Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#8800) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ma jön elvileg az 55w829b-m. Neked hogy szuperál ilyen téren?

(#8802) NGA válasza Tegla80 (#8797) üzenetére


NGA
addikt

Pont erre gondoltam. Ezért nem is fogom megnézni. Egyenlőre baromira meg vagyok elégedve vele:

(#8803) wolf033 válasza NGA (#8802) üzenetére


wolf033
senior tag

Szépek ezek a Sony tv-k. Én sem bántam meg, hogy Sonyt vettem bár Én az alja kategóriát. :) Ennyire volt keret. (48w585).

(#8804) NGA válasza wolf033 (#8803) üzenetére


NGA
addikt

Bevallom én sem szántam rá ennyit. De évekig gyűjtöttem a walkmanokat, és nemrég eladtam a gyűjteményt, meg a kisfiamnak is kellett tv (ő megkapta a mi 32bx420 tv-nket), és így hosszas gondolkodás után vettem ilyet. Ami biztos volt számomra a márka, hogy csak Sony lehet. A 3d meg hab a tortán, a képen is látható Smurfs 2 baromi jópofa, hozza a mozis élményt :-)

(#8805) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#8801) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én átnéztem tüzetesen megvételkor, és utána is nézegettem míg vissza lehetett vinni a netes vásárlás miatt de szerencsére nem volt rajta, és azóta sincs...Amúgy ez nem annyira gyakori, de ritkán előfordul azért.

(#8806) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#8805) üzenetére


n000rbi
senior tag

A kérdés újfent: mivel nézted meg? :) Youtube-os tesztvideókkal?

(#8807) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#8806) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van egy halom teszt videó, de én rákötöttem gépre, és minden alap színnel centiről centire, átnéztem...

(#8808) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#8807) üzenetére


n000rbi
senior tag

Oké, valami ilyesmi lesz nálam is. Jöhetne már :DD

(#8809) Tegla80 válasza NGA (#8802) üzenetére


Tegla80
addikt

Jol teszed ......
En elmondom akkor,h nekem spec van....jah es a 42" on is van.(tesomeknak nem mutattam,sosem veszik eszre......) es igy sem foglalkoztam vele....
Engem tenyleg nem zavar meg ugy sem,h tudom h hol kellene keresnem
Mondom azt is,h miert nem zavar/foglalkoztam vele:
Mert nem latom meg onnan sem ahonnan jatszom ami kb 1.6m . (akkor minek)
Plusz elkezdtem akkor atnezni a levaltott samut....nem mondom mennyi van rajta....sok...fel se tunt sosem mig azt neztem.(1ev garim van meg arra is ,igy majd jovo ilyenkorig meglatom,h gariztatom e. Jelenleg apu nezi....eselytelen nala,h barmit kiszorjun belole)
Plusz hibatlan tv sztem nincs es minden masban En spec elegedett vok ....

B-L-A-C-K
de tobbet ne nezd at akkor,mert idovel ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8810) nismoka


nismoka
addikt

Nálam is van 1 pixelhiba de nem látom ha nem figyelem és nem is minden szinnél látszik. Ez legyen a legnagyobb baja... ;)

[ Szerkesztve ]

(#8811) B-L-A-C-K válasza Tegla80 (#8809) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha találok és zavar kicseréltetem...5 év biztonsági garis...

(#8812) superg válasza n000rbi (#8806) üzenetére


superg
senior tag

Pendrive + néhány egyszínű jpeg kép elég pixelhiba kereséshez.
Nálam az előző Samun volt 1 pixelhiba,én visszaküldtem bármennyire is nem zavart volna,megtehettem megtettem.

(#8811) B-L-A-C-K: Biztos vagy te abban hogy a biztonsági gari erre kiterjed?Elöjön egy pixelhiba és rögtön cserélik,hmm

(#8809) Tegla80: Nem inkább azért nem cserélteted mert szuperakciósan vetted? ;)

[ Szerkesztve ]

(#8813) B-L-A-C-K válasza superg (#8812) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem mondtam hogy erre is kiterjed, de majd leverem és akkor kicserélik.... ;]

(#8814) superg válasza B-L-A-C-K (#8813) üzenetére


superg
senior tag

Ezt a leveréses dolgot is akkor hiszem el ha már valaki lerúgta és cserélték neki,lehet így van de adddig nekem vannak fentartásaim,egyszerűen túl szép.

(#8815) B-L-A-C-K válasza superg (#8814) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ismerek olyat aki rakta fel az új Sony TV-t a fali konzolra és leesett, volt ilyen garija kicserélték neki...

Amúgy erről a pixelről annyi hogyha az első pár hétben nem jelentkezik, utána már elég ritka hogy előjön, ha meg előjön amúgy nem érdekel, 1 év múlva úgyis eladom.

(#8816) NGA válasza superg (#8814) üzenetére


NGA
addikt

Megkérdeztem, amikor vettem. Van rá egy önrész, ami 30%. A többit kifizetik kp-ban. Nem érdekli őket, hogy mi történt. Összetört és kész. (Euronics)

(#8817) B-L-A-C-K válasza NGA (#8816) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is megkérdeztem, nekem 2 eladó is, illetve mikor kihozta a pali is azt mondta nincs önrész...

[ Szerkesztve ]

(#8818) NGA válasza B-L-A-C-K (#8817) üzenetére


NGA
addikt

De akkor te nem az Euronicsben vetted ugye?

(#8819) superg válasza B-L-A-C-K (#8817) üzenetére


superg
senior tag

Ez boltonként nyilván változó,Euronics-es önrészes megoldás már érthető.
Szerintem teszteljük le,törd össze és kérj egy másikat :D

(#8820) B-L-A-C-K válasza NGA (#8818) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, Sony-ba.

(#8821) SG3rg0 válasza NGA (#8802) üzenetére


SG3rg0
őstag

Billentyűt hogy kötöttél a tvre? Vagy nem azért van oda rakva?

(#8822) B-L-A-C-K válasza SG3rg0 (#8821) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sehogy se tud, gondolom amiatt van ott ha a notit/pc-t ráköti azon keresztül használja...

(#8823) theballa32 válasza wolf033 (#8803) üzenetére


theballa32
tag

Szép képe van ennek típusról?

(#8824) agabe válasza baphomet (#8789) üzenetére


agabe
addikt

Ezekből ami nem igaz:
W6-nál :
After calibration, we did not notice any significant clouding or backlight bleed on our review sample when viewed in a dimly-lit environment.

W7-nél:
we noticed no clouding or backlight bleed even before calibration

Olyan nincs, hogy ne lenne Clouding, max nagyon enyhe, de az is csak a felsőbb kategóriákban.

DSE változó, sony-kra nem jellemző erősen, sőt teljesen hiánya sem ritka, a banding pedig szintén a felsőbb közép kategóriáktól nem lesz várhatóan egyáltalán.

(#8825) agabe válasza NGA (#8818) üzenetére


agabe
addikt

Vehette volna Euronics-ban is, mert hivatalos magyarországi kereskedelmi csatornában történő vásárlásnak minősül, és 360 napig a vásárlástól ha bárki bemegy egy Sony Centerbe, akkor megkötheti.[link]
Persze csak addig amíg vissza nem vonják az akciót, de nem gondolom, hogy mostanában megtennék :)

(#8826) NGA válasza SG3rg0 (#8821) üzenetére


NGA
addikt

A tv mögött van egy kijelzőjétől megfosztott i5-ös laptop, ami rá van kötve a tv-re, ha nem ágyból tv-zek, akkor remekül lehet a laptopról netezni a K400-as bill+touchpad-al. Így megy a letöltés is, meg a tv látja a laptop merevlemezét, és onnan tudok filmeket indítani. Még ez a Serviio sem kell hozzá.

(#8827) NGA válasza agabe (#8825) üzenetére


NGA
addikt

És ez mennyibe kerül?

(#8828) agabe válasza NGA (#8827) üzenetére


agabe
addikt

Azt nem tudom, mert nem láttam a honlapon ami a linkben van, de gondolom méret / árkategóriától függ...egy 55-ös829-esre saccra 30-40ezer között, de B-L-A-C-K megmondja biztos.

(#8829) DoubleW


DoubleW
csendes tag

A Sony TV támogatják a DivX formátumot? Mert az olvastam hogy nem indítsa el a DivX filmeket usb-ről, látni látja de nem indul el.De ha pl. ha gépel összekötöm a TV-t akkor gond nélkül le kell játszania szóval nem akkora baj ha nem támogatja.
Ezt a TV-t tervezem megvenni: [link]

(#8830) Clemi válasza DoubleW (#8829) üzenetére


Clemi
veterán

Támogatja és elindul, viszont nekem a külső felirat nem töltődött be, csak az mkv becsomagoltja.

(#8831) NGA válasza Clemi (#8830) üzenetére


NGA
addikt

Ha jól emlékszem, azonosnak kell lennie a filenévnek, akkor megy a felirat. Nekem így jó volt egy 4 éves BX420-ason.

(#8832) Malachi


Malachi
addikt

annyira hozzászoktam a jóhoz, hogy most mát Twitch.tv és ustream appot követelek a tévére! de tényleg, ha a youtube megy - és nagyon tetszik, nagyon könnyen vezérelhető a telefonról - akkor ezeknek is mennie kellene.

(#8833) DoubleW


DoubleW
csendes tag

Meg valaki világosítson már fel hogy a TV-nél hogy megy ez az IPS panel? Nagyon kevés TV-t láttam ami IPS-es meg amit láttam is az mind LG volt. TV-nél még annyira nem elterjedt az IPS?

[ Szerkesztve ]

(#8834) Joshi válasza DoubleW (#8829) üzenetére


Joshi
titán

A Divx kódolást nem támogatja de az Xvidet igen legalább is az én KD49X8505B TV-ém. Egyébként indítsa szó nincs helyette használd az indítja szót.

[ Szerkesztve ]

(#8835) DoubleW válasza Clemi (#8830) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Köszi a választ!
Neked is Joshi!

(#8836) agabe válasza NGA (#8827) üzenetére


agabe
addikt

W8-as sorozatú 42 -50 -es tvk-re most akciósan 20ezer, 55-ösre-re 28ezer, 60-asra 40ezer (igazából ez nem méretfüggő, hanem érték, de így egyszerűbb).
Azt nem tudom, hogy csak a sony centerekben vásárolt tv-k esetén van az akció, mert erről nem láttam szöveget, de amúgy 30ezer szokott lenni ami most 20 (máskor is volt már ilyen akció), és gondolom a többi is arányosan hasonló akcióban van még vasárnapig, szóval ha valaki tervez ilyet, akkor most jobban megérheti.

(#8833) DoubleW:
IPS-nek jobb a betekintési szöge, de rosszabb a feketéje (talán a színhűsége is, de nem mernék megesküdni ré)...meg IPS előtt üveg szokott lenni az meg jobban tükröződik viszont ellenállóbb is az esetleges (pl. gyerek) tapicskolással szemben mint a VA panelek.

[ Szerkesztve ]

(#8837) Clemi válasza NGA (#8831) üzenetére


Clemi
veterán

Ebből annyi volt az igaz, hogy mkv mellett volt külső felirat, ami természetesen karakterre megegyezett a film fájl nevével (nálam ez így meg már 10 éve) de csak a belső feliratokat váltogatta a táviránytón lévő gomb.
Most megnéztem egy xvid filmet, de a felirat nem elérhető választ adja a TV, úgyhogy a külső felirat felejtős.

(#8838) NGA válasza Clemi (#8837) üzenetére


NGA
addikt

Érdekes, nekem nem így van. Több ilyen filmem is van, ami külső feliratos, és simán viszi. Ha gondolod, este telefonnal levideózom, ha nem hiszel nekem.

(#8839) Joshi válasza Clemi (#8837) üzenetére


Joshi
titán

Pendrive-ról vagy hálózatról? Általában a hálózati lejátszásnál nem kezelik a külső feliratot.

(#8840) #48967168


#48967168
törölt tag

A W828 és W829 között valóban nincs különbség? 50-es méretben venném, a 15%-os kedvezménnyel...

(#8841) Malachi válasza #48967168 (#8840) üzenetére


Malachi
addikt

az összefoglalóból idézek itt a topik legelejéről:

"Azonos méretben a W828 és W829-es között van különbség?"
Nincs, a két készülék azonos, a W829-es Sony Center dedikált modellje, ami elvileg csak a Sony Center hálózatban vásárolható meg, a W828-as pedig alapból mindenhol elérhető lehet.

(#8842) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.
Van egy KDL42W705B-m és néha a menüben letilt (szürke) a feliratkezelés opció. Ez olyankor kellemetlen, mikor egy szinkronos film után megnéznék egy feliratosat, de nem tudom bekapcsolni hozzá, mert nem enged belépni. Viszont ha elindítok egy másikat, akkor már engedi bekapcsolni, és így már az eredetileg nézni akart filmen is lesz. Na de ha mondjuk a pendrive-on pont csak 1 van, akkor mit csinálok? Miért lehet ez, hogy néha letilt?
Köszi,
hazazs

(#8843) Clemi válasza Joshi (#8839) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi, csak hálózaton néztem, USB-n viszi a feliratot (mekkora egy faszság) csak a kódolást kell beállítani. Nekem az UTF-8 srt fájlokat CP-125x-re állítva ékezetesen rendesen viszi.

(#8844) #48967168 válasza Malachi (#8841) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszönöm a gyors választ! Ugyan nem értem mire volt ez jó a Sony részéről, de fogadjuk el... :)

(#8845) NGA válasza Clemi (#8843) üzenetére


NGA
addikt

Ja az más. a BX sorozat nem smart, így ezt nem is tudja.

(#8846) DoubleW válasza agabe (#8836) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Ezt eddig tudtam róla csak nem nagyon láttam Sony TV-t ami IPS-es lenne! Csak a csúcskategóriás TV IPS-ek? Mert néztem azokat is és van hogy azok se IPS-sek szóval mintha annyira nem terjedt volna még el a TV körében ez a dolog. A monitorom IPS-es és megvagyok vele elégedve ezért gondoltam h TV-t is IPS-ben veszek de úgy néz ki ez nem jön össze:)

(#8847) agabe válasza DoubleW (#8846) üzenetére


agabe
addikt

2013-as W8-asok IPS-esek voltak [link] aminél azért a fekete szint kb 3-szorosa az idei szériának (bár érdekes módon a táblázatban 0,106 cd/m2 -ert írnak, a szövegben meg 0,13 -at ami nem kis különbség) , azaz az egyidejű kontraszt elég pocsék 1000:1 körüli volt.
A mostanikon 3000:1 ami nem rossz (valahol 4000:1 fölöttit olvastam, de vagy rosszul emlékszem, vagy máshogy mértek mint a hdtvtest), bár jó plazmákat messze nem éri el, de ez már a "nem csak nappal használható filmnézésre" kategória.
A tavalyi 8-as szériának több más képi baja is volt ... azt tuti nem vettem volna tavaly sem hiába sony, szóval ne szomorkodj, hogy nem nagyon van IPS panelű lcd tv. Van (LG talán), de azoknak nem néztem utána mostanában mit tudtak kihozni belőle, viszont jobb feketét attól sem várnék.

(#8848) DoubleW válasza agabe (#8847) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Értem! Köszi az infót :) LG-nél láttam én is de maradok én a Sony-nál :) A Telefonom is Sony és nagyon szeretem!

(#8849) agabe válasza DoubleW (#8848) üzenetére


agabe
addikt

Vannak akik sokkal jobban értenek hozzá nálam, de ahogy látom egy 50"-os idei W8 -assal járhatsz most a legjobban.(nem tudom mennyi a rá szánt pénzügyi keret, mert ha pénz nem számít vannak jobb készülékek :)) )
9 hónapja még a 2013-as 42"-os W8-asok számítottak 200ezerért jó vételnek, és most majdnem annyiért egy 2014-es 50-es ami mindenben jobb (najó látószögben nem) sokkal jobb ajánlat.
Csodálkoznék ha bármikor is bezuhanna 200 alá az ára vagy ennek vagy bármely hasonló képességű készüléknek akár jövő tavasszal, akár később.
Lassan az lesz, hogy az ebben meglévő technológiát (vagy annak továbbfejlesztett verzióját) a 4K-s felbontásban láthatjuk viszont jóval drágábban persze, és ezen méretben is elkezd kikopni a Full HD . Ami marad az a gyengébb paraméterekkel rendelkező idei modellek leszármazottai lesznek.
Nem tudom, hogy ez már 2015-ben vagy csak 2016-ban lesz általános (nem csak Sony-nál) de sajnálatos módon ez várható.

[ Szerkesztve ]

(#8850) Joshi válasza agabe (#8849) üzenetére


Joshi
titán

Én most vettem egy 49X8505B tv-t azzal mi a helyzet? Milyen panel van benne? Mikori modell? Most a Sony Center 350k-ért adja.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.