) dh66e válasza Janaboy (#12013) üzenetére


dh66e
veterán

Tartanak azok rendesen.

(#12019) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12012) üzenetére


Callisto
őstag

Képet készíteni egy TV-ről és mutatni azt másoknak (akik más megjelenítőn nézik meg), hogy nézzék meg hogyan is jeleníti meg a képet olyan mint felvenni egy jó hangcucc hangját és elküldeni, hogy hallgassa meg valaki a saját rendszerén, hogy milyen jól szól. You made my day. :D:D:D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12020) B-L-A-C-K válasza Paoloo (#12017) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4,5-ről? Nekem oda nagyító kellene...:D Jelenleg ha nem húzom ki a konzolt akkor 2,8-ról nézem, ha kihúzom olyan 2,4m.

Callisto: Itt a színekről volt szó, azt meg ha normális megjelenítőn nézed vissza, azért ad egy hozzávetőleges viszonyítást....Én ha nem ugyan azt látnám mint a fotón, biztos nem mutogatnám...

[ Szerkesztve ]

(#12021) Paoloo válasza B-L-A-C-K (#12020) üzenetére


Paoloo
tag

Hát ja,kinek mik az igényei :) Az ár tekintetében 55 colosnál húztam meg a határt,és marha nagy változás lesz a 40 col helyett. Aztán 1 év múlva meg lehet hogy még nagyobbat akarok.

(#12022) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12020) üzenetére


Callisto
őstag

Hát nem ad és éppen a színekről van itt szó elsősorban. :)
Alapvető tény, hogy ha adott megjelenítő nem tudja úgy mutatni a színeket, ahogy a fotózott mutatja, akkor nem fog az illető lószart sem látni abból, hogy milyen. Arról ne is beszéljünk, hogy itt még a fotózás által is elég szépen torzul(hat)nak a színek és a mutatott kép.
Inkább ne erőltesd ezt tovább és remélem nem hiszed el azt az égbekiáltó ostobaságot, amit mondasz. Elég súlyos szegénységi bizonyítvány lenne.

(Nekem meg főleg ne akarj lukat beszélni a hasamba, mikor nyomdagépek és monitorok stb. színkalibrációjával is foglalkoztam több, mint tíz évig.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12023) sfefe válasza Paoloo (#12017) üzenetére


sfefe
őstag

Amennyit raszansz a 955-re annyiert mar inkabb a 60as 855-ot ( ez szinten nem ips ) vennem. ( anno en is gondolkodtam rajta csak en a 55 829 es a 60 855 kozott es hat arban azert a 829 joval olcsobb. )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#12024) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:)

Volt egy híradós képem amit mutattam régebben, sokan mondták túl erősek a színek, ami így is volt, mivel direkt úgy volt állítva a TV az akkori beállítással. Azaz csak vissza adta azt is valamilyen szinten ha többiek is megemlítették nem? Szóval ha normális eszközön nézed vissza, valamilyen szinten vissza adja a színeket, az meg hogy ezáltal engem lenézel, és kicikizel, illetve hangokkal hasonlítod össze csak sajnálni tudlak...

(#12025) #94529552 válasza Paoloo (#12021) üzenetére


#94529552
törölt tag

55"-os tényleg kicsi lesz akkora távolságra. Nézd meg az ajánlást: [link]
B-L-A-C-K A bőrszín itt nekem egy kicsit pirosas. Pedig azt külön be lehet állítani. Jó munkát végeztél, grat hozzá. Mi lesz ha netán cserélni kell majd egy kábelt, bontás?

(#12026) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#12025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, azt jól látod, bőrszín kicsit pirosasabb lett tegnap állítgattam rajta. Egyenlőre így marad...

Tv kábelt ha cserélni kell leírtam itt, de ha nem akarod olvasgatni akkor annyi a lényeg hogy ott nem rakasztóval van bekenve az egész dekorkő, csak pár db kétoldalú ragasztóval, azaz könnyen le lehet szedni a kábeleknél futó dekormintákat..

[ Szerkesztve ]

(#12027) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12024) üzenetére


Callisto
őstag

Persze az arányokat vissza adja annak a megjelenítőnek korlátain belül, amin nézik a képet. Ha túlszaturált, akkor más is annak fogja látni a saját megjelenítőjén. De azt sohasem adja vissza, hogyan és milyen pontosan stb. jeleníti meg a színeket.
A cikizésről annyit, hogy magad alatt vágod a fát. Nem én cikizlek, megteszed saját magad.
Inkább utána kellene nézned a színtereknek, szabványoknak stb. és miért is mondasz hülyeséget. (Bár ennek nem is kéne utánanézni, hogy tudja valaki, miért nem lesz látható más megjelenítőn az, hogy adott TV stb. hogyan mutatja a színeket. Csak alap logika szükséges hozzá.)
A hanggal való analógia pedig pontosan illik ehhez.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12028) lexter00 válasza #94529552 (#12025) üzenetére


lexter00
őstag

Pár elemet kétoldalú ragasztóval rögzített hogy ha kábelt kell cserélni könnyebb legyen hozzáférni de megjegyzem hogy a kétoldalú is tud ám nagyon ragadni :)
Én kb 2,5 méterről nézem a 40 colosat de néha már kicsinek érzem a tv-t

(#12029) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12027) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De én írtam hogy 100-osan tökéletesen vissza adja? Szerintem nem, hozzávetőlegest írtam, és ha ezt nem adná vissza akkor Pumma kolléga azt se vette volna észre hogy a bőrszín milyen, ezt meg pont tegnap állítottam, szóval ő is igazolja látja hozzávetőlegesen a színeit.

Szóval nem magam alatt vágom a fát, csak te vagy túl okos, és kb úgy értelmezd amit mondtam hogy még egy fekete-fehér TV-n is látnák a képen a színeket ahogy én...

lexter00: Igen az is tud, annyira hogy jön vele a falon lévő festék is, de ha tapétavágóval, kicsit benyúlsz mögé elég normálisan lejön.

[ Szerkesztve ]

(#12030) Paoloo válasza Callisto (#12022) üzenetére


Paoloo
tag

Van igazságod,de ne bántsd,jót akart. Nekem kell elmennem megnézni élőben,aztán az a legbiztosabb.

(#12031) dh66e válasza Callisto (#12027) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kéne személyeskedésbe átmenni.Segíteni akart a kérdezőnek és nem azt mondta hogy a kép alapján vegyen W928-at.Maradjon már nyugis a topic ha van rá mód. :R

[ Szerkesztve ]

(#12032) Paoloo


Paoloo
tag

Ne bántátok egymást,nem akartam vitát kirobbantani!
A 60 colt meg átgondolom,köszi a tanácsot.

(#12033) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12029) üzenetére


Callisto
őstag

Köszi, hogy egyre jobb kedvre derítesz. :D
Nem hiszem, hogy neked ez magas lenne, de nincs értelme tovább mondani a nyilvánvalót.
Saját logika alapján is tudja egy józan eszű ember, hogy arányok azok arányok maradnak más kijelzőn is (főleg ha ugyanolyanon nézi valaki, akkor pláne). Ha túl piros az arcszín, akkor az máshol is túl piros lesz a környezetéhez képest. Ezt látni akárhol.
De azt, hogyan jeleníti meg a színeket (élénkségét, pontosságát stb.) soha nem fogod látni.
Ha azért mutatsz képet, hogy lássuk körülbelül milyen beállítások felelnek meg neked vagy hogyan aránylanak egymáshoz a színei az oké. De ne azt akard vele mutatni, hogy milyen szépen jelenít meg színeket stb. Mert az más kijelzőn nem fogja látni senki. Ha látná, akkor minek akarna venni olyan kijelzőt, hiszen látja azon is amivel rendelkezi.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12034) B-L-A-C-K válasza Paoloo (#12030) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy van igaz abban amit mond, ha én azt mondtam volna hogy 100%-osan vissza adja ez a kép a színeket akkor teljesen igaza is lenne, de én nem ezt írtam. Tisztában vagyok vele ahogy megjelenítő annyi fajta eltérés, de hozzávetőlegesen egy normális megjelentő vissza adja valamilyen szinten a képet, és én ezt írtam amit most se vonnék vissza.

Callisto: Válaszolj már arra, ha Pumma kolléga látta az eltérést hogy én mit állítottam át tegnap, illetve egy régebbi képemen látták hogy nagyon teltre van állítva a szín, és úgy is volt, az miért van? Ezek szerint csak átjött több embernek valamilyen szinten nem? De te most engem teljesen lenézel, és hülyének nézel, úgy hogy igazából fel se fogtad mit, és hogy írtam...

[ Szerkesztve ]

(#12035) Callisto válasza dh66e (#12031) üzenetére


Callisto
őstag

Igazad vagyon. Csupán ki akartam javítani, hogy nem fogja látni senki azt amiért a képet mutatja. Csak erőltetésre került a hülyeség.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12036) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12034) üzenetére


Callisto
őstag

Válaszoltam rá már kétszer is. Olvasd el. De az utolsó ezzel kapcsolatost ide idézem ismét:

"Saját logika alapján is tudja egy józan eszű ember, hogy arányok azok arányok maradnak más kijelzőn is (főleg ha ugyanolyanon nézi valaki, akkor pláne). Ha túl piros az arcszín, akkor az máshol is túl piros lesz a környezetéhez képest. Ezt látni akárhol."

Nem beszélve arról, hogy előző kép előtti képhez való viszonyításról van szó. Mindenki látni fogja mit állítottál, aki megnézi a két képet. De senki sem fogja látni azt, hogyan néz ki Adott TV-n és hogyan mutatja a színeket az a TV.

A baj az, hogy Te a képet azért mutattad, hogy lássuk a TV milyen jól jeleníti meg a színeket. És ezt nem fogja látni senki más kijelzőn, mert azoknak más korlátai, megjelenítési adottságai vannak, amely miatt nem képes azt és úgy mutatni, mint a másik TV. Azt, hogy milyen szépek a színek, az élénkség stb. nem láthatjuk egy arról készült képből más megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12037) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12036) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szóval akkor azt mondod ha egy normális kijelzőn valaki vissza nézni, abszolút még hozzávetőlegesen sem ad vissza semmit se az a kép?

(#12038) mckay válasza NGA (#11816) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Nekem nem megy! Láma vagyok?!
:o

Arról van szó, hogy kértem segítséget, hogy lehetne a csatornákat rendezni valahogy.
NGA, Nismoka pikkpakk válaszolt is, köszönöm!
Írtátok, hogy a Sony Editor progival lehet szerkeszteni ezt az sdb.xml fájlt, amit ki lehet exportálni pendrivera, majd pedig visszaimportnálni szerkesztés után. És azt írtátok, hogy ha bedugom a pendrive-ot, erre rá is kérdez.

Hát gondolom arra tényleg rákérdez, ha van rajta sdb.xml fájl. De arra sehogy nem kérdez rá, amikor még nincs. És egyszerűen nem találok semmilyen menüpontot, ahol exportálni lehetne.
:Y

Segítsetek egy lámának!
Hogy kell exportálni a Kedvencek1 listát a tévéről?
Köszönöm!
:R

(#12039) antocian


antocian
csendes tag

Sziasztok,

sportközvetítés (gyors mozgások, labdajátékok) milyen minőséget képviselnek a 5*w828/9-en?
Tud nekem valaki erre érdemben válaszolni? Kérdezem azért, mert ma plazmám van még, és ott kifejezetten remek... mit várhatok a sonytól?

(#12040) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12037) üzenetére


Callisto
őstag

Hozzávetőlegesen akkor adja vissza, ha lefotózód azt a TV-t is amihez viszonyítva akarod megmutatni a különbséget és a két fotót mutatod. Akkor más kijelzőn nézve őket már lehet látni valamit abból, hogy egyik milyen irányban lehet jobb, mint a másik. De sajnos azt, ahogy adott TV mennyire szépen, élénken, színhelyesen stb. jeleníti meg a színeket nem fogjuk látni akkor sem.
Csupán a két kijelző közti különbséget fogjuk látni, ami akár beállításbeli eltérés is lehet. Ha adott megjelenítőnek nincs olyan színtere, akkor hiába nézegetem a róla készült fotót egy másik megjelenítőn. (És a fotózás maga is torzítja a színeket.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12041) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12040) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Újra leírom neked, utoljára mert látom itt már agyon van forgatva szakmailag az egész. Lefotóztam azt a sz@rt, és megemlítettem, hogy szerintem még képről sem rossz. Megnyitva a kib@szott, FHD-s notebookomról nézve majdnem azt a képet kapom vissza amit látok a szememmel, pedig még kalibrálva sincs. Sőt még a képen a bútorom, a falam színei megegyezik az én eredetimmel ezen a notebook kijelzőn (pedig nem egy nagyszám). Ha valaki egy teljesen sz@r kijelzőn nézi, vagy egy fekete-fehér tévén lehet semmi sem jön át neki. De egy normális megjelenőtőn valamilyen szinten vissza adhatja mint nálam is. Újra leírom nem 100%-osan írtam hogy ugyan azt fogja látni, mivel tisztába vagyok nem minden egyes kijelző ugyan az, de amit írtam ha nem bírod felfogni, és a te tízen XY szakmai tapasztalatodat viszed bele ebbe, engem cikizel, és hülyének nézel nagyon sajnálni tudlak.

Téma meg innentől nem érdekel, mert kurvár@ lesz@rom, más szerintem felfogta mi volt a képemmel a célom...

[ Szerkesztve ]

(#12042) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12041) üzenetére


Callisto
őstag

Látod magad is írod, hogy majdnem. Akkor az én szememmel az körülbelül távol áll a valóságtól lenne és ha összeülnénk, megmutatnád nekem azt a notebookon megnyitott képet már sorolnám is hol milyen erős eltérések vannak és miután rámutatok, már Te is látnád. És onnan kezdve már mindig látnád. :) Hidd el.
Más szemmel nézzük a dolgot. Ami neked közel olyan, az nekem távolról lenne csak olyan, mert látok. Szakmai ártalomnak is nevezhetjük.
Ha olyan kijelzőn nézik a képet, ami jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint amiről készült - feltételezve, hogy a fotó is megfelel ilyen célra (bár IPhone 6 nagyon nem) - akkor igaz lehet amit mondasz: hozzávetőlegesen látható, hogy milyenek a színek rajta. De az, hogy a fehér milyen fehér, a fekete milyen fekete, a színtartomány és dinamika milyen, élénkség milyen, a fényszínek milyenek és milyen érzetet nyújt akkor sem lesz látható. El kell menni megnézni. Ennyi.
Tudom, hogy segíteni akartál stb. és elnézést. Ha nem erőlteted a hülyeséget nincs ez a vita. Én felhívtam a figyelmet egy valótlanságra. Vélemény adáshoz elég elmondani mit tapasztalsz, miben jobb, mint az átlag. Aki cserélni akar, minden bizonnyal jobbra cserélne. Hiába mutatsz képet neki, nagyon nem fogja látni, hogy jobb lenne. Meg kell néznie élőbe.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12043) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12042) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én értem, és eddig is értettem amit írsz, csak az a baj te nem érted a lényeget arról amit akartam mutatni. Nekem majdnem adja vissza? Igen majdnem...! De írtam azt hogy teljesen kellene, vagy 100%.osan...stb? Nem! Fogd már fel ezt!

Na de tényleg innentől kezdve erre a témára nem válaszolok, másra szívesen, de ez teljesen felesleges ide!

(#12044) tony7 válasza B-L-A-C-K (#12043) üzenetére


tony7
tag

Szerintem nagyon sokan láttuk és értettük is amit mutatni szerettél volna. Nem is értem miért kell embereknek okoskodni szakmai ártalomra hivatkozva.

(#12045) ABee válasza ABee (#10679) üzenetére


ABee
tag

Üdv Urak!

beléptem a klubba egy 42 colos 705-tel. Így több hét távlatából sem bántam meg. Fantasztikus a készülék.
Első sorban azért írok mert úgy érzem adós vagyok a véleményem kijavításával.

Korábban azt írtam hogy a szalonban borzasztó volt a mozgásmegjelenítés. Nos ez valóban a rossz minőségű anyag és/vagy a gagyi hdmi splitter miatt lehetett mert itthon tökéletes.

Persze a plazma biztos jobb, de itthon még a scartról kapott SD adásnál sem láttam olyat mint a boltban. Komolyan nem is tudom hogyan tudnak üzletben bármit is eladni ha az ember nem nyomja a kezükbe a pendrájvot.

Szóval ha valakinek nem fontos a 3D nyugodtan vegye ezt a 829-helyett. (Boltban mindkettőt teszteltem saját anyaggal és nem vettem észre különbséget.)

[ Szerkesztve ]

(#12046) lexter00


lexter00
őstag

Ti mivel tísztitjátok a tv-t?
Én próbaképp vettem 15 db-os w5 nedves törlőkendőt meg van egy microszálas törlőkendőm és elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#12047) Meghivott válasza lexter00 (#12046) üzenetére


Meghivott
addikt

Valami nedves után textilpelenka?
Szemüveghez is szokták ajánlani...

(#12048) FingR86


FingR86
őstag

Tegnap feldobta a TV-m (50W656), hogy frissítés érhető el a készülékre.

Le is frissítette magát az alábbi verzióra (pkg4.510eua)

lehet tudni vmit, hogy mit is tartalmaz ez a frissítés ?

(#12049) #94529552 válasza Meghivott (#12047) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, de csakis használt. :D Nem, én inkább mikroszálas törlőkendőt javasolnék, vagy spec. szemüvegtörlőt.

(#12050) mckay válasza mckay (#12038) üzenetére


mckay
aktív tag

Ehh, megtaláltam, hogy kell exportálni a programok listáját: [link]
:W
:DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.