Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Archttila válasza SzaZso007 (#8098) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azert kulfoldi tesztekben w829-nel megemlitik a VA panel egyik sajnalatosan rossz tualjdonsagat, megpedig a betekintesi szoget. Egyik tesztben 30 fokot irnak, mashol 60-80... Viszont lesz bamulatos feketed :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8102) SzaZso007 válasza Archttila (#8101) üzenetére


SzaZso007
tag

Húúú... Na ezt fejtsd ki részletesebben, kérlek! :Y
Horizontálisan, vagy vertikálisan? Minden üzemmódban, vagy ...
Én személy szerint az MM-ben kiállított daraboknál (42w815, 50w815) nem tapasztaltam ilyen alacsony értéket 2D-s műsornál. Ez használat szempontjából igen zavaró lenne. Légy szíves írj róla pár sort!

(#8103) Dealer95 válasza SzaZso007 (#8102) üzenetére


Dealer95
őstag

Ez pl egy W905A

(#8104) SzaZso007 válasza Dealer95 (#8103) üzenetére


SzaZso007
tag

Ezt láttam... köszi!
Ez jellemző a W8-asok paneljére is? Illetve a samu által használt VA, vagy a többi IPS ebből a szempontból jobb? Gondolok itt arra, hogy többen írták az IPS gyengébb kontrasztját, ami lehet egyenlő ezen panel oldalsó betekintésénél adódó látvánnyal???

(#8105) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

W828-nál nálatok sem érhető el a távirányítóval az options menü a HDMI bemenet esetén?

Csak villog alul a LED, tehát érzékeli a jelet, viszont a menü (kép, hang stb....) nem jelenik meg. Van erre valami megoldás?

A W705 is ugyanígy viselkedik.

(#8106) Dani Pécs válasza SzaZso007 (#8104) üzenetére


Dani Pécs
tag

Nekem nincs gondom a betekintési szöggel 55W828 esetében. Előtte volt Samsung 55H6650-es készülékem (3 db volt nálam, végül csereutalvánnyal szabadultam...), és annál mérföldekkel jobb a Sony.

(#8107) superg válasza SzaZso007 (#8104) üzenetére


superg
senior tag

Minden Va ilyen, Samuk is.Ha nem pont szemből nézed akkor "gamma shift" van ha megnézed a fenti képen nem egyszerűen fakul hanem pl a fekete is sokkal részletesebb olyan mint ha szoftverből felnyomnád a gammát.De szemből nézve egy mai va paneles tv-t azért ez nem látható.Ips panelnek jobb a betekintési szöge jobban tarja a színeket,de pl ott meg ott van az ips glow ami a fekete szín "elszíneződését" jelenti ha oldalról/rézsútosan nézed.Általánosságban azért a VA mozizáshoz IPS monitoron grafikus munkához a leginkább ajánlott a fentiek miatt.Egyébként meg szar LCD mindkettő ;]

(#8108) whatnot válasza Dani Pécs (#8105) üzenetére


whatnot
őstag

Nem emlékszem, hogy ilyen gondom lett volna.
50W828.

(#8109) tomp válasza Dani Pécs (#8105) üzenetére


tomp
félisten

W706-on bejön az oldalsó menü.

(#8110) birno válasza Dani Pécs (#8105) üzenetére


birno
addikt

Nekem sincs ilyen gondom.

Olyat tapasztaltatok mar, hogy ha Low-ra van allitva az "Adv. Contrast Enhancer" akkor feliratos film eseteben nemely sotetebb jelenetnel mikor megjelenik a felirat kivilagosodik az egesz kep?
Mikor epp nincs felirat, akkor nem veheto eszre ilyen hirtelen es nagymerteku valtozas a kepen.

(#8111) taxy88 válasza Dani Pécs (#8105) üzenetére


taxy88
aktív tag

Nincs esetleg bekapcsolva a hdmi vezérlés?
Próbáld meg a bravia sync gomb lenyomása után kiválasztani a "Tv vezérlése a tv távvezérlővel" lehetőséget.

(#8112) SzaZso007 válasza Dani Pécs (#8106) üzenetére


SzaZso007
tag

Köszönöm! :R
superg - Neked is! Megnyugtattatok.
Volt barátnőm "finoman" közölte, hogy - mivel látta élőben - vagy Sony lesz, vagy mosolyszünet... :DD

(#8113) gabross válasza taxy88 (#8111) üzenetére


gabross
tag

Igen, a bravia sync kikapcsolása a megoldás, nekem is beletellt néhány órába, mire rájöttem. Pedig már az EX500-nál is ugyanez volt pár éve :B

(#8114) Malachi


Malachi
addikt

ha valaki a következő hetekben valahol 50W805/828/829 esetleg 705 akciót lát, az ne tartsa magában! :K
ilyesmiket keresek, ha találtam jó áron, akkor én is jelzem. a Euronicsban a 220 ezres 828 akcióról sajnos lecsúsztam.

(#8115) Dani Pécs válasza Malachi (#8114) üzenetére


Dani Pécs
tag

(#8116) Dealer95


Dealer95
őstag

Holnap jön a 40W905-öm.
Mit nézzek meg rajta, mielőtt kifizetném?
Gondolom teljes fekete-fehér képnél a homogenitást, hogy nincs e komolyabb foltosodás, meg pixelhiba keresés.
De ezen kívül?

(#8117) Dani Pécs válasza taxy88 (#8111) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm! Így már működik,

(#8118) Malachi válasza Dealer95 (#8116) üzenetére


Malachi
addikt

megvárják, hogy kibontsd és tesztelgetni kezdd? hol vetted? én is onnan fogom! :)

(#8119) Dealer95 válasza Malachi (#8118) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem új :) de helybe hozzák.

[ Szerkesztve ]

(#8120) Janaboy


Janaboy
veterán

Tudom, hogy off de adott egy Xtreamer Prodigy és Tron 3d FULL SBS (Video: MPEG-4 AVC Video / 20164 kbps / 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1)..elvileg lennie kellene képnek, de szerintetek miért nincs? :F

Janaboy

(#8121) krx21 válasza Dealer95 (#8116) üzenetére


krx21
nagyúr

Pixel hibát, esetleg... Amúgy most gonosz leszek, ha már megemlítetted a homogenitást. Sajnos a W905 sok erénye ellenére rendelkezik gyenge tulajdonságal is. Ez pedig a széleken lévő enyhe sávosodás... Tehát ha olyat tapasztalsz, szinte mindegyik olyan. Teli fehérnél, vagy mintás kép fel-le mozgásánál észlelhető leginkább... Én ennek ellenére még mindig a legjobb fullhd-s lcd-nek tartom..

[ Szerkesztve ]

(#8122) wolf033


wolf033
senior tag

Múlt hét csütörtökön az MM-es akcióban amikor 140-ért adták [link] vettem egy ilyet. (azóta már visszaemelték az árát 170-re. :)

Pár nap használat után amiben volt sok TV adás és pár dvd ill. 1 blu ray nézése meg kell mondjam, hogy tök jó ez a készülék. Kicsit féltem az elején, hogy ennyi pénzért ekkora tv de nem bántam meg a vásárlást. Az analóg adásoknál nem mondom, hogy teljesen tökéletes de ez is változó mert van amelyiknél szinte tökéletes és van amelyiknél meg elég kaki. :)

Szóval simán ajánlom mindenkinek ezt a készüléket ha ebben a kategóriában gondolkozik.

Valami média lejátszón gondolkozok még de lehet veszek inkább egy nagyobb méretű pendrive-ot.

(#8123) agabe válasza wolf033 (#8122) üzenetére


agabe
addikt

Mi a helyzet a Banding, DSE, Clouding hatásokkal ?
Láttam a TV-t még múlt szerdán az egyik MM-ben, és majdnem vettem egyet másnap amikor 140 lett, de nagyobb kellett igazából.
A mozgásmegjelnítése valóban nem katasztrófa ahhoz képest, hogy csak 50Hz natív panel, és 100Hz Motionflow, ilyen áron jónak tűnt, csak tesztet nem találtam.

Mondjuk én meg 60W605 -be is viszonylag csak felhasználói tapasztalatok és magán tesztek alapján vágtam (még nem jött meg), és a nagyobb panelen valószínűbb a hiba, de hátha szerencsém lesz, gyengék lesznek a problémák, és együtt tudok élni velük (biztos lesz Banding valamennyire, a többi meg majd kiderül...plazma után nem biztos, hogy szeretni fogom :D )

[ Szerkesztve ]

(#8124) wolf033 válasza agabe (#8123) üzenetére


wolf033
senior tag

Fúúú bakker. Ha tudnám miről beszélsz akkor szívesen válaszolnék. Én egy tök átlag felhasználó vagyok. :DDD

Viszont kérdés:
3.0-ás pendrive-ot ugye fogadja a TV?

(#8125) agabe válasza wolf033 (#8124) üzenetére


agabe
addikt

Akkor ne is foglalkozz vele :)) (de komolyan)
Az usb oda-vissza nem baj ha nem egyforma verziójú...olyan adatsebesség lesz amit a lassabb rész bír, de 2.0 -ás sebesség is bőven elegendő bármilyen mostani filmhez, csak a tv bírja lejátszani.

(#8126) Pityke78


Pityke78
őstag

A Sony KDL W705 típusból nincs 55"-os, vagy 60"-os méretben?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8127) Callisto válasza Pityke78 (#8126) üzenetére


Callisto
őstag

Sajnos nincs.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8128) Dealer95 válasza krx21 (#8121) üzenetére


Dealer95
őstag

Igen ezt láttam/olvastam, de ha csak kis mértékben van jelen akkor nem zavar, de láttam már olyat is hogy nagyon zavaróan volt jelen.
Egyébként a 40"-os legkisebb változat lesz, ennél kisebb az esélye az ilyen hibáknak? (bevilágítás stb)

Illetve létezhet az hogy egy Sony Centerben csak 1 év garanciával adták?

(#8129) wolf033 válasza agabe (#8125) üzenetére


wolf033
senior tag

Akkor nem foglalkozok vele. :) Jobb a képe ennek a Sonynak mint az ezelőtti HD Ready Samunak. :)

A 3.0 pendrive-ot akkor ezek szerint megeszi a tv csak a sebessége 2.0 lesz?
Nem feltétlen a TV miatt venném (számítógépemen van 3.0) de ha már veszek akkor jó lenne ha azzal is tudnám használni filmnézéshez.

(#8130) krx21 válasza Dealer95 (#8128) üzenetére


krx21
nagyúr

Kisebb méretben ezek a hibák is kisebbek... Nem, minimum 2 év garancia volt rá...

(#8131) kruplishal válasza agabe (#8123) üzenetére


kruplishal
tag

60w605

most jó az ára is

(#8132) agabe válasza kruplishal (#8131) üzenetére


agabe
addikt

Egész jó az ár tényleg a sony szalon általános áraihoz képest :)
Azt nem értem miért írják, hogy edge led mikor backlight led -es..klassz az információ egy olyan cégtől aki elég erősen csak a sony-t képviseli :D

A minőségéről majd írok megéri-e (szerintem) az árát vagy sem. Németek egész sokat írtak róla és mintha általában értenének hozzá milyen hibái lehetnek az lcd tvknek, mert szinte mindegyik említi milyen hibát lát vagy nem lát. Van akinél hibátlan, van akinek meg túl erős volt a banding.

[ Szerkesztve ]

(#8133) krx21 válasza agabe (#8132) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért is? A 60W605 edge ledes...

(#8134) birno


birno
addikt

TV allvanyt honnan erdemes venni szerintetek?
Olyan letezik aminek allithato a magassaga?
Kb 60 centi magas kellene, plusz nyitott hatulju, hogy PS3 tudjon szellozni.
Kika, IKEA-ban nagyobb reszt vagy kicsik vannak vagy zart a hatuljuk.
Ti honnan szereztetek a sajatotok?

(#8135) Potte


Potte
csendes tag

Emberek!

Van egy Sony BRAVIA KDL 32W705B készülékem. Egy külső HD-ről szoktunk filmeket nézni rajta.

Azonban a Médialejátszó program, ami ugye ahhoz kell, hogy filmeket vagy bármit meg tudjunk nyitni a HD-ről, random szerűen nem indul el. Elég idegesítő, nem jöttem rá miért csinálja.

Ilyenkor várni kell egy kicsit (vagy többet) utána általában elindul.

Találkozott valaki ilyennel? Minden ötletet köszönök!

P.

(#8136) wolf033 válasza birno (#8134) üzenetére


wolf033
senior tag

Én innen [link] meg innen [link] .

(#8137) agabe válasza krx21 (#8133) üzenetére


agabe
addikt

Nem az...igaz megteveszto a sok specifikacio amikben annak irjak, es elofordul ilyesmi, de azert egy markakereskedonel mar lehetne hibatlanul :)
Tesztekben persze nem tevesztik mar el.
A 60"-os modell igazi osszver, mert (eddig ugy tunik tulajok leirasa alapjan) ugyanazt a panelt kapta mint a w855-os (sharp gyartmanyu X-Gen UV2A ), a direct led hattervilagitas a 605-osoknel van nomeg az R4xx-esekben (azaz az also szegmens..erdekes regen ez a direct led pont a draga keszulekekben volt aztan ki is halt szinte, mert az edge led letarolt mindent), es megkapta a nagyobb 705-osok, kozepes 805-os (50"-os), es a kisebb (42"-ig) 829-esek 400Hz-es motionflow elektronikajat (a panel nativ 100Hz-es).
A panel tipusat majd le fogom tudni ellenorizni ha meghozzak, de ugyis fogok rola mindenfele benyomasokat irni.

(#8138) nismoka válasza agabe (#8137) üzenetére


nismoka
addikt

Ami most direct led az sokkal egyszerűbb mint a régebbi igazi local dimming direct led-es tévék.
Olyan nincsen hogy nativ 100Hz-es panel.

[ Szerkesztve ]

(#8139) agabe válasza nismoka (#8138) üzenetére


agabe
addikt

A local dimming nem is kell bele, mert annak megvoltak a hatranyai rendesen az elonyeivel egyutt.
Azt nem tudom, hogy az edge led-es megoldas csak a vekonysag miatt kezdett teret nyerni, es mostanra mar eleg jokat is csinalnak beloluk, vagy mas volt az ok, mert nekem pl. tok mindegy, hogy a tv vastagsaga 2cm vagy 10cm..sosem latom mert a falon van, viszont az osszes problema amit a nem homogen hattervilagitas okoz az nagyon zavar.
Persze nem hiszem, hogy az R sorozat hattervilagitasa egyenletesebb lenne mint a felsobb kategorias W8-9 -eseke, de igy laikuskent azt gondolnam konnyebben lehetne direct ledes megoldassal olyat tervezni ami homogenebb.
A nativ 100Hz-et nem tudom hogy hivjak (rossz kifejezest hasznalok?) mert vannak 50/60Hz , 100/120Hz , es meg magsabb ertekkel rendelelkezo panelek. Mi a helyes meghatarozasuk?

[ Szerkesztve ]

(#8140) nismoka válasza agabe (#8139) üzenetére


nismoka
addikt

Bizony nem egyenletesebb az R és a W605 directje mint az edge ledes W7 W8, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#8141) krx21 válasza agabe (#8137) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, majd vizsgáld meg. Ha a széleken melegszik, akkor edge...

(#8142) Malachi válasza krx21 (#8141) üzenetére


Malachi
addikt

ha középen, akkor Tefal. ;]

(#8143) agabe válasza Malachi (#8142) üzenetére


agabe
addikt

:DD :DD :DD

(#8144) bendeguz76 válasza Malachi (#8142) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Ez joooo

bendeguz_HUN

(#8145) Peat;) válasza kruplishal (#8131) üzenetére


Peat;)
veterán

Uhh ha lett volna ez amikor vettem a tv-met....a képminőség fontos persze, de majdnem hasonló képminőség mellett egy nagyobb képernyő sokkal többet jelent, mint egy legújabb panel amit csak a boltban látom hogy mennyire jó a többi mellett.

(#8146) Callisto válasza agabe (#8137) üzenetére


Callisto
őstag

120Hz-es a panel és 480Hz a Motionflow XR a 60W605-ben. Ez sem pontos adat az üzlet oldalán.
http://www.sony.hu/support/hu/content/cnt-specs/KDL-60W605B/list
Backlit-es és ennek nem csak a homogénebb megvilágítás az előnye általában (minőségtől függő ez is ugye), hanem a jobb kontraszt és szín. Érdekes ez a háttérvilágítás mivel a legfelső kategóráikban található meg inkább, bár ott local (vagy micro) dimming-gel karöltve.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8147) superg válasza Malachi (#8142) üzenetére


superg
senior tag

:D Pont most vettem 2 tefal serpenyőt az egyértelműen direkt ledes egyformán melegszik mindenhol :D
Más: A nagyobb Sonykban melyikben van Motion plus menu?A 42-esekben nincs ,a 50w8-ban van,de a 48w6-ban,50w7-ben?

(#8148) nismoka válasza superg (#8147) üzenetére


nismoka
addikt

50W7 ben van motionflow menü, ugyan az mint az 5OW8 ban.

(#8149) superg válasza nismoka (#8148) üzenetére


superg
senior tag

Kösz,és a 48W605-ben nincs?

(#8150) agabe válasza superg (#8149) üzenetére


agabe
addikt

W605 -ösökkel foglalkozó topikokat néztem párat a 60" -os miatt, és mintha a 48" -osban nem lenne.
A 60"-osban van már.

(#8146) Callisto:
Ja.. 480Hz -et átvették vmi amcsi oldalról, de azért érdekes, hogy nem tudnak saját termékről pontos infót adni :))
A hátsó ledes háttérvilágítás minősége majd kiderül. Local, vagy micro dimming biztos nincs, és talán jobb is , hogy kihagyták mert a nagyon drágákban is voltak problémák bizonyos képtípusoknál ennél az olcsóbbnál meg az nagyon gagyi lehetett volna.
Így lehet, hogy gyengébb a kontraszt ami elérhető, de a panel saját kontrasztja ha jól tudom 5000 körül van ami elég jó érték (ne a digitálisan százezreket, milliókat nézzük, mert azok csak papíron jók).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.