Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Kockás60 válasza Dr. O.K. (#59998) üzenetére


Kockás60
junior tag

Én még nem hallottam a készülékem saját hangját :F
Nappal a rákötött erősítő és a 7.1 gondoskodik a hangzásról,este-éjjel hogy ne zavarjon senkit fejhallgatóval használom.
Hidd el általában a TV "hangzása" a legutolsó szempont vásárláskor.És most teljesen mindegy hogy 100 ezres vagy 1 millás készülékről beszélünk.

ui: A soundbar jobb mint a semmi,de igazi élményt egy jó hangrendszer képes nyújtani igazán

Szerintem Nálad is ez lesz a köv.projekt,asszonypajtást kezdheted puhítani ;) ;]

(#60002) Dr. O.K. válasza Jakesz (#60000) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Rendben, meghajlok az érveid előtt. Habár egy piaci rést be tudnának tölteni, ha szorgalmaznák a jobb hangzást. Lehet valójában ezért gagyi a hang? Hogy ránk lőcsöljék a jobb minőséget? Vedd meg a hiperszuper hangcuccot is, mi csak kijelzőt adunk, hogy szabadon építs hangot, lejátszórendszert, alá erős hardvert. Okos....

(#60003) Joshi válasza Dr. O.K. (#60002) üzenetére


Joshi
titán

A soundbar is csak egy átmenet a tévé hangszórói és egy igazi 5.1-es hangrendszer között. Arról nem is beszélve, hogy már így is drágának tartanak egy középkategóriás tévét, nem hogy bele tegyenek egy 100k-s soundbart. És végül, de nem utolsó sorban ez is egy piaci rés, vagyis a soundbar is el lehet adni.

(#60004) syler123 válasza Joshi (#60003) üzenetére


syler123
veterán

Már akinek, én a soundbart jobban kedvelem az 5.1-nél, nekem fárasztó volt az 5.1 hang... De a JBL-nek van olyan soundbarja, ami 5.1-re alakítható, ilyen akkus megoldás, az mindenkinek megfelelhet.

(#60005) pinnacle válasza robi-k (#59993) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg nincsen tökéletes TV. :) Ez a TV világosabb, mint az Oled, de igazából ez az egy előnye. Panasonic 55HZ980E felskálázása jobb SD, HD TV adásoknál, és a színek is mélyebbek valahogy. Mondjuk lehet ez csak beállítás kérdése. Sonyn ragyognak a a napsütötte részek, de a TV adásoknál nem látom a reflektor tükröződést a fejeken. Komolyan mondom TV adásra jobb a Sony 50WG665, 32WD757. Azokon semmit sem kell állítani, nem is lehet mégis jók. Szín Meleg, kontraszt 99, háttérfény 5.
Ez a beállítás tűnik a legjobbnak, de lehet még finomítani.

Sima átmenet nincs a fenti listában, közepesen megszüntetni a sávosodást pl.naplementénél.

Dr. O.K. tedd már be szövegesen is légy szíves, lusta voltam begépelni. :)
Ezzel lehet a fényerőt, kontrasztot beállítani, most világosban a sötét részek 50 is jó volt, lehet a bekacsolt fényerőszabályzó miatt. Sötétben lehet túlzottan leszabályoz.
mihaly13 mindent próbálgatok, de nem találom azt a természetes színmegjelenítést, amit a Panasonic 55HZ980E, Sony 50WG665, 32WD757-en láttam. 2021 februári, remélhetőleg nem valami gyengébb panelt raktak bele, mivel már kifutó modell. Lehet valamit egyébként változtattak, mert szinte nem is dől hátra. Egy teljes pixel hiba van rajta, de nem fogom PC-nek használni.

Hangbeállítás, illetve az a probléma, hogy az info nem múlt el a képernyőről gyári visszaállítás után megjavult. Ezen a TV-n, hogy lehet az előhívni, hogy a Netflix milyen felbontásban ad, illetve milyen sávszélességet foglal? Előbb említett TV-ken ezt az info, ? gombot megnyomva előjön, azt is mutatja, milyen felbontású a TV adás, de ezen nem találom.
Edifier 1280DB hangfalam van, most jobb távirányítós jött ki. Hangfalnál az a szívás, hogy nem lehet a TV távjával irányítani, érdekes módon az Androidos média boxomnál viszont lehet optikánál. Ezzel az adapterrel a TV optikáját a hangfal koax-ra kötöttem, jól kiegészíti a TV hangfalát, box meg direktben van kötve optikával a hangfalra.

[ Szerkesztve ]

(#60006) vlevi válasza pinnacle (#60005) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fényérzékelőt szerintem kapcsold ki.
Az okozza, hogy van valami tompa fátyol szerűség a képen.

(#60007) looser


looser
addikt

Felfedeztem egy muslicát a kijelzőn, sajnos az üveglap (plexi?) mögött, kb. jobbra középen. Felteszem hátulról juthatott be. Szerintetek valahogyan eltávolítható házilag? Már nem garis a tv. 49XF8505
Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#60008) Dr. O.K. válasza pinnacle (#60005) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Korán van. Mit tegyek be és hová? ;)

(#60009) pinnacle válasza vlevi (#60006) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem ezen jól működik a fényérzékelő, pont ez a gond a HDR-el, ahol viszont nincs. Azért az nagyon vakító sötét szobában. Legalább lenne sötét meg világos mód, mint a Dolby Visionnél.

Dr. O.K. a fenti Excel táblázatot fájl formátumban. :)

Bekapcsoltam a TV-t, nincs kép, más TV-n van, Guide működik. Amikor TV-re váltok az info éjszakai adást jelzi. Mi a fenétől lehet ez?

(#60010) PrinceHerceg válasza Joshi (#60003) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mert sok az igénytelen, műanyagimádó! :W

(#60011) Kockás60 válasza looser (#60007) üzenetére


Kockás60
junior tag

Be kell engedni egy vöröshangyát, az megöli a muslicát állítólag ;]

(#60012) pinnacle válasza pinnacle (#60009) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kikapcsoló gomb hosszú nyomásával újraindítható, utána már volt TV adás.

(#60013) looser válasza Kockás60 (#60011) üzenetére


looser
addikt

Már halott, a kijelző s az üveglap közt lelte halálát. De ha a hangya kivinné, kipróbálnám :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#60014) Kockás60 válasza looser (#60013) üzenetére


Kockás60
junior tag

:DDD

(#60015) axlfsi


axlfsi
veterán

Nem Sony, raadasul Apple is, de azert erdekesnek talalom (nem lattam meg ilyen megoldast szinkalibraciora).

Hasonlo modszerek esetleg nincsenek szabadalmaztatva mas gyartoknal is? (pl. egy Adroidos appal, Sony alkalmazasaval?).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#60016) rodman73


rodman73
aktív tag

XH95 utódjáról mit tudni? Tudni fogja már a 4k 120 hz-et? Nem tudok dönten az XH90 és 95 között, inkább kivárok még. ;) Bár az a 65 collos XH90 tesztkészülék elég csábító. ;]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#60017) nickjames válasza rodman73 (#60016) üzenetére


nickjames
tag

Az utóbbi napokban sokat emelkedtek az XH90 és XH95 készülékek árai, és kevesebb helyen is kaphatók. Mintha fogyna a készlet, és már nem "tolnák" annyira. De lehet, hogy jön még esés. Persze ez egy tesztkészülék árát talán nem érinti :-)

(#60018) kolosszus87 válasza rodman73 (#60016) üzenetére


kolosszus87
senior tag

A 21-es modellek közül az összes XR modell tudja a 4k 120hz-et.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#60019) Dr. O.K. válasza pinnacle (#60009) üzenetére


Dr. O.K.
tag

nem tudok excelt betenni ide!

(#60020) salapp válasza nickjames (#60017) üzenetére


salapp
addikt

Remélhetőleg csak azért kezdték tolni, mert nemsokára jön valami foci eb-s árvágás, és jobban mutat a nagyobb árengedmény.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60021) Quqesz válasza salapp (#60020) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Olimpia lesz nyáron elvileg tökejóban, az is szokott akciókat hozni. :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#60022) axlfsi válasza kolosszus87 (#60018) üzenetére


axlfsi
veterán

... de ugye, meg ezekben sincs VRR (?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#60023) salapp válasza Quqesz (#60021) üzenetére


salapp
addikt

Na, akkor az.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60024) pinnacle válasza Dr. O.K. (#60019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, próbáltam, de nem lehet formázva beilleszteni. Mindegy, tényleg mindenkinek más beállítás tetszik. Én még régről úgy emlékeztem, hogy érdemes minden képjavítót kikapcsolni, de most a Normálon annyit változtattam, hogy Semleges-Meleg, Színtelítettség 60-50, igaz kicsit "fotoshopolt" látvány, de a minden kikapcsolt nagyon fakó mellette. Család észre sem vette, hogy más a beállítás. Egyébként szinte minden adáshoz külön beállítás kellene. Most is volt olyan TV adás, ami nem tűnt színezettnek.
Arra viszont nem találtam beállítást, ami a stuttert, juddert megszüntetné. Valakinek sikerült, esetleg "szappanopera mentesen"? Panasonicon az első mp-ben rángat, de utána kisimul. Régi Panasonicon csak BFI volt (érdekes módon ott nem lett sötétebb a kép bekapcsoláskor), ez a Tisztaság a Motinflowban, az újabbon meg csak IFC van, ez az Egyenletesség.
Nem tudom, hogy Oled TV-nek lesz-e akkora fényerejük, mint a LED TV-nek. Ennek a Sony XH9505-nek nagyon erős. Érdekes, hogy nem 1 hanem 5 lépésenként lehet szabályozni. Tényleg hasznos a fényerőszabályzó, kikapcsolva állandóan állítgatni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#60025) Celtis válasza pinnacle (#60024) üzenetére


Celtis
veterán

Judder vagy stutter a problémád? Teljesen más a kettő.

Stutter esetén a BFI (tisztaság?)100% szappanopera mentes, de a kép villódzásával jár.

(#60026) salapp


salapp
addikt

Fél szemmel láttam, hogy megint lesz/van az Aldiban az a dupla karos fali konzol, talán kilencezerért. Nekünk is van és teljesen korrekt. Ajánlom, ha valaki nem akar huszonharmincezreket költeni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60027) pinnacle válasza Celtis (#60025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! MIndekettő, a fenti linken lévő fájlok lejátszása. Igazából mindegy, mert megszoktam a szaggatást, észre sem veszem. Gyári visszaállítás után, (csak ezzel múlt el az a probléma, hogy nem volt TV adás hosszabb kikapcsolás után), már egészen jó a mozgáskiegyenlítés, kicsit akad, de nem számít.
Wifije is jó az XH9505-nek, 80GB-os fájlokat gond nélkül lejátssza Kodival.
Hangja viszont néha tényleg dübörög, úgy ahogy szórakoztak vele. Ezt valami beállítással meg lehet szüntetni vagy tudtok ajánlani, max. 79cm széles, 7cm magas soudbart? Hangfal van, csak macerás állandóan a saját távjával állítani.

(#60028) mihaly13 válasza pinnacle (#60027) üzenetére


mihaly13
tag

Ahogy már írtam nekem egy Sony KD-49XH9505-s tévém van hozzá vettem ugyancsak egy Sony HT-SF150-s sundbart , a tévém a falon van és alatta a soundbar is ugyancsak a falon . Ez a soundbar kb. 100€ kerül . Ajánlanám hogy nézd meg ezt a videot a Youtubon a XH9505-s képbeállításait is megmagyarázza a szaki talán segít ! [link]

(#60029) pinnacle válasza mihaly13 (#60028) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem szekrényen van, és sajnos csak a szűkebb állással fért el.

(#60030) Dr. O.K. válasza pinnacle (#60027) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Ezért jó a soundbar, mert ARC-n keresztül vezérelhető. Hátha lesz akciósan egy normális, méretében is megfelelő, azt elég a tv távkapcsolójával használni.

(#60031) vlevi válasza pinnacle (#60027) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kodi és a szaggatás témában észrevettem valamelyik nap, hogy az egyik film nagyon szaggat.
De úgy, hogy mintha 2 másodpercenként ugrana 1 tizedmásodperccel, vagyis kihagyna kepkockakat.
Kodi 19, xh9096-on.
A gyári lejátszó viszont ugyanazt tökéletesen viszi.
Ráadásul nem is nagy file, mert kb 45 perc, nincs 3giga, valami WEB-DL sorozatepizod.
Nem hinném, hogy mozgás megjelenítés beállítási probléma lenne, mert ilyet nem lehet állítani, hogy ekkorát ugorjon.
Inkább valami olyan kódolása lehet a filmnek, amit a KODI nem szeret.

(#60032) pinnacle válasza Dr. O.K. (#60030) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Soundbar topikban a Jbl Studio bar 2.0 AiO, Samsung S60T, T650-et ajánlották.

vlevi Képfrissítés, Indításkor, leállításkorra van állítva, Szinkronizálás ki van kapcsolva? Lehet mégis jobb a külső lejátszó, mert a TV-n nincs lehetőség a felirat színének állítására. Szürkén kevésbé vakít HDR filmeknél. Netflixen is jobb félig átlátszóra állítani.

Böngészőben, Google bejelentkezéskor hogy lehet @-ot beírni? Nekem billentyűzet van rákötve, de @ helyett v jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#60033) Kockás60


Kockás60
junior tag

A Plex-et hogyan lehet feltenni TV-re.Letöltöm a böngészőből ? A számítógépen már fent van.
Állítólag kezeli a DV videókat.

(#60034) vlevi válasza pinnacle (#60032) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ezen nem segít.
Akarmlilyenre állítom a Kodi képfrissítést, ugyanolyan. Másodpercenként szaggat egyet.

(#60035) rodman73


rodman73
aktív tag

Srácok, 370k ft a 65 collos 9096! :D Lesz ennél olcsóbb vajon az eb vagy az olimpia alatt? :) Tudom senki sem lát a jövőbe. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#60036) Joshi válasza rodman73 (#60035) üzenetére


Joshi
titán

"Tudom senki sem lát a jövőbe."
Meg is válaszoltad magadnak. ;]

(#60037) nickjames válasza rodman73 (#60035) üzenetére


nickjames
tag

Ez most igen jó ár, ha a 9096 a kiszemelt TV, én a helyedben ráböknék a rendelés gombra.

(#60038) bunddog


bunddog
tag

Hali!

600ig bezárólag mi a legjobb választás nem OLED-ből? Bár oled-ből is az A8at venném ha mégis amellett döntenék. Leginkább a mozgás megjelentítés szempontjából érdekelne 24p-nél.

(#60039) vlevi válasza rodman73 (#60035) üzenetére


vlevi
nagyúr

Árukereső diagramja szerint sose volt még ilyen alacsony az ára.

(#60040) Lupus70


Lupus70
csendes tag

Sziasztok.
Múlt héten nem bírtam ellenálni a 75ZF9-nek az alza-n. Eddig kerestem világos nappaliba valami jó tv-t, megvettem és most 14 napig tesztelem a végleges döntésig. Mivel 18-as modell és a tesztek sem voltak valami rózsásak voltak komoly fenntartásaim. Főleg az 1730:1 kontraszt volt ilyesztő... :F , de úgy voltam vele, hogy egy Master Series nem lehet olyan rossz... Szerencsére az AV forum ZF9 tulajokat olvasva kiderült, hogy a 65-ös verzió 104 zónával tényleg jóval gyengébben szerepel, de a 75-ös méret remek képpel rendelkezik.
Mivel látom, hogy újra van belőle az akciós áron, másoknak is ajánlom figyelmébe a tv-t.
Eddig le vagyok nyűgözve, persze ez sem tökéletes.
Pro: 1700Nit, 288 zóna, brutál fekete, kontraszt, képfeldolgozás, gyors menü, ár, frissítések, betekintési szög
Con: Virágzás van HDR-nél, de a magas fényerő miatt nagyon keresni kell. Amit a teszt videók mutatnak az nem látható olyan mértékben. Nagyon megtévesztő.
Hangja pocsék, -távirányító ,- tükröződés
Sokan írták, de nagy igazság: a kinézett tipust nézd meg saját szemeddel és úgy dönts. A YT csak iránymutatást adhat. Tudom, hogy a kontrasztja nem egy Oled, de a HDR teljesítmény olyan szinten lenyűgöző, hogy eddig úgy tűnik marad a TV. Ezért az árért, ebben a méretben még nem láttam jobb képpel rendelkező LCD-t.

(#60041) Celtis válasza vlevi (#60034) üzenetére


Celtis
veterán

A TV kép/mozgás menüjében a film módot kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

(#60042) salapp válasza Lupus70 (#60040) üzenetére


salapp
addikt

Jól látom, hogy alzából vetted? Máshol nem látom. Alza rendes forgalmazója a Sony-nak?
Kár, hogy a 75XH9505 750K, mert az van hivatalos mo-i forgalmazótól és bitang. Kontrasztban és prociban (vagy ez ugyanaz az Ultimate, mint a 2020-as?)/felskálázásban/oprendszerben/formátumtámogatásban/betekintési szögben/hangban is odaver már a ZF9-nek, nem?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60043) vlevi válasza Celtis (#60041) üzenetére


vlevi
nagyúr

Be van az.
Nem az a baj, hogy darabos, hanem, hogy ennél a filmnél másodpercenként ugrik egyet. Mingyá felnyomom a YT-ra, hogy lássátok.

(#60044) Celtis válasza vlevi (#60043) üzenetére


Celtis
veterán

Értem, csak tipp volt.
Talán a forrás a ludas. 24fps<->50fps esetén szokott ilyen másodpercenkénti akadás lenni.

(#60045) Kockás60 válasza Lupus70 (#60040) üzenetére


Kockás60
junior tag

Jó választás volt !
Nálam a 65"-os kistestvére teljesít szolgálatot,maximálisan elégedett vagyok vele.
Gyönyörű képe van valóban,használd egészséggel :C
Sikerült már jól beállítani ? vagy kalibráltatni ?

#60042salapp

Szerintem ugyanaz a proci dolgozik benne kevesebb rammal.
Az hogy "odaver" a ZF9-nek, az kissé túlzó megállapítás ;)

(#60046) puhos363


puhos363
tag

Sziasztok!
2019.09.19-én vásároltunk egy Sony KD49XF7077 tipusú tv-t a szegedi eu-ban. Második alkalommal a mai napon meggajdult, ugyanis bekapcsolás után az alsó és felső részben kiírt adatok nem tüntek el (teljes képernyős mód, hdmi1). A tv-re egy Kaon NA1000HD beltéri van kötve, a hdmi1-es csatlakozóra. A távirányítón lévő gombokra nem reagáll csak a ki-és bekapcsolásra. Elem jó, nincs lemerülve. Most egy hosszabb áramtalanítási folyamat zajlik. Ha ez nem vezetne erdeményre, szerintetek szervíz? Kijönnek vagy nekem kell vinni? Köszönöm.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#60047) Lupus70 válasza salapp (#60042) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Így van, vártam egy komolyabb leárazást a 950-re, de semmi komoly nem volt eddig. A 75"-ös nagyon túlárazott.
A 950H képben gyengébb a ZF9-nél. FALD 60 vs. 288. Fényerő 1000 vs. 1700Nit /a 75" méretben)

(#60048) Lupus70 válasza Kockás60 (#60045) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Ezt próbálom: [link]

(#60049) Kockás60 válasza Lupus70 (#60048) üzenetére


Kockás60
junior tag

Ezek is segíthetnek.
[link]
[link]

(#60050) Lupus70 válasza Kockás60 (#60049) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.